پرداخت هزینه وس و آموزش انجام مراحل معادلسازی سازی wes


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۲/۱۱

wes چیست؟

WES در اصل یک مؤسسه رسمی و مورد تأیید دولت‌های ایالات متحده و کاناداست که وظیفه دارد تا مدارک تحصیلی متقاضیان از شرایط جهان را احراز اعتبار کرده و به نوعی در سیستم آموزشی این دو کشور معادل‌سازی کند. اما در اصل باید پرسید که چرا WES باید مدارک تحصیلی را تایید کند؟ از این رو داشتن گواهی WES در پیوست تمام مدارک تحصیلی جهت تأیید مراجع رسمی و وزارت امور مهاجرت و شهروندی دولت کانادا الزامی است. کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی یا قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارند، باید به طور کامل این مطلب را بخوانند.

هزینه های خدمات wes :

احتمالا یکی از مهمترین سوالات شما این است که ارزیابی wes چقدر هزینه بر است؟

اگر خودتان تمام پروسه را طی کنید حدود 260 دلار کانادا باید به wes بابت ارزیابی پرداخت کنید و حدود 10 دلار کانادا، هزینه پست مدارک است، که باید این پرداختی ها را از طریق درگاههای بین المللی انجام دهید (البته این هزینه نسبت به مقطع تحصیلی و تاریخ درخواست می تواند متغیر باشد که در مرحله پرداخت ، در سایت wes اعلام می شود)

لطفا همین مطلب را با دقت مطالعه بفرمایید تمام مراحل به صورت رایگان توضیح داده شده. خدمات wes در ویزا724 افقط برای متقاضیان مجموعه رائه می شود، لطفا سوال نفرمایید.

ما در این مقاله قصد داریم تا آموزش نحوه دریافت تأییدیه از سایت WES را به شکل کامل و جامع برای شما کاربران گرامی مورد بررسی قرار دهیم. بهتر است تا در کنار مطالعه این مقاله آموزشی برای تأیید مدارک تحصیلی توسط WES از راهنمایی افراد متخصص و باتجربه در سپری کردن مراحل کار بهره مند شوید.

آپدیت جدید ارسال مدارک الکترونیکی به wes (وس):

از این پس آپلود مدارک تحصیلی در WES فراهم شده است. قبلا تمام مدارک باید به صورت پستی به وس ارسال می‌شد. همچنان مانند گذشته ریزنمره فارسی باید توسط دانشگاه مهر و موم شده و برای وس به صورت پستی ارسال شود. البته در حالت های خاصی (مثل حال حاضر که ویروس کرونا شرایط را تغییر داده است) امکان ارسال الکترونیکی ریزنمره فارسی از طرف دانشگاه مستقیما برای وس نیز فراهم شده است که دستورالعمل خاص خود را داد.

 

مدارکی که می توانید در wes آپلود کرد:

 1. اسکن ترجمه ریزنمرات
 2. اسکن نسخه فارسی دانشنامه
 3. اسکن ترجمه دانشنامه

 

توجه کنید که نسخه فارسی ریزنمرات باید توسط دانشگاه مهر و موم شده یا مستقیما توسط دانشگاه به ایمیل wes ارسال شود.

 

مشخصات مدارک برای آپلود در وس:

 • فقط به صورت PDF یا JPEG/JPG با وضوح بالا
 • حداکثر حجم هر فایل 10 مگابایت
 • فایل ها باید فاقد پسوورد باشد

 به کیفیت اسکن ها بسیار دقت کنید.

 

برای انجام تمامی مراحل در وس، می توانید از خدمات ما استفاده کنید.

 

در حین آموزش رایگان انجام مراحل ثبت نام WES، لینک صفحات 7 سوپرایز ویژه (آموزش رایگان) دیگه به شرح زیر، براتون ارائه کردیم:

 • نحوه ثبت درخواست ویزا تحصیلی کانادا
 •  آموزش رایگان ویزای توریستی کانادا
 • آموزش نحوه ثبت نام آزمون تافل
 • آموزش نحوه ثبت نام دولینگو
 • آموزش رایگان نحوه کاریابی در کانادا
 • آموزش رایگان کاریابی در استانهای کانادا
 • آموزش رایگان نحوه ثبت نام در سیستم آریما کبک کانادا

لینک تمام آموزشهای فوق، در داخل همین صفحه وجود داره؛ پس تا انتها با ما همراه باشید و خودتون مراحل مهاجرت به کانادا را طی کنید...

اگر قبلا سابقه درخواست ویزا داشته اید اما ریجکت شده اید؛ توصیه می شود صفحه پیگیری و اعتراض به ریجکتی را مطالعه بفرمایید. 

 

چند نکته اساسی در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

قبل از آغاز مراحل عملی کار، بسیار مهم است تا برخی ابهام‌های رایج در مورد WES را برطرف سازیم. اول باید گفت که چون WES در اصل یک گواهی مربوط به مدارک تحصیلی شماست، بسیار مهم است تا بتوانید درک کنید که از نظر مؤسسه WES نام هر مقطع تحصیلی سپری شده در سیستم آموزش و پرورش ایران چیست. از نظر این مؤسسه مقطع دبیرستان تحت عنوان (Upper Secondary) نام داشته و مدرک انتهایی این دوره همان دیپلم شماست. ممکن است در کار با WES با اصطلاح (Basic Education) روبرو شوید؛ طبق توضیح رسمی سایت این مقطع در سیستم آموزشی ایران معادل با سپری کردن دوره دبستان و دوره راهنمایی(متوسطه اول در سیستم جدید) است و به بیانی دیگر تا مقطع نهم را شامل خواهد شد. پس از این مقطع دیگری که توسط سایت معرفی شده است (Pre-University Year) است که همان طور از ترجمه تحت‌الفظی مشخص است معادل با دوره پیش‌دانشگاهی خواهد بود اما مهم‌ترین بخش مربوط به مقطع (Higher Education) است که کل مراحل آموزش عالی را شامل خواهد شد.

 

طبق توضیحات مندرج در مرجع رسمی WES شامل تمام محصلان دانشگاه‌های عمومی(دولتی)، صنعتی یا مخصوص سایر رشته‌ها (دولتی)، مراکز علمی و آموزشی علوم پیشرفته، پیام‌نور، پزشکی و دانشگاه‌های آزاد سراسر ایران خواهد شد. در کنار این البته بندی نیز برای دانشگاه‌های مختص به فرهنگیان و تربیت مدرس تعیین شده است.

در مجموع محصلان تمام این مراکز، در نهایت در صورت فارغ‌التحصیلی صاحب مدرکی معتبر از نظر WES هستند اما در سیستم آموزشی دولت کانادا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) معادل با (Associate Degree)، مدرک کارشناسی (لیسانس) معادل با (Bachelor)، مدرک کارشناسی ارشد نیز معادل با (Master’s Degrees) است.

 

البته به خاطر سیستم آموزشی متفاوت کشور کانادا در مورد این مقطع در رشته‌های تحصیلی متفاوت، تفاوت‌هایی وجود دارد که حتماً برای درک بهتر آن در کیس ویژه خود بهتر است با کارشناسان و افراد متخصص در امور مهاجرت مشورت کنید. مثلاً در برخی رشته‌های از کارشناسی ارشد به عنوان(Professional Degrees)یاد خواهد شد.

 

همچنین اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید نکات بسیار مهمی را بدانید که توصیه می شود، حتما مطلب تحصیل در کانادا را مطالعه بفرمایید.

 

آموزش رایگان گرفتن تاییدیه WES برای مدارک تحصیلی

حال با توضیح این نکات در بینابین آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، می‌توانید در تمام مراحل امور بسته به مدرک خود درک مناسبی از آپشن‌ها داشته باشید. امیدواریم که مراحل مهاجرت به کانادا برای شما هموار شود. مورد بعدی که وجود دارد این است که به هیچ عنوان نباید در مراحل مختلف، که در ادامه آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا توضیح داده می‌شوند، اصل مدارک خود را ارائه دهید. طبق گفته سازمان WES تمام مدارک دریافت شده توسط این نهاد مسترد نشده و در عمل امکان استرداد آن‌ها وجود ندارد پس باید حتماً از کپی برابر اصل مدارک خود برای گرفتن گواهی WES استفاده کنید. نکته دیگری که باید خاطرنشان کرد لزوم ترجمه مدارک تحصیلی در مؤسسات رسمی مربوط به این کار است. پیشنهاد می‌شود تا در ارتباط با کارشناسان و افراد مجرب، یک مؤسسه رسمی ترجمه مناسب برای این کار انتخاب و ترجمه کامل مدارک خود را به آن‌ها بسپارید چون ارسال این مورد از موارد الزامی از نظر مؤسسه WES خواهد بود. در ادامه آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، سراغ انجام عملی مراحل به صورت گام به گام خواهیم رفت.

 

گام به گام با آموزش درخواست ارزیابی مدارک توسط WES

در گام اول آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا باید از طریق آدرس رسمی سایت wes.org وارد صفحه اصلی آن شوید که نمای ظاهری آن در تصویر زیر موجود است.

 

 

تصویر اول از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 تصویر اول از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

در آغاز برای عملکرد مناسب سایت حتماً باید گزینه نشان داده شده در نشانگر اول را انتخاب کنید. در ادامه برای ورود به مراحل ثبت نام باید گزینه (Get Started) را که در تصویر با نشانگر دو مشخص شده است را انتخاب و به گام بعدی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد شوید.

 

تصویر دوم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر دوم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در صفحه بالا به شکل اجمالی گام‌های استفاده از پورتال مؤسسه توضیح داده شده است. طبق این توضیحات در گام اول باید یک حساب کاربری ایجاد و کد ارجاع WES مربوط به خود را دریافت کنید. در بخش دوم شما باید مدارک مورد نیاز برای انجام کار خود را طبق روش مندرج در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، برای این مؤسسه ارسال کنید. در نهایت در گام سوم نیز WES گواهی مربوط به مدارک تحصیلی شما و گزارش‌های پیوست را آماده و به شما تحویل خواهد داد. برای ادامه فرآیند گزینه بزرگ بخش پایینی صفحه یعنی (Apply Now) را انتخاب بفرمایید. پس از فشردن گزینه مد نظر صفحه زیر ظاهر خواهد شد.

 

 

آموزش wes تصویر سوم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 سوپرایز اول: آموزش ثبت درخواست ویزا تحصیلی کانادا

 

در اینجا از شما پرسیده خواهد شد گواهی که متقاضی دریافت آن از WES هستید برای چه کشوری است؟ یعنی قصد ارائه آن برای مهاجرت به کدام کشور را دارید. بدیهی است که چون این آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ست، باید گزینه (Canada) را انتخاب و به صفحه بعدی وارد شوید.

 

 

 

وقت wesتصویر چهارم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در این بخش از آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا نیز شما در یک دوراهی قرار خواهید گرفت. انتخاب مناسب گزینه سمت راست یا همان (ECA Application for IRCC) است. پس از انتخاب به صفحه بعدی که مطابق شکل زیر است وارد خواهد شد.

 

تصویر پنجم wes

تصویر پنجم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در نشانگر اول باید نام، در نشانگر دوم باید نام میانی و در نشانگر سوم نام خانوادگی خود را وارد کنید. بدیهی است که باید با رسم‌الخط لاتین این کار را انجام دهید. دقت داشته باشید که چون ایرانیان نام میانی یا همان (Middle Name) ندارند فیلد دوم خالی خواهد ماند. از وارد کردن اطلاعات اشتباه برای صرف پر کردن فیلدها جداً خودداری کنید. در مورد نحوه نوشتن نام و نام خانوادگی هم از Spell موجود در مدارک ترجمه شده خود کمک بگیرید تا از هر گونه مغایرت احتمالی جلوگیری شود. در ادامه باید با کمک سه گزینه روز، ماه و سال تاریخ تولد خود در تقویم میلادی را وارد و به انتهای فیلدها بروید. مورد بعدی که وجود دارد سؤال سایت مبنی بر این است که آیا شماره ارجاعی از مؤسسه WES دارید. باید گزینه No را انتخاب کنید. در فیلدهای بعدی آدرس ایمیل معتبر خود را دو بار تکرار و در فیلد نهایی رمز انتخابی خود را برای حساب کاربری که در نهایت آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا بدست خواهید آورد انتخاب کنید. دقت داشته باشید که در مورد انتخاب رمز موارد اجباری وجود دارد که تا رعایت نشوند ادامه کار ممکن نیست. باید رمز شما هم از حروف تشکیل شده باشد، هم از اعداد. حداقل یک حرف بزرگ(Upper Case) در طول رمز بوده و یکی از علائم ( @ “ / \ -) استفاده شود. باید تمام موارد رعایت شود تا رمز شما در این بخش تأیید شود. در نهایت با انتخاب گزینه (Create account) کار شما در این صفحه تمام شده و به صفحه بعدی راهنمایی خواهید شد.

سوپرایز دوم: آموزش نحوه کاریابی در سایتهای رایگان رو مطالعه کنید.

 

تصویر ششم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر ششم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

گام بعدی در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا تکمیل اطلاعات شخصی است. به صورت پیش فرض اطلاعات شخصی ارائه شده در مرحله قبل در فیلدها قرار خواهند گرفت؛ در صورت مغایرت یا نیاز به اصلاح حتماً در همین مرحله این کار را انجام دهید. اگر با موس به بخش‌های پایین‌تر صفحه بروید با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

 

 

تصویر هفتم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر هفتم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در اینجا باید آدرس پستی خود را با دقت بالا وارد کنید. یادتان باشد که بخش فیزیکی گواهی شما به این آدرس اعلام شده پست خواهد شد پس در تکمیل آن نهایت دقت را داشته باشید. برای تعیین دقیق آدرس خود هم از آدرس رسمی موجود بر قبوض آب و برق و گاز و هم از گوگل مپ کمک بگیرید. کمک گرفتن از گوگل مپ باعث می‌شود تا هجی صحیح‌تر اسامی کوچه و خیابان‌ها را به کار بگیرید. دقت داشته باشید که طبق عرف بین‌المللی برخلاف عرف ایران باید در اعلام آدرس از انتها به اول حرکت کنید؛ یعنی ابتدا واحد، پلاک، کوچه، خیابان، شهرک، شهر و الی آخر. پس از تکمیل آدرس و وارد کردن آن در سه فیلد در برابر بخش (City) نام شهر خود را وارد کنید. در فیلد مقابل (State/Region) نیز نام استان محل اقامت را با هجی صحیح وارد کنید. پس از این باید در برابر فیلد (Postal Code) کد پستی خود را وارد کنید. لازم به تکرار است که دقت در این اطلاعات اهمیت بسیار زیادی دارد. پس از وارد کردن کد پستی در نهایت باید شماره تماس خود را وارد کنید. در نهایت به کمک کلید انتهای این فرم به صفحه بعدی فرآیند وارد شوید که طبق تصویر زیر خواهد بود.

 

سوپرایز سوم: آموزش درخواست ویزا توریستی کانادا رو ببینید و خودتون ثبت نام کنید.

 

 

تصویر هشتم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر هشتم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در این صفحه مدارک تحصیلی که شما به گواهی WES آن‌ها نیاز دارید مورد پایش قرار خواهند گرفت. طبق توضیحات مندرج در این صفحه گفته شده چنانچه مدرکی که قصد دریافت گواهی آن را دارید مربوط به مقاطع مختلف آموزش عالی است، پیشنهاد می‌شود تا مدارک قبل‌تر از آن مقطع را نیز، مثل دیپلم یا کارشناسی ترجمه کنید. برای اینکه گواهی‌های چند مدرک از دوران تحصیل خود را بتوانید به صورت همزمان وارد فرآیند اخذ گواهی کنید، باید در این صفحه برای هرکدام یک فرم مجزا ایجاد کنید. در ضمن برخی نکات مهم درج شده در این صفحه به شرح زیر هستند:

- هر شخص باید به صورت جداگانه درخواست گواهی برای مدارک تحصیلی خود داشته باشد

- چنانچه مدارک پارتنر، همسر یا نامزد خود را در سامانه کنید در عمل از نظر سامانه معتبر نیست

- تنها مدارک و مدارجی امکان صدور گواهی از سوی WES دارند که به صورت کامل سپری شده باشند

- WES از این امکان برخوردار نیست که مدارک مربوط به دوره‌های غیر تحصیلی و تجربه کاری را گواهی کند

- چنانچه هر بخشی از مدرک یا دوره‌های تحصیل خود را در کانادا سپری کرده‌اید، به صورت جداگانه به توضیح آن بخش در کنار مدرک تحصیلی خود بپردازید

 

در نهایت در این صفحه باید با فشردن گزینه (Add Credential) به ادامه آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد شوید. پس از این کار طبق تصویر پایین با یک دیالوگ باکس باز شده از سوی سایت روبرو خواهید شد.

 

نحوه ی دریافت تائیدیه از wes تصویر نهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در فیلد اول باید محل اخذ مدرک را انتخاب کنید. در فیلد دوم باید نوع مؤسسه آموزشی را از بین دو گزینه (Secondary Edition) و (Post-Secondary Edition) را انتخاب کنید. توضیحات انتخاب صحیح در این مورد قبل‌تر داده شده است و برای درک بهتر تمایز گزینه‌ها در این مورد، در رشته تحصیلی خود بهتر است حتماً با یک کارشناس با تجربه مشورت کنید. در فیلد بعدی باید نوع پذیرش تحصیلی خود را مشخص کنید. گزینه‌های متفاوتی وجود دارد اما چنانچه مدرک نحصیلی خود را در سیستم آموزشی ایران دریافت کرده‌اید باید گزینه (Attend an Iran Secondary school) را انتخاب کنید.

در ادامه باید نام مرکز آموزشی که مدرک را به شما اعطا کرده را وارد و سپس نام رسمی (فارسی) مدرک را در فیلد بعدی با هجی انگلیسی تایپ فرمایید. در فیلد پنجم، ششم و هفتم نیز نام و نام خانوادگی قید شده در مدارک را وارد کنید. در نهایت نیز دو فیلد باقی مانده مربوط به اطلاعات زمانی اخذ مدرک مزبور هستند. در مقابل عبارت (Year Awarded) باید تاریخ دریافت مدرک را وارد و در برابر (Years attended) تاریخ آغاز و پایان دوره تحصیلی را درج کنید. پس از آنکه تمام اطلاعات لازم را وارد کردید با فشردن دکمه انتهایی این دیالوگ باکس این مدرک ثبت خواهد شد. حل در صورت نیاز به اضافه کردن مدارک بیشتر باید همین مرحله آموزش داده شده در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا را پشت سر بگذارید. در نهایت باید در صفحه به شکل زیر تمام مدارک اعلام شده از سوی شما لیست شده باشند.

 

سوپرایز چهارم: آموزش ثبت نام در آزمون تافل رو ببینید و یاد بگیرید.

 

تصویر دهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر دهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در مثال بالا مدرک دیپلم در بخش بالاتر لیست با عنوان دیپلم صادره از یک دبیرستان فرضی و مدرک کارشناسی نیز صادره از دانشگاه بوعلی سینا، نمایش داده شده است. اطلاعات نشان داده شده نمایشی هستند و در فرم شما باید نشانگر اطلاعات هر کدام از مدارک تحصیلی شما باشند. پس از آنکه تمام مدارک تحصیلی خود را به درستی وارد کردید با زدن گزینه (Next) به صفحه بعد بروید.

 

 wes canada

 

تصویر یازدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

مطابق تصویر بالا، در صفحه بعدی آدرسی که شما قبل‌تر برای دریافت مدرک انتخاب فرمودید به شکل کامل نمایش داده خواهد شد. اگر پس از مطالعه متوجه مشکل یا مغایرتی در آدرس شدید حتماً باید آن را رفع کنید. بعد از این بخش، بخشی تحت عنوان (Recipient 2) تعریف شده است. در این بخش مؤسسه WES یک خدمت اضافه را که بسیار مفید نیز هست ارائه خواهد کرد. چنانچه شما خواهان این باشید تا پس صدور گواهی، جدا از نسخه اصلی که به آدرس شما ارسال خواهد شد، رونوشتی رسمی به یکی از ادارات و نهادهای دولتی کانادا به صورت مستقیم ارسال شود، باید از این قابلیت استفاده کنید. در این بخش به صورت پیشفرض اداره مهاجرت کشور کانادا ثبت شده است و چنانچه شما خواهان ارسال رونوشت به مرکز دیگری هستید باید گزینه (Add Recipients) را بفشارید. با فشردن دکمه یک پنجره باز شده و از شما می‌خواهد تا نام نهاد یا مؤسسه رسمی را وارد کنید. پس از انجام این کار یک دیالوگ باکس مطابق تصویر زیر بر روی صفحه نمایان خواهد شد که اطلاعات بیشتر این نهاد در آن دیده خواهد شد. اگر نیاز است تا نامه به شخص یا دپارتمان خاصی تحویل شود می‌توانید این موضوع را در فیلد برابر عبارت (Attention to) وارد کنید. ما در این آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، به صورت نمایشی از آدرس امور مهاجرتی استان نوا اسکوشیا استفاده کردیم.

 

 

 

 

 

تصویر دوازدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر دوازدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

در صفحه بعدی که مطابق تصویر زیر است توضیحات لازم در مورد گواهی WES به شما ارائه خواهد شد. طبق همین توضیحات فرآیند کار بین سی الی چهل و پنج روز به طول خواهد انجامید. به علاوه هزینه پایه آن به ازای دو مدرک وارد شده در تست آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا توسط ما، 220 دلار است.

 

تصویر سیزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر سیزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

طبق معمول پس از گذر از این مرحله از ثبت نام به صفحه زیر راهنمایی خواهید شد.

 

 

تصویر چهاردهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر چهاردهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

سوپرایز پنجم: آموزش ثبت نام در آزمون دولینگو رو یاد بگیرید و در شرایطی که امکان ارائه مدرک آیلتس نیست، ازش استفاده کنید.

 

در صفحه باز شده، مطابق تصویر بالا تقریباً به مراحل انتهایی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا خواهیم رسید. در اینجا مدارک مورد نیاز و نحوه ارسال آن‌ها به شکل کامل توضیح داده شده است. طبق توضیحات تمام مدارک لیست شده در این صفحه باید برای WES ارسال شوند و اگر در ادامه بررسی طبق اعلام مؤسسه نیاز به ارسال مدارک دیگری باشد شما موظف به تأمین این نیاز در راستای اتمام پروژه هستید. اولین سری از مدارکی که به آن پرداخته شده، مدارک مربوط به دیپلم شماست که در طول آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ما مطابق تصویر بالا از یک نام نمایشی برای آن استفاده کردیم.

در بخش مربوط به این مدرک در مورد آنچه که نیاز است توضیح داده شده است. شما دو انتخاب برای دریافت گواهی WES هر کدام از مدارک خود پیش رو دارید. انتخاب اول این است که کپی معتبر ترجمه شده مدرک را برای مؤسسه ارسال کنید. خود مؤسسه نیر بشدت روی این نکته که از کپی مدارک استفاده شود تاکید دارد و علت این است که طبق گفته های مؤسسه امکان استرداد هیچ مدرکی از سوی آن‌ها فراهم نیست. راه دیگری که وجود دارد این است که وزارتخانه با درخواست شما به صورت مستقیم مدارک تحصیلی شما را برای مؤسسه WES ارسال و دوباره گواهی مزبور را مستقیم دریافت کند. بین این دو تفاوتی وجود ندارد از نظر زمانی و هزینه‌ای تفاوتی وجود نداشته و تنها در مراحل عملی به شکل بدیهی تفاوت وجود دارد. نکته اساسی دیگری که وجود دارد این است که در تکمیل مدارک همواره اصل مدرک به زبان اصلی و کپی مدرک به زبان انگلیسی و ترجمه شده اهمیت دارند و هر دو باید حاضر باشند.

 

 

تصویر پانزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر پانزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

اگر آپشنی را که شامل ارسال مستقیم از سوی خودتان می‌شود انتخاب کردید، که اکثریت این آپشن را انتخاب خواهند کرد، باید نامه حاوی مدارک شما به آدرس پستی که در بالا نشان داده شده است ارسال شود. پاکت نامه ارسالی برای آن که از سوی مؤسسه به رسمیت شناخته شده و فرآیند کار دچار ایراد نشود باید از نظر شکل ظاهری شرایط خاصی داشته باشد که مطابق تصویر زیر قابل مشاهده است.

 

تصویر پاکت نامه مورد تأیید در مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر پاکت نامه مورد تأیید در مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

طبقه تصویر بالا که یک پاکت مدارک مورد تأیید WES را به صورت نمونه نمایش داده است، پشت و روی پاکت باید دارای شرایط خاصی باشد. طبق نشانگر اول حتمآً باید از پاکت‌های رسمی و دارای نشان رسمی نهادها آموزشی برای ارسال مدارک خود استفاده کنید. طبق نشانگر دوم باید حتماً در بالاتر از آدرس مقصد(که مؤسسه WES است) کد مرجع دریافتی خود را دقیق بنویسید؛ یادتان باشد که کد مرجع تنها رابط اداری شما و مؤسسه است.

طبق نشانگر سوم نیز باید حتماً تمبر و مهر و موم رسمی نهاد آموزشی مربوطه بر روی درب پاکت موجود باشد. در نهایت با توجه به نشانگر شماره چهار، متوجه خواهید شد که باید امضای مسئول رسمی مربوطه بر روی بخش همپوشان درب پاکت و بدنه پاکت موجود باشد. با گذر از این صفحه از سایت به صفحه بعدی که مطابق شکل زیر است وارد خواهید شد.

 

سوپرایز ششم: اگر به دنبال پیدا کردن یک فرصت شغلی واقعی در کانادا هستید؛ آموزش نحوه کاریابی در استانهای کانادا رو مطالعه کنید.

 

 اپلیکشن wes

تصویر شانزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در این مرحله همانطور که از سربرگ صفحه مشخص است شما فرصت دارید تا تمام جوانب و اطلاعات داده شده در پورتال توسط خودتان را بازبینی کنید. به یاد داشته باشید که چنانچه در بخش خاصی دچار ابهام هستید، ریسک نکنید و پس از مشورت با کارشناس یا شخص مطلع بخش‎‌های نهایی کار را تأیید کنید. به هر حال پس از آن که از صحت اطلاعات اطمینان حاصل شد باید تیک آپشن‌های بخش انتهایی فرم که مطابق تصویر زیر است را به صورت کامل پر کنید؛ در غیر این صورت گزینه Next برای شما فعال نخواهد بود.

 

تصویر هفدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر هفدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

پس از آن که تیک تمام موارد را فعل و کلید Next را فشردید با یک دیالوگ باکس به شکل زیر روبرو خواهید شد. که بر مبنای آن برای ادامه کار باید رسماً و دقیقاً تأیید کنید که اطلاعات نمایش داده شده و کلیه مشخصات درست بوده و در ادامه این امکان فراهم نیست تا تغییری، هر چند جزئی در آن ایجاد شود. با فعال کردن تیک و انتخاب گزینه Confirm کار در این بخش نیز به اتمام رسیده و به گام بعدی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد می‌شوید.

 

تصویر هجدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر هجدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در گام بعدی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا مخارج انجام کار در دستور کار هستند. طبق توضیحات مندرج در این صفحه در مجموع باید بابت دریافت گواهی WES مبلغ سیصد و پنج دلار بپردازید. برای پرداخت این مبلغ به دلیل تحریم ها باید از شرکت های واسط استفاده کنید یا شخصی در خارج از کشور این پرداختی را برای شما انجام دهد.

اگر امکان پرداخت بین المللی هزینه های wes را ندارید و زمان کافی برای انجام مراحل زیر را ندارید، می توانید از خدمات ما در کنار انجام پروسه ارزیابی WES و پرداخت هزینه wes، همچنین از مشاوره تخصصی ویزای تحصیلی کانادا بهره مند شوید.

 

تصویر نوزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

تصویر نوزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

پس از پرداخت کامل پول با هر روش اعلام شده توسط مراکز فعال در این حوزه که حتماً باید با کمک کارشناس باتجربه انجام و تأیید شود به بخش پایانی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد خواهید شد. اینجا به منزله اتمام مراحل کار آنلاین بوده و شما در حال حاضر پس از دریافت یک کد مرجع، آماده ارسال مدارک خود به مؤسسه رسمی WES هستید.

 

تصویر بیستم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر بیستم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

انواع ارزیابی WES

ارزیابی WES به سه دسته کلی تقسیم می شود. شما ابتدا باید نوع مهاجرت خود به کانادا را مشخص کنید و سپس با توجه به آن، ارزیابی WES مناسب را انتخاب نمایید. ارزیابی های ارائه شده توسط موسسه WES عبارتند از؛

 

الف. ارزیابی مهاجرتی

افرادی که قصد دارند به کانادا مهاجرت کنند اما ویزای آنها تحصیلی یا کاری نمی باشد، می توانند از این طرح استفاده کنند. طرح ارزیابی مهاجرتی،  ECAنیز نامیده می شود.

 

ارزیابی موسسهWES ، یکی از لازمه های مهاجرت به کانادا است.

 

ب. ارزیابی مدارک تحصیلی

افرادی که قصد دارند مدارک تحصیلی آنها برای ویزای کاری مورد بررسی قرار گیرد، باید از این نوع ارزیابی WES استفاده کنند.

 

ج. ارزیابی واحد به واحدِ ریز نمرات

ارزیابی WES واحد به واحد، مخصوص کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند. در این نمونه از ارزیابی، زیر نمرات شما بررسی خواهد شد.

 

هزینه ارزیابی WES با توجه به مدرک تحصیلی شما، متغیر است.

 

چگونگی ارسال مدارک به موسسه WES

برای ارسال مدارک به موسسهWES ، شما می توانید از پست بین الملل، اکسپرس، فدرال و... استفاده نمایید. دقت کنید که مدارک ارسالی شما باید توسط دانشگاه در یک پاکت، پلمپ و سپس ارسال شوند. هزینه ارزیابی WES حدود 200 دلار می باشد و هزینه 10 دلاری پست نیز به آن افزوده خواهد شد.

پس از پرداخت هزینه ارزیابی موسسه WES، این مرکز جواب ارزیابی را به آدرسی که شما مشخص کرده اید، ارسال خواهد کرد. همچنین اگر شما بخواهید نتیجه ارزیابی را مجدد برای دانشگاهی دیگر ارسال نمایید، WES بابت هر بار ارسال از شما 30 دلار دریافت خواهد کرد.

 

نحوه درخواست ارزیابی WES به صورت آنلاين

برای ارسال درخواست ارزیابی WES به صورت آنلاین، باید ابتدا به سایت رسمی این موسسه مراجعه نمایید و حساب کاربری ایجاد کنید. پس از ایجاد حساب کاربری، لازم است تا در قسمت آموزش این سایت، اطلاعات دانشگاه محل تحصیل خود را وارد نمایید.

در مرحله بعد باید نوع ارزیابی مورد نیاز خود و آدرس دانشگاه محل ارسال گواهی ارزیابی را انتخاب کنید و موافقت خود را با شرایط سایت اعلام نمایید. در آخرین مرحله نیز با پرداخت هزینه ارزیابی، به شما زمان تقریبی ارسال نتیجه اعلام خواهد شد.

سوپرایز هفتم:  آموزش ثبت نام در سیستم آریما کبک رو ببینید و اگر شرایطش رو دارید، از طریق کبک به کانادا مهاجرت کنید.

 

و آموزش رایگان بعدی:

آموزش وقت سفارت کانادا (انگشت نگاری در VFS)

همچنین برای دانستن شرایط ارزانترین و سریعترین روش مهاجرتی کانادا، می توانید صفحه اکسپرس اینتری را مطالعه بفرمایید.

 

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ دادیم:

wes چیست، نحوه پرداخت هزینه wes ، نحوه ارسال مدارک به wes ، ارزیابی مدارک توسط wes ، لیست مدارک مورد تایید wes ، راهنمای کامل ثبت نام در wes ، دانشگاههای مورد تایید wes ، نمونه فرم پر شده wes ، نحوه گرفتن تاییده از وس ، ارزیابی مدارک برای کانادا، ارزشیابی مدارک تحصیلی در کانادا، مراحل معادلسازی مدارک تحصیلی، ارسال مدارک دانشگاه آزاد به wes ، تاییدیه وس کانادا، هزینه wes چقدر است، نحوه دریافت تاییدیه تحصیلی برای ویزای تحصیلی کانادا و اکسپرس اینتری کانادا.

 

برای مشاهده آموزشهای رایگان مهاجرت، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 

 

مطالب پیشنهادی:

> ویزای استارتاپ کانادا

درباره ویزای کانادا

> اقامت دائم کانادا

> بیزینس پلن حرفه ای

> وکیل کانادا

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


هزینه wes بابت ارزیابی حدودا چقدر است؟

اگر خودتان تمام پروسه را طی کنید 220 دلار کانادا باید به wes بابت ارزیابی پرداخت کنید و 10 دلار کانادا، هزینه پست مدارک است، که باید این پرداختی ها را از طریق درگاههای بین المللی انجام دهید (البته این هزینه نسبت به مقطع تحصیلی و تاریخ درخواست می تواند متغیر باشد که در مرحله پرداخت ، در سایت wes اعلام می شود)

پرداخت وس به چه صورت انجام می شود؟

باید از طریق درگاههای بانکی بین المللی پرداخت کنید، یا اگر قادر به انجام آن نیستد، از سوی ما در کانادا با یک حساب امن بین المللی پرداخت می شود


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


هیوا رحیمی :

میخواستم با کمک شما تاییدیه ویس رو برای خودم و همسرم در مقطع لیسانس انجام دهم. مدارک هم ترجمه شده و آماده هست. لطفاً راهنمایی فرمایید باتشکر

با درود

مراحل در همین صفحه به طور کامل توضیح داده شده

فرید :

با سلام من برای کارشناسی ارشد اقدام کردم و wes دریافت کردم از آنجایی که مدرک لیسانسم قدیمی بود باید میرفتم مدارکم به روز میکردم و مجددا برای wes اقدام می کردم سوال :ایا با همان فایل نامبر که پول پرداخت کردم و wes ارشد گرفتم میشه برای لیسانس اقدام کنم یا باید دوباره پول واریز کنم و یک فایل نامبر دیگه بگیرم؟

با دورد 

پرداخت مجدد

داود سلجوقی :

سلام من الان ساکن کانادا هستم و اصل مدرک دیپلمم همراه خودم اینجاست. ریز نمره دبیرستان رو جدیدا از مدرسه در رشت گرفتم. الان برای تهیه پاکت مهر و موم شده کجا باید مدارک رو ببرم؟ مدرسه یا اداره آموزش و پرورش ؟ آیا فقط کافیه ریز نمره مهر و موم شده ارسال بشه ؟

بهمن منصوریان :

سلام بنده از طریق یکی از موسسات وس دخترم را دریافت کرده ام ، البته به صورت Not Official ریفرنس نامبر را نیز دارم ولی مدرک وس از قرار معلوم به دانشگاهی که دخترم متقاضی تحصیل در آنجاست و در کانادا واقع است ارسال نشده و آن دانشگاه پذیرش را به صورت مشروط conditional صادر کرده است و دختر من نمی تواند انتخاب واحد کند و یا مبلغ شهریه دانشگاه را واریز نماید . لطفا راهنمایی فرمایید . دختر من مدرکش را از ایتالیا گرفته است .

با درود 

به wes ایمیل بزنید

مژده جعفری :

سلام وقت بخیر...من طبق آموزش شما تونستم تاییدیه مدرک کارشناسیمو از وس بگیرم اما دانشگاه ارشدم هیچ اطلاعی از نحوه ارسال مدارک به سازمان وس رو ندارن و الان مدت زیادیه که منتظر گرفتن تاییده مدرک ارشدم هستن...میشه راهنمایبم کنید دانشگاه باید دقیقا چه مدارکی از من رو به چه آدرسی ایمیل کنند... ممنونم

می توانید پروسه انجام کار را به متخصصان شرکت واگذار کنید.

آرش کریمی :

آیا امکان این هست که با مدارکی که شرکتهای فروش مدرک در ایران میفروشند تاییدیه وس دریافت کرد. اگر شدنی است، از طریق چه شرکتی اقدام کنم که هزینه کمتری داشته باشد؟ آیا خود شما اینکار را انجام میدهید؟ اگر جواب مثبت است هزینه را برای رشته مهندسی نرم افزار مقطع کارشناسی ارشد با معدل 19 به بالا از دانشگاه صنعتی شریف بفرمایید. ممنونم

خیر؛ wes مدارک جعلی را تایید نمی کند.

GB :

سلام. با توجه به اینکه آپلود و ارسال مدارک به صورت آنلاین خواهد بود و دانشگاه نیز مستقیما مدارک و تاییدیه (مهر و موم شده) را برای WES ایمیل می کند اینجانب دقیقا متوجه نشدم که نامه پستی ( که شرایط پاکت نامه و.. را اشاره کردید) برای چیست. در تصویر نیز غیر از ارسال پستی آپشن دیگری وجود ندارد. اگر درمورد لزوم انتخاب نامه پستی بیشتر توضیح بفرمایید ممنون میشم.

باید با دانشگاه مکاتبه کنید

Amir :

سلام .وقت بخیر. من در وس برای آمریکا ثبت نام کردم اما متاسفانه نمیدانم کدام قسمت باید مدارکم را آپلود کنم ؟ و الان مبلغ 208 دلار هست ؟ و گرفتن رفرنس نامبر؟ چون من تهران رفتم به سازمان مرکزس علوم تحقیقات و مراحل اداری را طی کردم و دقیق نگفتن باید چی کرد؟ و من الان نیازی به آنها دارم یا خودم میتونم واسه وس بفرستم با استفاده از کارت دایی ام ؟ اگه لطف کنین کوتاه و مفید بهم بگین راه صحیح رو ممنون میشم مرسی.

تمام توضیحات در همین صفحه عنوان شده است

ندا رهنمائی :

سلام. وقت بخیر من 15 سال پیش از دانشگاه فارغ التحصیل شدم. هم مدرک و هم ریز نمراتم را از دانشگاه گرفتم. الان برای ویزای کار کانادا از من خواستن که آخرین مدرک تحصیلی‌ام را معادل سازی کنم. آیا همچنان باید دانشگاه آزاد که تمام مدارک را 15 سال پیش به من تحویل داده مدارک را مهر و موم و ارسال کند؟ اگر نه راه دیگر چیست؟ قبلا از راهنمایی شما سپاسگزارم

تمامی شرایط در همین صفحه عنوان شده است

Honey :

سلام و عرض ادب من مدارک تحصیلم رو ترجمه کردم و تاییدیه وزارت علوم و دادگستری گرفتم میخوام بزارم تو پاکت بدم دانشگاه پلمپ کنه، درون پاکت چی باید باشه؟ نسخه فارسی و ترجمه و فرم وس باید پر بشه اونم تو پاکت باشه یا نیازی نیست؟

به صفحه قوانین ارائه مدارک به wes مراجعه کنید و به همان شکل عمل کنید

A.S :

سلام- پیشاپیش از لطف شما بابت پاسخ دهی ممنونم. من پارسال کپی مدارکم را به wes فرستادم . درخواست Document-by-Documentداده بودم و نتیجه ارزیابی را برایم فرستادند. حالا درخواست upgrade دارم و درخواست تبدیل آن به course by course. حالا سوال من ین است که باز هم باید تمام مراحل قبلی مانند ارسال پاکت از طریق دانشگاه را انجام بدهم یا با کد Ref اولیه ام و پرداخت هزینه امکان این تبدیل به course by course. هست ؟

ایمیل ارسال کنید

صبا گودرزي :

براي ارسال مدارك به Wes در صورتي كه هم مدرك ليسانس داشته باشم و هم مدرك يكساله (MBA) بايد جفتش ارسال بشه ؟ يعني جديدترن مدرك بايد ارسال بشه يا بالاترين مدرك؟! و اينكه اگه جفتش بايد ارسال بشه اون مدرك يكساله هم بايد در پاكت ارسال بشه؟

ولی بارگزهی :

نحوه دریافت ویزای تحصیلی یا کار یابی کانادا

به منو سایت قسمت آموزش رایگان مراجعه بفرمایید

Payman Ghazanfari :

مهاجرت کاری به کانادا

برای بررسی شرایط فرم ارزیابی مهاجرت را تکمیل نمایید

Lotus Lotus :

من قصد مهاجرت لز طریق اکسپرس انتری رو دارم در سایت wes کدوم روش رو برای تایید مدارکم باید انتخاب کنم document by document یاcourse by course?

احسان :

با سلام، دو سوال دارم ممنون می شوم راهنمایی فرمایید: 1) ارسال یا ایمیل مدارک از طرف روابط بین الملل دانشگاه (دانشگاه دولتی) باید صورت پذیرد؟ 2) با توجه به اینکه با مدرک دکتری قصد اقدام در express entry دارم، آیا لازم هست دو مقطع قبلی نیز ارزیابی شوند؟ با سپاس فراوان

مجيد پويا :

سلام وارادت همسر من PR كانادا دارند و داروسازى در دانشگاه شهيد بهشتى را گذرانده اند و دانشنامه وريز نمرات را دريافت كرده اند چگونه از طريق شما ميتونيم اين مدارك را در كانادا معادل سازى كنيم( ايشان در كلگرى / آلبرتا) حضور دارند ممنون

به قسمت تماس با ما مراجعه و با دفاتر ما در تماس باشید

میثم : سلاممن میتونم براتون مدرک دانشگاهی تهیه کنم و ترجمه و تاییدیه اش رو بگیرم و سپس تاییدیه وس هم انجام بدم. شما فقط کافیه اکانت وس رو بسازید.

مهناز رحمانپور :

سلام وقتتون بخیر من تمام مدارک دیپلم و کارشناسی و ارشد رو از دانشگاهای محل تحصیلم دریافت کردم ولی در مقالتون خوندم که ریزنمرات رو باید حتما خود دانشگاه برای WES ارسال کنه. با این شرایط من باید مجددا از دانشگاه بخام که این کار رو انجام بده یا خودم میتونم ارسالشون کنم؟

با دانشگاه مکاتبه بفرمایید

Mohammad noori :

مدرك دانشگاه معتبر براي اخذ وس موجود أست كاملا اصلي و با ضمانت ٠٩٢١٧٠٣٧٤٩٢

صدف فرجیان :

من در دانشگاه آزاد نجف آباد مقطع لیسانس کارشناسی پیوسته تحصیل کردم و رشته فناوری اطلاعات (I.T) خونده ام. در WES حساب کاربری ساختم و تا مرحله ی آپلود مدارک جلو رفتم. الان می خوام بدونم مرحله ی اول برای من چی هستش؟ من هنوز مدرک و ریز نمراتم رو از دانشگاه نگرفتم. باید چه چیزهایی رو از دانشگاه بگیرم، و ترجمه کنم، و آیا اصل مدرک رو توی WES آپلود کنم؟ باید بفرستم سازمان مرکزی تهران برای دانشگاه آزاد؟ مهر وزارت امور خارجه یا تاییدیه دادگستری نیاز داره؟

برای استفاده از خدمات wes می توانید با دفاتر ما در تماس باشید.

مهاجر :

سلام وقت بخیر برای ثبت درخواست در wes، برای نحوه دریافت مدرک دو گزینه وجود دارد؟ standard via canada post که 10 دلار است و tracking enternational curier که 85 دلار است. ما در ایران باید کدام را انتخاب کنیم؟ ممنون

امکان انتخاب هر دو گزینه را دارید

Amirv :

سلام من مدرک دکترا رو فقط ترجمه و ارسال کنم کافی هست یا بایستی مدرک ارشد و کارشناسی رو هم ترجمه و ارسال کنم؟

مهدی :

سلام وقتتون بخیر من از دانشگاه غیرانتفاعی در مقطع کارشناسی ناپیوسته فارالتحصیل شدم اما متاسفانه دانشگاه من منحل شده و در لیست WES نیز موجود نیست. با این شرایط امکان تایید نشدن مدرک من هست؟؟ (من تاییدیه صحت مدرک رو از وزارت علوم گرفتم و مدارکم ترجمه دادگستری شدن)

بله، ممکنه تایید نشه

saeid :

با درود فراوان، من باید مدارک دانشگاه خودم را برای تایید بفرستم WESبرای تایید. من یک دوره تکمیلی در دانشگاه دندانپزشکی شاهد خواندم. نمیدانم مدارگم را دقیقا به کدام آدرس ببرم برای تایید. در ضمن من ایران زندگی نمیکنم. ممنون میشوم راهنمایی بفرمایید. با تشکر و سپاس سعید

saeid :

با درود فراوان، من پس از فارغالتحصیل شدن از دانشکده دندانپزشکی کشور اوکراین برای گذراندن دوره تکمیلی به ایران رفته و در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شاهد دوره تکمیلی خود را گذراندم. حالا نیاز به تایید مدارکم توسط WES دارم. لطفا راهنمایی بفرمایید از کجا باید شروع بکنم؟ با تشکر و سپاس سعید

می توانید با دفتر در تماس باشید مراحل دریافت تأییدیه wes براتون انجام میشه

Arezoo :

با سلام و خسته نباشید حدود 2 ماه پیش مدرک تحصیلی رو برای wes از طریق دانشگاهم که در کشور ارمنستان بوده ارسال کردیم که الان وکیلم میگه نامه ای دریافت کرده مبنی بر اینکه اونها مدرک تحصیلی من رو ارزیابی نمی کنند من لیسانس it هستم از دانشگاه اروپایی ارمنستان میخواستم بپرسم این موضوع صحیح هستش و علتش چی هستش ؟

لیست مدارک و دانشگاههای مورد تایید رو میتونید در سایت wes چک کنید. اگر دانشگاه شما مورد تایید wes نباشد، این موضوع صحت دارد اما اگر در لیست وجود داشته باشد باید علت آن را از وکیلتان سوال کنید.

MOHAMAD :

سلام من مقاطع دانشگاهیم سه بخش یعنی ابتدا کاردانی گرفتم بعد کارشناسی و بعد کارشناسی ارشد خواستم بدونم برای ثبت نام در WES باید مدک هر 3 مقطع رو با ریزنمراتش باید ارسال کنم یا فقط اخرین مدرک تحصیلیم رو که کارشناسی ارشد هست ممنون میشم راهنماییم کنید

فریده کنعانی :

سلام. من پاسپورت داشتم اما الان تاریخ اعتبار آن تمام شده. آیا برای تایید مدارک در wes نیاز دارم که الان بروم و پاسپورتم را تمدید کنم؟

پاسپورتتون رو تمدید کنید

حسین :

ممنون از توضیحات کامل شما در مورد WES سه سوال: 1- وقتی برای مهاجرت کاری استانی PR قرار است اقدام شود و بعد از دریافت WES و ایلتس باید مدارک submit شود ایا باید گزینه ارسال به مثلا ساسکاچوان زده شود با نیازی نیست؟ 2- بعد از دریافت کد به همراه مدارک باید به دانشگاه خودمان برای ارسال مراجعه کنیم؟ 3- وقتی لیسانس در دانشگاهی و فوق لیسانس در دانشگاهی دیگر باشد باید پس از ترجمه مدارک فقط به دانشگاه محل فوق لیسانس جهت ارسال به WESمراجعه کرد یا به هر دو؟ ممنونم و سپاس

MARYAM :

با سلام خسته نباشید - من مدارکم رو بیش از یک سال پیش ترجمه کردم و همه مهرهای لازم دارالترجمه رو داره. برای WES هم مثل سفارت ترجمه مدارک باید برای کمتر از 6 ماه باشه یا از همین مدارک میتونم استفاده کنم؟ - تو ی مطلبتون نوشتید که WES اصل مدرک و اصل ترجمه رو نمیخواد. این به این معنی هست که من خودم از ترجمه مدارکم کپی بگیرم و برای دانشگاه ببرم یا کپی گرفتن از ترجمه مدارک رو باید خود دارالترجمه انجام بده؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

MARYAM :

با سلام خسته نباشید - من مدارکم رو بیش از یک سال پیش ترجمه کردم و همه مهرهای لازم دارالترجمه رو داره. برای WES هم مثل سفارت ترجمه مدارک باید برای کمتر از 6 ماه باشه یا از همین مدارک میتونم استفاده کنم؟ - تو ی مطلبتون نوشتید که WES اصل مدرک و اصل ترجمه رو نمیخواد. این به این معنی هست که من خودم از ترجمه مدارکم کپی بگیرم و برای دانشگاه ببرم یا کپی گرفتن از ترجمه مدارک رو باید خود دارالترجمه انجام بده؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

Haniehh :

سلام وقتتون به خیر،ببخشید مدارک ترجمه شده رو هم میتونیم کپی برابر با اصل بذاریم یا صرفا اصل مدارک رو کپی بذاریم و ترجمه ها زو باید اصل بذاریم؟

اصل

حمید :

سلام. ممنون از توضیحات کاملتون. من نام خانوادگیم رو به تبعیت از پدرم عوض کردم. الان مدارک لیسانس و کارشناسی ارشدم با نام خانوادگی قبلیم هست و دکترا با نام خانوادگی جدیدم. البته در صفحه توضیحات شناسنامه قید شده است. راهنماییم کنید ممنون میشم.

رضا عباس زاده :

قسمتی که میگن باید انتخاب کنید Document by document یا course by course هست کجا میشه ؟

zahra :

باسلام من پروفایل وس ایجاد کردم اما بخش آپلود مدارک وجود ندارد. ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

مرورگر خود را تغییر دهید

مجتبی خاوری :

سلام. من در سایت فرم ارزیابی تکمیل کردم و فرمودید شرایط مهجرت استانی رو دارم. سایت های کاریابی رو که چک میکنم برای تعمیرکار ATM (خودپردازها) به خصوص در شرکت وینکور کار زیاد پیدا میشه. منتها من نمیدونم که الان رزومه براشون بفرستم یا بایستی ابتدا در سایت WES مدرک تحصیلی من ارزشیابی بشه و یا کار دیگه ای باید انجام بدم مثل ساخت پروفایل در سایت های استانی. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

wes الزامی نیست

پوریا مصلی نژاد :

آیا مدرک EMBA سازمان مدیریت صنعتی (معادل کارشناسی ارشد) از نظر موسسه WES، به عنوان مدرک master شناخته میشه؟؟ سپاس

Roozbahani :

سلام، ممنون از اطلاعات خوب شما. هزینه پیگیری ارزشیابی مدارک تحصیلی،تشکیل پرونده و ... چقدر میشه . قصد دارم با ی کارشناس کارم رو شروع کنم

پریناز :

سلام ممنون از توضیحات کامل و جامعتون فقط من هنوز یک موضوع برام سوال هست من برای پرونده مهاجرتم evaluation مدرک کارشناسی ارشدم مد نظر هست برای این کار باید حتما از دیپلم تا کارشناسی ارشد همه مدارک رو برای wes ثبت کنم و بفرستم؟ و مورد بعدی اینکه مدرک دیپلم رو بخوام معادلسازی کنم ریز نمرات رو کجا ببرم که بهم پاکت بدن و مهر و امضا رسمی روش باشه دبیرستانم کلا جمع شده و وجود خارجی نداره

Mina :

سلام. براي درخواست ارزيابي دو مدرك ليسانس و فوق ليسانس از wes و فرستادن نتايج به دو دانشگاه در كانادا دقيقاً چقدر هزينه برميدارد؟ ايا شما امكان پرداخت داريد؟

تمام اطلاعات این صفحه را به صورت کامل مطالعه کنید؛ پاسخ سوالات شما داده شده

میثم علیزاده :

ببخشید مبلغ پرداختی در سایت برای ارزیایی مدرک در کانادا باید به دلار کانادا باشه یا دلار امریکا؟

هداوند :

سلام. ممنونم از توضیحات کامل سایت. یک سوال من برای WES کانادا اقدام کنم باید برای پرداخت دلار کانادا بدم ؟

بله

میثم علیزاده :

سلام.من مدرک کارشناسی ارشد خود را ترجمه کردم و میخواستم به منظور ارزیابی مدرکم پست کنم.خواستم بپرسم آیا حتما مهر دادگستری لازمه روی مدارک پست شده باشه یا اینکه همون مهرهایی که دارالترجمه زده کافیه؟ ممنونمwes برای

مطلب رو به صورت کامل مطالعه کنید سوالات شما پاسخ داده شده

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.