ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

نگاهی اجمالی به کار و زندگی مردم در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۹۸/۱۲/۰۸

کانادا را بهتر بشناسید 

کشور کانادا با حدود 10 میلیون متر مربع دومین کشور پهناور در جهان است.  و نیز شمالی ترین کشور قاره آمریکای شمالی محسوب می شود. این کشور پهناور دارای 10  استان و 3 ناحیه است. کانادا 6 منطقه با ساعت جهانی دارد. این کشور دارای یک جغرافیای بسیار متنوع می‌باشد. دشت و کوهستان های مرتفع  و همچنین علفزارهای زیبا و جنگل های انبوه در کانادا منظر چشم نوازی را در این کشور به وجود آورده است. این کشور، کشور آب است زیرا بیشترین مقدار دریاچه و آب‌های داخل مرزی در این کشور جای دارد. حدود 2 میلیون دریاچه در این کشور وجود دارد که این معادل 7.5  کل آب‌های شیرین جهان است. آب وهوای کانادا شمالی است و زمستان‌ها  نسبتا سرد است و می‌تواند تا 40 درجه زیر صفر نیزپایین بیاید. تابستان‌ها در نواحی جنوبی نسبتا گرم است بین 16 تا 28 درجه می تواند متغیر باشد. بیشتر قلمرو این کشور به دلیل سرما و یخ  خالی از سکنه است و به همین خاطر کشوری با این وسعت فقط  37 میلیون نفر جمعیت دارد.

 واحد پول این کشور دلار است و بیشترین تاثیر را از کشور همسایه خود یعنی آمریکا می‌پذیرد. این دو کشور روابط اقتصادی و سیاسی بسیار نزدیکی با هم دارند. در واقع کانادا بیشترین حجم معاملات اقتصادی را با آمریکا دارد. پایتخت این کشور اتاوا است و مونترآل و تورنتو و ونکور از شهرهای بزرگ و پرجمعیت کانادا محسوب می‌شوند که سهم بیشتری از اقتصاد کانادا را به خود اختصاص داده‌اند. حکومت کانادا دموکراتیک فدرال است، در واقع پادشاهی قراردادی همراه با دمکراسی پارلمانی . نخست وزیر در این کشور دارای بیشترین اختیارات چه به لحاظ سیاسی و چه به لحاظ اقتصادی  است. زبان رسمی این کشور هم انگلیسی و هم فرانسه است. بطور کلی کانادا یک کشور آرام با سیاست‌های صلح طلبانه است که سعی در حل مشکلات جامعه جهانی دارد.ما در این مقاله سعی خواهیم کرد از جنبه‌های مختلف به کانادا نگاهی بیاندازیم و از ابعاد مختلف آن را بهتر بشناسیم.

 

 

مردم کانادا

مردم کانادا

جمعیت این کشور تلفیقی از جمعیت بومی و جمعیت مهاجر به خصوص اقوام اروپایی است. آب اوریجینال واژه ای است که به بومیان اصلی کانادا اطلاق می گردد. آن‌ها بیشتر ساکن شمال کانادا بوده اند ولی اکنون بیشتر در جنوب کانادا زندگی می کنند. آنان هم اکنون  در این کشور مورد احترام هستند و به استقلال در زبان بومی خود و اقتصاد دست یافته اند. 21 ژوئن روز مخصوص آب اوریجینال هاست که هر ساله آن را جشن می‌گیرند. کانادا با وسعت زیاد و جمعیت کم همیشه یک مقصد بسیار جذاب برای مهاجران بوده است. این کشور سالانه میزبان هزاران نفر مهمان خوانده ویا ناخوانده است.  در کل این اختلاط  ملیت های گوناگون در کانادا، باعث شده تا مهاجران در این کشور به راحتی با سایر مردم به صورت مسالمت آمیز و به دور از تعصب‌های نژادی زندگی کنند.

دین مردم کانادا

مردم کانادا در داشتن دین مخصوص خود، آزاد هستند. حدود 77 درصد جمعیت کانادا، مسیحی شامل 44 درصد  کاتولیک‌ها و 33 درصد پروتستان‌ها هستند. 16 درصد افراد بدون دین و 6 درصد هم‌، بقیه ادیان را  تشکیل می‌دهند.

 

 

 

غذای کانادایی

غذای مردم کانادا

کانادایی‌ها فرهنگ غذایی شبیه به آمریکایی ها و اروپایی هاست و ترکیبی از گوشت و هیدراتهای کربن است. البته با توجه به اختلاط  نژادهای گوناگون فرهنگ غذایی کانادا نیز متنوع  و گوناگون است. یکی از شناخته شده‌ترین غذاهای کانادا پوتین است که در آن سیب زمینی سرخ شده و تکه های پنیر و سس آب گوشت با هم یک ترکیب بسیار لذیذ می‌سازند که قیمت زیادی هم ندارد.

 

لباس کانادایی

 

لباس مردم کانادا

درباره فرهنگ لباس پوشیدن مردم کانادا نیز باید گفت که هیچ طرح لباس مخصوصی برای این کشور وجود ندارد و پوشش مردمان بومی کانادا هم در حال حاضر کاملا از بین رفته است. مردان به صورت رسمی بیشتر،  کت و شلوار و زنان نیز،  کت و شلوار و یا کت و دامن می پوشند. البته در فصل های سرد و نواحی سرد کانادا مردم از لباس‌های خزدار و پشمی به صورت شال و کلاه و گوشبند و دستکش استفاده می کنند.  پوشیدن لباس‌های بازدر مدارس و دانشگاه  ممنوع است و باید رسمی باشد. به طور کلی فرهگ پوشش مردم کانادا تحت تاثیر مستقیم کشور همسایه و بزرگترین شریک تجاری این کشوریعنی آمریکا است. نکته مهم درباره آزادی داشتن در انتخاب نوع پوشش است که هر کس می تواند نوع دلخواه پوشش خود را داشته باشد. مسلمانان می‌توانند از پوشش خاص خود استفاده کنند و ممنوعیتی برای حجاب داشتن وجود ندارد.

 

رفاه در کانادا

کانادا یکی از شادترین کشورهای دنیاست و طبق جدید ترین آمارها، مقام هفتم را دارد. این گزارش که از طرف سازمان ملل داده شده است، با بررسی شاخص های مورد نظر در میان 155 کشور مقام هفتم را به کانادا داده است. مهمترین فاکتورها در ارزیابی این کشورها، امید به زندگی ،میزان درآمد مردم، میزان فساد دولتی، میزان آزادی و مشارکت مردم در کارهای خیریه و عام المنفعه هستند. جشن‌ها و فستیوال‌های بسیار جذاب و متنوعی در کانادا وجود دارد که مردم این کشور را برای ساعاتی دور هم جمع کرده و به تقویت روحیه گروهی و جمعی آنها کمک می‌کند.  از موارد دیگر که کانادا را به یک مقصد جذاب برای مهاجران بدل می کند، علاوه بر سطح رفاه اجتماعی بالای مردم، امنیت بسیار خوب و مطلوبی است که در کانادا وجود دارد. این کشور یکی از امن ترین کشورهای جهان می باشد و آمار جرم وجنایت در این کشور بسیار کم است. این در حالی است که با توجه به وسعت بسیار زیاد کانادا این امر کار آسانی به نظر نمی‌رسد.

از لحظ سطح رفاه اجتماعی که با شاخص هایی از قبیل رشد اقتصادی، نرخ بیکاری، سطح سلامت جامعه، وضعیت تحصیل، محیط زیست و سطح امنیت و آزادی های شخصی سنجیده می شود، کانادا مقام پنجم را در جهان دارا است. این در حالیست که آمریکا در مقام هفدهم جهان قرار دارد. حدود 10 درصد تولید ناخاص سالانه صرف خدمات درمانی می شود و این خدمات را به صورت کاملا رایگان در اختیار  خود و پناهندگان و افرادی که در این کشور اقامت داِئم دارند، قرار می‌دهد.

 

 

کار در کانادا

کار در کانادا

کانادا یک کشور توسعه یافته و ثروتمند است. بیشتر مشاغل در کانادا در بخش خدمات و بقیه در بخش صنعت و منابع طبیعی است. نرخ بیکاری در این کشور 6.8 درصد است.

 قانون کار در کانادا  از استانی به استان دیگر می تواند متفاوت باشد. این قانون هیچ گونه تبعیضی را در مورد جنسیت و نژاد نمی‌پذیرد و همه در برابر آن یکسان هستند و تخصص و توانمندی در انجام کار عامل تعیین کننده در سطح درآمد افراد می باشد.در کل در سال 2019 حداقل حقوق درکانادا از ساعتی15 دلار تا ساعتی 11  دلار کانادا، طبق استانی که در آن کار می‌کنند، نوسان داشته است. کانادا با کمبود نیروی کار مواجه است و این کمبود خود را از طریق پذیرش نیروی کارخارجی باید جبران کند، بنابراین با تعدادی برنامه مهاجرتی، کارفرمایان و افراد جویای کار را با هم مرتبط می سازد تا با بررسی این افراد و شرایط آنها، کافرمایان بتوانند بهترین ها را انتخاب کنند. داشتن دانش زبان و مهارت کاری ازنکات مهم در اخذ رضایت کارفرما می‌باشد.

 

ساعات کار و مرخصی در کانادا

ساعات کاری در کانادا تحت نظارت قوانین فدرال کانادا است و کارفرمایان وکارمندان موظف به رعایت آن هستند. این قانون میزان کار در هر شبانه روز را 8 ساعت ودر هفته 40 ساعت تعیین کرده است. در هفته یک روز نیز به استراحت اختصاص داده شده که معمولا روز یکشنبه است.

ساعات کاری بیش از 8 ساعت در روز شامل اضافه کاری می‌شود که نرخ دستمزد آن 1.5 برابر دستمزد معمولی است.

مرخصی  نیز مانند ساعات کاری قوانین خاص خود را دارد. مرخصی‌های مختلف و متفاوتی برای کارمندان  وجود دارد مانند مرخصی استعلاجی، مرخصی بارداری، مرخصی بعد از زایمان، مرخصی بستری شدن کودک نوزاد و... . فوت بستگان و ناتوانی در ادامه کار به دلایل پزشکی  و آسیب دیدن در حین کار نیز می‌تواند از دلایل درخواست مرخصی باشد.

 

تعطیلات در کانادا

کارمندان در کانادا از تعطیلات مختلفی بهره‌مند هستند. آنها می‌توانند بعد از اتمام یک سال کاری از دو هفته تعطیلات سالیانه لذت ببرند و اگر با یک کارفرما 6 سال پیاپی کار کرده باشند می‌توانند از سه هفته تعطیلی استفاده کنند.

در یک سال روزهای تعطیل دیگری نیز وجود دارد که تعطیلات عمومی است و به مناسبت‌های خاص هستند که شامل 9 روز در سال است.

- روز سال نو

- روز کریسمس

- یک روز بعد از کریسمس (روز باکسینگ)

- روز ویکتوریا

- روز کانادا

- روز یادبود

- روز شکرگزاری

- روز کارگر

- جمعه مقدس

 

اگر تخصصی دارید که میتواند منجر به دریافت ویزای کار کانادا شود، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر اعلام فرصتهای شغلی جدید، در صفحه  اینستاگرام باشید.

 

ویزا 724 با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی وکیل مهاجرت، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید و یا می‌توانید سوالات خود را در قسمت  مطرح فرمایید. یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و تجربه موسسه اطمینان حاصل نمایید.

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت وکیل رسمی مهاجرت، مهیــار حلاج پور. 

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران.

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

تماس رایگان از ایران (ارتباط مستقیم با دفتر کانادا):

00982182802280 (پاسخگویی: 18:00 الی 02:00 بوقت تهران - زبان فارسی)

 

واتساپ کانادا:

0014168905972 (پاسخگویی: 18:00 الی 02:00 بوقت تهران _ زبان فارسی)

 

واتساپ ایران:

09124644197 (پاسخگویی 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

دفتر ایران (تهران):

دفتر ایران (گیلان):

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با دفتر مرکزی کانادا یا واتساپ تهران در ارتباط باشید

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.