وقت انگشت نگاری/بایومتریک ایرانیان برای درخواست ویزای کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۴/۲۱

مراحل گرفتن وقت انگشت نگاری برای پروسه ویزای کانادا

* صرفا داشتن ویزای موقت کانادا به منزله دریافت اقامت کانادا نیست؛ بهتر است که برنامه ریزی دقیقی برای انتخاب برنامه مهاجرتی خود داشته باشید، از این رو اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، حتما صفحه مهاجرت به کانادا را مطالعه بفرمایید.

اگر تمایل دارید درخواست ویزای کانادا توسط وکیل و مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا انجام شود، می توانید با شماره های پشتیبانی ما در تماس باشید. در ویزا724 پرونده ویزای شما با بالاترین کیفیت و تجربه سابمیت می شود که موجب افزایش شانس شما در دریافت ویزای کانادا می شود. اما اگر به هر دلیلی نمیخواهید بابت تخصص هزینه کنید؛ برای آموزش رایگان ویزای توریستی می توانید به لینک > ویزای توریستی کانادا مراجعه بفرمایید.

 

چه کسی نیاز به دادن اثر انگشت دارد؟ به طور معمول، اگر متقاضی مهاجرت به کانادا هستید، باید بیومتریک بدهید! افرادی که برای موارد زیر اقدام می کنند نیاز است که پروسه انگشت نگاری را سپری کنند:
• ویزای توریستی
• اجازه کار یا تحصیل (به استثنای اتباع ایالات متحده)
• اقامت دائم
• پناهندگی
• تمدید اجازه کار یا تحصیل
اگر در 10 سال گذشته برای ویزای بازدید کننده، اجازه کار یا اجازه تحصیل بیومتریک داده اید آنها هنوز معتبر هستند و اگر متقاضی بازدید، کار یا تحصیل هستید مجبور نیستید آنها را دوباره بدهید. اگر پاسپورت کشوری دیگر را دارید، باید صرف نظر از کشوری که گذرنامه را صادر کرده است، مرحله انگشت نگاری را سپری کنید.

 

* نکته: خدمات ویزای توریستی کانادا در ویزا724 به سه شکل ارائه می شود؛ اگر میخواهید شانس دریافت ویزای کانادا را، با ارائه یک پرونده با کیفیت، افزایش دهید، برای اطلاع از هزینه ها و شرایط آن می توانید به لینک > هزینه ویزای توریستی کانادا مراجعه نمایید.

 

اگر به هر دلیلی درخواست ویزای شما ریجکت شده است؛ توصیه می شود صفحه ریجکتی ویزا را مطالعه بفرمایید.

 

هر چند وقت یکبار باید انگشت نگاری را انجام داد؟

شما باید هر 10 سال یک بار بیومتریک بدهید. تا پایان دوره 10 ساله نیازی نیست که بیومتریک خود را دوباره انجام دهید. اگر در گذشته به عنوان بخشی از درخواست ویزای بازدیدکننده، اجازه کار یا تحصیل، بیومتریک داده اید و آنها هنوز معتبر هستند، نیازی به ارائه مجدد آنها ندارید.

 

آموزش انجام مراحل رزرو وقت بیومتریک برای ویزای کانادا

ابتدا به وبسایت VFSGLOBAL مراجعه کنید. به بخش ثبت کاربر جدید وارد شوید. در این قسمت نیاز است که اطلاعاتی نوشته شود؛ اطلاعاتی از قبیل اسم کوچک، نام خانوادگی، آدرس ایمیل، شماره تلفن و در آخر انتخاب یک پسورد و تکرار آن، سپس بر روی گزینه SUBMIT کلیک کنید.

 آموزش انجام مراحل رزرو وقت بیومتریک برای ویزای کانادا

 

بیشتر آشنا شوید : وی اف اس گلوبال چیست ؟


با کلیک بر روی گزینه SUBMIT اطلاعات اولیه ثبت شده و به صفحه ایی جدید هدایت می شوید. در این صفحه بایستی آدرس ایمیل و پسورد خود را ثبت کنید و در آخر کد نوشته شده در تصویر امنیتی را نیز در کادر مخصوص وارد کنید و بر روی گزینه CONTINUE کلیک کنید.

 

مرحله دوم انگشت نگاری ویزای کانادا

با وارد کردن اطلاعات گفته شده شما وارد صفحه ایی جدید می شوید که در آن بایستی ملیت، کشور، تعداد فرم های مورد نیاز و نوع فرمی که نیاز دارید را مشخص کنید.

 بیومتریک

 

در این مرحله صفحه جدیدی نمایش داده می شود که با کلیک بر روی گزینه ADD APPLICATION شما به صفحه ایی جدید هدایت می شوید.

 نحوه ی وقت بایومتریک

 

در این مرحله بایستی در صفحه نمایش داده شده تاریخ تولد، نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و آدرس ایمیل را وارد کنید و سپس بر روی گزینه SUBMIT کلیک کنید.

 رزرو وقت بایومتریک

 

در مرحله قبل با کلیک بر روی گزینه SUBMIT وارد صفحه ایی جدید می شوید که در یک جدول اطلاعات شما نمایش داده می شود در صورت صحت اطلاعات بر روی دکمه CONTINUE کلیک کنید.

 وقت انگشت نگاری

در این مرحله شما روز و ساعت انجام انگشت نگاری را مشخص می کنید. بر اساس تقویم شما می توانید روزهای آزاد، روزهای تعطیل و روزهای رزرو شده را ببینید. بر این اساس یک روز را در تقویم مشخص کرده و در کادر سمت چپ ساعت مورد نظر را وارد کنید.

 تاریخ انگشت نگاری

 

پس از مشخص کردن روز و زمان از شما پرسیده می شود که آیا از این اطلاعات ثبت کرده مطمئن هستید؟ در صورت اطمینان بر روی OK کلیک کنید.

 تائید وقت انگشت نگاری

 

در این مرحله در جدول برای شما اطلاعات نمایش داده شده و فرم مورد نیاز شما نیز قرار داده می شود.

 ازلاعات ثبت شده برای انگشت نگاری

 

شما با کلیک بر روی گزینه APPOINTMENT LETTER می توانید فرم خود را مشاهده کنید. در این صفحه، فرمی به شکل زیر برای شما نمایش داده می شود.

 تائید وقت انگشت نگاری

 

در این فرم مرکزی که باید به آن برای انگشت نگاری مراجعه کنید و آدرس آن ثبت شده است. دقت داشته باشید که به دلیل عدم وجود سفارت کانادا در ایران برای این کار شما باید ترکیه، دبی یا کشوری که سفارت را دارد در فرم خود انتخاب کنید و برای انگشت نگاری به آن سفر کنید.

 

پایان معافیت انگشت نگاری/بیومتریک برای درخواست ویزای کانادا برای متقاضیان اقامت موقت از درون خاک کانادا

از تاریخ 23 فوریه 2023، در قوانین ارائه مشخصات بیومتریک برای افرادی که از درون خاک کانادا درخواست اقامت موقت می دهند، تغییراتی ایجاد شده است. در واقع، دولت کانادا جمع آوری انگشت نگاری/بیومتریک برای درخواست ویزای کانادا برای افرادی که از درون خاک کانادا اقدام به درخواست اقامت موقت کرده اند را از سر گرفته است.

در تاریخ 15 جولای 2020، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، سیاست های جدیدی را برای معافیت موقت ارائه مشخصات بیومتریک ارائه کرده بود. این مقررات شامل متقاضیانی می شد که از درون خاک کانادا، درخواست اقامت موقت کرده بود. این سیاست ها در سراسر کانادا و در پاسخ به همه‌گیری COVID-19 و مشکلات ناشی از آن برای ارائه خدمات در مکان ‌های جمع آوری انگشت نگاری/بیومتریک برای درخواست ویزای کانادا، اجرا شده بود.

اما در حال حاضر، متقاضیان اقامت موقت می توانند مشخصات بیومتریک خود را در یکی مجموعه مراکز خدمات در سرتاسر کانادا ارائه دهند. توجه داشته باشید، متقاضیان می بایست قبل از مراجعه، از طریق سایت مجموعه بیومتریک، وقت انگشت نگاری/بیومتریک را رزرو کرده باشند.

 

وقت انگشت نگاری/بیومتریک برای درخواست ویزای کانادا

 

افراد واجد شرایط برای ارائه بیومتریک از درون خاک کانادا

این قانون شامل موارد زیر می شود:

  • افرادی که برای تمدید اقامت خود به عنوان دانشجو، کارگر یا بازدید کننده اقدام می کنند.
  • افرادی که برای بازگرداندن وضعیت خود به عنوان دانشجو، کارگر یا بازدید کننده اقدام می کنند.
  • افرادی که برای مجوز کار یا تحصیل درخواست می دهند.
  • افرادی که برای ویزای بازدید کننده درخواست می دهند.
  • افرادی که برای مجوز اقامت موقت درخواست می دهند.

اما توجه داشته باشید که همچنان معافیت ها و اقدامات موقت برای جمع آوری بیومتریک برای شرایط خاص، اعمال می شود.

چنانچه باید مشخصات بیومتریک خود را به عنوان بخشی از درخواست تان برای اقامت موقت ارائه دهید، می بایست هزینه بیومتریک را نیز هنگام ارسال درخواست بپردازید. سپس دستورالعمل بیومتریک از طریق ایمیل به شما ارسال خواهد شد.

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

> نحوه ی تعیین وقت از سفارت بلژیک

> مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی دامداری

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


انجام بیومتریک ویزای کانادا در ایران انجام میشه؟

خیر، ایرانیان برای انجام امور بایومتریک کانادا باید به دفاتر VFS در کشور دیگر بجز ایران مراجعه کنید مثال(ترکیه، دبی و...) . دقت کنید که این دفاتر برای مهاجرت و ویزای کانادا مشاوره نمی دهند و فقط امور انگشت نگاری/بیومتریک انجام می شود

برای درخواست ویزا باید وقت سفارت کانادا بگیرم؟

خیر، شما می‌توانید ویزای کانادا را به صورت آنلاین درخواست کنید و تمامی مدارک رو به صورت آنلاین ارائه بدید و برای انجام امور انگشت نگاری به شرکت وی اف اس مراجعه کنید. 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


زهرا :

سلام. من برای ویزای ویزیتوری کانادا اقدام کردم و برام پیام امضای بیومتریک اومده. ولی نمیتونم وقت رزرو کنم. تمام مراحل رو انجام میدم از قسمتی که باید وارد صفحه ی کاربری خودم بشم دوباره وارد صفحه ی انتخاب کشور میشه از یه لوکیشن دیگه هم اقدام کردم برای رزرو نوبت. از اونجا هم ارور میده و نمیتونم وارد بشم

با سیستم دیگری امتحان کنید یا پروسه درخواست ویزا را به ما بسپارید.

فاطمه رشید :

سلام وقتتون بخیر من منتظر نامه پذیرش از دانشگاه هستم ایا میشه از الان وقت انگشت نگاری بگیرم؟ یا اول باید پروفایل برای ویزا بسازم؟

با سلام

اول باید جواب پذیرش دانشگاه بیاید بعد مدارکتان را سابمیت کنید بعد برای انگشت نگاری اقدام کنید.

با سلام

اول باید جواب پذیرش دانشگاه بیاید بعد مدارکتان را سابمیت کنید بعد برای انگشت نگاری اقدام کنید.

حسین یاوریان :

آیا نوبت گرفته شده انگشت نگاری را می توان تغییر داد؟ چه شرایطی دارد؟

با سلام و احترام

توصیه میشود تغییر ندهید چون امکان دارد که نیاز به سابمیت مجدد مدارک و پرداخت هزینه باشد.

مريم :

سلام وقت بخير من ميتونم اول برم انگشت نگاري و بعد اقدام كنم براي ويزاي كانادا

سلام 

خیر

Maryam(shadi) khaleghjoo :

ما از طریق اسپانسر شیپ کانادا 2ماهه پیش اقدام کردیم و1ماه پیش چند تا نقص داشت که 2 هفته پیش مدارک رو فرستادیم ،برای انگشتنگاری خودمون باید وقت بگیریم ،یا آنها ایمیل میدن بعد باید وقت بگیریم انجام بدیم

با درود 

خودتون باید وقت بگیرید.

مهدی نوروزی نژاد :

سلام من اپلیکیشن را آنلاین ا سال کردم و از کانادا مبلغ سفارت و بیکمتریک را پرداخت نمودم. ولی پس از دوروز که برخاستم سابمنت شده نامه ای برای انگشت نگاری دریافت نکردم . و در اطلاعات مربوط به در یافت بیکمتریک نوشته ما احتیاج به بیکمتریک شما نداریم در صورت احتیاج به شما ایمیل میزنیم در صورتی که من 12 عدد شینگن دارم ولی برای کانادا هیچ وقت نه اقدام نه انگشت نگاری کردم ، لطفا نظر خود را بفرما ئید ممنون .

با درود 

اگر ایمیل جعلی نیست و از دامنه اصلی vfs ارسال شده مشکلی نیست.

عابدی :

سلام وقت بخیر آیا کنسل کردن وقت انگشت نگاری سفارت کانادا محدودیت داره یا هر چند بار که کنسل بشه میشه مجدد نوبت گرفت؟ ضمنا الان استانبول همه نوبت هاش تا دو هفته آینده پر شده؟

با درود 

بعد از کنسل باید کل پروسه را طی و مبلغ را مجدد پرداخت کنید. 

در پیک سفر وقت vfs در ترکیه یک مقدار با تاخیر است.

sorush :

سلام،معمولا از موقعی که برای انگشت نگاری اقدام میکنید کی وقت برای انگشت نگاری میدن؟دومین سوال:برای ویزای تحصیلی بعد از انگشت نگاری معمولا چقدر طول میکشه ویزا بیاد؟

با درود 

بسته به تاریخ درخواست زمان ها متغییر است. به سایت vfs مراجعه بفرمایید. زمان صدور ویزا هم مشخص نیست.

Mh :

با سلام و وقت بخیر. من و فرزندانم میخواهیم برای ویزای ویزیتوری کانادا اقدام کنیم و همسرم هم بعد از چند ماه اقدام کند یک اینکه آیا فرزندان زیر 14 سال نیاز به انگشت نگاری دارند یا خیر و دوم اینکه آیا همسرم می تواند الان همراه ما انگشت نگاری را انجام بدهد تا برای چند ماه دیگر که می خواهد اقدام کند دیگر نیازی به انگشت نگاری نداشته باشد؟

با درود 

خیر زیر 14 نیازی به انگشت نگاری ندارد.

خیر اگر پروفایل برای ایشان تشکیل ندهید.

محمدتقی میرحسینی :

سلام آدرس مرکز انگشت نگاری برای ویزای توریستی کانادا در استاتبول با آدرس سفارت کانادا متفاوت است و فاصله زیادی از هم دارد یا نزدیک است آدرس و فاصله هتلها همه از سفارت کانادا نوشته اند و چیزی در مورد فاصله تا مذکز انگشت نگاری ننوشته اند

با درود 

شما برای انگشت نگاری سفارت نمی روید، پس فاصله سفارت مهم نیست. انگشت نگاری در vfs انجام می شود.

محمدحسین :

سلام من هفته آینده برای انگشت نگاری سفارت کانادا دبی نوبت دارم وکالت ابتدا برای رساندن پاسپورت وبعدا پیکاپ پاسپورت در زمان انگشت نگاری داده می شود یا اینکه بعداً فرم وکالت به شرکت و یا فرد داده میشود سپاس

با درود 

اگر ویزا صادر شد برای پیکاپ باید در ابتدا فرم وکالت را امضا کنید.

Hasti :

سلام وقت بخیر من رسیدم به اون قسمت که باید نام کامل و تاریخ تولد و... رو بزنیم و فامیلی رو اشتباه زدم سابمیت کردم ولی وقتی رو انتخاب نکردم میخواستم بپرسم میشه دلیت کرد؟

متوجه سوال شما نشدم 

bhnaz :

سلام آیا می تونم زمان انگشت نگاریم رو نغییر بدم و تغییرش تو مراحل بررسی مدارک توسط آفیسر تاثیر داره؟

بهزاد :

سلام براي ويزاي توريستي كانادا اقدام كردم وقت يك ماهه دادن براي انگشت نگاري ولي الان مشكلي برايم پيش امده (مشكل پزشكي) كه نميتونم در اين يك ماه وقت بگيرم و بروم انگشت نگاري را انجام بدهم الان چكار بايد بكنم

با درود 

ایمیل بزنید

mahmod :

سلام و عرض ادب اگه روز نوبت انگشت نگاری در استانبول مشکلی پیش بیاد و نتونم برم ایا با همان نوبت میش روز بعد مراجعه کرد

سلام 

خیر

fatima :

یعنی ممکن است در روزهای دیگر سایت را چک کنم و استانبول را پیشنهاد بدهد؟ و هیچ راه دیگری وجود ندارد؟

بله ممکنه

fatima :

سلام. من برای study permit کانادا درخواست دادم و برای بایومتری تو vfs فقط دبی رو بهم نمایش میده. من میخوام برم استانبول... چرا فقط یک گزینه دارم؟

با درود 

در هر روز ممکن است فیلد متغییر باشد

فرهاد :

سوال من در مورد فاصله زمانی بین انجام انگشت نگاری تا صدور ویزا هستش. مثلا اگه امروز انگشت نگاری رو انجام داده باشم، کی ویزا صادر میشه؟

تایم پاسخ‌دهی هر ویزا متفاوت است، چه ویزایی درخواست داده اید؟

فرهاد :

با سلام و خسته نباشین بعد از انجام مراحل انگشت نگاری در استانبول، چه مدت زمانی طول میکشه که ویزای w1 صادر بشه؟ برای جاب آفر اقدام کردم. با تشکر

مراحل انگشت نگاری خیلی زمان بر نیست یک روزه انجام می شود.

اکبر :

سلام چرا امروز نمیتونم برای ماه بعد وقت رزرو کنم؟ یا بعبارتی دیگه کِی وقت ماه بعد آزاد میشه برای رزرو کردن؟؟

وقتهایی که می توانید رزرو کنید در سایت به روز رسانی می شود.

Sally :

من از راهنماییتون من از طریق مراحلی که فرمودید وقت گرفتم و به تازگی برایم ایمیلی با عنوان یادآوری وقت بیومتریک آمده و گفته اگه قصد انجام دادن در زمان تعیین شده را دارم تایید کنم اما نمیدونم کجا باید تاییدش کنم؟

از طریق صفحه کاربری خود می توانید اقدام کنید

حسام :

سلام من سال 2016 برای ویزای کانادا اقدام کردم و آنکارا انگشت نگاری شدم ولی هیچ برگه و مدرکی از انگشت نگاری قبلیم ندارم الان هم با پاسپورت جدید میخوام اقدام کنم سوالم این هست که آیا انگشت نگاری من قابل پیگیری هست یا دوباره باید برم بیومتریک

ایمیل بزنید

Ali shirvani :

سلام قبلا خدمتتون سوالم را کردم. ولی یادم رفت بگم نوع ویزای ما اسکیل وورکر بود.دعوتنامه ما دی پارسال اومد و ما تا بهمن ما کل پروفیلمون را آماده کردیم و سابمیت شد. هزینه کامل 1960 دلار را هم پرداخت کردیم. تاییدیه هم گرفتیم. در بررسی پرونده گفته شده مدیکال شما پاس شده است ولی از اون موقع تا حالا که حدودا 8 ماه میگذره پرونده جلوتر نمیره. در ضمن بیومتریک هم انجام شده. میخواستم ببینم این طبیعیه؟ چند بار هم وب فرم فرستادیم ولی بازم نتیجه نگرفتیم. به نظر شما باید بازم منتظر باشیم؟

اگر پرونده به درستی ثبت شده باشد و امتیازات کافی را داشته باشید مشکلی نیست و باید یک مقدار صبور باشید

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس با شماره ثبت: 461992)

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز دفتر فعال تجاری، مسافرتی در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.