ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

هزینه زندگی در کانادا و مقایسه هزینه ها در استانهای کانادا


آخرین بروز رسانی : ۹۸/۰۸/۰۸

 

 

این مطلب به صورت دقیق از تجربیات وکیل رسمی مهاجرت کانادا و تیم تحقیقاتی ویزا 724 مستقر در کانادا جمع آوری و تالیف شده است. پس به صورت کامل و با دقت مطالعه نمایید.

هزینه زندگی در کانادا و مقایسه هزینه ها در چند استان اصلی کانادا:

اگر به فکر مهاجرت و زندگی در کانادا هستید حتما از خود سوال کرده اید که هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟ هزینه زندگی در استانهای کانادا چقدر است؟ میزان درآمد در استانهای کانادا چقدر است؟ شرایط رفاهی استانهای کانادا چگونه است؟ زندگی در کانادا چقدر خرج دارد؟ هزینه های تحصیل در کانادا؟ شرایط و هزینه های زندگی پس از دریافت اقامت دائم کانادا؟ آیا بدون مدرک زبان میتوان ویزای تحصیلی کانادا دریافت کرد؟ هزینه های سرمایه گذاری در کانادا؟ هزینه خود اشتغالی در کانادا چقدر است؟ هزینه اجاره منزل در کانادا چقدر است؟ هزینه های حمل و نقل، سوخت، آب و برق و گاز و خورد و خوراک در کانادا چقدر است؟ و ......

کانادا به دلیل داشتن کیفیت بالای زندگی و فرصت های شغلی و سرمایه گذاری بیشماری که دارد همواره یکی از مقاصد محبوب برای مهاجرت به شمارمی آید. اما بیش از آنکه به این کشور سفر و یا مهاجرت کنید خوب است کمی در مورد هزینه زندگی در کانادا و شهرهای مختلف آن بدانید و با دیدی باز برای زندگی و یا مهاجرت به کانادا اقدام کنید .

 

نکته بسیار مهم: 

وکلای دادگستری، موسسات حقوقی، موسسات کاریابی بین المللی،  موسسات اعزام دانشجو، حتی آژانس های مسافرتی، یا افراد حقیقی، برای فعالیت در حیطه ویزا و مهاجرت به کانادا باید از شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) مجوز داشته باشند؛ در غیر این صورت، هرگونه فعالیت آنها از دیدگاه کانادا در حیطه ویزا و مهاجرت غیر قانونی ست.

 

 در سایت رسمی مهاجرت کانادا اعلام شده است که؛ اگر از بی تجربگی و کلاهبرداری این‌گونه افراد یا موسسات فاقد مجوز ICCRC متضرر شوید، هیچ راهی برای پیگیری و رفع اتهامات خود ندارید. پس فقط به مشاوران یا وکلای رسمی کانادا اعتماد کنید تا  در صورت بروز مشکل، مدافع منافع شما باشیم.

 

کشور کانادا فقط به وکلا و مشاوران رسمی مقیم کانادا که از iccrc مجوز دارند، اجازه فعالیت در حیطه مشاوره و انجام امور ویزا و مهاجرت به کانادا را می دهد.

وکلای دادگستری، موسسات، آژانسهای مسافرتی  و یا هر شرکت دیگری، بدون حضور وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، نمی‌توانند نامه دفاعیه از موکل خود به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند.

 

در صورت عدم وجود وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، این شرکتها یا افراد، یک ایمیل به نام شما درست می کنند و تمامی امور را به جای شما و با یک هویت جعلی انجام می دهند و گاها حتی اکانت و پسوورد را در اختیار شما نمی گذارند، یا اینکه به عنوان واسطه عمل کرده و تمامی امور مهاجرت یا ویزا را به یک مشاور یا وکیل رسمی کانادا می سپارند. فقط قرارداد مستقیم با مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به کانادا (مورد تایید ICCRC) را امضا کنید.

>> آموزش روش استعلام وکیل رسمی مهاجرت به کانادا <<

 

هزینه زندگی در کانادا شامل چه مواردی می شود؟

بسیاری از شهرهای کانادا در بین شهرهای برتر جهان به لحاظ کیفیت زندگی هستند. در این میان هزینه زندگی در کانادا از شهری به شهر دیگر بسیار متغیر است. به طور کلی هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا شامل هزینه های زیر است؟

 

- هزینه اجاره خانه و ماشین که در حدود 70 درصد هزینه های شما را در بر می گیرد.

- هزینه حمل و نقل، سوخت بیمه لباس و خوراک، تلفن، اینترنت، وسایل خانه که در حدود 30 درصد هزینه های شما را تشکیل می دهد.

 

مقایسه هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا

هزینه زندگی در کانادا از هر شهری به شهر دیگر متغیر است. برخی از مهم ترین شهرهای کانادا به قرار زیراند که در ادامه هزینه های زندگی در هر یک از این شهرها مورد برسی قرار می گیرد:

1. Vancouver, British Columbia  (ونکوور - بریتیش کلومبیا)

2. Toronto, Ontario  (تورنتو - اونتاریو)

3. Victoria, British Columbia  ( ویکتوریا - بریتیش کلومبیا)

4. Calgary, Alberta  (کلگری - آلبرتا)

5. Hamilton-Burlington, Ontario  (همیلتون و برلینگتون - اونتاریو)

6. Ottawa, Ontario  (اوتاوا - اونتاریو)

 

هزینه زندگی در ونکوور (Vancouver)

ونکوور به گرانترین شهر کانادا معروف است. این شهر شهری مناسب برای سرمایه گذاری و داشتن یک زندگی لوکس است. در این شهر ثروتمندان چینی و خاور میانه ای زیادی ساکن هستند.  ونکور یکی از شهرهای مطرح در زمینه صنعت فیلم سازی است و پاکیزه ترین شهر در کل قاره آمریکا می باشد. هزینه زندگی در ونکور برای خانواده های ساکن آن و کسانی که قصد مهاجرت به این شهر را دارند بسیار بالا است. می توان گفت که قسمت شمال و غرب ونکور از گران ترین قسمت های این شهر هستند.

بر طبق آمار و داده های 2019 هزینه زندگی در کانادا برای شهر ونکوور به صورت ماهانه به این قرار است:

متوسط اجاره آپارتمان یک اتاقه در مرکز شهر ونکوور به نرخ دلار کانادا  $1,912.77 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $1,444.08می باشد.

امکانات اولیه ( برق و آب و گاز) در ونکوور به نرخ دلار کانادا  $78.47 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $59.24 می باشد.

سوخت ( یک لیتر ) در ونکوور به نرخ دلار کانادا  $1.55 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $1.17 می باشد.

حقوق متوسط ماهانه (پس از کسر مالیات) در ونکوور به نرخ دلار کانادا  $3,232.12 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $2,440.15 می باشد.

مخارج متوسط ماهانه در ونکوور برای یک نفر منهای اجاره به نرخ دلار کانادا  $1,080.82 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $815.98 می باشد.

 

ونکوور کانادا

 

هزینه زندگی در تورنتو (Toronto)

تورنتو بزرگترین شهر کانادا و یکی از شهرهای تجاری آن به شمار می رود. تورنتو یکی از شهرهای گران و سطح بالای کانادا محسوب می شود, شهری مدرن با اتوبان های بزرگ و مراکز تجاری و صنعتی بیشمار و جاذبه های هنری و فرهنگی فراوان و با هزینه زندگی بالا، مخصوصا در قسمت شمال شهر تورنتو. این شهر بعد از ونکوور رتبه دوم گران ترین شهر کانادا را به خود اختصاص داده است.  اگر قصد تحصیل در این کشور را دارید بدانید که هزینه تحصیلی آن نسبت به شهری مانند مونترال کمتر است.

بر طبق آمار و داده های 2019 هزینه زندگی در کانادا برای شهر تورنتو به صورت ماهانه به این قرار است:

توضیحات: $C = دلار کانادا  _  $US = دلار آمریکا

متوسط اجاره آپارتمان یک اتاقه در مرکز شهر تورنتو به نرخ دلار کانادا  $2,027.16 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $1,530.44 می باشد.

امکانات اولیه ( برق و آب و گاز) در تورنتو به نرخ دلار کانادا  $164.34  برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $124.07 می باشد.

نرخ سوخت در تورنتو ( یک لیتر ) به نرخ دلار کانادا  $1.29 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $0.97 می باشد.

حقوق متوسط ماهانه در تورنتو (پس از کسر مالیات) به نرخ دلار کانادا  $3,459.30 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $2,611.66 می باشد.

مخارج متوسط ماهانه برای یک نفر منهای اجاره در تورنتو به نرخ دلار کانادا  $1,330.64 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $1,004.59 می باشد.

 

تورنتو کانادا

 

هزینه زندگی در ویکتوریا (Victoria)

پایتخت British Colombia (بریتیش کلومبیا) ویکتوریا می باشد. شهری با ساختمان های تاریخی زیبا و البته گران. این شهر به عنوان یکی از شهرهای برتر جهان به لحاظ کیفیت زندگی نامگذاری شده است که البته همگی این مزایا را باید در کنار هزینه زندگی نجومی ویکتوریا در نظر گرفت.

بر طبق آمار و داده های 2019 هزینه زندگی در کانادا برای شهر ویکتوریا به صورت ماهانه به این قرار است:

متوسط اجاره آپارتمان یک اتاقه در مرکز شهر ویکتوریا به نرخ دلار کانادا  $1,414.26 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $1,067.72 می باشد.

امکانات اولیه در مرکز شهر ویکتوریا ( برق و آب و گاز) به نرخ دلار کانادا  C$110.12 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $83.14 می باشد.

سوخت در ویکتوریا ( یک لیتر ) به نرخ دلار کانادا  $1.44 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $1.09 می باشد.

حقوق متوسط ماهانه در ویکتوریا (پس از کسر مالیات) به نرخ دلار کانادا  $3,101.44 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $2,341.49 می باشد.

مخارج متوسط ماهانه در ویکتوریا برای یک نفر منهای اجاره به نرخ دلار کانادا  $1,095.59 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $827.14 می باشد.

 

ویکتوریا کانادا

 

هزینه زندگی در کلگری (Calgary)

کلگری به عنوان مرکز انرژی ملی کانادا نامگذاری شده و تبدیل به یکی از قطب های رشد اقتصادی در کانادا شده است. این شهر دومین شهر به لحاظ داشتن شرکت های تجاری بزرگ در کانادا است. نرخ بیکاری بسیار اندک و حقوق بالا، این شهر را به یکی از مقاصد جذاب برای زندگی تبدیل کرده است. یکی از مزیت های زندگی در این شهر این است که مجبور به پرداخت مالیات بر فروش استانی برای خرید خانه نیستید.

بر طبق آمار و داده های 2019 هزینه زندگی در کانادا برای  شهر کلگری به صورت ماهانه به این قرار است:

متوسط اجاره آپارتمان یک اتاقه در مرکز شهر کلگری به نرخ دلار کانادا  $1,266.04 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $955.82 می باشد.

امکانات اولیه ( برق و آب و گاز ) در کلگری به نرخ دلار کانادا  $181.73 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $137.20 می باشد.

سوخت در کلگری ( یک لیتر ) به نرخ دلار کانادا  C$1.25 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $0.94 می باشد.

حقوق متوسط ماهانه در کلگری (پس از کسر مالیات) به نرخ دلار کانادا  $4,005.60 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $3,024.10 می باشد.

مخارج متوسط ماهانه در کلگری برای یک نفر منهای اجاره به نرخ دلار کانادا  $1,120.87 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $846.22 می باشد.

 

کلگری کانادا

 

هزینه زندگی در همیلتون و برلینگتون (Hamilton-Burlington)

یکی دیگر از شهرهای گران قیمت کانادا همیلتون است. این شهر به داشتن نواحی سرسبز فراوان و جاذبه های فرهنگی و هنری متعدد در کنار آبشارهای زیبا و کارخانه های تولید مشروب معروف است. همیلتون یکی از 5 مرکز گران برای خرید خانه در کانادا است اما هزینه زندگی در آن نسبت به ونکوور کمتر است. برلینگتون نیز یکی از شهرهای گران قیمت در کانادا بوده و هزینه زندگی در آن از همیلتون بالاتر است. به دلیل انحراف داده ها در برلینگتون داده های این دو شهر با یکدیگر برآورد شده است.

بر طبق داده های 2019 هزینه زندگی در کانادا برای شهرهای همیلتون و برلینگتون به صورت ماهانه به این قرار است:

متوسط اجاره آپارتمان یک اتاقه در مرکز شهر همیلتون یا برلینگتون به نرخ دلار کانادا $1,014.13 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $765.64 می باشد.

امکانات اولیه ( برق و آب و گاز ) به نرخ دلار کانادا $139.22 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $105.11 می باشد.

سوخت ( یک لیتر ) به نرخ دلار کانادا $1.23 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $0.93 می باشد.

حقوق متوسط ماهانه (پس از کسر مالیات) به نرخ دلار کانادا $3,274.69  برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $2,472.29 می باشد.

مخارج متوسط ماهانه برای یک نفر منهای اجاره به نرخ دلار کانادا $979.06 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $739.16 می باشد.

 

همیلتون کانادا

 

هزینه زندگی اوتاوا (Ottawa)

اوتاوا پایتخت کانادا و چهارمین شهر بزرگ کانادا به حساب می آید. این شهر یکی از تمیزترین شهرهای جهان معرفی شده است و به خاطر داشتن گالری های هنر فراوان، جشن ها و فستیوال های مشهور و سرگرمی های فراوان شهرت دارد. این شهر چهارمین شهر بزرگ کانادا است و بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه MERCUR این شهر به عنوان یکی از گران ترین شهرهای جهان و در عین حال مقرون به صرفه و ارزان شهر کانادا به لحاظ هزینه های اجازه خانه و حمل و نقل و غذا و سرگرمی انتخاب شده است.

بر طبق آمار و داده های 2019 هزینه زندگی در کانادا برای شهر اوتاوا به صورت ماهانه به این قرار است:

متوسط اجاره آپارتمان یک اتاقه در مرکز شهر اوتاوا به نرخ دلار کانادا $1,284.62 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $969.85 می باشد.

امکانات اولیه اوتاوا ( برق و آب و گاز) به نرخ دلار کانادا $169.25 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $127.78 می باشد.

نرخ سوخت در اوتاوا ( یک لیتر ) به نرخ دلار کانادا $1.22 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $0.92 می باشد.

حقوق متوسط ماهانه در اوتاوا (پس از کسر مالیات) به نرخ دلار کانادا $3,869.41 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $2,921.28 می باشد.

مخارج متوسط ماهانه در اوتاوا برای یک نفر منهای اجاره به نرخ دلار کانادا $1,096.62 برابر با نرخ دلار آمریکا به قیمت $827.91 می باشد.

 

اوتاوا

 

در پایان شیوه زندگی شما تعیین کننده میزان هزینه ها و مخارج زندگی شما در هر کشوری است. اینکه آیا شیوه زندگی پر خرجی را در پیش می گیرید و یا در هزینه ها صرفه جوی می کنید؟ آیا زیاد اهل گردش و تفریح هستید یا خیر؟ آیا به یک خانه و واحد آپارتمان بزرگ نیاز دارید و یا با یک خوابگاه  نیز راحت هستید؟ آیا غذایتان را خودتان درست می کنید و یا اینکه زیاد به رستوران ها سر می زنید. همه این موارد و موارد دیگر می تواند در میزان هزینه زندگی در کانادا تاثیر گذار باشد.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید و یا می‌توانید سوالات خود را در قسمت مشاوره رایگان مطرح فرمایید. یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و تجربه موسسه اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

ویزای شینگن آلمان

ویزا و اقامت سرمایه گذاری انگلیس

همه چیز درباره مهاجرت به انگلیس


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


زهرا :

سلام و وقتتون بخیر من 29 سالمه و لیسانس مهندسی فضای سبز دارم همسرم هم 35 سالشونه و دیپلم هم ندارن ولی گواهینامه پایه یکم بین المللی دارن یک ماهی هست که یادگیری زبان رو شروع کردیم و نهایتا تا سه ما دیگه به اتمام می رسونمو ده سال هم سابغه کار دارن

مشاور مهاجرت و ویزا

برای بررسی شرایط، توسط مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید.

یا برای بهره مندی از مشاوره مهاجرت قانونی، توسط وکیل رسمی مهاجرت، به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان مهاجرتی، کاریابی و سرمایه گذاری مهیـــار

- با مدیریت وکیل رسمی مهاجرت، مهیــار حلاج پور

دارای مجوز رسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی.

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

160 Eglinton Ave East, Suite 203, TO ON M4P 3B5 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

تماس رایگان از ایران (ارتباط مستقیم با دفتر کانادا):

02182802280(پاسخگویی: 18:00 الی 03:00)

واتساپ کانادا:

0014168905972(پاسخگویی: 18:00 الی 03:00)

 

دفتر ایران (تهران):

خیابان شریعتی، بعد از پل سید خندان، کوچه خیرمندی، پلاک27، طبقه دوم، واحد3. (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

02126713551(10 خط ویژه)

واتساپ ایران:

09124644197(پاسخگویی 10:00 الی 18:00)

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.