معرفی بهترین دانشگاه های مهندسی نفت در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۷/۱۷

 

 

در این مطلب از ویزا 724 قصد داریم به معرفی و بررسی صفر تا صد رشته مهندسی نفت در کانادا بپردازیم. رشته مهندسی نفت یکی از رشته های با متقاضی بالا محسوب می شود. دلیل این مسئله اهمیت استراتژیک این رشته در کل دنیا است. از آنجایی که انرژی نقش مهمی در جنبه های مختلف زندگی ما دارد، بنابراین این مهندسان نفت هستند که از طریق کار گروهی باعث تغذیه همه جانبه جهان می شوند.

این رشته ترکیبی از اکتشافات، توسعه و در عین حال خلاقیت است. رشته ای که با رشته های مهندسی عمران، شیمی و مهندسی مکانیک همپوشانی دارد. با استفاده از دروس مختلفی مثل زمین شناسی، ریاضیات و فیزیک است که مهندسان نفت مسائل مهم مربوط به امنیت انرژی را بررسی و در نهایت اقدام به اکتشافات نفتی برای رفع تقاضای جهانی می کنند.

کسانی که در این رشته فارغ التحصیل می شوند، ذخایر احتمالی نفت و گاز را از لحاظ وجود بررسی می کنند، آن ها ارزیابی فعالیت های حفاری، پیاده سازی طرح های بازیابی و طراحی تجهیزات تصفیه سطح و جمع آوری مواد را بر عهده دارند.

مهندسان نفت از ابر رایانه ها در تجزیه و تحلیل داده های اکتشافی، شبیه سازی رفتار مخزن و تولید میدان نفتی و عملیات حفاری نیز استفاده می کنند. از آنجایی که کار مهندسان نفت بسیار حساس است، به همین دلیل تحصیل در دانشگاه های با کیفیت آموزشی بالا از الزامات آموزش و تسلط در این رشته خواهد بود.

 

رشته مهندسی نفت در کانادا

 

آینده شغلی رشته مهندسی نفت در کانادا

فرصت های شغلی مختلفی برای متقاضیان این رشته وجود دارد که بیشتر آن ها یا مشاغل مرتبط با این رشته، در ایالت آلبرتا مشغول به فعالیت هستند. در حال حاضر بیش تر از 22000 مهندس نفت، معدن و زمین شناسی با توجه به مربوط بودن این رشته ها به هم در کانادا مشغول به کار هستند.

پیش بینی می شود که اشتغال مهندسان نفت از سال 2019 تا 2029، 3 درصد رشد کند، این میزان رشد تقریبا برای سایر مشاغل هم به یک اندازه خواهد بود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این قیمت نفت است که بر رشد یا افت این نوع شغل اثرگذار است.

اگر قیمت نفت بالاتر برود، می توان انتظار داشت که شرکت ها برای تولیدات بیشتر و ایجاد تاسیسات جدید در مناطق مختلف سرمایه گذاری کنند، که این امر می تواند منجر به بالا رفتن آمار استخدامی های نفت در کانادا شود.

در اصل شرکت ها زمانی که قیمت نفت بالاتر برود و به عنوان یک محصول معدنی ارزشمند تلقی شود، اکتشافات چاه های جدید را گسترش می دهند که در این صورت میزان استخدام متقاضیان هم بالاتر می رود. در هر صورت تقاضا برای این رشته باید همچنان قوی باشد؛ زیرا استخدامی ها در حد نیاز وجود دارد.

یک فارغ التحصیل رشته مهندسی نفت در کانادا به طور عمده می تواند به عنوان یک مهندس حفاری کار تمرکز بر تکنیک های تجهیزات حفاری را بر عهده داشته باشد. این فرد همچنین می تواند به عنوان مهندس مخازن به اکتشافات شرکت کمک کند و یا به عنوان یک مهندس تولید کار توسعه و نظارت بر فرآیندهای تولید با استفاده از فناوری های جدید را بر عهده داشته باشد.

در نهایت با وجود تاثیر تقاضای نفت بر رشد فرصت های شغلی این رشته، در نهایت رشد قیمت نفت و گاز در افزایش استخدام دخیل است.

 

آینده شغلی رشته مهندسی نفت در کانادا

 

متوسط درآمد مهندسان نفت در کانادا چقدر است؟

شاید یکی از دلایل پر متقاضی بودن رشته مهندسی نفت، درآمد فوق العاده چشمگیر آن باشد. این موضوع در تمام کشورهای نفت خیز، خصوصا کانادا صادق است. به طوری که آمار نشان می دهد یک مهندس نفت کانادایی، می تواند در هر سال چیزی حدود 163996 دلار در سال حقوق داشته باشد. علاوه بر این پاداش این رشته در هر سال می تواند تا 7609 دلار هم باشد.

اگر بخواهیم حقوق رشته مهندسی نفت در کانادا را به شکل ساعتی اعلام کنیم، باید عرض کنیم که این حقوق می تواند در هر ساعت حدود 79 دلار باشد که چند برابر متوسط حقوق ساعتی در کانادا است.

البته متوسط این حقوق برای افراد مبتدی و تازه کار و افراد با سابقه متفاوت خواهد بود. به طوری که یک فرد مبتدی در هر سال می تواند تا 113115 دلار درآمد داشته باشد، این در حالی است که یک مهندس نفت کانادایی کارکشته تا 204375 دلار در هر سال هم می تواند حقوق دریافت کند.

 

مطلب پیشنهادی : دانشگاه های کانادا

 

افزایش حقوق یک مهندس نفت به میزان کسب تجربه و مهارت او بستگی دارد. از جمله مهارت هایی که در حین انجام کار از یک مهندس نفت انتظار می رود میزان مسئولیت پذیری در وی، قرار گرفتن در معرض خطرات شغلی، فعالیت بدنی، مهارت تصمیم گیری، سطح رقابتی و تحمل فشار زمانی در او است.

متوسط درآمد ساعتی در کانادا به تفکیک شهر در کلگری در سطح پایین 49 دلار و در سطح بالا 100 دلار در ساعت است. این نرخ برای ادمونتون 34 دلار در سطح تازه کار و 61 دلار در سطوح حرفه ای است. برای شهرهای ونکوور به ترتیب 31 دلار و 85 دلار، شهر وینیپگ 31 دلار و 85 دلار، فردریکتون 31 و 85 دلار، هالیفاکس 27 دلار و 80 دلار به ترتیب برای سطوح مبتدی و حرفه ای در نظر گرفته شده است.

 

مطلب پیشنهادی : تحصیل در رشته مکانیک در کانادا

 

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل رشته مهندسی نفت در کانادا

مهندسی نفت یکی از مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا است. اگرچه هزینه تحصیل برای مهندس حرفه ای زیاد است، اما مقیاس حقوق و مزایای دیگر پیوستن به این رشته را ارزشمند می کند؛ زیرا تنها در مدت زمان کوتاهی می توان با مشغول شدن در این حرفه بودجه سرمایه گذاری کرده در تحصیل را جبران کرد. از جمله امکانات دانشگاه های کانادا برای تحصیل مواردی شامل آزمایشگاه حفاری، آزمایشگاه ژئومکانیک، آزمایشگاههای مهندسی فرآیند، آزمایشگاههای مایعات و مایعات ریز با چندین نرم افزار شبیه سازی و مدل سازی فرآیند و مخزن است.

دوره مهندسی نفت در کانادا یکی از پرطرفدارترین رشته ها محسوب می شود. 10 دانشگاه برتر این رشته در کانادا، شامل دانشگاه های کلگری، دانشگاه مانیتوبا، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه مموریال نیوفاندلند، دانشگاه رجینا، دانشگاه لیکهد، دانشگاه کیپ برتون دانشگاه اتاوا و دانشگاه دالاهو می شود. در ادامه به معرفی چند مورد از این دانشگاه ها برای تحصیل رشته مهندسی نفت می پردازیم.

 

رشته مهندسی نفت در کانادا

 

1.دانشگاه کلگری

این دانشگاه عمومی تحقیقاتی یکی از بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل رشته مهندسی نفت است. این دانشگاه یک مدرک لیسانس و مدرک فوق لیسانس در زمینه رشته مهندسی نفت و گاز را به دانشجویان خود ارائه می دهد.

دوره کارشناسی رشته مهندسی نفت در کانادا، دانشگاه کلگری 4 ساله بوده و برای ورود به دوره ارشد باید دو سال آخر مدرک کارشناسی با پایه قوی به اتمام رسیده باشد.

سایت: https://grad.ucalgary.ca

شرایط پذیرش: نمره 86 تافل، 6.5 آیلتس، اسناد مربوط به بیانیه هدف، رزومه، توصیه نامه ها، بودجه مالی کافی برای تحصیل و مدرک دیپلم + شرایط پذیرش رقابتی دبیرستان در 5 دوره زبان انگلیسی، ریاضیات، فیزیک، شیمی، حسابداری

شهریه: هزینه دوره ارشد 16100 دلار است.

 

2.دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا که به عنوان دومین دانشگاه لیست امروز ما برای تحصیل مهندسی نفت معرفی شده است، همیشه در لیست 10 مورد برتر لیست دانشگاه های کانادا قرار داشته است. این دانشگاه برای رشته مهندسی نفت دو مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را ساپورت می کند. دانشگاه آلبرتا یک مدرسه درجه یک برای تحقیقات محسوب می شود.

سایت: https://ualberta.ca

شرایط پذیرش: پایان دبیرستان با نمرات عالی برای پذیرش رشته مهندسی نفت در کانادا، الزامات مهارت زبان، تافل 93، آیلتس 6.5، اسناد اضافی شامل بیانیه هدف، رزومه، توصیه نامه ها، پیشنهاد تحقیق و منابع مالی کافی لازم است.

شهریه: شهریه دوره کارشناسی در هر سال 39500 دلار است. هزینه دوره کارشناسی ارشد 11000 دلار است.

 

دانشگاه آلبرتا

 

3.دانشگاه دالاهو

یکی دیگر از موسسات تحقیقاتی و دانشگاه های برتر کانادا برای تحصیل رشته مهندسی نفت، دانشگاه دالاهو است. این دانشگاه، دانشجویان مختلفی از بیش از 120 کشور دنیا را در رشته های مختلف پذیرش کرده است. دانشگاه دالاهو کیفیت بالا و البته هزینه مقرون به صرفه ای دارد و دوره های مهندسی نفت را در برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد به متقاضیان تحصیل در این رشته ارائه می کند.

سایت: https://dal.ca

شرایط پذیرش: نمره 6.5 آیلتس یا 90 تافل، اسناد اضافی شامل بیانیه هدف، توصیه نامه، رزومه و بودجه کافی ب همراه مدرک پایان دوره دبیرستان با نمرات خوب لازم است.

شهریه: هزینه دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه 13000 دلار است.

 

4.دانشگاه مموریال نیوفاندلند برای تحصیل رشته مهندسی نفت در کانادا

اگر مایل هستید تحصیلات تکمیلی دوره مهندسی نفت خود را در کشور کانادا بگذرانید، می توانید درخواست خود را به دانشگاه مموریال نیوفاندلند ارائه کنید. این دانشگاه یک موسسه تحقیقاتی فوق العاده برای دانشجویان متقاضی تحصیل در آن است و در زمینه های تخصصی مختلف مثل عملیات نفت و گاز دریایی، مهندسی مخزن، مهندسی گاز طبیعی و مواردی از این دست دروس خود را ارائه می دهد.

سایت: https://mun.ca

شرایط پذیرش: از جمله شرایط پذیرش این دانشگاه شامل مدرک مهندسی چهار ساله یا معادل آن، اسناد اضافی از جمله توصیه نامه، نمره 6.5 آیلتس و 80 تافل است.

شهریه: شهریه تحصیلات تکمیلی این دانشگاه در دوره ارشد 6700 دلار است. ناگفته نماند دانشگاه مموریال نیوفاندلند مثل سایر دانشگاه های کانادا بورسیه تحصیلی برای کمک هزینه به دانشجویان برتر خود ارائه می کند.

 

دانشگاه دالاهو

 

5.دانشگاه رجینا برای تحصیل رشته مهندسی نفت در کانادا

اگرچه تعداد دانشگاه های کانادا برای ارائه رشته مهندسی نفت کم نیست، اما پنجمین پیشنهاد ما تحصیل در دانشگاه عمومی رجینا است. این دانشگاه از بیش از 100 سال پیش تاسیس شده است، به همین دلیل جزو موسسه های آموزشی با سابقه کانادا محسوب می شود.

این دانشگاه توانست در بین 15 دانشگاه جامع برتر کانادا قرار بگیرد و علت آن هم سطح آموزش کیفی بالای آن است. این دانشگاه مدرک خود را در زمینه تحصیلات تکمیلی به دانشجویان ارائه می کند.

سایت: https://uregina.ca

شرایط پذیرش: مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد قبول یا معادل آن، نمرات آیلتس 6.5 و 80 تافل، رونویسی های رسمی از مدارک مختلف از جمله شرایط پذیرش این دانشگاه تحقیقاتی در کانادا محسوب می شود.

شهریه: شهریه تحصیلات تکمیلی دانشگاه رجینا در رشته مهندسی نفت 21000 دلار است.

 

حرف آخر...

در اینجا تمام مواردی که نیاز بود برای تحصیل رشته مهندسی نفت در کانادا را در نظر بگیرید، بررسی کردیم اما اگر قرار است به عنوان مهندس نفت به کانادا مهاجرت کنید، باید امتیاز خود را بر اساس سیستم رتبه بندی جامع کانادا محاسبه کنید. چنین افرادی می تواند از طریق روش اکسپرس اینتری اقدام کنند.

در این روش مواردی که در نظر گرفته می شود شامل سن، مهارت های زبانی (انگلیسی، فرانسوی)، مدرک تحصیلی و تجربه کار خواهد بود. متقاضی باید امتیاز لازم برای دریافت ویزا مهاجرتی که 67 امتیاز خواهد بود را دریافت کند. فرد با دریافت این امتیاز می تواند بدون داشتن پیشنهاد شغلی هم به کانادا مهاجرت کند. در این صورت می تواند از ویزای کارگر ماهر فدرال برای مهاجرت خود استفاده کند.

اگر قصد مهاجرت به کانادا با این شیوه را دارید و نیاز به انجام کار تخصصی در زمینه دریافت اقامت و تابعیت کانادا را دارید، می توانید از طریق موسسه مهاجرتی ویزا 724 مشاوره حرفه ای دریافت کنید.

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روش های سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارتاپ، کارآفرینی در کانادا و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


آیا رشته مهندسی نفت در کانادا آینده دارد؟

آینده کاری این رشته در کانادا به میزان رشد قیمت نفت بستگی دارد. بنابراین هر چه قیمت این انرژی بیشتر باشد، چاه های حفاری و تاسیسات جدید بیشتری نصب می شود که در نهایت منجر به بالا رفتن فرصت های شغلی مرتبط با این رشته می شود.

مهندسی نفت یک رشته ماجراجویانه است که هر روز به دلیل تغییر نیازهای جهانی با چالش های جدیدی مشخص می شود. کانادا با تعداد زیادی از صنایع نفت و معدن فرصت های فوق العاده ای در این زمینه فراهم می کند و در نتیجه نیاز حداکثری به متخصصان این حوزه  دارد.

متوسط درآمد مهندسان نفت در کانادا چقدر است؟

متوسط درآمد یک مهندس نفت در کانادا در هر سال 163996 دلار است. این نرخ برای تازه کاران حدود 113 هزار دلار و برای افراد با سابقه بیش از 200 هزار دلار در سال است. برآورد می شود تا سال 2026 نرخ متوسط دستمزد تا 16 درصد افزایش پیدا کرده و به 190 117 دلار در سال برسد.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.