کانادا را بهتر بشناسید 

کشور کانادا با حدود 10 میلیون متر مربع دومین کشور پهناور در جهان است.  و نیز شمالی ترین کشور قاره آمریکای شمالی محسوب می شود. این کشور پهناور دارای 10  استان و 3 ناحیه است. کانادا 6 منطقه با ساعت جهانی دارد. این کشور دارای یک جغرافیای بسیار متنوع می‌باشد. دشت و کوهستان های مرتفع  و همچنین علفزارهای زیبا و جنگل های انبوه در کانادا منظر چشم نوازی را در این کشور به وجود آورده است. این کشور، کشور آب است زیرا بیشترین مقدار دریاچه و آب‌های داخل مرزی در این کشور جای دارد. حدود 2 میلیون دریاچه در این کشور وجود دارد که این معادل 7.5  کل آب‌های شیرین جهان است. آب وهوای کانادا شمالی است و زمستان‌ها  نسبتا سرد است و می‌تواند تا 40 درجه زیر صفر نیزپایین بیاید. تابستان‌ها در نواحی جنوبی نسبتا گرم است بین 16 تا 28 درجه می تواند متغیر باشد. بیشتر قلمرو این کشور به دلیل سرما و یخ  خالی از سکنه است و به همین خاطر کشوری با این وسعت فقط  37 میلیون نفر جمعیت دارد.

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 واحد پول این کشور دلار است و بیشترین تاثیر را از کشور همسایه خود یعنی آمریکا می‌پذیرد. این دو کشور روابط اقتصادی و سیاسی بسیار نزدیکی با هم دارند. در واقع کانادا بیشترین حجم معاملات اقتصادی را با آمریکا دارد. پایتخت این کشور اتاوا است و مونترآل و تورنتو و ونکور از شهرهای بزرگ و پرجمعیت کانادا محسوب می‌شوند که سهم بیشتری از اقتصاد کانادا را به خود اختصاص داده‌اند. حکومت کانادا دموکراتیک فدرال است، در واقع پادشاهی قراردادی همراه با دمکراسی پارلمانی . نخست وزیر در این کشور دارای بیشترین اختیارات چه به لحاظ سیاسی و چه به لحاظ اقتصادی  است. زبان رسمی این کشور هم انگلیسی و هم فرانسه است. بطور کلی کانادا یک کشور آرام با سیاست‌های صلح طلبانه است که سعی در حل مشکلات جامعه جهانی دارد.ما در این مقاله سعی خواهیم کرد از جنبه‌های مختلف به کانادا نگاهی بیاندازیم و از ابعاد مختلف آن را بهتر بشناسیم.

مردم کانادا

مردم کانادا

جمعیت این کشور تلفیقی از جمعیت بومی و جمعیت مهاجر به خصوص اقوام اروپایی است. آب اوریجینال واژه ای است که به بومیان اصلی کانادا اطلاق می گردد. آن‌ها بیشتر ساکن شمال کانادا بوده اند ولی اکنون بیشتر در جنوب کانادا زندگی می کنند. آنان هم اکنون  در این کشور مورد احترام هستند و به استقلال در زبان بومی خود و اقتصاد دست یافته اند. 21 ژوئن روز مخصوص آب اوریجینال هاست که هر ساله آن را جشن می‌گیرند. کانادا با وسعت زیاد و جمعیت کم همیشه یک مقصد بسیار جذاب برای مهاجران بوده است. این کشور سالانه میزبان هزاران نفر مهمان خوانده ویا ناخوانده است.  در کل این اختلاط  ملیت های گوناگون در کانادا، باعث شده تا مهاجران در این کشور به راحتی با سایر مردم به صورت مسالمت آمیز و به دور از تعصب‌های نژادی زندگی کنند.

دین مردم کانادا

مردم کانادا در داشتن دین مخصوص خود، آزاد هستند. حدود 77 درصد جمعیت کانادا، مسیحی شامل 44 درصد  کاتولیک‌ها و 33 درصد پروتستان‌ها هستند. 16 درصد افراد بدون دین و 6 درصد هم‌، بقیه ادیان را  تشکیل می‌دهند.

غذای کانادایی

غذای مردم کانادا

کانادایی‌ها فرهنگ غذایی شبیه به آمریکایی ها و اروپایی هاست و ترکیبی از گوشت و هیدراتهای کربن است. البته با توجه به اختلاط  نژادهای گوناگون فرهنگ غذایی کانادا نیز متنوع  و گوناگون است. یکی از شناخته شده‌ترین غذاهای کانادا پوتین است که در آن سیب زمینی سرخ شده و تکه های پنیر و سس آب گوشت با هم یک ترکیب بسیار لذیذ می‌سازند که قیمت زیادی هم ندارد.

لباس کانادایی

لباس مردم کانادا

درباره فرهنگ لباس پوشیدن مردم کانادا نیز باید گفت که هیچ طرح لباس مخصوصی برای این کشور وجود ندارد و پوشش مردمان بومی کانادا هم در حال حاضر کاملا از بین رفته است. مردان به صورت رسمی بیشتر،  کت و شلوار و زنان نیز،  کت و شلوار و یا کت و دامن می پوشند. البته در فصل های سرد و نواحی سرد کانادا مردم از لباس‌های خزدار و پشمی به صورت شال و کلاه و گوشبند و دستکش استفاده می کنند.  پوشیدن لباس‌های بازدر مدارس و دانشگاه  ممنوع است و باید رسمی باشد. به طور کلی فرهگ پوشش مردم کانادا تحت تاثیر مستقیم کشور همسایه و بزرگترین شریک تجاری این کشوریعنی آمریکا است. نکته مهم درباره آزادی داشتن در انتخاب نوع پوشش است که هر کس می تواند نوع دلخواه پوشش خود را داشته باشد. مسلمانان می‌توانند از پوشش خاص خود استفاده کنند و ممنوعیتی برای حجاب داشتن وجود ندارد.

رفاه در کانادا

کانادا یکی از شادترین کشورهای دنیاست و طبق جدید ترین آمارها، مقام هفتم را دارد. این گزارش که از طرف سازمان ملل داده شده است، با بررسی شاخص های مورد نظر در میان 155 کشور مقام هفتم را به کانادا داده است. مهمترین فاکتورها در ارزیابی این کشورها، امید به زندگی ،میزان درآمد مردم، میزان فساد دولتی، میزان آزادی و مشارکت مردم در کارهای خیریه و عام المنفعه هستند. جشن‌ها و فستیوال‌های بسیار جذاب و متنوعی در کانادا وجود دارد که مردم این کشور را برای ساعاتی دور هم جمع کرده و به تقویت روحیه گروهی و جمعی آنها کمک می‌کند.  از موارد دیگر که کانادا را به یک مقصد جذاب برای مهاجران بدل می کند، علاوه بر سطح رفاه اجتماعی بالای مردم، امنیت بسیار خوب و مطلوبی است که در کانادا وجود دارد. این کشور یکی از امن ترین کشورهای جهان می باشد و آمار جرم وجنایت در این کشور بسیار کم است. این در حالی است که با توجه به وسعت بسیار زیاد کانادا این امر کار آسانی به نظر نمی‌رسد.

از لحظ سطح رفاه اجتماعی که با شاخص هایی از قبیل رشد اقتصادی، نرخ بیکاری، سطح سلامت جامعه، وضعیت تحصیل، محیط زیست و سطح امنیت و آزادی های شخصی سنجیده می شود، کانادا مقام پنجم را در جهان دارا است. این در حالیست که آمریکا در مقام هفدهم جهان قرار دارد. حدود 10 درصد تولید ناخاص سالانه صرف خدمات درمانی می شود و این خدمات را به صورت کاملا رایگان در اختیار  خود و پناهندگان و افرادی که در این کشور اقامت داِئم دارند، قرار می‌دهد.

کار در کانادا

کار در کانادا

کانادا یک کشور توسعه یافته و ثروتمند است. بیشتر مشاغل در کانادا در بخش خدمات و بقیه در بخش صنعت و منابع طبیعی است. نرخ بیکاری در این کشور 6.8 درصد است.

 قانون کار در کانادا  از استانی به استان دیگر می تواند متفاوت باشد. این قانون هیچ گونه تبعیضی را در مورد جنسیت و نژاد نمی‌پذیرد و همه در برابر آن یکسان هستند و تخصص و توانمندی در انجام کار عامل تعیین کننده در سطح درآمد افراد می باشد.در کل در سال 2019 حداقل حقوق درکانادا از ساعتی15 دلار تا ساعتی 11  دلار کانادا، طبق استانی که در آن کار می‌کنند، نوسان داشته است. کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است و این کمبود خود را از طریق پذیرش نیروی کارخارجی باید جبران کند، بنابراین با تعدادی برنامه مهاجرتی، کارفرمایان و افراد جویای کار را با هم مرتبط می سازد تا با بررسی این افراد و شرایط آنها، کافرمایان بتوانند بهترین ها را انتخاب کنند. داشتن دانش زبان و مهارت کاری ازنکات مهم در اخذ رضایت کارفرما می‌باشد.

ساعات کار و مرخصی در کانادا

ساعات کاری در کانادا تحت نظارت قوانین فدرال کانادا است و کارفرمایان وکارمندان موظف به رعایت آن هستند. این قانون میزان کار در هر شبانه روز را 8 ساعت ودر هفته 40 ساعت تعیین کرده است. در هفته یک روز نیز به استراحت اختصاص داده شده که معمولا روز یکشنبه است.

ساعات کاری بیش از 8 ساعت در روز شامل اضافه کاری می‌شود که نرخ دستمزد آن 1.5 برابر دستمزد معمولی است.

مرخصی  نیز مانند ساعات کاری قوانین خاص خود را دارد. مرخصی‌های مختلف و متفاوتی برای کارمندان  وجود دارد مانند مرخصی استعلاجی، مرخصی بارداری، مرخصی بعد از زایمان، مرخصی بستری شدن کودک نوزاد و… . فوت بستگان و ناتوانی در ادامه کار به دلایل پزشکی  و آسیب دیدن در حین کار نیز می‌تواند از دلایل درخواست مرخصی باشد.

تعطیلات در کانادا

کارمندان در کانادا از تعطیلات مختلفی بهره‌مند هستند. آنها می‌توانند بعد از اتمام یک سال کاری از دو هفته تعطیلات سالیانه لذت ببرند و اگر با یک کارفرما 6 سال پیاپی کار کرده باشند می‌توانند از سه هفته تعطیلی استفاده کنند.

در یک سال روزهای تعطیل دیگری نیز وجود دارد که تعطیلات عمومی است و به مناسبت‌های خاص هستند که شامل 9 روز در سال است.

– روز سال نو

– روز کریسمس

– یک روز بعد از کریسمس (روز باکسینگ)

– روز ویکتوریا

– روز کانادا

– روز یادبود

– روز شکرگزاری

– روز کارگر

– جمعه مقدس

آشنایی با آداب و معاشرت پس از مهاجرت به کانادا

در این بخش مروری خواهیم داشت به چند نمونه از آداب معاشرت مردم کانادا، تا در صورت مهاجرت به کانادا بدانید بهترین نوع معاشرت کدام است.

مهاجرت به کانادا

همیشه و در هر زمان اگر نیاز به کمک از کسی داشتید، جمله تان را با لطفا آغاز کنید.

در موقعیت های ناگوار که الزامی به عذرخواهی نیست بهتر است از کلمه ”متاسفم” استفاده کنید. در این صورت نشان خواهید داد که در آن لحظه شریک هستید و به صورت مودبانه احساس خود را بیان کرده‌اید. به عنوان نمونه سوگ عزیزان و یا از دست دادن یک موقعیت شغلی می‌توان نمونه‌هایی از این دست باشد.

به خاطر داشته باشید به صورت مستقیم، هیچگاه درباره حقوق، ثروت، وزن، سن و وضعیت تجدد و تاهل مردم کانادا، از آنها سوال نپرسید. سوالاتی از این دست نوعی تجاوز به حریم شخصی خواهد بود.

زمانی منتظر هستید تا جلو دستگاه خودپرداز بانکی نوبتتان شود، کمی از دستگاه فاصله بگیرید. با این کار به حریم شخصی افراد احترام گذاشته‌اید.

کانادایی‌ها بسیار صبور هستند، اما این بدان معنی نیست که به خود اجازه دهید بیشتر از 15دقیقه برای شرکت در جلسه‌ای تاخیر داشته باشید. آنها در عین حال که صبور هستند، بسیار وقت شناسند. همین امر سبب می‌شود در صورت داشتن تاخیر کمی عصبانی به نظر برسند.

به خاطر بسپارید با دهان پر، به هنگام صرف غذا، صحبت نکنید. این کار رفتاری بی ادبانه تلقی می‌شود.

زندگی در کانادا

کلام پایانی

همیشه به خاطر داشته باشید برای رفتن به منزل یک دوست یا یک آشنا حتما از قبل هماهنگ کنید. هیچ زمان، بدون هماهنگی قبلی وارد منزل کسی نشوید. نکته دیگر اینکه فرد دیگری را همراه خود به منزل کسی نبرید.

با رعایت این نکات ساده اما مهم می‌توانید به راحتی در این کشور زندگی کنید. بدون آنکه احساس غربت، پس از مهاجرت به کانادا داشته باشید.

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

3 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

  1. خانم طیبه کردی

    سلام ما یک خانواده۴نفره هستیم دو فرزند پسر زیر۱۸ سال دارم خودم دیپلم ریاضی دارم شوهرم لیسانس مردم شناسی دارای گواهینامه پایه یک هست و یک میلیارد سرمایه داریم ایا شانسی برای مهاجرت به کانادا داریم ایا خودم می توانم در رستورانها یا مغازه ها کار کنم با تشکر

    پاسخ دهید
  2. پوریا حیدریان

    سلام بنده۳۲ سال سن دارم.و کاردانی برق صنعتی هستم.در زمینه تابلو برق های صنعتی و اتوماسیون دستگاهها و plc کار کرده ام.همچنین در زمینهبرق خودرو هم توانایی کار و مانور دارم تجربه لازم رو کسب کرده ام.من به دنبال کسب درامد بالاتر و امنیت شغلی هستم.در این دو رشته ذکر شده کدام یک بازار بهتر و درامد بیشتر و بهتری دارد.ممنون اگه توضیح بفرمایید

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *