در حال حاضر کشور کانادا امتیاز ویژه ای برای ایرانیان در نظر گرفته است.

ایرانیان در خاک کانادا می‌توانند تا تاریخ 28 فوریه 2024 ویزای توریستی را به ویزای کار باز تبدیل کنند. اگر موفق به دریافت ویزای توریستی کانادا شوید، این روش فعلا یکی از بهترین روش های مهاجرتی کاناداست.

کوچکترین خطا در ثبت درخواست ویزای توریستی کانادا می تواند موجب ریجکتی شود؛ بنابراین اگر میخواهید مسیر درخواست ویزای کانادا برای شما بی نقص انجام شود، توصیه می‌شود با ما تماس بگیرید و از خدمات حرفه ای ما در دفاتر ایران و کانادا استفاده کنید.

برای اطلاع از هزینه ها و شرایط درخواست ویزای توریستی کانادا، در ویزا724 ، می توانید به لینک > هزینه ویزای توریستی کانادا، مراجعه نمایید.

پرسش و پاسخ های مهم درباره ویزای توریستی کانادا

با وکیل/مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا؛ آقای شهروز بهرامی اصل:

به سه روش می توانید برای درخواست ویزای توریستی کانادا اقدام کنید:

1. توسط کارشناسان باتجربه ی ویزا724 در دفاتر معتبر ایران و کانادا (بدون حضور وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا)

2. توسط وکیل و مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا در ویزا724 (ثبت درخواست در دفاتر کانادا)

3. توسط خودتان (در ادامه همین مطلب به صورت رایگان آموزش ثبت درخواست ویزای توریستی کانادا را در اختیارتان گذاشته ایم)

ویدئو تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار در سال 2023

جهت اطلاعات در مورد تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار به صفحه > ویزای کار باز مراجعه نمایید. 

چرا تاریخچه سفر قوی در شانس ویزای توریستی کانادا موثره؟

2. مدارک شغلی معتبر با گردش حساب متناسب با شغل

3. سند ملکی

4. تایید شرایط شما توسط مشاوران ویزا724

برای بررسی شرایط باما در تماس باشید…

لنگرچند توصیه بسیار مهم در خصوص ویزای توریستی کانادا (حتما قبل از آموزش مطالعه شود)

* اگر تاریخچه سفر قوی در 2 سال گذشته ندارید، مثلا ویزای شینگن، استرالیا، انگلستان، ژاپن. یا اقوام درجه یکی با اقامت دائم، در کانادا ندارید و یا دلیل محکمی برای سفر به کانادا ندارید؛ برای ویزای توریستی کانادا، شانس شما بسیار ضعیف است، بنابراین توصیه می شود برای دریافت ویزای شنگن اقدام کنید. اگر نمیدانید که شرایط شنگن را دارید یا خیر؛ می توانید با ما در تماس باشید. یا توصیه می‌شود مسیر دیگری را برای مهاجرت انتخاب کنید (فریب شرکتهایی که ادعا می‌کنند دعوتنامه آنها از کانادا، شانس شما را افزایش می دهد، را نخورید، دعوتنامه فقط دلیل سفر شما را توضیح می دهد، برای ویزای توریستی کانادا، شما باید ثابت کنید که قصد بازگشت به کشور خود را دارید و قصد پناهندگی در کانادا را ندارید)

* به هیچ عنوان از مدارک جعلی برای درخواست ویزای توریستی کانادا استفاده نکنید، ممکن است 5 سال از هر گونه درخواست ویزا به کشور کانادا، تحریم شوید و دیگر درهای ورود به کانادا را بر روی خودتان ببندید (فریب نخورید که به شما می گویند، کانادا هیچ مدرکی را استعلام نمی‌گیرد! ما ویزای تضمینی  کانادا میگیریم! ممکن است برای اینکه ویزا را تضمین کرده اند، از مدارک جعلی بدون اطلاع شما استفاده کنند که بخواهند شانس ویزا را افزایش دهند، اما در اصل شما 5 سال تحریم می شود و اگر پولتان را هم پس بدهند ارزشی ندارد).

* اگر به قصد پناهندگی میخواهید ویزای توریستی کانادا بگیرید، این تصمیم ممکن است یکی از بزرگترین اشتباهات شما در مسیر رسیدن به اقامت دائم کانادا باشد. چون احتمالا میخواهید با ارائه یک کیس دروغین درخواست پناهندگی کنید، باید بدانید که دست این گونه افراد خیلی وقت است که رو شده و مراقب شرکتهایی که وعده های پناهندگی می دهند باشید (شما کیس بهتری برای کلاهبرداری هستید تا اداره مهاجرت!)

* اگر میخواهید کل مسیر را خودتان طی کنید؛ در انجام مراحل آموزش زیر بسیار دقت داشته باشید، نامه قوی و با تحقیق برای آیتینری سفر خود ارائه دهید، تمکن مالی را با توجه به هدفی که دارید، ارائه دهید تا افسر اداره مهاجرت را برای صدور درخواست ویزا قانع کنید. در این آموزش فقط مراحل درخواست عنوان شده است، شانس دریافت ویزای توریستی کانادا به کیفیت پرونده شما بسیار بستگی دارد. اگر میخواهید یک وکیل قانونی مهاجرت، تمام پروسه درخواست ویزای شما را بر عهده بگیرد، صفحه درباره ما را مطالعه کنید. 

* دقت داشته باشید که انتخاب مشاور یا وکیل کانادا یا آژانس مسافرتی برای انجام هیچکدام از مراحل مهاجرت یا درخواست ویزای کانادا اجباری نیست، اما حضور یک وکیل یا مشاور خبره و با تجربه بسیار می تواند در مدیریت زمان و افزایش شانس ویزا موثر باشد.

اگر قبلا سابقه درخواست ویزا داشته اید اما ریجکت شده اید؛ توصیه می شود صفحه رفع ریجکتی ویزا را مطالعه بفرمایید. 

اگر قصد دریافت ویزای شینگن دارید، در ویزا724 ویزای ایتالیا و ویزای فرانسه اقدام می کنیم؛ که ضمانت بازگشت، اجباری ست.

ویزای توریستی کانادا

3. ثبت درخواست ویزای توریستی کانادا توسط خودتان (بدون حضور وکیل رسمی اداره مهاجرت کانادا یا آژانس مسافرتی)

آموزش رایگان صفر تا صد ثبت درخواست ویزا توریستی کانادا

این آموزش فقط مربوط به چگونگی ثبت درخواست ویزای توریستی کاناداست، عوامل بسیاری در شانس ویزا تاثیر گذار است، از جمله:

 • ارائه مدارک تمکن مالی با توجه به شرایطی که دارید، دعوتنامه ای که گرفتید، آیتینری سفری که نوشته اید.
 • ارائه مدارک هویتی و شناسایی بدون نقص و خطا
 • ارائه انگیزه نامه سفر اینکه چرا کانادا را انتخاب کرده اید، برنامه سفر شما چیست؟ چه مدت در کانادا می مانید؟ 
 • حتی ارائه یا آپلود درست مدارک
 • چینش درست مدارک

و عوامل بسیار دیگری در شانس ویزا تاثیر گذار است، که توصیه می کنیم اگر تا بحال تجربه این کار را نداشته اید از خدمات ما در ویزای توریستی کانادا استفاده بفرمایید اگر هم به هر دلیلی تمایل به پرداخت هزینه به وکیل رسمی ندارید، این مطلب را به صورت کامل مطالعه بفرمایید.

این مقاله کامل ترین آموزش رایگان، درخواست ویزای توریستی کاناداست که توسط تیم فنی ویزا 724 در اختیار شما قرار گذاشته شده.

امید است بتوانید با این آموزش مسیر درستی را انتخاب کنید.

* این مقاله دارای 3 صفحه آموزش، در حدود 15 هزار کلمه است. بنابراین توصیه می شود این صفحه را ذخیره کنید. 

برای انتخاب بهترین راه مهاجرت با توجه به شرایطی که دارید می توانید به بالای سایت به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه بفرمایید.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید؛ برای مشاهده روشهای مختلف مهاجرتی می توانید صفحه مهاجرت به کانادا، را مطالعه کنید

 

مراحل ثبت نام آنلاین ویزا توریستی کانادا

ویزا، نوعی اجازه ورود به یک کشور جهت اقامت موقت است که با اهداف مختلفی اخذ خواهد شد. ویزا توریستی کانادا هم از طرف دولت کانادا به اشخاصی که خواهان بازدید از این کشور باشند اعطا خواهد شد. این نوع ویزا در واقع به هدف سکونت در یک کشور خاص به کسی داده نخواهد شد. مثلاً برای انجام سفر و گردش، سر زدن به اقوام یا قرارهای کاری و تجاری شما می‌توانید از این اقامت موقت استفاده کنید. اصطلاحاً نام این نوع اقامت ویزای توریستی است اما این به آن معنی نیست که تنها برای مسافرت کاربرد دارد.

ویزا توریستی کانادا از طرف سفارت‌های این کشور در کشورهای مختلف به تمام افرادی که خواهان مسافرت به کشور کانادا باشند اعطا خواهد شد. البته کار به همین سادگی نیست و به طی کردن مراحل خاصی نیاز دارد. در حالت معمول پیش از هربار سفر کردن به کشور کانادا نیاز دارید تا ویزا توریستی کانادا را دریافت کنید. 

 مطلب پیشنهادی وی اف اس گلوبال چیست؟

 

لنگرگام به گام برای ارائه درخواست آنلاین ویزای کانادا

برای اغاز مراحل ثبت نام ویزای کانادا ابتدا لازم است تا فرم مناسب در وبسایت اداره مهاجرت کانادا را دانلود کنید. در این فرم مهم است تا اطلاعات مربوط به خود را به درستی با انتخاب آپشن‌های مختلف ارائه کنید. بسیار مهم است تا بتوانید هدف خود از اخذ ویزا توریستی کانادا را کامل بیان کنید. تجربه نشان داده که بهتر است هیچ جای فرم را خالی یا بدون پاسخ مناسب رها نکنید. این می‌تواند در پذیرش فرم شما اهمیت بالایی داشته باشد. پس از تکمیل درست فرم درخواست تمام مدارک را ضمیمه کنید. پس از مطالعه برگه مربوط به سیاست‌های حریم شخصی باید رضایت‌نامه خود برای موافقت با ادامه روند اخذ ویزا توریستی کانادا اعلام کنید. در رضایت‌نامه شما موافقت خود را با گرفتن تست‌های بیومتریک از طرف مراکز بررسی اعلام خواهید کرد. تست‌های بیومتریک شامل گرفتن اثر انگشت الکترونیکی و در برخی موارد عکس‌برداری از مردمک چشم می‌شود. حال شما تمام مدارک و مراحل درخواست را تکمیل کرده و کافی است تا به نزدیک‌ترین (CVAC) تحویل دهید. این مراکز که مراکز دریافت مدارک ویزای کانادا هستند و در واقع صادر کننده ویزا نیستند. با توجه به این دوری مراکز cvac و وجود دو روش برای درخواست ویزا توریستی کانادا که یکی بر روی کاغذ است و دیگری روش آنلاین، استفاده از روش آنلاین بسیار منطقی‌تر است، البته بهتر از با وکیل خود مشورت کنید. در روش آنلاین، طبق اعلام دولت کانادا ممکن است سرعت بررسی سریع‌تر باشد و سایر امور مثل تکمیل سایر مدارک آسان خواهد بود. این که انجام این کار به روش آنلاین برای شما ممکن است یا نه بستگی به دولت کانادا دارد. چنانچه در فرآیندهای کسب ویزا توریستی کانادا نیازی به ارائه اطلاعات بیومتریک پیش از مراحل ابتدایی باشد، درخواست آنلاین ممکن نیست. دقت داشته باشید که در کیس‌های خاص ممکن است که مسئول و به اصطلاح افسر اقامت، از شما مدارک بیشتری جهت موافقت با درخواست ویزا توریستی کانادا شما بخواهد. باید آمادگی داشته باشید تا تمام مدارک رسمی مربوط به اطلاعات و جزئیات شخصی خود را ارائه دهید. باید به یاد داشته باشید که کنسول کاملاً آزاد است تا به هر نحوی با درخواست شما مخالفت کنید. عوامل زیادی در متقاعد کردن کنسول مؤثر هستند.

 

راهنمای تصویری تکمیل فرم درخواست ویزا توریستی کانادا

(ویزا724 هیچگونه مسئولیتی در قبال خطاهای شما برای پر کردن فرمهای ویزای توریستی کانادا ندارد؛ اگر می خواهید خودتان درخواست کننده ویزا باشید، بسیار با دقت این کار را انجام دهید)

در ادامه به صورت مرحله به مرحله، پر کردن فرم تقاضای ویزا توریستی کانادا توضیح داده خواهد شد. بدیهی است که برای درک مناسب مراحل توضیح داده شده باید به شماره‌های مورد اشاره در تصاویر دقت فرمایید.

مراحل ویزای توریستی کانادا

جهت شروع مراحل ویزای توریستی کانادا از شما درخواست می‌کنیم که وارد وب سایت دولت کانادا شوید. لینک مربوطه قرار داده شده است.

وب سایت دولت کانادا

وب سایت دولت کانادا

وقتی که وارد صفحه وب سایت شدید، می توانید از بین زبان انگلیسی و فرانسوی، آن که مسلط تر هستید را انتخاب کرده و ادامه فرایند را دنبال کنید. در این مقاله آموزشی ما زبان انگلیسی انتخاب می کنیم. پس از کلیک بر روی English وارد صفحه زیر خواهید شد.

صفحه خدمات

صفحه خدمات

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید، شما می توانید از خدمات متفاوت این صفحه از وب سایت استفاده کنید. کار ما در این صفحه این است که به بخش درخواست ویزای توریستی کانادا وارد شویم. برای این کار به پایین صفحه مراجعه نموده و از بین گزینه های موجود باید Immigration and citizenship را انتخاب نمایید. بخش مربوطه در تصویر زیر با کادر قرمز رنگ مشخص شده است.

انتخاب خدمات مهاجرت

انتخاب خدمات مهاجرت

با کلیک نمودن بر روی بخش مشخص شده در داخل کادر قرمز رنگ در تصویر بالا، به صفحه زیر هدایت خواهید شد. در این صفحه خدمات مختلف سفر و مهاجرت به کانادا از طریق لینک های مربوطه قابل دستیابی خواهند بود. برای منتقل شدن به بخش مربوط به ویزای توریستی کانادا، باید به پایین صفحه مراجعه نمایید و همانطور که در تصویر پایین با کادر قرمز رنگ مشخص شده است، باید بر روی گزینه Visit کنید کلیک نمایید.

انتخاب گزینه ویزیت

انتخاب گزینه ویزیت

در این صفحه خدمات مختلف مربوط به ویزای توریستی کانادا قرار داده شده است. همچنین شما می‌توانید اطلاعات مربوط به معیارهای مخصوص ایرانیان دارای اقامت دائم در کانادا، از طریق آخرین بخش مشخص شده در تصویر پایین دسترسی داشته باشید.

صفحه خدمات ویزیت

صفحه خدمات ویزیت

در همان صفحه اگر کمی پایین تر بیاید، باید به بخش Services and information بروید. در این قسمت بر روی Apply for a visitor visa کلیک نمایید. قسمت مربوطه با یک کادر قرمز رنگ در تصویر زیر مشخص شده است.

انتخاب صفحه اپلای برای ویزای توریستی

انتخاب صفحه اپلای برای ویزای توریستی

وقتی بر روی لینک اشاره شده در بخش قبلی کلیک نمایید، به صفحه زیر هدایت خواهید شد. در این صفحه اطلاعات مربوط به ویزای توریستی کانادا از جمله مدارک مورد نیاز، مراحل کار، افراد مجاز به درخواست ویزا، مدارک تکمیلی قرار داده شده اند. همچنین توضیحاتی درباره درخواست ویزای توریستی کانادا و فرایند پس از درخواست این ویزا نوشته شده است. جهت تکمیل فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا باید بر روی آیتم پنجم یعنی Apply کلیک کنید.

صفحه اپلای

صفحه اپلای

وقتی در فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا در بخش فوق بر روی گزینه اپلای کلیک می کنید، صفحه سایت به فرم تصویر بالا تغییر می یابد. در اینجا اطلاعاتی مربوط به روش های مختلف درخواست ویزای توریستی کانادا داده شده‌اند. اگر به پایین همین صفحه مراجعه کنید، با اطلاعاتی همانند موارد اشاره شده در تصویر زیر مواجه خواهید شد. از اینجا به بعد شما باید اطلاعات خود را به دقت وارد کنید.

انتخاب علت سفر به کانادا

انتخاب علت سفر به کانادا

زمانی که در ادامه فرایند اپلای ویزای توریستی کانادا به صفحه ای مانند تصویر فوق می رسید، باید هدف خود را از درخواست ویزای توریستی کانادا اعلام کنید. همانطور که مشاهده می کنید، در این قسمت 8 گزینه مختلف از دلایل اپلای برای ویزای توریستی کانادا آورده شده‌اند. اگر دلیل سفر شما در بین گزینه ها بودند، باید دقیقا همان مورد را انتخاب کنید. اگر علت سفر شما مورد دیگری است، میتوانید با کلیک بر روی گزینه آخر «None of the above»  به صفحه بعدی مراجعه کنید. بر روی آیکون مشکی رنگ دارای متن «Get instructions» کلیک نمایید.

تایید هدف از سفر

تایید هدف از سفر

با کلیک بر روی گزینه اشاره شده در بخش قبل، به صفحه ای همانند تصویر فوق هدایت می شوید. در این جا می خواهند مطمئن شوند که موردی که انتخاب کرده اید، دقیقاً همان علت اصلی دریافت ویزای توریستی کانادا است. اگر از انتخاب خود مطمئن هستید، بر روی آیکون بنفش رنگ حاوی متن تایید کلیک کنید‌. در صورتی که هدف خود از دریافت ویزای توریستی کانادا اشتباهی اعلام کرده اید، می توانید بر روی متن «make another selection of the list»  کلیک کنید. با این کار به صفحه قبلی بازگشت داده می شوید و در آنجا باید، گزینه صحیح مربوط به هدف سفر توریستی به کانادا را انتخاب کنید. با این حال، با گذر از این مرحله به بخش زیر هدایت می شوید.

انتخاب ورود به پرتال IRCC

انتخاب ورود به پرتال IRCC

در این قسمت، وب سایت به شما می‌گوید که باید از طریق پرتال IRCC برای درخواست ویزای توریستی کانادا اقدام کنید‌. برای این کار باید بر روی آیکون سبز رنگی که حاوی متن مطابق تصویر فوق است، کلیک نمایید‌‌. با این کار به پرتال IRCC همانند تصویر زیر هدایت می شوید.

توضیحات

توضیحات

در صفحه اول پرتال IRCC، مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا به طور کامل شرح داده شده اند. ما هم در ادامه فرایند آموزش درخواست ویزای توریستی کانادا به همین ترتیب پیش می‌رویم. در همین بخش اگر به پایین صفحه مراجعه کنید، لینک درخواست آنلاین ویزای توریستی کانادا را مشاهده خواهید کرد‌. برای ادامه کار باید بر روی Signup and apply کلیک نمایید.

ثبت نام در سایت

ثبت نام در سایت

البته گزینه دیگری هم به جز درخواست آنلاین برای ویزای توریستی کانادا برای افرادی که امکان درخواست آنلاین را ندارند، وجود دارد. می‌توانند درخواست خود را از طریق تکمیل فرم کاغذی تکمیل نمایند. برای این کار باید در پایین صفحه فوق بر روی لینک داخل متن «Allpy on paper» کلیک کنند. البته این روش بیشتر برای پناهندگان و افرادی که به دلایل خاصی مشکلات شهروندی دارند، قابل انجام خواهد بود. بقیه افراد به روش آنلاین درخواست خود را تکمیل کنند. برای این کار اگر در صفحه تصویر بالا بر روی «Sign up and apply»  کلیک کرده باشید، به صفحه زیر هدایت می شوید.

انتخاب فرد درخواست کننده ویزا

انتخاب فرد درخواست کننده ویزا

در ادامه فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا که به صفحه همانند تصویر فوق هدایت می شوید، سه گزینه مختلف پیش روی شما قرار خواهد داشت. این گزینه ها مربوط به شخصی است که درخواست ویزای توریستی کانادا برای او تکمیل می شود. در صورتی که در حال حاضر برای خودتان درخواست می کنید، باید بر روی گزینه اول کلیک کنید. اگر این درخواست برای شخص دیگری همچون پدر و مادرتان است، باید بر روی گزینه دوم کلیک کنید. اگر علاوه بر شما، شخص یا اشخاص دیگری نیز در این سفر با شما همراه هستند، باید بر روی گزینه سوم کلیک کنید. با کلیک بر روی گزینه مربوطه به صفحه زیر هدایت خواهید شد.

توضیح مدت زمان انتظار

توضیح مدت زمان انتظار

وقتی به صفحه فوق هدایت می شوید، به شما توضیح داده شده است که درخواست شما ظرف مدت 14 تا 30 روز کاری مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این زمان بندی ها دقیق بوده و قطعاً بیش از 30 روز طول نخواهد کشید. باید بر روی آیکون بنفش رنگی که دارای متن «Get an IRCC account» است، کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی این قسمت، به صفحه زیر هدایت می شوید.

وارد کردن ایمیل

وارد کردن ایمیل

در صفحه فوق جهت ایجاد حساب کاربری در پرتال IRCC باید ایمیل خود را وارد نمایید. پس از وارد نمودن مجدد جهت تایید آدرس ایمیل نوشته شده، باید بر روی گزینه «Get invitation code» جهت دریافت کد فعال سازی کلیک کنید.

کد تایید ایمیل

کد تایید ایمیل

در گام بعدی وب سایت برای شما یک کد فعال سازی برای پرتال درخواست ویزای توریستی کانادا ارسال میکند، شما می‌توانید با زدن بر روی گزینه «Copy to clipboard» آن را در حافظه دستگاه خود ذخیره کنید. سپس بر روی آیکون سبز رنگی که حاوی متن «continue to the IRCC portal sign up page» کلیک کنید. با انجام این کار به صفحه زیر هدایت خواهید شد.

 تایید ایمیل و ارسال رمز عبور

 تایید ایمیل و ارسال رمز عبور

همانطور که در تصویر فوق مشاهده می کنید، شما باید کد فعال سازی کپی شده در بخش قبلی را در باکس اول جایگذاری کنید. در بخش بعدی باید ایمیل خود را مجدداً وارد کرده و در بخش بعدی برای حساب کاربری خود پسورد بسازید.

ورود اطلاعات فردی

ورود اطلاعات فردی

پس از تعیین پسورد و تایید آن، باید به سوالات مربوط به نام و نام خانوادگی و شماره تلفن تماس پاسخ داده و جواب ها را در فیلد های مربوطه قرار دهید. پس از انجام این کار می‌توانید به مرحله بعد در فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا بروید.

فعال سازی ایمیل

فعال سازی ایمیل 

در مرحله بعدی به صفحه فوق هدایت می شوید. در این صفحه از شما خواسته می‌شود تا ایمیل و کد تاییدیه که ایمیل شما ارسال شده است را وارد نمایید. برای این کار باید به صندوق ایمیل خود مراجعه نمایید.

ارسال کد به ایمیل

ارسال کد به ایمیل

شمایل نامه ارسال شده از طرف وب سایت IRCC برای فعال سازی حساب ویزای توریستی کانادا برای شما همانند تصویر فوق خواهد بود. در اینجا شما باید کد شش رقمی که در تصویر بالا با کادر قرمز رنگ مشخص شده است را انتخاب کرده و در صفحه پورتال وارد کنید. پس از وارد کردن ایمیل و کد مربوطه بر روی confirm کلیک کنید.

ورود کد فعالسازی

ورود کد فعالسازی

در گام بعدی صفحه سایت به شکل تصویر زیر تغییر خواهد کرد. در بخش سبز رنگ گفته است که تایید ایمیل شما با موفقیت انجام شده است و حال می توانید وارد پرتال خود شوید. برای این کار باید در جای مربوطه ایمیل و پسوردی که تعیین کرده اید را باید وارد کنید.

ورود به حساب IRCC

ورود به حساب IRCC

در صفحه بعدی وب سایت به شما قوانین و شرایط کاری این پورتال را به شما نمایش می دهد‌. از شما درخواست شده است که نام کاربری و رمز عبور خود را به فرد دیگری ندهید و از امنیت مرورگر و اینترنت خود اطمینان حاصل فرمایید. وب سایت هیچ گونه مسئولیتی را در برابر شرایطی که منجر به بسته شدن حساب خواهد شد، نخواهد داشت.

شرایط و مقررات

شرایط و مقررات

با مطالعه این اطلاعات قبول کردن شرایط، باید در پایین صفحه بر روی آیکون حاوی متن I accept کلیک نمایید. با این کار به صفحه بعدی ارجاع داده خواهد شد.

تایید شرایط

تایید شرایط

در این بخش از پرتال IRCC باید با کلیک کردن بر روی بخش مربوطه، درخواست ویزای توریستی کانادا خود را آغاز کنید. برای این کار باید به بخش start an application مراجعه نمایید. در اینجا بر روی گزینه مربوط به درخواست ویزا توریستی کانادا کلیک کنید. این بخش با متن Apply for a visitor visa, transit visa or study permit  لینک گذاری شده است. با کلیک کردن بر روی این صفحه به بخش مربوطه ارجاع داده خواهید شد.

شروع فرایند اپلای

شروع فرایند اپلای

در صفحه بعدی که در تصویر زیر نشان داده شده است، توضیحاتی درباره شروع درخواست ویزای توریستی کانادا داده شده است. در بخش اول گفته شده که صلاحیت خود را برای دریافت ویزا از طریق لینکی که در بخشی شماره یک قرار داده شده است، چک کنید. در بخش دوم از شما خواسته می‌شود تا تمام مدارک مورد نیاز به همراه کارت بانکی بین المللی داشته باشید.

مدارک و اطلاعات مورد نیاز

مدارک و اطلاعات مورد نیاز

در بخش سوم مراحل کار به طور کامل توضیح داده شده است. همچنین توضیح داده شده است که شما حداکثر چند روز مهلت خواهید داشت تا از زمان شروع درخواستتان، تمامی مدارک مربوطه را ارسال نمایید. با قبول کردن این شرایط و تیک زدن گزینه (I acknowledge that) و سپس کلیک کردن بر روی گزینه حاوی متن Start application ، فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا را آغاز کنید.

تایید شرایط

تایید شرایط

در بخش اول فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا از شما درخواست می شود که این مورد را تعیین کنید که آیا درخواست شما تنها برای یک نفر است و یا قصد دارید که برای چندین نفر درخواست دهید. اگر فقط برای خودتان درخواست می دهید، باید بر روی No کلیک کنید. اگر هم علاوه بر خودتان، همراهانی خواهید داشت، میتوانید از این قسمت با زدن گزینه Yes، اطلاعات آنها را نیز در قسمت های بعدی اضافه کنید. در هر صورت در انتها باید بر روی Save and continue کلیک کنید تا به صفحه بعدی هدایت بشوید.

تعیین تعداد نفرات 

تعیین تعداد نفرات

در بخش بعدی درخواست ویزای توریستی کانادا، از شما خواسته می شود که علت درخواست ویزای کشور کانادا را تعیین کنید. در این قسمت باید بر روی آیتمی که با هدف شما از این سفر مطابقت دارد، کلیک کنید. همچنین در قسمت پایینی از شما می خواهند که توضیحاتی را درباره کارهایی که قصد دارید در کانادا انجام دهید، در قسمت مربوطه یادداشت کنید. نوشتن این توضیحات الزامی بوده و تاثیر زیادی در پذیرش و یا عدم پذیرش درخواست شما خواهد داشت. بنابراین اگر تجربه چنین کاری را نداشته اید، می توانید از کمک کارشناسان ویزا 724 در این باره بهره ببرید.

تعیین هدف از سفر 

تعیین هدف از سفر

در بخش بعدی با توجه به گزینه ای که در صفحه قبل انتخاب کرده اید، صفحه ای مانند تصویر زیر آورده می شود. در این بخش به طور دقیق تر می توانید علت سفر خود را انتخاب نمایید. از جمله دلایلی که در این قسمت اشاره شده اند. مانند شرکت در مراسم تشییع جنازه، بازدید توریستی، همراهی عیادت یک مریض، ملاقات همسر و یا اعضای خانواده که در این قسمت آمده اند.

انتخاب هدف

انتخاب هدف

در بخش بعدی با توجه به گزینه ای که انتخاب کرده اید، از شما درخواست می شود تا تاریخ ورود و خروجتان به کانادا را مشخص کنید. با تکمیل این موارد، به صفحه بعدی هدایت خواهید شد.

مدت زمان اقامت 

مدت زمان اقامت

با رفتن به صفحه بعدی در فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا، به شما گفته می‌شود که شما چه علتی را برای سفر انتخاب کرده‌اید. همچنین برای تکمیل درخواست خود به چه مدارکی نیاز خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز 

مدارک مورد نیاز

از دیگر اطلاعاتی که شما باید در درخواست ویزای توریستی کانادا وارد کنید، مواردی از قبیل اطلاعات شخصی، اطلاعات سفر، اطلاعات مالی، سوابق تحصیلی، سوابق قضایی، تاریخچه پزشکی و اطلاعات خانواده خواهند بود. با علم به این موارد و آماده سازی مدارک مورد نیاز باید بر روی گزینه continue to application کلیک نمایید.

اطلاعاتی که باید ثبت کنید 

اطلاعاتی که باید ثبت کنید

با کلیک کردن بر روی آیتم Continue to application به صفحه مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد. در بخش اول درخواست ویزای توریستی کانادا از شما سوالاتی درباره هدف سفر پرسیده خواهد شد. سوال اول این است که آیا شما شخص دیگری درخواست می دهید؟ اگر پاسخ مثبت است باید بر روی گزینه Yes کلیک نمایید. با این کار از شما خواسته می شود و اطلاعات آن فرد را وارد کنید. در غیر این صورت باید بر روی گزینه No  کلیک کرده و اطلاعات شخصی خود را در گام های بعدی وارد کنید. پس از کلیک کردن بر روی گزینه های Yes یا No باید بر روی Save and continue کلیک کنید.

برای چه کسی درخواست می شود

برای چه کسی درخواست می شود

با تکمیل فرایند قبلی، به بخش بعدی در فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا هدایت می شوید. در اینجا باید به ترتیب نام و نام خانوادگی خود را در فیلدهای مربوطه وارد کنید.

نام و نام خانوادگی 

نام و نام خانوادگی

پایین تر در همین صفحه از شما خواسته می‌شود تا تاریخ دقیق تولد که در پاسپورت شما درج شده است را به همراه جنسیت خود وارد نمایید. در اینجا باید برای رفتن به مرحله بعدی بر روی save and continue کلیک کنید.

انتخاب سن و جنسیت 

انتخاب سن و جنسیت

در این بخش از شما خواسته می‌شود تا نوع مدرک مسافرتی خود را تعیین نمایید. اگر مدرک کار مسافرتی شماره پاسپورت است، باید نوع آن را از بین انواع مختلف عادی، دیپلماتیک، رسمی و … انتخاب کنید. در بخش بعدی از شما خواسته می شود که کد کشور خود را که بر روی پاسپورت شما نیز نگارش شده است، وارد نمایید.

ثبت مشخصات پاسپورت 

ثبت مشخصات پاسپورت

در ادامه همین صفحه، کمی پایین تر باید به این سوالات پاسخ دهید. ملیت شما، شماره پاسپورت و تایپ مجدد آن به همراه تاریخ صدور پاسپورت را باید در بخش های مربوطه وارد نمایید.

ملیت و اعتبار پاسپورت 

ملیت و اعتبار پاسپورت

در ادامه از شما سوال می شود که آیا شما شهروند قانونی آمریکا و یا دارای گرین کارت این کشور هستید؟ سوال بعدی این است که آیا در ده سال گذشته به کانادا سفر کرده اید؟ در سوال بعد از شما پرسیده میشود که آیا در حال حاضر ویزای غیر مهاجرتی آمریکا را دارید؟ همچنین در سوال آخر نیز سوال می شود که آیا از راه هوایی به این کشور سفر خواهد کرد یا خیر. به تمامی این سوالات باید با تیک زدن بر روی گزینه Yes یا No پاسخ بدهید.

سوالات مربوط به شهروندان آمریکا 

سوالات مربوط به شهروندان آمریکا

با تکمیل بخش های قبلی به صفحه مانند تصویر زیر هدایت خواهید شد. در این بخش از فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا از شما کشور و شهر محل تولد خود را تعیین نمایید. همچنین در سوال بعدی از شما پرسیده می شود که آیا تابعیت کشور دیگری نیز هستید یا خیر. اگر پاسخ شما این باشد که در حال حاضر در یک کشور ثالث در حال زندگی کردن هستید، از شما اطلاعاتی درباره نام آن کشور و تاریخ نقل مکان شما با آن کشور پرسید خواهد شد. زمانی که به این سوالات پاسخ دادید، با کلیک نمودن بر روی Save and continue به صفحه بعدی بروید.

کشور محل تولد و تاریخ تولد 

کشور محل تولد و تاریخ تولد

در ادامه فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا، به صفحه‌ای همانند تصویر زیر هدایت خواهید شد. در این بخش از شما پرسیده می‌شود که آیا دارای کارت شناسایی کشور محل سکونت خود هستید یا خیر. اگر پاسخ شما مثبت باشد، از شما درخواست می شود تا کد ملی و شماره شناسنامه خود را در بخش مربوطه به همراه نام آن کشور وارد کنید.

کد ملی 

کد ملی

در صفحه بعدی در پنل درخواست ویزای توریستی کانادا از شما پرسیده می شود که آیا در گذشته نام رسمی خود را تغییر داده اید یا خیر. اگر چنین باشد از شما درخواست می شود تا نام قبلی خود را در فیلد مربوطه وارد نمایید. در غیر این صورت بر روی گزینه No نموده و با ذخیره کردن اطلاعات ثبت شده به صفحه بعد بروید.

ثبت سوابق تغییر نام 

ثبت سوابق تغییر نام

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در بخش قبلی تعیین کرده بودید که در گذشته نام دیگری داشته اید، چنین صفحه‌ای برای شما باز می شود که می‌توانید اطلاعات مربوط به نام و نام خانوادگی قبلی خود را وارد کنید.

نام قبلی

نام قبلی

در بخش بعدی مربوط به تکمیل اطلاعات شخصی در فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا، از شما خواسته می شود تا آدرس محل سکونت خود را وارد نمایید. از نام کشور و شهر گرفته و آدرس دقیق محل سکونت به همراه کد پستی، اطلاعاتی هستند که در این قسمت باید وارد کنید.

کشور محل سکونت 

کشور محل سکونت

همچنین اگر کد پستی شما با آدرس دقیق محل سکونتتان متفاوت است، باید به سوال مربوطه در همین صفحه پاسخ مثبت بدهید. در ادامه صفحه جدیدی همانند تصویر زیر باز می‌شود که باید اطلاعات مربوط به آدرس کدپستی دقیقتان را وارد کنید.

تابعیت دوم 

تابعیت دوم

پس از تکمیل نمودن اطلاعات شخصی برای درخواست ویزای توریستی کانادا، از شما خواسته می شود که یک بار دیگر به اطلاعاتی که وارد کردید، نگاهی انداخته و در صورت عدم تطابق با واقعیت، آنها را اصلاح کنید‌. اگر اطلاعات درست بودند، بر روی save and continue کلیک کرده و به صفحه بعدی بروید.

تایید اطلاعات 

تایید اطلاعات

در بخش بعدی از فرآیند درخواست ویزای توریستی کانادا از شما درباره اطلاعات بیومتریک پرس و جو خواهد شد. همانطور که می‌دانید جهت فرایند درخواست ویزای کشور کانادا و بسیاری از کشورهای دیگر لازم است تا اطلاعات بیومتریک شما در سفارتخانه های این کشورها به ثبت برسد. برای ثبت اطلاعات هم باید به یکی از سفارتخانه های این کشور به صورت حضوری مراجعه نمایید. البته باید ابتدا وقت سفارت را به صورت آنلاین رزرو نمایید که نحوه دریافت وقت سفارت کانادا در مقالاتی مفصل در ویزا 724 برای کشورهای امارات، ترکیه، آذربایجان، ارمنستان و عمان آموزش داده شده اند.

اطلاعات بیومتریک

اطلاعات بیومتریک

در صورتی که از بخش مربوط به دعوت نامه درخواست کرده باشید، باید در این قسمت مشخصات فردی که برای شما دعوت نامه صادر کرده است را وارد نمایید.
مشخصات دعوت کننده 

مشخصات دعوت کننده

همچنین باید در ادامه رابطه تان با آن فرد و آدرس دقیق فرد دعوت کننده را وارد نمایید. وقتی این اطلاعات را به طور کامل وارد نمودید و فرد دیگری نیز برای شما دعوتنامه ارسال کرده باشد می توانید در انتها مشخصات آنها را نیز وارد کنید. در غیر این صورت کار شما در این بخش تمام شده و برای ادامه فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا بر روی گزینه save and continue کلیک کنید.

اطلاعات دعوت کننده 

اطلاعات دعوت کننده

در بخش بعدی فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا به صفحه امور مالی هدایت می شوید. در اینجا مقدار سپرده ای که میتوانید با خود به همراه بیاورید را در بخش ابتدایی وارد می‌کنید. واحد پولی در این قسمت دلار کانادا است. همچنین در سوال دوم گفته شده است که شخص دیگری هم وجود دارد که برای هزینه های شما در کانادا اعلام آمادگی کرده باشد. اگر همچین شخصی رو دارید، باید بر روی yes کلیک کرده و مشخصات آن فرد را هم در این بخش وارد کنید. در غیر این صورت باید به این سوال پاسخ منفی داده و به صفحه بعدی بروید.

اطلاعات مالی 

اطلاعات مالی

بخش بعدی مربوط به ثبت اطلاعات تحصیلی و شغلی است. در سوال اول از شما درباره تحصیلات دانشگاهی پرسیده می شود. البته حتماً نباید دوره تحصیلات دانشگاهی خود را تکمیل کرده باشید تا بتوانید به کانادا سفر کنید. اگر قوانین دانشگاه محل تحصیل شما اجازه سفر به خارج از کشور را بدهد، مشکلی از بابت سفر به کانادا نخواهید داشت. در سوال دوم هم درباره وضعیت خدمت در نظام وظیفه خود صحبت کنید. اطلاعات بیشتر در بخش های بعدی میدهیم.

اطلاعات تحصیلی و کاری 

اطلاعات تحصیلی و کاری

در صورتی که تحصیلات دانشگاهی داشته اید، در سوال اول تصویر بالا باید بر روی گزینه Yes کلیک کنید. در این وضعیت صفحه جدید برای شما باز می شود که در آن باید اطلاعات مربوط به دانشگاه محل تحصیل خود را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام موسسه آموزشی، سال ورود به تحصیل، سال پایان دوره تحصیلی خواهد بود. اگر در حال تحصیل هستید باید بر روی باکسی که در کنار آن کلمه Ongoing نوشته شده است، کلیک کنید.

اطلاعات تحصیلی 

اطلاعات تحصیلی

در بخش بعدی باید اطلاعات مربوط به خدمت سربازی و همچنین مشاغلی که در گذشته فعالیت می کرده اید را وارد کنید.

اطلاعات شغلی 

اطلاعات شغلی

پس از اینکه اطلاعات به طور کامل وارد نمودید آنها را ذخیره کرده و به مرحله بعد بروید. البته در این قسمت وبسایت، تمام اطلاعاتی را که تا به اینجا وارد کرده اید را یکبار به شما نشان می دهد. شما از اینجا می توانید نگاهی به اطلاعات وارد شده انداخته و در صورتی که مغایرتی با واقعیت داشته باشند، آنها را ویرایش کنید. پس از آن تمامی اطلاعات را ذخیره کرده جواب مرحله بعد بروید.

تایید اطلاعات 

تایید اطلاعات

در بخش بعدی درخواست ویزای توریستی کانادا در وب سایت IRCC سابقه سفرهایتان به کشورهای خارجی را در طول 5 سال گذشته می پرسد. اگر در طول 5 سال گذشته به کشور دیگر سفر کرده اید، بر روی گزینه yes  کلیک کنید. در اینجا باید بر روی گزینه Add کلیک کرده و اطلاعات سفر های گذشته خود در طول 5 سال قبل را در داخل صفحه برای شما باز می شود، وارد کنید. در غیر این صورت بر روی no کلیک کرده و با ذخیره کردن اطلاعات به صفحه بعدی بروید.

سابقه سفر 

سابقه سفر

سوال بعدی که در این صفحه از فرم درخواست ویزای توریستی کانادا از شما پرسیده میشود، در این باره است که آیا برای شما پیش آمده است که در سفر قبلیتان به کانادا بیشتر از زمان مقرر در این کشور باقی مانده باشید. به هر دلیلی که باشد. خواه به دلیل تحصیل بوده باشد و یا اینکه به خاطر شرایط شغلی مجبور به ماندن بیش از زمان مقرر در این کشور باشید. اگر چنین شرایطی برای شما رخ داده باشد، باید بر روی yes کلیک کنید. در غیر این صورت باید بر روی no کلیک کرده و به سوال بعدی بروید.

در سوال بعد از شما پرسیده میشود که آیا تا به حال سابقه رد شدن درخواست ویزای کشوری خاص را داشته اید یا خیر. اگر چنین چیزی برای شما اتفاق افتاده است، از شما درخواست می شود که علت چنین شرایطی را وارد کنید. در غیر این صورت بر روی no کلیک کرده و با ذخیره اطلاعات به صفحه بعدی بروید.

اقامت بیش از موعد در مقصد 

اقامت بیش از موعد در مقصد

بخش بعدی سوالات مطرح شده در فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا مربوط به سوابق امنیتی و قضایی است. در سوال اول از فرد پرسیده می شود که آیا تاکنون در هر جای جهان سابقه ارتکاب جرم داشته اید و یا خیر. سوال دوم مربوط به این است که آیا تا به حال سابقه دستگیر شدن و تشکیل پرونده قضایی داشته اید و یا خیر. سوالات بعدی نیز مربوط به متهم شدن به دلایل مختلف در گذشته است.

سوابق کیفری 

سوابق کیفری

در بخش بعدی از فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا از شما درباره سابقه پزشکی و درمانی خود سوال می شود. در سوال اول که در تصویر زیر مشاهده می کنید، از شما پرسیده می شود که آیا در 12 ماه گذشته آزمون پزشکی IRCC را گذرانده اید و یا خیر. اگر پاسخ مثبت است که باید سوابق آن را وارد نمایید. در غیر اینصورت از شما درخواست خواهد شد تا این آزمون را تایید شده توسط سفارت کانادا انجام برسانید.

بررسی پزشکی

بررسی پزشکی

در صفحه بعد سوالات دیگری درباره وضعیت سلامتی شما پرسیده می شوند. سوال اول این است که آیا در دو سال گذشته سابقه بیماری با تشخیص سل داشته اید و یا خیر. افرادی که سابقه بیماری سل داشته اند، اجازه سفر به کانادا را در هنگام بیماری ندارند. پس از آنکه دوره بهبودی خود را گذراندند، می توانند به کانادا سفر کنند. در سوال دوم نیز می پرسیده می شود که آیا در 5 سال گذشته با افرادی که دارای سل بوده اند، ارتباط داشته اید و یا خیر. پاسخ دادن به این سوالات، اطلاعات مربوطه را ذخیره کرد و به صفحه بعدی بروید.

بیماری سل

بیماری سل

سوالات بعدی در این صفحه درباره تاریخچه پزشکی جهت درخواست ویزای توریستی کانادا پرسیده می شود، شامل موارد زیر است. سوال اول این است که آیا در حال حاضر تحت درمان دیالیز هستید یا خیر. سوال دوم این است که آیا اعتیاد به الکل و مواد مخدر داشته‌اید و یا خیر. سوال سوم درباره سابقه سلامت روان است. سوال چهارم از افراد درباره سابقه ابتلا به بیماری سفلیس سوال میشود. البته در کشور ما بیشترین بیماری ها واکسیناسیون شده اند و اکثر افراد چنین مشکلی را نداشته و جایی برای نگرانی از این بابت نخواهد بود.

سایر تاریخچه بیماری

سایر تاریخچه بیماری

در بخش بعدی درباره سوابق ازدواج فرد سوال می شود. اینکه مجرد هستند یا متاهل و یا اینکه سابقه جدایی را داشته اند، می‌توانند گزینه مربوط به خود را انتخاب کنند. پس از انتخاب گزینه مربوطه بر روی گزینه save and continue   زده و به صفحه بعدی بروید.

وضعیت تاهل 

وضعیت تاهل

در صورتی که در صفحه قبل بر روی گزینه ازدواج کرده «married» کلیک کرده باشید، گزینه های بیشتری برای شما باز خواهد شد که درباره تاریخ ازدواج شما و مشخصات همسر از شما سوالاتی را خواهند کرد.

مشخصات همسر

مشخصات همسر

در بخش بعدی درباره فرزند داشتن سوال می شود. اینکه فرزند دارید و چند سال داشته و چه تعداد هستند. در غیر این صورت بر روی no کلیک کرده و با ذخیره اطلاعات به صفحه بعدی بروید.

مشخصات فرزندان

مشخصات فرزندان

در صفحه بعدی باید درباره مشخصات والدین خود اطلاعاتی را در پرتال IRCC وارد کنید. برای وارد کردن مشخصات والدین باید بر روی آیکون آبی رنگ حاوی متن «Add+» کلیک نمایند. پس از تکمیل اطلاعات یکی از والدین مجدداً بر روی آن گزینه آبی رنگ کلیک کرده و اطلاعات والد دوم خود را نیز وارد نمایید. پس از ثبت اطلاعات، آنها را ذخیره کرده و به صفحه بعدی بروید.

مشخصات والدین

مشخصات والدین

در بخش بعدی از شما درباره زبان مادری پرسیده می شود. در بخش بالایی باید زبان مادری خود را وارد نمایید و در بخش دوم هم از شما سوال می شود که آیا می توانید به زبان انگلیسی، فرانسوی و یا هر دو صحبت کنید و یا خیر.

زبان مادری و تسلط به انگلیسی و فرانسوی

زبان مادری و تسلط به انگلیسی و فرانسوی

در این بخش، وبسایت از شما می‌خواهد تا شماره تلفن خود را وارد کنید. برای این کار باید بر روی آیکون آبی رنگ حاوی متن Add کلیک کنید تا بتوانید شماره تلفن خود را وارد کنید.

شماره تلفن

شماره تلفن

زمانی که برای آیکون آبی رنگ کلیک کردید، صفحه مانند تصویر زیر برای شما باز می شود که درباره نوع خط تلفن، کانادا است و یا خیر، سوال می شود. اگر میخوای شماره تلفن مربوط به ایران را وارد کنید، باید کد کشور را بدون 00 و یا به علاوه «فقط 98» در بخش مربوطه وارد کرده و در ادامه شماره تلفن خود را ثبت کنید. پس از این کار تقریباً فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا برای شما به اتمام رسیده است.

نوع خط تلفن

نوع خط تلفن

با ثبت نمودن اطلاعات مربوط به شماره تماس در بخش قبلی، وب سایت مجدداً تمامی اطلاعاتی را که در طول فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا ثبت کرده اید نشان می دهد. در اینجا شما می‌توانید اطلاعات را مجددا بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاح نمایید. در غیر این صورت به بخش بعدی هدایت خواهید شد.

تایید اطلاعات

تایید اطلاعات

پس از ثبت اطلاعات درج شده در بخش های قبلی فرایند درخواست ویزای توریستی کانادا تقریباً برای شما به پایان رسیده است. در بخش بعدی از شما خواسته می‌شود تا مدارک مورد نیاز را اسکن کرده و بارگذاری کنید. می توانید از مدارک عکس گرفته و یا آنها را با دستگاه اسکنر، اسکن کنید. با این حال فراموش کنید که حجم عکس ها، حداکثر می تواند 2 مگابایت باشد.

بارگذاری مدارک

بارگذاری مدارک

در بخش اول از مدارک مورد نیاز برای ارسال، از شما درخواست می شود تا تصویر پاسپورت خود را در بخش بالایی تصویر زیر و تصویر صورت حساب مالی را در بخش پایینی در تصویر زیر بارگذاری کنید.

بارگذاری مدارک پاسپورت و صورت حساب مالی

بارگذاری مدارک پاسپورت و صورت حساب مالی

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، در این قسمت باید فرم رضایت ارسال اطلاعات شخصی را بارگذاری کنید.

بارگذاری فرم رضایت ارسال اطلاعات شخصی

بارگذاری فرم رضایت ارسال اطلاعات شخصی

در این بخش از شما درخواست می شود تا اطلاعات شغلی که در حال حاضر در حال خدمت در آن هستید را بارگذاری کرده و در بخش پایینی نیز هرگونه مدرک اضافی که نیاز است ارسال کنید را بارگذاری کنید.

بارگذاری اطلاعات شغلی

بارگذاری اطلاعات شغلی

پس از بارگذاری تمامی مدارک مورد نیاز، به صفحه پرداخت درخواست ویزای توریستی کانادا هدایت می شوید. پس از آن فرم رسید برای شما صادر می شود. از اینجا به بعد باید منتظر پاسخ دولت کانادا برای صدور ویزای توریستی کانادا باشید.

ادامه این مطلب را در قسمت دوم آموزش مراحل ثبت نام ویزا توریستی کانادا مطالعه فرمایید.

مدت زمان پاسخدهی به درخواست ویزای توریستی کانادا:

امروز که این مطلب را می‌خوانید، می‌توانید به لینک زیر مراجعه کرده و زمان بررسی در خواست هر نوع ویزای کانادا را از وبسایت رسمی اداره مهاجرت کانادا مشاهده کنید:

Canada.ca/en/immigration

ویزا توریستی کانادا نوع مولتی (Multiple)؛ راه حلی ساده برای نیازهای بلند مدت

تفاوت مهمی که ویزای توریستی مولتی با ویزای توریستی معمولی یا همان سینگل دارد این است که شما برای هر بار ورود به کانادا نیازمند اخذ مجدد ویزا نیستید. در اصل این ویزا تا زمانی که پاسپورت شما اعتبار داشته باشد(پاسپورت ایرانی پنج سال) نیازی به اخذ مجدد ندارد. اما دقت داشته باشید این بدان معنی نیست که می‌توانید پنج سال مداوم در کشور کانادا اقامت داشته باشید، با این ویزای توریستی شما حداکثر شش ماه امکان اقامت دارید، پس از این مدت حتماً باید از مرزهای کانادا خارج شوید و سپس مجدداً به کانادا بازگردید. مهم نیست مدت زمان خروج شما از کانادا چقدر باشد، حتی اگر برای چند ساعت کافی است. البته ممکن از در زمان بازگشت با مشکل مواجه شوید، که افسر فرودگاه از شما بپرسد که چطور شده بیزینس خودتان را ترک کرده اید؟ که تمام این مدت در کانادا بوده اید؟ پس باید برای هر بار ورود علت مشخصی داشته باشید. 

 

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا توریستی کانادا (مولتی)

برای اخذ ویزا توریستی کانادا به مدارک مختلفی نیاز دارید که هدف از ارائه آن‌ها اثبات برخی نکات به دولت کاناداست. در ابتدا شما نیاز است تا هویت خود را به این کشور اثبات کنید. در مراحل بعدی باید توانایی مالی خود در طول اقامت در این کشور و امکان بازگشت مجدد را اثبات کنید. اثبات این موارد نیازمند ارائه مدارکی است که در زیر نام برده خواهند شد:

– اصل پاسپورت با سلامت کامل و وجود حداقل دو صفحه‌ی خالی ویزا. در صورت وجود پاسپورت‌های قدیمی‌تر ارائه تمام آن‌ها الزامی خواهد بود.

– دو عکس پرسنلی در سایز 35 در 45 میلی‌متر، حاشیه و پس زمینه سفید، تمام‌رخ به شکلی که صورت هشتاد درصد از عکس را پوشش دهد(عکس باید در فرمت عکس پاسپورت باشد). الزامی است تا حداکثر بیش از سه ماه قدیمی نباشد. به علاوه نباید در ویزاهای قبلی ارائه شده باشد

– نامه‌‌ی معتبر از طرف کارفرمای فعلی جهت اثبات اشتغال شما. الزامی است تا در این نامه تمام جزئیات مربوط به شغل شما درج شود. مدارک مورد نیاز در این بخش بسته به شغل متقاضی متفاوت است.

برای مهندسان:

– پروانه نظام مهندسی (جواز کسب هم قابل قبول است)

– کارت نظام مهندسی

 – سوابق بیمه

 – قرارداد کاری

برای پزشکان:

– پروانه دائم پزشکی

– کارت نظام پزشکی

– حکم کارگزینی

برای وکلا:

– پروانه وکالت

– دفترچه وکالت

برای کارمندان:

– فیش حقوقی سه ماه اخیر

– گواهی اشتغال معتبر

– سوابق بیمه

– قرارداد کاری

برای کارفرمایان:

– اظهارنامه معتبر ثبت شرکت

– اساسنامه شرکت

– صورت مالی گردش حساب شرکت در شش ماه اخیر

– آخرین حکم مالیاتی به همراه مدارک اثبات پرداخت

وجود اظهارنامه مالی معتبر از سوی بانک، ممهور به معاونت امور بین‌الملل بانک. وجود صورت حساب گردش مالی شش ماهه گذشته به پیوست این اظهارنامه الزامی است. به علاوه در صورت داشتن سپرده بلندمدت یا سایر سرمایه‌گذاری‌ها و تضمین‌های بانکی، اراده آن‌ها نیز الزامی خواهد بود.

– اسناد مربوط به مالکیت

– ارائه بلیط هواپیمایی رفت و برگشت به کشور کانادا

– ارائه مدارک معتبر رزرو هتل یا سایر مراکز اقامتی معتبر

در صورتی که قصد اخذ ویزا توریستی کانادا برای خانواده خود داشته باشید مدارک دیگر اعضای خانواده هم علاوه بر مدارک اعلام شده نیاز است.

بدیهی است که تمام مدارک اعلام شده باید به زبان انگلیسی نگارش شوند. در صورت وجود اصل مدرک به زبان فارسی ارائه ترجمه معتبر آن‌ها اجباری است. باید تمام این مدارک با کیفیت بالا اسکن و به فایل کامپیوتری تبدیل شوند. (دارای حداکثر 4 مگابایت) 

هزینه‌های اخذ ویزای توریستی کانادا توسط خودتان

هزینه تمام‌شده برای گرفتن خود ویزای توریستی کانادا طبق اعلام مراجع رسمی کانادا، صد دلار کاناداست که به صورت آنلاین پرداخت میکنید. شما به ازای هر نفر باید این مبلغ را پرداخت کنید. البته سقف این مبلغ برای خانواده‌ها 170 دلار است. این هزینه برای فرم است. برای انجام آزمایشات بیومتریک هم باید به ازای هر نفر هشتاد و پنج دلار کانادا بپردازید.

آموزشهای رایگان ما برای شما که تا انتها این مطلب آموزشی رایگان رو خوندین اینه که، می تونید از صفحه

آموزش ثبت درخواست ویزا تحصیلی کانادا بهره ببرید.

آموزش نحوه کاریابی در سایتهای رایگان رو مطالعه کنید.

آموزش ثبت نام در آزمون تافل رو ببینید و یاد بگیرید.

آموزش ثبت نام در آزمون دولینگو رو یاد بگیرید و در شرایط کرونا ازش استفاده کنید.

آموزش ثبت نام در سیستم آریما کبک رو ببینید و اگر شرایطش رو دارید، از طریق کبک به کانادا مهاجرت کنید.

اگر به دنبال پیدا کردن یک فرصت شغلی واقعی در کانادا هستید؛ آموزش نحوه کاریابی در استانهای کانادا رو مطالعه کنید.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی مادرخواست مشاوره رایگان

11 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۲۸ دیدگاه

 1. محمد مهدی ابطحی

  من یک افغان هستم فعلأ در ولایت غزنی افغانستان زندگی می کنم تمکن مالی یک سفر سیاحتی به کانادا دارم شغلی آزاد دارم،ساختمان سازی ودوکانداری (مغازه دار)دارم میخواهم ویزای توریستی کانادا را بگیرم رهنمایی نماید متشکرم

  پاسخ دهید
 2. رسا شیفته فر

  سلام خسته نباشید
  برای دریافت ویزای توریستی کانادا می خواستم راهنماییم کنین و اینکه اگه بخوام از سمت شما اقدام کنم شرایطش چجوری هست.
  سپاس

  پاسخ دهید
 3. pouya heidarpour

  سلام من کارشناسی رشته برق هستم، اما در ادامه فارق التحصیلی از دانشگاه به دلیل علاقه زیاد به طراحی سایت وارد زمینه IT و فناوری اطلاعات شدم و مدرک طراحی سایت از مجتمع فنی تهران گرفتم و همینطور در آکادمی همیار هم آموزش طراحی سایت و گرافیک دیدم و در حال حاضر در این زمینه فعالیت میکنم و همینطور علاقه دارم برای کار در این زمینه و پیشرفت مهاجرت کنم. ضمن اینکه علاقه زیادی به زبان انگلیسی دارم و آشنایی زیاد دارم با این زبان و در حد متوسط میتونم صحبت کنم و کاملا درک میکنم. میخواستم بدونم بهترین راه برای مهاجرت من به کانادا چه راهی هستش و چقدر باید هزینه کنم؟

  پاسخ دهید
 4. قاسمی

  درود بنده توسط آژانس مسافرتی و کارگزار در مرداد ۹۵ درخواست ویزای توریستی کردم و آژانس ادعا میکند که جواب ما نیامده آیا می توانم دوباره اقدام کنم تجربه شما در مورد جواب ویزا ی ما چیست بنظر شما آژانس که با ما قرارداد بسته ما با صادق بوده و دروغ نگفته لطفاً راهنمایی کنید .

  پاسخ دهید
 5. مجید

  با سلام
  بنده شخصی متاهل و دارای مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه امیر کبیر بوده . با شرایط گفته شده اینجانب خواستار مهاجرت به کانادا هستم . می خواهم بدانم از کدام روشی از مجموعه روش های گرفتن ویزای کانادا می توانم اقدام کنم ؟

  پاسخ دهید
 6. ابراهیم

  سلام وقت به خیر و ممنون از پاسخگویی شما من فرم ارزیابی را ارسال کردم و شما من را واجد مهاجرت تحصیلی و تجاری دونستید و فقط یک سوال داشتم من که آیلتس ندارم چگونه می توانم برای تحصیلی اقدام کنم؟

  پاسخ دهید
 7. Niloufar makhmali

  سلام
  بنده ویزای مالتیپل ۵ ساله کانادا داشتم که از آن استفاده نکرده ام و بدلیل شرایط کرونایی هم زمان ویزا تا ماه مارچ منقضی خواهد شد
  ایا امکان انتقال ویزا بدون دعوتنامه جدید به پاسپورت جدیدم وجود دارد یا باید دعوتنامه جدید داشته باشم .
  ممنون از پاسخگویی

  پاسخ دهید
 8. صفرخان حسنی

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من افغانی هستم بعد سقوط حکومت افغانستان تحت تحدید طالبان قرار داشتم و به ایران آمده ام چگونه میتوانم ویزه مهاجرت کانا را دریافت نمایم.

  پاسخ دهید
 9. محمدامین زارع

  سلام.

  من ۳۵ ساله و شغل آزاد دارم. متاهل هستم بدون فرزند.
  همسرم در حال حاظر ویزای کانادا دارد.
  ما ۱ ساله ازدواج کردیم و من میخواهم برای دیدن خواهر و برادر خانمم که در کانادا هستن سفر کنم که تا حالا آنها را از نزدیک ندیده ام چون زمان ازدواج ما آنها ایران نبودن.

  خواهر خانمم در کانادا کار میکند و همسرشان هم دانشجوی دکترا هستن و PR هستن و میتونن دعوت نامه بفرستن.

  تاریخچه سفر به اروپا و شینگن ندارم ولی سفرهایی به دبی و ترکیه و ویزای چین (بدون سفر) دارم. از نظر مالی تمکن بالای ۶۰-۷۰ هزار دلار کانادا میتوانم ارائه کنم. و امکان ارائه قولنامه خرید ملک و… فراهم میباشد.

  آیا با این شرایط میتوانم ویزای توریستی کانادا را اخذ نمایم ؟ و درصد موفقیت آن چقدر است ؟
  شرکت شما برای انجام این کار چقدر هزینه اخد می نماید؟

  با تشکر

  پاسخ دهید
 10. شاهین حیدری

  سلام شاهین هستم ۲۵ سال دارم لیسانس معماری و مغازه دار هستم در حوزه تاسیسات و تعمیر لوازم خانگی بهترین روش برای من کدام است

  پاسخ دهید
 11. راد

  سلام روز خوش من میخواستم جهت اقدام برای ویزای ویزیتوری کانادا مشورتی داشته باشم باهاتون با توجه به شرایط خاصی که دارم:
  همسر من ساکن ونکوور کانادا هستن و PR دارن. ما دی ماه ۱۴۰۰ ازدواج کردیم و یک فوریه پرونده اسپانسرشیپ همسر رو سابمیت کردیم برای اداره مهاجرت. حالا گفتیم ببینیم برای کم کردن زمان این دوری و سختی هاش آیا ارزش داره برای ویزای ویزیتوری هم اقدام کنیم یا نه و شانس گرفتن ویزا چقدر هست با توجه به اینکه تو ایران الان تمکن مالی ای وجود نداره که ثابت کنیم و من ۳ ماه پیش از کارم استعفا دادم و لذا بیمه هم ندارم در حال حاضر اما نامه کارفرما میتونم جور کنم. از طرفی چون ونکوور پیش همسرم میرم اگر ویزا بدن بنابراین رزرو هتل و برنامه سفر هم ندارم و همسرم هزینه ها رو ساپورت میکنن. برای ویزای سینگل هم مد نظرمون هست اقدام کنیم و شرایط رو برای آفیسر ذکر کنیم. دعوتنامه هم قطعا اوکی هست و همه مدارک اجباری ذکر شده در وبسایت اداره مهاجرت رو هم دارم. حالا به نظر شما اقدام بکنیم شانسی هست یا خیر. ممنون

  پاسخ دهید
 12. سعید خان

  من متاهل هستم دارای یک فرزند برای ویزای مولتی چطور میتونم اقدام کنم ؟ هیچ ویزایی هم تا حالا نداشتم

  پاسخ دهید
 13. فرزانه

  سلام
  من ۳۹ سال سن دارم و متاهل هستم و در به شرک کار میکنم. همسرم هم شاغل هست و ما فرزندی نداریم. من خواهرم ۷ سال هست در کانادا زندگی میکنه. همسرش سیتی زن و خودش کارت اقامت دارد. هردو شاغل هستن در کانادا. الان برای من و همسرم میخواهم. ویزای توریستی اقدام کنند. ما ۵ سال پیش ریجکت شدیم به دلیل دلائل ناکافی برای برگشت به ایران. ما سابقه مسافرت به شینگن نداریم و لی قبل از کرونا مسافرت تفریحی خارج از کشور زیاد رفتیم. پدر و مادر من هم در امریکا سیتی زن هستن. میخواستم ببپرسم چقدر شانس گرفتن ویزا توریستی دارم. و چه مدارکی برای اطمینان به برگشت به ایران بهتر ارائه بدم.

  با تشکر

  پاسخ دهید
 14. عاطفه رهبر

  با سلام و احترام
  خواستم بپرسم چطور میتونم درخواستی که برای ویزای توریستی دادم و الآن بعد از سه ماه انگشت نگاری جوابی نگرفتم را کنسل کنم؟

  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ دهید
 15. Hana

  سلام وقت بخیر.برادرم در کانادا دعوتنامه برای من فرستادن و کارهای اپلای ویزای توریستی رو خودشون انجام دادن و در قسمت فامیلی من یک حرف کم نوشته شده و با پاسپورتم همخوانی نداره.حدود ۲۰روز دیگه باید ترکیه باشم برای انگشت نگاری آیا راه حلی داره تا بتونم پروسه ی بیومتریک رو انجام بدم و به مشکلی برنخورم؟؟

  پاسخ دهید
 16. mahshid

  سلام. من میخوام برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم اما دعوتنامه ندارم. سابقه سفر برای شینگن دارم ( ۳ تا ویزای شنگن که آخریش سال ۲۰۲۲ بود) تمکن مالی ۱۰ هزاردلار رو دارم. مدارک شغلی و سابقه بیمه هم دارم. میخواستم بدونم اگه بدون دعوتنامه اقدام کنم چقدر شانس ویزا گرفتن دارم؟
  خیلی ممنون

  پاسخ دهید
 17. علی

  سلام و وقت به خیر، بایومتریک من که مربوط به سفر ۶ سال پیش من به کانادا بوده همچنان اعتبار دارد (از سایت مربوطه استعلام گرفتم). آیا برای درخواست مجدد ویزا حضور فیزیکی من در مرکز ویزا (دبی) الزامی است؟ ممنون

  پاسخ دهید
 18. پویا یگانه

  سلام
  هزینه اقدام برای اخذ ویزای توریستی کانادا توسط مجموعه شما از صفر تا صد چقدر هست؟

  پاسخ دهید
 19. Vahid Razandi

  با درود من در آخرین پاسپورتم ویزای کاری آفریقا دارم و همسرم هم ویزای همراهی ، البته الان ایران هستم آیا تاثیری در اخذ ویزای توریستی کانادا دارد

  پاسخ دهید
 20. مریم لسان

  با عرض سلام و وقت بخیر
  من و همسرم با دعوتنامه خواهر همسرم برای ویزای توریستی در حال اقدام هستیم . سوال من این هست که برای دریافت ویزای توریستی کانادا نیاز به ارائه عدم سو پیشینه ترجمه شده و معاینه پزشکی داریم یا خیر؟
  سوال بعدی اینکه همسر من اپلیکنت اصلی هست و من نفر دوم پرونده هستم آیا من هم باید فرم مشخصات خانوادگی که شامل اسامی و مشخصات خواهر و برادر هست رو پر کنم؟

  پاسخ دهید
 21. مهران خسروتاش

  خواستار ویزای توریستی مولتیپل کانادا هستم
  شاید هم روش خود اشتغالی
  سپاس

  پاسخ دهید
 22. mary

  سلام
  من دکترا دارم همسرم لیسانس و شاغله اما من کار نمی کنم. دعوتنامه از پسرخاله من هست. مدارک مالی هر دومون خوبه اما سندها اغلب به اسم من هست. سک پسر ۵ سال داریم. برای ویزای تئریستا خانوادگی اپلای کننده اصلی همسرم باشه یا من؟

  پاسخ دهید
 23. زهره سادات حسینی

  سلام وادب
  با تشکر از مطالب مفید سایت شما.چند سوال داشتم از تیم شما در خصوص پر کردن فرم های ویزای توریستی کانادا داشتم. و به ترتیب میپرسم ممنون میشم پاسخ بدید
  ۱)قبلا در سال ۹۶ اقدام و رفیوز شدم و کد UCI رو هم دارم.آیا در فرم ۵۲۵۷e بنویسم یا خیر؟
  ۲)در فرم Family information در بخش وضعیت ازدواج مواردی چونAnnulled marriage یا Common-law یا Married-physically present نوشته!!! برای ازدواج روتین و معمولی در ایران کدام رو باید انتخاب کرد؟
  ۳)اگر بخواهم برای خودم و دختر ۳ ساله ام اقدام کنم و همسر و دو پسرم در ایران باشند، و همه کارها را خودم انجام بدهم، آیا نیاز هست فرم ۵۷۱۳e را پر کنم؟
  ۴) آیا پر کردن فرم schedule 1 برای بنده الزامی هست؟
  ۵) فرم custodianship declaration که با دخترم می خواهم اقدام کنم آیا خودم باید پر کنم یا همسرم؟ و آیا بجز ین فرم رضایت محضری همسرم نیز در این خصوص با ترجمه رسمی نیاز هست؟
  سپاس از لطف و توجه حضرتعالی

  پاسخ دهید
 24. مژده مشکسار

  با. سلام خدمت شما
  برای پر کردن فرم درخواست ویزای ویزیتوری مولیتی ،برای یک خانواده سه نفره ،من،همسرم و فرزندم ،پر کردن یک فرم کافی می‌باشد و یا به ازای هر نفر باید یک فرم پر کنم،
  با تشکر

  پاسخ دهید
 25. زهرا جعفری

  سلام و وقت بخیر

  من تمام مراحل رو انجام دادم ولی به صفحه پرداخت هدایت نمیشم
  ولی دیروز تونستم پی فیز رو باز کنم اما تو پرداخت هزینه انگشت نگاری و اینا صفر دلار زده
  به نظرتون الان چه کنم؟

  پاسخ دهید
 26. زهرا جعفری

  سلام و وقت بخیر من تمام مراحل رو انجام دادم ولی به صفحه پرداخت هدایت نمیشم ولی دیروز تونستم پی فیز رو باز کنم اما تو پرداخت هزینه انگشت نگاری و اینا صفر دلار زده به نظرتون الان چه کنم؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *