آشنایی با دانشگاه مدول دبی

آشنایی با دانشگاه مدول دبی

دانشگاه مدول دبی یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی شهر دبی است که به‌عنوان اولین دانشگاه اتریشی در سطح بین‌المللی شناخته می‌شود که در خاورمیانه تأسیس شده است. این دانشگاه که در سال 2016 تأسیس شده است، به دانشجویان کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را برای حضور در بازار کار جهانی ارتقا دهند. با ما همراه باشید تا در یک مقاله جامع از ویزا 724 به بررسی امکانات و شرایط تحصیل در این دانشگاه می‌پردازیم.

برای آشنایی با بهترین روشهای مهاجرت به دبی برای ایرانیان می توانید به لینک » مهاجرت به دبی مراجعه نمائید.

دانشکده های دانشگاه مدول دبی

دانشکده های مختلف دانشگاه مدول دبی

در دانشگاه مدول دبی امکان تحصیل در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. پردیس این دانشگاه در طبقه چهارم برج جمیرا لیک تاورز JLT واقع شده است. به‌این‌ترتیب تمامی دپارتمان‌ها و دانشکده‌های مختلف این دانشگاه در این طبقه و در یک مجموعه بزرگ گرد هم آمده‌اند. در این دانشگاه امکان تحصیل در دوره‌های کارشناسی هتلداری، مدیریت، رسانه و… وجود دارد. همچنین امکان تحصیل در کارشناسی ارشد MBA نیز وجود دارد.

شرایط دریافت پذیرش در دانشگاه مدول دبی

برای اخذ پذیرش در دانشگاه مدول دبی شما باید از حداقل الزامات این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان جدیدالورود برخوردار باشید. بدین صورت که اگر در دوره‌های کارشناسی این دانشگاه ثبت‌نام می‌کنید، شما باید دیپلم دبیرستان خود در ایران را دریافت کرده باشید. همچنین برای تحصیل در دوره کارشناسی ارشد MBA، لازم است تا کارشناسی مدیریت را در یک دانشگاه معتبر دریافت کرده باشید.

برای ثبت‌نام در دانشگاه مدول دبی شما باید مدرک تحصیلی قبلی خود را همراه با ریز نمرات تحصیلی به زبان انگلیسی ترجمه کنید. ترجمه مدارک باید در دارالترجمه‌های رسمی انجام شده باشد و بدین ترتیب شما قادر هستید تا برای ثبت‌نام اقدام کنید. همچنین یک کپی از پاسپورت و عکس پرسنلی در سایز پاسپورت از دیگر مدارک مورد نیاز برای ثبت‌نام خواهند بود. درصورتی‌که ساکن امارات هستید، بهتر است تا یک کپی از ویزای فعلی خود در امارات را نیز ضمیمه پرونده کنید.

آدرس وب سایت داشگاه مدول در دبی:

https://www.modul.ac.at/

مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز

از آنجایی که آموزش‌های دانشگاه مدول دبی به زبان انگلیسی است، دانشجویان ایرانی باید تسلط خود به این زبان را به اثبات برسانند. بدین صورت که باید در آزمون آیلتس شرکت کرده و حداقل نمره مورد نیاز ثبت‌نام در این دانشگاه را کسب کنند. برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی حداقل نمره 5 در آزمون آیلتس کافی خواهد بود. برای تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد نیز حداقل نمره 5.5 در آزمون آیلتس کافی خواهد بود. هرچند که اگر نمره بالاتری را در این آزمون‌ها داشته باشید، در اولویت پذیرش دانشگاه قرار خواهید گرفت.

برای آشنایی با مهمترین و معتبرترین مراکز برگزار کننده آیلتس در کشورهای همسایه ایران می توانید به لینک » مراکز برگزار کننده آیلتس مراجعه فرمائید.

ددلاین دانشگاه مدول دبی

ددلاین دانشگاه مدول دبی

پذیرش در دانشگاه مدول دبی برای ترم‌های بهار و پاییز صورت می‌گیرد. در صورتی که تمایل به ثبت‌نام در دانشگاه داشته باشید، تنها کافی است تا مشخصات خود را برای واحد پذیرش دانشگاه ارسال کنید. دانشگاه هیچ ددلاینی را برای پذیرش ترم‌های جدید در نظر نگرفته است و درخواست‌ها را در هر دوره‌ای از سال بررسی می‌کند.

برای اطلاع از هزینه‌های زندگی در دبی به ‌عنوان یکی از گران‌ترین شهرهای امارات می توانید به لینک » شرایط زندگی در دبی مراجعه فرمائید.

بورسیه های دانشگاه مدول دبی

در بحث بورسیه‌های تحصیلی باید بگوییم که با توجه به تازه تاسیس بودن دانشگاه مدول دبی، این دانشگاه فعلا برنامه‌ای برای اعطای بورسیه تحصیلی به دانشجویان خود ندارد. البته هزینه‌های تحصیل در دانشگاه نسبتاً پایین است و تحصیل دانشجویان در این دانشگاه بار مالی چندانی را بر دوش خانواده‌ها نخواهد گذاشت.

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه مدول دبی چقدر است؟

دوره‌های کارشناسی مدیریت و هتلداری در دانشگاه مدول دبی به‌صورت یک دوره فشرده 3ساله برگزار می‌شوند. دانشجویان ملزم هستند تا شهریه حدوداً 40 هزار درهمی را برای کل دوره سه‌ساله پرداخت کنند. البته هزینه‌های مربوط به خرید لوازم تحصیلی و همچنین اقامت و تغذیه در طول دوران تحصیل به‌صورت جداگانه دریافت خواهد شد که در ادامه شما را به آن مبالغ نیز آشنا خواهیم کرد.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه مدول دبی چقدر است؟

تحصیل در دانشگاه مدول دبی در رشته کارشناسی ارشد مدیریت MBA در یک دوره دو ساله خواهد بود. این دانشگاه شهریه حدوداً 40 هزار درهمی را برای تحصیل در این دوره در نظر گرفته است.

هزینه های دانشجویی در مدول دبی

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه مدول دبی چقدر است؟

دانشجویان باید مبلغ 36 هزار درهم را برای هزینه‌های اقامت خوابگاهی خود در طول دوران تحصیل در نظر داشته باشند. همچنین حدود 15 هزار درهم برای هزینه‌های تحصیلی مورد نیاز خواهد بود.

برای آشنایی با هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجویی در دبی می توانید به لینک » هزینه تحصیل در دبی مراجعه نمائید.

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شما را با دانشگاه مدول دبی آشنا کردیم. این دانشگاه که به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های بین‌المللی شهر دبی شناخته می‌شود، زیرمجموعه‌ای از یک دانشگاه معروف اتریشی است. با تحصیل در این دانشگاه، مدرک پایانی خود را از دانشگاه مدول اتریش دریافت خواهید کرد. در پایان درصورتی‌که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره روال دریافت ویزای تحصیلی امارات دارید، از شما دعوت می‌کنیم تا با کارشناسان ویزا 724  در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره رایگان

12 + 12 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *