ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

هزینه های زندگی و تحصیل در ونکوور کانادا


آخرین بروز رسانی : ۹۸/۱۲/۰۸

 

 

 

پیشرفت عظیم ونکوور کانادا، این شهر را ناخواسته به عنوان یکی از پنج شهر برتر جهان برای کیفیت زندگی، زنده ماندن و شهرهای خوب زندگی معرفی می کند و به راحتی تازه واردان می‌توانند خود را با این شهر، سازگار کنند. با افزایش جمعیت، هزینه های زندگی و تحصیل در ونکوور کانادا، تغییر پیدا می‌کند و بسته به نیاز مردم، ممکن است قیمت اجناس و سطح کیفیت زندگی بالا و یا پایین برود.

در این مقاله، قصد داریم تا برای شما هزینه های زندگی و تحصیل در ونکوور کانادا بگوییم و از این جهت می توانید مهاجرت به ونکوور کانادا راحت‌تری داشته باشید.

 

 

اجاره خانه در ونکوور کانادا

 

 هزینه اجاره خانه در ونکوور کانادا

اخیرا، مقاله "شهر ونکوور کانادا" آپارتمان ارزان قیمت را 1730 دلار برای یک آپارتمان یک خوابه ذکر کرده است و گرچه ممکن است هزینه اجاره خانه در ونکوور کانادا بالاتر از این رقم برود.

طبق اعلام Numbeo، وب سایتی که هزینه زندگی در شهرهای جهانی را با یکدیگر مقایسه می کند، میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حال حاضر 1،926.97 دلار است و این هزینه با آگهی های اجاره خانه که در ونکوور کانادا به ثبت می رسد، می توان گفت که تطابق دارد و به هزینه های زندگی در ونکوور کانادا در ادامه خواهیم پرداخت.

اما باید دقت کرد که این هزینه شامل اینترنت و مصرف برق و گاز نیست و باید برای آن ها هزینه های دیگری بپردازید.

اگر بخواهید اینترنت را در خانه خود داشته باشید، تقریبا باید یک 80 دلار دیگر نیز به این هزینه ها اضافه کنید.

بنابراین، اگر شما قصد داشته باشید تا در یک آپارتمان تک خوابه زندگی کنید، به طور متوسط ماهیانه باید 2.081.56 دلار بپردازید که ممکن است این رقم بالا و یا پایین شود.

 

هزینه های جانبی در ونکوور کانادا

مطمئنا شما در طول ماه، به اینترنت، گاز، برق و دیگر مسائل جانبی احتیاج خواهید داشت و نمی توان گفت که صرفا با اجاره کردن یک خانه و یا آپارتمان به تمام نیازهای خود خواهید رسید.

اگرچه قیمت خانه در ونکوور کانادا از سایر شهرهای کانادا بالاتر است و از نظر مقایسه بین المللی نسبتا بالا است اما برخی از هزینه های جانبی در ونکوور کانادا بسیار ارزان تر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

 

هزینه تقریبی خدمات آب و هوایی در ونکوور کانادا به شرح زیر است

_ گرمایش، برق، آب، گاز و غیره برای 2 نفر در آپارتمان کوچک = 107 دلار در هر ماه

_ اینترنت 60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر با داده های نامحدود و کابل = 75 دلار در هر ماه

_ استخدام نیرو برای تمیز کردن خانه = 29 دلار در ساعت

_ بنزین = 1.30 دلار الی 1.50 دلار به ازای هر لیتر

 _ برنامه های ماهانه تلفن همراه = 48.68 دلار در هر ماه

 

 هزینه های خوراکی و مراقبت شخصی در ونکوور کانادا

خوردن غذا و مراقبت شخصی یک امر ضروری برای زنده ماندن ما در این دنیا است و اگر بخواهید که غذا نخورید، مطمئنا شما مریض خواهید شد و ممکن است اتفاقات بسیار بدی برای بدن شما رخ دهد و از این جهت خوردن غذا الزامی است.

وعده های غذایی خانگی که از سوپر مارکت خریداری می شوند بیشتر یک اتفاق روزمره است. ما جمع بندی مختصری از برخی غذاهای اصلی موردنیاز برای تهیه یک وعده غذایی یا غذاهایی را که هر روز کم و بیش می‌خوریم و میانگین هزینه این غذاها در سوپر مارکت های ونکوور کانادا جمع آوری کرده‌ایم و به شرح زیر است.

 

_ یک تکه سینه مرغ = 8 دلار

_ 12 تخم مرغ = 5.10 دلار

_ یک عدد نان تازه = 0.77 دلار

_ دو کیلو سیب زمینی = 2.80 دلار

_ دو کیلو سیب = 3.70 دلار

_ دو کیلو گوجه فرنگی = 3.70 دلار

_ 1 کیلوگرم برنج سفید = 3.50 دلار

- 1 لیتر شیر = 2.52 دلار

 

سوپرمارکت های ونکوور

 

 هزینه های تحصیل در ونکوور کانادا

در کانادا و موسسات ونکوور کانادا به طور مداوم برخی از بالاترین میزان تحصیلات را به دانش آموزان خود ارائه می دهند. خوشبختانه برای مهاجران، مدارس دولتی ونکوور کانادا کاملا رایگان هستند که مهم نیست شما در کانادا به عنوان اقامت دائم یا ویزای کار موقت زندگی می‌کنید.

اگر ترجیح می‌دهید فرزند خود را به یکی از مدارس خصوصی نخبگان ونکوور کانادا بفرستید، گزینه های زیادی وجود دارد اما شما باید از قبل بسیار درخواست کنید و آماده موافقت با هزینه بالا باشید اما شایان ذکر است که هزینه های بسیار پایین نیز برای تحصیل در مدارس خصوصی وجود دارد.

مشخص شده که مدرسه ونکوور کانادا والدورف در ارزان ترین طیف مدارس خصوصی قرار دارد و با 3200 دلار در سال می توانید فرزندان خود را به آن جا برای تحصیل بفرستید.

 

بر خلاف این، قیمت سالانه School George's School از 16،085 دلار متغیر است، هزینه های تحصیل ونکوور کانادا در کل برای دانشجویان شبانه روزی 48.250 دلار در سال هزینه بر می دارد تا بخواهند در کانادا اقدام به تحصیل کنند.

دانشگاه های کانادا هزینه‌های شهریه را، خودشان تعیین می‌کنند و این ها بسته به چندین عامل متفاوت است که شما چه برنامه ای را می‌خوانید ، دانشجوی خود کشور کانادا هستید و یا اینکه به این کشور مهاجرت کرده‌اید و آیا در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنید یا خیر.

 

تمامی این عوامل باعث می‌شود تا شهریه شما متغیر باشد و در این بین ممکن است شما بتوانید بورسیه تحصیلی را نیز از دانشگاه مربوطه خود دریافت کنید که می‌توانید به هزینه های تحصیلی شما بسیار کمک کند.

اگر شهروند کانادایی هستید که در کانادا تحصیل می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که به طور متوسط 6،463 دلار در سال برای یک مقطع کارشناسی و  7,056دلار در سال برای مدرک تحصیلات تکمیلی بپردازید.

 

شهریه کارشناسی ارشد در کانادا

براساس آمار کانادا، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی در سال 2019/20 برابر با 29714 دلار کانادا (22500 پوند) در سال است.

اگر قصد دارید تا در شهر ونکوور اقدام به تحصیل در رشته علوم انسانی کنید، شما باید چیزی حدود 5،542 دلار بپردازید، در حالی که اگر بخواهید رشته تحصیلی مهندسی و یا پزشکی در کانادا و شهر ونکوور ادامه دهید، به طور متوسط 21,717 دلار کانادا یا 16446 دلار آمریکا است و برای دندان پزشکی و 14166 دلار کانادا 10724 دلار آمریکا نیاز به هزینه است.

اگر می‌خواهید تا در دوره های مدیریتی شرکت کنید، نیاز است تا شما برای تحصیل در این رشته، چیزی حدود 5170 دلار آمریکا بپردازید.

 

شهریه تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر می‌خواهید در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، شهریه به طور کلی کمتر است و بسته به برنامه شما این میزان هزینه متفاوت است.

آمار کانادا میانگین شهریه تحصیلات تکمیلی را برای دانشجویان بین المللی در 17,340 دلار در سال 2019/20  است که تقریبا 13437 دلار آمریکا است، قرار می‌دهد و این آمار نسبت به سال گذشته، چهار درصد افزایش داشته است.

برنامه های علوم پزشکی در سراسر دنیا گران هستند و به طور متوسط حدود 42,657 دلار آمریکا هزینه دارد.

 

هزینه تحصیل در ونکوور

 

هزینه های مراقبت از کودک ونکوور کانادا

به محض مهاجرت به کشور دیگری به عنوان واحد خانوادگی، بعید به نظر می‌رسد که شما مادربزرگ و مادربزرگ و یا سایر اعضای خانواده را به عنوان یک واحد پشتیبانی برای مراقبت از کودک داشته باشید که در این صورت، شما مجبور به پرداخت هزینه برای مراقبت از کودک خود توسط دیگر افراد متخصص در این زمینه خواهید بود.

اگر فرزند شما کودک نوپا یا هر سن قبل از پیش دبستانی است، تمدید مراقبت‌های روزانه پنج روز در هفته می تواند بسته به دستمزد ماهانه شما شود، بنابراین ضروری است که این کار را در بودجه بندی ماهانه یا هفتگی خود انجام دهید.

هزینه متوسط مراقبت از کودک در ونکوور کانادا در ماه 1300 دلار برای کودکان نوپا و 1400 دلار برای نوزادان است که بالغ بر 16800 دلار در سال است.

 

میزان حقوق کارمندان و کارگران در حوزه های مختلف در ونکوور کانادا

هزینه ماهیانه زندگی در ونکوور کانادا و قیمت مناسب آن اکثرا به میزان پولی که در هر ماه درآمد کسب می کنید بستگی دارد.

این که آیا شما هم اکنون یک شهروند هستید که در کانادا به ونکوور منتقل می‌شوید و یا از یک مقصد بین المللی به کانادا نقل مکان می کنید، می‌توانید میانگین حقوق خود را در ونکوور کانادا را مشخص کنید و ببینید برای حرفه شما تقاضا به چه صورت است و چه دستمزدی برای حرفه شما در این شهر در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب، شما می‌توانید تعیین کنید که آیا حرکت به ونکوور کانادا برای شما و خانواده امکان پذیر است و از نظر مالی امکان پذیر است یا خیر.

ما یک لیست کوچک از شغل های محبوب در ونکوور و برخی از مشاغل مورد نیاز در این شهر جمع کردیم تا بتوانید یک نیم نگاه کلی به شغل خود در شهر ونکوور کانادا داشته باشید و ببینید می‌توانید از پس هزینه ها بر بیایید یا خیر.

حقوق پلیس = 127،000 دلار - 137،000 دلار

حقوق وکالت = 130،854 دلار - 183،000 دلار

_ حقوق معمار = 68،725 دلار

_ حقوق آتش نشانی = 69204 دلار (سال اول) 98،868 دلار (سال چهارم) 104،796 دلار (بعد از 15 سال)

_ حقوق معلم = 54،000 دلار

_ حقوق پرستار = 26.53 دلار الی 41.49 دلار در ساعت

_ حقوق داروساز = 135،235 دلار

_ حقوق فیزیوتراپیست = 61،674 دلار (سال اول) به طور متوسط تا 96.547 دلار افزایش می یابد

_ حقوق حسابدار = 63،000 دلار

_ حقوق راننده کامیون = 21 دلار در ساعت

_ حقوق جوشکار = 24.02 دلار در ساعت

 

میزان حقوق در ونکوور کانادا

 

 

اگر تخصصی دارید که میتواند منجر به دریافت ویزای کار کانادا شود، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر اعلام فرصتهای شغلی جدید، در صفحه  اینستاگرام باشید.

 

ویزا 724 با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی وکیل مهاجرت، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید و یا می‌توانید سوالات خود را در قسمت  مطرح فرمایید. یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و تجربه موسسه اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

 > نگاهی اجمالی به کانادا

 > سرمایه گذاری در نیوبرانزویک

 > هزینه های زندگی در کبک  کانادا

 > هزینه های  تحصیل درکلگری  کانادا

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت وکیل رسمی مهاجرت، مهیــار حلاج پور. 

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران.

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

(ارتباط مستقیم و رایگان با دفتر کانادا از شماره تهران):

00982182802280 (پاسخگویی: 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

واتساپ دفتر کانادا:

0014168905972 (پاسخگویی: 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخگویی 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با دفتر مرکزی کانادا یا واتساپ تهران در ارتباط باشید

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.