ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

همه چیز درباره مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال یا اکسپرس اینتری


آخرین بروز رسانی : ۹۹/۰۹/۰۸

 

 

همه چیز درباره اکسپرس اینتری

(با مطالعه دقیق این مطلب، خود شما می توانید تمامی امتیازات اکسپرس اینتری را محاسبه و برای ثبت نام در این سیستم و مهاجرت به کانادا اقدام نمایید. پس با دقت مطالعه فرمایید)

 

اکسپرس اینتری

 

مقدمه: مهاجرت به کانادا به روش اکسپرس اینتری Express Entry، از سال 2015 به اجرا در می آید که در این روش، افراد متخصص و صاحب فن و مهارت، می توانند به این روش متقاضی دریافت ویزای دائم کانادا شوند. ثبت نام برای افراد مختلف محدودیت ندارد، و با پاسخگویی به سوالات مطرح شده، ارسال مدارک و کسب امتیاز بالا، می توانید ویزای اقامت دائم کانادا را به دست آورید.

 

کشور کانادا دارای فرصت های بیشمار کاری برای افرادی است که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر هستند. اساساً جمعیت کشور کانادا رو به پیر شدن است. آمارها نشان می دهد که 5.9 میلیون از 36.26 میلیون جمعیت کانادا بالای 65 سال هستند که چیزی در حدود 16 درصد جمعیت کانادا را تشکیل می دهد. از طرفی کانادا دارای پایین ترین نرخ زاد و ولد در جهان را است و این بدین معنی است که نیروی جوان کافی برای بازار کار این کشور وجود ندارد. دولت کانادا اکنون دریافته است که مهاجرت نقش مهمی برای توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور بازی می کند و این تاثیر در دهه های آتی چندین برابر نیز خواهد شد. به همین دلیل در سال 2019 کانادا افق های جدیدی را پیش روی متقاضیان مهاجرت از طریق نیروی ماهر قرار داده است. این امر به دلیل اجرای برنامه مهاجرت پذیری کانادا (2019-2021) می باشد که در نظر دارد سالانه در حدود 300000 نفر نیروی متخصص را برای مهاجرت به کانادا بر گزیند. بیشترین میزان مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر  توسط برنامه اکسپرس اینتری دولت فدرال کانادا صورت می گیرد. در این میان برنامه انتخاب استانی کانادا (PNP) نیز در نظر دارد تا برای 10 استان کانادا به پذیرش نیروی کار ماهر اقدام می کند.

اکسپرس اینتری (Express Entry) یک سیستم مهاجرتی کانادا برای نیروی کار متخصص است.

اکسپرس اینتری (Express Entry) یا E.E یکی از راه های مهاجرت به کانادا برای متخصصین و افراد صاحب مهارت است. این روش درخواست ویزا، برنامه ای است که از سال 2015 به اجرا درآمد تا بدین وسیله، افراد ذی صلاح که نیروی کار ماهر هستند، بتوانند با سرعت بالاتری موفق به دریافت ویزای کانادا شوند. امتحان کردن این روش مهاجرتی برای همگان امکانپذیر است.

کانادا کشوری با فرصت های شغلی متنوع و بیشماری است. بر اساس سوابق دانشگاهی و تجربه کاری خواهید توانست شغل ایده آل خود را در کانادا بیابید. از همه گذشته صنایع کانادا دارای شرایط و استانداردهای بالایی برای نیروی کار متخصص جدید هستند. کسانی که از طریق سسیتم اکسپرس اینتری وارد کانادا می شوند کارت اقامت دائم کانادا را به دست می آورند و نیازی به داشتن ویزای کار کانادا ندارند. اما مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار متخصص ضمانتی برای داشتن شغل در ابتدای ورود به کانادا نخواهد بود و صرفا بر اساس امتیا بندی، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار را به دست خواهید آورد.

این در حالی است که  بسیاری از کشورها برای پذیرش نیروی کار ماهر ازمتقاضیان درخواست دعوت نامه کاری می شود اما برای مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر نیازی به ارائه دعوت نامه کاری نمی باشد. گرچه وجود دعوت نامه می تواند امتیاز فرد را در سیستم اکسپرس اینتری کانادا افزایش دهد اما این امر اجباری نیست. تنها برخی برنامه های انتخاب استانی خاصی وجود دارند که نیازمند دعوت نامه از طریق کارفرما می باشند. در صورتی که شما از طریق برنامه OID تقاضای مهاجرت خود را اعلام کرده باشید  موضوع دعوت نامه مطرح می شود زیرا در این صورت باید با پارامترهای زیادی مطابقت داشته باشید.

 

تشخیص واجد شرایط بودن برای مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری ( Express Entry ):

کانادا به منظور برطرف کردن نیازهای اقتصادی خود در برنامه اکسپرس انتری Express Entry از افراد ماهر و توانمند گزینش به عمل می آورد.

 

 تبعات مشورت با افراد غیرقانونی و ناآگاه در حیطه مهاجرت کانادا، از زبان آقای مهیار حلاج پور عضو رسمی ICCRC کانادا

برای مشاهده آموزشهای رایگان مهاجرت، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa7247

 

 

اکسپرس اینتری Express Entry سه برنامه اقتصادی مهاجرت را مدیریت می کند:

1) برنامه نیروی کار متخصص فدرال. 2) برنامه فنی و حرفه ای فدرال. 3) تجربه کانادایی.

شما برای ورود به استخر اکسپرس اینتری Express Entry باید توانایی قرار گرفتن در یکی از سه گروه بالا را داشته باشید. (استخر اصطلاحی ست که دولت کانادا برای افراد واجد شرایط در نظر میگیرد برای انتخاب آنها)

 

نحوه محاسبه امتیازات در اکسپرس اینتری کانادا Express Entry:

امتیاز دهی در سیستم اکسپرس اینتری Express Entry برای افراد مجرد و متأهل متفاوت است. امتیاز افراد متأهل کمی کمتر خواهد بود که البته اختلاف امتیاز را همسر این فرد می تواند کسب کند.

در سیستم جدید امتیاز بندی اکسپرس اینتری، مبنای امتیاز بندی ها تغییر کرده است در سیستم قبلی حداکثر 100 امتیاز وجود داشت. (شما باید 67 امتیاز برای قبولی بدست می آوردید)، ولی در برنامه جدید حداکثر 1200 امتیاز وجود خواهد داشت. که 500 امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی تعلق می گیرد. اگر متقاضی متاهل باشد 460 امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی و 40 امتیاز به فاکتورهای همسر او تعلق می گیرد.

در زیر، فاکتورهایی که در اکسپرس انتری Express Entry ارزیابی می شود را آورده و حداکثر امتیازی که هر فرد می تواند از آنها کسب کند را عنوان میکنیم:

 

با توضیحات ذیل میتوانید امتیازات خود را در اکسپرس اینتری به صورت دقیق محاسبه کنید (باید حداقل 67 امتیاز کسب نمایید):

 

*تحصیلات: حداکثر 25 امتیاز به شرح ذیل:

 • دیپلم: 5 امتیاز 
 • دوره یک ساله دانشگاهی: 15 امتیاز
 • کاردانی: 19 امتیاز 
 • دو مدرک دانشگاهی (یک مدرک سه ساله و یا بیشتر): 25 امتیاز 
 • کارشناسی: 22 امتیاز 
 • کارشناسی ارشد: 23 امتیاز
 • دکترا: 25 امتیاز

 

*سابقه کار 10 سال اخیر: حداکثر 15 امتیاز، به شرح ذیل:

 • یکسال سابقه کار: 9 امتیاز
 • دو یا سه سال سابقه کار: 11 امتیاز
 • چهار یا پنج سال سابقه کار: 13 امتیاز
 • شش سال به بالا: 15 امتیاز

 

*دانش زبان انگلیسی یا فرانسوی: حداکثر 28 امتیاز، به شرح ذیل:

 • کمتر از CLB7 : عدم امکان ثبت نام در اکسپرس اینتری.
 • CLB7: کسب 4 امتیاز
 • CLB8: کسب 5 امتیاز
 • CLB9 و بالاتر: کسب 6 امتیاز

 

هر مهارت زبان به صورت جداگانه امتیاز دارد:

به طور مثال:

speaking CLB7 = 4 

writing CLB7 = 4

listening CLB8 = 5

reading CLB9 = 6

جمع کل امتیاز: 4+4+5+6 = 19 امتیاز 

 

 

با توجه به اینکه زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسه می باشد،متقاضیان در صورتیکه به هر دو زبان آشنا باشند می توانند از زبان دوم نیز امتیاز کسب کنند.

دانش زبان دوم: داشتن CLB 5 در هر چهار مهارت: 4 امتیاز

 

*سن: حداکثر 12 امتیاز، به شرح ذیل:

 • کمتر از 18 سال : 0 امتیاز
 • 18 تا 35 سال: 12 امتیاز
 • 36 سال: 11 امتیاز
 • 37 سال: 10 امتیاز
 • 38 سال: 9 امتیاز
 • 39 سال: 8 امتیاز
 • 40 سال: 7 امتیاز
 • 41 سال: 6 امتیاز
 • 42 سال: 5 امتیاز
 • 43 سال: 4 امتیاز
 • 44 سال: 3 امتیاز
 • 45 سال: 2 امتیاز
 • 46 سال: 1 امتیاز
 • 47 سال و بیشتر: 0 امتیاز

 

*پیشنهاد شغلی: 10 امتیاز

 

*انطباق پذیری: حداکثر 10 امتیاز، به شرح ذیل:

 • سطح زبان همسر با حداقل CLB 4: کسب 5 امتیاز
 • دو سال تحصیل تمام وقت در دبیرستان و یا دانشگاه کانادا: 5 امتیاز
 • دو سال تحصیل همسر، تمام وقت در دبیرستان و یا دانشگاه کانادا: 5 امتیاز
 • حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در کانادا: 10 امتیاز
 • حداقل یک سال سابقه کار همسر تمام وقت در کانادا: 5 امتیاز
 • داشتن پیشنهاد کار در کانادا: 5 امتیاز
 • داشتن بستگان و فامیل نزدیک در کانادا: 5 امتیاز

 

منظور از بستگان نزدیک :پدر و مادر،برادر و خواهر،عمه یا عمو،خاله ،دایی،خواهر زاده یا برادر زاده،مادر بزرگ و پدر بزرگ،فامیل درجه یک متقاضی یا همسر او می باشد.بستگان فوق باید بزرگ تر از 18 سال بوده و مقیم کانادا و یا شهروند کانادا باشند تا متقاضی بتواند از آنها امتیاز کسب کند.

*حداکثر امتیاز: 100 خواهد بود.

تا این مرحله شما با کسب 67 امتیاز، قبول خواهید شد و می توانید در اکسپرس اینتری ثبت نام کنید.

 

دولت کانادا سالی چند بار تعدادی از افراد موجود در جمع متقاضیان Selection Pool را انتخاب می کند. هر بار تعدادی از افراد که بالاترین امتیاز را آورده اند اتنخاب می شوند. برای مثال در 12 ماه گذشته حداقل امتیازی که انتخاب شده است 412 بود. این امتیاز، هر بار تغییر می کند. به طور مثال چند روز پیش از نگارش این مطلب اداره مهاجرت 3600 نفر را از متقاضیان را انتخاب کرد و حداقل امتیاز کسی که انتخاب شد 463 بود.

تعداد نفراتی که در هر دور انتخاب می شوند و همچنین تعداد دفعاتی که در هر سال افراد را انتخاب می کنند مرتب در حال تغییر است و به راحتی قابل پیش بینی نیست. اما اگر امتیاز بالایی داشته باشید به احتمال قوی ظرف کمتر از یک ماه انتخاب می شوید. در میان موکلین ما خوش شانس ترین فرد کسی بود که از آن روزی که ایشان را وارد Selection Pool کردیم حدودا 3 روز بعد! انتخاب شدند. البته ایشان تابعیت آمریکایی داشتند و هم خودشان و همسرشان آیلتس 8.5 داشتند و امتیاز CRS ایشان 498 بود.

دقت کنید که اگر ظرف یک سال از میان جمع متقاضیان انتخاب نشوید، خود به خود پرونده شما بسته می شود و دوباره باید از اول اقدام کنید.

 

با توضیحات ذیل، میتوانید امتیازات مرحله بعدی نیروی متخصص فدرال را محاسبه کنید؛ که هرچقدر بالاتر باشد شانس بیشتری برای دریافت دعوتنامه خواهید داشت. (افراد متاهل)

 

- سطح تحصیلات:

*دکترا: 140 امتیاز   

*کارشناسی ارشد: 126 امتیاز 

*کارشناسی: 112 امتیاز       

*کاردانی: 91 امتیاز

*دیپلم: 28 امتیاز

 

- انطباق پذیری:

*داشتن یک سال سابقه کار در کانادا: 10 امتیاز 

*سابقه تحصیل در کانادا: 30 امتیاز     

*سابقه همسر متقاضی برای تحصیل در کانادا: تا 10 امتیاز                

*حضور خواهر یا برادر در کانادا: 15 امتیاز               

*پیشنهاد کار: 50 تا 200 امتیاز

 

 

- سن:

*17 سال و کمتر: 0 امتیاز

*18سال: 90 امتیاز

*19 سال: 95 امتیاز

*20 الی 29 سال: 100 امتیاز

*30 سال: 95 امتیاز

از 30 سالگی تا 40 سالگی به ازای هر یک سال افزایش سن، 5 امتیاز کسر می شود. از 40 تا 45 سالگی 10 امتیاز به ازای هر سال کم می شود و از 45 سال به بالا امتیازی تعلق نمی گیرد.

 

- سابقه کار کانادایی:

*1 سال: 35 امتیاز 

*2 سال: 45 امتیاز           

*3 سال: 56 امتیاز               

*4 سال: 63 امتیاز     

*5 سال و بیشتر: 70 امتیاز

 

- دانش زبان در هر مهارت (speaking, writing, listening and reading) به صورت جداگانه: 

CLB 5: کسب 6 امتیاز

CLB 6 : کسب 8 امتیاز

CLB 7: کسب 16 امتیاز

CLB 8: کسب 22 امتیاز

CLB 9: کسب 29 امتیاز

CLB 10 و بالاتر: کسب 32 امتیاز

 

توجه داشته باشید، در صورتی که بتوانید در هر 4 مهارت زبان فرانسه NCLC7 کسب نمایید. اگر CLB 4 یا پایین تر داشته باشید، 15 امتیاز اضافه کسب خواهید کرد و اگر CLB5 یا بالاتر داشته باشید 50 امتیاز اضافه تر کسب خواهید کرد.

توجه داشته باشید که برای بالا بردن شانس خود می توانید در Job Bank حساب کاربری ایجاد کنید و با کارفرمایان کانادا ارتباط برقرار کنید. یافتن شغل به این ترتیب می تواند امتیاز شما را بالاتر ببرد. یافتن شغل یا گواهی PNP که پیشنهاد شغلی از کارفرمایان یکی از ایالات است می تواند کسری امتیاز شما را جبران و با ارتقا امتیاز شما از 50 تا 200 امتیاز، شانس قبولیتان را افزایش دهد.

دسته بندی امتیازات پیشنهادات شغلی و انتخاب استانی به شرح ذیل است:

پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی برای مشاغل مدیریتی (ناک 00) : 200 امتیاز

پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی دیگر مشاغل: 50 امتیاز

انتخاب توسط دولت استانی کانادا: 600 امتیاز

 

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری:

 

1) ارسال اطلاعات خواسته شده برای درخواست اقامت کانادا از طریق اکسپرس اینتری ( Express Entry )

برای این منظور شما می بایست در سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا ثبت نام کرده و پروفایل خود را بسازید تا با تشکیل پرونده، پاسخ به سوالات آنلاین، و بررسی امتیازات به دست آمده، در مورد صلاحیت دریافت ویزای کانادا تصمیم گیری شود. در ارسال اطلاعات خود بسیار دقت نمایید. هیچ موردی را خلاف واقع عنوان نکنید. اگر متوجه شوند که به عمد موردی را عنوان نکرده اید یا خلاف واقع بوده تا 5 سال از مهاجرت به کانادا تحریم خواهید شد.

در ابتدا باید تعیین کنید که آیا قصد دارید بطور دائم در کانادا زندگی کنید و آیا برای این منظور، تخصص شغلی خاصی دارید؟ درواقع 3نوع برنامه مهاجرتی در اکسپرس اینتری ( Express Entry ) وجود دارد که برای هر یک شرایط متفاوتی برقرار است. پس از ثبت نام در وب سایت اداره مهاجرت کانادا، از شما سوالاتی می شود که می بایست با صداقت به آنها پاسخ دهید. سوالاتی در مورد: ملیت، سن، دانش زبان، اعضای خانواده، تحصیلات، تجربه شغلی، و جزئیات پیشنهاد شغلی خودتان. بر اساس پاسخ ها و امتیازات به دست آمده، واجد شرایط بودن شما مشخص می شود، و در صورت واجد شرایط بودن، شما کاندید مهاجرت به کانادا خواهید شد و دستور العمل های بعدی برای تان به نمایش در خواهد آمد.

توجه به این نکته ضروری است که این اطلاعات تنها به عنوان رفرنس ذخیره می شود، و شما برای مهاجرت می بایست به اداره مهاجرت و پناهندگی درخواست بدهید و درخواست شما، مطابق قانون بررسی خواهد شد.

 

2) آماده کردن مدارک لازم برای اکسپرس اینتری Express Entry

حال می بایست مدارک خود را آماده کنید. باید توجه داشته باشید که اسنادی مانند مدرک زبان، مدت دار هستند و اگر مدت زیادی از اخذ آن گذشته باشد، قابل پذیرش نیستند و شما می بایست باری دیگر در آزمون زبان شرکت کنید.

*پاسپورت.

*نتایج آزمون زبان.

*مدارک تحصیلی.

*دعوت شغلی از یکی از ایالات (در صورت داشتن).

*دعوتنامه از سوی کارفرما (درصورت داشتن).

*گواهی عدم سوءپیشینه.

*آزمایشات پزشکی.

*اثبات تمکن مالی.

 

3) ارسال مشخصات برای بررسی در اکسپرس اینتری Express Entry:

حال، شما پروفایل Express Entry خود را می سازید، و اطلاعات خود را وارد می کنید. در صورتی که واجد شرایط باشید، سیستم شما را در استخر Express Entry وارد می کند. استخر Express Entry جایی است که تمامی متقاضیان در آن حضور دارند و امتیازات آنها بر اساس اطلاعات شان رتبه بندی می شود.

حال  شما وارد Comprehensive Ranking System ابزار رتبه بندی جامع می شوید، و به پرسش هایی در زمینه وضعیت تأهل، مهارت ها، تحصیلات، دانش زبان، تجربه شغلی و عوامل دیگر پاسخ می دهید. هر یک از این موارد برای شما امتیازاتی خواهد داشت. عوامل دیگر مانند مهارت قوی در زبان فرانسه، داشتن خواهر یا برادر در کانادا، پیشنهاد شغلی معتبر در کانادا، و مواردی از این دست که می تواند امتیاز شما را بالاتر ببرد. امتیازات شما در استخر اکسپرس اینتری Express Entry بررسی و رتبه بندی خواهد شد.

در این مرحله به صورت آنلاین فرمی را پر کرده و سوالاتی را پاسخ خواهید داد که پاسخگویی به آن حدود 15 دقیقه به طول خواهد انجامید. شما 60 روز برای تکمیل و ارسال مشخصات اکسپرس اینتری Express Entry فرصت دارید، در غیر این صورت می بایست مراحل را از ابتدا طی کنید. این ارسال مشخصات، متضمن دعوت از شما نخواهد بود، بلکه امتیاز شما در استخر اکسپرس اینتری Express Entry بررسی شده و تصمیم نهایی اتخاذ خواهد شد.

 

4) دریافت دعوتنامه از کانادا برای برنامه مهاجرتی اکسپرس اینتری:

در صورت دریافت امتیاز قبولی، شما به مرحله آخر رسیده و می توانید در انتظار دریافت دعوتنامه خود بمانید. افرادی که بالاترین نمره را در استخر اکسپرس اینتری Express Entry کسب کرده اند، دعوت نامه دریافت خواهند کرد. پس از دعوت، تنها 60 روز فرصت دارید تا درخواست اقامت دائم کنید. پس از درخواست شما، اداره مهاجرت کانادا در کمتر از 6ماه، اطلاعات را بررسی و پردازش می کند و ویزای کانادا را صادر می کند.

خبر خوب آنکه اگر امتیاز لازم را دریافت نکردید، و یا پس از بررسی مدارک، دعوت نامه برای تان ارسال نشد، می توانید پس از یک سال باری دیگر پروفایل اکسپرس اینتری Express Entry خود را تشکیل دهید و به استخر اکسپرس اینتری Express Entry وارد شوید.

 

توضیحات بیشتر در خصوص مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار متخصص فدرال 

برنامه نیروی کارمتخصص کانادا شامل سه دسته مشاغل است که در آن هر شغل یک کد NOC و یا National Occupation Classification می گیرد. NOC  ها در سه سطح 0، A و B قرار می گیرند . این دسته ها شامل موارد زیر است:

 

- دسته مشاغل 0 در کانادا: مشاغل مدیریتی را شامل می شود که دارای بیشترین تقاضا در کانادا می باشد. این دسته به تحصیلات کارشناسی ارشد و حداقل یک سال سابقه کاری در زمینه مدیریت نیازمند است.مشاغلی مانند مدیریت رستوران، مدیریت معدن و .. در این گروه قرار می گیرند.

دو دسته دیگر بنا به نیاز در سطح استانی در دسترس متقاضیان قرار دارد.

- دسته مشاغل A در کانادا: مشاغل حرفه ای و تخصصی که به مدرک دانشگاهی نیاز دارد مانند پزشکی، معماری، کامپیوتر و ..

-دسته B در کانادا: مشاغل تکنیکی و تخصصی که نیازمند مدرک دیپلم آن رشته است و یا دوره های کارآموزی مانند سرآشپزی، برق کاری و ...

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار ماهر فدرال کانادا

- داشتن حداقل یک سال تجربه کاری در ده سال گذشته برای مهارت های 0، A ،B

- انطباق با مشاغل مورد تایید توسط اداره مهاجرت و شهروندی کانادا و مطابق با بازار کار کانادا

- داشتن دعوت نامه استخدام در کشور کانادا و یا فارغ التحصیل بین المللی که در برنامه PHD کانادا ثبت نام کرده باشد.

- داشتن حداقل مهارت زبانی انگلیسی و یا فرانسه

- نداشتن سوء سابقه کیفری

 

پس از اخذ پذیرش مهاجرت از برنامه جدید مهاجرت به کانادا از طریق نیروی کار فدرال شما می توانید:

- به طور دائم در کانادا کار و یا تحصیل نمایید.

- اسپانسر یکی از اعضای خانواده خود برای اقامت دائم کانادا شوید.

- می توانید پس از گذراندن 3 سال (1095 روز) نسبت به شهروندی دائم کانادا اقدام کنید.

اگر که شامل شرایط فوق نمی باشید و یا نمیتوانید امتیازات خود را محاسبه نمایید، و یا میخواهید پروسه مهاجرت خود را به تیم تخصصی و با تجربه بسپارید؛ نگران نباشید و با ما در تماس باشید.

 

 

 سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

> مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


احسان سیاف :

سلام من برای اکسپرس اینتری کانادا میخوام اقدام کنم چیزی که خودم حساب کردم 620 امتیاز دارم میخوام کارم رو شروع کنم دنبال یه وکیل خوب میگردم ممنون میشم با من تماس بگیرید موفق باشید

می‌توانید مشخصات خود را، برای بررسی دقیق شرایط، در فرمهای ارزیابی رایگان وارد نمایید

و یا برای دریافت مشاوره تخصصی (حضوری یا غیر حضوری)، به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

پریسا جودکی :

سلام وقت بخیر سوال من این هست که اگر سابقه کار پیوسته نداشته باشم، یعنی مثلا در یک سال چند ماه سال برای من بیمه رد شده باش و چند ماه رد نشده باشه اما مجموعا 3 سال بیمه رد شده باشه، در سیستم اکسپرس اینتری به مشکل نمیخوره؟ یعنی مینونم سابقه کار 3 سال به بالا رو انتخاب کنم؟

مشکلی نیست

آيدا :

سلام وقت بخير. مهاجرت از طريق دانشگاه هاي مهارتى كانادا كه دوره هاي كوتاه مدت دارند چطور امكان دارد ؟ (دانشگاه هايي كه شبيه به فني حرفه اي ايران هست)

کالج های آموزشی در کانادا دورهای آموزشی کوتاه مدت دارند که مورد قبل اداره مهاجرت و سیستم آموزشی کاناداست

zahra :

با سلام من ٢٨ساله كارشناس پرستاري متقاضي مهاجرت به كانادا هستم ٦سال سابقه كار دارم يه پسر ٤ساله دارم و هنسرم هم مهندس برق ٣١ساله با ٦سال سابقه كار. ميخواستم بدونم كه بهترين ويزا واسه شرايط ما چي هست؟ من اصلا نميدونم بايد ازكجا شروع كنم تا الان درخواستي ندادم و سردر گم هستم. و در رابطه با هزينه هاي وكيل جهت پيگيريه كارهاي مهاجرت ميخواستم بدونم كه چقدر هست؟

مشخصات خود را در فرمهای ارزیابی رایگان تکمیل نمایید

اقبالی :

با عرض سلام آیا بیمه خویش فرما سابقه کار محسوب میشود یا خیر؟

اگر مدارک شغلی معتبر داشته باشید، بله

pasha irani :

سلام وقتتون بخیر من مدرک آیلتس با نمره 7 و دارای3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلیم(مهندسی مکانیک) بدون بیمه دارم با مدرک کارشناسی.البته مدرک کارشناسی ارشد هم دارم که به تازگی گرفتم.سوالم اینه برای ثبت در سامانه اکسپرس انتری میتونم با مدرک کارشناسی ارشد اقدام کنم یا باید با مدرک کارشناسی اقدام کنم.سپاس از شما

کارشناسی ارشد

Iran :

شریط گرفتن جاب افر خوب از کانادا

می‌توانید مشخصات خود را، برای بررسی دقیق شرایط، در فرمهای ارزیابی رایگان وارد نمایید

رسول :

سلام 1 ایا فرا گرفتن مهارت های گوناگون در ضمینه های مدیریتی و فنی هر کدام بطور مجذا می تونه موجب گرفتن امتیاز بشه ویا ترجیحا یک مهارت بطور تخصصی فرا گرفته بشه؟ بغیر از کسب امتیاز خوب چه چیزی می تونه سدی برای مهاجرت کاری بعنوان نیروی کار متخصص به کانادا شود؟ فرق دعوت شغلی از یکی از ایالات با دعوتنامه از سوی کارفرما چیست و می تونه گرفتن هر دو بصورت جدا گانه به کسب امتیاز بینجامد؟ ممنون از شما

مشاور مهاجرت و ویزا:

در حال حاضر دعوتنامه از مرکز استان می تواند 600 امتیاز اکسپرس اینتری داشته باشد و دعوتنامه از کارفرما می تواند بین 50 تا 200 امتیاز داشته باشد.

فاطمه خورشیدی :

سلام. من 24 سالم هست. لیسانس زبان انگلیسی دارم. سابقه کار( سابقه بیمه) حدودا 5 سال دارم.در حال حاضر دارم وقت میذارم برای گرفتن آیلتس. همسرم 33 سالشه. لیسانس فناوری اطلاعات. سابقه کار حدودا 10 سال. من میخوام که خودم پروفایل اکسپرس اینتری رو باز کنم. ولی خوب امتیازات لازم رو ندارم. میخواستم بدونم برای اینکه بتونم نمره خوبی بگیرم علاوه بر گرفتن نمره خوب آیلتس که نیازه٬ چه کار دیگه ای میتونم بکنم. اینکه الان استارت بزنم برای گرفتن کارشناسی ارشد بهتر است یا اینکه پس از گرفتن آیلتس یه دوره برای زبان فرانسه اقدام کنم؟ از کدام راه زودتر میتونم امتیاز لازم رو به دست بیارم؟ آیا گذارندن دوره های آنلاینی که توسط دولت کانادا برگزار میشه به بالا بردن نمره کمک میکنه؟

مشاور مهاجرت و ویزا:

در صورتی که شرایطش را داشته باشید، میتوانیم برای جاب آفر اقدام کنیم که باعث افزایش امتیاز شود.

Davood Karami :

با سلام، اگر موردی ITA رو دریافت کرده باشد ولی برای اینکه بتواند برای تحصیل در کانادا بموقع حاضر شود، آیا می تواند همزمان برای student permit اقدام کند؟ زیرا اگر بخواهد 8-10 ماه منتظر PR شود برای شروع تحصیل و حضور بموقع دچار مشکل خواهد شد.

مشاور مهاجرت و ویزا:

خیر مشکلی نیست.

Davood Karami :

با سلام، آیا امکان اپلای کردن برای ویزای دانشجویی در حالی که در Express Entry pool باشی می باشد. باتشکر

مشاور مهاجرت و ویزا:

بله ممانعتی نخواهید داشت.

لیانا :

سلام من پروفایلمو ایجاد کردم و الان در poolهستم با امتیاز 456 آیا شانسی دارم با توجه به اینه در امسال حدود 10 درا بین 470 تا 475امتیازات بوده

مشاور مهاجرت و ویزا:

در صورت امکان امتیاز زبان خود را افزایش دهید.

امید :

سلام وقت بخیر من امید هستم متولد 1369 در سال 91 کارشناسی کامپیوتر گرفتم و از سال 93 تا 95 کارشناسی ناپیوسته عمران گرفتم. همین الان 18 ماه سابقه بیمه مداوم در 18 ماه گذشته دارم . مدرک زبان همه مهارتها 7 و لیسنینگ 8 میخوام بگیرم. حالا میخواستم ببینم کی برای مهاجرت به کانادا شرایطشو دارم؟ Express entry

مشاور مهاجرت و ویزا:

در صورتی که در سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری بتوانید حد نصاب امتیازات را کسب نمایید.

سارا :

شغل طراحی طلا با نرم افزار و طلاسازی حرفه ای جزو مشاغلی هست که در کانادا جاب افر داشته باشه؟ و ما بتونیم پیشنهاد شغلی بگیریم؟

مشاور مهاجرت و ویزا:

برای بررسی شرایط مهاجرت، به اطلاعات بیشتری درباره شما نیاز داریم، برای بررسی دقیق، می‌توانید به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید و یا برای بهره مندی از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

 

سعید :

سلام، ممنون میشم اگه هزینه اپلای از طریق اکسپرس انتری رو بفرمائید. متأسفانه خودم نتونستم انجامش بدم و به کمک شما نیاز دارم.

مشاور مهاجرت و ویزا:

متاسفانه ما نمی توانیم طریقه انجام پروسه را آموزش دهیم به دلیل اینکه برای هر شخصی با توجه به مشخصات همان فرد متفاوت است.


هزینه ها و مدت زمان انجام پروسه با توجه به انتخاب روش مهاجرت و دریافت ویزا و شرایط هر متقاضی متفاوت است و فقط در جلسات مشاوره عنوان می گردد.

میتوانید برای بهره مندی از مشاوره رایگان به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه و یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

Sahar :

سلام....من و همسرم از طریق ویزای تحصیلی و ویزای کار وابسته، 6 ماه پیش اومدیم کانادا. الان من که ویزای کار وابسته دارم میخوام برای اکسپرس انتری اقدام کنم. فقط تنها مشکلی که دارم اینه که ریجکت بشیم. چون زمان اقدام برای ویزای تحصیلی اعلام کردیم که قصد موندن در کانادا رو نداریم و بعد از اتمام ویزامون برمیگردیم. میخوام بدونم اینکه ما زمان اپلای برای ویزای تحصیلی و کار اعلام کردیم قصد موندن در کانادا رو برای همیشه نداریم، ممکنه برامون مشکل ساز بشه؟!

مشاور مهاجرت و ویزا:

خیر مشکلی ایجاد نخواهد کرد و میتوانید اقدام کنید.

Fereshteh : سلاممن ایلتس اکادمیک 6.5 دارم. ایا میتونم با اون در اکسپرس اینتری فعلا ثبت نام کنم و طی ماههای آتی ایلتس جنرال بگیرم؟ اگه بله، چه مدت فرصت دارم؟منون

مشاور مهاجرت و ویزا

بله محدودیت زمانی برای برنامه اکسپرس اینتری وجود ندارد و با ارتقا مدارک میتوانید امتیازات بیشتری کسب کنید.

A..m :

سلام اگه من به تنهایی و مجرد از طریق اکسپرس اینتری تونستم اقدام کنم و برم میتونم بعد از چند ماه برگردم و ازدواج کنم و همسرم رو با خودم ببرم؟ یا خیر؟ چه مدت بعد ازدواج میتونم همراه خودم ببرمشون؟

مشاور مهاجرت و ویزا

بله مشکلی برای ازدواج نخواهید داشت.

Elahekhodadadaki :

سلام می خواستم بدونم آیا مدرک دانشگاهی بیشتر امتیاز میگیره یا مدرک فنی حرفه ای ؟ و این که در چه دانشگاهی ما توی ایران لیسانس گرفتیم هم مهم هستش ؟ من در حال حاضر دانشجوی کارشناسی اشپزی ملل در دانشگاه علمی کاربردی هستم ایا مدرکش امتیاز داره اصلا ؟ مدرک آشپزی درجه 1و 2 فنی حرفه ای هم دارم میگیرم ، کدومش بیشتر امتیاز داره ؟ وآیا مدرک فنی حرفه ای هم امتیاز داره ؟

مشاور مهاجرت و ویزا

برای اینکه بخواهید وارد دانشگاه های کانادا شوید باید مدارک شما معادل مدارک لیسانس مورد تایید قرار بگیرد اما شاید شانس این را داشته باشید که در کالج های کانادا تحصیل کنید.

برای بررسی شرایط، توسط مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید.

یا برای بهره مندی از مشاوره وکیل مهاجرت به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

Saba Niknam :

امتياز ما با محاسبه نمره بالاي زبان 8777 Clb9 مي شود 443 سوالم اين كه قبلا هم اعلام كردم ايا با اين نمره اميدي هست

مشاوره مهاجرت و ویزا:

بله میتوانید اقدام کنید، احتمال موفقیت برای مهاجرت از طریق استانهایی غیر از ونکوور و تورنتو وجود دارد.

saba :

اگر امتیاز ما برای اکسپرس اینتری پایین تر از آخرین نفر گرفته شده باشه باید چیکار کرد؟ و آیا از پول برداشته مشویم و زمانش مشخص هست و آیا اصلا امیدی هست ؟ ممنونم

مشاوره مهاجرت و ویزا:

بله امید داشته باشید. در دوره بعدی اکسپرس اینتری شرکت خواهید کرد. میتوانید با ارتقا سطح زبان امتیاز خود را افزایش دهید.

danesh :

سلام برای ارزیابی مدارک در WES اگر الان صرفا برای اداره مهاجرت ارسال مدارک داشته باشیم و در آینده تصمیم برای مهاجرت استانی بگیریم WES مدارک را برای استان مورد نظر ما ارسال میکنه یا دوباره باید روند کامل ارسال مدارک را برای استانی انجام بدیم و هزینه که باید پرداخت کنیم چقدر است؟ باتشکر فروان

مشاوره مهاجرت و ویزا
با سلام و احترام

مدارک شما در اداره مهاجرت کانادا ثبت میشه اما اگر تصمیم به مهاجرتی استانی کانادا داشته باشید باید تمامی مدارک را مجدد ارسال کرده و تمامی هزینه های آن را پرداخت کنید.

فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت، مهیار حلاج پور عضو رسمی قانونگذاری مشاورین مهاجرت کانادا

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

ارتباط مستقیم و رایگان با دفتر کانادا از شماره تهران:

02182802280 (پاسخگویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

واتساپ دفتر کانادا:

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

دفتر تهران: 

02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 18:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه ها: 10 الی 14:00)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با شماره های تماس در ارتباط باشید.

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.