هزینه های زندگی و تحصیل در ونکوور کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۶/۲۰

پیشرفت عظیم ونکوور کانادا، این شهر را ناخواسته به عنوان یکی از پنج شهر برتر جهان برای کیفیت زندگی، زنده ماندن و شهرهای خوب زندگی معرفی می کند و به راحتی تازه واردان می‌توانند خود را با این شهر، سازگار کنند. با افزایش جمعیت، هزینه های زندگی و تحصیل در ونکوور کانادا، تغییر پیدا می‌کند و بسته به نیاز مردم، ممکن است قیمت اجناس و سطح کیفیت زندگی بالا و یا پایین برود.

در این مقاله، قصد داریم تا برای شما هزینه های زندگی و تحصیل در ونکوور کانادا بگوییم و از این جهت می توانید مهاجرت به ونکوور کانادا راحت‌تری داشته باشید.

مطلب مرتبط: اقامت امارات

 

اجاره خانه در ونکوور کانادا

 

 

 هزینه اجاره خانه در ونکوور کانادا

اخیرا، مقاله "شهر ونکوور کانادا" آپارتمان ارزان قیمت را 1730 دلار برای یک آپارتمان یک خوابه ذکر کرده است و گرچه ممکن است هزینه اجاره خانه در ونکوور کانادا بالاتر از این رقم برود.

طبق اعلام Numbeo، وب سایتی که هزینه زندگی در شهرهای جهانی را با یکدیگر مقایسه می کند، میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حال حاضر 1،926.97 دلار است و این هزینه با آگهی های اجاره خانه که در ونکوور کانادا به ثبت می رسد، می توان گفت که تطابق دارد و به هزینه های زندگی در ونکوور کانادا در ادامه خواهیم پرداخت.

اما باید دقت کرد که این هزینه شامل اینترنت و مصرف برق و گاز نیست و باید برای آن ها هزینه های دیگری بپردازید.

اگر بخواهید اینترنت را در خانه خود داشته باشید، تقریبا باید یک 80 دلار دیگر نیز به این هزینه ها اضافه کنید.

بنابراین، اگر شما قصد داشته باشید تا در یک آپارتمان تک خوابه زندگی کنید، به طور متوسط ماهیانه باید 2.081.56 دلار بپردازید که ممکن است این رقم بالا و یا پایین شود.

 

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 

هزینه های جانبی در ونکوور کانادا

مطمئنا شما در طول ماه، به اینترنت، گاز، برق و دیگر مسائل جانبی احتیاج خواهید داشت و نمی توان گفت که صرفا با اجاره کردن یک خانه و یا آپارتمان به تمام نیازهای خود خواهید رسید.

اگرچه قیمت خانه در ونکوور کانادا از سایر شهرهای کانادا بالاتر است و از نظر مقایسه بین المللی نسبتا بالا است اما برخی از هزینه های جانبی در ونکوور کانادا بسیار ارزان تر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

 

هزینه تقریبی خدمات آب و هوایی در ونکوور کانادا به شرح زیر است

_ گرمایش، برق، آب، گاز و غیره برای 2 نفر در آپارتمان کوچک = 107 دلار در هر ماه

_ اینترنت 60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر با داده های نامحدود و کابل = 75 دلار در هر ماه

_ استخدام نیرو برای تمیز کردن خانه = 29 دلار در ساعت

_ بنزین = 1.30 دلار الی 1.50 دلار به ازای هر لیتر

 _ برنامه های ماهانه تلفن همراه = 48.68 دلار در هر ماه

 

 هزینه های خوراکی و مراقبت شخصی در ونکوور کانادا

خوردن غذا و مراقبت شخصی یک امر ضروری برای زنده ماندن ما در این دنیا است و اگر بخواهید که غذا نخورید، مطمئنا شما مریض خواهید شد و ممکن است اتفاقات بسیار بدی برای بدن شما رخ دهد و از این جهت خوردن غذا الزامی است.

وعده های غذایی خانگی که از سوپر مارکت خریداری می شوند بیشتر یک اتفاق روزمره است. ما جمع بندی مختصری از برخی غذاهای اصلی موردنیاز برای تهیه یک وعده غذایی یا غذاهایی را که هر روز کم و بیش می‌خوریم و میانگین هزینه این غذاها در سوپر مارکت های ونکوور کانادا جمع آوری کرده‌ایم و به شرح زیر است.

 

_ یک تکه سینه مرغ = 8 دلار

_ 12 تخم مرغ = 5.10 دلار

_ یک عدد نان تازه = 0.77 دلار

_ دو کیلو سیب زمینی = 2.80 دلار

_ دو کیلو سیب = 3.70 دلار

_ دو کیلو گوجه فرنگی = 3.70 دلار

_ 1 کیلوگرم برنج سفید = 3.50 دلار

- 1 لیتر شیر = 2.52 دلار

 

سوپرمارکت های ونکوور

 

 هزینه های تحصیل در ونکوور کانادا

در کانادا و موسسات ونکوور کانادا به طور مداوم برخی از بالاترین میزان تحصیلات را به دانش آموزان خود ارائه می دهند. خوشبختانه برای مهاجران، مدارس دولتی ونکوور کانادا کاملا رایگان هستند که مهم نیست شما در کانادا به عنوان اقامت دائم یا ویزای کار موقت زندگی می‌کنید.

اگر ترجیح می‌دهید فرزند خود را به یکی از مدارس خصوصی نخبگان ونکوور کانادا بفرستید، گزینه های زیادی وجود دارد اما شما باید از قبل بسیار درخواست کنید و آماده موافقت با هزینه بالا باشید اما شایان ذکر است که هزینه های بسیار پایین نیز برای تحصیل در مدارس خصوصی وجود دارد.

مشخص شده که مدرسه ونکوور کانادا والدورف در ارزان ترین طیف مدارس خصوصی قرار دارد و با 3200 دلار در سال می توانید فرزندان خود را به آن جا برای تحصیل بفرستید.

 

بر خلاف این، قیمت سالانه School George's School از 16،085 دلار متغیر است، هزینه های تحصیل ونکوور کانادا در کل برای دانشجویان شبانه روزی 48.250 دلار در سال هزینه بر می دارد تا بخواهند در کانادا اقدام به تحصیل کنند.

دانشگاه های کانادا هزینه‌های شهریه را، خودشان تعیین می‌کنند و این ها بسته به چندین عامل متفاوت است که شما چه برنامه ای را می‌خوانید ، دانشجوی خود کشور کانادا هستید و یا اینکه به این کشور مهاجرت کرده‌اید و آیا در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنید یا خیر.

 

تمامی این عوامل باعث می‌شود تا شهریه شما متغیر باشد و در این بین ممکن است شما بتوانید بورسیه تحصیلی را نیز از دانشگاه مربوطه خود دریافت کنید که می‌توانید به هزینه های تحصیلی شما بسیار کمک کند.

اگر شهروند کانادایی هستید که در کانادا تحصیل می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که به طور متوسط 6،463 دلار در سال برای یک مقطع کارشناسی و  7,056دلار در سال برای مدرک تحصیلات تکمیلی بپردازید.

 

شهریه کارشناسی ارشد در کانادا

براساس آمار کانادا، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی در سال 2019/20 برابر با 29714 دلار کانادا (22500 پوند) در سال است.

اگر قصد دارید تا در شهر ونکوور اقدام به تحصیل در رشته علوم انسانی کنید، شما باید چیزی حدود 5،542 دلار بپردازید، در حالی که اگر بخواهید رشته تحصیلی مهندسی و یا پزشکی در کانادا و شهر ونکوور ادامه دهید، به طور متوسط 21,717 دلار کانادا یا 16446 دلار آمریکا است و برای دندان پزشکی و 14166 دلار کانادا 10724 دلار آمریکا نیاز به هزینه است.

اگر می‌خواهید تا در دوره های مدیریتی شرکت کنید، نیاز است تا شما برای تحصیل در این رشته، چیزی حدود 5170 دلار آمریکا بپردازید.

 

شهریه تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر می‌خواهید در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، شهریه به طور کلی کمتر است و بسته به برنامه شما این میزان هزینه متفاوت است.

آمار کانادا میانگین شهریه تحصیلات تکمیلی را برای دانشجویان بین المللی در 17,340 دلار در سال 2019/20  است که تقریبا 13437 دلار آمریکا است، قرار می‌دهد و این آمار نسبت به سال گذشته، چهار درصد افزایش داشته است.

برنامه های علوم پزشکی در سراسر دنیا گران هستند و به طور متوسط حدود 42,657 دلار آمریکا هزینه دارد.

 

هزینه تحصیل در ونکوور

 

هزینه های مراقبت از کودک ونکوور کانادا

به محض مهاجرت به کشور دیگری به عنوان واحد خانوادگی، بعید به نظر می‌رسد که شما مادربزرگ و مادربزرگ و یا سایر اعضای خانواده را به عنوان یک واحد پشتیبانی برای مراقبت از کودک داشته باشید که در این صورت، شما مجبور به پرداخت هزینه برای مراقبت از کودک خود توسط دیگر افراد متخصص در این زمینه خواهید بود.

اگر فرزند شما کودک نوپا یا هر سن قبل از پیش دبستانی است، تمدید مراقبت‌های روزانه پنج روز در هفته می تواند بسته به دستمزد ماهانه شما شود، بنابراین ضروری است که این کار را در بودجه بندی ماهانه یا هفتگی خود انجام دهید.

هزینه متوسط مراقبت از کودک در ونکوور کانادا در ماه 1300 دلار برای کودکان نوپا و 1400 دلار برای نوزادان است که بالغ بر 16800 دلار در سال است.

 

میزان حقوق کارمندان و کارگران در حوزه های مختلف در ونکوور کانادا

هزینه ماهیانه زندگی در ونکوور کانادا و قیمت مناسب آن اکثرا به میزان پولی که در هر ماه درآمد کسب می کنید بستگی دارد.

این که آیا شما هم اکنون یک شهروند هستید که در کانادا به ونکوور منتقل می‌شوید و یا از یک مقصد بین المللی به کانادا نقل مکان می کنید، می‌توانید میانگین حقوق خود را در ونکوور کانادا را مشخص کنید و ببینید برای حرفه شما تقاضا به چه صورت است و چه دستمزدی برای حرفه شما در این شهر در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب، شما می‌توانید تعیین کنید که آیا حرکت به ونکوور کانادا برای شما و خانواده امکان پذیر است و از نظر مالی امکان پذیر است یا خیر.

ما یک لیست کوچک از شغل های محبوب در ونکوور و برخی از مشاغل مورد نیاز در این شهر جمع کردیم تا بتوانید یک نیم نگاه کلی به شغل خود در شهر ونکوور کانادا داشته باشید و ببینید می‌توانید از پس هزینه ها بر بیایید یا خیر.

حقوق پلیس = 127،000 دلار - 137،000 دلار

حقوق وکالت = 130،854 دلار - 183،000 دلار

_ حقوق معمار = 68،725 دلار

_ حقوق آتش نشانی = 69204 دلار (سال اول) 98،868 دلار (سال چهارم) 104،796 دلار (بعد از 15 سال)

_ حقوق معلم = 54،000 دلار

_ حقوق پرستار = 26.53 دلار الی 41.49 دلار در ساعت

_ حقوق داروساز = 135،235 دلار

_ حقوق فیزیوتراپیست = 61،674 دلار (سال اول) به طور متوسط تا 96.547 دلار افزایش می یابد

_ حقوق حسابدار = 63،000 دلار

_ حقوق راننده کامیون = 21 دلار در ساعت

_ حقوق جوشکار = 24.02 دلار در ساعت

 

میزان حقوق در ونکوور کانادا

 

هزینه حمل و نقل

یکی از مهم‌ترین هزینه‌های زندگی در ونکوور، هزینه حمل و نقل است که پس از مسکن، دومین هزینه مهم به شمار می‌آید. ممکن است تصور کنید به دلیل معتدل بودن هوای این منطقه بتوانید گاهی به جای استفاده از سیستم حمل و نقل، پیاده تا محل کار بروید، این در حالی است که میانگین دمای هوای این شهر 4 درجه سانتیگراد است و چندان مناسب پیاده روی نیست. به ازای هر فرد در ماه باید مبلغی در حدود 124 دلار کانادا را برای حمل و نقل در نظر بگیرید.

 

هزینه زندگی در ونکوور

 

سرگرمی در ونکوور چقدر هزینه بر است؟

یکی از بهترین سرگرمی‌ها به هنگام کار و زندگی در ونکوور، رفتن به تئاتر است. سالن‌های بسیار بزرگی در این شهر وجود دارند که تماشای دیدن تئاتر در آن‌ها بسیار لذتبخش است. بستگی دارد برای تماشای چه نوع تئاتری آماده شده‌اید؟! یک تئاتر نه چندان حرفه‌ای کمتر از 10 دلار هزینه خواهد داشت. اما تئاترهای مهم شهر گاهی تا 100 دلار نیز قیمت دارند.

هر ساله در تمامی فصول نمایش‌های موزیکال بسیار زیبایی در ونکوور برگزار می‌شوند که به دلیل طرفدارانی که دارد معمولا با قیمت خیلی خوبی اجرا می‌شوند. در این نمایش‌ها، بازیگران مطرح نیز حضور دارند.

اگر هم طرفدار تماشای فیلم در سینما هستید برای خرید بلیط سینما 15 دلار کانادا، به ازای هر فرد باید پرداخت کنید.

 

مهاجرت به کانادا

 

اگر جزو افرادی هستید که اوقات فراغت خود را در باشگاه‌های ورزشی و زمین‌های بازی می‌گذرانید، خوب است بدانید در ونکوور نیز مانند جاهای دیگر، بسته به اینکه چه مدت بخواهید در سالن یا زمین بازی بمانید و از وسایل و امکانات استفاده کنید، متغیر است. به عنوان نمونه برای عضویت یک ماهه در یک باشگاه ورزشی در ونکوور، در حدود 55 دلار کانادا باید هزینه کنید. اما اگر بخواهید یک ساعت زمین ورزشی مانند تنیس را اجاره کنید مبلغ معادل 16 دلار کانادا را باید پرداخت کنید.

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

> زندگی در ونکور

وکیل مهاجرت کانادا

مهاجرت از طریق استارتاپ

ویزای مولتی کانادا

 

 

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


وحید یزدی :

سلام من لیسانس حسابداری و فوق لیسانس حسابرسی دارم و مدت 25 سال کار حرفه ای حسابداری انجام داده ام ، سطح زبان انگلیسی در حدود گفتاری و نوشتاری معمولی و روزمره می باشد و در حال حاضر با داشتن 45 سال سن مدیر مالی یک شرکت بزرگ هستم . خواستم سوال کنم آیا برای اینجانب موقعیت شغلی مناسب در کانادا فراهم می باشد. سپاسگزارم

با سلام

باید بتوانید انگلیسی صحبت کنید و تمکن مالی هم داشته باشید برای اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه تماس باما مراجعه کنید.

پریا :

من 18 سالمه رشتم گرافیکه ولی میخوام کنکور تجربی بدم ساکن ایران هستم برای تحصیل در کانادا با خونه خوب و ماشین و هزینه های شخصی و روزانه و هزینه دانشگاه حدودا چقدر پول باید داشته باشیم؟ و هزینه های قبل رفتن به کانادا برای مدرک زبان و .... هم همش روی هم چقدر میشه؟ و باید زبانم در چه حد باشه؟ و مراحل رفتن به کانادا چیه برای من با این سن و شرایط؟ و برای بورسیه شدن باید نمراتمون چجوری باشه حدودا و چجوری اقدام کنیم برای بورسیه شدن؟ و پر درامد ترین رشته تجربی به جز دارو سازی و دندون پزشکی چه شغلیه و چقدر در ماه حدودا درامد داره و از چه سنی میشه مشغول به کار کردن این شغل شد؟ برای یه دختر 18 19 ساله شهر ونکوور برای زندگی و تحصیل بهتره یا تورنتو؟چرا؟ من با این سن و شرایطم بدون خانواده تنها از چه طریقی اقدام کنم برای اومدن به کانادا ؟ و وقتی اقدام کردم کی کارام کامل اوکی میشه برای رفتن به کانادا؟

هزینه های تحصیل و زندگی را می توانید در صفحه هزینه زندگی در کانادا مطالعه بفرمایید.

 

Nazanin badiri :

در ترکیه زندگی میکنم و برای مهاجرت به کانادا به همراه فرزند و همسرم مشاوره میخواهم ، برای ویزای تحصیلی یا عیره

باید شرایط شما به دقت بررسی شود، به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه بفرمایید

اسفندیار نصیرزاده :

سلام .متخصص بیماریهای عفونی و48سال سن دارمو دارای دوفرزند 15و17 ساله.لطفا درمورد مهاجرت کانادا وکار وحتی نحوه ی سرمایه گذاری راهنمایی بفرمایید

با سلام و احترام می توانید در برنامه های استارتاپ ویزا و یا خرید یا راه اندازی بیزینس های مرتبط مثلا خرید یک کلینیک درمانی یا زیبایی اقدام به مهاجرت کنید از این رو میتوانید در صفحات گوگل عبارت خرید کلینیک در کانادا ویزا724 را جستجو کنید

farzaneh :

سلام من ارشد سخت افزار دارم سوالی که دارم من دیتابیس اوراکل کار کردم برای رفتن و پیدا کردن کار برنامه نویسی پایتون پیشنهاد میکنید یا جاوا اسکریپ؟ یا همون دیتابیس اوراکل و دیتاورهاوس منتظر جوابتون هستم با تشکر

باید ببینید توقع کارفرمایی که به شما جاب آفر کانادا یم دهید، چیست

غزاله :

سلام ، خسته نباشین میخواستم بدونم شرایط تح1یل در کانادا ، بورسیه ، و شعریه های دانشگاه ها چقدر هستن ، شنیده بودم برای رشته مزشکی ابتدا باید 4 سال در کالج بخونی و بعد اگر امتحان ها رو پاس کردی وارد دانشگاه بشی ، ایا همین طور است ؟

پزشکی در کانادا مستقیم نیست، باید در ابتدا یک مدرک لیسانس علوم پایه دریافت کنید، شهریه ها هم بسته به انتخاب دانشگاه و مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی کاملا متفاوت است

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.