معرفی دانشگاه مرداک دبی

آشنایی با دانشگاه مرداک دبی

دانشگاه مرداک دبی یکی از برترین دانشگاه‌های شهر دبی است که امکان تحصیل در یک محیط دانشگاهی با امکانات ویژه را برای دانشجویان خود فراهم ساخته است. با ما همراه باشید تا در یک مقاله جامع از ویزا 724 شما را با شرایط تحصیل در این دانشگاه آشنا کنیم.

برای آشنایی با بهترین روشهای مهاجرت به دبی برای ایرانیان می توانید به لینک » مهاجرت به دبی مراجعه نمائید.

رشته‌ های تحصیلی دانشگاه مرداک دبی

امکان تحصیل در چه رشته‌هایی در دانشگاه مرداک وجود دارد؟

دانشگاه مرداک دبی به‌عنوان یکی از شعبه‌های دانشگاه مرداک استرالیا که در شهر PERTH استرالیای غربی واقع شده است، شناخته می‌شود. این دانشگاه در سال 2007 در شهر آکادمیک بین‌المللی دبی تأسیس شد و از سال 2020 نیز به پارک دانش و فناوری دبی منتقل گردیده است.

دوره‌های کارشناسی که در دانشگاه مرداک دبی ارائه می‌شوند، دانشجویان را برای حضور در دنیای جدید آماده می‌کنند. بدین صورت که دانشجویان قادر هستند تا در دوره‌های کارشناسی مدیریت، بازاریابی، حسابداری، ارتباطات دیجیتال، سیستم‌های انفورماتیک تجاری، علوم کامپیوتر، جرم‌شناسی و امنیت سایبری تحصیل کنند.

همچنین اگر به دنبال تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد هستید، در دانشگاه مرداک امکان تحصیل در دوره‌های مدیریت آموزشی و همچنین مدیریت بازرگانی یا MBA وجود دارد.

آدرس وب سایت رسمی دانشگاه مرداک در دبی:

https://www.murdochuniversitydubai.com/

آیا دانشگاه مرداک دبی دوره‌های پیش نیاز ورود به دانشگاه را برگزار می‌کند؟

بله دانشجویانی که از حداقل الزامات مربوط به ورود به دوره‌های کارشناسی برخوردار نیستند، می‌توانند در برنامه‌های بنیاد دانشگاهی که به‌نوعی دوره پیش‌دانشگاهی محسوب می‌شوند، شرکت کنند. در این دوره مباحث مهم برای آمادگی جهت ورود به یکی از رشته‌های دانشگاه آموزش داده می‌شوند. دانشجویان با گذراندن این دوره قادر هستند تا با آمادگی بیشتری در کلاس‌های درس دانشگاه شرکت کنند. هزینه دوره یک‌ساله پیش‌دانشگاهی در دانشگاه مرداک دبی حدود 44 هزار درهم برای سال 2024 تعیین شده است.

مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز برای ثبت ‌نام در دانشگاه

متقاضیان ایرانی جهت تحصیل در دانشگاه مرداک دبی باید تسلط به زبان انگلیسی را در آزمون‌های آیلتس یا تافل اینترنتی و یا پیرسون نشان دهند. در ادامه شما را با حداقل نمرات این آزمون‌ها برای هر یک از مقاطع تحصیلی این دانشگاه آشنا می‌کنیم.

  • آزمون آیلتس: حداقل نمره 5.5 برای دوره پیش‌دانشگاهی، حداقل نمره 6 برای دوره‌های کارشناسی و حداقل نمره 6.5 برای دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه اجباری خواهد بود.
  • آزمون تافل اینترنتی: حداقل نمره 60 برای دوره پیش‌دانشگاهی، 73 برای دوره کارشناسی و 90 برای دوره‌های کارشناسی ارشد الزامی خواهد بود.
  • آزمون پیرسون: حداقل نمره 46 برای دوره پیش‌دانشگاهی، حداقل نمره 50 برای دوره‌های کارشناسی و حداقل نمره 58 برای دوره‌های کارشناسی ارشد مورد نیاز خواهد بود.

شرایط اقامت در دبی حالات مختلفی دارد برای کسب اطلاعات لازم درباره این موضوع می توانید به لینک » اقامت در دبی مراجعه فرمائید.

ددلاین دانشگاه مرداک دبی

ددلاین دانشگاه مرداک دبی

درباره ددلاین دانشگاه مرداک دبی باید بگوییم که این دانشگاه برای فصل‌های مختلف پذیرش دانشجویان جدید خود، زمان‌های مشخصی را تعیین کرده است.

  • برای ثبت‌نام در ترم ورودی ماه مه 2024، متقاضیان باید درخواست خود را حداکثر تا 6 اکتبر 2023 ارسال کنند. همچنین دور دوم ارسال درخواست‌ها نیز تا 17 نوامبر 2023 خواهد بود.
  • دور اول ثبت‌نام در ترم سپتامبر 2024 نیز در 26 آوریل 2024 به پایان می‌رسد. همچنین بازماندگان از دور اول ثبت‌نام قادر هستند تا 28 ژوئن 2024 برای پذیرش در دانشگاه ثبت‌نام کنند.

لازم به ذکر است، آن دسته از افرادی که در دور اول موفق به ثبت‌نام در دانشگاه می‌شوند، از تخفیف 10 درصدی در شهریه ترم اول برخوردار خواهند شد. آن دسته از دانشجویانی که در دور دوم ثبت‌نام پذیرفته می‌شوند، از تخفیف 5 درصدی در شهریه ترم اول برخوردار خواهند شد.

برای کسب اطلاعات کامل در خصوص شرایط مهاجرت کاری به دبی می توانید به لینک » ویزای کار دبی (امارات) مراجعه فرمائید.

بورسیه های دانشگاه مرداک دبی

بورسیه های دانشگاه مرداک دبی

دانشگاه مرداک دبی چندین نوع از بورسیه‌های تحصیلی را برای دانشجویان خود ارائه می‌دهد. از جمله این بورسیه‌ها می‌توان به بورسیه شایستگی تحصیلی اشاره کرد که از 15 درصد تا 40 درصد کل شهریه دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد را شامل می‌شود. همچنین با معرفی دانشجویان جدید به دانشگاه مرداک امکان دریافت 5 درصد تخفیف بیشتر برای دانشجویان وجود دارد. در ضمن، آن دسته از دانشجویانی که در هر یک از دوره‌های تحصیلی این دانشگاه، معدل بالاتر از 17 از 20 را کسب کرده باشند، می‌توانند از تخفیف 100 درصدی در شهریه دانشگاه برخوردار شوند.

هزینه‌های تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه مرداک دبی چقدر است؟

درصورتی‌که تمایل به تحصیل در دوره‌های کارشناسی دانشگاه مرداک دبی داشته باشید، باید بدانید که شهریه کل دوره‌های کارشناسی برای ورودی 2024، رقمی در حدود 170 هزار درهم است.

هزینه‌های تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس در دانشگاه مرداک دبی چقدر است؟

درصورتی‌که تمایل به تحصیل در دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه مرداک دبی داشته باشید، باید بدانید که شهریه‌ها بسته به رشته انتخابی متفاوت خواهند بود. در حال حاضر، شهریه تحصیل در رشته کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA در دانشگاه مرداک در حدود 90 هزار درهم تعیین شده است. شهریه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد آموزش‌وپرورش نیز رقمی در حدود 75 هزار درهم خواهد بود. شهریه الباقی رشته‌های کارشناسی ارشد دانشگاه مرداک دبی 25 هزار درهم تعیین شده‌اند.

هزینه تحصیل در دانشگاه مرداک دبی

هزینه زندگی دانشجویی در دانشگاه مرداک دبی چقدر است؟

در این بخش شما را هزینه‌های زندگی دانشجویی در دانشگاه مرداک دبی آشنا می‌کنیم. اولین هزینه هر دانشجوی غیربومی در این دانشگاه، هزینه‌های مربوط به اقامت خوابگاهی است. بسته به نوع خوابگاهی که انتخاب می‌کنید، بایستی رقمی در حدود 2 تا 10 هزار درهم را برای هر ماه اجاره در نظر داشته باشید. 

هزینه تغذیه در غذاخوری دانشگاه مرداک به‌صورت ماهانه 2 تا 3 هزار درهم خواهد بود. اگر از سیستم حمل‌ونقل عمومی شهر دبی بخواهید استفاده کنید، باید مبلغی در حدود 200 تا 300 درهم را برای یک ماه در نظر داشته باشید. هزینه‌های مربوط به ثبت‌نام در باشگاه‌های ورزشی نیز از 300 دلار شروع می‌شود.

برای آشنایی با هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجویی در دبی می توانید به لینک » هزینه تحصیل در دبی مراجعه نمائید.

سخن پایانی

در این مقاله از ویزا 724 شما را با دانشگاه مرداک دبی آشنا کردیم. این دانشگاه بین‌المللی استرالیایی، یکی از بهترین دانشگاه‌های شهر دبی محسوب می‌شود و شرایط ایده‌آلی را برای تحصیل دانشجویان ایجاد کرده است. درصورتی‌که تمایل به ثبت‌نام در این دانشگاه دارید، کارشناسان ویزا 724  می‌توانند مسیر شما را در دریافت پذیرش تحصیلی از این دانشگاه هموار سازند.

درخواست مشاوره رایگان

12 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *