اتاوا کانادا بیشتر بشناسید

اوتاوا شهری ایمن، تمیز و آماده پذیرایی از مهاجران است اما دارای هزینه زندگی بالاتر از متوسط و در عین حال مقرون به صرفه است.

بسته به موقعیت مکانی شما، اجاره آپارتمان می تواند از 700-1400 دلار در هر ماه یا بالاتر باشد. باز هم، این بستگی به اولویت، تعداد افراد و معیارهای خاص دارد. با این حال، مسکن ارزان قیمت را می توان یافت، عمدتا به دلیل وجود دانشگاه های محلی. لوازم خانگی، اینترنت، برق و لوازم اجاره خانه در اوتا می تواند هزینه های مختلفی داشته باشد.

با این وجود مواد غذایی و خوردن غذا در خارج از خانه برای افرادی که در اوتاوا زندگی می کنند می تواند گران باشد.

به فرض مثال، یک بشقاب غذا می تواند در یک مکان معمولی 6 دلار کانادا باشد و همان غذا و یا نوشیدنی در محل توریستی، تا 9 الی 10 دلار کانادا نیز هزینه بردار خواهد بود.

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

خوشبختانه، درآمد در اوتاوا معمولا می تواند با افزایش لیست مشاغل دولتی پایدار و یک بخش فناوری پیشرفته همراه باشد.

براساس آمار کانادا، درآمد متوسط خانواده در سال 2014 با مبلغ 102،020 دلار به دست آمد و اگرچه این شامل انواع خانواده ها است، اما همچنان یکی از بالاترین میزان پرداختی برای کارمندان در کشور کانادا است.

اگر شما یک جوان مجرد هستید، ممکن است شما نتوانید به این مبلغ دست پیدا کنید و باید سال ها برای آن تلاش کنید.

راهنمای مهاجرت به کانادا

هزینه اجاره خانه در اوتاوا: 1،148 دلار در ماه

در حالی که این ارزان ترین بازار اجاره نیست، اگر می خواهید چند امتیاز کسب کنید، می توانید در بازار اجاره اوتاوا معاملات بسیار خوبی کسب کنید. اگر مایل هستید تا هزینه ها را تا حد ممکن کاهش دهید، می توانید سری به آپارتمان های قدیمی بزنید و در آن جا ساکن شوید.

مطمئنا با این کار می توانید هزینه های خود را به خوبی مدیریت کنید.

– آپارتمان یک خوابه: 1111 دلار در ماه

– دو خوابه، با یک هم اتاقی مشترک: 1.408 دلار در ماه، یا هرکدام 704 دلار در هر ماه

– متوسط هزینه مسکن: 1148 دلار در ماه

– تلفن و اینترنت: 134.30 دلار در ماه

از آن جایی که داشتن تلفن و اتصال به اینترنت این روزها به شدت نیاز می شود، برای شما هزینه های اینترنت و تلفن همراه نیز آماده کرده ایم.

قیمت و هزینه های اینترنت و برنامه های تلفن همراه در اوتاوا کانادا می تواند بین 40 الی 100 دلار کانادا بسته به نوع حجم داده ای که دریافت می کنید، متغیر باشد.

در کل، هزینه تلفن و اینترنت شما در اوتااوا به طور متوسط 134.30 دلار در ماه خواهد بود.

هزینه حمل و نقل در اوتاوا: 194.75 دلار در ماه

اوتاوا در میان مکان های بسیار مناسب برای داشتن و اداره یک اتومبیل در مرکز شهر نیست اما اگر شما به صورت متمرکز زندگی می کنید که هم آسان و هم نسبتا مقرون به صرفه است، داشتن یک ماشین هزینه ای غیر ضروری است.

در شهر اوتاوا کانادا، شما شاهد سیستم اتوبوس و خط واحد بسیار دقیق خواهید بود که می توانید بر اساس آن، مدیریت زمان داشته باشید و مطمئن باشید که سیستم اتوبوس و خط واحد شهر اوتاوا کانادا به طور دقیق عمل می کند و شما را سر ساعت، به محل کار و یا دانشگاه خواهد رساند.

همچنین اگر شما در شهر اوتاوا زندگی می کنید و برای رفتن به یک جای خاص عجله دارید، می توانید از اوبر استفاده کنید و اوبر اوتاوا کانادا می تواند در کمترین زمان ممکن شما را به مقصد مورد نظر برساند.

هزینه حمل و نقل با اتوبوس در شهر اوتاوا، چیزی حدود 120 الی 190 دلار کانادا در ماه است.

هزینه تهیه مواد غذایی در اوتاوا: ماهانه 212.36 دلار

اوتاوا تمایل به قیمت گذاری مواد غذایی استاندارد دارد و می توان تخمین زد که یک فرد متوسط در اوتاوا ماهیانه حدود 212.36 دلار برای غذا خرج می کند.

این مبتنی بر داده های سال 2015 است که میانگین خانواده 2.5 نفر در هر ماه حدود 510.50 دلار در سوپرمارکت ها خرج می کنند و از آن زمان تاکنون 2% تورم سالانه بر روی آن آمده است.

اوتاوا کانادا

هزینه های جانبی در اتاوا کانادا

– سرگرمی و تفریح در اوتاوا کانادا: 325 دلار

– رستوران‌ها: 150 دلار

اگر شما دوست داشته باشید تا غذاهای جدید را در شهر اوتاوا کانادا تست کنید و ببینید که مردم شهر اوتاوا چه غذاهایی می خورند، مطمئنا باید برای این کار به رستوران بروید و به طور تخمینی، شما چیزی حدود 150 دلار کانادا در طول یک ماه، برای رستوران هزینه خواهید کرد.

– نوشیدنی: 100 دلار

اگر بخواهید در شهر اوتاوا نوشیدنی میل کنید، بسته به نوع نوشیدنی و آب میوه ای که تهیه می کنید، می تواند حداقل در طول یک ماه، برای شما 100 دلار کانادا هزینه داشته باشد.

– سرگرمی های دیگر: 75 دلار

ممکن است شما در طول ماه به سینما و یا کنسرت بروید و در عین حال، فستیوال های مختلفی در اوتاوا کانادا برگزار می شود که شما با شرکت در آن مراسم ها، مستلزم پرداخت هزینه هایی خواهید بود.

هزینه های سرگرمی در طول ماه، چیزی حدود 75 دلار کانادا خواهد بود.

– بهداشت و تناسب اندام: 72.50 دلار

خوشبختانه می توان گفت که اکثر جوانان ایرانی، علاقه خاصی به بدنسازی دارند و از هیکل و تناسب اندام نسبتا خوبی برخوردار هستند، از این جهت شما می توانید به باشگاه های بدن سازی شهر اوتاوا بروید و با پرداخت ماهیانه حدود 40 الی 70 دلار کانادا، در این باشگاه های بدن سازی شهر اوتاوا شرکت کنید و اقدام به پرورش اندام و تناسب اندام کنید.

– هزینه بیمه در شهر اوتاوا کانادا: 28 دلار

اگر می‌خواهید آینده خود را تضمین کنید و پس از اینکه بازنشست شدید، یک زندگی راحتی را بدون دغدغه بگذرانید، نیاز است تا خود را در هر کجای جهان که هستید، بیمه کنید.

علاوه بر حقوق بازنشستگی، اگر برای شما اتفاق خاصی رخ دهد و یا شما دچار بیماری خاصی شوید، بیمه می تواند تا حدودی از این مشکلات را برای شما پوشش دهد و کمک خرج هزینه های شما باشد.

شما می توانید با پرداخت ماهیانه 25 الی 30 دلار کانادا، در شهر اوتاوا خود را بیمه کنید.

در کل اگر بخواهید در شهر اوتاوا کانادا زندگی کنید، نیاز است تا سالیانه چیزی حدود 28،718 دلار درآمد داشته باشید.

 اگر بخواهیم هزینه های زندگی در شهر اوتاوا کانادا را جمع بندی نهایی کنیم در این صورت  به شرح زیر خواهد بود

– مسکن: 1148 دلار در ماه

– تلفن و اینترنت: 134.30 دلار در ماه

– حمل و نقل: 194.75 دلار در ماه

– مواد غذایی: ماهانه 212.36 دلار

– سرگرمی: 325 دلار در ماه

– تناسب اندام: 72.50 دلار در ماه

– بیمه: 28 دلار در ماه

هزینه زندگی در اوتاوا

هزینه‌های تحصیل در اوتاوا کانادا

دانشگاه اوتاوا شامل بیش از 450 دانشکده در این شهر است که بیش از 450 برنامه کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و حرفه ای ارائه می‌دهد.

دانشجویان بین المللی ممکن است به هر برنامه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و حرفه ای بپیوندند و هزینه های مختلفی برای تحصیل در شهر اوتاوا بپردازند.

در شهر اوتاوا، برای رشته های پزشکی، مهندسی و مدیریتی، به زبان های مختلفی اعم از انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شود و از این جهت شما می‌توانید با یکی از این دو زبان، برنامه تحصیلی خود را تطبیق داده و اقدام به تحصیل در اوتاوا کانادا کنید.

در طول سال، شما شاهد اپلیکیشن های دانشگاهی بسیار زیادی خواهید بود که می توانید برای یکی از آن ها ثبت نام کنید و در شهر اوتاوا اقدام به تحصیل کنید.

شهریه دانشگاه اوتاوا برای سال تحصیلی 2020-2019 چیزی حدود 27370 دلار است. دوره های کالج در شهر اوتاوا کانادا اغلب 4 ساله است و هزینه شهریه دانشگاه نیز توسط خود دانشگاه ها، تعیین می شود و بسته به نوع رشته تحصیلی که قصد ادامه آن را دارید، ممکن است متفاوت باشد.

هزینه تخمینی سالانه برای کتاب و لوازم 1100 دلار است.

اگر در خوابگاه دانشگاه های اوتاوا زندگی می کنید، دانش آموزان باید برای هزینه های اضافی زندگی مبلغ 2990 دلار هزینه کنند. دانشجویان خارج از دانشگاه باید 2،990 دلار دیگر هزینه های زندگی در اوتاوا را تامین کنند.

در نرخ های منتشر شده فعلی، کل شهریه، هزینه ها و قیمت هزینه زندگی برای یک دوره لیسانس 4 ساله در شهر اوتاوا کانادا تخمین زده شده است برای دانشجویان فارغ التحصیل در وقت عادی که چهار سال باشد چیزی حدود 169.640 دلار است. همانطور که ذکر شد این روش برای برآورد هزینه 4 ساله است، می تواند بر اساس دوره های سال تحصیلی، این هزینه ها بیشتر باشد. همچنین فرض بر این است که هیچ کمک هزینه یا بورسیه ای دریافت نمی کنید و قیمت لیست کامل را پرداخت می کنید که باید هزینه ذکر شده را بپردازید.

ممکن است که شما مشمول بورسیه تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی شوید که هزینه ها برای شما به شدت کاهش پیدا می کند و می توانید با کمترین هزینه ممکن، اقدام به تحصیل در دانشگاه های اوتاوا کنید.

اگر به برنامه پنج ساله رو به رو شوید به این منظور که به یک سال دیگر برای فارغ التحصیلی نیاز دارید، هزینه 5 ساله شما با استفاده از یک قیمت متوسط خالص می تواند 212.050 دلار یا 78.780 دلار اضافه باشد که شما برای کاهش هزینه ها باید تمام تلاش خود کنید که در وقت قانونی، دانشگاه را به اتمام برسانید.

هزینه های تحصیل در اوتاوا کانادا

چرا اتاوا شهر مناسبی برای مهاجرت و زندگی است؟

اتاوا پایتختِ کشور وسیع کانادا است. بر خلاف سایر نقاط جهان که هزینه اجاره خانه و حمل و نقل در پایتخت بسیار بالا است، هزینه زندگی و تحصیل در شهر اتاوا پایین می باشد. همین عامل سبب افزایش اهمیت زندگی در اتاوا و تبدیل این شهر به یکی از مقاصدِ اصلی مهاجران شده است.

در شهر اتاوا، هزینه اجاره خانه و مالیات نسبتا پایین است

آیا اتاوا مقصد مناسبی برای مهاجرت است؟

پاسخ به این سوال، بستگی به نوع مهاجرت شما دارد. شهر اتاوا به عنوان پایتخت، دانشگاه های معتبر بسیاری را در خود جای داده است. اگر شما بتوانید بورسیه تحصیلی یکی از این دانشگاه ها را کسب نمایید، زندگی در این شهر می تواند مناسب ترین گزینه باشد. در مقابل اگر به صورت مهاجر عادی و بدون دانش فنی به شهر اتاوا وارد شوید، ممکن است در ابتدای کار با مشکلات شدید مالی روبرو شوید و زندگی در این شهر برای شما سخت شود.

مقدار درآمد لازم در شهر اتاوا برای داشتن یک زندگی معمولی

اگر تصمیم گرفتید تا به شهر اتاوا مهاجرت کنید، بهتر است قبل از انجام این مهم، از مقدار هزینه لازم برای داشتن یک زندگی عادی در این شهر اطلاع داشته باشید. در مجموع با توجه به نرخ پایین اجاره خانه، مالیات و خدمات پزشکی و همچنین نرخ متوسط حمل و نقل و یوتیلیتی، اگر شما سالانه 30 هزار دلار کانادا درآمد داشته باشید، می توانید زندگی خود را به راحتی اداره کنید.

البته به این موضوع توجه کنید که کم درآمدترین شغل های موجود در این شهر (مانند پیشخدمتی)، درآمدی بالاتر از 30 هزار دلار در سال دارند و از این جهت شما نگرانی نخواهید داشت.

جمع بندی در مورد هزینه زندگی و تحصیل در شهر اتاوا

در مجموع، هزینه زندگی و تحصیل در شهر اتاوا نسبت به سایر شهرهای مهاجر پذیر کانادا، بسیار پایین تر است. با این وجود، این موضوع به معنی مناسب بودن اتاوا به عنوان مقصد مهاجرت نیست. در هنگام مهاجرت شما باید گزینه های بسیاری را در نظر گرفته و سپس اقدام کنید. به عنوان مثال اگر هدف شما تحصیلی است، اتاوا می تواند شهری مناسب برای شما باشد. در مقابل اگر دانش فنی دارید و هدف شما انجام کار های فنی است، شهر اتاوا گزینه ای مناسب برای مهاجرت نمی باشد.

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

نگاهی اجمالی به کانادا

 > سرمایه گذاری در نیوبرانزویک

> هزینه های زندگی و تحصیل در ونکور کانادا

 > هزینه های زندگی و تحصیل در کبک  کانادا

 > مهاجرت به کانادا از طریق پرستاران خانگی 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

11 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۱ Comment

  1. Eli Abdi

    سلام
    من برای پذیرش گرفتن در دانشگاه اوتاوا چقدر شانس دارم؟؟ در رشته ی دکتری اموزش: با داشتن تافل ۱۰۵؛ معدل ۱۸:۵۰در دوران ارشد و داشتن یه سی وی خوب رو به عالی… من ۲ تا مقاله ی خارجی هم دارم ولی ایمپکت فاکتور خیلی بالا ندارن

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *