لیست برترین دانشگاه‌ های بین المللی دبی

در این مقاله از ویزا 724 قصد داریم تا شما را با برترین دانشگاه‌های بین‌المللی دبی آشنا کرده و به ارائه اطلاعاتی کلی از هر یک از این دانشگاه‌ها بپردازیم.

دانشگاه آمریکایی در دبی

دانشگاه آمریکایی در دبی یکی از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که به عنوان یک موسسه آموزش عالی خصوصی و غیرانتفاعی در سال 1995 میلادی در شهر دبی تاسیس شده است. این دانشگاه به عنوان اولین دانشگاه بین المللی در امارات شناخته می‌شود که تعداد زیادی از دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را به شهر دبی آورده است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه در حدود 60 تا 70 هزار درهم برای یک ترم 20 واحدی خواهد بود. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای یک ترم حدود 45 تا 55 هزار درهم خواهد بود. هزینه خوابگاه برای دانشگاه آمریکایی در دبی بین 8 تا 14 هزار درهم برای یک ترم است.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://www.aud.edu/

برای آشنایی با بهترین راه های مهاجرت به دبی برای ایرانیان می توانید به لینک » روش های مهاجرت به دبی مراجعه فرمائید.

بررسی دانشگاه آمریکایی در دبی

دانشگاه ولونگونگ در دبی

دانشگاه ولونگونگ یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که به عنوان اولین دانشگاه بین‌المللی استرالیا در امارات شناخته می‌شود. این دانشگاه که از 5 دانشکده مختلف تشکیل شده است، امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌های مختلف فراهم کرده است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بسته به رشته انتخابی می‌تواند متفاوت باشد. با این حال شهریه اعلام شده توسط دانشگاه در حدود 15 تا 18 هزار دلار آمریکا برای هر ترم خواهد بود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای هر ترم به میزان 2625 دلار بوده و هزینه تحصیل در مقطع دکترای فلسفه، رقمی در حدود 67590 دلار خواهد بود.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://www.uowdubai.ac.ae/

برای کسب اطلاع از مهمترین و معتبرترین مراکز برگزار کننده آیلتس در کشورهای همسایه ایران می توانید به لینک » مراکز برگزار کننده آیلتس مراجعه فرمائید.

معرفی دانشگاه ولونگونگ در دبی

دانشگاه بریتانیا در دبی

دانشگاه بریتانیا در دبی یکی از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که شرایط تحصیل با استاندارد دانشگاه‌های انگلستان را در کشور امارات فراهم ساخته است. این دانشگاه امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی تا دکترا را در رشته‌های مهندسی و فناوری اطلاعات، علوم بازرگانی و آموزش و پرورش فراهم ساخته است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه بریتانیا در دبی به صورت سالانه 56 هزار درهم خواهد بود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه نیز می‌تواند تا 85 هزار درهم در هر سال باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا در این دانشگاه بین 225 هزار درهم تا 250 هزار درهم خواهد بود.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://www.buid.ac.ae/

بررسی دانشگاه بریتانیا در دبی

دانشگاه آمریکایی در امارات

دانشگاه آمریکایی در دبی، یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که در سال 2006 در شهر دبی تاسیس گردید. این دانشگاه هدف خود را ارائه آموزش با کیفیت با استانداردهای جهانی برای دانشجویان از سراسر جهان اعلام کرده است‌. این دانشگاه 7 دانشکده مختلف دارد و شرایط نسبتاً آسانی را برای پذیرش دانشجویان بین‌المللی فراهم ساخته است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه آمریکایی در امارات برای رشته‌های مختلف تا 240 هزار درهم برای یک سال تحصیلی خواهد بود. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه بین 130 هزار تا 180 هزار درهم خواهد بود.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://aue.ae/

برای آشنایی با مهاجرت و دریافت ویزای کاری دبی (امارات) و مدارک و مستندات لازم آن می توانید به لینک » شرایط ویزای کار دبی مراجعه نمائید.

معرفی دانشگاه آمریکایی در امارات

کالج داروسازی دبی

کالج داروسازی دبی یک دانشگاه برتر شهر دبی است که امکان تحصیل در رشته داروسازی را برای دانشجویان دختر فراهم ساخته است. متقاضیان تحصیل در این رشته می‌توانند در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد داروسازی این دانشگاه شرکت کنند و از بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه نیز بسته به معدل ترم‌های تحصیلی قبلی خود بهره ببرند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی کالج داروسازی دبی برای 8 ترم اول به صورت 50 هزار درهم خواهد بود. آخرین ترم که ترم نهم باشد، با شهریه 25 هزار درهمی همراه خواهد بود. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد داروسازی نیز رقمی در حدود 50 هزار درهم برای هر ترم خواهد بود. هزینه اقامت در خوابگاه‌های این دانشگاه نیز می‌تواند تا 18 هزار درهم برای هر ترم باشد.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://dpc.edu/

معرفی کالج داروسازی دبی

دانشگاه کانادایی دبی

دانشگاه کانادایی دبی، یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که تحصیل با استانداردهای برترین دانشگاه‌های کانادا را دانشجویان بین المللی در شهر دبی ایجاد کرده است. این دانشگاه که در پردیس اصلی خود 9 دانشکده مختلف برای مقطع کارشناسی داشته و دو دانشکده جداگانه برای دانشجویان کارشناسی ارشد دارد، امکان تحصیل در رشته‌های مختلفی را برای دانشجویان خود فراهم ساخته است.

هزینه تحصیل در دانشگاه کانادایی دبی بسته به رشته و دانشکده انتخابی می‌تواند متفاوت باشد. با این حال شهریه هر ترم بسته به رشته انتخابی شما، می‌تواند بین 20 تا 30 هزار دلار باشد. در ضمن، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه باید انتظار شهریه حدوداً 30 هزار دلاری را برای کل دوره تحصیلی خود داشته باشید.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://www.cud.ac.ae/

برای کسب اطلاعات کامل درباره هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در دبی می توانید به لینک » هزینه تحصیل در دبی مراجعه نمائید.

بررسی دانشگاه کانادایی دبی

موسسه مدیریت فناوری دبی

موسسه مدیریت فناوری دبی، یکی از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که امکان تحصیل در رشته مدیریت فناوری را برای دانشجویان فراهم ساخته است. در این دانشگاه امکان تحصیل در دوره‌های کارشناسی مدیریت و همچنین کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) وجود دارد. در ضمن این دانشگاه بورسیه تحصیلی 100 درصدی را برای دانشجویان با معدل بالا برای دو ترم اول در نظر گرفته است.

هزینه تحصیل برای یک دوره 4 ساله کارشناسی در این دانشگاه حدود 160 هزار درهم خواهد بود. همچنین هزینه تحصیل در دوره کارشناسی مدیریت بازرگانی در حدود 100 هزار درهم برای کل دوره خواهد بود.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://www.imt.ac.ae/

موسسه مدیریت فناوری دبی

آکادمی مدیریت هتلداری امارات

موسسه مدیریت هتلداری دبی، یکی از آکادمی‌های تخصصی شهر دبی است که در لیست برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی قرار می‌گیرد. این دانشگاه در بین 10 دانشگاه برتر جهان در حوزه هتلداری شناخته می‌شود و به عنوان عضوی از هلدینگ دبی و گروه جمیرا شناخته می‌شود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی مدیریت هتلداری در این دانشگاه در حدود 63 هزار درهم برای یک دوره سه ساله کارشناسی خواهد بود. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد مدیریت هتلداری، حدود 25 هزار درهم برای کل دوره خواهد بود.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

http://emiratesacademy.edu/

سرمایه گذاری یکی از روش های تضمین شده مهاجرت به دبی است. برای آشنایی و بررسی تمامی این روش ‌ها می توانید به لینک » ویزای سرمایه‌ گذاری دبی مراجعه فرمائید.

معرفی آکادمی مدیریت هتلداری امارات

دانشگاه میدلسکس دبی

دانشگاه میدلسکس دبی، یکی از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که به عنوان شعبه اماراتی این دانشگاه بین المللی محسوب می‌شود. در این دانشگاه امکان تحصیل در رشته‌های مختلف مهندسی، بهداشت و علوم انسانی وجود داشته و حتی امکان شرکت در دوره پیش دانشگاهی برای آمادگی برای حضور در سال اول دوره کارشناسی وجود خواهد داشت.

شهریه دانشگاه میدلسکس دبی برای دوره پیش دانشگاهی حدود 50 هزار درهم برای کل دوره خواهد بود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه حدود 40 هزار درهم برای هر سال تحصیلی خواهد بود. در ضمن، شهریه دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد از 19 هزار دلار تا 25 هزار دلار برای کل دوره کارشناسی ارشد خواهد بود.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://www.mdx.ac.ae/

بررسی دانشگاه میدلسکس دبی

دانشگاه مانیپال دبی

دانشگاه مانیپال دبی، یکی دیگر از دانشگاه‌های موجود در لیست برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که به شما معرفی می‌کنیم. این دانشگاه که به عنوان یکی از شعب دانشگاه‌های مانیپال در امارات محسوب می‌شود، پنج دانشکده مختلف دارد که در حال حاضر محل تحصیل دانشجویانی از 40 کشور دنیا هستند.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در این دانشگاه بسته به رشته انتخابی می‌تواند بین 35 تا 55 هزار درهم باشد. همچنین هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه به صورت سالانه بین 30 تا 50 هزار درهم خواهد بود. در ضمن هزینه دریافتی دانشگاه برای یک دوره سه ساله دکترا حدود 70 تا 80 هزار درهم خواهد بود.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://www.manipaldubai.com/

شرایط اقامت در دبی حالات مختلفی دارد برای آشنایی با روش های اقامت در دبی می توانید به لینک » دریافت اقامت دبی مراجعه فرمائید.

دانشگاه مانیپال دبی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات متحده عربی

دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات متحده عربی به عنوان یکی از اولین و برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال 2003 میلادی در منطقه آکادمی بین المللی دبی تاسیس گردیده و از آن زمان به ارائه آموزش‌های با کیفیت به دانشجویان اماراتی و بین‌المللی می‌پردازد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات متحده عربی بسته به رشته‌ای که در آن تحصیل می‌کنید، متفاوت خواهد بود. شهریه رشته‌هایی همچون مدیریت و حقوق حدود 70 هزار درهم برای کل دوره تحصیلی است. در حالی که هزینه رشته‌هایی همچون مهندسی معماری در این دانشگاه حدود 140 هزار درهم برای کل دوره تحصیلی خواهد بود.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://iau.ae/

دانشگاه آزاد اسلامی واحد امارات

این دانشگاه یکی از شعبه های دانشگاه آزاد اسلامی ایران است.

 

دانشگاه مدول دبی

دانشگاه مدول دبی، یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که به عنوان اولین دانشگاه بین المللی اتریشی در خاورمیانه شناخته می‌شود. این دانشگاه، به عنوان یکی از دانشگاه‌های نسبتاً جدید امارات نیز محسوب می‌شود، زیرا در سال 2016 در امارات تاسیس شده است.

هزینه تحصیل در دانشگاه مدول دبی بسته به مقطع تحصیلی شما متفاوت خواهد بود. دانشجویانی که در دوره‌های سه ساله کارشناسی این دانشگاه شرکت می‌کنند، شهریه حدوداً 40 هزار درهمی را برای کل دوره سه ساله پرداخت خواهند کرد. همچنین دوره‌های کارشناسی ارشد برگزار شده در دانشگاه مدول دبی با شهریه حدوداً 40 هزار درهمی برگزار می‌شوند که البته طول دوره کوتاه‌تر است.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://www.modul.ac.ae/

اگر قصد سفر یا مهاجرت به دبی را دارید، برای آشنایی با هزینه‌های زندگی در این کشور می توانید به لینک » هزینه زندگی در دبی مراجعه فرمائید.

معرفی دانشگاه مدول دبی

دانشگاه مرداک دبی

دانشگاه مرداک دبی، به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی شناخته می‌شود که به عنوان یکی از شعبه‌های دانشگاه مرداک استرالیا در شهر دبی واقع شده است. این دانشگاه در سال 2007 در شهر دبی تاسیس گردیده و امکان تحصیل در رشته‌های مختلفی را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فراهم ساخته است.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه، رقمی در حدود 170 هزار درهم برای کل دوره سه ساله کارشناسی است. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز برای اکثر رشته‌ها حدود 25000 درهم است و برای برخی دیگر از رشته‌ها همچون مدیریت بازرگانی MBA حدود 90 هزار درهم برای کل دوره خواهد بود.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://www.murdochuniversitydubai.com/

بررسی دانشگاه مرداک دبی

دانشگاه الدار دبی

دانشگاه الدار، یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که در سال 1994 میلادی در شهر دبی تاسیس شده است‌. در این دانشگاه رشته‌های مختلفی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان‌های انگلیسی و عربی تدریس می‌شوند.
هزینه تحصیل در دانشگاه الدار دبی بسته به رشته انتخابی و تعداد واحد هر ترم متفاوت خواهد بود. در حال حاضر میزان شهریه هر یک از دروس دانشگاهی در این دانشگاه رقمی مابین 2500 تا 8500 درهم امارات خواهد بود.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://aldar.ac.ae/

شهر دبی دارای اقتصادی قوی و موقعیتی استراتژیک است. برای آشنایی و بررسی چند بیزینس پلن در این کشور می توانید به لینک » راه اندازی کسب و کار در دبی مراجعه نمائید.

بررسی دانشگاه الدار دبی

دانشگاه آمیتی دبی

دانشگاه آمیتی یک دانشگاه بین المللی هندی است که در شهر دبی واقع شده و در لیست برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی قرار دارد. این دانشگاه از سه دانشکده علوم بازرگانی، علوم مهندسی و علوم انسانی تشکیل شده و امکان تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در رشته‌های مختلف فراهم ساخته است. همچنین امکان ثبت نام در دوره پیش دانشگاهی این موسسه آموزش عالی در دبی وجود خواهد داشت.

شهریه دوره یک ساله پیش دانشگاهی در این دانشگاه حدود 30 هزار درهم است. شهریه دوره کارشناسی در دانشگاه آمیتی دبی بسته به رشته انتخابی می‌تواند بین 35 تا 65 هزار درهم برای کل دوره تحصیلی باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز بسته به رشته انتخابی می‌تواند بین 13 تا 50 هزار درهم کل دوره تحصیلی باشد.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://amityuniversity.ae/

بررسی دانشگاه آمیتی دبی

موسسه علوم نوین دبی

دانشگاه علوم نوین دبی یکی از برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی است که به عنوان یک دانشگاه خصوصی و بین‌المللی در این شهر تاسیس شده است. شعبه اصلی این دانشگاه در شهر صنعا پایتخت یمن قرار دارد و به عنوان دانشگاهی با اعتبار بالا محسوب می‌شود.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه علوم نوین دبی برای یک دوره سه ساله می‌تواند بین 40 تا 60 هزار درهم باشد. هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد نیز می‌تواند بین 60 تا 80 هزار درهم برای کل دوران تحصیلی باشد.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://ums-edu.com/en/

برای کسب اطلاعات کامل درباره نحوه دریافت ویزای توریستی امارات یا دبی می توانید به لینک » ویزای امارات یا دبی مراجعه فرمائید.

معرفی دانشگاه علوم نوین دبی

دانشگاه استرثکلاید دبی

دانشگاه استرثکلاید دبی، از دیگر دانشگاه‌های شهر دبی است که در لیست برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی قرار گرفته است. این دانشگاه دارای چهار دانشکده مهندسی، علوم انسانی، علوم بازرگانی و علوم پایه است که امکان تحصیل دانشجویان بین‌المللی را با شرایطی آسان در دبی فراهم ساخته است.

هزینه تحصیل در این دانشگاه بین المللی انگلیسی در دبی برای مقطع کارشناسی می‌تواند بین 10 تا 30 هزار پوند انگلیس برای کل دوره تحصیلی باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه استرثکلاید و می‌تواند رقمی بین 20 تا 40 هزار پوند برای کل دوره تحصیلی باشد.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://strathclyde.in/uae

دانشگاه استرثکلاید دبی

دانشگاه زاید

دانشگاه زاید دبی، یکی دیگر از برترین دانشگاه‌های شهر دبی است که در سال 1998 تاسیس گردیده و از اعتبار علمی بسیار بالایی برخوردار است. این دانشگاه دارای 8 دانشکده مختلف است که شرایط ایده عالی را برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی و اماراتی فراهم ساخته است.

دانشگاه زاید دبی برای کل دوره کارشناسی که سه سال به طول می‌انجامد، در حدود 120 هزار درهم خواهد بود. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه می‌تواند بین 80 تا 120 هزار درهم برای کل دوره باشد.

آدرس اینترنتی دانشگاه:

https://www.zu.ac.ae/main/en/index

برای آشنایی با معروف ترین و بهترین مکان های دیدنی و توریستی دبی می توانید به لینک » جاذبه های گردشگری دبی مراجعه نمائید.

بررسی دانشگاه زاید امارات

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724، شما را با برترین دانشگاه‌های بین المللی دبی آشنا کردیم. در پایان، در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه‌ها دارید، می‌توانید با کلیک بر روی نام دانشگاه به صفحه مربوطه در ویزا 724 منتقل شوید.

درخواست مشاوره رایگان

13 + 11 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *