معرفی مشاغل پردرآمد کانادا در سالهای اخیر؛ کدام کارها برای اشتغال در کانادا بهتر هستند؟

 یکی از اهداف اصلی افراد برای مهاجرت، یافتن شغل و درآمدی عالی برای ساخت رویاهایی است که در سر دارند اما به راستی چه مشاغلی رویایی محسوب می‌شوند؟ در حالی که برای قشر متمول جامعه، مهاجرت تنها فرصتی برای تغییر فضای زندگی و دستیابی به رفاه بیشتر است، فارغ از هزینه‌های جاری زندگی در هر کشوری، مقصد مهاجرت خود را انتخاب می‌کنند. اما در مورد طبقه متوسط داستان کاملاً فرق دارد. بسیاری افراد بدون هیچ سرمایه و پشتوانه مالی بزرگی به دنبال مهاجرت و امرار معاش از طریق اشتغال در کانادا هستند. در این یادداشت تمام تلاش ما معطوف به این نکته است که با معرفی پردرآمدترین مشاغل کانادا در سال 2020، ضمن معرفی برترین مشاغل از این حیث، تصویری کلی از میزان درآمد مشاغل مختلف کانادا در پیش چشم آنان ترسیم کنیم. فراموش نکنید که اگر شما از آن دسته از مهاجران یا متقاضیان مهاجرت هستید که برای گذران زندگی به اشتغال در کانادا نیاز دارید، شناخت دقیق بازار کار این کشور، یک امر حیاتی است. اگر یک مهاجرت کاری یا هر نوع مهاجرت دیگری را به امید اشتغال در کانادا آغاز کنید اما شناختی از بازار کار آن نداشته باشید، این کار شما مشابه رفتن به اتاقی تاریک، ناشناخته و پر از وسایل خطرناک است زیرا بدون کاریابی، شما با یک شکست عظیم در پروسه مهاجرت به کانادا مواجهه خواهید شد. عناوینی که در ادامه مطالعه خواهید کرد به شرح زیر است:

 * شناخت دقیق بازار کار ضامن اشتغال در کانادا

 * نگاهی به ظاهر لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 * رتبه اول مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020؛ پزشکان

 * دندانپزشکی؛ با 274 هزار در رتبه دوم مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 * مهندسان؛ با بدبینی در رتبه سوم لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 * مدیران حوزه فناوری اطلاعات

 * ادامه لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

شاید مهمترین موضوع در مهاجرت انتخاب درست راه مهاجرتی باشد؛ از این رو می توانید به صفحه مهاجرت به کانادا مراجعه کرده و با 10 روش اصلی مهاجرتی آشنا شوید.

10 شغل برتر کانادا

مطلب پیشنهادی: مالیات کانادا

تلاش ما بر گردآوری 10 عنوان برتر از حیث میانگین درآمد بوده است

 شناخت دقیق بازار کار ضامن اشتغال در کانادا

 اگر برای شما مهاجرت به کانادا با اشتغال در کانادا گره خورده است، بی‌شک باید با دقت بیشتری یادداشت پیش رو را دنبال کنید. بر همین مبنا نیاز است تا پیش از مواجه با لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020، به نکات زیر دقت کنید:

 * اعداد و ارقام اعلام شده در این یادداشت تحت عنوان درآمد هر یک از مشاغل، یک میانگین منطقی از آمار کلی است. باید اذعان داشت که درآمد مشاغل مختلف در استان‌های مختلف متغیر است و آنچه که شما به عنوان درآمد یک شغل می‌خوانید، در واقع میانگینی از درآمد آن شغل در استان‌های مختلف کانادا است.

 * بر همین مبنا که درآمد مشاغل مختلف در استان‌های مختلف کانادا متغیر است، شما نباید صرفاً بر مبنای داده‌های موجود در این یادداشت تصمیمات حیاتی در مورد اشتغال در کانادا بگیرید. فراموش نکنید که برای اتخاذ یک تصمیم دقیق باید شرایط مالی شغل را در استان مد نظر و مقصد خود بررسی کنید. یعنی به فرض مثال اگر قصد مهاجرت به نوا اسکوشیا را دارید و هدف شما برای اشتغال در کانادا دندانپزشکی است، باید درآمد این شغل را در آن استان بررسی کنید.

 * درآمد ذکر شده در مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020، اساساً یک درآمد پایه برای یک شرایط پایه است. این بدان معنی است که به طور مثال با بهره‌مندی از ارتقا شغلی یا شرایط ویژه می‌تواند این درآمد بیشتر یا کمتر شود.

 * در این یادداشت تمرکز ما بر مشاغلی است که داشتن تحصیلات عالی در آن‌ها مؤثر بوده و در دسته مشاغل نیازمند دانش و تجربه بالا هستند. دقت داشته باشید که در برخی از سایر لیست‌هایی که با عنوان مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 نگارش شده‌اند این محدودیت در نظر گرفته نشده است. به همین علت ممکن است در سایر لیست‌های مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 با مشاغل دیگری با درآمد بیشتری روبرو شوید اما مشاغل لیست پیش رو همگی از دسته مشاغل (Skilled Jobs) هستند.

 حال با در نظر داشتن این نکات با اطمینان خاطر بیشتری می‌توان به بررسی لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 پرداخت.

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 نگاهی به ظاهر لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 پیش از بررسی یک به یک و موردی هر یک از مشاغل و درآمد آن‌ها، بد نیست تا نگاهی به کل لیست داشته و با رده‌بندی کلی آن آشنا شوید. در ادامه جزئیات هر یک از مشاغل به دقت ذکر خواهد شد اما در لیست زیر تنها شاهد رتبه‌بندی لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 هستید:

 * پزشکان(با تمرکز بر نورولوژیست‌ها)

 * دندانپزشکان

 * مهندسان

 * مدیران حوزه فناوری اطلاعات

 * مدیران اجرایی بخش نفت و گاز

 * مدیران فروش

 * وکلا

 * خلبانان

 * حسابداران

 * پرستاران رسمی(استخدامی)

 همانطور که مشخص است با لیستی ده عضوی از مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 در خدمت شما هستیم. در ادامه تلاش می‌کنیم تا 4 حرفه اول در این رتبه‌بندی را به صورت تشریحی بررسی کرده و نحوه محاسبه درآمد هر یک را تشریح کنیم اما 6 شغل دیگر مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 بنا به محدودیت در حجم کلمات، تنها با میزان درآمد معرفی خواهند شد.

 گذراندن دوره های تحصیلی در کانادا به پیدا کردن شغل های پر درآمد در این کشور بسیار کمک می کند؛ برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه ویزای تحصیلی کانادا مراجعه بفرمایید

پزشکان در کانادا

پزشکان در این کشور از میانگین درآمد بالایی برخوردار هستند؛ اما نه تمام پزشکان

 رتبه اول مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020؛ پزشکان

 دقت داشته باشید که یکی از سخت‌ترین موضوعات در بررسی لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020، تعیین درآمد دقیق پزشکان است. بی‌شک به طور میانگین، این پزشکان هستند که رتبه اول را به خود اختصاص می‌دهند اما درآمد واقعی آن‌ها به چه میزان است؟ مطابق شناختی که ما از بازار کار کشور کانادا داریم 6 فاکتور اساسی در تعیین میزان حقوق پزشکان کانادا مؤثر است:

 * تعداد بیماران مورد پذیرش

 * میزان و نوع تخصص

 * محل اقامت و اشتغال(استانی که در آن به اشتغال در کانادا مشغول هستید)

 * مشارکت شما در روش‌های پرداخت جانبی و بیمه‌های متفاوت درمانی

 * حضور و فعالیت در بسترهای خصوصی یا عمومی

 * مشارکت در تحقیق یا تدریس آکادمیک

 از بین 6 عامل فوق که هر کدام به شکل خاصی بر میزان درآمد یک پزشک تأثیر دارند، در مورد 2 عامل می‌توان با قطعیت بیشتری اظهار نظر کرد اما در مورد سایرین اوضاع بشدت متغیر است. بسته به میزان و نوع تخصص درآمد شما از 281 هزار دلار تا 481 هزار دلار کانادا متغیر است؛ به طور مثال پزشک خانواده سالانه 281 هزار، یک متخصص عادی 360 هزار و یک متخصص جراح 481 هزار دلار کانادا درآمد دارد. در مورد محل اقامت نیز به طور مثال در حالی که یک متخصص عادی در بریتیش کلمبیا 320 هزار دلار در سال درآمد دارد، این عدد در استان انتاریو 350 هزار دلار کاناداست.  بر همین مبنا و با احتساب این متغیرات ما میزان درآمد یک پزشک در کانادا را به طور میانگین سالانه 312 هزار دلار کانادا محاسبه کرده و بر همین مبنا جایگاه اول در لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 به این حرفه رسید.

مطلب پیشنهادی: هزینه های مهاجرت به کانادا در روش های مختلف

دندانپزشکان در کانادا

رتبه دوم متعلق به دندانپزشکان است

 دندانپزشکی؛ با 274 هزار در رتبه دوم مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 در مورد دندانپزشکان نیز تفاوت چندانی با پرشکان وجود نداشته و محاسبه یک درآمد میانگین اصلاً کار ساده‌ای نبود. ما در این یادداشت مبنا را بر رسیدن به حد اعلای تجربه و تخصص قرار دادیم. در همین سطح نیز در استان‌های مختلف شاهد شکاف درآمدی عجیبی در حرفه دندانپزشکان هستیم. به طور مثال در حالی که میانگین درآمد دندانپزشکان در بریتیش کلمبیا تنها 179 هزار دلار در سال است، این عدد برای استان مانیتوبا به 337 هزار دلار می‌رسد! اما با وجود این متغیرات در نهایت ما برای پیکربندی لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020، به عدد میانگین 274 هزار دلار در سال برای دندانپزشکی رسیدیم.

مهندسان در کانادا

مهندسی طیف وسیعی از مشاغل و عناوین را شامل می‌شود

 مهندسان؛ با بدبینی در رتبه سوم لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 دو نکته در مورد محاسبه میانگین درآمد مهندسان حائز اهمیت است. اول آنکه ما برای محاسبه عدد نهایی با توجه به داده‌های موجود تلاش کردیم تا بر مهندسی مکانیک تمرکز داشته باشیم زیرا مهندسی مکانیک یکی از مهندسی‌هایی است که در اغلب استان‌ها فرصت‌های شغلی مقتضی دارد. این در حالی است که به طور مثال مهندسی معدن یا عمران در تمام استان‌ها ثبات فرصت ندارند. نکته دوم نیز این است که در اغلب موارد عددی که برای میزان درآمد مهندسان بسته به ماهیت شغلشان که پروژه‌ای و پیمانکاری است به صورت ساعتی اعلام خواهد شد. اما ما بسته به دو مورد اخیر نیز تلاش کردیم تا یک عدد نهایی و میانگین را برای این حرفه محاسبه کنید. میانگین درآمد سالانه یک مهندس در کشور کانادا 213 هزار دلار کانادا به صورت سالانه است. این بدان معنی است که مهندسی جایگاهی بهتر از سوم در لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 ندارد.

مهندسان آی تی در کانادا

مدیریت حوزه آی.تی احتمالاً غافلگیرکننده‌ترین عنوان این لیست باشد

 مدیران حوزه فناوری اطلاعات

 یکی دیگر از مشاغل پردرآمد کانادا اما مدیریت در حیطه فناوری اطلاعات است که از آن تحت عنوان (IT manager) یاد می‌شود. در این شغل نیز بازه درآمدهای پرداختی بسیار متغیر است و بسته به نوع تخصص کار و محل کار می‌تواند تغییرات بسیاری را تجربه کند. اما مطابق آنچه که تجربه بازار کار کشور کانادا و آمارها نشان می‌دهند، می‌توان به این نتایج دست یافت. در کمترین حال درآمد یک مدیر حیطه فناوری اطلاعات در بدترین شرایط سالانه 97 هزار دلار کانادا است اما در بهترین شرایط و با بهترین فرصت شغلی این درآمد می‌تواند تا سرحد 200 هزار دلار کانادا در سال نیز افزایش پیدا کند. اما بر مبنا میانگین می‌توان گفت در یک حالت عام به طور میانگین این شغل سالانه 170 هزار دلار کانادا درآمد دارد. این بدان معنی است که این حرفه نیز در جایگاه چهارم لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020 جاخوش می‌کند.

  ادامه لیست مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2020

 * مدیران اجرایی بخش نفت و گاز (درآمد سالانه 160 هزار دلار کانادا در سال)

 * مدیران فروش (درآمد سالانه 154 هزار دلار کانادا در سال)

 * وکلا (درآمد سالانه 150 هزار دلار کانادا در سال)

 * خلبانان (درآمد سالانه 150 هزار دلار کانادا در سال)

 * حسابداران (درآمد سالانه 127 هزار دلار کانادا در سال)

 * پرستاران رسمی (درآمد سالانه 93 هزار دلار کانادا در سال)

نگاهی به مشاغل پردرآمد کانادا در سال 2023 می‌اندازیم

حال که در این مقاله، ویزا 724 به مشاغل پردرآمد کانادا در 2020 پرداخت، بیایید نگاهی به تغییرات این مشاغل در سال 2023 بیندازیم. در طول سه سال گذشته، خلاهای شغلی بسیار بیش‌تری در کانادا مشاهده شد و تقاضای بالای کارفرمایان برای استخدام، موجب شده است که دائما حقوق ماهانه‌ی پیشنهادی توسط کارفرما بالاتر رود. در لیست زیر، نگاهی به مشاغلی می‌اندازیم که در حال حاضر، یعنی سال 2023، بیش‌ترین تقاضا و درآمد را در کشور کانادا به خود اختصاص داده‌اند.

لیستی از پردرآمدترین مشاغل کانادا در سال 2023

1- توسعه‌دهندگان نرم‌افزار: لیست مشاغل پردرآمد کانادا با توسعه‌دهندگان نرم‌افزار شروع می‌شود که حداقلِ حقوقشان از 75000 دلار در سال شروع می‌شود و حتی به 130000 دلار در سال هم می‌رسد (بسته به میزان تجربه‌ی توسعه‌دهندگان نرم‌افزار و شرکت مقصد، این درآمد بالاتر هم می‌رود).

2- تحلیل‌گر امور مالی: در سال 2023، بسیاری از بیزینس‌های کانادا برای پیدا کردن کارمند دچار مشکل شده‌اند. نظر به اهمیت تحلیل‌ امور مالی برای شرکت‌ها، بودجه‌های خوبی برای تامین حقوق آنالیزورهای امور مالی در نظر گرفته شده است.

3- سرپرست خطوط تولید: این شغل، سومین شغلِ محبوب در لیست مشاغل پردرآمد کاناداست که حقوق آن، بسته به نوع خط تولید و میزان تجربه‌ی شما، تا بیش از 100000 دلار در سال هم بالا خواهد رفت.

4- دستیار اجرایی: در سه سال اخیر، میزان تقاضا برای دستیاران اجرایی در کسب‌وکارهای مختلفِ کانادا به وضوح مشاهده می‌شود و میزان درآمد سالانه‌ی این دستیاران از 96000 دلار نیز فراتر می‌رود.

5- مهندسان (به ویژه مهندسی برق): یکی از بالاترین حقوق‌های سالانه، مختص مهندسان است و مهندسی هم‌چنان با قدرتِ تمام، یکی از مشاغل پردرآمد کاناداست. به طور کلی، حداقلً درآمدِ سالانه‌ی مهندسان از پایه‌ی 84000 دلار شروع شده و حتی از 130000 دلار هم پیشی می‌گیرد. برای مهندسی برق، عموما این بازه بین 80000 الی 115000 دلار قرار می‌گیرد.

6- مدیر ساخت و توسعه‌ی پروژه: گسترش بازار ساخت‌وساز در کانادا موجب شده است که مدیریت ساخت‌وساز پروژه‌ها و توسعه‌ی آن، یکی دیگر از مشاغل پرتقاضا در کانادا باشد. میزان حقوق سالانه برای این شغل،‌ بسته به ناحیه‌ای که در آن کار می‌کنید و میزان تجربه‌ی شما، از 100000 دلار نیز فراتر می‌رود.

مطالب پیشنهادی:

> هزینه زندگی در کانادا

درباره ویزای کانادا

> اقامت دائم کانادا

مهاجرت کانادا با ثبت شرکت

درآمد مشاغل مختلف کانادا

روشهای سرمایه گذاری کانادا

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

5 + 12 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *