ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

قسمت دوم آموزش مراحل ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا


آخرین بروز رسانی : ۹۸/۱۲/۰۸

 

در قسمت اول این مقاله مراحل اولیه ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا را ملاحظه کردید. با ادامه این آموزش، با ما همراه باشید.

 

عضویت در وبسایت رسمی دولت کانادا برای اخذ ویزای توریستی کانادا

پس از اینکه فرم خود را تکمیل کردید باید به سایت رسمی دولت کانادا مراجعه کنید. اگر در بخش سرچ این سایت عبارت (Application for Visitor Visa (Temporary Resident Visa - TRV)) را سرچ کنید به صفحه‌ای با شمایل پایین وارد خواهید شد.

 

 

ویزای توریستی کانادا

تصویر اول مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

در اینجا باید روی اولین نتیجه جستجو کلیک کنید که دقیقاً عبارت مورد جستجو شما را نوشته است. پس از ورود به این لینک با جستجو و کمی گشتن در صفحه باز شده با تصویر پایین روبرو خواهید شد.

 

 

ویزای توریستی

تصویر دوم مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

 

در اینجا باید کلید آبی موجود بر در صفحه را که روی آن نوشته شده (Apply online for visa) را فشار دهید تا به صفحه دیگری از فرآیند آنلاین درخواست ویزای توریستی کانادا وارد شوید.

 

 

ویزای توریستی کانادا

تصویر سوم مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

 

با ورود به صفحه بعدی تصویر بالا را پیش روی خود خواهید داشت. در این صفحه دو آپشن برای ورود معرفی شده است که از بین آن دو یکی برای کاربران عمومی قابل استفاده است. برای ورود به بخش مربوط به کاربران عادی باید کلید (Sign in with GCKey) را فشار دهید تا به ادامه فرآیند درخواست ویزای توریستی کانادا راهنمایی شوید اما نکته این است که این کلید تنها برای افرادی قابل استفاده است که قبل‌تر حساب کاربری داخل سایت ساخته باشند. اگر حساب کاربری ندارید باید برای گرفتن ویزای توریستی کانادا  به صورت آنلاین بسازید. برای این کار به جای کلید بالا باید از کلید پایینی(Register) استفاده کنید. با فشار دادن این کلید به صفحه زیر راهنمایی خواهید شد.

 

حساب کاربری ویزای توریستی کانادا

تصویر چهارم مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

 

در صفحه باز شده با کمی پایین کشیدن صفحه، کلید آبی با متن(Register with GCKey) را مشاهده خواهید کرد. با فشار دادن این کلید به صفحه بعد فرآیند اخذ ویزای توریستی کانادا خواهید رفت.

 

ویزای توریستی کانادا

تصویر چهارم مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

 

 

در این صفحه باید کلید آبی که در بخش سمت راست صفحه قرار دارد را فشار دهید. روی این کلید (Sign Up) قید شده است. با زدن این کلید به صفحه ثبت‌نام جهت دریافت یک اکانت در سایت راهنمایی خواهد شد.

 

حساب کابری ویزای توریستی کانادا

تصویر پنجم مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

 

 

در صفحه بالا قوانین استفاده از سایت برای اخذ ویزای توریستی کانادا توضیح داده شده است که تا حدود زیادی روتین است و نیازی نیست که آن‌ها را متوجه شوید. هرچند اگر در زبان انگلیسی توانایی دارید بد نیست که بندها را بخوانید. به هرحال برای رفتن به مرحله بعد باید کلید (I accept) را در بخش پایینی متن فشار دهید.

 

ویزای توریستی کانادا

تصویر ششم مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

 

 

در صفحه بالا باید نام کاربری خود را ایجاد کنید. در باکس پایین سمت راست صفحه سه ویژگی الزامی برای یک نام کاربری مناسب توضیح داده شده است. باید نام کاربری شما بین هشت تا شانزده کلمه باشد، هیچ کاراکتر غیرعادی و غیرمعمولی مثل $ ^ # در آن نباشد و در انتها نباید بیش از هفت رقم در طول نام کاربری وجود داشته باشد. با تایپ نام کاربری مدنظر خود در فیلد مخصوص، هر رعایت سه محدودیت گفته شده به صورت اتوماتیک اعلام خواهد شد. در صورت رعایت هر بند کنار آن تیک و در صورت عدم رعایت ضربدر خواهید دید. بدیهی است که برای قبول نام کاربری باید در این بخش سه تیک بگیرید. پس از این که نام کاربری مناسب را یافتید باید کلید آبی (Continue) را بفشارید تا به صفحه پایین بروید.

 

 <a class=

تصویر هفتم مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

 

 

در این بخش باید پسورد یا همان گذرواژه را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که باید حتماً گذرواژه‌ای انتخاب کنید که در ذهن‌تان بماند چون در صورت فراموش کردن این رمز ممکن است تمام فرآیند آنلاین گرفتن ویزای توریستی کانادا شما دچار مشکل شود. باید رمز مدنظر خود را دوبار در دو فیلد تعیین شده تکرار کنید. یادتان باشد که همچون صفحه قبل، رمز هم باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد که در باکس پایین سمت راست نشان داده شده و تیک خوردن آن‌ها برای ادامه کار الزامی است. باید رمز بین هشت تا شانزده کاراکتر بوده، بیش از سه کاراکتر متوالی آن با نام کاربری مشترک نبوده، دارای کاراکترهای درست و معقول باشد، دارای حروف بزرگ و کوچک باشد، حتما حداقل یک عدد در طول رمز باشد و در نهایت رمز نوشته شده در هر دو فیلد کاملاً یکسان باشد. با رعایت این نکات تیک‌ها را دریافت کرده و سپس با فشار کلید آبی(Continue) به مرحله بعد فرآیند آنلاین گرفتن ویزای توریستی کانادا بروید.

 

ویزای توریستی

تصویر هشتم مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

 

 

در این مرحله باید یک سوال جهت بازیابی حساب کاربری خود تعیین کنید. در صورتی که رمز خود را فراموش کنید، این سوال از طرف سیستم از شما پرسیده خواهد شد و سپس شما می‌توانید با پاسخ دادن به سوال رمز خود را بازیابی کنید. تکمیل تمام فیلدها در این بخش ضروری است. پس از تکمیل می‌توانید طبق معمول با فشار دادن کلید آبی (Continue) به مرحله بعد بروید.

 

ویزای کانادا

تصویر نهم مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

 

پس از ظاهر شدن تصویر بالا در واقع ساخت اکانت یا همان (GCKey) در سایت به اتمام رسیده است و می‌توانید به ادامه کار خود برای گرفتن ویزای توریستی کانادا به صورت آنلاین بپردازید. یادتان باشد که این نام کاربری و رمز تنها مجرای رسمی ارتباطی شما و سایت است پس بدون آن عملاً هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید. تمام پیگیری‌های بعدی از طریق این نام کاربری خواهد بود. در صفحه بالا کلید(Continue) را بفشارید تا روند ادامه پیدا کند.

 

در این مرحله از درخواست آنلاین ویزای توریستی کانادا ممکن است یک مشکل ایجاد شود و پس از فشردن کلید به جای ادامه روند ثبت ویزای توریستی، سایت از ابتدا به صفحه اصلی برگردد. این یک مشکل معمول از طرف وبسایت است و برای رفع آن باید سعی کنید مرورگر خود را عوض کنید و دوباره پس از طی کردن مراحل ابتدایی به صفحه پایین وارد شود. برای مثال اگر از مرورگر (Chrome) استفاده می‌کنید می‌توانید آن را به (Internet Explorer) عوض کنید تا مشکل شما رفع شود.

 

 

ویزای توریستی ثبت درخواست

تصویر دهم مراحل ساخت حساب کاربری برای ویزای توریستی کانادا

 

 

پس از بازگشت دوباره به صفحه بالا از طریق یک مرورگر دیگر، این بار به جای (Register) باید از کلید (Sign in with GCKey) استفاده کنید. پس از فشردن به صفحه‌ای راهنمایی خواهید شد که باید در آن نام کاربری و رمز خود را وارد فرمایید. پس از وارد کردن نام کاربری و رمز صحیح شما در عمل به حساب کاربری خود وارد خواهید شد. حال شما صفحه پایین را پیش روی خود خواهید داشت.

 

درخواست ویزای توریستی کانادا

تصویر اول مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

 

در این صفحه مجدداً اصول و قوانین استفاده از سیستم به شما یادآوری خواهد شد. در هر صورت برای رفتن به صفحه بعد و ادامه روند آنلاین اخذ ویزای توریستی کانادا باید کلید آبی (I Accept) را از پایین بخش قوانین انتخاب و فشار دهید.

 

 

مراحل ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا

تصویر دوم مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

 

از این مرحله به بعد بسیار الزامی است تا دقت در وارد کردن اطلاعات را بشدت بالا ببرید. در فیلد اول نام خود و در فیلد بعدی باید نام خانوادگی خود را وارد کنید. دقت کنید که مغایرتی در نحوه نگارش نام‌ها وجود نداشته باشد چون ممکن است باعث قفل سیستم شما بشود. در فیلدی که در مقابل آن (Email address) قید شده باید ایمیل معتبر خود را وارد کنید. دقت کنید که بهتر است که تمام ایمیل‌های مورد نیاز در طول فرم ثبت نام ویزای توریستی کانادا یا مراحل وبسایت را با یک ایمیل واحد و یکسان وارد کنید. در فیلد بعدی باید زبان انتخابی خود برای ادامه امور را انتخاب کنید که قطعاً در این کیس (English) مدنظر خواهد بود. پس از تکمیل همه فیلدها طبق معمول با کلید Continue به مرحله بعد خواهید رفت.

 

ویزای توریستی کانادا

تصویر سوم مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

 

در این بخش هم مانند دفعات قبلی نیاز است تا برای حساب کاربری خود سوال‌های امنیتی ایجاد کنید. پر کردن هر چهار سوال الزامی است. دقت داشته باشید که باید هم سوال‌ها و هم جواب‌ها با معنی باشند تا از سوی سایت مورد قبول واقع شوند. از طرفی هم بهتر است تلاش کنید سوال‌ها واقعی و با معنی برای خودتان باشند تا در صورت پاسخگویی به آن‌ها در بازیابی رمز‌ها یا هر اطلاعات دیگه‌ای به مشکل برنخورید. پس از تکمیل به روش معمول دوباره به صفحه بعدی فرآیند آنلاین گرفتن ویزای توریستی کانادا بروید. پس از تمام شدن این صفحه تقریباً امور مربوط به ایجاد و تکمیل حساب کاربری لازم برای درخواست ویزای توریستی کانادا را به اتمام رسانده‌اید. در نهایت شما به صفحه اصلی حساب کاربری خود ارجاع داده می‌شوید. که پس از بالا پایین کردن غلطک موس، تصویر پایین را در این صفحه خواهید دید.

 

ویزای توریستی

تصویر چهارم مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

 

از پایین صفحه گزینه‌ی (Apply to come to Canada) را انتخاب کنید. پس از انتخاب به صفحه پایین خواهید رفت.

 

ویزای توریستی کانادا

تصویر پنجم مراحل درخواست ویزای توریستی کانادا

 

 

ادامه این مطلب را در قسمت سوم آموزش مراحل ثبت نام آنلاین ویزای توریستی کانادا مطالعه فرمایید.

 

 

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت وکیل رسمی مهاجرت، مهیــار حلاج پور. 

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران.

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

(ارتباط مستقیم و رایگان با دفتر کانادا از شماره تهران):

00982182802280 (پاسخگویی: 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

واتساپ دفتر کانادا:

0014168905972 (پاسخگویی: 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخگویی 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با دفتر مرکزی کانادا یا واتساپ تهران در ارتباط باشید

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.