ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

آموزش رایگان و گام به گام تایید WES برای مدرک تحصیلی


آخرین بروز رسانی : ۹۹/۰۸/۰۶

 

 

آموزش رایگان و گام به گام تایید WES برای مدارک تحصیلی

WES در اصل یک مؤسسه رسمی و مورد تأیید دولت‌های ایالات متحده و کاناداست که وظیفه دارد تا مدارک تحصیلی متقاضیان از شرایط جهان را احراز اعتبار کرده و به نوعی در سیستم آموزشی این دو کشور معادل‌سازی کند. اما در اصل باید پرسید که چرا WES باید مدارک تحصیلی را تایید کند؟ از این رو داشتن گواهی WES در پیوست تمام مدارک تحصیلی جهت تأیید مراجع رسمی و وزارت امور مهاجرت و شهروندی دولت کانادا الزامی است. ما در این مقاله قصد داریم تا آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا را به شکل کامل و جامع برای شما کاربران گرامی مورد بررسی قرار دهیم. بدیهی است که این آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا به عنوان یک مرجع رسمی قابل رجوع نیست و بهتر است تا در کنار مطالعه این مقاله آموزشی برای تأیید مدارک تحصیلی توسط WES از راهنمایی افراد متخصص و باتجربه در سپری کردن مراحل کار بهره مند شوید.

 

تمام مطالب آموزشی رایگان این سازمان، بدون هیچ چشم داشتی، در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد. امید است، بتوانید پله های پیشرفت را طی کنید.

همکاران محترم، با اینکه برای تهیه این مطلب بسیار زحمت کشیده شده، تصاویر دارای امضا نمی باشد، که به راحتی بتوانید کپی کنید! پیگرد قانونی هم ندارد...

البته با ذکر منبع می توانید مارا در تولید محتوای آموزشی بیشتر یاری کنید

 

 تبعات مشورت با افراد غیرقانونی و ناآگاه در حیطه مهاجرت کانادا، از زبان وکیل رسمی مهاجرت، آقای مهیار حلاج پور

برای مشاهده قسمتهای بعدی، صفحه > اینستاگرام ما را دنبال کنید

 

 

چند نکته اساسی در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

قبل از آغاز مراحل عملی کار، بسیار مهم است تا برخی ابهام‌های رایج در مورد WES را برطرف سازیم. اول باید گفت که چون WES در اصل یک گواهی مربوط به مدارک تحصیلی شماست، بسیار مهم است تا بتوانید درک کنید که از نظر مؤسسه WES نام هر مقطع تحصیلی سپری شده در سیستم آموزش و پرورش ایران چیست. از نظر این مؤسسه مقطع دبیرستان تحت عنوان (Upper Secondary) نام داشته و مدرک انتهایی این دوره همان دیپلم شماست. ممکن است در کار با WES با اصطلاح (Basic Education) روبرو شوید؛ طبق توضیح رسمی سایت این مقطع در سیستم آموزشی ایران معادل با سپری کردن دوره دبستان و دوره راهنمایی(متوسطه اول در سیستم جدید) است و به بیانی دیگر تا مقطع نهم را شامل خواهد شد. پس از این مقطع دیگری که توسط سایت معرفی شده است (Pre-University Year) است که همان طور از ترجمه تحت‌الفظی مشخص است معادل با دوره پیش‌دانشگاهی خواهد بود اما مهم‌ترین بخش مربوط به مقطع (Higher Education) است که کل مراحل آموزش عالی را شامل خواهد شد.

 

طبق توضیحات مندرج در مرجع رسمی WES شامل تمام محصلان دانشگاه‌های عمومی(دولتی)، صنعتی یا مخصوص سایر رشته‌ها (دولتی)، مراکز علمی و آموزشی علوم پیشرفته، پیام‌نور، پزشکی و دانشگاه‌های آزاد سراسر ایران خواهد شد. در کنار این البته بندی نیز برای دانشگاه‌های مختص به فرهنگیان و تربیت مدرس تعیین شده است.

در مجموع محصلان تمام این مراکز، در نهایت در صورت فارغ‌التحصیلی صاحب مدرکی معتبر از نظر WES هستند اما در سیستم آموزشی دولت کانادا مدرک کاردانی (فوق دیپلم) معادل با (Associate Degree)، مدرک کارشناسی (لیسانس) معادل با (Bachelor)، مدرک کارشناسی ارشد نیز معادل با (Master’s Degrees) است.

 

البته به خاطر سیستم آموزشی متفاوت کشور کانادا در مورد این مقطع در رشته‌های تحصیلی متفاوت، تفاوت‌هایی وجود دارد که حتماً برای درک بهتر آن در کیس ویژه خود بهتر است با کارشناسان و افراد متخصص در امور مهاجرت مشورت کنید. مثلاً در برخی رشته‌های از کارشناسی ارشد به عنوان(Professional Degrees)یاد خواهد شد.

 

حال با توضیح این نکات در بینابین آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، می‌توانید در تمام مراحل امور بسته به مدرک خود درک مناسبی از آپشن‌ها داشته باشید. مورد بعدی که وجود دارد این است که به هیچ عنوان نباید در مراحل مختلف، که در ادامه آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا توضیح داده می‌شوند، اصل مدارک خود را ارائه دهید. طبق گفته سازمان WES تمام مدارک دریافت شده توسط این نهاد مسترد نشده و در عمل امکان استرداد آن‌ها وجود ندارد پس باید حتماً از کپی برابر اصل مدارک خود برای گرفتن گواهی WES استفاده کنید. نکته دیگری که باید خاطرنشان کرد لزوم ترجمه مدارک تحصیلی در مؤسسات رسمی مربوط به این کار است. پیشنهاد می‌شود تا در ارتباط با کارشناسان و افراد مجرب، یک مؤسسه رسمی ترجمه مناسب برای این کار انتخاب و ترجمه کامل مدارک خود را به آن‌ها بسپارید چون ارسال این مورد از موارد الزامی از نظر مؤسسه WES خواهد بود. در ادامه آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، سراغ انجام عملی مراحل به صورت گام به گام خواهیم رفت.

 

گام به گام با آموزش درخواست ارزیابی مدارک توسط WES

در گام اول آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا باید از طریق آدرس رسمی سایت وارد صفحه اصلی اول آن شوید که نمای ظاهری آن در تصویر زیر موجود است.

 

آموزش رایگان و گام به گام تایید WES برای مدارک تحصیلیتصویر اول از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در آغاز برای عملکرد مناسب سایت حتماً باید گزینه نشان داده شده در نشانگر اول را انتخاب کنید. در ادامه برای ورود به مراحل ثبت نام باید گزینه (Get Started) را که در تصویر با نشانگر دو مشخص شده است را انتخاب و به گام بعدی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد شوید.

 

ارزیابی مدارکتصویر دوم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در صفحه بالا به شکل اجمالی گام‌های استفاده از پورتال مؤسسه توضیح داده شده است. طبق این توضیحات در گام اول باید یک حساب کاربری ایجاد و کد ارجاع WES مربوط به خود را دریافت کنید. در بخش دوم شما باید مدارک مورد نیاز برای انجام کار خود را طبق روش مندرج در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، برای این مؤسسه ارسال کنید. در نهایت در گام سوم نیز WES گواهی مربوط به مدارک تحصیلی شما و گزارش‌های پیوست را آماده و به شما تحویل خواهد داد. برای ادامه فرآیند گزینه بزرگ بخش پایینی صفحه یعنی (Apply Now) را انتخاب بفرمایید. پس از فشردن گزینه مد نظر صفحه زیر ظاهر خواهد شد.

 آموزش درخواست ارزیابی مدارک

تصویر سوم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در اینجا از شما پرسیده خواهد شد گواهی که متقاضی دریافت آن از WES هستید برای چه کشوری است؟ یعنی قصد ارائه آن برای مهاجرت به کدام کشور را دارید. بدیهی است که چون این آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ست، باید گزینه (Canada) را انتخاب و به صفحه بعدی وارد شوید.

 

ارزیابی مدارک تصویر چهارم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در این بخش از آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا نیز شما در یک دوراهی قرار خواهید گرفت. انتخاب مناسب گزینه سمت راست یا همان (ECA Application for IRCC) است. پس از انتخاب به صفحه بعدی که مطابق شکل زیر است وارد خواهد شد.

 

آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WESتصویر پنجم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در نشانگر اول باید نام، در نشانگر دوم باید نام میانی و در نشانگر سوم نام خانوادگی خود را وارد کنید. بدیهی است که باید با رسم‌الخط لاتین این کار را انجام دهید. دقت داشته باشید که چون ایرانیان نام میانی یا همان (Middle Name) ندارند فیلد دوم خالی خواهد ماند. از وارد کردن اطلاعات اشتباه برای صرف پر کردن فیلدها جداً خودداری کنید. در مورد نحوه نوشتن نام و نام خانوادگی هم از Spell موجود در مدارک ترجمه شده خود کمک بگیرید تا از هر گونه مغایرت احتمالی جلوگیری شود. در ادامه باید با کمک سه گزینه روز، ماه و سال تاریخ تولد خود در تقویم میلادی را وارد و به انتهای فیلدها بروید. مورد بعدی که وجود دارد سؤال سایت مبنی بر این است که آیا شماره ارجاعی از مؤسسه WES دارید. باید گزینه No را انتخاب کنید. در فیلدهای بعدی آدرس ایمیل معتبر خود را دو بار تکرار و در فیلد نهایی رمز انتخابی خود را برای حساب کاربری که در نهایت آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا بدست خواهید آورد انتخاب کنید. دقت داشته باشید که در مورد انتخاب رمز موارد اجباری وجود دارد که تا رعایت نشوند ادامه کار ممکن نیست. باید رمز شما هم از حروف تشکیل شده باشد، هم از اعداد. حداقل یک حرف بزرگ(Upper Case) در طول رمز بوده و یکی از علائم ( @ “ / \ -) استفاده شود. باید تمام موارد رعایت شود تا رمز شما در این بخش تأیید شود. در نهایت با انتخاب گزینه (Create account) کار شما در این صفحه تمام شده و به صفحه بعدی راهنمایی خواهید شد.

 

آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WESتصویر ششم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

گام بعدی در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا تکمیل اطلاعات شخصی است. به صورت پیش فرض اطلاعات شخصی ارائه شده در مرحله قبل در فیلدها قرار خواهند گرفت؛ در صورت مغایرت یا نیاز به اصلاح حتماً در همین مرحله این کار را انجام دهید. اگر با موس به بخش‌های پایین‌تر صفحه بروید با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

 

آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WESتصویر هفتم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در اینجا باید آدرس پستی خود را با دقت بالا وارد کنید. یادتان باشد که بخش فیزیکی گواهی شما به این آدرس اعلام شده پست خواهد شد پس در تکمیل آن نهایت دقت را داشته باشید. برای تعیین دقیق آدرس خود هم از آدرس رسمی موجود بر قبوض آب و برق و گاز و هم از گوگل مپ کمک بگیرید. کمک گرفتن از گوگل مپ باعث می‌شود تا هجی صحیح‌تر اسامی کوچه و خیابان‌ها را به کار بگیرید. دقت داشته باشید که طبق عرف بین‌المللی برخلاف عرف ایران باید در اعلام آدرس از انتها به اول حرکت کنید؛ یعنی ابتدا واحد، پلاک، کوچه، خیابان، شهرک، شهر و الی آخر. پس از تکمیل آدرس و وارد کردن آن در سه فیلد در برابر بخش (City) نام شهر خود را وارد کنید. در فیلد مقابل (State/Region) نیز نام استان محل اقامت را با هجی صحیح وارد کنید. پس از این باید در برابر فیلد (Postal Code) کد پستی خود را وارد کنید. لازم به تکرار است که دقت در این اطلاعات اهمیت بسیار زیادی دارد. پس از وارد کردن کد پستی در نهایت باید شماره تماس خود را وارد کنید. در نهایت به کمک کلید انتهای این فرم به صفحه بعدی فرآیند وارد شوید که طبق تصویر زیر خواهد بود.

 

آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WESتصویر هشتم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در این صفحه مدارک تحصیلی که شما به گواهی WES آن‌ها نیاز دارید مورد پایش قرار خواهند گرفت. طبق توضیحات مندرج در این صفحه گفته شده چنانچه مدرکی که قصد دریافت گواهی آن را دارید مربوط به مقاطع مختلف آموزش عالی است، پیشنهاد می‌شود تا مدارک قبل‌تر از آن مقطع را نیز، مثل دیپلم یا کارشناسی ترجمه کنید. برای اینکه گواهی‌های چند مدرک از دوران تحصیل خود را بتوانید به صورت همزمان وارد فرآیند اخذ گواهی کنید، باید در این صفحه برای هرکدام یک فرم مجزا ایجاد کنید. در ضمن برخی نکات مهم درج شده در این صفحه به شرح زیر هستند:

- هر شخص باید به صورت جداگانه درخواست گواهی برای مدارک تحصیلی خود داشته باشد

- چنانچه مدارک پارتنر، همسر یا نامزد خود را در سامانه کنید در عمل از نظر سامانه معتبر نیست

- تنها مدارک و مدارجی امکان صدور گواهی از سوی WES دارند که به صورت کامل سپری شده باشند

- WES از این امکان برخوردار نیست که مدارک مربوط به دوره‌های غیر تحصیلی و تجربه کاری را گواهی کند

- چنانچه هر بخشی از مدرک یا دوره‌های تحصیل خود را در کانادا سپری کرده‌اید، به صورت جداگانه به توضیح آن بخش در کنار مدرک تحصیلی خود بپردازید

 

در نهایت در این صفحه باید با فشردن گزینه (Add Credential) به ادامه آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد شوید. پس از این کار طبق تصویر پایین با یک دیالوگ باکس باز شده از سوی سایت روبرو خواهید شد.

 

 

آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WESتصویر نهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در فیلد اول باید محل اخذ مدرک را انتخاب کنید. در فیلد دوم باید نوع مؤسسه آموزشی را از بین دو گزینه (Secondary Edition) و (Post-Secondary Edition) را انتخاب کنید. توضیحات انتخاب صحیح در این مورد قبل‌تر داده شده است و برای درک بهتر تمایز گزینه‌ها در این مورد، در رشته تحصیلی خود بهتر است حتماً با یک کارشناس با تجربه مشورت کنید. در فیلد بعدی باید نوع پذیرش تحصیلی خود را مشخص کنید. گزینه‌های متفاوتی وجود دارد اما چنانچه مدرک نحصیلی خود را در سیستم آموزشی ایران دریافت کرده‌اید باید گزینه (Attend an Iran Secondary school) را انتخاب کنید.

در ادامه باید نام مرکز آموزشی که مدرک را به شما اعطا کرده را وارد و سپس نام رسمی (فارسی) مدرک را در فیلد بعدی با هجی انگلیسی تایپ فرمایید. در فیلد پنجم، ششم و هفتم نیز نام و نام خانوادگی قید شده در مدارک را وارد کنید. در نهایت نیز دو فیلد باقی مانده مربوط به اطلاعات زمانی اخذ مدرک مزبور هستند. در مقابل عبارت (Year Awarded) باید تاریخ دریافت مدرک را وارد و در برابر (Years attended) تاریخ آغاز و پایان دوره تحصیلی را درج کنید. پس از آنکه تمام اطلاعات لازم را وارد کردید با فشردن دکمه انتهایی این دیالوگ باکس این مدرک ثبت خواهد شد. حل در صورت نیاز به اضافه کردن مدارک بیشتر باید همین مرحله آموزش داده شده در آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا را پشت سر بگذارید. در نهایت باید در صفحه به شکل زیر تمام مدارک اعلام شده از سوی شما لیست شده باشند.

 

 

آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WESتصویر دهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در مثال بالا مدرک دیپلم در بخش بالاتر لیست با عنوان دیپلم صادره از یک دبیرستان فرضی و مدرک کارشناسی نیز صادره از دانشگاه بوعلی سینا، نمایش داده شده است. اطلاعات نشان داده شده نمایشی هستند و در فرم شما باید نشانگر اطلاعات هر کدام از مدارک تحصیلی شما باشند. پس از آنکه تمام مدارک تحصیلی خود را به درستی وارد کردید با زدن گزینه (Next) به صفحه بعد بروید.

 

 

آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WESتصویر یازدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

مطابق تصویر بالا، در صفحه بعدی آدرسی که شما قبل‌تر برای دریافت مدرک انتخاب فرمودید به شکل کامل نمایش داده خواهد شد. اگر پس از مطالعه متوجه مشکل یا مغایرتی در آدرس شدید حتماً باید آن را رفع کنید. بعد از این بخش، بخشی تحت عنوان (Recipient 2) تعریف شده است. در این بخش مؤسسه WES یک خدمت اضافه را که بسیار مفید نیز هست ارائه خواهد کرد. چنانچه شما خواهان این باشید تا پس صدور گواهی، جدا از نسخه اصلی که به آدرس شما ارسال خواهد شد، رونوشتی رسمی به یکی از ادارات و نهادهای دولتی کانادا به صورت مستقیم ارسال شود، باید از این قابلیت استفاده کنید. در این بخش به صورت پیشفرض اداره مهاجرت کشور کانادا ثبت شده است و چنانچه شما خواهان ارسال رونوشت به مرکز دیگری هستید باید گزینه (Add Recipients) را بفشارید. با فشردن دکمه یک پنجره باز شده و از شما می‌خواهد تا نام نهاد یا مؤسسه رسمی را وارد کنید. پس از انجام این کار یک دیالوگ باکس مطابق تصویر زیر بر روی صفحه نمایان خواهد شد که اطلاعات بیشتر این نهاد در آن دیده خواهد شد. اگر نیاز است تا نامه به شخص یا دپارتمان خاصی تحویل شود می‌توانید این موضوع را در فیلد برابر عبارت (Attention to) وارد کنید. ما در این آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ، به صورت نمایشی از آدرس امور مهاجرتی استان نوا اسکوشیا استفاده کردیم.

 

 

 آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES

تصویر دوازدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در صفحه بعدی که مطابق تصویر زیر است توضیحات لازم در مورد گواهی WESبه شما ارائه خواهد شد. طبق همین توضیحات فرآیند کار بین سی الی چهل و پنج روز به طول خواهد انجامید. به علاوه هزینه پایه آن به ازای دو مدرک وارد شده در تست آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا توسط ما، 220 دلار است.

 

نحوه دریافت تأییدیه از WESتصویر سیزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

طبق معمول پس از گذر از این مرحله از ثبت نام به صفحه زیر راهنمایی خواهید شد.

 

نحوه دریافت تأییدیه از WESتصویر چهاردهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در صفحه باز شده، مطابق تصویر بالا تقریباً به مراحل انتهایی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا خواهیم رسید. در اینجا مدارک مورد نیاز و نحوه ارسال آن‌ها به شکل کامل توضیح داده شده است. طبق توضیحات تمام مدارک لیست شده در این صفحه باید برای WES ارسال شوند و اگر در ادامه بررسی طبق اعلام مؤسسه نیاز به ارسال مدارک دیگری باشد شما موظف به تأمین این نیاز در راستای اتمام پروژه هستید. اولین سری از مدارکی که به آن پرداخته شده، مدارک مربوط به دیپلم شماست که در طول آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا ما مطابق تصویر بالا از یک نام نمایشی برای آن استفاده کردیم.

در بخش مربوط به این مدرک در مورد آنچه که نیاز است توضیح داده شده است. شما دو انتخاب برای دریافت گواهی WES هر کدام از مدارک خود پیش رو دارید. انتخاب اول این است که کپی معتبر ترجمه شده مدرک را برای مؤسسه ارسال کنید. خود مؤسسه نیر بشدت روی این نکته که از کپی مدارک استفاده شود تاکید دارد و علت این است که طبق گفته های مؤسسه امکان استرداد هیچ مدرکی از سوی آن‌ها فراهم نیست. راه دیگری که وجود دارد این است که وزارتخانه با درخواست شما به صورت مستقیم مدارک تحصیلی شما را برای مؤسسه WES ارسال و دوباره گواهی مزبور را مستقیم دریافت کند. بین این دو تفاوتی وجود ندارد از نظر زمانی و هزینه‌ای تفاوتی وجود نداشته و تنها در مراحل عملی به شکل بدیهی تفاوت وجود دارد. نکته اساسی دیگری که وجود دارد این است که در تکمیل مدارک همواره اصل مدرک به زبان اصلی و کپی مدرک به زبان انگلیسی و ترجمه شده اهمیت دارند و هر دو باید حاضر باشند.

 

نحوه دریافت تأییدیه از WES

تصویر پانزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

اگر آپشنی را که شامل ارسال مستقیم از سوی خودتان می‌شود انتخاب کردید، که اکثریت این آپشن را انتخاب خواهند کرد، باید نامه حاوی مدارک شما به آدرس پستی که در بالا نشان داده شده است ارسال شود. پاکت نامه ارسالی برای آن که از سوی مؤسسه به رسمیت شناخته شده و فرآیند کار دچار ایراد نشود باید از نظر شکل ظاهری شرایط خاصی داشته باشد که مطابق تصویر زیر قابل مشاهده است.

 

دریافت تأییدیه از WES کانادا تصویر پاکت نامه مورد تأیید در مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

طبقه تصویر بالا که یک پاکت مدارک مورد تأیید WES را به صورت نمونه نمایش داده است، پشت و روی پاکت باید دارای شرایط خاصی باشد. طبق نشانگر اول حتمآً باید از پاکت‌های رسمی و دارای نشان رسمی نهادها آموزشی برای ارسال مدارک خود استفاده کنید. طبق نشانگر دوم باید حتماً در بالاتر از آدرس مقصد(که مؤسسه WES است) کد مرجع دریافتی خود را دقیق بنویسید؛ یادتان باشد که کد مرجع تنها رابط اداری شما و مؤسسه است.

طبق نشانگر سوم نیز باید حتماً تمبر و مهر و موم رسمی نهاد آموزشی مربوطه بر روی درب پاکت موجود باشد. در نهایت با توجه به نشانگر شماره چهار، متوجه خواهید شد که باید امضای مسئول رسمی مربوطه بر روی بخش همپوشان درب پاکت و بدنه پاکت موجود باشد. با گذر از این صفحه از سایت به صفحه بعدی که مطابق شکل زیر است وارد خواهید شد.

 دریافت تأییدیه از WES کانادا

تصویر شانزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در این مرحله همانطور که از سربرگ صفحه مشخص است شما فرصت دارید تا تمام جوانب و اطلاعات داده شده در پورتال توسط خودتان را بازبینی کنید. به یاد داشته باشید که چنانچه در بخش خاصی دچار ابهام هستید، ریسک نکنید و پس از مشورت با کارشناس یا شخص مطلع بخش‎‌های نهایی کار را تأیید کنید. به هر حال پس از آن که از صحت اطلاعات اطمینان حاصل شد باید تیک آپشن‌های بخش انتهایی فرم که مطابق تصویر زیر است را به صورت کامل پر کنید؛ در غیر این صورت گزینه Next برای شما فعال نخواهد بود.

 

دریافت تأییدیه از WES کانادا تصویر هفدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

پس از آن که تیک تمام موارد را فعل و کلید Next را فشردید با یک دیالوگ باکس به شکل زیر روبرو خواهید شد. که بر مبنای آن برای ادامه کار باید رسماً و دقیقاً تأیید کنید که اطلاعات نمایش داده شده و کلیه مشخصات درست بوده و در ادامه این امکان فراهم نیست تا تغییری، هر چند جزئی در آن ایجاد شود. با فعال کردن تیک و انتخاب گزینه Confirm کار در این بخش نیز به اتمام رسیده و به گام بعدی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد می‌شوید.

 

دریافت تأییدیه از WES کانادا تصویر هجدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

در گام بعدی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا مخارج انجام کار در دستور کار هستند. طبق توضیحات مندرج در این صفحه در مجموع باید بابت دریافت گواهی WES مبلغ سیصد و پنج دلار بپردازید. برای پرداخت این مبلغ چند آپشن پیش رو دارید که برای ایرانیان، به کمک برخی مؤسسات فعال در این حوزه گزینه (Credit Card) در دسترس است.

 

دریافت تأییدیه از WES کانادا تصویر نوزدهم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

پس از پرداخت کامل پول با هر روش اعلام شده توسط مراکز فعال در این حوزه که حتماً باید با کمک کارشناس باتجربه انجام و تأیید شود به بخش پایانی آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا وارد خواهید شد. اینجا به منزله اتمام مراحل کار آنلاین بوده و شما در حال حاضر پس از دریافت یک کد مرجع، آماده ارسال مدارک خود به مؤسسه رسمی WES هستید.

 

دریافت تأییدیه از WES کانادا تصویر بیستم از مراحل آموزش نحوه دریافت تأییدیه از WES کانادا

 

 

 

این صفحه آخرین خشت آموزش ثبت آنلاین ویزا تحصیلی کانادا است. در این مرحله از مراحل آموزش ثبت آنلاین ویزا تحصیلی کانادا باید مدارک الکترونیک خود را مرحله به مرحله بسته به چک‌لیست موجود آپلود کنید. باید مرحله به مرحله مدارک طبق شرایط اعلام شده در بخش انتهایی صفحه را بارگذاری کرده و منتظر تأیید هر کدام از مدارک بمانید.

 

 

سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

 

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا 

> مهاجرت به کانادا برای پرستاران

> مهاجرت آرایشگران به کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

>  مراحل ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا

 > ویزای توریستی کانادا

  > آموزش دریافت ویزای تحصیلی کانادا

 

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


Mina :

سلام. براي درخواست ارزيابي دو مدرك ليسانس و فوق ليسانس از wes و فرستادن نتايج به دو دانشگاه در كانادا دقيقاً چقدر هزينه برميدارد؟ ايا شما امكان پرداخت داريد؟

تمام اطلاعات این صفحه را به صورت کامل مطالعه کنید؛ پاسخ سوالات شما داده شده

میثم علیزاده :

ببخشید مبلغ پرداختی در سایت برای ارزیایی مدرک در کانادا باید به دلار کانادا باشه یا دلار امریکا؟

هداوند :

سلام. ممنونم از توضیحات کامل سایت. یک سوال من برای WES کانادا اقدام کنم باید برای پرداخت دلار کانادا بدم ؟

بله

میثم علیزاده :

سلام.من مدرک کارشناسی ارشد خود را ترجمه کردم و میخواستم به منظور ارزیابی مدرکم پست کنم.خواستم بپرسم آیا حتما مهر دادگستری لازمه روی مدارک پست شده باشه یا اینکه همون مهرهایی که دارالترجمه زده کافیه؟ ممنونمwes برای

مطلب رو به صورت کامل مطالعه کنید سوالات شما پاسخ داده شده

فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت، مهیار حلاج پور عضو رسمی قانونگذاری مشاورین مهاجرت کانادا

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

ارتباط مستقیم و رایگان با دفتر کانادا از شماره تهران:

02182802280 (پاسخگویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

واتساپ دفتر کانادا:

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

دفتر تهران: 

02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 18:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه ها: 10 الی 14:00)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با شماره های تماس در ارتباط باشید.

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.