ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

شهریه رشته های مختلف در دانشگاه های کانادا


آخرین بروز رسانی : ۹۹/۰۸/۲۴

 

 

 شهریه رشته های دانشگاهی کانادا به چه صورت است؟

 شهریه رشته های مختلف در دانشگاه های کانادا متفاوت است. به راستی شهریه رشته های مختلف دانشگاه های کانادا چقدر است؟ دانشجویان به غیر از شهریه، چه هزینه هایی دارند؟ هزینه زندگی در کانادا چقدر است؟ شهریه رشته های پزشکی در کانادا چقدر است؟ شهریه رشته حقوق در دانشگاه های کانادا چقدر است؟

 کانادا در سالهای گذشته به یک مقصد محبوب برای تحصیل دانشجویان تبدیل شده است که دانشجویان بین المللی را به خود جذب می کند. کانادا با داشتن دانشگاه های معتبر، شهرهای دانشجویی  کم و پایین و سبک زندگی منظم، به کشوری با تقاضای بالا و شهرت بالا تبدیل شد. کانادا بیش از 30 دانشگاه با توجه به رتبه بندی دانشگاه های جهانی در میان بهترین موسسات دانشگاهی در سراسر جهان ذکر کرده است.

 

شهریه دانشگاه های کاناداشهریه رشته های مختلف در مقاطع مختلف تحصیلی متفاوت است

 

 

 شهریه رشته های مختلف دانشگاه های کانادا

 هزینه تحصیل دانشگاه های کانادا در مقایسه با ایران بالاتر بوده ولی در مقایسه با شهریه کشورهایی مانند انگلستان، ایالات متحده آمریکا یا استرالیا مناسب است. هزینه های دانشگاه ها ممکن است سالانه متفاوت باشد، زیرا بسته به رشته شهر یا مقطع تحصیلی تفاوت هایی را مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال کمترین شهریه در دانشگاه های نیوفاندلند ثبت شده در حالی که انتاریو گران ترین منطقه به لحاظ شهریه رشته های مختلف است.

 

 

 هزینه های تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی 2020

 شهریه دانشجویان بین المللی که در کانادا تحصیل می کنند به نوع برنامه و مکانی که برای تحصیل انتخاب می کنید بستگی دارد. دوره های کارشناسی از 7203 دلار تا 49،800 دلار در سال در شهریه متغیر است، در حالی که هزینه های تحصیل در سال برای دوره های کارشناسی ارشد بین 3،222 تا 42،850 دلار كانادا هزینه خواهد داشت.

 

 

 دانشگاه های برتر و شهریه رشته های مختلف

 

 دانشگاه تورنتو

 * شهریه لیسانس: 42870 دلار - 49800 دلار

 * شهریه کارشناسی ارشد: 6900 دلار - 22640 دلار

 

 دانشگاه بريتيش كلمبيا

 * شهریه لیسانس: 25،978 دلار - 36،588 دلار

 * شهریه کارشناسی ارشد: 8605 دلار

 

 ارزانترین دانشگاه بعدی ما در کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی است. این دانشگاه یکی از به صرفه ترین دانشگاه های تحصیلات تکمیلی است. تقریباً 4000 دانشجو هر ساله به اين دانشگاه راه مي يابند و پیشنهاد مهمی از برنامه های مختلف وجود دارد.

 برخی از اینها مربوط به علوم پزشکی بوده و برخی دیگر در حوزه مدیریت بازرگانی است. از مقطع کارشناسی ارشد تا دکترا، این گزینه عالی برای دانشجویانی است که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی هستند.

 

شهریه دانشگاه های کانادا سالهای اخیرشهریه رشته های مختلف طی سال های گذشته تا به امروز بروز شده است

 

 

 دانشگاه مك جيل

 * شهریه لیسانس: 16،815 دلار - 45263 دلار

 * شهریه کارشناسی ارشد: 16،816 دلار

 

 دانشگاه مك مستر

 * شهریه لیسانس: 20808 دلار - 27978 دلار

 * شهریه کارشناسی ارشد: 16761 دلار - 17096 دلار

 

 دانشگاه مونترال

 * شهریه لیسانس: 13048 دلار - 990 دلار

 * شهریه کارشناسی ارشد: 16372 دلار

 

 

 رشته های ارزان تحصيلی دانشگاه های كانادا و شهریه رشته های مختلف

 

 دانشگاه براندون

 * مکان: براندون ، مانیتوبا

 * شهریه: 7203 دلار

 * مدارك: BA ، BBA ، BEd ، BFA ، BM ، BN ، BSc

 

 از دانشجویان بین المللی در دانشگاه براندون دعوت می شود تا در روند درخواست بین المللی دانشگاه درخواست دهند. دانشگاه براندون ادعا می کند که یک رابطه طولانی و مثبت با دانشجویان بین المللی دارد و تعاملات و فرصت های پژوهشی آنها را یک به یک ارائه می دهد که در دانشگاه های بزرگتر به این صورت نیست.

 دانشگاه براندون در سال 1889 تاسیس شد و یکی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا است که شهریه کمی در زمینه هنر، علوم، آموزش، موسیقی و پرستاری دارد. 3000 دانشجوی کارشناسی در حال حاضر در دانشگاه براندون تحصیل می کنند و شما نیز می توانید در اين دانشگاه تحصيل كنيد.

 

 دانشگاه سنت بونيفيس

 * مکان: وینیپگ ، مانیتوبا

 * شهریه: 7482 دلار

 * رشته هاي تحصیلی: لیسانس هنر، مددکاری اجتماعی، ترجمه، علوم، پرستاری، تجارت و آموزش.

 دانشجویان ممکن است تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مانیتوبا ادامه دهند. دانشجویان بین المللی در سنت بونيفيس باید انتظار داشته باشند که بتوانند سطح معینی از فرانسه را صحبت کنند زیرا این دانشگاه فرانسه است.

 این موسسه در مانیتوبا واقع شده و یک دانشگاه دولتی است. نکته مهم این است که این موسسه دانشجویان را ملزم به داشتن حداقل مهارت در زبان فرانسه می کند. به این دلیل که با زبان اصلی در موسسه صحبت می شود. مهارت صحبت کردن انگلیسی هم ممکن است لازم باشد. دانشگاه سنت بونیفیس یک دانشگاه بسیار کوچک است که کمتر از 2000 دانشجو دارد. با این حال، برنامه هایی را در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد.

 

شهریه بر اساس شهر و دانشگاه شهریه رشته های مختلف براساس شهر و دانشگاه متفاوت خواهد بود

 

  دانشگاه گلف

 * مکان: گلف، انتاریو

 * شهریه: 9730 دلار

 * رشته های تحصیلی: لیسانس از 5 کالج (هنر ، علوم زیست شناسی ، تجارت و اقتصاد ، مهندسی و علوم فیزیکی ، علوم انسانی و اجتماعی کاربردی).

 

 دانشگاه منونایت

 * مکان: وینیپگ ، مانیتوبا

 * شهریه: 10003 دلار

 * مدارک: برنامه های سه و چهار ساله BA ، BSc ، BBA و کارشناسی ارشد

 

 دانشگاه نیوفاندلند

 * مکان: سنت جان ، نیوفاندلند

 * شهریه: 11460 دلار

 * رشته ها: بیش از 100 رشته برای لیسانس ، کارشناسی ارشد و گواهینامه ها

 

 دانشگاه بین المللی در منونایت

 دانشگاه Memorial به گرمی از برنامه های بین المللی استقبال می کند و دانشجویان را تشویق می کند. این دانشگاه خدمات ویژه ای را برای دانشجویان بین المللی مانند مشاوره دانشجویی، دفتر بین المللی و گروه های دانشجویی بین المللی ارائه می دهد.

 

شهریه رشته مختلف کاناداشهریه رشته های مختلف براساس دانشگاه و استان متفاوت است

 

  دانشگاه آلبرتا

 * شهريه براي دانشجويان بين المللي: 21668 دلار

 دانشگاه آلبرتا توسط دو مرد تاسیس شد که نام های آنها رادرفورد و توری است. این افراد در تأسیس دانشگاه های دیگر در کانادا تأثیرگذار بودند. وقف عظیم 1.2 میلیارد دلاری آن به دانشگاه کمک می کند تا فعالیتهای خود را انجام دهد و همچنین شهریه را کاهش دهد. این بخش دارای برخی از بخش ها است که در 100 برنامه برتر جهان قرار دارد.

 

 دانشگاه مك مستر

 * شهريه دانشجويان بين المللي: 2500 دلار

 * دانشگاه مک مستر یک دانشگاه مشهور در بسیاری از زمینه های دانشگاهی مانند مهندسی، MBA، پرستاری، علوم انسانی و هنر است.  یک دانشگاه تاریخی است و در سال 1887 تشکیل شده است. دارای یک برنامه درسی عالی است و به طور مداوم در 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. همچنین در مقایسه با دانشگاه های دیگر در سطح خود مانند UPenn یا Northwestern در ایالات متحده، مدارک MBA و Master را در کانادا ارزان ارائه می دهد.

 

دانشگاه مک مستر کاناداشهریه رشته های مختلف در دانشگاه مك مستر هم متفاوت است

 

 دانشگاه اوتاوا

 * شهريه دانشجويان بين المللي: 31444 دلار

 * دانشگاه اتاوا دانشگاه دولتی بزرگ است که در اتاوا ، انتاریو واقع شده است. این سخنرانی به دو زبان انگلیسی و فرانسه ارائه می دهد و این دانشگاه را به یکی از بزرگترین دانشگاه های دو زبانه در جهان تبدیل می کند.

 این همچنین عضو معتبر U15 است، که گروهی از دانشگاه های کانادا است که به دلیل تلاش های تحقیقاتی مورد تقدیر قرار گرفته است. در حال حاضر، 35000 دانشجوی کارشناسی و 5000 دانشجوی تحصیلات تکمیلی وجود دارد که در این دانشگاه افسانه اي تحصیل می کنند.

 

 دانشگاه سيمون فريزر

 * شهريه دانشجويان بين المللي: 5300 دلار

 * دانشگاه سایمون فریزر یک موسسه عظیم است که در بریتیش کلمبیا کانادا واقع شده است. این پردیس دارای دانشگاههای مختلفی مانند دیگری در ونکوور غیر از پردیس اصلی است. گرچه دانشگاه سایمون فریزر اغلب تحت نظر دانشگاه بریتیش کلمبیا قرار دارد، همچنان دانشگاه عالی کانادا است رشته هاي تحصيلي بسيار عالي ای در آن تدريس مي شود.

 

دانشگاه سیمون فریزر کاناداشهریه رشته های مختلف در دانشگاه سيمون فريزر براي دانشجويان بين المللي متغير خواهد بود

 

 دانشگاه بيشاپ

 * شهريه دانشجويان بين المللي: 17000 دلار

 دانشگاه بیشاپ دانشگاه هنرهای لیبرال است که در شربروک کانادا واقع شده است. دانشگاهی ارزان در کانادا در سال 1843 به عنوان کالج تأسیس شد، که به صورت پنج مدرسه دانشگاهی ارائه می شود و شامل تجارت، آموزش، علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم زندگی و علوم اجتماعی  در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

 این شهرت بیشتر به خاطر دانشکده تجارت آن است که برنامه های مدرک اقتصادی، کارآفرینی، تجارت بین المللی و غیره را ارائه می دهد. این دانشگاه دارای هفت تیم ورزشی که نماینده دانشگاه در مسابقات قهرمانی کشور است. تیم فوتبال دانشگاه بیشاپ در سراسر کانادا مشهور است.

 

 

 ارزان ترین رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه های کانادا و شهریه رشته های مختلف

 

 دانشگاه نیوفاندلند

 * مکان: سنت جان ، نیوفاندلند

 * شهريه دانشجويان بين المللي: 3222 دلار

 * رشته های دانشگاه: تنوع زیادی از برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا به صورت حضوری و آنلاین، در زمینه های علوم انسانی و علوم اجتماعی، برنامه های حرفه ای، برنامه های بین رشته ای و علوم دانشگاه نیوفاندلند به دلیل میزان پذیرش 66.8٪ میزان پذیرش دانشگاه در کانادا است. همچنین، این دانشگاه در بین دانشجویان بین المللی محبوب است زیرا دانشگاه ارزان قیمتی در کانادا است. بخشهای پزشکی، آموزشی و زمین شناسی آن یکی از بهترین موارد در کانادا است، بنابراین دانشجویان علاقه مند به این رشته ها قطعاً باید اقدام کنند.

 

 دانشگاه نیوفاندلند کانادادانشجويان بين المللي مبالغ متفاوتي را براي  شهریه رشته های مختلف در دانشگاه نيوفاند لند مي پردازند

 

 دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی

 * مکان: پرنس جورج ، بریتیش کلمبیا

 * شهريه دانشجويان بين المللي: 3297 دلار

 * رشته ها: MBA ، MSc ، MEd ، MEng ، MScN ، MSW ، گواهینامه های تحصیلات تکمیلی و برنامه های دکترا.

 

 دانشگاه كلگری

 * مکان: کلگری ، آلبرتا

 * شهريه دانشجويان بين المللي: 3693 دلار

 * مدارك: ارائه دوره های کارشناسی ارشد و دکترا مبتنی بر تحقیق در رشته های مختلف

 

 دانشگاه سيمون فاستر

 * مکان: برنابی، بریتیش کلمبیا

 * شهریه: 3743 دلار

 * رشته ها: انواع برنامه های تحصیلات تکمیلی در علوم کاربردی، هنرها و علوم اجتماعی، تجارت، ارتباطات، هنر و فناوری، آموزش، محیط زیست، علوم بهداشتی و علوم تجربی

 

 دانشگاه ساسكاچوان

 * مکان: ساسکاتون، ساسکاچوان

 شهريه دانشجويان بين المللي: 4358 دلار

 برنامه های تحصیلی: بیش از 80 مدرک کارشناسی ارشد و دکترا. متخصص در زمینه های تحقیق و پزشکی

 دانشگاه ساسکاچوان میزان قبولی بالایی در حدود 70٪ دارد. این میزان قبولی بالا خبر خوبی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند می باشد زیرا پذیرش در این دانشگاه عالی آسان تر است. همچنین، دانشجویان بین المللی می توانند از این واقعیت که دانشگاه ساسکاچوان یک دانشگاه ارزان کانادایی با دانشجويان عالی است، استفاده کنند.

 

دانشگاه ساسکاچوان کاناداشهریه رشته های مختلف براي دانشجويان بين المللي در دانشگاه ساسكاچوان به نحو ديگري رقم مي خورد  

 

 دانشگاه مانيتوبا

 * شهريه دانشجويان بين المللي: 22000 دلار

 دانشگاه مانیتوبا به خاطر برتری در تدریس دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مشهور است. همچنین، این دانشگاه یکی از مقرون به صرفه ترین دانشگاه های کانادا برای دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی است.

 

 دانشگاه وينيپگ

 * شهريه دانشجويان بين المللي: 13695 دلار

 دانشگاه وینیپگ، دانشگاه کانادایی با شهریه کم برای دانشجویان بین المللی است و تقریباً 10 هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند. تمرکز آن روی دانشجویان مقطع کارشناسی است و به دلیل تمرکز در مقطع کارشناسی رتبه های خوبی کسب کرده است. همچنین، این دانشگاه آموزش های عالی را به دانشجویان داخلی و بین المللی برای شهریه های مقرون به صرفه ارائه می دهد.

 

 دانشگاه نیوبرانزويک

 شهريه دانشجويان بين المللي: 21000 دلار

 دانشگاه نیوبرانزویک یک موسسه افسانه اي در کانادا است. رشته هاي علوم، مهندسی، پرستاری و پزشکی در اين دانشگاه تدريس مي شود. دانشجویان احتمالی باید به دانشگاه نیوبرانزویک و آنچه دانشگاه ارائه می دهد نگاهی بیندازند.

 

 

 نتيجه گيري

 شهریه رشته های مختلف در دانشگاه های کانادا متناسب با دانشگاه و رشته تحصيلي متفاوت است. دانشجويان بين المللي لازم است كه به كليه موارد انتخاب رشته و شهر دانشگاهي توجه كنند تا يك سال تحصيلي پرباری را داشته باشند.

 

 

 

 اگر تخصصی دارید که می‌تواند منجر به دریافت ویزای کار کانادا شود، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر اعلام فرصتهای شغلی جدید، در صفحه  اینستاگرام ما باشید.

 

 سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

 

استارتاپ ویزای کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

> هزینه های تحصیل در کانادا

> چگونه در کانادا پزشکی بخوانید

> معادل‌ سازی مدارک پزشکی در کانادا

> هزینه‌های تحصیل در استان‌های آتلانتیک

> ویزای تحصیلی کانادا

 

 

 مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت، مهیار حلاج پور عضو رسمی قانونگذاری مشاورین مهاجرت کانادا

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

ارتباط مستقیم و رایگان با دفتر کانادا از شماره تهران:

02182802280 (پاسخگویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

واتساپ دفتر کانادا:

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

دفتر تهران: 

02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 18:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه ها: 10 الی 14:00)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با شماره های تماس در ارتباط باشید.

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.