مدیریت هزینه­‌های زندگی و تحصیل در تورنتو کانادا

در سال های اخیر سیاست کانادا مبنی بر مهاجرپذیری بوده و هر ساله تعداد نسبتا زیادی از سراسر جهان می‌توانند برای زندگی در ایالت‌ها و شهرهای مختلف کانادا همچون تورنتو کانادا درخواست دهند. هر ایالت قوانین خود را برای پذیرش شهروند دارد ولی این قوانین مازاد بر قوانین کلی است که دولت کانادا هر ساله در برنامۀ کشوری مهاجر پذیری تصویب می کند. یکی از شرایطی که می تواند به مهاجران در پذیرش در جامعۀ میزبان کمک کند، تحصیل در دانشگاه های کانادایی است که در آیندۀ شغلی آن ها مؤثر خواهد بود. به همین دلیل بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند دو سال تحصیل در دانشگاه های این کشور را برای تسهیل اقامت خود می‌گذرانند. علاوه بر آنکه رتبۀ بالای دانشگاه های کانادایی باعث شده تا بسیاری از کسانی که قصد ادامۀ تحصیل را دارند، متقاضی ورود به دانشگاه های کانادایی باشند. مسلم آنکه این افراد هم برای اقامت چند ساله در کانادا بایستی هزینه‌هایی را متحمل شوند. به همین دلیل لازم است تا پیش از آنکه به فرستادن درخواست مهاجرت یا تحصیل در دانشگاه های کانادا اقدام کنید از هزینه‌های زندگی در آنجا اطلاع پیدا کنید.

 

تورنتو واقع در ایالت انتاریو یکی از شهرهای پرجمعیت کاناداست. این شهر که شهری چند فرهنگی است در نتیجه یکی از بهترین انتخاب ها برای مهاجران زندگی در تورنتو خواهد بود. همچنین امکان یافتن شغل در آن بالاست. با این حال هزینه‌های زندگی در تورتنو و مخصوصا اجارۀ آپارتمان نسبتا زیاد است و باعث شده تا در سال های اخیر حتی خود کانادایی های جوان هم ترجیح دهند که با خانواده شان زندگی کنند. با این حال انواع مختلفی از سکونتگاه در تورنتو برای افراد وجود دارد. از اجاره یک اتاق به عنوان خوابگاه با امکانات مشترک در خانه تا سوئیت و آپارتمان.

 

هزینۀ زندگی در تورنتو

 

تورنتو مرکز ایالت اونتاریو یکی از شهرهای محبوب با استاندارهای بالا برای زندگی است.

 

هزینۀ زندگی در تورنتو کانادا

تورنتو از شهرهای گران برای زندگی است و هر ساله بر هزینه‌های زندگی در آن افزوده می شود. در این مقاله ما هزینه‌های زندگی برای یک فرد جوان و مستقل را برآورد می کنیم در صورتی که می‌توان با راهکارهایی هزینه‌های زندگی را کاهش داد یا اینکه ممکن است با اضافه شدن برخی امکانات، هزینه‌های زندگی نیز افزایش یابد.

 

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 

مسکن در تورنتو کانادا

هزینۀ مسکن در تورنتو در سال 2019 نسبت به سال 2018 افزایش داشته و می توان برآورد کرد که در سال آینده هم افزایش خواهد داشت. طبق اطلاعات سایت rentboard.ca اجاره متوسط اتاق تا یک آپارتمان برای یک نفر ماهانه بدین صورت است.

آپارتمان یک خوابه در مجتمع: 2212 دلار

آپارتمان یک خوابه: 1987 دلار

آپارتمان- سوئیت: 2082 دلار 50 سنت

آپارتمان دوخوابه در یک مجتمع همراه با هم اتاقی: مجموعا 4075 دلار یا نفری 2037 دلار و 50 سنت

میانگین: 2079 دلار و 75 سنت

هزینه اجاره مسکن با توجه به موقعیت مکانی و امکانات آن متفاوت خواهد بود.

 

هزینه مسکن در تورنتو کانادا

اشتراک تلفن و اینترنت در تورنتو کانادا

هزینه‌های بسته‌های اینترنتی برای تلفن های هوشمند هم نسبت به سال قبل بالا رفته است. بیشتر شرکت های مخابراتی بسته سه گیگ به همراه یک گیگ هدیه را پیشنهاد می‌دهند و این بسته ها هم در تورنتو کانادا خواهان زیادی دارد. برخی شرکت ها مثل بل، راجرز و تلوس، بستۀ چهار گیگ اینترنت به همراه مکالمه و پیامک رایگان و نامحدود درون شبکه ای را برای کاربرانشان فراهم کرده اند. متوسط هزینه اشتراک هر کدام از این شرکت ها در ماه به ترتیب 100 دلار، 85 دلار و 85 دلار می باشد. که رقمی به طور متوسط 90 دلار در ماه را بایستی بابت اشتراک تلفن کنار گذاشت.

 

بسته های پر سرعت اینترنت خانگی هم با متوسط سرعت دانلود 15-750 Mbps و آپلود 1-10 Mbps در شرکت های مختلف و پرمخاطب بدین شرح است:

بل: 84 دلار و 95 سنت در ماه، راجرز69 دلار 99 سنت در ماه و تکساوی: 46 دلار در ماه. به طور متوسط برای اینترنت خانگی هم بایستی مبلغ 66 دلار و 98 سنت در ماه هزینه کرد. هزینۀ تلفن هم به طور متوسط 90 دلار در ماه است.

حمل و نقل در تورنتو کانادا

خوشبختانه هزینۀ حمل و نقل در تورنتو مناسب است و امکانات زیادی هم برای مسافران وجود دارد. TTC که سیستم حمل و نقل عمومی در تورنتو شامل اتوبوس، مترو و سایر وسایل نقلیه خیابانی را پوشش می‌دهد به طور متوسط 146 دلار و 25 سنت ماهانه بابت خدمات خود دریافت می‌کند. ولی با کارت های جدید اشتراک سالانه Presto که می توان از باجه های مختلف در ایستگاه های مترو و اتوبوس تهیه کرد به طور متوسط 10 دلار در هر ماه در هزینه‌های حمل و نقل صرفه جویی خواهد شد. اگر قصد ندارید که از کارت استفاده کنید به طور نقدی در هر مرتبه استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی برای بزرگسالان مبلغ 3 دلار و 25 سنت باید بپردازید. بلیط های تک سفره Presto هم برای هر بزرگسال 3 دلار و 10 سنت است. اگر دانشجو باشید می‌توانید از خدمات حمل و نقل عمومی ارزان استفاده کنید. در این صورت 116 دلار و 85 سنت بابت کارت مترو و اتوبوس خواهید پرداخت.

 

باید هزینۀ تاکسی را هم به هزینه های حمل و نقل افزود. بالاخره ممکن است شما در شرایطی مثل عدم پوشش حمل و نقل عمومی یا زمانی خارج از برنامه مترو و اتوبوس مجبور باشید که از تاکسی استفاده کنید. به طور متوسط هزینۀ کرایه تاکسی از مرکز شهر تا مناطق حومه مثل یونگ یا دونداس، 30 دلار می باشد. حالا بستگی به محل زندگی شما و لزوم رفت و آمد به شهر و خارج شهر، باید هزینه کرایه تاکسی را هم در نظر بگیرید.

 

خوراک در تورنتو کانادا

خوشبختانه هزینه های تهیۀ خوراک نسبت به سال قبل چندان تغییر نکرده است. به طور متوسط هر مرد جوان در ردۀ سنی 19 تا 30 سال 319 دلار و 87 سنت در ماه برای خوراک خود صرف می کند. این مصرف برای زنان جوان کمتر است و ماهانه 247 دلار و 33 سنت می باشد. البته با توجه به اینکه در چه محله ای در تورنتو زندگی کنید و از چه مواد غذایی استفاده کنید یا اینکه کدام فروشگاه ها را برای خرید انتخاب کنید این هزینه هم متغیر خواهد بود. هر خانواده هم برای تهیه خوراک به طور متوسط 1013 دلار خرج می کند.

 

سرگرمی در تورنتو کانادا

اینکه چطور اوقات فراغت خود را سپری کنید و چه عاداتی داشته باشید در هزینه‌های این بخش بسیار مؤثر است. برخی دوست دارند که با دوستانشان به رستوران بروند. برخی برنامه های فرهنگی مثل بازدید از موزه را ترجیح می‌دهند. برخی سینما رفتن و برخی هم ترجیح می دهند تا در خانه بمانند و فیلم ببینند یا کتاب بخوانند. نمی توان چندان برآورد مشخصی از این هزینه‌ها داشت ولی به طور متوسط بیرون رفتن برای شام یک بار در ماه 70 دلار هزینه دارد. هر بار خرید قهوه هم به طور متوسط 4 دلار قیمت دارد.

اشتراک فیلم در نتفلیکس 13 دلار و 99 سنت و اشتراک موسیقی گوشی‌های هوشمند حدود 9 دلار و 99 سنت خواهد بود. برای سینما و رویدادهای فرهنگی در هر ماه 50 دلار را می توان در نظر گرفت.

تفریحات و خوراک از هزینه‌هایی است که می‌توان با مدیریت آن ها، صرفه جویی سالانه خوبی داشت.

 

تورنتو کانادا

ورزش، سلامتی و تناسب اندام در تورنتو کانادا

هزینه های عضویت در کلاس‌های تناسب اندام در باشگاه های تورنتو بالاست و به طور ماهانه 275 دلار هزینه خواهد داشت که بسیاری از جوانان ترجیح می دهند این هزینه را در زندگی فاکتور بگیرند. ولی عضویت در سالن‌های ورزشی برخی باشگاه های تورنتو تا 10 دلار در هر ماه هم موجود است. می‌توان در کلاس‌هایی مثل یوگا که ارزان‌تر می باشند شرکت کرد. همچنین سالن های ورزشی مختلفی در تورنتو هستند که اشتراک های سالیانه همراه با تخفیف ارائه می‌دهند.

 

بیمه در تورنتو کانادا

بیمه اتومبیل و بیمه اجاره خانه دو بیمه ای است که حتما در اقامت در تورنتو با آن مواجه خواهید شد. با توجه به اینکه اکثر مهاجران از اتومبیل استفاده نمی‌کنند، سراغ بیمه اجاره خانه خواهیم رفت. قیمت بیمه برای یک آپارتمان 750 فوت مربعی در شرق، غرب، شمال یا جنوب تورنتو، 57 دلار و 28 سنت در ماه است که البته شامل گزینۀ انتخابی خسارات ناشی از سیل هم هست. اگر بیمۀ ساده را انتخاب کنید 51 دلار و 60 سنت در ماه بابت بیمه پرداخت خواهید کرد.

 

هزینه های تحصیل در تورنتو کانادا

در تورنتو دانشگاه‎های زیادی وجود دارد که بر اساس رتبه بندی جهانی جایگاه های متفاوتی دارند و در نتیجه هزینه های تحصیل در آن ها نیز متفاوت خواهد بود. شورای دانشگاه های اونتاریو هر ساله متوسط تحصیل در دانشگاه های این ایالت را منتشر می‌کند که به تفکیک گروه های تحصیلی به شرح زیر است. هزینه تحصیل در دانشگاه های تورنتو سالانه از 35890 دلار تا 58680 دلار برای دانشجویان بین المللی با توجه به رشته انتخابی متفاوت خواهد بود. رشته های علوم انسانی ارزان ترین رشته‌ها و رشته های مهندسی، پزشکی و دندان پزشکی گران‌ترین آن‌ها هستند. هزینه‌های تحصیلی نیز همانند سایر هزینه ها هر ساله افزایش خواهند داشت به طوری که امسال 7 درصد افزایش شهریه در کانادا به چشم می خورد ولی وقتی شما در دانشگاهی مشغول به تحصیل شوید شهریه شما بر اساس سال ورودتان محاسبه خواهد شد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های تورنتو با توجه به رشته‌های مختلف متفاوت است.

به عنوان مثال هزینه های دانشگاه تورنتو برای دانشجویان سال اول در سال تحصیلی 2019- 2020 برای علوم کامپیوتری، مدیریت و سایر رشته‌های مرتبط 53290 دلار است که با هزینه های اقامت در خوابگاه می تواند 5991 تا 10105 دلار هم در سال افزایش داشته باشد.

 

مهاجرت به تورنتو کانادا

 

با توجه به اطلاعات سایت masterportal هزینه های تحصیلی در مقاطع کارشناسی به شرح زیر است:

تجارت و مدیریت: 56000 دلار

– علوم کامپیوتری و فناوری اطلاعات: 55500 دلار

– مهندسی و تکنولوژی: 55000 دلار

– علوم اجتماعی: 56000 دلار

– علوم طبیعی: 53000 دلار

در مقاطع بالاتر این شهریه سالانه بدین شرح خواهد بود:

تجارت و مدیریت: 52700 دلار

علوم کامپیوتری: 52500 دلار

پزشکی: 58300 دلار

علوم اجتماعی: 37000 دلار

 

حال که به بررسی کامل شهر تورنتو و زندگی در تورنتو پرداختیم خوب است نگاهی اجمالی داشته باشیم به مناطق خوب تورنتو که برای زندگی مناسب هستند. این شهر به دلیل پذیرایی از افراد با فرهنگ‌های مختلف یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای کانادا به شمار می‌رود.

در ادامه به معرفی چند محله خوب تورنتو برای زندگی خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

 

زندگی در تورنتو

 

محله‌های خوب برای زندگی در تورنتو

یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال معروف‌ترین محله‌های تورنتو، بازار کنزیگتون است. این منطقه از چندین خیابان تشکیل شده که انواع کافه‌ها و مغازه‌ها را در خود جای داده است. برای زندگی در تورنتو این شهر بسیار مناسب است، چرا که هر آن چیزی که برای زندگی روزمره نیاز دارید در دسترس است. فروشگاه‌های مواد غذایی در کنار کتاب فروشی‌ها و خواربارهای شیک و مستقل، مغازه‌های این منطقه را شامل می‌شوند.

به طور متوسط اجاره یک ماه آپارتمان یک خوابه در این منطقه حدودا 1200 دلار کانادا است. درحالی که در محله‌های پایین تر می‌توانید کمتر از 1000 دلار هزینه کنید.

اگر می‌خواهید از هیاهو و شلوغی بافت شهری در امان باشید و در عین حال قیمت‌های مناسبی برای هزینه‌هایی مانند مسکن پرداخت کنید محله سنت کلر ویژه زندگی در تورنتو است. در این محله از سر و صدا و شلوغی خیابان‌ها خبری نیست و می‌توانید خانه‌هایی با قیمت بسیار مناسب برای خرید یا اجاره پیدا کنید.

اگر می‌خواهید تنوع زیادی از سبزیجات و میوه های تازه را در کنار رستوران‌های بسیار متنوع تجربه کنید محله چینی‌ها در تورنتو، گزینه خوبی برای شما است. اما نکته مهمی که باید بدانید این است که، همانطور که از نام این محله مشخص است چینی‌های بسیاری در اینجا ساکن هستند. نکته حائز اهمیت در این محله آرامش محیط در کنار تنوع بازارها است که یک پیاده روی شبانه را برایتان دلچسب خواهد کرد.

 

مهاجرت به تورنتو

 

کلام پایانی

این طور که مشخص است در پاسخ به بهترین منطقه برای زندگی در تورنتو، نمی‌توان به قطعیت یک محله را انتخاب کرد. از آنجایی که سلیقه افراد برای زندگی با یکدیگر متفاوت است بهتر است با توجه به روحیات خودتان، یکی از این مناطق را انتخاب کنید. نکته مهم که باید به خاطر بسپارید این است که هر چه از مرکز شهر دورتر شوید قیمت اجاره بها به مراتب ارزان‌تر خواهد بود.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

> ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

هزینه های زندگی و تحصیل در ونکور کانادا

دریافت پذیرش از دانشگاه مک گیل

پذیرش دانشگاه مونترال

 

 

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

11 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *