ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

هزینه‌های تحصیل در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۹۹/۱۰/۰۹

 

 

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

خبر خوب این است که تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است. درست است! ارزان تر از آن چیزی است که فکر می کنید، البته با در حالتی که با کشورهای هم سطح خودش مقایسه شود!

وقتی صحبت از تحصیلات بعد از متوسطه می شود، شهریه‌ها در کانادا به طور کلی از کالج‌ها و دانشگاه‌های استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده پایین‌تر است.

در این مقاله که توسط کارشناسان ویزا 724 آماده شده است، اطلاعات لازم برای درک هزینه تحصیل در کانادا از دبستان تا دبیرستان، کالج، دانشگاه، تحصیلات تکمیلی، دانشکده زبان و غیره به شما ارائه می شود.

 

ارزانترین روش مهاجرت کانادا از زبان آقای حلاج پور (عضو رسمی ICCRC کانادا)

برای مشاهده دیگر ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 

هزینه‌های تحصیل شما بغیر از از شهریه و هزینه‌های پرداختی دیگر به دانشگاه، چیزهای بیشتری را نیز شامل می‌شود. ما اطلاعات مربوط به هزینه تحصیل شما را برای برنامه‌ریزی برای سایر هزینه‌ها، مانند هزینه‌های زندگی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

 

هزینه مدرسه ابتدایی در کانادا

مدرسه ابتدایی یا ابتدایی عمومی برای ساکنین کانادا رایگان است. اگر فرزندتان را برای تحصیل به کانادا میفرستید، لطفاً با مدرسه تماس بگیرید تا دریابید که آیا دانش‌آموزان بین المللی نیز هزینهای دارند یا نه. گاهی اوقات، مدارس برای مشارکت در فعالیتهای اضافی، مانند تیمهای ورزشی یا مسابقات مدرسه، هزینه های اندکی را برای فرزند شما میپردازند. بیشتر کودکان ناهار خود را به مدرسه میآورند، با این حال، برخی از مدارس برنامه های ناهارخوری یا برنامه ناهار گرم را ارائه میدهند که در آن ممکن است کودک شما یک وعده غذایی بخرد. هزینه های مدارس ابتدایی برای غیر کانادایی ها رایگان نیست و بسته به نوع مدرسه سالیانه از 10 هزار دلار تا 20 هزار دلار متغییر است.

 

هزینه دبیرستان در کانادا

دوره دوم دبیرستان یا دبیرستان‌های دولتی برای ساکنین این کشور در کانادا رایگان است.در بسیاری از مدارس هزینه های دانش‌آموزان بین المللی باید پرداخت پرداخت شود که می تواند از حدود 8000 CAD تا 14،000 CAD در سال باشد.
لطفاً برای تأیید هزینه ، در صورت وجود ، برای دانش آموزان بین المللی با مدرسه ای که می خواهید نوجوانتان در آن حضور داشته باشد هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. گاهی مدارس برای مشارکت در فعالیت های اضافی ، مانند تیم های ورزشی یا مسابقات مدرسه ، هزینه های اندکی را برای فرزند شما می پردازند. در دبیرستان ، بسیاری از دانش آموزان ناهار خود را به مدرسه می آورند ، با این حال ، برخی از مدارس برنامه های ناهارخوری یا برنامه ناهار گرم را ارائه می دهند که در آن ممکن است کودک شما یک وعده غذایی بخرد.

 

هزینه مدرسه زبان در کانادا

مدارس زبان اغلب به جای یک ترم تحصیلی، دوره‌هایی را بر اساس تعداد معینی از هفته‌ها ارائه می‌دهند. هزینه شهریه در مدارس زبان کانادا توسط هر مدرسه تعیین می شود.


در اینجا برخی از نمونه‌های مربوط به مدارس زبان در برخی کلان‌شهرهای کلیدی کانادا (از جمله مسکن یا غذا) هزینه شده است:


تورنتو: 12 هفته آموزشگاه زبان انگلیسی = CAD 3،515
شهر کبک: 12 هفته آموزش زبان فرانسه = 3570 CAD
ونکوور: 12 هفته آموزشگاه زبان انگلیسی = CAD 4،083
کلگری: 12 هفته آموزشگاه زبان فرانسه = 3،446 CAD

 

هزینه کالج و دانشکده فنی و حرفه‌ای در کانادا

طول دوره های کالج متفاوت است ، بنابراین آنها اغلب از دانشگاه هزینه های کمتری دارند.
برخی از برنامه ها شامل یادگیری یکپارچه کار است ، که ممکن است در حالی که در کانادا هستید، درآمد کسب کنید.
کالج ها و مدارس حرفه ای با کیفیت بالا در سراسر کانادا، از جمله شهرهای کوچکتر و شهرهایی که هزینه زندگی پایین‌تر باشد، پیدا خواهید کرد. حتی شهرهای بزرگ کانادا نسبت به بسیاری از شهرهای جهان نسبتاً مقرون به صرفه‌تر هستند.
اما در مجموع، شهریه دانشجویان بین‌المللی در کانادا بسته به برنامه و مکانی که انتخاب می کنید متفاوت است.

 

هزینه کالج و دانشگاه در کانادا

 

خواهید دید که برخی از مراکز آموزشی شهریه‌ای برای تحصیل دریافت نمی‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر بسته به کالج و برنامه تحصیلی شما، از حدود 2،000 CAD در سال تا 18،000 CAD در سال برای شهریه متغیر هستند. در این امر می‌توانید تحقیقات خود را انجام دهید، بنابراین سعی کنید حداکثر 3 کالج و مقصد را در یک جستجو مقایسه کنید.
همچنین هزینه‌هایی برای هزینه‌های زندگی شما ایجاد می‌کند. ما دریافتیم که، به طور متوسط، هزینه زندگی برای دانشجویان کالج کانادایی تقریباً 12،000 CAD است.

 

هزینه دانشگاه در کانادا

چه چیزی می تواند بهتر از گرفتن مدرک دانشگاهی در یک کشور درجه یک زیبا باشد؟ پیدا کردن یک برنامه معتبر که می‌توانید از عهده آن برآیید. بسیاری از دانشگاه های با کیفیت در شهرهای کوچکتر کانادا یافت می شوند که هزینه زندگی پایین‌تر است. در بعضی مواقع، شهرهای بزرگ کانادا از بسیاری از شهرهای جهان مقرون به صرفه تر هستند.

 

هم‌چنین می توانید مدارس و شهرهای مختلف را با هم مقایسه کنید. خواهید دید که هزینه های آن می تواند از شهری به شهر دیگر و استان به استان دیگر متفاوت باشد ، هم برای شهریه و هم برای هزینه های زندگی. بنابراین ، اگر بودجه ندارید ، توصیه می کنیم طیف وسیعی از گزینه ها را جستجو کنید تا بتوانید دانشگاه و جامعه مناسب را برای خود پیدا کنید.

 

برای اینکه ایده ای در مورد هزینه ها به شما ارائه دهیم ، ابزار جستجوی خود را در تعدادی از گزینه های کارشناسی ارشد در سراسر کانادا آزمایش کردیم. ما دریافتیم که شهریه می تواند از 1800 CAD در سال تا تقریباً 20،000 CAD در سال برای یک مدرک کارشناسی باشد.
به همین ترتیب، هزینه اقامت، غذا و حمل و نقل محلی از شهر به شهر دیگر متفاوت است. با این حال طی بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که هزینه های زندگی برای یک سال به طور متوسط در حدود 12،000 CAD است.

 

هزینه تحصیلات تکمیلی در کانادا

تحصیلات تکمیلی، یک سرمایه گذاری حرفه‌ای هوشمند است. برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری کانادا در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است، و هزینه نسبتاً پایین زندگی نسبت به کشورهای هم رده، این فرصت را برای دانشجویان بین‌المللی جذاب‌تر می‌کند. حتی شهرهای بزرگ کانادا از بسیاری از شهرهای مشهور جهان مقرون به صرفه‌تر هستند. شهریه تحصیلات تکمیلی در کانادا بسته به برنامه و مکانی که انتخاب می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد.

برای اینکه ایده ای در مورد هزینه ها به شما ارائه دهیم، ابزار جستجوی خود را در تعدادی از برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا در سراسر کانادا آزمایش کردیم. ما دریافتیم که شهریه می تواند از 2.500 CAD در سال تا تقریباً 18،000 CAD در سال برای یک مدرک کارشناسی ارشد باشد. یک مدرک دکترا ممکن است برای شما تقریباً 2،500 تا 17000 CAD در سال هزینه برمیدارد. اگر بودجه دارید، حتماً برنامه هایی را از استان‌ها و مدارس مختلف مقایسه کنید.
هزینه اسکان، غذا و حمل و نقل محلی از شهر به شهر دیگر متفاوت است. برآوردهای ما نشان می‌دهد که هزینه‌های زندگی برای یک سال در حدود 12،000 CAD است.

 

هزینه برنامه‌های تبادل دانشجویی در کانادا

هزینه‌های برنامه‌های تبادل دانشجو بسته به سازمانی که برنامه‌ها و ساختار هزینه آن‌ها را ارائه می‌دهد، متفاوت است. شما ممکن است از یک عامل آموزشی برای کمک به شما در یافتن یک برنامه مبادله‌ای برای فرزند خود برای حضور در مدرسه در کانادا استفاده کنید.

 

هزینه آموزش آنلاین و از راه دور

هزینه های یادگیری آنلاین بستگی به این دارد که آیا این برنامه بخشی از دیپلم کالج، مدرک لیسانس یا سطح تحصیلات تکمیلی است. هزینه‌ها هم‌چنین بسته به موسسه و برنامه انتخابی شما می‌توانند متفاوت باشند. استفاده از یک ابزار جستجو برای محاسبه هزینه‌های برنامه آموزش از راه دور خود برای شما مفید خواهد بود.

 

بورس‌های تحصیلی

ممکن است برای تحصیل در کانادا واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی ، بورس تحصیلی یا کمک هزینه باشید. دولت کانادا ، استان‌ها و مستقلات کانادا و بسیاری از موسسات آموزشی بودجه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی را ارائه می دهند. اما این را آسان نخواهد بود و متقاضیان بسیاری از سراسر جهان دارد.

 

هزینه‌های زندگی دانشجویان بین‌المللی در کانادا

وقتی که بودجه خود را به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا برنامه‌ریزی می کنید، هزینه‌های مهمی برای در نظر گرفتن وجود دارد:

مسکن
غذا و مواد غذایی
حمل و نقل
بیمه سلامت
تفریح و سرگرمی


در مقاله‌های آینده درباره نحوه برنامه ریزی هزینه‌های زندگی خود در کانادا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 

 

 سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای کانادا بدون شینگن

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

> ویزای شینگن آلمان

ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس

 

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


علیرضا :

سلام من درحال حاضر 31.5 هستم و دوسال وشش ماه پیش در رشته فناوری شبکه های کامپیوتری با معدل19.57 مدرک کارشناسی گرفتم درحال حاضر دارم خودم رو برای آیلتس آماده میکنم وچند سوال داشتم. 1_من 6سال سابقه کار دارم اما مرتبط بارشتم نیست و تخصص خوبی تو رشته خودم ندارم میتونم از طریق express entry اقدام کنم 2_اگر بخوام تحصیلی اقدام کنم میتونم با مشخصاتی ک گفتم و مدرک زبان برا کالج اقدام کنم و بعد از کالج وارد بازار کار شوم و اقامت بگیرم 3_حداکثر میزان گپ تحصیلی و سن باتوجه ب سابقه کار غیر مرتبط بارشته چقدر میتونه باشه 4_نمره آیلتس باید چند باشه 5_همسرم نمره زبانش باید چند باشه تا بتونه همراه من بیاد و کار کنه ممنون و سپاس گذارم

امتیاز بندی اکسپرس اینتری به خیلی عوامل بستگی دارد. برای تحصیلی توصیه می شه که نمره آیلتس بالای 6.5 داشته باشید.

فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت، مهیار حلاج پور عضو رسمی قانونگذاری مشاورین مهاجرت کانادا

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران

دارای مجوز رسمی ICCRC R520250 (اداره مهاجرت کانادا)

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

دفتر ایران: 

02128421010 - 02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه ها: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی در قسمت رزرو وقت مشاوره)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

> برای بهره مندی از ویدئوهای آموزشی مهاجرت به کانادا، صفحه > اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.