ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

پذیرش دانشگاه مونترال و دریافت ویزای تحصیلی کانادا


آخرین بروز رسانی : ۹۸/۰۷/۱۱

 

شرایط ثبت نام در دانشگاه مونترال (University of Montreal)

   برای درخواست ثبت‌نام در دانشگاه مونترال شما از طریق اینترنت و به‌صورت آنلاین می‌توانید ثبت‌نام خود را انجام دهید. به همین منظور شما قبل از ثبت‌نام باید مدارکی که لازم دارید جهت اسکن کردن آماده نمایید. مدارک لازم شامل پاسپورت معتبر، اجازه تحصیل در کانادا، ریز نمرات و نمرات سال قبل، نتیجه چکاب پزشکی شما، مدارک هویتی و غیره است. برای اینکار لازم‌ است وارد سایت این دانشگاه شده و مشخصات فردی خود را وارد نمایید. سپس از شما سایر مشخصات‌تان را می‌خواهد. گذرنامه، لیست نمرات و... که شما از طریق اسکن یا با استفاده از گوشی موبایل آن‌ها را ارسال می‌نمایید. در آخر در صورتی که مدارک شما تایید گردد، پرداخت هزینه ثبت‌نام که حدود هفتصد دلار می‌شود. برای شما تائیدیه اینترنتی ارسال می‌شود و اگر مدارک شما به دلایلی تایید نشود. دلیل عدم تایید برای شما ارسال میگردد و اغلب یک فرصت برای رفع نواقص به شما داده خواهد شد. در انتخاب رشته بسیار دقت داشته باشید که در نتیجه ویزای تحصیلی کانادا بسیار موثر است. 

مهمترین موضوع در انتخاب رشته و مرکز آموزشی اقامت کاری پس از تحصیل و دریافت اقامت دائم کانادا، با توجه به رشته انتخابی شماست؛ این همان نکته ایست که ما در آن بسیار حساس و تخصصی عمل خواهیم کرد. پس در انتخاب خود دقیق باشید. اگر که میخواهید تیمی تخصصی و با تجربه مراحل انتخاب رشته، پذیرش و درخواست ویزا را برای شما عهده دار شود؛ با دفاتر ما در تماس باشید. 

 

دانشگاه مونترال

شرایط دریافت بورسیه دانشگاه مونترال

   به دلیل بالا بودن هزینه‌های تحصیلی دانشگاه‌های کانادا دانشجویان کانادایی را برحسب معدل و لیست نمرات در ابتدای ورود به دانشگاه بورسیه کرده و به آن‌ها کمک تحصیلی اختصاص می‌دهند اما این شرایط برای دانشجویان خارجی متفاوت بوده و به دانشجویان خارجی تنها در دوره کارشناسی این بورس تعلق می‌گیرد که بر اساس مقالات علمی، معدل و شرایط مختص دانشگاه و ... است. دانشگاه مونترال برای اینکه به دانشجویان، چه بومی و چه بین‌المللی کمک کند در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هزینه ای به عنوان بورسیه در نظر گرفته است که بر اساس معدل و سنجش و تایید نیاز آن‌ها به دانشجویان تا سقف پنج هزار دلار در سال پرداخت می‌نماید. البته این کمک ‌هزینه ‌تحصیلی به دانشجویانی که لیست نمرات بالا داشته و در آزمون‌های ورودی دانشگاه رتبه بالا بدست آورده باشند تعلق خواهد گرفت اما به دانشجویان بومی از همان ابتدای تحصیل و به عنوان کمک تحصیلی به دانشجویی که شرایط دریافت آن را داشته باشند، تعلق می‌گیرد.

 

دانشگاه مونترال

 

هزینه ها و زمان تحصیل در دانشگاه  مونترال

   شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کانادا را که در نظر بگیریم و تصور کنیم‌ همه آن ها را از سر گذرانده و وارد مرحله هزینه‌ها و اثبات توانایی پرداخت هزینه دانشگاه شده‌ایم، اگر از این هزینه‌ها اطلاع نداشته باشیم، چگونه می‌توانیم بدون اطلاع دقیقی از مبلغ آن تضمین پرداخت داشته باشیم؟ هزینه‌های جاری در هر شهر کانادا متفاوت بوده و متناسب با هر شهر اندکی تفاوت دارد اما در کل هزینه‌های جاری چندین برابر ایران است یعنی یک دانشجو سالیانه حدود شانزده هزار دلار هزینه کتاب، غذا، پوشاک و حمل و نقل  درصورتی که در خوابگاه دانشگاه ساکن باشد، باید بپردازد. اما اگر در خانه و مستقل از دانشگاه باشد که این هزینه دو برابر می‌گردد. هزینه های تحصیل برای دوره کارشناسی و لیسانس سالیانه حدود بیست و شش هزار دلار در سال تخمین زده شده است. این در حالی است که هزینه تحصیل در دوره بالاتر حدوداً سالیانه شانزده هزار دلار می‌شود. یعنی اگر شما قصد تحصیل از پایه را داشته باشید که شرایط ورودی سن ندارد باید سالیانه درآمدی بیشتر از چهل و دو هزار دلار داشته باشید و بتوانید اثبات کنید که توانایی پرداخت این مبلغ را دارید. تحصیل در این دانشگاه برای دوره کارشناسی حدود چهار سال طول می‌کشد به طوری‌که هر سال یک ترم پاییزه و یک ترم زمستانه-بهاره است، اما اگر ترم‌های بیشتری بگیرید یعنی ترم تابستانه را نیز در نظر بگیرید میانگین تحصیل شما تقریبا سه سال می‌شود.

 

University of Montreal

 

اعتبار و ظرفیت دانشگاه مونترال

دانشگاه‌های کانادا از ظرفیت خوبی برخوردار هستند، به‌صورتی که اکنون در دانشگاه مونترال کانادا حدود سی و چهار هزار دانشجو در مقطع کارشناسی و حدود دوازده هزار دانشجو در مقطع بالاتر و تکمیلی مشغول به تحصیل هستند. بر اساس رتبه بندی‌های جهانی این دانشگاه دارای رتبه نود در جهان و رتبه هفتم در کانادا هستند، که نشان‌دهنده آموزش عالی و با کیفیت این دانشگاه است.

 

رشته‌های تحصیلی دانشگاه مونترال

   با اینکه شرایط پذیرش در دانشگاه‌های کانادا تفاوتی با هم ندارد اما پذیرش در رشته‌های مختلف ممکن است برحسب شرایط معدلی و لیست نمرات برای رشته‌های دانشگاهی متفاوت باشد. برای همین بهتر است رشته‌های تحصیلی یک دانشگاه را در هنگام درخواست پذیرش دادن بشناسید و تصمیم درستی بگیرید. دانشگاه مونترال از جمله دانشگاه‌هایی است که رشته‌های هنر، علوم انسانی، زیست شناسی، بیوشیمی، پزشکی بالینی، کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی، زیست و محیط زیست، ایمونولوژی، مواد آلی، میکروبیولوژی، زیست شناسی مولکولی و ژنتیک،  اعصاب و روان، فارماکولوژی، فیزیک، روانشناسی و مهندسی فضایی و... رشته‌هایی هستند که در دانشگاه مونترال می‌توانید به تحصیل در آن بپردازید.

 

دریافت <a class=

  

آدرس دانشگاه مونترال و آشنایی با آن

   این دانشگاه در شهر مونترال استان کبک قرار دارد و زبان آموزشی آن فرانسه است، اما تعداد دانشجویان در حال تحصیل به زبان انگلیسی آن نیز زیاد است. عموماً این دانشگاه را شهری فرانسوی در دل یک شهر با زبان انگلیسی می‌نامند. رنگ این آموزشگاه آبی بوده و تعداد کتابخانه‌ها و خوابگاه‌ها و ... آن در زمینی به متراژ 60 هکتار واقع شده است. البته این موضوع را نیز باید بیان کرد که این دانشگاه دانشگاهی دولتی است.

وب سایت دانشگاه مونترال : www.umonntreal.ca

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید و یا می‌توانید سوالات خود را در قسمت مشاوره رایگان مطرح فرمایید. یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و تجربه موسسه اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای کانادا بدون شینگن

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

ویزای شینگن آلمان

ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

160 Eglinton Ave East, Suite 203, TO ON M4P 3B5 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

تماس رایگان از ایران (ارتباط مستقیم با کانادا):

02182802280 (از ساعت 17:00 الی 02:00 - 20 خط ویژه)

تماس با واتساپ کانادا:

0014168905972 (از ساعت 17:00 الی 02:00)

واتساپ ایران: (فقط جهت ارسال پیغام متنی)

09124644197 (از ساعت 10:00 الی 18:00)

 

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.