بهترین دانشگاه های کانادا و رشته های تحصیلی 

در لیست زیر، معروفترین دانشگاههای کانادا و بهترین رشته های تحصیلی کانادا، توضیح داده می شود. برای اطلاعات در خصوص هر دانشگاه بر روی لینک مربوط به همان دانشگاه کلیک کنید

شهریه رشته های دانشگاهی کانادا:

شهریه رشته های مختلف در دانشگاه های کانادا بسیار متفاوت است. دانشجویان به غیر از شهریه، چه هزینه هایی دارند؟ هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟ شهریه رشته های پزشکی در کانادا چقدر است؟ شهریه رشته حقوق در دانشگاه های کانادا چقدر است؟

 کانادا در سالهای گذشته به یک مقصد محبوب برای تحصیل دانشجویان تبدیل شده است که دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کند. کانادا با داشتن دانشگاه های معتبر، شهرهای دانشجویی کم و پایین و سبک زندگی منظم، به کشوری با تقاضای بالا و شهرت بالا تبدیل شد. کانادا بیش از 30 دانشگاه با توجه به رتبه بندی دانشگاه های جهانی در میان بهترین موسسات دانشگاهی در سراسر جهان ذکر کرده است. شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به کشورهای هم رده بسیار کم تر است (آمریکا، انگلستان، استرالیا). شهریه تحصیل در کانادا به نسبت کیفیت آموزشی و کیفیت زندگی در کانادا بسیار تناسب دارد.

شهریه دانشگاههای کانادا:

هر یک از دانشگاه های کانادا شهریه خاص خود را دارند. این شهریه برای دانشگاه های بزرگ و رتبه برتر کانادا و البته برای رشته های پرمتقاضی بیشتر است. اگر در شهرهای پرجمعیت کانادا قصد تحصیل دارید، معمولا شهریه تمام شده بیشتر خواهد بود و البته شهریه دانشجویان بین المللی نسبت به شهروندان کانادایی و کسانی که اقامت دائم دارند، بیشتر محاسبه می شود. در خلال این مطلب شهریه هر دانشگاه را به صورت جداگانه و شهریه هر رشته در کانادا را هم به شکل تفکیک شده بیان خواهیم کرد.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، صفحه شرایط ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه بفرمایید.

همچنین برای اطلاع از هزینه های زندگی می توانید صفحه هزینه زندگی در کانادا را هم مطالعه بفرمایید.

رشته های مختلف در دانشگاه های کانادا

لیست بهترین دانشگاه های کانادا

شما احتمالا تصمیم گرفته اید که تحصیل در کانادا می تواند هدف شما باشد، اما بعد از آن باید چه بکنید؟ قدم بعدی این است که بفهمید می خواهید چه چیزی را در کجا مطالعه کنید. اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، شناخت لیست کامل بهترین دانشگاه های کانادا، رشته های هر یک از مراکز و شهریه آن ها شروع خوبی برای تحقیق درباره آن ها است.  برای انتخاب بهتر از همین جا تحقیق خود را شروع کنید.

لنگر1.دانشگاه تورنتو toronto university

ویدئو گشتی در دانشگاه تورنتو و نکات مهم مهاجرت تحصیلی به کانادا:

می خواهید در برترین دانشگاه کانادا تحصیل کنید؟ تبریک می گوییم دانشگاه تورنتو یکی از بهترین دانشگاه های دنیا و دانشگاه رتبه یک کانادا است که هر کسی آرزوی تحصیل رشته مورد علاقه خود را در آن دارد. اما این کافی نیست. شما باید دانش آموز مقتدری از نظر درسی و سطح زبان باشید تا بتوانید به عنوان دانشجوی این دانشگاه پذیرفته شوید. دانشگاه تورنتو سه سطح مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری را پوشش می دهد.

شهریه دانشگاه تورنتو برای دانشجویان لیسانس بین المللی حدود 45690 دلار است. شهریه دوره های ارشد حدودا بین 6900 تا 22640 دلار متغیر است. برای اطلاع دقیق تر از شرایط پذیرش و رشته های این دانشگاه به صفحه دانشگاه تورنتو مراجعه کنید.

وبسایت دانشگاه تورنتو: www.utoronto.ca

 

لنگر2.دانشگاه بریتیش کلمبیا british columbia university

دانشگاه بریتیش کلمبیا در سطح بین المللی به دلیل برتری در آموزش و تحقیقات و همچنین تأثیر جهانی به شهرت رسیده است. از سال 1915 به بعد بود که این دانشگاه درهای رشد و پیشرفت تحصیلی را برای ساختن دنیایی آبادتر به روی دانشجویان باز کرده است.

شهریه یک سال این دانشگاه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس بین 35.987 تا 55.946 دلار کانادا (بسته به انتخاب رشته) در نوسان است. برای مطالعه بیشتر درباره این دانشگاه به صفحه دانشگاه بریتیش کلمبیا رجوع کنید. برای اطلاعات دقیق هزینه های هر رشته می توانید به صفحه هزینه رشته های مختلف در دانشگاه بریتیش کلمبیا مراجعه بفرمایید

وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیا: www.ubc.ca

دانشگاه بریتیش کلمبیا

لنگر3.دانشگاه مک گیل mcgill university

دانشگاه مک گیل سومین پیشنهاد ما برای تحصیل در کانادا است. این دانشگاه با رشته های درام و تئاتر، مطالعات توسعه بین المللی، علوم سیاسی، فیزیک، اقتصاد، جغرافیا، هنر، تاریخ، ارتباطات، علوم کامپیوتر، حقوق و حسابداری است که شناخته می شود.

برای تحصیل در دانشگاه مک گیل باید به طور متوسط بین 16815 تا 45263 دلار بسته به رشته در مقط کارشناسی شهریه پرداخت کنید. این شهریه برای مقطع ارشد 16816 دلار است.  برای مطالعه بیشتر درباره این دانشگاه به صفحه دانشگاه مک گیل رجوع کنید.

وبسایت دانشگاه مک گیل:  www.mcgill.ca

لنگر4.دانشگاه مک مستر mcmaster university

دانشگاه مک مستر یک دانشگاه مشهور در بسیاری از زمینه های دانشگاهی مانند مهندسی، MBA، پرستاری، علوم انسانی و هنر است.  یک دانشگاه تاریخی است و در سال 1887 تشکیل شده است. دارای یک برنامه درسی عالی است و به طور مداوم در 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. همچنین در مقایسه با دانشگاه های دیگر در سطح خود مانند UPenn یا Northwestern در ایالات متحده، مدارک MBA و Master را در کانادا ارزان ارائه می دهد.

می خواهید بدانید شهریه لیسانس این دانشگاه چقدر است؟ شما باید در هر سال بین 20800 تا 27978 دلار در هر سال پرداخت کنید. البته نرخ شهریه کارشناسی ارشد این دانشگاه کمتر و بین 16761 تا 17096 دلار متغیر است. اما شاید نیاز داشته باشید که به طور دقیق تر درباره این دانشگاه اطلاع کسب کنید، پس حتما به صفحه دانشگاه مک مستر سری بزنید.

 وبسایت دانشگاه مک مستر: www.mcmaster.ca

لنگر5.دانشگاه مونترال montreal university

دانشگاه مونترال که یکی دیگر از دانشگاه های برتر کانادا محسوب می شود، از هر چهار دانشجوی خود یک متقاضی بین المللی پذیرش می کند. این دانشگاه تحقیقاتی پیشرو به نشاط فرهنگی، هزینه پایین زندگی و ایمنی خود شهرت دارد. برای تحصیل در این دانشگاه باید بین 990 تا 13048 دلار برای لیسانس و حدود 16372 دلار برای فوق لیسانس پرداخت کنید. می خواهید درباره دانشگاه مونترال و رشته های آن بیشتر بدانید؟ پس به صفحه دانشگاه مونترال سری بزنید.

وبسایت دانشگاه مونترال: www.umontreal.ca

دانشگاه مونترال

لنگر6.دانشگاه براندون brandon university

از دیگر دانشگاه های کانادا که مدارک مختلف BA ، BBA ، BEd ، BFA ، BM ، BN ، BSc را به دانشجویان خود ارائه می دهد و البته شهریه مقرون به صرفه ای نیز دارد، دانشگاه براندون است. این دانشگاه ادعا می کند که یک رابطه طولانی و مثبت با دانشجویان بین المللی دارد و تعاملات و فرصت های پژوهشی آنها را یک به یک ارائه می دهد که در دانشگاه های بزرگتر به این صورت نیست.

 دانشگاه براندون در سال 1889 تاسیس شد و یکی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا است که شهریه کمی در زمینه هنر، علوم، آموزش، موسیقی و پرستاری دارد. 3000 دانشجوی کارشناسی در حال حاضر در دانشگاه براندون تحصیل می کنند و شما نیز می توانید در اين دانشگاه تحصيل كنید.

دانشگاه براندون در منطقه براندون مانیتوبا قرار دارد و شهریه بین المللی آن حدود 7203 دلار خواهد بود. البته که این شهریه بسته به رشته و مقطع تحصیلی مورد نظر متفاوت است.

وبسایت دانشگاه براندون:  www.brandonu.ca

لنگر7.دانشگاه سنت بونیفیس saint boniface university canada

دانشجویان ممکن است تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مانیتوبا ادامه دهند. دانشجویان بین المللی در سنت بونيفيس باید انتظار داشته باشند که بتوانند سطح معینی از فرانسه را صحبت کنند زیرا این دانشگاه فرانسه است.

 این موسسه در مانیتوبا واقع شده و یک دانشگاه دولتی است. نکته مهم این است که این موسسه دانشجویان را ملزم به داشتن حداقل مهارت در زبان فرانسه می کند. به این دلیل که با زبان اصلی در موسسه صحبت می شود. مهارت صحبت کردن انگلیسی هم ممکن است لازم باشد. دانشگاه سنت بونیفیس یک دانشگاه بسیار کوچک است که کمتر از 2000 دانشجو دارد. با این حال، برنامه هایی را در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

دانشگاه سنت بونیفیس هم در شهر وینیپگ ایالت مانیتوبا قرار دارد. برای تحصیل در این دانشگاه در رشته های تحصیلی مختلف آن از جمله لیسانس هنر، مددکاری اجتماعی، ترجمه، تجارت و آموزش، پرستاری و رشته های علوم باید به طور متوسط حدود 7482 دلار در سال شهریه پرداخت کنید. شاید نیاز داشته باشید که به طور دقیق تر درباره این دانشگاه اطلاع کسب کنید، پس حتما به صفحه دانشگاه سنت بونیفیس سری بزنید.

وبسایت دانشگاه سنت بونیفیس: ustboniface.ca

لنگر8.دانشگاه گلف guelph university canada

در صورتی که به تحصیل در ایالت انتاریو علاقه مند هستید، می توانید در منطقه گلف در دانشگاهی با همین نام تحصیل کنید. از رشته های این دانشگاه می توانیم به هنر، علوم زیست شناسی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و علوم فیزیکی، علوم انسانی و اجتماعی کاربردی اشاره کنیم.

شهریه دانشگاه گلف حدود 9730 دلار است. هر چند که در مقاطع مختلف و با توجه به نوع رشته این مبلغ متفاوت خواهد بود. برای اطلاع دقیق از شرایط پذیرش این دانشگاه و البته شهریه اختصاصی دروس و مدارک مختلف به صفحه دانشگاه گلف مراجعه کنید.

وبسایت دانشگاه گلف: www.uoguelph.ca

انتاریو

لنگر 9. دانشگاه مموریال memorial university

دانشگاه Memorial به گرمی از برنامه های بین المللی استقبال می کند و دانشجویان را تشویق می کند. این دانشگاه خدمات ویژه ای را برای دانشجویان بین المللی مانند مشاوره دانشجویی، دفتر بین المللی و گروه های دانشجویی بین المللی ارائه می دهد. این دانشگاه از سال 1925 به بعد و در ابتدا به عنوان کالج دانشگاهی مموریال در کانادا شروع به کار کرد. برای تحصیل در این دانشگاه در مقطع لیسانس باید حدود 11460 دلار شهریه پرداخت کنید. برای اطلاع دقیق از شرایط پذیرش این دانشگاه و شهریه اختصاصی دروس و مدارک مختلف به صفحه دانشگاه مموریال مراجعه کنید.

وبسایت دانشگاه مموریال: www.mun.ca

لنگر10.دانشگاه آلبرتا alberta university

دانشگاه آلبرتا توسط دو مرد تاسیس شد که نام های آنها رادرفورد و توری است. این افراد در تأسیس دانشگاه های دیگر در کانادا تأثیرگذار بودند. وقف عظیم 1.2 میلیارد دلاری آن به دانشگاه کمک می کند تا فعالیتهای خود را انجام دهد و همچنین شهریه را کاهش دهد. این بخش دارای برخی از بخش ها است که در 100 برنامه برتر جهان قرار دارد.

دانشگاه آلبرتا یکی از بهترین دانشگاه های کانادا است که دانشجویان بین المللی زیادی را در طول سال تحصیلی جذب می کند. برای تحصیل در این دانشگاه باید حدود 21668 دلار بودجه برای شهریه آن اختصاص دهید. اما برای اطلاع دقیق از شرایط پذیرش این دانشگاه و البته شهریه اختصاصی دروس و مدارک مختلف به صفحه دانشگاه آلبرتا مراجعه کنید.

وبسایت دانشگاه آلبرتا: www.ualberta.ca

دانشگاه آلبرتا

لنگر11.دانشگاه اتاوا ottawa university

دانشگاه اتاوا دانشگاه دولتی بزرگ است که در اتاوا ، انتاریو واقع شده است. این سخنرانی به دو زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می دهد و این دانشگاه را به یکی از بزرگترین دانشگاه های دو زبانه در جهان تبدیل می کند.

 این همچنین عضو معتبر U15 است، که گروهی از دانشگاه های کانادا است که به دلیل تلاش های تحقیقاتی مورد تقدیر قرار گرفته است. در حال حاضر، 35000 دانشجوی کارشناسی و 5000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی وجود دارد که در این دانشگاه افسانه اي تحصیل می کنند.

تحصیل در دانشگاه اتاوا آرزوی بسیاری از دانشجویان خارجی است. اما رسیدن به این هدف هزینه دارد. برای تحصیل در دانشگاه اتاوا به طور متوسط باید بودجه ای بالغ بر 31444 دلار را پرداخت کنید. اما شاید بخواهید به شکل دقیق تر با این دانشگاه و هزینه های لازم برای تحصیل در آن آشنا شوید. در این صورت باید مطالب صفحه دانشگاه اتاوا را مطالعه کنید.

 سایت دانشگاه اتاوا: www.ottawa.edu

لنگر12.دانشگاه سایمون فریزر simon fraser university

دانشگاه سایمون فریزر یک موسسه عظیم است که در بریتیش کلمبیا کانادا واقع شده است. این پردیس دارای دانشگاههای مختلفی مانند دیگری در ونکوور غیر از پردیس اصلی است. گرچه دانشگاه سایمون فریزر اغلب تحت نظر دانشگاه بریتیش کلمبیا قرار دارد، همچنان دانشگاه عالی کانادا است رشته هاي تحصيلي بسيار عالي ای در آن تدريس مي شود.

دانشگاه سیمون فریزر یکی دیگر از پیشنهادهای روی میز برای تحصیل در کانادا برای هر متقاضی خواهد بود. این دانشگاه در منطقه برنابی ایلت بریتیش کلمبیا قرار دارد و پذیرای دانشجویان متعدد از درون و بیرون کشور کانادا است.

برای تحصیل در این دانشگاه رشته های متعددی را می توانید انتخاب کنید که از جمله آن ها می توانیم علوم کاربردی، هنرها و علوم اجتماعی، تجارت، ارتباطات، هنر و فناوری، آموزش، محیط زیست، علوم بهداشتی و علوم تجربی را نام ببریم. شهریه این دانشگاه بسته به رشته و مقطع متفاوت است. اما شهریه دانشجویان بین المللی این دانشگاه 5300 دلار است که نسبت به بیشتر شهریه های دانشگاه های کانادا مقرون به صرفه خواهد بود. 

 سایت دانشگاه سایمون فریز: www.sfu.ca

13.دانشگاه بیشاپ bishop university

 دانشگاه بیشاپ دانشگاه هنرهای لیبرال است که در شربروک کانادا واقع شده است. دانشگاهی ارزان در کانادا در سال 1843 به عنوان کالج تأسیس شد، که به صورت پنج مدرسه دانشگاهی ارائه می شود و شامل تجارت، آموزش، علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم زندگی و علوم اجتماعی  در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

این شهرت بیشتر به خاطر دانشکده تجارت آن است که برنامه های مدرک اقتصادی، کارآفرینی، تجارت بین المللی و غیره را ارائه می دهد. این دانشگاه دارای هفت تیم ورزشی که نماینده دانشگاه در مسابقات قهرمانی کشور است. تیم فوتبال دانشگاه بیشاپ در سراسر کانادا مشهور است.

برای محصل شدن در این دانشگاه باید به طور متوسط 17000 دلار در سال شهریه پرداخت کنید. البته لازم است که بگوییم شهریه برنامه های مختلف با توجه به مقاطع تحصیلی آن متفاوت است. 

برای مطالعه  موارد تکمیلی به صفحه دانشگاه بیشاپ مراجعه کنید.

سایت دانشگاه بیشاپ: www.ubishops.ca

دانشگاه بیشاپ

لنگر14.دانشگاه نیوفانلند

یکی از دانشگاه های با شهریه فوق العاده به صرفه مرکز آموزشی نیوفانلند است. تنوع زیادی از برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا به صورت حضوری و آنلاین، در زمینه های علوم انسانی و علوم اجتماعی، برنامه های حرفه ای، برنامه های بین رشته ای و علوم دانشگاه نیوفاندلند به دلیل میزان پذیرش 66.8٪ میزان پذیرش دانشگاه در کانادا در دانشگاه نیوفانلند وجود دارد.

همچنین، این دانشگاه در بین دانشجویان بین المللی محبوب است؛ زیرا دانشگاه ارزان قیمتی در کانادا است. بخشهای پزشکی، آموزشی و زمین شناسی آن یکی از بهترین موارد در کانادا است، بنابراین دانشجویان علاقه مند به این رشته ها قطعاً باید اقدام کنند.

اگر تحصیل در این دانشگاه جزو اهداف شما محسوب می شود باید در سنت جان مشغول به تحصیل شوید و در هر سال حدود 3222 دلار شهریه پرداخت کنید.

لنگر15.دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی british columbia northern university

برخی از دانشجویان شاید این دانشگاه را با دانشگاه بریتیش کلمبیا مشهور اشتباه بگیرند. اما این دانشگاه در منطقه پرنس جورج واقع شده است و در مقایسه با دانشگاه بریتیش کلمبیا شهریه ناچیزی از دانشجویان خود دریافت می کند. از جمله رشته های تحصیلی دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالیMBA ، MSc، MEd ، MEng ، MScN ، MSW ، گواهینامه های تحصیلات تکمیلی و برنامه های دکترا هستند که هر کدام شرایط و بودجه مورد نیاز خود را دارند.

برای تحصیل در این دانشگاه شما باید شهریه 3297 دلاری آن را پرداخت کنید. هر چند که گفتیم هر برنامه یک شهریه مجزا برای خود خواهد داشت که ممکن است با این نرخ برابری نکند.

 وبسایت دانشگاه بریتیش کلمبیا شمالی: www.unbc.ca

لنگر16.دانشگاه کلگری calgary university

دانشگاه کلگری با رتبه جهانی بین 151 تا 200 و رتبه داخلی کانادا بین 6 تا 9 در بین مراکز آموزشی با کیفیت کانادا قرار دارد. برای تحصیل در دانشگاه کلگری در مقاطع لیسانس و تحصیلات تکمیلی، تا سال 2017 حدود 12695 دلار بود. برای آشنایی بیشتر با دانشگاه کلگری، دوره ها و رشته های آن بهتر است وارد صفحه دانشگاه کلگری شوید.

سایت دانشگاه کلگری: www.ucalgary.ca

لنگر17.دانشگاه ساسکاچوان saskatchewan university

دانشگاه ساسکاچوان میزان قبولی بالایی در حدود 70٪ دارد. این میزان قبولی بالا خبر خوبی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند می باشد زیرا پذیرش در این دانشگاه عالی آسان تر است. همچنین، دانشجویان بین المللی می توانند از این واقعیت که دانشگاه ساسکاچوان یک دانشگاه ارزان کانادایی با دانشجويان عالی است، استفاده کنند.

این دانشگاه در ساسکاتون واقع شده است و بیشتر مدارک تحصیلی آن شامل کارشناسی ارشد و دکتری می شوند. شهریه این دانشگاه برای دانشجویان خارجی 4358 دلار است. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه به صفحه دانشگاه ساسکاچوان مراجعه نمایید.

سایت دانشگاه ساسکاچوان: www.usask.ca

لنگر18.دانشگاه مانیتوبا manitoba university

دانشگاه مانیتوبا به خاطر برتری در تدریس دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشهور است. همچنین، این دانشگاه یکی از مقرون به صرفه ترین دانشگاه های کانادا برای دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی است.

اگر دوست دارید در این دانشگاه تحصیل کنید باید حدود 22000 دلار شهریه پرداخت کنید. هر چند که این شهریه ها در رشته های و مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است.

سایت دانشگاه مانیتوبا: https://umanitoba.ca

دانشگاه مانیتوبا

لنگر19.دانشگاه وینیپگ winnipeg university

دانشگاه وینیپگ، دانشگاه کانادایی با شهریه کم برای دانشجویان بین المللی است و تقریباً 10 هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند. تمرکز آن روی دانشجویان مقطع کارشناسی است و به دلیل تمرکز در مقطع کارشناسی رتبه های خوبی کسب کرده است. همچنین، این دانشگاه آموزش های عالی را به دانشجویان داخلی و بین المللی برای شهریه های مقرون به صرفه ارائه می دهد.

این دانشگاه بی نظیر شهریه ای معادل 13695 دلار از دانشجویان بین المللی خود دریافت می کند. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه دانشگاه وینیپگ مراجعه کنید.

سایت دانشگاه وینیپگ: www.uwinnipeg.ca

 

لنگر20.دانشگاه نیوبرانزویک New Brunswick university

دانشگاه نیوبرانزویک یک موسسه افسانه اي در کانادا است. رشته هاي علوم، مهندسی، پرستاری و پزشکی در اين دانشگاه تدريس مي شود. دانشجویان احتمالی باید به دانشگاه نیوبرانزویک و آنچه دانشگاه ارائه می دهد نگاهی بیندازند. شهریه دانشجویان بین المللی این دانشگاه 21000 دلار است. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه دانشگاه نیوبرانزویک مراجعه کنید.

سایت دانشگاه نیوبرانزویک:  www.unb.ca

لنگر21.دانشگاه منونایت Mennonite university

ایالت مانیتوبا یک دانشگاه دیگر به اسم مینونایت دارد که در شهر وینیپگ تاسیس شده است. این دانشگاه برنامه های متعددی را در قالب دوره های سه و چهار ساله و مقطع کارشناسی ارشدBA ، BSc ، BBA به دانشجویان خود ارائه می دهد.

در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه مینونایت کانادا را دارید، باید بتوانید از پس هزینه شهریه 10003 دلاری آن بر بیایید. جهت اطلاعات بیشتر به صفحه دانشگاه منونایت مراجعه کنید.

سایت دانشگاه منونایت: www.cmu.ca

لنگر22. دانشگاه رجینا regina university

دانشگاه رجینا/رجاینا اولین دانشگاه در غرب کانادا بود که برنامه آموزشی تعاونی را ارائه کرد. این برنامه در هنر، مدیریت بازرگانی، مهندسی، فیزیک، شیمی و بیوشیمی، زمین شناسی، و ریاضیات و آمار در دسترس است. تعداد فارغ التحصیلان دانشگاه رجینا بیش از 58000 نفر است. فارغ التحصیلان برجسته آن شامل محترم پاملا والین، رالف گودآل، رابرت بویر و روز لری می باشد. دانشگاه رجینا بیش از 120 رشته تحصیلی مختلف در مقطع کارشناسی و 78 دوره تحصیلات تکمیلی و دکترا را ارائه می دهد که شامل بسیاری از برنامه های تخصصی می شود.

میزان پذیرش در سال 2019 در مقطع کارشناسی دانشگاه رجینا 85 درصد بوده است. درخواست ها برای این دانشگاه به صورت آنلاین تکمیل می شوند و دانشجویان باید خود را با مهلت های کلیدی یا الزامات اضافی مرتبط با کالج یا رشته ای که برای آن درخواست می کنند، آماده کنند. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه به صفحه دانشگاه رجینا مراجعه کنید.

سایت دانشگاه رجینا: www.uregina.ca

لنگر23. دانشگاه شربروک sherbrooke university

دانشگاه شربروک واقع در کانادا، در استان کبک، یک موسسه فرانسوی زبان است که به شما این فرصت را می دهد تا از تحصیلات آکادمیک که در سراسر جهان شناخته شده و ارزشمند است، بهره مند شوید.Université de Sherbrooke  میزبان بیش از 31000 دانشجو است و در حال حاضر، بیش از 1600 دانشجوی خارجی از 88 کشور در سراسر جهان در دانشگاه شربروک تحصیل می کنند. 

شربروک اولین دانشگاه در جهان بود که مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) را به زبان فرانسه ارائه کرد. برای آشنایی بیشتر با این دانشگاه به صفحه دانشگاه شربروک مراجعه نمایید.

سایت دانشگاه شربروک: www.usherbrooke.ca

لنگر24. دانشگاه لیک هد lakehead university

دانشگاه لیک هد یکی از دانشگاه های برتر کانادا است که 57 رشته در مقطع کارشناسی و 30 برنامه تحصیلات تکمیلی و دکترا را از طریق 9 دانشکده شامل آموزش، مدیریت بازرگانی، مهندسی، دانشکده بهداشت و علوم رفتاری، پزشکی و تحصیلات تکمیلی، علوم و مطالعات محیطی، مدیریت منابع طبیعی و علوم انسانی ارائه می دهد. دانشگاه لیک هد متشکل از دو پردیس است. پردیس Orilla با بیش از 1400 دانشجو در محل Heritage در مرکز شهر Orillia واقع شده است که رشته های های بین رشته ای منحصر به فرد و کمیابی را ارائه می دهد. 

اگر علاقه مند به آشنایی بیشتر با دانشگاه لیک هد هستید به صفحه دانشگاه لیک هد مراجعه نمایید.

سایت دانشگاه لیک هلد: www.lakeheadu.ca

دانشگاه منونایت

لنگر25. دانشگاه کوئین (کوئینز) queen’s university

این دانشگاه جز برترین دانشگاههای پزشکی کاناداست.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این دانشگاه می توانید به صفحه دانشگاه کوئین مراجعه بفرمایید.

سایت دانشگاه کوئین: www.queensu.ca

لنگر26. دانشگاه لاوال ( Laval University) از برترین دانشگاه های کانادا

در بین لیست دانشگاههای کانادا، نام دانشگاه لاوال نیز به چشم می‌خورد. این دانشگاه مقصد بسیاری از دانشجویانی است که قصد تحصیل در برترین دانشگاههای کانادا را دارند. دانشگاه‌ لاوال سیستم‌های جدیدی برای آموزش دانشجویان در رشته‌های مختلف تحصیلی فراهم آورده است. این مرکز برای هر دانشجو نوعی دورنمای شغلی تنظیم می‌کند، به طوری دانشجو به وضوح قادر به دیدن آینده خود است. از زمان تاسیس این دانشگاه حدود 335000 دانشجو در این مرکز آموزشی فارغ التحصیل شده‌اند.

دانشگاه لاوال واقع در استان کبک است. تحصیل در این دانشگاه صرفه‌ی اقتصادی دارد، زیرا هزینه‌ی سالانه‌ای که از شخص دانشجو دریافت می‌شود در حدود 16180 دلار است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هزینه و شرایط پذیرش این دانشگاه می توانید به صفحه دانشگاه لاوال مراجعه نمایید.

سایت دانشگاه لاوال: https://www.ulaval.ca/en

دانشگاه لاوال ویزا724

لنگر27. دانشگاه ویکتوریا (University of Victoria)

دانشگاه ویکتوریا در بین برترین دانشگاههای کانادا جای دارد. این مرکز در هشت حوزه تحقیقاتی مختلف اقدام به آموزش دانشجویان می‌کند. این حوزه‌ها شامل فرهنگ و خلاقیت، آب و هوا و انرژی، علوم بهداشتی و زیستی، علم داده و سیستم‌های فیزیکی-سایبری، علوم و فناوری اقیانوس‌ها، مطالعات جهانی و عدالت اجتماعی، ریاضیات و علوم کامپیوتری است. اساس فعالیت دانشگاه ویکتوریا بر روی برنامه‌های نوآورانه بنا شده است. این مرکز پذیرای دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

دانشگاه ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد. هزینه‌ی تحصیل در این دانشگاه برای هر ترم (4 ماه) در حدود 2092 – 2639 دلار است.

مطلب مرتبط: درباره شهر ویکتوریا

سایت دانشگاه ویکتوریا: https://www.uvic.ca/

دانشگاه ویکتوریا

لنگر28. دانشگاه متروپولیتن تورنتو (Toronto Metropolitan University) برترین آکادمی آموزشی در لیست دانشگاههای کانادا

دانشگاه متروپولیتن تورنتو در قلب تورنتو واقع شده است. اگر به لیست دانشگاههای کانادا نگاهی بیندازید، نام این دانشگاه را در بین برترین آکادمی‌های آموزشی مشاهده خواهید کرد. دانشگاه متروپولیتن تورنتو یک مرکز جامع و پیشرو در زمینه‌ی نوآوری است. این دانشگاه به کارآفرینی و پرورش ایده‌های نوین شهرت دارد. مسئولان این دانشگاه مهارت‌های فعالیت در دنیای واقعی را در اختیار دانشجو قرار می‌دهند. با تحصیل در این دانشگاه استارت آپ مورد نظرتان را راه‌اندازی کنید.

هزینه برنامه‌های کارشناسی تمام وقت برای سال‌های 2022/2023 برای دانشجویان بین‌المللی از 31749 تا 38472 دلار کانادا متغیر است.

سایت دانشگاه متروپولیتن تورنتو: https://www.torontomu.ca/

دانشگاه متروپولیتن

لنگر29. دانشگاه دالاهو (Dalhousie University)

دانشگاه دالاهو مرکز تحقیقات و فناوری‌های نوین بوده و در لیست دانشگاههای کانادا جزو بهترین‌ها قلمداد می‌شود. محققان و اساتید که در دانشگاه دالاهو فعالیت دارند در زمینه‌ی نورآوری‌های خلاقانه پیشتاز هستند. ساختمان‌های این مجموعه آموزشی متشکل از آزمایشگاه‌ها و استودیو‌هایی است که به رشته‌های تحصیلی دانشجویان ارتباط دارند. به عبارتی دانشجو قادر است قبل از ورود به جامعه، مهارت‌های لازم را کسب کند.

شهریه‌ی دانشگاه دالاهو در حدود 35300-31900 دلار است. در جهت اخذ اپلای از برترین دانشگاههای کانادا، با ما ارتباط بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هزینه و شرایط پذیرش این دانشگاه می توانید به صفحه دانشگاه دالاهو مراجعه نمایید.

سایت دانشگاه دالاهو: https://www.dal.ca/

دانشگاه دالاهو

لنگر30. دانشگاه ویندزور (University of Windsor)

دانشگاه ویندزور کانادا در استان انتاریو قرار دارد. در لیست دانشگاههای کانادا، دانشگاه ویندزور به سطح علمی بالا و فارغ‌التحصیل‌های قوی مشهور است. این دانشگاه موفق به آموزش و پرورش 145000 دانشجوی متخصص در زمینه‌های مختلف شده است. دانشگاه ویندزور در رشته‌های حقوق، مهندسی، علوم پایه، پرستاری و انواع شاخه‌های هنری دانشجو می‌پذیرد. مبنای دانشگاه ویندزور بر پایه‌ی روابط علمی و دوستانه بین دانشجویان و اساتید است که مسیر پیشرفت را هموارتر می‌کند.

هزینه تحصیل در دانشگاه ویندزور بستگی به رشته‌ی تحصیلی‌تان دارد.

سایت دانشگاه ویندزور: https://www.uwindsor.ca/

دانشگاه ویندزور

لنگر31. دانشگاه کارلتون (Carleton University) از برترین‌ و دسترس ترین دانشگاه های کانادا

در بین برترین دانشگاههای کانادا، دانشگاه کارلتون جزو در دسترس ترین آکادمی های آموزشی است. این مرکز برنامه های نوآورانه ای در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در زمینه‌های مختلفی مانند مهندسی، تجارت، فناوری پیشرفته، ریاضی و علوم، معماری، طراحی صنعتی، روزنامه نگاری، هنر و علوم اجتماعی دارد. در اصل دانشگاه کارلتون به ارائه ی رشته های تحصیلی متنوع معروف است. در این دانشگاه حدود 65 نوع رشته ی تحصیلی مختلف تدریس میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی اخذ اپلای و روش های دریافت اقامت دائم با تیم متخصص ما در تماس باشید.

هزینه‌ی تحصیل در دانشگاه کارلتون در حدود 20792-25978 دلار است.

سایت دانشگاه کارلتون: https://carleton.ca/

دانشگاه کارلتون

لنگر32. دانشگاه کنکوردیا (Concordia University)

با بررسی لیست دانشگاههای کانادا بهتر می‌توان در مورد اخذ اپلای تصمیم‌گیری کرد. کانادا دانشگاه‌های معتبر و به نام بسیاری دارد که یکی از آنها دانشگاه کنکوردیا است. این دانشگاه خود را جزو آکادمی‌های نسل جدید می‌داند که برنامه‌های آموزشی منحصر به فردی تدارک دیده است. رویکرد نوآورانه کنکوردیا در زمینه‌ی یادگیری تجربی و فعالیت‌های پژوهشی به تمامی دانشجویان این مرکز سود می‌رساند. اساتید این دانشکده دوره‌های آموزش آنلاین را نیز فراهم کرده‌اند.

دانشگاه کنکوردیا که در شهر مونترال قرار دارد، جزو دانشگاه های لوتری است. یعنی متعهد به کمک به دانش آموزان برای توسعه ذهن، بدن و روح برای خدمت به مسیح در کلیسا و جهان است.

شهریه دوره‌های آموزشی بر اساس رشته تحصیلی و ساعات دوره برآورد می‌شود. جهت اطلاع دقیق از هزینه دانشگاه های کانادا با ما در تماس باشید.

سایت دانشگاه کنکوردیا: https://www.concordia.ca/

دانشگاه کانکوردیا

لنگر33. دانشگاه یورک (York University)

اگر لیست دانشگاه های کانادا را بررسی کرده باشید، اطلاعات دانشگاه یورک شما را به وجد خواهد آورد. دانشگاه یورک میزبان بزرگترین برنامه هنرهای لیبرال کانادا، تنها برنامه مهندسی فضایی در کانادا، برنامه بهداشت جهانی جدید و منحصربه‌فردترین برنامه رسانه دیجیتال بین رشته‌ای است. دانشگاه یورک متمرکز بر شغل است. این مورد جزو جذاب‌ترین ویژگی‌های این دانشکده به شمار می‌آید. دانشگاه یورک در زمینه‌های علوم کامپیوتر، مهندسی، بهداشت و علوم انسانی بهترین دانشجوها را تربیت کرده است. سالانه دانشجویان بسیاری به کمک ویزا 724 به دانشگاه یورک کانادا مهاجرت می‌کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه یورک برای سال کامل (دو ترم) بین 29572 دلار الی 31598 دلار متغیر است.

سایت دانشگاه یورک: https://www.yorku.ca/

دانشگاه یورک

لنگر34. دانشگاه وسترن (Western University)

دانشگاه وسترن که در لیست دانشگاه های کانادا جزو دانشگاه های تحقیقاتی گنجانده شده است، در منطقه انتاریو قرار دارد. دانشگاه وسترن از لحاظ برنامه های آموزشی و تحقیقاتی زبانزد است، از این رو در بین 1 درصد دانشگاه های برتر جهان قرار دارد.

هزینه تحصیل در دانشگاه وسترن شامل دو بخش است: شهریه و هزینه های دانشجویی. به طور میانگین هزینه یک سال تحصیلی 20235 تا 25875 دلار است.

سایت دانشگاه وسترن: https://www.uwo.ca/

دانشگاه وسترن

لنگر35. دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

دانشگاه واترلو فعالیت خود در سال 1957 به کمک 74 دانشجو در رشته مهندسی بنا کرد. به کمک برنامه‌های آموزشی عالی توانست در بین لیست دانشگاههای کانادا قرار بگیرد و جزو بهترین آنها نیز باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره هزینه و شرایط پذیرش این دانشگاه می توانید به صفحه دانشگاه واترلو مراجعه نمایید.

سایت دانشگاه واترلو: https://uwaterloo.ca/

دانشگاه واترلو

لنگر36. دانشگاه براک. (Brock University)

دانشگاه براک یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که به عنوان یک موسسه تحقیقات عمومی در کانادا شناخته می شود. این موسسه به عنوان تنها دانشگاه کشور است که در منطقه اسکارپمنت نیاگارا واقع شده است. تاسیس این دانشگاه به سال 1964 میلادی باز میگردد که در طول دوره فعالیت حدوداً 50 ساله این دانشگاه، افتخارات زیادی را به نام خود ثبت کرده است. این دانشگاه رشته های مختلفی را در مقاطع مختلف لیسانس و دکترا در رشته های مختلف ارائه می دهد.
میانگین شهریه دانشگاه براک 31,622.25 دلار به عنوان شهریه مقطع کارشناسی است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://brocku.ca

دانشگاه براک

لنگر37. دانشگاه ویلفرد لوریر. (Wilfrid Laurier University)

دانشگاه ویلفرد لوریر یکی دیگر از برترین دانشگاه های کانادا است که به عنوان دانشگاه عمومی غیرانتفاعی در سال 1911 در کانادا تاسیس شده است. شهر محل تاسیس این دانشگاه واترلو است که در ایالت انتاریو کانادا واقع گردیده است. این دانشگاه 100 رشته مختلف در زمینه های متفاوت از جمله کامپیوتر، تجارت، ارتباطات، حقوق، روانشناسی ارائه می دهد. همچنین این همه ساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی در این دانشگاه پذیرفته میشوند که دوره های تحصیلی خود را در آن تکمیل می‌کنند.
میانگین شهریه دانشگاه ویلفرد لوریر در سال جاری رقمی در بین $33,771 – $42,725 بوده است.    
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://wustl.edu

دانشگاه ویلفرد لوریر

لنگر38. دانشگاه لثبریج. (University of Lethbridge)

دانشگاه لثبریج به عنوان یک موسسه تحقیقاتی در کانادا شناخته می‌شود که در سال 1967 میلادی در شهر لثبریج ایالت آلبرتا تاسیس گردیده است‌. این دانشگاه که به عنوان یکی از اعضای رسمی انجمن های دانشگاه های کانادا شناخته می شود، در رشته های مختلف به آموزش دانشجویان می پردازد. پردیس اصلی دانشگاه که در زمینی به مساحت 460 هکتار قرار دارد، تمامی امکانات مورد نیاز دانشجویان را برآورده می کند. دانشجویان بین المللی امکان تحصیل در این دانشگاه را خواهند داشت.
شهریه دانشگاه برای دانشجویان سال اول در سال جاری رقم 20,290 دلار است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.ulethbridge.ca/welcome-university-lethbridge

دانشگاه لثبریج

لنگر39. موسسه فناوری بریتیش کلمبیا. (British Columbia Institute of Technology)

موسسه فناوری بریتیش کلمبیا یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی در کشور کانادا است که در سال 1960 در حومه شهر کوچک برنابی در ایالت بریتیش کلمبیا تاسیس شده است. این دانشگاه که به طور رسمی توسط موسسه آموزش عالی کانادا به رسمیت شناخته شده است، به عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا شناخته می شود. پذیرش در این دانشگاه بر اساس سوابق و نمرات تحصیلی می‌باشد که باعث شده تا دانش آموزان مستعد فرصت ادامه تحصیل در یکی از برترین دانشگاه های کانادا را داشته باشند.
شهریه موسسه فناوری بریتیش کلمبیا در سال جاری رقمی در بین 8,180 – 26407 دلار است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.bcit.ca

موسسه فناوری بریتیش کلمبیا (Caltech)

لنگر40. دانشگاه ترنت. (Trent University)

دانشگاه ترنت به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا شناخته می‌شود که توسط جان رابرتس، نخست وزیر وقت در سال 1964 تاسیس گردیده است. این دانشگاه که در دو پردیس اصلی واقع گردیده است، بیش از 100 رشته را در مقاطع مختلف عالی می دهد. علاقمند به تحقیقات بین رشته ای هستند، میتوانند دانشگاه ترنت را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند. این دانشگاه حمایت های بی بدیلی را به دانشجویان بین المللی و داخلی ارائه می کند که باعث شده تا یک شبکه 50 هزار نفری از فارغ التحصیلان این دانشگاه را در سراسر جهان شاهد باشیم.
دانشگاه ترنت در سال جاری میزان شهریه سالیانه 26,191 هزار دلار را از دانشجویان بین المللی دریافت خواهد کرد.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.trentu.ca

دانشگاه ترنت

لنگر41. دانشگاه آکادیا.  (Acadia University)

دانشگاه آکادیا یک دانشگاه مشهور در حوزه هنرهای لیبرال از که در سال 1838 در نوا اسکوشیا در کانادا است. این دانشگاه در طول تاریخچه حدود دویست ساله خود تغییرات فراوانی را تجربه کرده است. پردیس دانشگاه به مساحت 250 هکتاری در دره آناپولیس ولفویل واقع گردیده است که امکانات دانشگاهی و اقامتی کاملی را برای تمامی دانشجویان فراهم می کند. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های مختلف وجود داشته و بیش از دویست رشته مختلف تدریس می‌شوند.
در سال جاری این دانشگاه از دانشجویان مبلغ شهریه 21,619.86 دلار را دریافت می کند.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www2.acadiau.ca

دانشگاه آکادیا.

لنگر42. دانشگاه HEC مونترال. (HEC Montreal)

HEC مونترال به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا به شمار می‌آید که در سال 1907 میلادی به عنوان بخشی از دانشگاه مونترال تاسیس گردیده است. این دانشگاه بعنوان اولین دانشگاه در کانادا به شمار می آید که اولین مدرسه کسب و کار و مدیریت را در این کشور افتتاح کرده است. اولین موسسه در قاره آمریکا به شمار می آید که ارزیابی های کیفیتی EQUIS را دریافت کرده است. در این دانشگاه برنامه های متعدد کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های مختلف به زبان های فرانسوی، انگلیسی و فرانسوی و انگلیسی، اسپانیایی و فرانسوی تدریس می شود.
شهریه دانشگاه HEC مونترال سال 2023 میلادی 59000 دلار بوده است.

آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.hec.ca/en

دانشگاه HEC مونترال.

لنگر43. موسسه فنی انتاریو. (Ontario Tech University)

 دانشگاه فنی انتاریو یکی دیگر از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 2002 به عنوان یک موسسه آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی تاسیس شده است. این دانشگاه که در حومه شهر کوچک اوشاوا در ایالت آنتالیا قرار گرفته است. این دانشگاه که به طور رسمی توسط وزارت آموزش رسمیت شناخته شده است، به عنوان یک دانشگاه بزرگ کانادایی رده بندی می شود‌. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های مختلف دانشگاهی وجود دارد. متقاضیان بین‌المللی هم میتوانند برای تحصیل در این دانشگاه درخواست کنند.
میزان شهریه درخواستی دانشگاه فنی انتاریو از دانشجویان 32,344.46 دلار است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://ontariotechu.ca

موسسه فنی انتاریو

لنگر44. دانشگاه ونکوور آیلند. (Vancouver Island University)

دانشگاه ونکوور آیلند یکی دیگر از برترین دانشگاه های کانادا به شمار می‌رود که تاسیس آن در سال 1969 صورت گرفته است. این دانشگاه بعنوان مرکزی برای آموزش عمقی شناخته می شود. دانشجویان این دانشگاه در تمامی طرح های علمی و فرهنگی شرکت داده شده و تنوع فرهنگی غنی در پردیس این دانشگاه به لطف حضور دانشجویان بین المللی فراهم شده است. به گونه ای که 2018 به عنوان نامزد جایزه جهانی تعالی آموزش معرفی شده است. این دانشگاه در همه رشته ها امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی را ارائه می کند.
میزان شهریه درخواستی دانشگاه ونکوور آیلند از دانشجویان جدیدالورود در سال جاری، رقمی در حدود 26,635 کانادا است.
آدرس اینترنتی دانشگاه:  https://www.viu.ca

دانشگاه ونکوور آیلند

لنگر45. دانشگاه OCAD. (OCAD University)

دانشگاه OCAD یکی از برترین دانشگاه های کانادا به شمار می‌رود که در سال 1876 به عنوان یک موسسه آموزش عالی دولتی غیر انتفاعی تاسیس شده است‌. این دانشگاه در محیط شهری تورنتو قرار گرفته است، عضو رسمی انجمن دانشگاه های کانادا به شمار رفته و به عنوان یکی از برترین دانشگاه های این کشور نیز شناخته می شود. امکان تحصیل در دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی در دانشگاه OCAD وجود دارد. همچنین این دانشگاه از برنامه‌های تبادل دانشجویی و تحصیل دانشجویان بین المللی می کند.
شهریه درخواستی دانشگاه OCAD در سال جاری رقمی در بین 49,000 – 69,000 دلار است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.ocadu.ca

دانشگاه OCAD.

لنگر46. موسسه آموزش عالی سنت مری. (Saint Mary’s University)

دانشگاه سنت ماری به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا شناخته می شود که در سال 1802 به عنوان یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی تاسیس شده است. این دانشگاه که در حومه شهر هالیفاکس در نوا اسکوشیا قرار دارد، بعنوان یک موسسه آموزش عالی کانادایی با اندازه متوسط شناخته می شود. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های مختلف، از مقطع کاردانی تا دکتری وجود دارد. این را باید در کنار تسهیلاتی که برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی در این دانشگاه در نظر گرفته شده است، در نظر گرفت.
دانشگاه سنت مری میزان شهریه 2315 دلاری را از دانشجویان بین المللی برای هر ترم دریافت میکند.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.smu.ca

موسسه آموزش عالی سنت مری

لنگر47. مدرسه فناوری برتر. (École de Technologie Supérieure)

مدرسه فناوری برتر یکی دیگر از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1974 میلادی به عنوان یک موسسه آموزش عالی دولتی تاسیس شده است. مقر اصلی پردیس این دانشگاه در محیط شهری مونترال قرار گرفته است که به عنوان یکی از دانشگاه های برتر و بزرگ کانادا شناخته می شود. در این دانشگاه امکان تحصیل در مقاطع مختلف در رشته های دانشگاهی وجود دارد. این امر تنها محدود به دانشجویان داخلی نبوده و دانشجویان بین المللی نیز می توانند از مزایای تحصیل در این دانشگاه بهره‌مند شوند.
میزان شهریه مدرسه فناوری برتر برای دانشجویان بین المللی در سال جاری 29,500 دلار کانادا است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.etsmtl.ca

مدرسه فناوری برتر.

لنگر48. دانشگاه جزیره پرنس ادوارد. (University of Prince Edward Island)

عضو دیگری از برترین دانشگاه های کانادا، دانشگاه پرنس ادوارد است که در سال 1969 به عنوان یک موسسه آموزش عالی دولتی غیرانتفاعی تاسیس شده است‌. این دانشگاه که در محیط شهری شارلوت تاون قرار گرفته است که به عنوان یک موسسه آموزش عالی با اندازه کوچک شناخته می شود. در این دانشگاه امکان انتخاب از بین رشته های مختلف دانشگاهی وجود دارد که در مقاطع کاردانی تا دکترا ارائه می شود. دانشجویان بین المللی نیز می توانند برای تحصیل در این دانشگاه درخواست دهند.
دانشگاه جزیره پرنس ادوارد شهریه 7,704 هزار دلاری را از دانشجویان بین المللی دریافت خواهد کرد‌.

آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.upei.ca

دانشگاه جزیره پرنس ادوارد.

لنگر49. موسسه آموزش عالی پلی تکنیک کوانتلن. (Kwantlen Polytechnic University)

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1981 به عنوان یک موسسه آموزش عالی غیردولتی تاسیس شده است. این دانشگاه در محیط شهر سوری، ایالت بریتیش کلمبیا قرار گرفته است. البته پردیس‌هایی متعلق به این دانشگاه در شهرهای دیگر این استان نیز وجود دارد. این دانشگاه امروزه میزبان بیش از 10 هزار دانشجو است که در مقاطع تحصیلی کاردانی دکترا در حال تحصیل هستند.
میانگین شهریه دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن برای دانشجویان بین المللی در سال جاری بین 6,836.83 –11,376.81 دلار برای هر ترم است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.kpu.ca

دانشگاه پلی تکنیک کوانتلن.

لنگر50. دانشگاه تامسون ریورز. (Thompson Rivers University)

 دانشگاه تامسون ریورز یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که از سال 1970 تا کنون مفتخر است که به هر دانشجویی که قصد پیشرفت علمی را داشته باشد، آموزش عالی را ارائه داده است. این دانشگاه به عنوان برترین موسسه کانادایی در صادرات علم و دانش به کشورهای مختلف جهان شناخته می شود‌. جمعیت دانشجویی این دانشگاه بین 15 تا 20 هزار نفر در سال بوده که در مقاطع مختلف کاردانی تا دکتری در حال تحصیل هستند.
میزان شهریه درخواستی دانشگاه تامسون ریورز از دانشجویان بین المللی برای سال جاری 10,271 دلار است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.tru.ca

دانشگاه تامسون ریورز

لنگر51. دانشگاه مونت آلیسون. (Mount Allison University)

دانشگاه مونت آلیسون، یک دانشگاه دولتی کانادایی است که در ساکویل، نیوبرانزویک کانادا واقع شده است. این دانشگاه که به عنوان مرکز آموزش هنر های آزاد در مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است، در سال 1849 تاسیس شده و در سال 1849 عنوان دانشگاه را دریافت کرده است. پردیس اصلی دانشگاه مساحت 76 هکتاری دارد امکان تحصیل در مقاطع لیسانس تا دکترا در رشته های مختلف را ارائه می دهد. در این دانشگاه دو هزار دانشجوی بین المللی از 50 کشور جهان در حال تحصیل هستند که دانشگاه مونت آلیسون را به عنوان خانه خود می شناسند.
میانگین شهریه درخواستی برای دانشگاه مونت آلیسون در سال جاری 19,620 دلار است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://mta.ca

دانشگاه مونت آلیسون.

لنگر52. دانشگاه مک ایوان. (MacEwan University)

دانشگاه مک ایوان یک دانشگاه دولتی در کانادا است که در سال 1971 در مورد شهری ادمونتون، آلبرتا واقع شده است. در این دانشگاه همه ساله حدود 15 تا 20 هزار نفر در حال تحصیل در مقاطع مختلف کاردانی تا دکتری هستند و در برنامه های تحقیقاتی و فرهنگی مختلفی شرکت می کنند. این دانشگاه 52 ساله تسهیلات و خدمات آکادمیک و غیر آکادمیک را به دانشجویان داخلی و بین المللی ارائه می دهد.
میزان شهریه این دانشگاه رقمی 15,670 هزار دلار کانادا است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.macewan.ca

دانشگاه مک ایوان.

لنگر53. دانشگاه لورنتین. (Laurentian University)

دانشگاه لورنتین یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1960 در حومه شهر سادبری، ایالت انتاریو احداث گردیده است. این دانشگاه که به طور رسمی توسط وزارت آموزش کانادا به رسمیت شناخته شده است، به دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی از کاردانی تا دکتری آموزش می دهد. هزینه تحصیلی مناسب به همراه نرخ پذیرش بالا باعث شده تا این دانشگاه به عنوان یکی از مقاصد دانشجویان بین المللی برای تحصیل در کانادا شناخته شود.
شهریه دانشگاه لورنتین برای سال جاری حدود 30,000 دلار برای دانشجویان بین المللی است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://laurentian.ca

دانشگاه لورنتین.

لنگر54. دانشگاه سنت فرانسیس خاویر. (St. Francis Xavier University)

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1853 در محیط شهر آنتیگونیش، ایالت نوا اسکوشیا تاسیس گردیده است. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های مختلف از جمله هنر و علوم انسانی، زبان و فرهنگ، بهداشت و سلامت، تکنولوژی و علوم، مهندسی و تجارت وجود دارد‌. معیار پذیرش برای دانشجویان داخلی و بین المللی سوابق تحصیلی و نمرات دانشجویان خواهد بود که در این مورد شرایط برابری بین دانشجویان داخلی و بین المللی در نظر گرفته شده است.
شهریه دانشگاه سنت فرانسیس خاویر برای دانشجویان جدیدالورود بین المللی، رقمی در حدود 16 هزار دلار کانادا است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.stfx.ca

دانشگاه سنت فرانسیس خاویر.

لنگر55. دانشگاه مونت رویال. (Mount Royal University)

دانشگاه مونت رویال به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1910 به عنوان یک موسسه آموزش عالی دولتی در زیر شده است. این دانشگاه که در شهر کلگری آلبرتا واقع شده است، همه ساله دارای جمعیت دانشجویی 10 الی 15 هزار نفره است. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته های مختلف در مقاطع کاردانی تا دکتری وجود داشته و دانشجویان از امکانات کامل رفاهی و تحصیلی بهره مند می شوند.
شهریه دانشگاه مونت رویال برای سال جاری 38,042 -42,528 دلار تعیین شده است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.mtroyal.ca

دانشگاه مونت رویال.

لنگر56. دانشگاه مونکتون. (Université de Moncton)

دانشگاه مونکتون یکی دیگر از برترین دانشگاه های کانادا است، در سال 1864 میلادی در شهر مونکتون نیوبرانزویک تاسیس کرده است. این دانشگاه که به عنوان یکی از دانشگاه های دولتی کانادا شناخته می‌شود، برنامه‌های مختلفی را از کاردانی تا دکتری در رشته های مختلف ارائه می دهد. خط مشی پذیرش تحصیلی در این دانشگاه بر اساس سوابق تحصیلی به نمرات دانشجویان است که نرخ پذیرش 50 تا 60 درصد است. در ضمن متقاضیان بین‌المللی، واجد شرایط پذیرش در این دانشگاه هستند.
میانگین شهریه دانشگاه مونکتون برای سال جاری رقمی در حدود 14000 دلار کانادا است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.umoncton.ca

دانشگاه مونکتون.

لنگر57. دانشگاه کاپیلانو. (Capilano University)

دانشگاه کاپیلانو یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1968 در شمال ونکوور تاسیس شده است. این دانشگاه دولتی با 4 پردیس مختلف که محل تحصیل حدود 13 هزار دانشگاه است، محل مناسبی برای تحصیل دانشجویان بین المللی به حساب می آید. در حال حاضر بیش از 2500 دانشجوی بین المللی از حدود 90 کشور جهان در حال تحصیل در این دانشگاه هستند. علت را می توان در پذیرش آسان دانشگاه و آمار بالای اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه دانست که باعث شهرت جهانی آن شده است.
شهریه دانشگاه اسقف برای سال جاری در حدود 20000 دلار برای رشته های کارشناسی است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.capilanou.ca

دانشگاه کاپیلانو.

لنگر58. دانشگاه فریزر ولی. (University of the Fraser Valley)

دانشگاه فریزر ولی یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که از دانشگاه های دولتی این کشور نیز به شمار می آید‌. این دانشگاه با عمر کمتر از 50 سال در سال 1974 میلادی در حومه شهر ابوتسفورد، بریتیش کلمبیا تاسیس شده است. البته پردیس هایی از این دانشگاه در شهرهای دیگر این استان قرار دارند. این دانشگاه دولتی کانادا برای پذیرش دانشجویان داخلی و بین المللی شرایط اخذ آزمون ویژه به همراه بررسی مدارک را در نظر دارد‌‌.
میانگین شهریه در دانشگاه فریزر ولی در سال جاری در حدود 16,422 دلار در سال بوده است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.ufv.ca

دانشگاه فریزر ولی.

لنگر59. دانشگاه رویال رودز. (Royal Roads University)

دانشگاه رویال رودز از دیگر دانشگاه های برتر کانادا به شمار می‌رود که در سال 1995 به عنوان یک دانشگاه دولتی تاسیس شده است. این دانشگاه که هدف خود را استمرار در آموزش در نظر گرفته است، مسیری شگفت انگیز را برای تحصیل دانشجویان خود در نظر می گیرد. پردیس دانشگاه در شهر ویکتوریا ایالت بلیط کلمبیا واقع شده است که ظرفیت تحصیل 4 تا 5 هزار دانشجو در سال را دارد. این دانشگاه امکان تحصیل در مقاطع مختلف را به دانشجویان داخلی و بین المللی می‌دهد.
شهریه دانشگاه رویال رودز برای دانشجویان جدیدالورود بین المللی در سال جاری 9,736 – 26,134 دلار است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.royalroads.ca

دانشگاه رویال رودز.

لنگر60. موسسه فناوری آلبرتای جنوبی. (Southern Alberta Institute of Technology)

موسسه فناوری آلبرتای جنوبی که در سال 1916 در محیط شهری کلگری ایالت آلبرتا تاسیس شده است، بعنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا شناخته می‌شود. این دانشگاه با جمعیت دانشجویی 10 تا 15 هزار نفره در هر سال به عنوان یک دانشگاه با اندازه بزرگ شناخته می شود. در این دانشگاه کانادایی امکان تحصیل در مقاطع پایه تا پیشرفته وجود دارد‌. دانشجویان بین المللی می توانند برای تحصیل در این دانشگاه درخواست داده و وارد آن شوند.
میانگین شهریه موسسه فناوری آلبرتای جنوبی در سال جاری، $8,911 – $10,144 کانادا است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.sait.ca

موسسه فناوری آلبرتای جنوبی.

لنگر61. دانشگاه کبک در Trois-Rivières. (Université du Québec à Trois-Rivières)

دانشگاه کبک در Trois-Rivières یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که به عنوان یک دانشگاه دولتی در این کشور ثبت شده است. شروع به فعالیت علمی این دانشگاه از سال 1969 میلادی بوده و از آن تاریخ به بعد به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در حوزه های مختلف علمی در ایالت کبک کانادا معرفی شده است. در این دانشگاه رشته های مختلفی وجود دارند که در اکثر آن ها امکان تحصیل در مقاطع مختلف از کاردانی تا دکتری وجود دارد.
میانگین شهریه دانشگاه کبک در سال جدید برای دانشجویان بین المللی 15,000 دلار تعیین شده است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.uqtr.ca

دانشگاه کبک در Trois-Rivières.

لنگر62. موسسه فناوری آلبرتای شمالی. (Northern Alberta Institute of Technology)

 موسسه فناوری آلبرتای شمالی یکی دیگر از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1962 در مورد شهر ادمونتون در ایالت آلبرتا تاسیس شده است. این دانشگاه با ظرفیت 15 تا 20 هزار دانشجو در سال به عنوان یکی از دانشگاه های بزرگ این کشور تلقی می شود که دوره های مختلفی را در رشته های مطرح جهان ارائه می دهد. در ضمن امکان تحصیل دانشجویان بین‌المللی از جمله دانشجویان ایرانی در این دانشگاه وجود دارد.
شهریه موسسه فناوری آلبرتای شمالی 20  تا 30 دلار برای دانشجویان بین المللی تعیین شده است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.nait.ca/nait/home

موسسه فناوری آلبرتای شمالی.

لنگر63. دانشگاه ترینیتی وسترن. (Trinity Western University)

دانشگاه ترینیتی وسترن یکی دیگر از اعضای لیست برترین دانشگاه های کانادا است که به عنوان یک دانشگاه خصوصی در این کشور با مجوز رسمی فعالیت می کند‌. این دانشگاه که در سال 1986 میلادی در شهر لنگلی استان بریتیش کلمبیا تاسیس شده است‌. از نظر اندازه دانشگاه باید گفت که این دانشگاه با جمعیت دانشجویی 2 تا 2 هزار نفره به عنوان یک دانشگاه کوچک در کانادا شناخته می شود. متقاضیان داخلی و بین المللی می توانند جهت تحصیل در این دانشگاه با توجه به شرط معدل موجود ثبت نام کنند.
میزان شهریه دانشگاه ترینیتی وسترن برای سال جاری در حدود 22,260 دلار تعیین شده است.
آدرس اینترنتی دانشگاه:  https://www.twu.ca

دانشگاه ترینیتی وسترن.

لنگر64. دانشگاه نیپیسینگ. (Nipissing University)

دانشگاه نیپیسینگ یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1992 در منطقه شهری خلیج شمالی در ایالات انتاریو تاسیس شده است. این دانشگاه که همه ساله میزبان 5 تا 6 هزار دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی است، به عنوان یک دانشگاه با اندازه کوچک طبقه بندی می شود‌. متقاضیان بین المللی علاقمند به تحصیل در این دانشگاه دولتی کانادا، می توانند درخواست خود را در ددلاین اعلام شده از طرف دانشگاه ارسال کنند.
میزان شهریه در نظر گرفته شده برای دانشجویان بین المللی جدیدالورود برای سال جاری 13,768 دلار است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.nipissingu.ca

دانشگاه نیپیسینگ.

لنگر65. دانشگاه مونت سنت وینسنت. (Mount Saint Vincent University)

دانشگاه مونت سنت وینسنت یکی از دانشگاه های قدیمی کانادا است که در سال 1873 در حومه شهر هالیفاکس در ایالات نوا اسکوشیا تأسیس شده است‌. این دانشگاه از آن زمان تاکنون، فعالیت آموزشی خود را که ترکیبی از آموزش عالی و تحقیقات بین رشته های فراوان بوده، پیگیری کرده است. این دانشگاه کانادایی شرایط پذیرش ویژه ای را بر اساس آزمون ورودی و سوابق تحصیلی دانشجویان در نظر گرفته است. به گونه ای که نرخ پذیرش میانگین این دانشگاه از بین درخواست های ارسال شده 60 تا 70 درصد است.
میانگین شهریه دانشگاه مونت سنت وینسنت برای دانشجویان جدیدالورود بین‌المللی حدود 19,452- 19,895 دلار تعیین شده است.
آدرس اینترنتی دانشگاه: https://www.msvu.ca

دانشگاه مونت سنت وینسنت.

66. دانشگاه کبک در ریموسکی

دانشگاه کبک در ریموسکی، یکی از برترین دانشگاه های کانادا است. این دانشگاه در شهر ریموسکی ایالت کبک کانادا قرار گرفته و در سال 1969 تاسیس شده است. این دانشگاه، زیر مجموعه‌ای از مجموعه 10 دانشگاهی استان کبک است که جمعیت دانشجویی آن در حدود 7 تا 10 هزار نفر در سال است. پذیرش در دانشگاه کبک در ریموسکی بر اساس سوابق تحصیلی بوده و درصد قبولی درخواست‌ها نیز در حدود 89 درصد است.
میانگین شهریه دانشگاه کبک در ریموسکی 15 تا 17 دلار برای مقاطع کارشناسی تا دکتری است.
آدرس این دانشگاه: https://www.uqar.ca

دانشگاه کبک در ریموسکی

67. دانشگاه امیلی کار

دانشگاه امیلی کار (ECU)، یکی از برترین دانشگاه های کانادا در حوزه هنر، طراحی و رسانه است. این دانشگاه در بین برترین دانشگاه های هنر و طراحی در کانادا قرار دارد که در 50 دانشگاه جهان، رتبه بندی شده است. دانشگاه امیلی کار در ونکوور، بریتیش کلمبیا قرار دارد.
میانگین شهریه دانشگاه امیلی کار در سال جاری، رقمی در حدود 25 هزار دلار برای دوره های کارشناسی است. شهریه مقاطع تحصیلات تکمیلی نیز بسته به رشته انتخابی، بین 39 تا 46 هزار دلار است.
آدرس این دانشگاه: https://www.ecuad.ca

دانشگاه امیلی کار

68. دانشگاه آلگوما

دانشگاه آلگوما، یک دانشگاه دولتی است که به عنوان یکی از برترین دانشگاه های کانادا شناخته می شود. این دانشگاه در سال 1965 تاسیس شد که حدود نیمی از دانشجویانش را دانشجویان بین‌المللی تشکیل می‌دهد. همچنین تعداد رشته های موجود در این دانشگاه 48 رشته بوده و میانگین درآمد سالیانه فارغ التحصیلان این دانشگاه، 75 هزار دلار کانادا است.
شهریه دانشگاه برای دانشجویان سال اول در سال جاری، حدود 10500 دلار است.
آدرس این دانشگاه: https://algomau.ca

دانشگاه آلگوما

69. دانشگاه کیپ برتون

دانشگاه کیپ برتون، یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1951 میلادی در منطقه سیدنی استان نوا اسکوشیا تاسیس شد. این دانشگاه، در حال حاضر بیش از 7000 دانشجوی داخلی و بین‌المللی دارد که حدود نیمی از آنها را دانشجویان بین‌المللی مختلف تشکیل می‌دهند. در ضمن این دانشگاه، هر ساله 3 تا 4 هزار نفر دانشجوی جدید می‌پذیرد. از نظر ارزش مدرک دریافتی نیز باید بگوییم که فارغ التحصیلان این دانشگاه سالانه حدود 120 هزار دلار آمریکا حقوق دریافت می‌کنند.
شهریه دانشگاه کیپ برتون در سال جاری، رقمی در بین 9 هزار دلار است.
آدرس این دانشگاه: https://www.cbu.ca

دانشگاه کیپ برتون

70. آبیتیبی تمیسکامینگ کبک

دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک، یکی از اعضای شبکه دانشگاه‌های کبک است که جزو برترین دانشگاه های کانادا به شمار می رود. این دانشگاه، در سال 1983 تاسیس شد و در هر سال، بیش از 5 هزار دانشجو را تربیت می‌کند. این دانشگاه، در شهر روین نوراندا قرار دارد. در این دانشگاه، امکان تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی تا دکترا وجود دارد.
دانشگاه آبیتیبی تمیسکامینگ کبک در سال جاری میزان شهریه سالیانه 17500 هزار دلار را از دانشجویان بین المللی دریافت خواهد کرد.
آدرس این دانشگاه: https://www.uqat.ca/en

آبیتیبی تمیسکامینگ کبک

71. سنت توماس فردریکتون

دانشگاه سنت توماس فردریکتون (STU)، یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که در فردریکتون استان نیوبرانزویک کانادا قرار دارد. این دانشگاه، از دانشگاه‌های دولتی کانادا و یک موسسه آموزش عالی مشهور در این کشور است. در این دانشگاه، بیش از 30 رشته برای ادامه تحصیل وجود دارد. با توجه به جمعیت حدود 2000 نفری این دانشگاه، می‌توان گفت که یک موسسه آموزش عالی نسبتا کوچک به شمار می‌آید.
این دانشگاه، از دانشجویان مبلغ شهریه 18 تا 24 هزار دلار را در سال جاری دریافت می کند.
آدرس این دانشگاه: https://www.stu.ca

سنت توماس فردریکتون

72. دانشگاه کینگز کالج

دانشگاه کینگز کالج، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا است که در شهر هالیفاکس نوا اسکوشیا قرار دارد. این دانشگاه در رشته های روزنامه نگاری، نویسندگی، هنر، علوم، موسیقی و خبرنگاری جز برترین دانشگاه های کانادا است. دانشگاه کینگز کالج از طریق چندین دانشکده مشترک به دانشگاه دالهوزی وابسته است. دانشجویان این دانشگاه به امکانات و خدمات دانشگاه دالهوزی دسترسی کامل دارند. این دوره های اشتراکی شرایط ایده آلی را برای دانشجویان ایجاد کرده است.
شهریه دانشگاه کینگز کالج سال 2023 میلادی 32000 دلار بوده است.
آدرس این دانشگاه: https://ukings.ca

دانشگاه کینگز کالج

73. دانشگاه کانادا وست

دانشگاه کانادا وست ونکوور UCW، یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 2004 تأسیس شد. پردیس این دانشگاه در مرکز شهر ونکوور قرار دارد و دانشجویانی که در این پردیس این دانشگاه در حال تحصیل هستند، تنها دانشجویان این دانشگاه نیستند. این دانشگاه تعداد زیادی دانشجوی آنلاین دارد که از سراسر جهان در حال تکمیل دوره تحصیلی خود هستند. این دانشگاه طیف وسیعی از دوره‌های حرفه‌ای را در رشته‌های هنر و بازرگانی ارائه می‌دهد.
میزان شهریه درخواستی دانشگاه کانادا وست برای دوره های حضوری، 80 هزار دلار کانادا است. همچنین شهریه دوره های آنلاین نیز در حدود 20 هزار دلار کانادا است.
آدرس این دانشگاه: https://www.ucanwest.ca

دانشگاه کانادا وست

74. NSCAD

دانشگاه NSCAD، یکی از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 1887 میلادی در شهر هالیفاکس ایالت نوا اسکوشیا تاسیس شد. در ابتدا نام این دانشگاه، کالج هنر و طراحی نوا اسکوشیا بوده است. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 30 سال است که در این رشته‌ها به ارائه مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد پرداخته و فارغ التحصیلان این دانشگاه، از جمله هنرمندان و شخصیت های هنری برجسته در کانادا و سراسر جهان هستند.
میزان شهریه درخواستی دانشگاه NSCAD در سال جاری، رقمی در حدود 13 هزار دلار کانادا است.
آدرس این دانشگاه:  https://nscad.ca

NSCAD

75. دانشگاه یورک ویل

دانشگاه یورک ویل از برترین دانشگاه های کانادا است که در سال 2003 در منطقه فردریکتون نیوبرانزویک کانادا تاسیس شد. در سال 2004 نیز پذیرش دانشجویان در این دانشگاه آغاز شد و سه پردیس دیگر در ونکوور، بریتیش کلمبیا و ایالت آنتاریو نیز به پردیس اصلی اضافه شدند.
این دانشگاه، هدف اصلی خود را ارائه مدارک حرفه‌ای به دانشجویانی می‌داند که به دنبال تاثیرگذاری در جهان آینده هستند. این فارغ التحصیلان پایه علمی قوی را در زمینه‌های حرفه‌ای و مهارت‌های مورد نیاز صنعت و بازار کار کسب کرده و دانشگاه را برای جذب در بازار کار کانادا، ترک خواهند کرد.
شهریه درخواستی دانشگاه یورک ویل در سال جاری رقمی در بین 8 تا 10 هزار دلار کانادا است.
آدرس این دانشگاه: https://www.yorkvilleu.ca

دانشگاه یورک ویل

لیست بهترین رشته های تحصیلی کانادا

پس از شناخت دانشگاه های کانادا نوبت به برداشتن قدم بعدی می رسد. حالا وقت آن است که رشته های مختلف را بررسی و مطابق با علاقه خود و البته میزان شهریه ای که دارند، آن ها را بررسی و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

لنگر1.رشته عمران و معماری

از رشته های پرطرفدار در کانادا، رشته عمران و رشته معماری است. هر دو متخصص معماری و مهندسی عمران در یک منطقه کار می کنند که ساخت یک ساختمان، بنای تاریخی یا هر سازه جامد دیگر است. تفاوت در هدف آنها نهفته است، یک معمار با طراحی سازه سروکار دارد، در حالی که مهندس عمران مصالح مورد نیاز و ساخت و ساز کلی را بررسی می کند. کل شهریه کارشناسی معماری در کانادا بین 94000 دلار تا 230000 دلار متغیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دو رشته به صفحه تحصیل و بازار کار رشته معماری و عمران در کانادا مراجعه کنید.

لنگر2.رشته فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از رشته های متصل به پزشکی است که در سه جنبه مختلف اسکلتی عضلانی، قلبی و تنفسی کار می کند. این رشته در دانشگاه های مختلف کانادا تدریس می شود و به طور متوسط در هر قسط 13628 دلار و هزینه کل شهریه دوره حدود 95469 دلار خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با این رشته به صفحه رشته فیزیوتراپی در کانادا سری بزنید.

رشته فیزیوتراپی

 

لنگر3.رشته دستیار دندانپزشک

حرفه دستیاری دندانپزشکی به مهارت های فنی، اداری و بین فردی نیاز دارد. متقاضی تحصیل در این رشته طی یک دوره کارآموزی که تحت مسئولیت جراح دندانپزشک قرار دارد، تمامی آموزش های لازم را به شکل تئوری و عملی می بیند. چنین شخصی از بیماران استقبال می کند و قرار ملاقات ها را سازماندهی می کند، عمل دندان را به کمک دندانپزشک مدیریت می کند و در نهایت تجهیزات پزشکی را آماده و ضد عفونی می کند .

هزینه های تحصیل در این رشته بین 3000 تا 13000 دلار متغیر خواهد بود. برای کسب اطلاع بیشتر می تواند صفحه رشته دستیار دندانپزشک در کانادا را دنبال کنید.

 

لنگر4.رشته علوم کامپیوتر

به علم تئوری و پردازش اطلاعات با استفاده از برنامه های اجرا شده بر روی رایانه ها علوم کامپیوتر می گویند. این رشته خود می تواند شامل شاخه های متعددی از جمله برنامه نویسی، شبکه، آی تی، تولید محتوای دیجیتال و چندین برنامه دیگر باشد. هزینه های تحصیل در این رشته می تواند از 1535 دلار شروع و تا 55500 دلار در هر سال تحصیلی برسد. برای آشنایی بهتر با این رشته می توانید به صفحه رشته علوم کامپیوتر در کانادا مراجعه کنید.

 

لنگر5.رشته مهندسی برق

فارغ التحصیل رشته برق در کانادا، تکنسین الکتروتکنیک متخصص در کاربردهای برق است. او طراحی، تجزیه و تحلیل، نصب و مراقبت از لوازم خانگی، صنعتی یا تجهیزات اداری را بر عهده دارد. برای تحصیل در این رشته باید بتوانید حدود 10000 تا 34000 دلار در سال شهریه بپردازید. می خواهید درباره تحصیل این رشته در کانادا بیشتر بدانید؟ پس به صفحه رشته مهندسی برق در کانادا مراجعه کنید.

 

لنگر6.رشته مهندسی مکانیک و صنایع

هدف مهندسی صنایع یافتن چگونگی انجام بهتر وظایف و بهینه سازی عملکرد یک ارگانیسم است. فارغ التحصیلان مهندسی صنایع دارای مهارت در مدیریت تولید، مدیریت پروژه، نگهداری و مدیریت کیفیت، ایمنی، محیط زیست و تدارکات هستند. رشته مکانیک همیشه تقاضای بالایی برای پذیرش دارد. شهریه این رشته در هر سال حدود 13594 تا 46933 دلار در مقطع لیسانس و بین 11900 تا 40800 دلار در مقطع ارشد است. در صفحه تحصیل در رشته مکانیک در کانادا به طور کامل تر به بررسی این رشته و دانشگاه های برتر آن پرداخته ایم.

مهندسی صنایع

لنگر7.رشته شیمی

یک مهندس شیمی اجزای زندگی روزمره را طراحی می کند. از داروها، لوازم آرایشی و منسوجات گرفته تا پلاستیک و صدها مواد کاربردی دیگر. این رشته می تواند در تمام مراحل فرمول بندی، تولید و بازاریابی بسیاری از  محصولات مداخله کند. مایل هستید در کانادا در رشته شیمی مشغول به تحصیل شوید؟ پس باید از شهریه 29714 دلاری در مقطع لیسانس باخبر شوید این نرخ برای مقطع ارشد بین 14000 تا 49300 دلار متغیر خواهد بود. در صفحه تحصیل در رشته شیمی در کانادا درباره شیمی بیشتر بخوانید..!!

 

لنگر8.رشته مهندسی معدن

رشته مهندسی معدن عبارت است از استخراج مواد بالا و زیر سطح زمین. این رشته می تواند ترکیبی از رشته های مختلف مثل نقشه برداری، زمین شناسی، اکتشاف و چندین رشته دیگر باشد. برای تبدیل شدن به یک مهندس معدن در کانادا باید بتوانید متوسط شهریه آن را که حدود 28469 یورو در سال است پرداخت کنید. در صفحه تحصیل در رشته مهندسی معدن در کانادا به طور کامل تر به بررسی این رشته و دانشگاه های برتر آن پرداخته ایم.

 

لنگر9.رشته نفت، گاز و پتروشیمی

رشته مهندسی نفت در رابطه با اکتشافات نفت و گاز استفاده از این مواد معدنی در پتروشیمی، استخراج و ذخیره سازی آن ها فعالیت می کند. این رشته هم می تواند درست مثل یک مهندس معدن از چند رشته مختلف تشکیل شود. برای تحصیل در این رشته باید شهریه آن که معادل 29062 دلار است را پرداخت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته مهندسی نفت، گاز و پتروشیمی باید صفحه مهندسی نفت در کانادا را دنبال کنید.

رشته مهندسی معدن

لنگر10.رشته فیزیک پزشکی و نانو تلکنولوژی

رشته نانو یکی از رشته های جدید در چند دهه اخیر است که می تواند در هر علمی کاربرد خاص خود را داشته باشد. برای مثال فیزیک پزشکی تنها یکی از شاخه های زیر مجموعه این رشته محسوب می شود. شهریه تحصیل در رشته نانو تکنولوژی در کانادا می تواند تا 63000 دلار در هر سال هم برسد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته نانوتکنولوژی باید صفحه رشته فیزیک پزشکی و نانو تکنولوژی در کانادا را دنبال کنید.

لنگر11.رشته امور مالی

رشته امور مالی که شامل حسابداری هم می شود، نقش حیاتی در رقابت و ثروت یک کشور ایفا می کند. این رشته اطمینان می دهد که همه تصمیمات ارزش و ثروت تولید می کنند. در حالت ایده آل، امور مالی باید به همه امکان دسترسی به سطح بالاتری از زندگی را بدهد.

اگر دوست داشته باشید در این رشته و یا یکی از شاخه های آن در دانشگاه های کانادا تحصیل کنید، باید هزینه 24000 تا 75000 دلار در مقطع لیسانس و تا 47572 دلار در مقطع ارشد را متحمل شوید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته امور مالی باید صفحه رشته امور مالی در کانادا را دنبال کنید.

لنگر12.رشته زمین شناسی

زمین شناسان درباره زمین، ترکیب و ساختار آن، لایه های سنگی آن، شکل گیری و مراحل توسعه تحقیق می کنند. زمین شناسی می تواند به عنوان یکی از بخش های کاربردی بسیاری از رشته ها محسوب شود. شهریه این رشته در کانادا به طور متوسط در دانشگاه ساسکاچوان حدود 23566 دلار است که این نرخ در دانشگاه های رده بالاتر بیشتر هم خواهد بود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر درباره رشته زمین شناسی باید صفحه رشته زمین شناسی در کانادا را دنبال کنید.

لنگر13.رشته MBA و DBA

این رشته ها یک درجه عمومی از تحصیلات محسوب می شوند که دید جامعی از تجارت در اختیار فارغ التحصیل قرار می دهند. این دید می تواند شامل بازاریابی، امور مالی، مهارت های رهبری، نرم افزاری و حتی حسابداری باشد.

اگر علاقه مند به تحصیل رشته ام بی ای در کانادا هستید، بد نیست از شهریه که بین 20592 تا 22249 متغیر است، مطلع شوید. 

برای مطالعه اطلاعات کامل این رشته ها به صفحه رشته mba در کانادا  مراجعه بفرمایید.

رشته زمین شناسی

لنگر14.رشته گردشگری

رشته مدیریت گردشگری به وظایف مدیریتی در مشاغل، انجمن ها و سازمان های شرکتی منطقه ای اشاره دارد که خدمات را برای مشتریان بالقوه خدمات گردشگری به بازار عرضه می کنند. کالج ها و دانشگاه های فنی دوره های متعدد و برنامه های مطالعاتی ویژه گردشگری را ارائه می دهند. شهریه این رشته در کانادا بین 2000 تا 22595 دلار متغیر خواهد بود.

برای دریافت اطلاعات کامل این رشته به صفحه رشته گردشگری در کانادا مراجعه بفرمایید.

لنگر15.رشته بازاریابی

بازاریابی یک زمینه حرفه ای بسیار متنوع است و تخصص ها و حوزه های مسئولیت زیادی را ارائه می دهد که متفاوت است، اما همه آنها یک هدف دارند: توسعه محصولات بر اساس تجزیه و تحلیل بازار و گروه هدف برای افزایش فروش.

این رشته هم به طور گسترده در مقاطع تحصیلی مختلف کانادا تدریس می شود. شهریه تحصیل در این رشته تنها در مقطع ارشد می تواند بین 13000 تا 38000 دلار در نوسان باشد.

برای مطالعه اطلاعات کامل این رشته می توانید به صفحه رشته بازاریابی در کانادا مراجعه بفرمایید.

لنگر16.رشته تیچینگ زبان انگلیسی و فرانسوی

این رشته هم همانطور که از نامش پیداست به آموزش یکی از دو رشته زبان انگلیسی و فرانسوی در کانادا می پردازد. اگر به این رشته ها علاقه دارید باید هزینه حدود 15 هزار دلاری برای هر سال آن را بپردازید.

لنگر17.رشته دکوراسیون داخلی

یکی از برجسته ترین رشته های این روزها، رشته طراحی دکوراسیون داخلی است که اتفاقا طرفداران خاص خود را دارد. این رشته چیزی شبیه معماری و یا خلق یک هنر است، زیرا در زیباتر کردن خانه، محیط کار و دفاتر نقش زیادی دارد. شهریه تحصیل در این رشته می تواند تا 59000 دلار نیز باشد.

برای مطالعه اطلاعات کامل این رشته می توانید به صفحه رشته دکوراسیون داخلی در کانادا مراجعه بفرمایید. 

لنگر18.رشته طراحی مد و فشن

در دنیای مدرن این روزها طراحی مد و فشن می تواند یکی از جذاب ترین و در عین حال پردرآمدترین رشته های تحصیلی در کانادا باشد. دوره هایی مانند طراحی مد، تاریخچه لباس، آموزش خلاقیت و روش کار، نظریه طراحی و جامعه شناسی مد بخشی از زندگی روزمره دانشجویی شما است. شهریه این رشته حدود 32242 دلار است.

برای مطالعه اطلاعات کامل این رشته می توانید به صفحه رشته طراحی مد و فشن در کانادا مراجعه بفرمایید. 

رشته دکوراسیون داخلی

لنگر19.رشته مدیریت انرژی

مدیریت انرژی شامل برنامه ریزی و بهره برداری از واحدهای تولید و مصرف مهندسی نیرو است. مدیریت انرژی در نهایت باید به مدیریت مصرف انواع انرژی و کاهش هزینه ها تاکید داشته باشد. شهریه این رشته در کانادا بین 6900 دلار تا 33630 دلار متغیر است. 

برای مطالعه اطلاعات کامل این رشته می توانید به صفحه رشته مدیریت انرژی در کانادا مراجعه بفرمایید.  

لنگر20.رشته حسابداری

حسابداری شرکتی شامل روشهای سیستماتیک ثبت و ارزیابی کلیه روابط و فرایندهای قابل اندازه گیری در شرکت به منظور برنامه ریزی، هدایت و کنترل عملیات مالی شرکت است. این رشته در کانادا شهریه ای بالای 22 هزار دلار برای مقطع کارشناسی و حدود 42300دلار برای مقطع ارشد خواهد بود.

برای مطالعه اطلاعات کامل این رشته می توانید به صفحه رشته حسابداری در کانادا مراجعه بفرمایید.

لنگر21.رشته بانکداری

رشته بانکداری به آموزش مباحث متعددی می پردازد که در نهایت به رفع مسائل مالی موجود در هر بانک یا موسسه مالی منجر می شود. این مسائل به سرمایه گذاری مشتریان، ارائه وام، مذاکرات مالی و به طور کلی مدیرت مالی منجر می شوند. شهریه این رشته برای تحصیل در کانادا به شهریه رشته های مالی نزدیک است.

برای مطالعه اطلاعات کامل این رشته می توانید به صفحه رشته بانکداری در کانادا مراجعه بفرمایید. 

لنگر22.رشته بیمه

یکی از دیگر از رشته های مالی که این روزها در تمامی نقاط دنیا اولیت زیادی در جوامع دارد، رشته بیمه است. شما می توانید برای آشنایی با این رشته در دانشگاه های کانادا مشغول به تحصیل آن شوید. 

برای مطالعه اطلاعات کامل این رشته می توانید به صفحه رشته بیمه در کانادا مراجعه بفرمایید. 

 

لنگر23.رشته بورس جهانی

با تحصیل در رشته بورس جهانی می توانید به یک کارشناس زبده در این فعالیت تبدیل شوید و با دسترسی به مبادلات در سراسر دنیا، می توانید از فرصت های جهانی بهره مند شوید.

رشته بیمه

 

لنگر24.رشته امنیت شبکه

هدف از امنیت شبکه است با تعریف برای محافظت از اطلاعات شبکه و زیرساخت ها از تهدیدات خارجی. بنابراین نقش محوری در حفاظت از شبکه های شرکتی و جلوگیری از فعالیت های غیر مجاز ایفا می کند. هزینه تحصیل این رشته در کانادا بین 16239 تا 31290 دلار متغیر است. در صفحه رشته امنیت شبکه در کانادا درباره تحصیل رشته امنیت سایبری یا امنیت شبکه در کانادا بیشتر بدانید.

برای مطالعه اطلاعات کامل این رشته می توانید به صفحه رشته امنیت شبکه در کانادا مراجعه بفرمایید. 

 

لنگر25.رشته علوم سلولی مولکولی

این رشته با کمک میکروسکوپ و روش های بیولوژیکی مولکولی روی عملکرد سلول ها در شرایط مختلف نظارت دارد. به طور کلی رشته علوم سلولی به منظور درک و روشن شدن فرایندهای بیولوژیکی در سطح سلولی، روی سلول ها تحقیق می کند. شهریه این رشته در مقطع ارشد بین 20000 تا 40000 دلار در سال متغیر است.

رشته علوم سلولی مولکولی

لنگر26.رشته بیوتکنولوژی و بیولوژی

بیوتکنولوژی یک حوزه کاربردی زیست شناسی است که نه تنها دانش و روشهای میکروبیولوژی، ژنتیک و بیوشیمی، بلکه شیمی و مهندسی فرآیند را نیز شامل می شود. شهریه این رشته بین 30000 تا 57000 دلار متغیر است.

لنگر27.رشته گرافیک و انیمیشن

رشته موشن گرافیک یا گرافیک و انیمیش یک حوزه در حال ظهور است که هر دو رسانه متحرک و گرافیکی را ترکیب می کند. رسانه حرکتی شامل رشته هایی مانند انیمیشن، فیلم و صدا می شود. رسانه های گرافیکی شامل رشته هایی مانند طراحی گرافیک، تصویرسازی، عکاسی و نقاشی است. شهریه این رشته تا 31750 دلار به شکل متوسط است.

 

لنگر28.علوم کشاورزی و جنگل داری

علوم کشاورزی و جنگلداری در درجه اول با کشاورزی، دام و استفاده و طراحی از جنگل، طبیعت و چشم انداز کار خواهد داشت. دوره های علوم کشاورزی و جنگلداری به شدت تحت تأثیر موضوعات علوم طبیعی مانند جانورشناسی، گیاه شناسی، فیزیک و شیمی هستند. شهریه این رشته می تواند تا حدود 24256 دلار در سال باشد. 

توضیحات تکمیلی: کانادا تنها به دلیل سبک زندگی غنی خود شهرت ندارد، بلکه بخش زیادی از این آوازه خود را مدیون دانشگاه های با کیفیتی است که در سطح دنیا شناخته شده هستند. البته که شگفتی های زندگی در این کشور کم نیست، اما بخش زیادی از مهاجران کانادایی مجذوب تحصیل در این کشور می شوند.

از مزایای تحصیل در کانادا می توانیم به بهره مندی از سیستم عالی آموزش در مقاطع مختلف، استفاده از تجهیزات آزمایشگاهی و عملی به روز، تحصیل زیر نظر بهترین اساتید دنیا، شهریه مقرون به صرفه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، ارائه انواع بورسیه های تحصیلی، آماده شدن برای بازار کار به شکل عملی و مهم تر از همه امکان دریافت اقامت پس از تحصیل را نام ببریم.

رشته گرافیک و انیمیشن

جمع بندی

در این راهنمای صفر تا صدی دانشگاه های کانادا و رشته های تحصیلی که در این کشور تدریس می شوند را بررسی کردیم. هزینه تحصیل دانشگاه های کانادا در مقایسه با ایران بالاتر بوده ولی شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به کشورهای هم رده، بسیار کم تر است (آمریکا، انگلستان، استرالیا). شهریه تحصیل در کانادا به نسبت کیفیت آموزشی و کیفیت زندگی در کانادا بسیار تناسب دارد. هزینه دانشگاه ها در کانادا ممکن است سالانه متفاوت باشد، زیرا بسته به رشته شهر یا مقطع تحصیلی تفاوت هایی را مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال کمترین شهریه در دانشگاه های نیوفاندلند ثبت شده در حالی که انتاریو گران ترین منطقه به لحاظ شهریه رشته های مختلف است.

شهریه دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند به نوع برنامه و مکانی که برای تحصیل انتخاب می کنید بستگی دارد. دوره های کارشناسی از 7203 دلار تا 49،800 دلار در سال در شهریه متغیر است، در حالی که هزینه های تحصیل در سال برای دوره های کارشناسی ارشد بین 3،222 تا 42،850 دلار كانادا هزینه خواهد داشت.

راههای مهاجرتی کانادا بسیار است، اما ده روش اصلی مهاجرت وجود دارد که برای مطالعه آن می توانید به صفحه مهاجرت به کانادا مراجعه نمایید.

حالا که با بهترین دانشگاه‌های کانادا آشنا شدیم، بیایید ببینیم که از میان این دانشگاه‌ها، کدام‌‌یک اقتصادی‌ترین تحصیلات را در اختیار دانشجویان خود می‌گذارد. در این طبقه‌بندی، کیفیت تحصیل نیز مدنظر قرار گرفته است. دقت کنید که هزینه‌ی تحصیل در کانادا به طور مستقیم تحت تاثیرِ رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنید قرار دارد. بنابراین ممکن است بنا بر رشته‌ی تحصیلی شما، هزینه حتی در ارزان‌ترین دانشگاهِ کانادا نیز بالاتر از میزان مدنظرتان باشد.

چطور هزینه‌ی تحصیل در کانادا را پایین بیاوریم؟

حداقل تمکن مالی مورد نیاز برای تحصیل در کانادا:

برای تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا، حداقل مبلغی که به صورت نقدی توصیه می شود؛ 22 هزار دلار کانادا برای یک نفر است و البته بسته به انتخاب استان و شهریه رشته مورد نظر، این مبلغ می تواند متغییر باشد. همچنین توصیه می شود حتی اگر بورسیه تحصیلی از دانشگاههای کانادا دریافت کرده اید، باز هم تمکن مالی ارائه دهید.

شهریه های تحصیل در کانادا:

شهریه های تحصیلی کانادا بسته به انتخاب مقطع و انتخاب مرکز آموزشی بسیار متغییر است، اما اگر می خواهید به صورت کلی از قیمت ها اطلاع داشته باشید، می توانید صفحه را مطالعه بفرمایید.

هزینه ترجمه مدارک برای درخواست تحصیل در کانادا:

تعرفه ترجمه مدارک به صورت ثابت از سوی اداره کل اسناد و امور مترجمان رسمی هر ساله به کلیه دارالترجمه های رسمی کشور ابلاغ می شود. بسته به حجم مدارکی که باید ارائه شود هزینه های دارلترجمه متفاوت است؛ اما بسیار مهم است که از خدمات دالترجمه ای استفاده کنید که دارای تجربه بوده و دقت بالایی در ترجمه مدارک دارد. برای مشاهده تعرفه های مصوب ترجمه ، می توانید با دالترجمه های رسمی در تماس باشید.

هزینه های ماهانه یک دانشجو در کانادا به صورت متوسط

هزینه های زندگی بسیار به محل سکونت بستگی خواهد داشت اما به صورت کلی، افرادی که به دنبال ویزای تحصیلی کانادا هستند برای زندگی در این کشور باید ماهانه حداقل 2 هزار دلار در نظر گرفته باشند. این هزینه مربوط به خورد و خوراک و هزینه های خاصی همچون محیط زندگی می شود. جدا از این مسئله، اعضای درجه یک هم باید برای ورود حدود 4 هزار دلار و برای زندگی 300 دلار کانادا در اختیار داشته باشند.

در صورتی که شما به دنبال آوردن فردی جدا از اعضای درجه یک خانواده خود هستید باید به هزینه آنها توجه کنید. هر کدام از همراه های شما باید حدود 3 هزار دلار برای ورود و 255 دلار برای هزینه های ثانویه در اختیار داشته باشند.

چه عواملی هزینه ویزای تحصیلی کانادا را تغییر می دهند؟

البته که در حال حاضر عوامل زیادی هستند که می توانند هزینه ویزای تحصیلی کانادا را تحت تاثیر خود قرار دهند. به خاطر داشته باشید که همه این عوامل اهمیت زیادی دارند.

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، شما باید به همه آنها توجه داشته باشید. جدا از موارد ذکر شده، دانشجویان برای زندگی در کانادا باید بتوانند هزینه خورد و خوراک، پوشاک و درمان خود را تامین نمایند. از آنجایی که اکثر دانشجویان این کشور اجازه داشتن کار تمام وقت را ندارند، آشنایی با حداقل هزینه ها یک مسئله مهم برای افراد به حساب می آید.

هزینه های ثبت درخواست، هزینه های مربوط به وکیل، تمکن مالی و هزینه های مربوط به خانه و خوابگاه از جمله مهم ترین مواردی به حساب می آیند که برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا لازم بوده و شما باید آنها را مد نظر خود قرار دهید. مسلما همه این موارد بر روی هزینه نهایی و مورد نیاز دانشجویان برای ورود به کانادا موثر هستند. اگر شما با یکی از اعضای خانواده تان به دنبال دریافت ویزا تحصیلی هستید، بهتر است که هزینه های همراه را نیز بررسی کنید.

هزینه ویزای تحصیلی کانادا

همیشه گفته شده کیفیت را فدای کمیت نکنید، اما خوب است بدانید دانشگاه‌های ارزان کانادا چندان بی‌کیفیت نیستند! اتفاقا دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها درس می‌خوانند بر این باور هستند که کیفیت دانشگاه‌های کانادا، حتی ارزان‌ترین آنها، دست کمی از دانشگاه‌های گران کانادا ندارند. از همین رو چند نمونه را برایتان شرح خواهیم داد. در ادامه همراه ما باشید.

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

زمانی که صحبت از آموزش عالی در سطح جهانی می‌شود همیشه یک طرف ماجرا کانادا است. دانشگاه‌های کانادا با کیفیت بسیار خوبی این فرصت را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده‌اند. اما سوال اینجاست که هزینه‌های تحصیل در کانادا چطور محاسبه ‌می‌شود؟ در پاسخ می‌توان به دانشگاه‌هایی اشاره کرد که بودجه عمومی دارند و از طرف دیگر ازکیفیت آموزش نمی‌کاهند.

زندگی دانشجویی

ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا کدامند؟

 1. دانشگاه سایمون فریزر یا SFU واقع‌ در بریتیش کلمبیای کانادا (حداکثر شهریه 13000 دلار آمریکاست).
 2. دانشگاه گوئلف واقع در شهر گوئلف (از حداقلِ 1000 دلار آغاز می‌شود).
 3. دانشگاه کنکوردیا واقع در مونترال (از حداقلِ 6000 دلار آغاز می‌شو)
 4. دانشگاه کلگری واقع در شهر کلگری (از حداقلِ 5500 دلار آغاز می‌شود).
 5. دانشگاه ساسکاچوان واقع در ساسکاتون (حداقل شهریه از 3400 دلار آغاز می‌شود).
 6. دانشگاه براندون واقع در شهر مانیتوبا (حداقلِ شهریه از 2700 دلار آغاز می‌شود).
 7. دانشگاه‌ نیوفاندلند واقع در سنت جانز (حداقل شهریه از 5000 دلار آغاز می‌شود).

گران‌ترین دانشگاه‌های واقع در کانادا کدامند؟

حال به گران‌ترین دانشگاه‌های کانادا می‌رسیم. به عقیده‌ی بسیاری،‌ دانشگاه انتاریو گران‌ترین دانشگاه کاناداست. اما بیایید نگاهی به لیستِ سایر دانشگاه‌های گران‌قیمت کانادا بیندازیم:

 • دانشگاه تورنتو (شهریه‌ی سالانه‌ی این دانشگاه می‌تواند بیش‌تر از 40000 دلار باشد).
 • دانشگاه کوئین (حداقل شهریه‌ی این دانشگاه ممکن است بین 41000 تا 48000 دلار باشد).
 • دانشگاه اتاوا (حداکثر شهریه در دانشگاه اتاوا به حدود 36000 دلار می‌رسد).

دقت کنید که شهریه‌های ذکر شده برای دانشگاه‌های کانادا،‌ ممکن است بسته به رشته‌ی شما پایین‌تر هم باشند. به طور کلی، بسته به برنامه‌ی تحصیلی‌ که انتخاب کرده‌اید، مقطعی که قصد دارید در آن تحصیل کنید و محلی که دانشگاه در آن واقع شده، هزینه‌ی تحصیل در کانادا بالا و پایین می‌رود. اما می‌توان چنین اذعان کرد که دانشگاه‌های تورنتو و انتاریو، گران‌ترین دانشگاه‌های کشور کانادا هستند. ارزان‌ترین دانشگاه‌ِ کشور کانادا، با توجه به کیفیت بالای تحصیل و برنامه‌های مختلف تحصیلی، دانشگاه مموریال نیوفاندلند است.

مطالب پیشنهادی:

ویزای کانادا

اقامت کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

4 + 2 =

نظرات و سوالات شما

۹ دیدگاه

 1. Mehrdad

  سلام
  برای رشته کارشناسی ارشد(MBA) شهریه در دانشگاه ترینتی وسترن در شهر لنگلی ، چقدره و هر ترم چقدر باید داد؟ و همینطور در دانشگاه نیوفاندلند؟

  پاسخ دهید
 2. سعید خیرخواه

  سلام و عرض ادب. من ۳۱ سال دارم و لیسانس رشته حقوق از دانشگاه ازاد و متاهل همسرم ۲۵ سال
  برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد میخوام اقدام کنم و در حال حاضر دارم زبان میخونم تا مدرک ایلتس بگیرم.
  به نظر شما دانشگاه اتاوا با توجه به ظرفیت زیاد سالانه ای که داره گزینه ای خوبی هستش؟ چه از لحاظ سطح دانشگاه و چه از لحاظ شهریه
  از لحاظ مالی ادم زیاد قوی ای نیستم
  به نظر شما کدوم دانشگاه واسه شرایط بنده با توجه به رشته تحصیلیم مناسب هستش که شهریه بالایی هم نداشته باشه؟ پیشاپیش ممنون از پاسختون

  پاسخ دهید
 3. کورش همتی

  من ۲۶ ساله ترم آخر کارشناسی مدیریت صنعتی با معدل ۱۷.۳۰ از دانشگاه آزاد تهران شمال هستم . میخواستم ببینم با نزدیک ۲ سال سابقه کاری مدیریتی و معدل بالا و سطح زبان خوب ( امکان دریافت آیلتس ۶.۵ ) امکان فاند دارم یا خیر و کدام دانشگاه برای ارشد ام بی ای یا مدیریت منابع انسانی مناسب از نظر هزینه هستش

  پاسخ دهید
 4. melika salehi

  سلام من لیسانس حسابداری-حسابرسی با معدل ۱۶.۵۸ هستم شانس پذیرش گرفتن از دانشگاه های تورنتو رو دارم؟؟ سن:۲۴سال

  پاسخ دهید
 5. پوران حاجیان

  با سلام پسرمن کارشناسی حقوق خوانده و مدرک ایلتس ۷ داره الان سربازه ولی میخوام بفرستمش کانادا ادامه تحصیل بده میدانم که حقوق آنجاcommon law و اینجا civilهستش
  سوالم اینه
  امکان داره اونجابرای مستر در یک رشته دیگر اقدام کرد و با توجه به زمینه حقوق چه رشته ای پیشنهاد می کنید؟

  پاسخ دهید
 6. فایزه احمدی جبلی

  میخواستم بپرسم دانشگاه کانادا وست بهتر هست یا دانشگاه fdu و کدوم یکی تو ویزا گرفتن راحت تر هستن.واینکه هزینه دانشگاه fdu سالانه براز رشته ارشد مدیریت mba چقدر لست ممنون میشم جوابمو بدین

  پاسخ دهید
 7. maryam moosavi

  سلام و خسته نباشید،من هفده سالمه و امسال میخوام کنکور زبان بدم..شانس بورسیه یه دانشگاه معمولی در کانادا در رشته ادبیات انگلیسی چقدره و چیکار باید بکنم؟

  پاسخ دهید
 8. مسعود

  سلام.من کاردانی و لیسانس نقشه برداری دارم.۳۵ سال دارم.۱۰ سال سابقه کار.متاهل هستم و ۱ بچه دارم.
  خانومم کاردانی کامپیوتر و لیسانس حسابداری.سابقه کار نداره ولی سابقه بیمه ۵ ساله داره.
  به نظرتون کدوم روش مهاجرت با این شرایط من مناسبتره؟
  بودجه: ۲ میلیارد تومان.
  ممنون میشم جواب بدین.

  پاسخ دهید
 9. امیرحسین

  سلام خسته نباشیدمن بیش از ۱۳ سال پیش مدرک کارشناسی ارشد در رشته مکانیک گرفتم و سابق کاری حدود ۱۱ سال هم دارم الان پذیرش از دانشگاهی معتبر در کانادا در رشته مهندسی مکانیک برای دوره کارشناس ارشد گرفتم. آیا تحصیل مجدد در رشته مهندسی مکانیک شانس من را برای گرفتن ویزا کم می کند؟ آیا می توانم در اظهار مدارک ، مدرک کارشناسی ارشد را اظهار نکنم؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *