آزمون GRE چیست، زمان آزمون GRE و مدارک لازم


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۱/۲۳

 

 

 نگاهی به کلیات آزمون GRE

 همزمان با افزایش میل مردد جهان برای مهاجرت و پیگیری پلن‌های مهاجرتی، انواع مختلفی از آزمون‌ها، تست‌ها و امتحان‌ها نیز برای اثبات توانایی در حیطه‌های مختلف به شهرت رسیده‌اند. هدف کلی از برگزاری و شرکت در این قسم آزمون‌ها، تشخیص میزان توانایی افراد در حیطه‌های مختلف است. مثلاً در آزمون‌هایی مانند تافل و آیلتس هدف ارزیابی مهارت شرکت‌کننده در ایجاد ارتباط با زبان انگلیسی است؛ موضوعی که برای مهاجرت به برخی از کشورها با زبان مادر انگلیسی یا تحصیل در زبان انگلیسی اهمیت دارد. اما همه چیز منحصر به زبان نیست و آزمون‌هایی برای ارزیابی توانایی در سایر زمینه‌ها نیز برگزار خواهند شد. یکی از همین آزمون‌ها، آزمون GRE است. ممکن است آزمون GRE بخاطر حیطه و موضوع متفاوت برگزاری، به قدر آزمون‌هایی مانند تافل و آیلتس در بین ایرانیان شهرت نداشته باشد اما این از اهمیت آزمون مذکور کم نمی‌کند. همین شهرت و شناخت کمتر نسبت به این آزمون انگیزه‌ای شد تا یادداشتی حول شناخت آزمون GRE به رشته تحریر درآورده و نکات مهم و کلیدی که در مورد این آزمون وجود دارد را بررسی کنیم. برای تشخیص مهم‌ترین نکات نیز به سراغ پرسش‌های متداول این حیطه رفتیم؛ پرسش‌هایی از قبیل آیا آزمون GRE در سطح جهان معتبر است؟ سبک برگزاری آزمون GRE  به چه شکل است؟ برای به چه نمره‌ای در آزمون GRE  نیاز است؟ پذیرش در این آزمون برای چه اموری الزامی است؟ ما در نهایت عناوین زیر را در مورد آزمون GRE آماده سمع و نظر شما کردیم.

 * نگاهی به ماهیت آزمون

 * آزمون GRE رسیدن به بهترین نتایج را تسهیل می‌کند

 * آزمون GRE و انواع مختلف آن

 * محتوای بخش‌های مختلف آزمون GRE عمومی

 * هزینه شرکت در آزمون GRE عمومی

 * زمان شرکت در آزمون GRE عمومی

 * محتوای بخش‌های مختلف آزمون GRE موضوعی

 * هزینه شرکت در آزمون GRE موضوعی

 * زمان شرکت در آزمون GRE موضوعی

 

اگر علاقه مند به مهاجرتی تحصیلی کانادا هستید، به صفحه مهاجرت به کانادا مراجعه بفرمایید.

 

شرکت در آزمون GRE کاناداهدف از شرکت در این آزمون‌ها، دستیابی به شانس تحصیل در دانشگاه‌های بین‌المللی است

 

 نگاهی به ماهیت آزمون GRE

 GRE یک سرواژه انگلیسی متشکل از حروف اول عبارت (Graduate Record Examination) به معنی آزمون سوابق تحصیلی است و هدف از برگزاری آن همانطور که از نام پیداست، ارزیابی قوت سوابق تحصیلی به منظور سنجش امکان پذیرش در دانشگاه‌های بین‌المللی و دستیابی به انواع مختلفی از بورس‌های تحصیلی است. این آزمون نیز توسط مؤسسه جهانی و معتبر ETS برگزار می‌شود؛ مؤسسه‌ای که عامل برگزاری آزمون‌های بین‌المللی دیگری از جمله تافل، هایست، پراکسیس و تاییک است.  بسیاری از مؤسسات آموزش عالی در جهان، پذیرش در برنامه‌های مختلف تحصیلات تکمیلی را منوط به پذیرش متقاضی در آزمون GRE و کسب نمره خوب در این آزمون می‌دانند. البته در برخی دیگر از مؤسسات آموزش عالی نیز شاید نمره آزمون GRE بخش اصلی پروسه تقاضا برای پذیرش نباشد اما به هر طریق داشتن یک نمره عالی آزمون فوق، در سوابق و پرونده تحصیلی باعث رویکرد مثبت مرکز علمی در پذیرش متقاضی خواهد شد. همانطور که گفته شد آزمون GRE یک آزمون پذیرش در سطح تحصیلات تکمیلی است و توسط بسیاری از مؤسسات آموزش عالی به عنوان یک الزام جهت پذیرش معرفی شده است. یکی از علل انتخاب این معیار از سوی مراکز آموزش عالی در جهان، دستیابی به معیاری مشترک و همسان برای دانشجویان و متقاضیان از سراسر جهان است. این آزمون با گنجاندن طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی و مهارت‌های علمی در بطن خود و همسان‌سازی معیارهای سنجش آن‌ها، کمک کرده تا مراکز آموزش عالی بدون نیاز به برگزاری چندین باره آزمون‌ها، معیار خوبی برای مقایسه دانشجویان داشته باشند؛ امری که هم به نفع دانشگاه‌ها تمام شده و هم برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل آسان‌تر و بهتر است.

 

آزمون منعطف GRE این یک آزمون منعطف و منطبق با شرایط متمایز متقاضیان است

 

 

 آزمون GRE رسیدن به بهترین نتایج را تسهیل می‌کند

 نمره آزمون GRE معیار خوبی برای نشان داده توانمندی شما در یک رشته تحصیلی خاص است و ساختار و قوانین آن کمک می‌کنند تا شما بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارید. این آزمون قواعد و امکانات مختلفی برای بهبود نمره و تحصیل فرآیند آزمون دارد. مثلاً شما در آزمون GRE مختارید تا تصمیم بگیرید کدام نتایج از آزمون شما را برای دانشگاه یا مؤسسه آموزشی مدنظرتان ارسال شود یا حتی اگر احساس می‌کنید در روز برگزاری آزمون به هر علتی نهایت توانایی خود را به نمایش نگذاشته‌اید، می‌توانید دوباره در آزمون شرکت کنید و بازهم تنها صرفاً نمرات جدید خود را برای دانشگاه یا مؤسسه علمی مورد تقاضا ارسال کنید. یا مثلاً آزمون GRE تنها آزمون بین‌المللی و معتبری است که به شما اجازه رد کردن بخش‌ها، پاسخ به سوالات پیشین و در مجموع پاسخگویی برخلاف ساختار و ترتیب تعیین‌شده در آزمون را می‌دهد. به مجموعه این امکانات در نظر گرفته شده برای بهبود وضعیت نمره و افزایش میزان بهره‌وری در آزمون سیستم ScoreSelect می‌گویند که کاملاً منحصر بفرد است.

 

نمره آزمون GRE کانادانمره کسب شده در این آزمون نقش بسزایی در تعیین سرنوشت درخواست پذیرش شما از دانشگاه‌ها دارد

 

 

 آزمون GRE و انواع مختلف آن

 دقت داشته باشید که اساساً دو نوع آزمون GRE برگزار خواهد شد و شما بسته به رشته تحصیلی مورد تقاضا جهت تحصیل در مراکز آموزش عالی باید به سراغ آزمون مناسب رفته و در آن شرکت کنید.

 

  * آزمون GRE عمومی: آزمون GRE عمومی برای متقاضیان تحصیل در رشته‌های تحصیلی تجارت، مدیریت، کسب‌وکار و حقوق.

 * آزمون GRE موضوعی: سایر رشته‌های تحصیلی که بسته به موضوع آزمون انتخابی تعیین خواهد شد. مثلاً برای رشته‌های مرتبط با فیزیک، نمره آزمون GRE فیزیک قابل پذیرش است.

 عامل تعیین‌کننده در انتخاب آزمون رشته تحصیلی شماست. در مورد آزمون GRE عمومی نیز باید گفت که در جزئیات کوچکی تقسیم به دو آزمون حقوق و کسب‌وکار خواهد شد؛ هرچند در آزمون عمومی شاهد تفاوت‌های اساسی بر مبنای رشته انتخابی نیستیم.

 

 

 محتوای بخش‌های مختلف آزمون GRE عمومی

 آزمون GRE در انواع مختلف و با تمرکز بر رشته‌های متفاوتی برگزار می‌شود اما در مورد آزمون GRE عمومی به طور کلی می‌توان گفت که شامل سه بخش است:

 * استدلال کلامی: در این بخش توانایی شما برای تحلیل و ترسیم راه‌حل در دیسکورس‌های مختلف، استدلال بر مبنای داده‌های ناقص، درک سطوح مختلف معنابخشی کلمات و جملات، تلخیص متن، تمییز نکات اصلی و فرعی متن، درک معنی واژگان، جملات و کلیات مطالب، درک رابطه کلمات و ایده‌های کلی در متن مورد سنجش قرار می‌گیرد. همانطور که از نام این بخش پیداست، هدف سنجش میزان توانایی شرکت‌کننده در عبور از چالش‌های کلامی و ادراکی است.

 * استدلال کمی(منطق ریاضی): در این بخش هم توانایی درک، تفسیر، تجزیه و تحلیل اطلاعات کمی و عبارت‌های ریاضیاتی، حل مسئله به کمک منطق و مدل‌های ریاضی، بهره‌گیری از مفاهیم اساسی حسابان، جبر و هندسه مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

 * نگارش تحلیلی: تفکر انتقادی و مهارت‌های نگارش تحلیلی از جمله توانایی بیان و ترسیم ایده‌های پیچیده با مثال‌ها و علل مرتبط و استدلال در قالب ساختارهای متنی به منظور تأکید بر ادعاها در این بخش مورد سنجش قرار می‌گیرد.

 

 GRE و مهارت در رشتهدر این آزمون صاحب یک نمره خواهید شد که بیانگیر میزان مهارت شما در یک رشته تحصیلی خاص است

 

 

 هزینه شرکت در آزمون GRE عمومی

 هزینه این آزمون در سراسر جهان غیر از کشورهای استرالیا، چین، هند، نیجریه و ترکیه، 205 دلار است. البته این هزینه خالص شرکت در خود آزمون است و باید برخی از هزینه‌های جانبی را نیز به آن اضافه کرد. به طور مثال در صورتی که نیاز باشد که تاریخ شرکت در آزمون را عوض کنید باید 50 دلار و در صورتی که قصد تغییر مرکز برگزاری آزمون را داشته باشید نیز 50 دلار دیگر پرداخت کنید. در مورد کتب و منابع نیز باید گفت که برخی از آن‌ها رایگان بوده و برخی دیگر پولی هستند که تهیه آن‌ها برعهده خود متقاضی و وابسته به انتخاب اوست.

 

 

 زمان شرکت در آزمون GRE عمومی

 معمولاً این آزمون دو بار در ماه برگزار می‌شود و شما می‌توانید بسته به برنامه زمانی که دارید، تاریخ آزمون خود را تعیین کنید. البته باید دقت داشت که معمولاً پروسه بررسی آزمون و صدور کارنامه حاوی امتیازات نهایی بین 10 تا 15 روز طول می‌کشد و در صورت نیاز به نمره این آزمون برای پذیرش در دانشگاه مطابق تاریخی خاص، این مدت زمان لازم برای اعلام نتایج را در نظر داشته باشید. در مورد محدودیت شرکت در آزمون نیز باید گفت که هر متقاضی مجاز است تا با فاصله 21 روز از آزمون پیشین در آزمون جدید شرکت کند. البته باید خاطرنشان کرد که هر متقاضی 5 بار در سال مجاز به شرکت در آزمون GRE است.

 

موفقیت در آزمون GRE  کانادابرای رسیدن به موفقیت در این آزمون نیاز به برنامه‌ریزی مناسب و مطالعات دقیقی دارید

 

 

 محتوای بخش‌های مختلف آزمون GRE موضوعی

 آزمون GRE موضوعی که برای سایر رشته‌های دانشگاهی طراحی و در نظر گرفته شده است در 6 رشته مختلف برگزار خواهد شد.

 * زیست‌شناسی

 * شیمی

 * ادبیات انگلیسی

 * ریاضیات

 * فیزیک

 * روانشناسی

 هرچند بررسی محتوای تمام موضوعات آزمون GRE ممکن نبوده و در حوصله متن نیست اما به طور نمونه محتوای آزمون موضوعی ادبیات انگلیسی را مورد بررسی قرار می‎دهیم. در مورد پاسخگویی به آزمون GRE ادبیات انگلیسی باید به نکات زیر دقت داشت:

 * هر نسخه از آزمون ادبیات انگلیسی، تقریباً شامل 230 تست در مورد شعر، نمایش، زندگی‌نامه، مقاله، داستان کوتاه، رمان، نقد ادبی، نظریات ادبی و تاریخ زبان انگلیسی است.

 * منبع برخی از سوالات آثار ادبی کوتاه بازنشر شده یا گزیده‌ای از آثار ادبی مشهور در ادبیات جهان است.

 * آزمون با تأکید بر شناخت و درک آثار نویسندگان، ژانرهای مختلف و جنبش‌های ادبی شکل گرفته و سوالات آن را می‌توان به دو دسته تحلیل و حفظی تقسیم کرد.

 اما در مورد بودجه‌بندی آزمون GRE ادبیات انگلیسی باید گفت که این آزمون به بخش‌های زیر تقسیم خواهد شد. در برابر هر بخش سهم هر منبع از کلیات آزمون نشان داده شده است.

 * تحلیل ادبی (40 تا 55 درصد)

 * شناخت آثار ادبی مشهور در جهان و پدیدآورندگان آن‌ها (15 تا 20 درصد)

 * موضوعات فرهنگی و تاریخی (20 تا 25 درصد)

 * تاریخ و تئوری‌های نقد ادبی (10 تا 15 درصد)

 برای کسب اطلاعات دقیق در مورد محتویات آزمون در هر یک از موضوعات اختصاصی می‌توانید به سایت مراجعه کرده و سوای مطالعه ساختار کلی آزمون، جزوات و کتاب‌های آمادگی رایگان برای هر آزمون را دریافت کنید.

 

 

 هزینه شرکت در آزمون GRE موضوعی

 هزینه ثبت‌نام در آزمون GRE موضوعی در سراسر جهان 150 دلار است و در مورد هزینه‌های جانبی باید به موارد زیر اشاره کرد.

 * هزینه ثبت‌نام دیرتر از موعد 25 دلار

 * هزینه تغییر زمان برگزاری آزمون 50 دلار

 * هزینه تغییر مرکز برگزاری آزمون 50 دلار

 * هزینه تغییر موضوع آزمون 50 دلار

 در مورد کتب و جزوات آمادگی آزمون نیز، شرایط مانند آزمون عمومی است؛ برخی رایگان و برخی دیگر پولی هستند و شخص بسته به انتخاب خود امکان خریداری منابع مورد نظر را دارد.

 

شرایط برگزاری آزمون GRE  کاناداانعطاف بالای شرایط برگزاری یکی از برتری‌های مهم این آزمون نسبت به سایر آزمون‌های سخت و پیچیده است

 

 

 زمان شرکت در آزمون GRE موضوعی

 در مورد آزمون GRE موضوعی برخلاف نوع عمومی آن، برنامه زمانی کمتر منعطف بوده شاهد اعلام ددلاین‌های مشخصی هستیم. مطابق اعلام رسمی سایت، دو تاریخ آتی ثبت‌نام و برگزاری آزمون موضوعی به شرح زیر است:

 * آزمون در تاریخ 17 اکتبر سال جاری که مهلت ثبت‌نام برای آن در تاریخ 11 سپتامبر تمام شد.

 * آزمون در تاریخ 10 آوریل سال 2021 که مهلت ثبت‌نام آن تا تاریخ 26 فوریه سال 2021 است.

 مطابق تجربه در هر سال میلادی می‌توان انتظار دو تا سه آزمون در سال را داشت که دو ددلاین ثبت‌نام برای آن اعلام خواهد شد. ثبت‌نام تا تاریخ ددلاین اول که از آن تحت عنوان (Regular Deadline) یاد می‌شود، مستلزم هیچ هزینه اضافی مازاد بر هزینه ثبت‌نام نیست اما ثبت‌نام پس از ددلاین اول و تا تاریخ ددلاین دوم که (Late Deadline) نام دارد، مستلزم پرداخت هزینه اضافی ثبت‌نام دیرتر از موعد است.

 

آزمون GRE و موفقیت آناین کلید شما برای گشودن درب اغلب دانشگاه‌های سطح یک جهان است

 

 

مطالب پیشنهادی:

 

استارتاپ ویزای کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

> هزینه های تحصیل در کانادا

> چگونه در کانادا پزشکی بخوانید

> معادل‌ سازی مدارک پزشکی در کانادا

> هزینه‌های تحصیل در استان‌های آتلانتیک

> ویزای تحصیلی کانادا

شرکت در آزمون تافل

آزمون زبان دولینگو

تاییدیه WES برای مدارک

 

 

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Aref :

اینجانب دارای مدرک خلبانی با 4سال سابقه کار در حوزه های مختلف در صنعت هوانوردی مشغول بکار هستم،چه فرصت شغلی در خصوص و مرتبت با این صنعت میتونم در کشور کانادا داشته باشم،ممنون میشم راهنمایی کنید سپاس

سایتهای بین المللی کاریابی رو چک کنید یا به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

Aref :

سلام و عرض ادب اینجانب دارای مدرک خلبانی و همچنین 4سال سابقه کار در صنعت هوانوردی در قسمت های مختلف تخصصی هستم.چه فرصت شغلی در این صنعت میتونم در کشور کانادا داشته باشم. سپاس

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.