ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه آلبرتا


آخرین بروز رسانی : ۹۸/۰۶/۰۴

 

 

 

پس از مطالعه‌ دقیق این مقاله که توسط کارشناسان و مشاوران با تجربه مهاجرت در مورد شرایط تحصیلی و زندگی و ویژگی‌های منحصر به فرد دانشگاه آلبرتا گردآوری شده است؛ حتی خودتان به راحتی می‌توانید مراحل پذیرش از دانشگاه آلبرتا را طی نمایید

 

سوالات و ابهامات زیادی در ذهن متقاضیانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های برتر کانادا  هستند وجود دارد؛ از جمله اینکه:

 • - دانشگاه آلبرتا کجا واقع شده است و شرایط تحصیل در آن به چه صورت است؟
 • - آیا امکان گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه وجود دارد؟
 • - این دانشگاه دارای چه رتبه جهانی‌ای است و چه مزایایی دارد؟
 • - هزینه‌های تحصیل در دانشگاه به چه صورت است؟
 • و ...

که به تمامی این سوالات در این مقاله پاسخ خواهیم داد.

 

دانشگاه آلبرتا کانادا


دانشگاه آلبرتا

 

دانشگاه آلبرتا واقع در ادمونتون یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا در حوزه تدریس و تحقیقات است که دارای شهرت بین‌المللی در زمینه‌های علوم انسانی، علوم پایه، هنرهای خلاق، تجارت، مهندسی و علوم بهداشت است. این دانشگاه در یکی از شمالی ترین کلان شهرهای جهان واقع شده است. ادمونتون شهری با یک میلیون نفر جمعیت و دارای یکی از قوی‌ترین اقتصادهای محلی کانادا بوده و نیز مانند دانشگاه، ادمونتون مکانی است که افراد برای ساختن، ایجاد و تغییر کارها به بهترین صورت دور هم جمع می­شوند. این دانشگاه مکانی است که ایده های خوب شانس بیشتری برای تحقق دارند.

دانشکده مطالعات بومی این دانشگاه، تنها دانشکده در نوع خود در کانادا بوده که برنامه‌های کارشناسی ارشد را در رشته‌های تجربیات بومی و مباحث مربوط به زبان، فرهنگ، سرزمین و منابع ارائه می‌دهد.

کتابخانه‌ی دانشگاه آلبرتا دومین کتابخانه تحقیقاتی کانادا است که دارای بیش از 7/4 میلیون عنوان، 8/7 میلیون جلد، 3/1 میلیون کتاب الکترونیکی و 1700 بانک اطلاعاتی است.

کالج رهبری پیتر لوگید یک برنامه توسعه رهبری کارشناسی و بین رشته‌ای فراگیر به دانشجویان ارائه می‌دهد.

دانشجویان از متخصصان مستقر در صنایع خاص یا زمینه‌هایشان مشاوره می‌گیرند.

 

شعار دانشگاه آلبرتا

شعار دانشگاه آلبرتا "Quaecumque vera" به معنای "هر چیز واقعی‌ست" است. این عبارت از کتاب مقدس پولس فیلیپینی‌ها، فصل 4 ، آیه 8 ، در نسخه ی مبتدی لاتین کتاب مقدس آمده است. در این عبارت، خوانندگان تشویق می‌شوند تا اندیشه خود را بر حقیقت و فضایل دیگر متمرکز کنند.

 

رتبه بندی جهانی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یکی از دانشگاه‌های برتر تحقیقاتی جهان است که رتبه چهارم را در کانادا و هشتاد و یکمین در جهان از نظر تأثیر تحقیقات را داراست. از انجام اکتشافاتی که به سؤالات اساسی پاسخ می دهد تا ایجاد مشاغل و صنایع جدید، بهبود سلامت انسان و تقویت تحولات اجتماعی، محققان این دانشگاه در صدر پیش‌برد دانش به نفع همه‌اند.

 

 دریافت پذیرش از دانشگاه آلبرتا کانادا

 

نحوه‌ اخذ پذیرش از دانشگاه آلبرتا

 

الزامات آکادمیک بین المللی

دانشکده مطالعات و تحقیقات فارغ التحصیلی (FGSR) استانداردی حداقلی به منظور پذیرش تحصیلی برای متقاضیان کانادایی و بین المللی تعیین می‌کند. لطفاً حداقل شرایط تحصیلی ما را برای پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا را در ادامه مشاهده کنید.

لطفاً توجه داشته باشید كه بعضی از بخش‌ها ممكن است دارای مدارك تحصیلی اضافی یا بالاتر باشند. همیشه به سایت برنامه یا دپارتمان مورد نظر خود مراجعه کنید یا با به طور مستقیم با بخش مورد نظر تماس بگیرید.

 

مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان معمولاً ملزم به گذراندن دوره چهار ساله لیسانس یا معادل دانشگاهی آن از یک موسسه دانشگاهی هستند که توسط دانشگاه آلبرتا به رسمیت شناخته شده است.

میانگین معدل قبولی در بیشتر سیستم‌های درجه بندی با بالاترین نمره 4، 3 بوده و درسیستم درجه بندی با حروف B است که بر اساس دو سال آخر تحصیل به صورت تمام وقت (یا معادل آن) محاسبه می‌شود.

 

 مقطع دکتری

متقاضیان معمولاً ملزم هستند که مدرک کارشناسی ارشد یا معادل دانشگاهی آن را از یک موسسه دانشگاهی که توسط دانشگاه آلبرتا به رسمیت شناخته شده باشد دارا باشند.

میانگین معدل قبولی در بیشتر سیستم‌های درجه بندی با بالاترین نمره 4، 3 بوده و درسیستم درجه بندی با حروف B است که بر اساس دو سال آخر تحصیل به صورت تمام وقت (یا معادل آن) محاسبه می‌شود.

 

 الزامات اضافی

بضی از دپارتمان‌ها دارای الزامات اضافی هستند، مانند:

بیانیه علایق تحقیق

سابقه کار قبلی در این زمینه

آزمونهای آموزشی مانند آزمون ثبت نام کارشناسی ارشد (GRE)، آزمون پذیرش مدیریت فارغ التحصیل (GMAT) یا آزمون آنالوگ میلر.

برای اطلاع از وجود هرگونه مدارک اضافی، باید مستقیماً با دپارتمان مربوطه تماس گرفته شود.

 

حداقل الزامات دانشگاهی

از آنجا که درجات مختلف از موسسه به نهاد دیگر و کشور به کشور دیگر متفاوت است، دانشگاه آلبرتا محتوای دوره را بررسی می کند تا معادل‌های مدرک لیسانس دانشگاه آلبرتا را ایجاد کند. برای مشاهده لیست حداقل‌های مورد نیاز برای هر کشور به سایت دانشگاه آلبرتا مراجعه شود.

اسناد درخواست پذیرش بین المللی

توصیه می‌شود قبل از شروع فرآیند ثبت پدرخواست پذیرش، کلیه اسناد پشتیبانی از جمله توصیه‌نامه و ... را آماده کنید.

شما باید تمام اسناد پشتیبان خود (به جز نامه‌های مرجع) را به عنوان یک فایل PDF اسکن و ذخیره کنید و سپس آنها را مستقیماً در پرتال برنامه آنلاین بارگذاری کنید. شما باید اسناد خود را قبل یا تا زمان مهلت ارسال برای برنامه‌ای که درخواست می‌کنید بارگذاری کنید.

 

اسناد پشتیبان ممکن است موارد زیر را شامل شود:

ملزومات  درخواست برای اسناد دانشگاهی (رونوشت، گواهی مدرک، برگه نشانه)

نمرات مهارت زبان انگلیسی مانند:LTS ، Pearson ، TOEFL و غیره (در صورت وجود)

الزامات اضافی دپارتمان مانند:

رزومه، بیان هدف، و نوشتن نمونه‌ها

GRE ، GMAT یا سایر نمرات آزمون.

نامه های مرجع (شما باید نام منبع و آدرس ایمیل مراجع خود در درخواست آنلاینتان ثبت کنید)

 

کلیه اسناد ارسالی به دانشگاه آلبرتا به دارایی این دانشگاه تبدیل می‌شوند و جز اهداف داخلی دانشگاه آلبرتا منتشر و کپی نمی‌شوند. هم‌چنین اسناد ممکن است به متقاضی بازگردانده نشود.

 

پردیس شمالی دانشگاه آلبرتا


آخرین مهلت درخواست بین المللی

مهلت ارسال درخواست هر برنامه برای دانشجویان بین المللی توسط بخش ارائه دهنده برنامه تعیین می شود. این مهلت ممکن است تا 12 ماه قبل از شروع برنامه باشد.

متقاضیان باید از قبل با بخش موررد نظر تماس بگیرند زیرا مهلت دپارتمان ها اغلب به ملاحضات در مورد بودجه و جوایز گره خورده است، ومتقاضیان بین المللی به طور کلی برای مقدمات ورود به کانادا به زمان زیادی (تا حدوداً شش ماه) نیاز دارند.

 

هزینه درخواست

هزینه درخواست پذیرش برای تحصیلات تکمیلی 100 دلار کانادا خواهد بود.

 

بورس های تحصیلی ، جوایز و پشتیبانی مالی

دانشگاه آلبرتا در تلاش است تا بهترین فرصت های ممکن برای بودجه دانشجویان بین المللی را فراهم کند. به عنوان اولین مرحله، متقاضیان باید با بخشی که در آن به دنبال اخذ پذیرش در مورد قرارهای احتمالی دست‌یاری هستند، مشورت کنند.

برای دریافت بورس تحصیلی باید از قبل در برنامه تحصیلی خود پذیرفته شده باشید تا برای هر دانشکده تحصیلات تکمیلی و تحقیقاتی (FGSR) که توسط بورس تحصیلی اداره می‌شود، در نظر گرفته شوید.

دانشگاه دارای جوایز و بورسیه‌های متعدد است که ازجمله می‌توان به بورس تحصیلی رودز اشاره کرد:

بورس تحصیلی رودز

بورسیه تحصیلی رودز از 100 دانشجوی استثنایی از سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد انگلستان پشتیبانی می‌کند. هر ساله ، 11 دانشجو از شش منطقه در کانادا انتخاب می شوند. در سال های اخیر ، دانشگاه آلبرتا خوش شانس بوده که تعداد زیادی از دانشجویان آن انتخاب شده است؛ از جمله هفت نفر در سال 2015 انتخاب شده اند. بورسیه تحصیلی رودز یک برنامه بین المللی رقابتی است: علاوه بر الزامات اصلی صلاحیت‌، داوطلبان باید دست‌آوردهای استثنایی دانشگاهی و رهبری نیز را نشان دهند.

 
مرکز سلامت دانشگاه آلبرتا

 

فرصت‌های دانشجویی دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا صدها گزینه را برای دانشجویان فراهم می‌کند تا فراتر از دور‌ های آموزشی ، دانش و تجربه خود را گسترش دهند. از جمله این فرصت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اشتغال‌زایی دانشگاه آلبرتا

با بهره‌مندی از برنامه‌های کارآموزی متعدد و تجربه کار و فرصت‌های مربی‌گری شغلی، فارغ التحصیلان این دانشگاه در سطح اول اشتغال در کانادا و سی و یکم در جهان از نظر میزان اشتغال است.

 

 • تحصیل در خارج از کشور

دانشگاه آلبرتا به دانشجویان فرصت می‌دهد تا در ده ها دانشگاه و موسسه آموزشی همکار در سراسر جهان تحصیل کنند. تبادلات علمی نیز با اعضای دیگر دانشگاه ها وجود داشته و کنسرسیومی شامل 23 دانشگاه برتر تحقیقاتی را ایجاد می­کند.

 

 • فرصت های تحقیقاتی کارشناسی

طرح تحقیقاتی کارشناسی، شرایط مناسب برای دانشجویان به منظور ادامه تحصیل و فعالیت‌های خلاقانه را فراهم می‌کند. از زمان افتتاح آن در سال 2011، این طرح 410 پروژه را با  برآیند هزینه 5000 دلار دریافت کرده است.

 • گروه‌های دانشجویی

بیش از 425 گروه دانشجویی فرصت‌هایی را برای فعالیت در زمینه‌های دانشگاهی، فرهنگی، تفریحی و سیاسی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهند. دانشجویان هم‌چنین به عنوان بخشی از اتحادیه دانشجویان و انجمن دانشجویان فارغ التحصیل در مدیریت دانشگاه شرکت می‌کنند.

 

 • آموزش خدمات جامعه

در برنامه يادگيري خدمات اجتماعي، دانشجویان تجاربی را به دست آورده و ضمن برگشت به جامعه خود، روابط واقعي با موضوعات اجتماعي را ترسيم مي‌كنند. از زمان راه اندازی آن در حدود 12 سال پیش، این برنامه شاهد افزایش 900 درصدی ثبت نام و چهار برابر شدن شرکای جامعه بوده است.

 

 

تحقیق و نوآوری

 

پی‌گیری حقیقت مهم‌ترین کاری است که در دانشگاه آلبرتا انجام شده است. محققان با طرح سؤال‌های چرا ، چه چیزی و چگونه، مرزهای دانش را پیش می‌برند. آنها کشف­هایی می­کنند که زندگی ما و جهان را بهبود می­بخشد. آن­ها به شکل گیری آینده ما کمک می­کنند. محققان این دانشگاه با استفاده از برخی از پیشرفته‌ترین امکانات تحقیقاتی جهان، تجهیزات و منابع، دانش جدیدی را در زمینه علوم بهداشت و زندگی، انرژی، هوش مصنوعی و موارد دیگر کشف کرده‌اند.

دانشگاه آلبرتا از نظر تحقیقات رتبه پنجم در بین دانشگاه‌های کانادا را داراست. هم‌چنین نود و یک کرسی تحقیقاتی در این دانشگاه وجود دارد و بیش از 500میلیون دلار بودجه در سال صرف کارهای تحقیقاتی می‌شود.

 

دانشکده‌ها

 

دانشگاه آلبرتا دارای 18 دانشکده در پنج پردیس - چهارتا در ادمونتون و یکی در کامروز- است. پردیس شمالی دارای 150 ساختمان است که 50 بلوک شهری موجود در کناره‌ی  رودخانه ساسکاچوان شمالی را پوشش می­دهد. پردیس سنت ژان یک پردیس با زبان فرانسوی است؛ یک گوهر، در قلب جامعه فرانسوی زبان ادمونتون. آگوستانا، پردیسی تاریخی در یک جامعه روستایی پر جنب و جوش است و دارای یک محیط یادگیری مسکونی و صمیمی است. پردیس جنوبی شامل زمین گسترده ای برای تحقیقات کشاورزی بوده و نیز دارای چندین مرکز تفریحی است. میدان اینترپرایز  در مرکز شهر ادمونتون، کانونی برای محصلین در تمام مراحل زندگی و نیز برای کارآفرینان است که از تحقیقات جدید اشتغال‌زایی کنند.

دانشگاه آلبرتا مکانی شلوغ است - 38000 دانشجو در 18 دانشکده و در پنج پردیس جداگانه دانشگاه که چهارتا در ادمونتون و یکی در کامروز قرار دارند به علاوه سایر مکان‌های منحصر به فرد در سراسر استان وجود دارد، تحصیل می‌کنند.

 

 University of Alberta CANADAAAD

 

پردیس‌های دانشگاه آلبرتا

 

 • پردیس شمالی

پردیس شمالی و اصلی دانشگاه آلبرتا در مرکز استان ادمونتون، در حاشیه دره رودخانه ساسکاچوان شمالی واقع شده است. این پردیس 50 بلوک شهری را پوشش داده و دارای فضای سبز فراوانی در بین 150 ساختمان آن است.

 • پردیس سنت ژان
 • "U of A en français" گوهری در قلب اجتماع فرانسوی زبان ادمونتون. پردیس سن ژان رشته هایی از قبیل هنر، تجارت، علوم آموزشی، مهندسی، علوم پایه، پرستاری، حفاظت و علوم محیط زیست و همچنین رشته‌های کارشناسی ارشد علوم آموزشی و هنر را ارائه می‌دهد.
 • پردیس آگوستانا

پردیس آگوستا واقع در کامروز، رشته‌هایی در زمینه هنر و علوم لیبرال در محیطی یادگیری مسکونی و صمیمی ارائه می‌دهد. این تخصص‌ها شامل آموزش در فضای باز ، برنامه‌های ورزشی و فرصت‌های تحصیل بین‌المللی است. آگوستانا با داشتن بیش از 1000 دانش آموز، یک کلاس آموزشی جهانی با مزایای محیط دانشگاه کوچکتر ارائه می‌دهد.

 • میدان اینترپرایز

میدان اینترپرایز با ایجاد یک مرکز تفریحی پر جنب و جوش در مرکز ساختمان سابق خلیج ادمونتون بوده و نهادهای اجرایی دانشکده در این مکان قرار داشته و برنامه‌های کسب و کار خانوادگی و برنامه‌های پیشرفت نیز فراهم است. هم‌چنین فارغ التحصیلان دانشگاه در این مکان به فعالیت مشغول هستند.

 • پردیس جنوبی

بخش اعظم تحقیقات کشاورزی در ایستگاه تحقیقاتی ادمونتون پردیس جنوبی انجام می‌شود. از دیگر دیدنی‌های این پردیس مرکز ورزشی ساویل، یک مرکز تفریحی با وسعت 32516 متر مربع بوده که 14 تیم ورزشی سخت‌کوش، چندین باشگاه ورزشی جامعه و تیم ملی بسکتبال بانوان کانادا در آن قرار دارد.

 • مرکز کلگری

مرکز کلگری مرکز کارمندان دانشگاه است. دفتر ثبت، دانشکده مهندسی؛ دانشکده علوم کشاورزی، علوم زندگی و محیط زیست؛ مدرسه تجارت آلبرتا؛ و دانشکده بهداشت در این مرکز قرار دارد. هدف این مرکز مشارکت فارغ التحصیلان منطقه کلگری و دانشجویان است. دانشگاه آلبرتا واحد کلگری در ژانویه سال 2009 به طور رسمی مستقل شده و جایگزین دانشگاه آلبرتا جنوبی شد.

 

ماموریت دانشگاه آلبرتا

در یک محیط یادگیری پر جنب و جوش و حامی، دانشگاه آلبرتا از طریق آموزش و یادگیری ، تحقیق و فعالیت خلاقانه و مشارکت در جامعه، دانش جدیدی را کشف، منتشر و به کار می‌گیرد. دانشگاه آلبرتا صدا و سیمای ملی و بین‌المللی به این استان می‌بخشد و نقش مهمی در قرار گرفتن کانادا در خط مقدم جهانی دارد.

 

چشم انداز دانشگاه آلبرتا

برای الهام بخشیدن به روح بشر از طریق دستاوردهای برجسته در یادگیری، کشف و شهروندی در یک جامعه خلاق، این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های بزرگ جهان برای منافع عمومی است.

 

 

 

همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران و وکلای ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید و یا میتوانید سوالات خود را در قسمت مشاوره رایگان مطرح فرمایید. یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید. همچنین میتوانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و تجربه موسسه اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

ویزای کانادا بدون شینگن

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای تحصیلی

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

هلدینگ حقوقی بین المللی اتحاد

تهران (دفتر مرکزی):

تهران، سعادت آباد، میدان کاج،سرو شرقی، بعد از علامه شمالی، پلاک 42

تلفن: 02126741924 (خط ویژه)

شعبه مشهد:

چهارراه خیام، نبش دستغیب 37، ساختمان 555، طبقه سوم

تلفن: 05137618483 (خط ویژه)

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.