پرداخت هزینه وس و آموزش انجام مراحل معادلسازی سازی wes


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۶/۱۱

 

 

wes چیست؟

WES در اصل یک مؤسسه رسمی و مورد تأیید دولت‌های ایالات متحده و کاناداست که وظیفه دارد تا مدارک تحصیلی متقاضیان از شرایط جهان را احراز اعتبار کرده و به نوعی در سیستم آموزشی این دو کشور معادل‌سازی کند. اما در اصل باید پرسید که چرا WES باید مدارک تحصیلی را تایید کند؟ از این رو داشتن گواهی WES در پیوست تمام مدارک تحصیلی جهت تأیید مراجع رسمی و وزارت امور مهاجرت و شهروندی دولت کانادا الزامی است. کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی یا قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارند، باید به طور کامل این مطلب را بخوانند.

ما در این مقاله قصد داریم تا آموزش نحوه دریافت تأییدیه از سایت WES را به شکل کامل و جامع برای شما کاربران گرامی مورد بررسی قرار دهیم. بهتر است تا در کنار مطالعه این مقاله آموزشی برای تأیید مدارک تحصیلی توسط WES از راهنمایی افراد متخصص و باتجربه در سپری کردن مراحل کار بهره مند شوید.

 

هزینه های خدمات wes :

احتمالا یکی از مهمترین سوالات شما این است که ارزیابی wes چقدر هزینه بر است؟

اگر خودتان تمام پروسه را طی کنید 220 دلار کانادا باید به wes بابت ارزیابی پرداخت کنید و 10 دلار کانادا، هزینه پست مدارک است، که باید این پرداختی ها را از طریق درگاههای بین المللی انجام دهید (البته این هزینه نسبت به مقطع تحصیلی و تاریخ درخواست می تواند متغیر باشد که در مرحله پرداخت ، در سایت wes اعلام می شود)

پرداخت هزینه wes :

اگر میخواهید تمامی خدمات ثبت نام wes و پرداخت هزینه wes از سوی ما انجام شود، 250 دلار کانادا بابت انجام پروسه ثبت نام، مشاوره ارائه مدارک و کارمزد پرداخت هزینه wes از سوی شرکت ما، به مبالغ فوق اضافه می گردد. در این شرکت پرداخت مبلغ wes به صورت مستقیم از یک حساب کانادایی معتبر، در دفتر کانادا، انجام می شود (نه درگاههای واسطه با ریسک بالا)

 

آپدیت جدید ارسال مدارک الکترونیکی به wes (وس):

از این پس آپلود مدارک تحصیلی در WES فراهم شده است. قبلا تمام مدارک باید به صورت پستی به وس ارسال می‌شد. همچنان مانند گذشته ریزنمره فارسی باید توسط دانشگاه مهر و موم شده و برای وس به صورت پستی ارسال شود. البته در حالت های خاصی (مثل حال حاضر که ویروس کرونا شرایط را تغییر داده است) امکان ارسال الکترونیکی ریزنمره فارسی از طرف دانشگاه مستقیما برای وس نیز فراهم شده است که دستورالعمل خاص خود را داد.

 

مدارکی که می توانید در wes آپلود کرد:

 1. اسکن ترجمه ریزنمرات
 2. اسکن نسخه فارسی دانشنامه
 3. اسکن ترجمه دانشنامه

 

توجه کنید که نسخه فارسی ریزنمرات باید توسط دانشگاه مهر و موم شده یا مستقیما توسط دانشگاه به ایمیل wes ارسال شود.

 

مشخصات مدارک برای آپلود در وس:

 • فقط به صورت PDF یا JPEG/JPG با وضوح بالا
 • حداکثر حجم هر فایل 10 مگابایت
 • فایل ها باید فاقد پسوورد باشد

 به کیفیت اسکن ها بسیار دقت کنید.

 

برای انجام تمامی مراحل در وس، می توانید از خدمات ما استفاده کنید.

 

در حین آموزش رایگان انجام مراحل ثبت نام WES، لینک صفحات 7 سوپرایز ویژه (آموزش رایگان) دیگه به شرح زیر، براتون ارائه کردیم:

 • نحوه ثبت درخواست ویزا تحصیلی کانادا
 •  آموزش رایگان ویزای توریستی کانادا
 • آموزش نحوه ثبت نام آزمون تافل
 • آموزش نحوه ثبت نام دولینگو
 • آموزش رایگان نحوه کاریابی در کانادا
 • آموزش رایگان کاریابی در استانهای کانادا
 • آموزش رایگان نحوه ثبت نام در سیستم آریما کبک کانادا

لینک تمام آموزشهای فوق، در داخل همین صفحه وجود داره؛ پس تا انتها با ما همراه باشید و خودتون مراحل مهاجرت به کانادا را طی کنید...

 

چند نکته اساسی در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

قبل از آغاز مراحل عملی کار، بسیار مهم است تا برخی ابهام‌های رایج در مورد WES را برطرف سازیم. اول باید گفت که چون WES در اصل یک گواهی مربوط به مدارک تحصیلی شماست، بسیار مهم است تا بتوانید درک کنید که از نظر مؤسسه WES نام هر مقطع تحصیلی سپری شده در سیستم آموزش و پرورش ایران چیست. از نظر این مؤسسه مقطع دبیرستان تحت عنوان (Upper Secondary) نام داشته و مدرک انتهایی این دوره همان دیپلم شماست. ممکن است در کار با WES با اصطلاح (Basic Education) روبرو شوید؛ طبق توضیح رسمی سایت این مقطع در سیستم آموزشی ایران معادل با سپری کردن دوره دبستان و دوره راهنمایی(متوسطه اول در سیستم جدید) است و به بیانی دیگر تا مقطع نهم را شامل خواهد شد. پس از این مقطع دیگری که توسط سایت معرفی شده است (Pre-University Year) است که همان طور از ترجمه تحت‌الفظی مشخص است معادل با دوره پیش‌دانشگاهی خواهد بود اما مهم‌ترین بخش مربوط به مقطع (Higher Education) است که کل مراحل آموزش عالی را شامل خواهد شد.

 

طبق توضیحات مندرج در مرجع رسمی WES شامل تمام محصلان دانشگاه‌های عمومی(دولتی)، صنعتی یا مخصوص سایر رشته‌ها (دولتی)، مراکز علمی و آموزشی علوم پیشرفته، پیام‌نور، پزشکی و دانشگاه‌های آزاد سراسر ایران خواهد شد. در کنار این البته بندی نیز برای دانشگاه‌های مختص به فرهنگیان و تربیت مدرس تعیین شده است.

در مجموع محصلان تمام این مراکز، در نهایت در صورت فارغ‌التحصیلی صاحب مدرکی معتبر از نظر WES هستند اما در سیستم آموزشی دولت کانادا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) معادل با (Associate Degree)، مدرک کارشناسی (لیسانس) معادل با (Bachelor)، مدرک کارشناسی ارشد نیز معادل با (Master’s Degrees) است.

 

البته به خاطر سیستم آموزشی متفاوت کشور کانادا در مورد این مقطع در رشته‌های تحصیلی متفاوت، تفاوت‌هایی وجود دارد که حتماً برای درک بهتر آن در کیس ویژه خود بهتر است با کارشناسان و افراد متخصص در امور مهاجرت مشورت کنید. مثلاً در برخی رشته‌های از کارشناسی ارشد به عنوان(Professional Degrees)یاد خواهد شد.

 

همچنین اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید نکات بسیار مهمی را بدانید که توصیه می شود، حتما مطلب تحصیل در کانادا را مطالعه بفرمایید.

 

آموزش رایگان گرفتن تاییدیه WES برای مدارک تحصیلی

حال با توضیح این نکات در بینابین آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، می‌توانید در تمام مراحل امور بسته به مدرک خود درک مناسبی از آپشن‌ها داشته باشید. امیدواریم که مراحل مهاجرت به کانادا برای شما هموار شود. مورد بعدی که وجود دارد این است که به هیچ عنوان نباید در مراحل مختلف، که در ادامه آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا توضیح داده می‌شوند، اصل مدارک خود را ارائه دهید. طبق گفته سازمان WES تمام مدارک دریافت شده توسط این نهاد مسترد نشده و در عمل امکان استرداد آن‌ها وجود ندارد پس باید حتماً از کپی برابر اصل مدارک خود برای گرفتن گواهی WES استفاده کنید. نکته دیگری که باید خاطرنشان کرد لزوم ترجمه مدارک تحصیلی در مؤسسات رسمی مربوط به این کار است. پیشنهاد می‌شود تا در ارتباط با کارشناسان و افراد مجرب، یک مؤسسه رسمی ترجمه مناسب برای این کار انتخاب و ترجمه کامل مدارک خود را به آن‌ها بسپارید چون ارسال این مورد از موارد الزامی از نظر مؤسسه WES خواهد بود. در ادامه آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، سراغ انجام عملی مراحل به صورت گام به گام خواهیم رفت.

 

* اگر امکان انجام مراحل ارزیابی wes را ندارید. یا نمیتوانید پرداخت بین المللی داشته باشید. یا میخواهید خطای انجام پروسه، به کمترین میزان، کاهش پیدا کند. یا زمان کافی برای انجام مراحل معادلسازی را ندارید؛ می توانید از خدمات ما، برای انجام مراحل ارزیابی WES و پرداخت بین المللی هزینه wes، همچنین از مشاوره تخصصی ویزای تحصیلی کانادا، بهره مند شوید. از این رو می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کرده و با ما در ارتباط باشید.

گام به گام با آموزش درخواست ارزیابی مدارک توسط WES

در گام اول آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا باید از طریق آدرس رسمی سایت wes.org وارد صفحه اصلی آن شوید که نمای ظاهری آن در تصویر زیر موجود است.

 

 

تصویر اول از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 تصویر اول از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

در آغاز برای عملکرد مناسب سایت حتماً باید گزینه نشان داده شده در نشانگر اول را انتخاب کنید. در ادامه برای ورود به مراحل ثبت نام باید گزینه (Get Started) را که در تصویر با نشانگر دو مشخص شده است را انتخاب و به گام بعدی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد شوید.

 

تصویر دوم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر دوم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در صفحه بالا به شکل اجمالی گام‌های استفاده از پورتال مؤسسه توضیح داده شده است. طبق این توضیحات در گام اول باید یک حساب کاربری ایجاد و کد ارجاع WES مربوط به خود را دریافت کنید. در بخش دوم شما باید مدارک مورد نیاز برای انجام کار خود را طبق روش مندرج در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، برای این مؤسسه ارسال کنید. در نهایت در گام سوم نیز WES گواهی مربوط به مدارک تحصیلی شما و گزارش‌های پیوست را آماده و به شما تحویل خواهد داد. برای ادامه فرآیند گزینه بزرگ بخش پایینی صفحه یعنی (Apply Now) را انتخاب بفرمایید. پس از فشردن گزینه مد نظر صفحه زیر ظاهر خواهد شد.

 

 

آموزش wes تصویر سوم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 سوپرایز اول: آموزش ثبت درخواست ویزا تحصیلی کانادا

 

در اینجا از شما پرسیده خواهد شد گواهی که متقاضی دریافت آن از WES هستید برای چه کشوری است؟ یعنی قصد ارائه آن برای مهاجرت به کدام کشور را دارید. بدیهی است که چون این آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ست، باید گزینه (Canada) را انتخاب و به صفحه بعدی وارد شوید.

 

 

 

وقت wesتصویر چهارم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در این بخش از آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا نیز شما در یک دوراهی قرار خواهید گرفت. انتخاب مناسب گزینه سمت راست یا همان (ECA Application for IRCC) است. پس از انتخاب به صفحه بعدی که مطابق شکل زیر است وارد خواهد شد.

 

تصویر پنجم wes

تصویر پنجم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در نشانگر اول باید نام، در نشانگر دوم باید نام میانی و در نشانگر سوم نام خانوادگی خود را وارد کنید. بدیهی است که باید با رسم‌الخط لاتین این کار را انجام دهید. دقت داشته باشید که چون ایرانیان نام میانی یا همان (Middle Name) ندارند فیلد دوم خالی خواهد ماند. از وارد کردن اطلاعات اشتباه برای صرف پر کردن فیلدها جداً خودداری کنید. در مورد نحوه نوشتن نام و نام خانوادگی هم از Spell موجود در مدارک ترجمه شده خود کمک بگیرید تا از هر گونه مغایرت احتمالی جلوگیری شود. در ادامه باید با کمک سه گزینه روز، ماه و سال تاریخ تولد خود در تقویم میلادی را وارد و به انتهای فیلدها بروید. مورد بعدی که وجود دارد سؤال سایت مبنی بر این است که آیا شماره ارجاعی از مؤسسه WES دارید. باید گزینه No را انتخاب کنید. در فیلدهای بعدی آدرس ایمیل معتبر خود را دو بار تکرار و در فیلد نهایی رمز انتخابی خود را برای حساب کاربری که در نهایت آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا بدست خواهید آورد انتخاب کنید. دقت داشته باشید که در مورد انتخاب رمز موارد اجباری وجود دارد که تا رعایت نشوند ادامه کار ممکن نیست. باید رمز شما هم از حروف تشکیل شده باشد، هم از اعداد. حداقل یک حرف بزرگ(Upper Case) در طول رمز بوده و یکی از علائم ( @ “ / \ -) استفاده شود. باید تمام موارد رعایت شود تا رمز شما در این بخش تأیید شود. در نهایت با انتخاب گزینه (Create account) کار شما در این صفحه تمام شده و به صفحه بعدی راهنمایی خواهید شد.

سوپرایز دوم: آموزش نحوه کاریابی در سایتهای رایگان رو مطالعه کنید.

 

تصویر ششم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر ششم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

گام بعدی در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا تکمیل اطلاعات شخصی است. به صورت پیش فرض اطلاعات شخصی ارائه شده در مرحله قبل در فیلدها قرار خواهند گرفت؛ در صورت مغایرت یا نیاز به اصلاح حتماً در همین مرحله این کار را انجام دهید. اگر با موس به بخش‌های پایین‌تر صفحه بروید با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

 

 

تصویر هفتم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر هفتم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در اینجا باید آدرس پستی خود را با دقت بالا وارد کنید. یادتان باشد که بخش فیزیکی گواهی شما به این آدرس اعلام شده پست خواهد شد پس در تکمیل آن نهایت دقت را داشته باشید. برای تعیین دقیق آدرس خود هم از آدرس رسمی موجود بر قبوض آب و برق و گاز و هم از گوگل مپ کمک بگیرید. کمک گرفتن از گوگل مپ باعث می‌شود تا هجی صحیح‌تر اسامی کوچه و خیابان‌ها را به کار بگیرید. دقت داشته باشید که طبق عرف بین‌المللی برخلاف عرف ایران باید در اعلام آدرس از انتها به اول حرکت کنید؛ یعنی ابتدا واحد، پلاک، کوچه، خیابان، شهرک، شهر و الی آخر. پس از تکمیل آدرس و وارد کردن آن در سه فیلد در برابر بخش (City) نام شهر خود را وارد کنید. در فیلد مقابل (State/Region) نیز نام استان محل اقامت را با هجی صحیح وارد کنید. پس از این باید در برابر فیلد (Postal Code) کد پستی خود را وارد کنید. لازم به تکرار است که دقت در این اطلاعات اهمیت بسیار زیادی دارد. پس از وارد کردن کد پستی در نهایت باید شماره تماس خود را وارد کنید. در نهایت به کمک کلید انتهای این فرم به صفحه بعدی فرآیند وارد شوید که طبق تصویر زیر خواهد بود.

 

سوپرایز سوم: آموزش درخواست ویزا توریستی کانادا رو ببینید و خودتون ثبت نام کنید.

 

 

تصویر هشتم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر هشتم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در این صفحه مدارک تحصیلی که شما به گواهی WES آن‌ها نیاز دارید مورد پایش قرار خواهند گرفت. طبق توضیحات مندرج در این صفحه گفته شده چنانچه مدرکی که قصد دریافت گواهی آن را دارید مربوط به مقاطع مختلف آموزش عالی است، پیشنهاد می‌شود تا مدارک قبل‌تر از آن مقطع را نیز، مثل دیپلم یا کارشناسی ترجمه کنید. برای اینکه گواهی‌های چند مدرک از دوران تحصیل خود را بتوانید به صورت همزمان وارد فرآیند اخذ گواهی کنید، باید در این صفحه برای هرکدام یک فرم مجزا ایجاد کنید. در ضمن برخی نکات مهم درج شده در این صفحه به شرح زیر هستند:

- هر شخص باید به صورت جداگانه درخواست گواهی برای مدارک تحصیلی خود داشته باشد

- چنانچه مدارک پارتنر، همسر یا نامزد خود را در سامانه کنید در عمل از نظر سامانه معتبر نیست

- تنها مدارک و مدارجی امکان صدور گواهی از سوی WES دارند که به صورت کامل سپری شده باشند

- WES از این امکان برخوردار نیست که مدارک مربوط به دوره‌های غیر تحصیلی و تجربه کاری را گواهی کند

- چنانچه هر بخشی از مدرک یا دوره‌های تحصیل خود را در کانادا سپری کرده‌اید، به صورت جداگانه به توضیح آن بخش در کنار مدرک تحصیلی خود بپردازید

 

در نهایت در این صفحه باید با فشردن گزینه (Add Credential) به ادامه آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد شوید. پس از این کار طبق تصویر پایین با یک دیالوگ باکس باز شده از سوی سایت روبرو خواهید شد.

 

نحوه ی دریافت تائیدیه از wes تصویر نهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در فیلد اول باید محل اخذ مدرک را انتخاب کنید. در فیلد دوم باید نوع مؤسسه آموزشی را از بین دو گزینه (Secondary Edition) و (Post-Secondary Edition) را انتخاب کنید. توضیحات انتخاب صحیح در این مورد قبل‌تر داده شده است و برای درک بهتر تمایز گزینه‌ها در این مورد، در رشته تحصیلی خود بهتر است حتماً با یک کارشناس با تجربه مشورت کنید. در فیلد بعدی باید نوع پذیرش تحصیلی خود را مشخص کنید. گزینه‌های متفاوتی وجود دارد اما چنانچه مدرک نحصیلی خود را در سیستم آموزشی ایران دریافت کرده‌اید باید گزینه (Attend an Iran Secondary school) را انتخاب کنید.

در ادامه باید نام مرکز آموزشی که مدرک را به شما اعطا کرده را وارد و سپس نام رسمی (فارسی) مدرک را در فیلد بعدی با هجی انگلیسی تایپ فرمایید. در فیلد پنجم، ششم و هفتم نیز نام و نام خانوادگی قید شده در مدارک را وارد کنید. در نهایت نیز دو فیلد باقی مانده مربوط به اطلاعات زمانی اخذ مدرک مزبور هستند. در مقابل عبارت (Year Awarded) باید تاریخ دریافت مدرک را وارد و در برابر (Years attended) تاریخ آغاز و پایان دوره تحصیلی را درج کنید. پس از آنکه تمام اطلاعات لازم را وارد کردید با فشردن دکمه انتهایی این دیالوگ باکس این مدرک ثبت خواهد شد. حل در صورت نیاز به اضافه کردن مدارک بیشتر باید همین مرحله آموزش داده شده در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا را پشت سر بگذارید. در نهایت باید در صفحه به شکل زیر تمام مدارک اعلام شده از سوی شما لیست شده باشند.

 

سوپرایز چهارم: آموزش ثبت نام در آزمون تافل رو ببینید و یاد بگیرید.

 

تصویر دهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر دهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در مثال بالا مدرک دیپلم در بخش بالاتر لیست با عنوان دیپلم صادره از یک دبیرستان فرضی و مدرک کارشناسی نیز صادره از دانشگاه بوعلی سینا، نمایش داده شده است. اطلاعات نشان داده شده نمایشی هستند و در فرم شما باید نشانگر اطلاعات هر کدام از مدارک تحصیلی شما باشند. پس از آنکه تمام مدارک تحصیلی خود را به درستی وارد کردید با زدن گزینه (Next) به صفحه بعد بروید.

 

 wes canada

 

تصویر یازدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

مطابق تصویر بالا، در صفحه بعدی آدرسی که شما قبل‌تر برای دریافت مدرک انتخاب فرمودید به شکل کامل نمایش داده خواهد شد. اگر پس از مطالعه متوجه مشکل یا مغایرتی در آدرس شدید حتماً باید آن را رفع کنید. بعد از این بخش، بخشی تحت عنوان (Recipient 2) تعریف شده است. در این بخش مؤسسه WES یک خدمت اضافه را که بسیار مفید نیز هست ارائه خواهد کرد. چنانچه شما خواهان این باشید تا پس صدور گواهی، جدا از نسخه اصلی که به آدرس شما ارسال خواهد شد، رونوشتی رسمی به یکی از ادارات و نهادهای دولتی کانادا به صورت مستقیم ارسال شود، باید از این قابلیت استفاده کنید. در این بخش به صورت پیشفرض اداره مهاجرت کشور کانادا ثبت شده است و چنانچه شما خواهان ارسال رونوشت به مرکز دیگری هستید باید گزینه (Add Recipients) را بفشارید. با فشردن دکمه یک پنجره باز شده و از شما می‌خواهد تا نام نهاد یا مؤسسه رسمی را وارد کنید. پس از انجام این کار یک دیالوگ باکس مطابق تصویر زیر بر روی صفحه نمایان خواهد شد که اطلاعات بیشتر این نهاد در آن دیده خواهد شد. اگر نیاز است تا نامه به شخص یا دپارتمان خاصی تحویل شود می‌توانید این موضوع را در فیلد برابر عبارت (Attention to) وارد کنید. ما در این آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، به صورت نمایشی از آدرس امور مهاجرتی استان نوا اسکوشیا استفاده کردیم.

 

 

 

 

 

تصویر دوازدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر دوازدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

در صفحه بعدی که مطابق تصویر زیر است توضیحات لازم در مورد گواهی WES به شما ارائه خواهد شد. طبق همین توضیحات فرآیند کار بین سی الی چهل و پنج روز به طول خواهد انجامید. به علاوه هزینه پایه آن به ازای دو مدرک وارد شده در تست آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا توسط ما، 220 دلار است.

 

تصویر سیزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر سیزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

طبق معمول پس از گذر از این مرحله از ثبت نام به صفحه زیر راهنمایی خواهید شد.

 

 

تصویر چهاردهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر چهاردهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

سوپرایز پنجم: آموزش ثبت نام در آزمون دولینگو رو یاد بگیرید و در شرایطی که امکان ارائه مدرک آیلتس نیست، ازش استفاده کنید.

 

در صفحه باز شده، مطابق تصویر بالا تقریباً به مراحل انتهایی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا خواهیم رسید. در اینجا مدارک مورد نیاز و نحوه ارسال آن‌ها به شکل کامل توضیح داده شده است. طبق توضیحات تمام مدارک لیست شده در این صفحه باید برای WES ارسال شوند و اگر در ادامه بررسی طبق اعلام مؤسسه نیاز به ارسال مدارک دیگری باشد شما موظف به تأمین این نیاز در راستای اتمام پروژه هستید. اولین سری از مدارکی که به آن پرداخته شده، مدارک مربوط به دیپلم شماست که در طول آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ما مطابق تصویر بالا از یک نام نمایشی برای آن استفاده کردیم.

در بخش مربوط به این مدرک در مورد آنچه که نیاز است توضیح داده شده است. شما دو انتخاب برای دریافت گواهی WES هر کدام از مدارک خود پیش رو دارید. انتخاب اول این است که کپی معتبر ترجمه شده مدرک را برای مؤسسه ارسال کنید. خود مؤسسه نیر بشدت روی این نکته که از کپی مدارک استفاده شود تاکید دارد و علت این است که طبق گفته های مؤسسه امکان استرداد هیچ مدرکی از سوی آن‌ها فراهم نیست. راه دیگری که وجود دارد این است که وزارتخانه با درخواست شما به صورت مستقیم مدارک تحصیلی شما را برای مؤسسه WES ارسال و دوباره گواهی مزبور را مستقیم دریافت کند. بین این دو تفاوتی وجود ندارد از نظر زمانی و هزینه‌ای تفاوتی وجود نداشته و تنها در مراحل عملی به شکل بدیهی تفاوت وجود دارد. نکته اساسی دیگری که وجود دارد این است که در تکمیل مدارک همواره اصل مدرک به زبان اصلی و کپی مدرک به زبان انگلیسی و ترجمه شده اهمیت دارند و هر دو باید حاضر باشند.

 

 

تصویر پانزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر پانزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

اگر آپشنی را که شامل ارسال مستقیم از سوی خودتان می‌شود انتخاب کردید، که اکثریت این آپشن را انتخاب خواهند کرد، باید نامه حاوی مدارک شما به آدرس پستی که در بالا نشان داده شده است ارسال شود. پاکت نامه ارسالی برای آن که از سوی مؤسسه به رسمیت شناخته شده و فرآیند کار دچار ایراد نشود باید از نظر شکل ظاهری شرایط خاصی داشته باشد که مطابق تصویر زیر قابل مشاهده است.

 

تصویر پاکت نامه مورد تأیید در مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر پاکت نامه مورد تأیید در مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

طبقه تصویر بالا که یک پاکت مدارک مورد تأیید WES را به صورت نمونه نمایش داده است، پشت و روی پاکت باید دارای شرایط خاصی باشد. طبق نشانگر اول حتمآً باید از پاکت‌های رسمی و دارای نشان رسمی نهادها آموزشی برای ارسال مدارک خود استفاده کنید. طبق نشانگر دوم باید حتماً در بالاتر از آدرس مقصد(که مؤسسه WES است) کد مرجع دریافتی خود را دقیق بنویسید؛ یادتان باشد که کد مرجع تنها رابط اداری شما و مؤسسه است.

طبق نشانگر سوم نیز باید حتماً تمبر و مهر و موم رسمی نهاد آموزشی مربوطه بر روی درب پاکت موجود باشد. در نهایت با توجه به نشانگر شماره چهار، متوجه خواهید شد که باید امضای مسئول رسمی مربوطه بر روی بخش همپوشان درب پاکت و بدنه پاکت موجود باشد. با گذر از این صفحه از سایت به صفحه بعدی که مطابق شکل زیر است وارد خواهید شد.

 

سوپرایز ششم: اگر به دنبال پیدا کردن یک فرصت شغلی واقعی در کانادا هستید؛ آموزش نحوه کاریابی در استانهای کانادا رو مطالعه کنید.

 

 اپلیکشن wes

تصویر شانزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در این مرحله همانطور که از سربرگ صفحه مشخص است شما فرصت دارید تا تمام جوانب و اطلاعات داده شده در پورتال توسط خودتان را بازبینی کنید. به یاد داشته باشید که چنانچه در بخش خاصی دچار ابهام هستید، ریسک نکنید و پس از مشورت با کارشناس یا شخص مطلع بخش‎‌های نهایی کار را تأیید کنید. به هر حال پس از آن که از صحت اطلاعات اطمینان حاصل شد باید تیک آپشن‌های بخش انتهایی فرم که مطابق تصویر زیر است را به صورت کامل پر کنید؛ در غیر این صورت گزینه Next برای شما فعال نخواهد بود.

 

تصویر هفدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر هفدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

پس از آن که تیک تمام موارد را فعل و کلید Next را فشردید با یک دیالوگ باکس به شکل زیر روبرو خواهید شد. که بر مبنای آن برای ادامه کار باید رسماً و دقیقاً تأیید کنید که اطلاعات نمایش داده شده و کلیه مشخصات درست بوده و در ادامه این امکان فراهم نیست تا تغییری، هر چند جزئی در آن ایجاد شود. با فعال کردن تیک و انتخاب گزینه Confirm کار در این بخش نیز به اتمام رسیده و به گام بعدی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد می‌شوید.

 

تصویر هجدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر هجدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در گام بعدی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا مخارج انجام کار در دستور کار هستند. طبق توضیحات مندرج در این صفحه در مجموع باید بابت دریافت گواهی WES مبلغ سیصد و پنج دلار بپردازید. برای پرداخت این مبلغ به دلیل تحریم ها باید از شرکت های واسط استفاده کنید یا شخصی در خارج از کشور این پرداختی را برای شما انجام دهد.

اگر امکان پرداخت بین المللی هزینه های wes را ندارید و زمان کافی برای انجام مراحل زیر را ندارید، می توانید از خدمات ما در کنار انجام پروسه ارزیابی WES و پرداخت هزینه wes، همچنین از مشاوره تخصصی ویزای تحصیلی کانادا بهره مند شوید.

 

تصویر نوزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر نوزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

پس از پرداخت کامل پول با هر روش اعلام شده توسط مراکز فعال در این حوزه که حتماً باید با کمک کارشناس باتجربه انجام و تأیید شود به بخش پایانی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد خواهید شد. اینجا به منزله اتمام مراحل کار آنلاین بوده و شما در حال حاضر پس از دریافت یک کد مرجع، آماده ارسال مدارک خود به مؤسسه رسمی WES هستید.

 

تصویر بیستم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر بیستم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

سوپرایز هفتم:  آموزش ثبت نام در سیستم آریما کبک رو ببینید و اگر شرایطش رو دارید، از طریق کبک به کانادا مهاجرت کنید.

 

و آموزش رایگان بعدی:

آموزش وقت سفارت کانادا (انگشت نگاری در VFS)

همچنین برای دانستن شرایط ارزانترین و سریعترین روش مهاجرتی کانادا، می توانید صفحه اکسپرس اینتری را مطالعه بفرمایید.

 

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ دادیم:

wes چیست، نحوه پرداخت هزینه wes ، نحوه ارسال مدارک به wes ، ارزیابی مدارک توسط wes ، لیست مدارک مورد تایید wes ، راهنمای کامل ثبت نام در wes ، دانشگاههای مورد تایید wes ، نمونه فرم پر شده wes ، نحوه گرفتن تاییده از وس ، ارزیابی مدارک برای کانادا، ارزشیابی مدارک تحصیلی در کانادا، مراحل معادلسازی مدارک تحصیلی، ارسال مدارک دانشگاه آزاد به wes ، تاییدیه وس کانادا، هزینه wes چقدر است، نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی برای ویزای تحصیلی کانادا و اکسپرس اینتری کانادا.

 

ویدئو آموزشی برای انتخاب درست وکیل مهاجرت

برای مشاهده آموزشهای رایگان مهاجرت، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من، مهیار حلاج پور (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت، به شماره پروانه R520250 هستم.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

 • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
 • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
 • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت مهاجرتی ما

 

 

مطالب پیشنهادی:

> ویزای استارتاپ کانادا

درباره ویزای کانادا

> اقامت دائم کانادا

> بیزینس پلن حرفه ای

> وکیل کانادا


سوالات متداول


هزینه wes بابت ارزیابی حدودا چقدر است؟

اگر خودتان تمام پروسه را طی کنید 220 دلار کانادا باید به wes بابت ارزیابی پرداخت کنید و 10 دلار کانادا، هزینه پست مدارک است، که باید این پرداختی ها را از طریق درگاههای بین المللی انجام دهید (البته این هزینه نسبت به مقطع تحصیلی و تاریخ درخواست می تواند متغیر باشد که در مرحله پرداخت ، در سایت wes اعلام می شود)

پرداخت وس به چه صورت انجام می شود؟

باید از طریق درگاههای بانکی بین المللی پرداخت کنید، یا اگر قادر به انجام آن نیستد، از سوی ما در کانادا با یک حساب امن بین المللی پرداخت می شود


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


میثم : سلاممن میتونم براتون مدرک دانشگاهی تهیه کنم و ترجمه و تاییدیه اش رو بگیرم و سپس تاییدیه وس هم انجام بدم. شما فقط کافیه اکانت وس رو بسازید.

مهاجر :

سلام وقت بخیر برای ثبت درخواست در wes، برای نحوه دریافت مدرک دو گزینه وجود دارد؟ standard via canada post که 10 دلار است و tracking enternational curier که 85 دلار است. ما در ایران باید کدام را انتخاب کنیم؟ ممنون

امکان انتخاب هر دو گزینه را دارید

مهدی :

سلام وقتتون بخیر من از دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی ناپیوسته فارالتحصیل شدم اما متاسفانه دانشگاه من منحل شده و در لیست WES نیز موجود نیست. با این شرایط امکان تایید نشدن مدرک من هست؟؟ (من تاییدیه صحت مدرک رو از وزارت علوم گرفتم و مدارکم ترجمه دادگستری شدن)

بله، ممکنه تایید نشه

saeid :

با درود فراوان، من باید مدارک دانشگاه خودم را برای تایید بفرستم WESبرای تایید. من یک دوره تکمیلی در دانشگاه دندانپزشکی شاهد خواندم. نمیدانم مدارگم را دقیقا به کدام آدرس ببرم برای تایید. در ضمن من ایران زندگی نمیکنم. ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید. با تشکر و سپاس سعید

saeid :

با درود فراوان، من پس از فارغالتحصیل شدن از دانشکده دندانپزشکی کشور اوکراین برای گذراندن دوره تکمیلی به ایران رفته و در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شاهد دوره تکمیلی خود را گذراندم. حالا نیاز به تایید مدارکم توسط WES دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید از کجا باید شروع بکنم؟ با تشکر و سپاس سعید

می توانید با دفتر در تماس باشید مراحل دریافت تأییدیه wes براتون انجام میشه

Arezoo :

با سلام و خسته نباشید حدود 2 ماه پیش مدرک تحصیلی رو برای wes از طریق دانشگاهم که در کشور ارمنستان بوده ارسال کردیم که الان وکیلم میگه نامه ای دریافت کرده مبنی بر اینکه اونها مدرک تحصیلی من رو ارزیابی نمی کنند من لیسانس it هستم از دانشگاه اروپایی ارمنستان میخواستم بپرسم این موضوع صحیح هستش و علتش چی هستش ؟

لیست مدارک و دانشگاههای مورد تایید رو میتونید در سایت wes چک کنید. اگر دانشگاه شما مورد تایید wes نباشد، این موضوع صحت دارد اما اگر در لیست وجود داشته باشد باید علت آن را از وکیلتان سوال کنید.

فریده کنعانی :

سلام. من پاسپورت داشتم اما الان تاریخ اعتبار آن تمام شده. آیا برای تایید مدارک در wes نیاز دارم که الان بروم و پاسپورتم را تمدید کنم؟

پاسپورتتون رو تمدید کنید

حسین :

ممنون از توضیحات کامل شما در مورد WES سه سوال: 1- وقتی برای مهاجرت کاری استانی PR قرار است اقدام شود و بعد از دریافت WES و ایلتس باید مدارک submit شود ایا باید گزینه ارسال به مثلا ساسکاچوان زده شود با نیازی نیست؟ 2- بعد از دریافت کد به همراه مدارک باید به دانشگاه خودمان برای ارسال مراجعه کنیم؟ 3- وقتی لیسانس در دانشگاهی و فوق لیسانس در دانشگاهی دیگر باشد باید پس از ترجمه مدارک فقط به دانشگاه محل فوق لیسانس جهت ارسال به WESمراجعه کرد یا به هر دو؟ ممنونم و سپاس

Haniehh :

سلام وقتتون به خیر،ببخشید مدارک ترجمه شده رو هم میتونیم کپی برابر با اصل بذاریم یا صرفا اصل مدارک رو کپی بذاریم و ترجمه ها زو باید اصل بذاریم؟

اصل

حمید :

سلام. ممنون از توضیحات کاملتون. من نام خانوادگیم رو به تبعیت از پدرم عوض کردم. الان مدارک لیسانس و کارشناسی ارشدم با نام خانوادگی قبلیم هست و دکترا با نام خانوادگی جدیدم. البته در صفحه توضیحات شناسنامه قید شده است. راهنماییم کنید ممنون میشم.

zahra :

باسلام من پروفایل وس ایجاد کردم اما بخش آپلود مدارک وجود ندارد. ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

مرورگر خود را تغییر دهید

مجتبی خاوری :

سلام. من در سایت فرم ارزیابی تکمیل کردم و فرمودید شرایط مهجرت استانی رو دارم. سایت های کاریابی رو که چک میکنم برای تعمیرکار ATM (خودپردازها) به خصوص در شرکت وینکور کار زیاد پیدا میشه. منتها من نمیدونم که الان رزومه براشون بفرستم یا بایستی ابتدا در سایت WES مدرک تحصیلی من ارزشیابی بشه و یا کار دیگه ای باید انجام بدم مثل ساخت پروفایل در سایت های استانی. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

wes الزامی نیست

Mina :

سلام. براي درخواست ارزيابي دو مدرك ليسانس و فوق ليسانس از wes و فرستادن نتايج به دو دانشگاه در كانادا دقيقاً چقدر هزينه برميدارد؟ ايا شما امكان پرداخت داريد؟

تمام اطلاعات این صفحه را به صورت کامل مطالعه کنید؛ پاسخ سوالات شما داده شده

میثم علیزاده :

ببخشید مبلغ پرداختی در سایت برای ارزیایی مدرک در کانادا باید به دلار کانادا باشه یا دلار امریکا؟

هداوند :

سلام. ممنونم از توضیحات کامل سایت. یک سوال من برای WES کانادا اقدام کنم باید برای پرداخت دلار کانادا بدم ؟

بله

میثم علیزاده :

سلام.من مدرک کارشناسی ارشد خود را ترجمه کردم و میخواستم به منظور ارزیابی مدرکم پست کنم.خواستم بپرسم آیا حتما مهر دادگستری لازمه روی مدارک پست شده باشه یا اینکه همون مهرهایی که دارالترجمه زده کافیه؟ ممنونمwes برای

مطلب رو به صورت کامل مطالعه کنید سوالات شما پاسخ داده شده

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.