دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه کلگری کانادا + شرایط و هزینه ها


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۹

 

 

پس از مطالعه‌ دقیق این مقاله که توسط کارشناسان و مشاوران با تجربه مهاجرت در مورد شرایط تحصیلی و زندگی و ویژگی‌های منحصر به فرد دانشگاه کلگری گردآوری شده است؛ حتی خودتان به راحتی می‌توانید مراحل پذیرش از دانشگاه کلگری را طی نمایید

 

سوالات و ابهامات زیادی در ذهن متقاضیانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های برتر کانادا از جمله دانشگاه کلگری هستند وجود دارد؛ از جمله اینکه:

 • - دانشگاه گلگری کجا واقع شده است و شرایط تحصیل در آن به چه صورت است؟
 • - آیا امکان گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه کلگری وجود دارد؟
 • - چگونه می‌توان برای دریافت پذیرش در این دانشگاه اقدام کرد؟
 • - دانشگاه کلگری دارای چه رتبه جهانی‌ای است و چه مزایایی دارد؟
 • - هزینه‌های تحصیل در دانشگاه کلگری به چه صورت است؟
 • - اقامت در  این دانشگاه به چه صورت است و چه هزینه‌ای دارد؟
 • - مدت زمان تحصیل در این دانشگاه کلگری چقدر است؟

و ...

که به تمامی این سوالات در این مقاله پاسخ خواهیم داد.

 

دانشگاه کلگری (University of Calgary)

دانشگاه کلگری در سال 1908 تأسیس شده که در ابتدا به عنوان شعبه کلگری دانشگاه آلبرتا آغاز به کار کرده و در سال 1966 به عنوان دانشگاهی مستقل به رسمیت شناخته شد. پردیس اصلی این دانشگاه در ربع شمال غربی این شهر و پردیس جنوبی آن در نزدیکی مرکز این شهر واقع شده است. طبق رتبه بندی QS این دانشگاه در بین 50 دانشگاه برتر بوده، و در جایگاه نخست بین دانشگاه‌های آمریکای شمالی و کانادا نیز بوده است. دانشگاه کلگری در رتبه 199 جهان و رتبه نهم کانادا در رتبه بندی Times  Higher Education  2019 قرار گرفته است.

 

موقعیت جغرافیایی و دانشکده‌ها

دانشگاه کلگری واقع در کوه‌پایه کوه‌های پوشیده از برف راکی کانادا و به سواحل بیابانی خلیج فارس می‌رسد و آماده استقبال از دانشجویان در تمام نقاط جهان است. این دانشگاه در کلگری، آلبرتا، کانادا مستقر بوده و دارای چهار پردیس در منطقه کلگری و یکی در دوحه قطر است. کلگری یکی از تمیزترین ، ایمن‌ترین و فرهنگی‌ترین شهرها است که بارها و بارها به عنوان یکی از بهترین شهرهای قابل سکونت در جهان مورد توجه قرار گرفته است. این شهر با 2/1 میلیون نفر جمعیت، همچنین بزرگ‌ترین شهر آلبرتا و دارای سومین شهرداری بزرگ در کانادا است.

 

این دانشگاه از بیش از 85 پژوهشکده ، 14 دانشکده و 55 بخش تشکیل شده است. دانشکده‌های این دانشگاه شامل دانشکده پزشکی کامینگ، دانشکده مهندسی شولیچ، دانشکده هنر، طراحی محیط زیست، تحصیلات تکمیلی، کینزیولوژی، حقوق، پرستاری، علوم پایه، کار اجتماعی،  دانشکده بازرگانی هاسکاین، دانشکده دامپزشکی و دانشکده آموزش ورکلوند است.

 

دانشگاه کلگری کانادا

 

هزینه‌های تحصیل در دانشگاه کلگری:

میزان شهریه مقطع کارشناسی برای دانشجویان کانادایی: 5686 دلار

میزان شهریه مقطع کارشناسی برای دانشجویان غیر کانادایی: 33818 دلار

میزان شهریه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان کانادایی: 1627 دلار - 7148 دلار

میزان شهریه تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان غیر کانادایی: 1627 دلار - 16226 دلار

 

منبع: آمار کانادا. هزینه برنامه های عمومی در هنر و علوم انسانی 19-19-19.

 

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه کلگری

مراحل لازمه را قبل از درخواست تحصیل در مقاطع تحصیلی دنبال کنید. پذیرش در برنامه‌های تحصیلات تکمیلی بسیار رقابتی است، زیرا تعداد محدودی موقعیت وجود دارد. هیچ اولویت خاصی برای پذیرش وجود ندارد، بنابراین بهتر است تا حد امکان آماده باشید. اطمینان حاصل کنید که شرایط ورود به دانشکده تحصیلات تکمیلی و برنامه خود را رعایت کرده‌اید. آخرین مهلت برنامه را برای برنامه تحصیلات تکمیلی خود مرور کنید. 2-6 ماه زمان برای تهیه اسناد لازم درنظربگیرید؛ دانشجویان بین‌المللی ممکن است به مدت بیشتری نیاز داشته باشند.

اگر به فکر محول کردن کارها به نماینده هستید، توجه داشته باشید که فقط از طریق دانشگاه برای پذیرش اقدام کنید. در صورت موفقیت، یک پیشنهاد به طور مستقیم از طرف دانشگاه برای شما ارسال می‌شود و در مرکز دانشجویی در دسترس قرار می‌گیرد. دانشگاه اطلاعات پذیرش را برای اشخاص ثالث، از جمله عوامل، منتشر نمی‌کند.

الزامات رشته مورد پذیرش خود را بررسی کنید تا دریابید که چه اسناد و فرم‌هایی مورد نیاز است.

برای جزئیات ارسال لیست، لیست اسناد مورد نیاز رشته تحصیلی را مشاهده کنید.

برای مراجعه به منابع احتمالی با اساتید گذشته تماس بگیرید. ما از داوران شما دعوت خواهیم کرد تا پس از ارسال درخواست خود، فرم مرجع آنلاین را تکمیل کنند.

اگر eID دارید ، می‌توانید تحصیل آنلاین خود را شروع کنید.

پس از شروع، به یاد داشته باشید برای اطمینان از ذخیره، اغلب روی "ذخیره و ادامه" کلیک کنید.

هزینه درخواست پذیرش خود را پرداخت کنید:

125 دلار برای ساکنان کانادایی یا دائمی

145 دلار برای دانشجویان بین المللی

 

رتبه‌بندی دانشگاه کلگری:

ضمن داشتن ارتباط با 15 دانشگاه مختلف، این دانشگاه جزو دانشگاه‌های برتر تحقیقاتی در کانادا محسوب می‌شود. تقریباً 5/360 میلیون دلار حمایت مالی توسط دانشگاه برای تحقیقات ارائه شده که درآمدی معادل 1/1 میلیارد دلار برای دانشگاه ایجاد کرده است. پردیس اصلی دانشگاه دارای بیشترین امکانات تحقیقاتی بوده و همچنین با آژانس‌های نظارتی و تحقیقاتی فدرال از جمله سازمان زمین شناسی کانادا همکاری می‌کند.

 

دانشجویان دانشگاه کلگری

این دانشگاه، سالانه پذیرای حدود 25000 دانشجوی کارشناسی ارشد و 5000 فارغ التحصیل است. علاوه بر این ، 250 رشته مختلف در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را شامل می‌شود. این دانشگاه دارای هشت کتابخانه بوده که شعب آن در نقاط مختلف واقع شده است. هم‌چنین بیش از 170،000 فارغ التحصیل در حدود 152 کشور جهان داشته است که از جمله آن‌ها می‌توان نخست وزیر پیشین كانادا، استفان هارپر و جیمز گوسلینگ كه زبان کامپیوتر جاوا را كشف كرده، نام برد.

 

امکانات دانشگاه کلگری

این دانشگاه دارای سالن کنسرت مک ایوان بوده که ظرفیت 1000 نفر را دارد. بسیاری از کنفرانس ها و مباحثات سیاسی نیز در این سالن برگزار می‌شود که از جمله آنها اجلاس رهبری آلبرتا در سال 2006 را می­توان ذکر کرد. این دانشگاه نیز دارای مرکز زرا  بوده که میزبان گروه‌های کر و رقابت‌های موسیقی است.

 

فعالیت‌های رسانه‌ای 

در حوزه رسانه ، دانشگاه کلگری دو روزنامه از جمله UToday و Gauntlet را منتشر می‌کند. برای کسب اطلاعات در مورد دانشگاه بصورت آنلاین،UToday  تنها منبع است. Gauntlet ماهنامه‌ای است که جامعه دانشگاه را در بر می‌گیرد. CJSW شبکه‌ی رادیو پردیس دانشگاه بوده که از موج 9/90 مگاهرتز FM پخش می‌شود.

 

مدت زمان تحصیل در دانشگاه کلگری

 

مقطع تحصیلی کارشناسی (کل ساعات شرکت دانشجویان به صورت تمام وقت): 1/319 ساعت

مقطع تحصیلی کارشناسی (کل ساعات شرکت دانشجویان به صورت پاره وقت): 343 ساعت

مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد (کل ساعات شرکت دانشجویان به صورت تمام وقت): 24/803 ساعت

مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد (کل ساعات شرکت دانشجویان به صورت پاره وقت): 7/207 ساعت

 

 

منبع: دانشگاه کلگری، ثبت نام مقدماتی پاییز 2018

 

توجه: علاوه بر شهریه‌، دانشگاه‌ها به طور کلی هزینه کالاها و خدمات ارائه شده به دانشجویان را نیز پرداخت می‌کنند. این‌ها شامل مورادی مانند انجمن‌های دانشجویی، ورزش و بهداشت می‌شود. این هزینه‌های اضافی برای هر دانشگاه و برای هر دانشجو متفاوت است و می‌تواند از چند صد دلار تا چند هزار دلار متفاوت باشد.

 

apply to university of calgary

 

 

بورس‌های تحصیلی دانشگاه کلگری

جوایز پرستیژ

دانشگاه برای انتخاب و ورود دانشجویان خود بسیار ارزش قایل است و این جوایز برای چنین دانشجویانی است. این بورسیه‌ها نه تنها موارد مربوط به دانشگاه، بلکه دست‌آوردهای خارج از دانشگاه را نیز شامل می‌شود.

جوایز ورودی

این دانشگاه بر اساس نمرات دبیرستان، این بورس تحصیلی را به دانشجویان ارائه می‌دهد. برای اینکه مشمول این جایزه ورودی شوید، ابتدا باید برای پذیرش اقدام کنید.

جوایز مربوط به ادامه تحصیل

اگر در حال ادامه تحصیل در دانشگاه و هنوز در تلاش برای دست‌یابی به مدارک تحصیلی باشید، واجد شرایط دریافت این جوایز هستید.

جوایز مربوط به برنامه‌های حرفه‌ای

دانشکده پزشکی کامینگ، دانشکده حقوق و دانشکده دامپزشکی برای حمایت از دانشجویان خود این بورس‌های تحصیلی و جوایز را ارائه می‌دهند.

جوایز دانشجویان تحصیلات تکمیلی

بالاترین تمایز تحصیلی توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی در دانشکده یا برنامه کسب می‌شود که این جوایز برای آنها درنظر گرفته شده است.

جوایز خارجی و دولتی

از منابع موجود صرف می­شود و دارای معیارها و مهلت‌های متنوعی است.

 

 

اقامت در پردیس دانشگاه

تسهیلات اسکان برای کلیه دانشجویان از جمله دانشجویان کارشناسی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی فراهم شده است.

این دانشگاه دارای چهار سالن مخصوص اقامت دانشجویان برای دانشجویان بین المللی است که عبارتند از: تالار شفق قطبی، سالن آبشار، سالن المپوس و سالن یخچال

 • این دانشگاه هم‌چنین وعده‌های غذایی را برای همه دانشجویان ارائه می‌دهد که در صورت نیاز می‌توانند آنها را بخرند.
 • دانشجویان فارغ التحصیل در سالن کرونست زندگی می‌کنند.

 

اسکان خارج از پردیس دانشگاه

 • متوسط اجاره بها در کلگری بین 650 تا 750 CAD در ماه متغیر است.
 • نوع اقامت شامل آپارتمان‌های استودیویی، آپارتمان‌های مشترک و کاندو است.
 • اقامتگاه‌های دانشجویی کاملاً با کلیه امکانات اساسی از جمله برق، آب و اینترنت پر سرعت که در اجاره لحاظ شده، مبله شده است.

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارت آپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

 • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
 • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
 • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

 

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

شرایط تحصیل در کانادا

هزینه دانشگاه های کانادا

 پذیرش دانشگاه مک مستر

پذیرش از دانشگاه مک گیل

پذیرش تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


ابوالفضل یعقوبی :

اینجانب ابوالفضل یعقوبی ارشد هوش مصنوعی و رباتیکز و چهل ساله و متاهل میخواستم ببینم میتوانم برای دکتری در همین رشته از دانشگاه کلگری پذیرش تحصیلی بگیرم یا نه ؟ اگر جواب بله هست راهنمایی بفرمایید از کجا شروع کنم و شما چه کمکی میتوانید به بنده بکنید و چقدر هزینه خواهد داشت در ضمن سه نفر همراه خانواده هستیم

شرایط دریافت پذیرش و ویزا فقط به اسم و فامیل و سن شما وابسته نیست. برای بررسی دقیق شرایط می توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه بفرمایید.

YASER :

اینجانب یاسر ذبیحی دارنده لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و ارشد مدیریت دولتی گرایش مدیریت منابع انسانی دارم * آیا امکان تحصیل MBA در دانشگاه کلگری کانادا بدون مدارکی از جمله GMAT و GRE هست؟ * هزینه خدمات موسسه شما چقدره؟ * امکان دریافت بورس چقدر بوده و آیا تکلیف بورس رو میشه قبل از سفر به کانادا معلوم کرد؟ * برای شروع کار به چه مدارکی نیاز بوده و ممنون می شوم در صورت امکان زمانی را برای مشاوره حضوری یا آنلاین تعیین فرمایید؟ با تشکر از وقتی که می گذارید با احترام

اگر دانشگاه با آن موافقت کند، بله. برای هزینه ها میتوانید با دفاتر در تماس باشید. فعالیتی در زمینه بورسیه نداریم. برای دریافت مشاوره تخصصی هم می توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه بفرمایید

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.