هزینه های زندگی و تحصیل در ونکوور کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۹

 

 

 

پیشرفت عظیم ونکوور کانادا، این شهر را ناخواسته به عنوان یکی از پنج شهر برتر جهان برای کیفیت زندگی، زنده ماندن و شهرهای خوب زندگی معرفی می کند و به راحتی تازه واردان می‌توانند خود را با این شهر، سازگار کنند. با افزایش جمعیت، هزینه های زندگی و تحصیل در ونکوور کانادا، تغییر پیدا می‌کند و بسته به نیاز مردم، ممکن است قیمت اجناس و سطح کیفیت زندگی بالا و یا پایین برود.

در این مقاله، قصد داریم تا برای شما هزینه های زندگی و تحصیل در ونکوور کانادا بگوییم و از این جهت می توانید مهاجرت به ونکوور کانادا راحت‌تری داشته باشید.

 

 

اجاره خانه در ونکوور کانادا

 

 

 هزینه اجاره خانه در ونکوور کانادا

اخیرا، مقاله "شهر ونکوور کانادا" آپارتمان ارزان قیمت را 1730 دلار برای یک آپارتمان یک خوابه ذکر کرده است و گرچه ممکن است هزینه اجاره خانه در ونکوور کانادا بالاتر از این رقم برود.

طبق اعلام Numbeo، وب سایتی که هزینه زندگی در شهرهای جهانی را با یکدیگر مقایسه می کند، میانگین هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حال حاضر 1،926.97 دلار است و این هزینه با آگهی های اجاره خانه که در ونکوور کانادا به ثبت می رسد، می توان گفت که تطابق دارد و به هزینه های زندگی در ونکوور کانادا در ادامه خواهیم پرداخت.

اما باید دقت کرد که این هزینه شامل اینترنت و مصرف برق و گاز نیست و باید برای آن ها هزینه های دیگری بپردازید.

اگر بخواهید اینترنت را در خانه خود داشته باشید، تقریبا باید یک 80 دلار دیگر نیز به این هزینه ها اضافه کنید.

بنابراین، اگر شما قصد داشته باشید تا در یک آپارتمان تک خوابه زندگی کنید، به طور متوسط ماهیانه باید 2.081.56 دلار بپردازید که ممکن است این رقم بالا و یا پایین شود.

 

ارزانترین روش مهاجرت کانادا از زبان آقای حلاج پور (عضو رسمی ICCRC کانادا)

برای مشاهده دیگر ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 

هزینه های جانبی در ونکوور کانادا

مطمئنا شما در طول ماه، به اینترنت، گاز، برق و دیگر مسائل جانبی احتیاج خواهید داشت و نمی توان گفت که صرفا با اجاره کردن یک خانه و یا آپارتمان به تمام نیازهای خود خواهید رسید.

اگرچه قیمت خانه در ونکوور کانادا از سایر شهرهای کانادا بالاتر است و از نظر مقایسه بین المللی نسبتا بالا است اما برخی از هزینه های جانبی در ونکوور کانادا بسیار ارزان تر از کشورهای اروپایی و آمریکایی است.

 

هزینه تقریبی خدمات آب و هوایی در ونکوور کانادا به شرح زیر است

_ گرمایش، برق، آب، گاز و غیره برای 2 نفر در آپارتمان کوچک = 107 دلار در هر ماه

_ اینترنت 60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر با داده های نامحدود و کابل = 75 دلار در هر ماه

_ استخدام نیرو برای تمیز کردن خانه = 29 دلار در ساعت

_ بنزین = 1.30 دلار الی 1.50 دلار به ازای هر لیتر

 _ برنامه های ماهانه تلفن همراه = 48.68 دلار در هر ماه

 

 هزینه های خوراکی و مراقبت شخصی در ونکوور کانادا

خوردن غذا و مراقبت شخصی یک امر ضروری برای زنده ماندن ما در این دنیا است و اگر بخواهید که غذا نخورید، مطمئنا شما مریض خواهید شد و ممکن است اتفاقات بسیار بدی برای بدن شما رخ دهد و از این جهت خوردن غذا الزامی است.

وعده های غذایی خانگی که از سوپر مارکت خریداری می شوند بیشتر یک اتفاق روزمره است. ما جمع بندی مختصری از برخی غذاهای اصلی موردنیاز برای تهیه یک وعده غذایی یا غذاهایی را که هر روز کم و بیش می‌خوریم و میانگین هزینه این غذاها در سوپر مارکت های ونکوور کانادا جمع آوری کرده‌ایم و به شرح زیر است.

 

_ یک تکه سینه مرغ = 8 دلار

_ 12 تخم مرغ = 5.10 دلار

_ یک عدد نان تازه = 0.77 دلار

_ دو کیلو سیب زمینی = 2.80 دلار

_ دو کیلو سیب = 3.70 دلار

_ دو کیلو گوجه فرنگی = 3.70 دلار

_ 1 کیلوگرم برنج سفید = 3.50 دلار

- 1 لیتر شیر = 2.52 دلار

 

سوپرمارکت های ونکوور

 

 هزینه های تحصیل در ونکوور کانادا

در کانادا و موسسات ونکوور کانادا به طور مداوم برخی از بالاترین میزان تحصیلات را به دانش آموزان خود ارائه می دهند. خوشبختانه برای مهاجران، مدارس دولتی ونکوور کانادا کاملا رایگان هستند که مهم نیست شما در کانادا به عنوان اقامت دائم یا ویزای کار موقت زندگی می‌کنید.

اگر ترجیح می‌دهید فرزند خود را به یکی از مدارس خصوصی نخبگان ونکوور کانادا بفرستید، گزینه های زیادی وجود دارد اما شما باید از قبل بسیار درخواست کنید و آماده موافقت با هزینه بالا باشید اما شایان ذکر است که هزینه های بسیار پایین نیز برای تحصیل در مدارس خصوصی وجود دارد.

مشخص شده که مدرسه ونکوور کانادا والدورف در ارزان ترین طیف مدارس خصوصی قرار دارد و با 3200 دلار در سال می توانید فرزندان خود را به آن جا برای تحصیل بفرستید.

 

بر خلاف این، قیمت سالانه School George's School از 16،085 دلار متغیر است، هزینه های تحصیل ونکوور کانادا در کل برای دانشجویان شبانه روزی 48.250 دلار در سال هزینه بر می دارد تا بخواهند در کانادا اقدام به تحصیل کنند.

دانشگاه های کانادا هزینه‌های شهریه را، خودشان تعیین می‌کنند و این ها بسته به چندین عامل متفاوت است که شما چه برنامه ای را می‌خوانید ، دانشجوی خود کشور کانادا هستید و یا اینکه به این کشور مهاجرت کرده‌اید و آیا در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنید یا خیر.

 

تمامی این عوامل باعث می‌شود تا شهریه شما متغیر باشد و در این بین ممکن است شما بتوانید بورسیه تحصیلی را نیز از دانشگاه مربوطه خود دریافت کنید که می‌توانید به هزینه های تحصیلی شما بسیار کمک کند.

اگر شهروند کانادایی هستید که در کانادا تحصیل می‌کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که به طور متوسط 6،463 دلار در سال برای یک مقطع کارشناسی و  7,056دلار در سال برای مدرک تحصیلات تکمیلی بپردازید.

 

شهریه کارشناسی ارشد در کانادا

براساس آمار کانادا، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی در سال 2019/20 برابر با 29714 دلار کانادا (22500 پوند) در سال است.

اگر قصد دارید تا در شهر ونکوور اقدام به تحصیل در رشته علوم انسانی کنید، شما باید چیزی حدود 5،542 دلار بپردازید، در حالی که اگر بخواهید رشته تحصیلی مهندسی و یا پزشکی در کانادا و شهر ونکوور ادامه دهید، به طور متوسط 21,717 دلار کانادا یا 16446 دلار آمریکا است و برای دندان پزشکی و 14166 دلار کانادا 10724 دلار آمریکا نیاز به هزینه است.

اگر می‌خواهید تا در دوره های مدیریتی شرکت کنید، نیاز است تا شما برای تحصیل در این رشته، چیزی حدود 5170 دلار آمریکا بپردازید.

 

شهریه تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر می‌خواهید در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل کنید، شهریه به طور کلی کمتر است و بسته به برنامه شما این میزان هزینه متفاوت است.

آمار کانادا میانگین شهریه تحصیلات تکمیلی را برای دانشجویان بین المللی در 17,340 دلار در سال 2019/20  است که تقریبا 13437 دلار آمریکا است، قرار می‌دهد و این آمار نسبت به سال گذشته، چهار درصد افزایش داشته است.

برنامه های علوم پزشکی در سراسر دنیا گران هستند و به طور متوسط حدود 42,657 دلار آمریکا هزینه دارد.

 

هزینه تحصیل در ونکوور

 

هزینه های مراقبت از کودک ونکوور کانادا

به محض مهاجرت به کشور دیگری به عنوان واحد خانوادگی، بعید به نظر می‌رسد که شما مادربزرگ و مادربزرگ و یا سایر اعضای خانواده را به عنوان یک واحد پشتیبانی برای مراقبت از کودک داشته باشید که در این صورت، شما مجبور به پرداخت هزینه برای مراقبت از کودک خود توسط دیگر افراد متخصص در این زمینه خواهید بود.

اگر فرزند شما کودک نوپا یا هر سن قبل از پیش دبستانی است، تمدید مراقبت‌های روزانه پنج روز در هفته می تواند بسته به دستمزد ماهانه شما شود، بنابراین ضروری است که این کار را در بودجه بندی ماهانه یا هفتگی خود انجام دهید.

هزینه متوسط مراقبت از کودک در ونکوور کانادا در ماه 1300 دلار برای کودکان نوپا و 1400 دلار برای نوزادان است که بالغ بر 16800 دلار در سال است.

 

میزان حقوق کارمندان و کارگران در حوزه های مختلف در ونکوور کانادا

هزینه ماهیانه زندگی در ونکوور کانادا و قیمت مناسب آن اکثرا به میزان پولی که در هر ماه درآمد کسب می کنید بستگی دارد.

این که آیا شما هم اکنون یک شهروند هستید که در کانادا به ونکوور منتقل می‌شوید و یا از یک مقصد بین المللی به کانادا نقل مکان می کنید، می‌توانید میانگین حقوق خود را در ونکوور کانادا را مشخص کنید و ببینید برای حرفه شما تقاضا به چه صورت است و چه دستمزدی برای حرفه شما در این شهر در نظر گرفته شده است.

به این ترتیب، شما می‌توانید تعیین کنید که آیا حرکت به ونکوور کانادا برای شما و خانواده امکان پذیر است و از نظر مالی امکان پذیر است یا خیر.

ما یک لیست کوچک از شغل های محبوب در ونکوور و برخی از مشاغل مورد نیاز در این شهر جمع کردیم تا بتوانید یک نیم نگاه کلی به شغل خود در شهر ونکوور کانادا داشته باشید و ببینید می‌توانید از پس هزینه ها بر بیایید یا خیر.

حقوق پلیس = 127،000 دلار - 137،000 دلار

حقوق وکالت = 130،854 دلار - 183،000 دلار

_ حقوق معمار = 68،725 دلار

_ حقوق آتش نشانی = 69204 دلار (سال اول) 98،868 دلار (سال چهارم) 104،796 دلار (بعد از 15 سال)

_ حقوق معلم = 54،000 دلار

_ حقوق پرستار = 26.53 دلار الی 41.49 دلار در ساعت

_ حقوق داروساز = 135،235 دلار

_ حقوق فیزیوتراپیست = 61،674 دلار (سال اول) به طور متوسط تا 96.547 دلار افزایش می یابد

_ حقوق حسابدار = 63،000 دلار

_ حقوق راننده کامیون = 21 دلار در ساعت

_ حقوق جوشکار = 24.02 دلار در ساعت

 

میزان حقوق در ونکوور کانادا

 

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من، مهیار حلاج پور (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت، به شماره پروانه R520250 هستم.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

ما در طول سالیان فعالیتمان، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ایم و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital ارائه می شود. در این شرکت گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارت آپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار، برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت مهاجرتی ما

 

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

> زندگی در ونکور

وکیل مهاجرت کانادا

مهاجرت از طریق استارتاپ

ویزای مولتی کانادا

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


پریا :

من 18 سالمه رشتم گرافیکه ولی میخوام کنکور تجربی بدم ساکن ایران هستم برای تحصیل در کانادا با خونه خوب و ماشین و هزینه های شخصی و روزانه و هزینه دانشگاه حدودا چقدر پول باید داشته باشیم؟ و هزینه های قبل رفتن به کانادا برای مدرک زبان و .... هم همش روی هم چقدر میشه؟ و باید زبانم در چه حد باشه؟ و مراحل رفتن به کانادا چیه برای من با این سن و شرایط؟ و برای بورسیه شدن باید نمراتمون چجوری باشه حدودا و چجوری اقدام کنیم برای بورسیه شدن؟ و پر درامد ترین رشته تجربی به جز دارو سازی و دندون پزشکی چه شغلیه و چقدر در ماه حدودا درامد داره و از چه سنی میشه مشغول به کار کردن این شغل شد؟ برای یه دختر 18 19 ساله شهر ونکوور برای زندگی و تحصیل بهتره یا تورنتو؟چرا؟ من با این سن و شرایطم بدون خانواده تنها از چه طریقی اقدام کنم برای اومدن به کانادا ؟ و وقتی اقدام کردم کی کارام کامل اوکی میشه برای رفتن به کانادا؟

هزینه های تحصیل و زندگی را می توانید در صفحه هزینه زندگی در کانادا مطالعه بفرمایید.

 

اسفندیار نصیرزاده :

سلام .متخصص بیماریهای عفونی و48سال سن دارمو دارای دوفرزند 15و17 ساله.لطفا درمورد مهاجرت کانادا وکار وحتی نحوه ی سرمایه گذاری راهنمایی بفرمایید

با سلام و احترام می توانید در برنامه های استارتاپ ویزا و یا خرید یا راه اندازی بیزینس های مرتبط مثلا خرید یک کلینیک درمانی یا زیبایی اقدام به مهاجرت کنید از این رو میتوانید در صفحات گوگل عبارت خرید کلینیک در کانادا ویزا724 را جستجو کنید

farzaneh :

سلام من ارشد سخت افزار دارم سوالی که دارم من دیتابیس اوراکل کار کردم برای رفتن و پیدا کردن کار برنامه نویسی پایتون پیشنهاد میکنید یا جاوا اسکریپ؟ یا همون دیتابیس اوراکل و دیتاورهاوس منتظر جوابتون هستم با تشکر

باید ببینید توقع کارفرمایی که به شما جاب آفر کانادا یم دهید، چیست

غزاله :

سلام ، خسته نباشین میخواستم بدونم شرایط تح1یل در کانادا ، بورسیه ، و شعریه های دانشگاه ها چقدر هستن ، شنیده بودم برای رشته مزشکی ابتدا باید 4 سال در کالج بخونی و بعد اگر امتحان ها رو پاس کردی وارد دانشگاه بشی ، ایا همین طور است ؟

پزشکی در کانادا مستقیم نیست، باید در ابتدا یک مدرک لیسانس علوم پایه دریافت کنید، شهریه ها هم بسته به انتخاب دانشگاه و مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی کاملا متفاوت است

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.