در این  مقاله مشاغل مورد نیاز کانادا بسته به میزان اهمیت و پرمتقاضی بودن، از رده یک تا بیست رده‌بندی شده‌اند. همچنین این مشاغل مورد نیاز کانادا در ده استان مهم این کشور از نظر میانگین درآمد با هم مقایسه شده‌اند. بسیار مهم است که بدانید در این مورد که کدام مشاغل باید در رده‌های بالاتر لیست مشاغل مورد نیاز کانادا قرار بگیرند، اختلاف نظر وجود دارد اما این لیست حاصل همپوشانی چندین مرجع مختلف در این مورد خاص است. 

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

مطلب پیشنهادیمهاجرت از طریق استارتاپ

بیست شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا ؛ مهم و با درآمد بالا

در ادامه شاهد رده بندی مشاغل مورد نیاز کانادا از رده بیستم تا رده اول خواهیم بود. برای هر شغل خصوصیات کلی و فرصت‌های شغلی نسبی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

رده بیستم؛ مدیریت مالی

هر سازمان و نهادی به یک نفر برای رسیدگی به حساب‌های مالی سازمان نیاز دارد. افراد در این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا باید بتوانند تمرکز خود را بر روی حسابداران و سایر کارکنان دپارتمان مالی شرکت حفظ کنند. بسیار مهم است که سیاست‌ها و عملکرد مالی شرکت را در مسیر گسترش و بهبود قرار داده و بتوانید گزارش‌هایی از عملکرد مالی شرکت برای بررسی مدیران عالی فراهم کنید. وظایف شما بیشتر حول پایش وضعیت مالی شرکت، تهیه گزارش از آن، توسعه برنامه‌های مالی جدید و به نهایت رساندن بهره‌وری دپارتمان و کارکنان بخش مالی سازمان است. باید دقت داشته باشید که با تعیین و پیش‌بینی بودجه یک شرکت شریان مالی آن با وظایف شما پیوند خورده و بسیار مهم است که در این زمینه درست عمل کنید. شما برای بدست آوردن این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا ، به مدرک فارغ‌التحصیلی در رشته‌های مدیریت، اقتصاد یا تجارت هستید. یا به طور مثال داشتن مدارک آموزش عالی در مدیریت کسب و کار می‌تواند بسیار کارساز و گره‌گشا باشد. فرصت‌های کاری این شغل متأسفانه خیلی در حال گسترش نبوده و این یک صفت منفی برای این حرفه است؛ درصد رشد سالانه آن چیزی حدود سه درصد است و دولت پیش‌بینی کرده با این راندمان، احتمالاً در پنج سال آینده فرصت‌های کاری چندانی در این حیطه فراهم نخواهد بود.

رده نوزدهم؛ کاردرمانی (حرکت درمانی)

کاردرمانی یکی از مشاغل درمانی از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا است که در خدمت شناسایی و بهبود مشکلات جسمی و حرکتی است. مصدومیت‌ها، بیماری‌های مفاصل و سایر مشکلات حرکتی در حیطه تخصص این حرفه هستند. در این حرفه بسیار مهم است که دائماً به روز باشید و بتوانید با شناسایی ناتوانی‌های مریض، در یک برنامه متناسب مشکلات او را حل کنید.  بسیار مهم است تا در این شغل مسئولیت‌پذیری و دقت بالایی داشته باشید زیرا بهبود وضعیت بیماران با مشخصات مختلف وظیفه اصلی شماست. برای بدست آوردن این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا به یک مدرک دانشگاهی در رشته کاردرمانی  دارید. پس از این لازم است تا یک امتحان ملی یا استانی برای گرفتن مدرک مورد نیاز این کار را با موفقیت پشت سر بگذارید. در این رده شغلی برخی افراد با پشت سر گذاشتن آموزش‌های بیشتر و دوره‌های تخصصی به دانش و تخصص بیشتر در این رشته دست پیدا کرده و قطعاً درآمد بهتری خواهند داشت. فرصت‌های کاری در این حیطه شغلی طبق پیش‌بینی‌های حکومت بیش از متخصصان این رشته است اما در مورد اینکه نرخ رشد آن در پنج سال آینده به چه میزان خواهد بود پیش‌بینی شفافی وجود ندارد.

کاردرمانی در کانادا

کاردرمانی از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده هجدهم؛ مدیر خدمات بهداشتی و اجتماعی

این رده شغلی طیف گسترده‌ای از تخصص‌ها را شامل خواهد شد. از افسر دارویی، تا مدیر خدمات اجتماعی و مسئول گسترش سیاست‌های اجتماعی می‌توانند در این رده شغلی به کار بپردازند. مسئولیت اصلی شاغلین این حیطه سیاست‌گذاری‌های اجتماعی جهت دستیابی به سلامت و خدمات اجتماعی تمام افراد یک منطقه خواهد بود. بسیار مهم است تا در این منصب بتوانید برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری های رشد و توسعه امور درمانی، بهداشتی و اجتماعی را به عهده گرفته و نظارت مناسبی بر اجرای آن‌ها داشته باشید. در جزئیات این می‌تواند شامل رهبری و راهنمایی پژوهشگران، تخصیص بودجه و نظارت بر حسن اجرای پروژه‌های بهداشتی باشد. برای داشتن این شغل بسیار   تا حداقل مدرک کارشناسی در یکی از حیطه‌های مرتبط با این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا داشته باشید. در مراتب عالی‌تری مثل مدیریت‌های سطح بالا وجود سابقه کار طولانی و تجربه به عنوان یک سیاست‌گذار در این حیطه بسیار کلیدی و مؤثر خواهد بود. البته در بعضی بخش‌ها ممکن است که حتی در رشته پزشکی فارغ‌التحصیل شده باشید. این بخش بشدت در حال رشد است به شکلی که در یک دوره پنج ساله می‌توان انتظار یک رشد پنجاه و سه درصدی برای فرصت‌های کاری پیش‌بینی کرد. البته طبق پیش‌بینی‌های دولت کانادا ممکن است گه این رشد ناگهانی به شکلی غیرعادی و ناگهانی متوقف و این بازار کار اشباع شود.

مطلب پیشنهادیاقامت سرمایه گذاری کانادا

مدیریت خدمات بهداشتی در کانادا

مدیریت خدمات بهداشتی از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده هفدهم؛ سرپرستار و سوپروایزر درمانی

هر جایی که پرستاران شاغل هستند، از بیمارستان‌ها تا کلینیک‌ها، مراکز پرستاری و بخش‌های درمانی، به یک سرپرستار نیاز است. در این ردیف شغلی شما باید در کنار دانش پزشکی و درمانی، توانایی مدیریتی مناسبی برای رهبری دسته‌ای از پرستاران در امور درمانی را داشته باشید. علاوه بر این در مراتب عالی‌تر پس از تحصیل تجربه ممکن است حتی مسئول سیاست‌گذاری‌های کلان و تنظیم بودجه‌های مربوط به بخش‌های درمان شوید. شما برای داشتن این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا ، به مدرک دیپلم در رشته پرستاری یا یک درجه عالی تحصیلی دارید که به تأیید مراکز مرتبط در استان رسیده باشد. گاهاً نیاز است تا برای بدست آوردن این کار و رقابت با سایر متقاضیان دوره‌های مدیریتی مختلفی را سپری کرده باشد.  در نهایت بسیار مهم است تا تجربه کافی به عنوان یک پرستار عادی در مراکز درمانی را در رزومه خود داشته باشید. جد رشد این پیشه بالاست به طوری که رشد پنجاه و هفت درصدی کارکنان این ردیف شغلی در پنج سال محاسبه شده است.

 سرپرستاری در کانادا

سرپرستاری  از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده شانزدهم؛ مهندس راه‌آهن

اگر شما از افرادی هستید که همیشه با دیدن قطار‌ها کنجکاو شده و شور و اشتیاق زیادی در مورد راندن آن‌ها دارید این ردیف شغلی در میان سایر مشاغل مورد نیاز کانادا ، فرصت بسیار خوبی است تا علایق خود را به واقعیت تبدیل کنید. مهندسان راه‌آهن قطارها را در تمام طول کانادا به منظور جابجایی مسافران و کالاها مدیریت کرده و می‌رانند. به علاوه دقت و بررسی در حوزه‌های سلامت راه و چک‌آپ‌های مربوط به این حیطه هم بخشی از شغل آنان است چون امنیت و راحتی استفاده از خطوط ریلی تماماً وظیفه و هدف شاغلان در این حیطه کاری است. باید دقت داشته باشید که این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا، به علت لزوم وجود برنامه‌ریزی دقیق و دقت بالا در انجام امور مربوط به قطار، نیازمند دقت و نظم‌پذیری بالایی است. این شغل به تحصیلات زیاد و اصطلاحاً سنگین آکادمیک نیازی ندارد. شما ممکن است به یک دیپلم دوره دبیرستان که مرتبط با این پیشه است نیاز داشته باشید. به‌علاوع وجود تجربه در امور مرتبط با قطار و راه‌های ریلی در جهت ارتقا موقعیت شما در این فرصت شغلی بسیار مهم است. دولت کانادا برای این حرفه آینده روشنی را پیش‌بینی کرده است به طور که در یک پنج ساله ممکن است رشد چشمگیر و غیرعادی فرصت‌های شغلی در این حیطه را شاهد باشیم.

رانندگی لوکوموتیو در کانادا

رانندگی لوکوموتیو  از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده پانزدهم؛ کارکنان خطوط و کابل‌های برق قدرت

این کارکنان وظیفه طراحی، ساخت و نگهداری خطوط برق و کابل‌های هوایی و زیرزمینی را به عهده دارند. این کابل‌ها چون در نقش شریان‌های حیاتی امروز قرار دارند، بسیار مهم است تا در امور مربوط به ساخت و نگهداری آن‌ها نهایت دانش و تجربه به کار گرفته شود. در انجام این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا ممکن است بسته به قرار گرفتن در جاهای مختلف به توانایی‌های بدنی و ریسک‌پذیری کافی جهت انجام صحیح امور نیاز باشد. تحصیلات لازم برای این کار چندان زیاد و چشمگیر نیست. کافیست تا در مقطع دبیرستان مدرک پایان دوره خود را گرفته و یک دوره سه یا چهار ساله شاگردی را سپری کنید. البته اگر چهار یا پنج سال تجربه در کسب و کارها و تجارت‌های مرتبط با این شغل را داشته باشید ممکن است بتوانید این دوره شاگردی را دور زده و به آن نیازی نداشته باشید. در پنج سال گذشته کارکنان شاغل در این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا، سی و سه درصد افزایش پیدا کرده‌اند اما طبق پیش‌بینی دولت ممکن است تا پایان سال 2024 تعداد متقاضیان و فرصت‌های شغلی در این پیشه برابر شده و در نهایت اشباع شود.

رده چهاردهم؛ افسر پلیس

یک افسر پلیس وظیفه دارد تا در فضای عمومی جامعه نظم و امنیت را برقرار سازد. جلوگیری از بزهکاری و اجرای صحیح قوانین در جهت ایجاد نظم بسیار مهم است. این رده شغلی برخلاف سایر مشاغل مورد نیاز کانادا تخصص‌های متفاوتی را در دپارتمان‌های پلیس در بر می‌گیرد از بازرسان و کارآگاهان تا پلیس بزرگراه و امور راهنمایی و رانندگی همه و همه ذیل این ردیف شغلی قرار خواهد گرفت. طبیعی است که در این حرفه خطرات احتمال زیادی ممکن است وجود داشته باشد و این بسته به دپارتمان محل خدمت شماست. برای داشتن این شغل کافیست تا یک مدرک دبیرستان یا دانشگاهی ساده داشته باشید. پس از ورود و پذیرش در دوره‌های آموزشی پلیس سک دوره سه الی شش ماه عمومی و بعد از آن یک دوره تخصصی که طول دوره بستگی به دپارتمان محل خدمت دارد را باید سپری کنید. در این شغل بسیار مهم است تا پیش‌نیزاهای فیزیکی و قوای جسمانی لازم برای استخدام شدن را داشته باشید. دورنمای شغلی برای این حرفه چندان جالب نیست. رشد هجده درصدی در یک دوره پنج ساله نشان می‌دهد که تا پایان سال 2024 تعداد متقاضیان و جاهای خالی در این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا به برابری خواهند رسید.

 افسر پلیس در کانادا

افسر پلیس یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده سیزدهم؛ مهندس برق

این مهندسان پشتیبان سیستم‌های برقی و سایر تجهیزات الکتریکی مورد نیاز صنایع هستند. وظایف آن‌ها شامل همان چیزهایی است که در طول دوره تحصیل مطالعه کرده‌اند؛ طراحی مدارهای الکتریکی، برنامه‌ریزی و ترسیم نقشه و برنامه مدارها و شبکه‌های جدید توزیع برق و برطرف کردن مشکلات موجود در سیستم‌های الکتریکی. شما برای این کار به یک مدرک کارشناسی در برق یا مهندسی الکترونیک هستید. دقت کنید که داشتن کارشناسی ارشد یا دکتر در این رشته می‌تواند باعث برتری شما در بدست آوردن فرصت‌های شغلی شود. پس از این باید سه الی چهار سال تجربه کافی در امور اجرایی این رشته را در رزومه داشته و سپس امتحان مهارت و یادگیری آن را پشت سر بگذارید. برای تبدیل شدن به یک مهندس حرفه‌ای در این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا شما بشدت نیازمند یک گواهی یا مدرک از نهاد‌ها استانی یا منطقه‌ای هستید. رشد فرصت‌های شغلی این حیطه بسیار کند و اندک است. با وجود رشد حدود هشت درصد دقت داشته باشید که با در نظر گرفتن متقاضیان کم این شغل شما در یک برنامه پنج ساله همچنان شانس بالایی برای بدست آوردن یک کار در این حیطه خواهد داشت.

مهندس برق در کانادا

مهندسی برق یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده دوازدهم؛ مجری کسب و کار(مدیر سطح پایین‌تر امور اجرایی)

چه کسی می‌خواهد که رئیس بزرگ نباشد؟! این رده شغلی از مشاغل مورد نیاز کانادا ، طیف وسیعی از موقعیت‌های سطح بالای سازمان‌ها و شرکت‌ها را شامل می‌شود. از مدیر اجرایی، مسئولان و کارکنان اجرایی و مالی تا نایب رئیس‌های اجرایی در این رده قرار خواهند گرفت. شما در مورد وظایف و مأموریت‌های سازمان و نحوه دستیابی به منابع مورد نیاز برای برآورده ساختن آن‌ها تصمیم‌گیری کرده و مسئولید. به علاوه باید کارکنان را تا مرز اجرای صحیح امور و آشنایی به وظایف و مسئولیت‌ها همراهی کنید. هیچکس نمی‌خواهد شما را تنها بر اساس یک رزومه تحصیلی برای به عهده گرفتن یک منصب مدیریتی انتخاب کند. شما برای گرفتن این شغل علاوه بر مدارک تحصیلی مرتبط با حوزه‌های مدیریتی نیازمند سال‌ها سابه کاری در بخش‌های مختلف شرکت‌ها و سازمان‌ها هستید. تعداد افرادی که در این منصب مشغول به کار هستند، بین سال‌های 2013 تا 2018 بیست و شش درصد افزایش یافته است. این در حالی است که دولت برای یک چشم‌انداز پنج ساله اشباع این رده شغلی را پیش‌بینی می‌کند.

رده یازدهم؛ متخصص آمار

در حالی که ما میلیون‌ها داده در سال، مرتبط به کسب و کار خود تولید می‌کنیم، این بدیهی است که به فردی برای جمع‌آوری و تحلیل این داده‌ها نیاز داریم. متخصصین آمار وظیفه دارند تا این کار را انجام دهند. با جمع‌آوری و پایش میلیون‌ها داده‌ی کاری و اشراف نسبت به ریاضیات پیچیده و تخصصی این کار، یک متخصص آمار وظیفه دارد تا مشکلات، مسائل و چالش‌های یک کسب و کار را رفع و آینده آن را پیش‌بینی کند. مشخص است که برای داشتن این شغل از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ، به مدارج تحصیلی در زمینه ریاضیات و آمار نیاز دارید. این ردیف شغلی با تجربه یک رشد غول‌آسای هشتاد و هفت درصدی مابین سال‌های 2013 تا 2018 دورنمای روشنی دارد. طبق پیش‌بینی‌ها پس از یک دوره ده ساله این شغل اشباع خواهد شد.

متخصص آمار در کانادا متخصص آمار یکی  از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده دهم؛ مدیر ساخت و ساز

مدیریت ساخت و ساز شامل رهبری و پیشبرد تیم‌های ساخت و ساز، ساماندهی پروژه‌های ساخت و ساز و پیگیری اجرای صحیح فرآیندهای کاری این پروژه‌هاست. آن‌ها به علاوه باید بتوانند بودجه مورد نیاز و هزینه‌های جاری هر پروژه را به درستی تخمین زده و برنامه‌ریزی کنند. برای این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا ، لازم است تا مدارج علمی رشته مهندسی عمران را داشته باشید. برای تبدیل شدن به یک مدیر در هر عرصه‌ای قطعاً به تجربه و سابقه کاری بالا نیاز دارید و این کار هم از این قاعده مستثنی نیست. فرصت‌های شغلی برای یک مدیریت ساخت و ساز به علت افزایش ساخت و ساز در سال‌های اخیر بشدت رو به رشد است اما یک دورنمای شفاف برای آن قابل تصور نیست چون گسترش ساخت و ساز در هر ناحیه بستگی به عوامل مختلفی از رشد اقتصادی و رشد کسب و کار دارد.

مدیریت ساخت و ساز در کانادا

مدیریت ساخت و ساز  از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده نهم؛ مجری اداره امور عمومی

شاغلان در این ردیف شغلی از مشاغل مورد نیاز کانادا ، شاخه‌های بزرگی از خدمات دولت، سیاست‌های کاری مربوط به منابع انسانی و برنامه‌ریزی امور اجرایی را برعهده دارند. این بدان معنی است که برنامه‌های پایش، تصمیم‌گیری بودجه‌ای، استخدام و آموزش امور به عهده این افراد است. برای داشتن یک فرصت مناسب تقاضای این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا ، نیاز دارید تا درجه کارشناسی یکی از رشته‌های علوم ارتباطات، حقوق یا مدیریت کسب و کار را داشته باشید. اما این به تنهایی کافی نیست و شما به چندین سال تجربه و سابقه کار در سطوح پایین‌تر این حیطه نیاز خواهید داشت. فرصت‌های شغلی این حیطه کاری رشد بسیار منعطفی دارد چون دولت‌ها بر مبنای بودجه، مخارج، طرح‌ها و قدرت احزاب صاحب منصب در این مورد تصمیم گرفته و به استخدام کارکنان مربوط می‌پردازند.

رده هشتم؛ مدیر تحقیقات علمی

در این ردیف شغلی از مشاغل مورد نیاز کانادا باید یک دورنمای مناسب از نحوه عملکرد کارکنان خود داشته باشید که این می‌تواند نیازمند درک آماری، دید کلی‌نگرانه علمی و بررسی‌های ساختارمند دپارتمان‌های مختلف باشد. شما اصول و قواعد دپارتمان‌های تحقیقاتی مختلف را ایجاد و اجرا خواهید کرد. این ممکن است شامل استخدام و آموزش کارمندان هم باشد. فرصت‌های شغلی این حیطه طبق پیش‌بینی‌های دولتی رشد مناسبی دارند و تا پایان یک دوره پنج ساله همچنان فرصت‌ها بر متقاضیان پیشی خواهند گرفت.

مدیر امور مهندسی از مشاغل مورد نیاز کانادا مدیر امور مهندسی از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده هفتم؛ مدیر امور مهندسی

مهندسان اشخاصی هستند که باید به آن‌ها بگویید که چه کاری را باید انجام دهند تا در یک فرآیند کلی به نتیجه مد نظر برسد. شخصی که این کار را باید انجام دهد یک مدیر امور مهندسی است. مدیر امور مهندسی برنامه‌ریزی، پیش‌بینی و تخمین فرآیندهای یک پروژه را بر عهده دارد. آن‌ها باید هم در بخش‌های خصوصی و هم در بخش‌های عمومی آماده خدمت رسانی به مدیران عالی باشند. در این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا شما به مدرک کارشناسی یکی از رشته‌های مهندسی دارید. این مدرک باید در کنار تجربه کاری شما به عنوان یک مهندس در پروژه‌های مرتبط با کار مورد تقاضا قرار گیرد. به علاوه یک متقاضی برای این شغل به عنوان یک مهندس نیاز دارد تا مهارت‌های لازم برای مدیریت و رهبری یک مجموعه را با دوره‌های مختلف بدست آورده باشد. مدرک مهندسی حرفه‌ای که از طرف نهادهای دولتی مرتبط اعطا می‌شود نیز الزامی است. طبق پیش‌بینی‌ها رشد فرصت‌های شغلی این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا نوسانی است اما حداقل تا پایان سال 2024 فرصت ها از متقاضیان بیشتر خواهند بود.

رده ششم؛ سوپروایزر امور پایپینگ

یک شخص فعال در این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا باید بتواند سیستم‌های گرمایی، آبی و سایر خدمات مربوط به زیرساخت صنایع را به خوبی شناسایی و مدیریت کنید. مدیریت این سیستم‌ها شامل طراحی، توسعه، ساخت و نگهداری این مجموعه هاست. یک سوپروایزر امور پایپینگ هم در امور صنعتی و هم در امور مربوط به ساخت و ساز مناز باید بتواند ایفای نقش کند. آن‌ها مواد اولیه، برنامه کاری و امور لازم برای ایجاد یک پایپینگ مناسب را باید مدیریت کنند. مدارج تحصیلی لازم برای این حرفه خیلی پیچیده نیست. شما کافی است تا مدرک پایان تحصیل دبیرستان را داشته باشید. پس از این گذراندن یک دوره طولانی کسب مهارت و شاگردی پیش متخصصین این امر الزامی است. باید خاطرنشان کرد که برای دستیابی به این حرفه سال‌ها تجربه و مهارت نیاز است. به ازای هر متقاضی این شغل 1.25 فرصت شغلی وجود داشته و این یک رقم عالی است. طبق پیش‌بینی‌ها در پنج سال آینده این ردیف شغلی رشد سالانه پنجاه و یک درصد را تجربه خواهد کرد.

 سوپروایزری امور پایپینگ در کانادا

سوپروایزری امور پایپینگ از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده پنجم؛ سوپروایزر امور اکتشاف معادن

در این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا شما مسئول رهبری و پایش تیم‌های مربوط به اکتشاف و بهره برداری از معادن هستید. این معادن می‌توانند شامل معادل زغال سنگ، آهن یا سایر مواد طبیعی درون زمین باشد. این سوپروایزرها ممکن است فرآیندهای اجرایی ماشین و ابزارآلات سنگین، پایش سلامت و امنیت کاری کارکنان و کارگران و امور اجرایی مثل سفارش مواد اولیه و ابزار را به عهده داشته باشند. برای گرفتن این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا کافیست تا مقطع دبیرستان را تمام کنید. البته در بعضی مراتب عالی باید مدارج علمی آکادمیک هم داشته باشید و تجربه کاری چندین ساله در امور معادن را چاشنی کار کنید. بسیار از استان‌ها و مناطق برای کار در این ردیف شغلی مدرک رسمی اعطا می‌کنند و داشتن آن برای کار کردن الزامی خواهد بود. بر کسی پوشیده نیست که معادن در اقتصاد کانادا نقش بزرگی بازی می‌کنند و به همین خاطر یک رشد حداقل بیست و نه درصدی در طول یک دوره پنج ساله برای این حرفه پیش‌بینی می‌شود.

رده چهارم؛ مهندسان برق قدرت

نصب و راه‌اندازی مدارهای جریان قوی برق بسیار اهمیت دارد. برای انجام این کار مهندسان برق قدرت با قرار گرفتن در شرایط کاری سخت و ریسک بالا وظیفه تست و تعمیر این خطوط کابلی و برقی مهم را برعهده دارند. برای شاغل شدن در این ردیف شغلی از مشاغل مورد نیاز کانادا ، جدا از مدرک مهندسی مربوطه به یک دوره شاگردی چهار ساله رسمی نیاز دارید. دورنمای کلی این شغل شفاف است چون طبق پیش‌بینی همواره تعداد متقاضیان و فضاهای کاری خالی در تعادل خواهند بود.

مشاغل مورد نیاز کاناداشرایط کاری مهندسی برق قدرت که یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا است

رده سوم؛ مدیریت صنایع همگانی

هر چیزی که مربوط به برق، آب و گاز باشد در حیطه وظایف این مدیران قرار خواهد گرفت. در بخش‌های خصوصی و عمومی مدیران صنایع همگانی باید سیستم‌های خدماتی مربوط به برق و آب و گاز را پایش، برنامه‌ریزی و طراحی و مدیریت کنند. این می‌تواند شامل توسعه یا تعمیر بخش‌های مختلف باشد. به علاوه شما باید بتوانید تا با مدیریت یک تیم متخصص اجرایی این صنایع و خدمات را در بخش‌های مختلف به مردم ارائه کنید. یک دیپلم یا کارشناسی مرتبط با حیطه انتخابی شما در این مدیریت کافیست. برای برق به مهندسی برق، برای گاز و نفت به مهندسی نفت و در امور آبی تخصص‌های مربوط به سیستم‌های آبرسانی الزامی خواهد بود. یادتان باید که برای یک مدیر یا سوپروایزر شدن همیشه وجود تجربه کاری و اجرایی اهمیت فراوانی دارد. دولت سه‌هزار و صد فرصت شغلی در این بخش را تا سال 2024 پیش‌بینی کرده است. این در حالی است که طبق همین پیش‌بینی تنها دو هزار متقاضی تا این مقطع وجود دارند و این یعنی وجود شانس بالای استخدامی برای افراد جویای این کار اما بازهم باید خاطرنشان کرد که برای داشتن این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا باید بتوانید تجربه بالای خود را اثبات کنید.

مشاغل مورد نیاز کانادا مدیریت صنایع همگانی از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده دوم؛ دندانپزشکی

امور و وظایف این شغل کاملاً عیان است. در این حرفه شما به یک تا چهار سال مطالعات پیشا دانشگاهی در کبک یا دیپلم کالج در علوم مربوطه در سایر استان‌ها نیاز دارید. پس از این باید از یک دانشگاه رسمی و اعلام شده از سوی دولت کانادا مدرک تحصیلی خود را اخذ کنید و این پایان کار نیست. به علاوه شما باید با پاس کردن امتحان‌های دولتی مدرک و لایسنس طبابت در این تخصص را از دولت کانادا بگیرید. در یک دوره پنج‌ساله فرصت های شغلی این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا شصت و سه درصد افزایش داشته است و دولت پیش‌بینی می‌کند تا سال 2024 این روند صعودی حفظ شود.

دندانپزشکی در کانادا دندانپزشکی یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا

رده اول؛  پرستاری

با افزایش سن میانگین جمعیت هر کشور، صنایع سلامتی و مراقبت از بیماران بیشتر و بیشتر مورد نیاز خواهند بود. در حالی که اکثر مراکز درمانی نیازمند پزشکان سطح بالا هستند، به همان میزان و شاید هم بیشتر به پرستاران نیاز است چون بدون آن‌ها خشت آخر امور درمانی گذاشته نمی‌شود. این ردیف شغلی تخصص‌ها و آموزش‌های متفاوتی را در بر می‌گیرد که جزئیات آن ارتباط با حیطه کاری شما و مرکز درمانی متقاضی کارکنان دارد. شما با قبول این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا باید آمادگی انجام تمام امور بهداشتی و درمانی از واکسیناسیون کودکان تا بهداشت سالمندان را داشته باشید. تحصیلات لازم برای این حرفه بسته به دپارتمان و محل خدمت شما متفاوت است. معمولاً به مدرک کارشناسی ارشد پرستاری و گذراندن دوره‌های توانبخشی جسمی و مدارج درمانی دیگر نیاز است. اما در هر کدام از حیطه‌های کاری این شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا ، در نهایت به گواهی و مدرک رسمی دولت کانادا از هر استان یا ناحیه نیاز خواهید داشت. با یک رشد هفتاد و پنج درصدی در طول دوره پنج ساله، این حرفه یک فرصت شغلی غول آسا و سیری ناپذیر، حداقل تا سال 2029 خواهد بود.

مقایسه درآمد مشاغل در کانادا با توجه به میانگین استانی

در این بخش به بررسی و مقایسه درآمد مشاغل کانادا در مورد پنج شغل از مشاغل مورد نیاز کانادا که در این رده‌بندی قید شدند، در ده استان مختلف کانادا می‌پردازیم.

درآمد حرفه دندانپزشکی که یکی از پردرآمدترین مشاغل مورد نیاز کانادا است، در ده استان به شرح زیر است

– در استان بریتیش کلمبیا 54.31 دلار برای هر ساعت

– در استان آلبرتا 85.25 دلار برای هر ساعت

– در استان مانیتوبا 75.51 دلار برای هر ساعت

– در استان نیوبرانزوایک 73.6 دلار برای هر ساعت

– در استان نیوفاندلند 77.93 دلار برای هر ساعت

– در استان نوا اسکوشیا 102.44 دلار برای هر ساعت

– در جزیره پرنس ادوارد 153.21 دلار برای هر ساعت

– در استان ساسکاچوان 76.47 دلار برای هر ساعت

– در استان کبک 102.448 دلار برای هر ساعت

– در استان یوکان 58.46 دلار برای هر ساعت

درآمد شغل پرستاری در ده استان کانادا به شرح زیر است:

– در استان بریتیش کلمبیا 38.81 دلار برای هر ساعت

– در استان آلبرتا 76 دلار برای هر ساعت

– در استان مانیتوبا 56 دلار برای هر ساعت

– در استان نیوبرانزویک 46 دلار برای هر ساعت

– در استان نیوفاندلند 36.81 دلار برای هر ساعت

– در استان نوا اسکوشیا 42 دلار برای هر ساعت

– در جزیره پرنس ادوارد 36.6 دلار برای هر ساعت

– در استان ساسکاچوان 41.04 دلار برای هر ساعت

– در استان کبک 25.57 دلار برای هر ساعت

– در استان یوکان 45.03 دلار برای هر ساعت

درآمد شغل مدیریت صنایع همگانی هم در این ده استان به شرح ذیل است.

– در استان بریتیش کلمبیا 64.1 دلار برای هر ساعت

– در استان آلبرتا 51.23 دلار برای هر ساعت

– در استان مانیتوبا 49.7 دلار برای هر ساعت

– در استان نیوبرانزوایک 54.08 دلار برای هر ساعت

– در استان نیوفاندلند 57 دلار برای هر ساعت

– در استان نوا اسکوشیا 64.1 دلار برای هر ساعت

– در جزیره پرنس ادوارد اعداد شفاف و روشنی در این مورد وجود ندارد

– در استان ساسکاچوان حداقل 92 دلار برای هر ساعت

– در استان کبک 61.25 دلار برای هر ساعت

– در استان یوکان اعداد شفاف و روشنی در این مورد وجود ندارد.

میانگین درآمد شغلی مهندسان برق قدرت در این ده استان هم به شرح زیر است.

– در استان بریتیش کلمبیا 37.28 دلار برای هر ساعت

– در استان آلبرتا 35.93 دلار برای هر ساعت

– در استان مانیتوبا 21.58 دلار برای هر ساعت

– در استان نیوبرانزوایک 35.46 دلار برای هر ساعت

– در استان نیوفاندلند 35.66 دلار برای هر ساعت

– در استان نوا اسکوشیا 68 دلار برای هر ساعت

– در جزیره پرنس ادوارد 67 دلار برای هر ساعت

– در استان ساسکاچوان 35.7 دلار برای هر ساعت

– در استان کبک 30.93 دلار برای هر ساعت

– در استان یوکان 37.16 دلار برای هر ساعت

درآمد حرفه مدیریت امور مهندسی در این ده استان به این شرح است.

– در استان بریتیش کلمبیا 67.69 دلار برای هر ساعت

– در استان آلبرتا 65.44 دلار برای هر ساعت

– در استان مانیتوبا 53.53 دلار برای هر ساعت

– در استان نیوبرانزوایک 46 دلار برای هر ساعت

– در استان نیوفاندلند 63.57 دلار برای هر ساعت

– در استان نوا اسکوشیا 93 دلار برای هر ساعت

– در جزیره پرنس ادوارد 43 دلار برای هر ساعت

– در استان ساسکاچوان 73.48 دلار برای هر ساعت

– در استان کبک 55.38 دلار برای هر ساعت

– در استان یوکان 49.86 دلار برای هر ساعت

 

مشاغل مورد نیاز هر استان در کانادا

در این باره معمولاً لیستی رسمی از طرف دولت کانادا منتشر نخواهد شد که در آن دسته‌بندی برای این مشاغل تعریف شده باشد. با دقت در میزان درآمد هر شغل در هر استان می‌توانید مشاغل مورد نیاز هر استان را تعیین کنید. بدیهی است که بالاتر بودن میانگین درآمد نشان از بالا بودن میزان تقاضای بازار کار برای آن شغل در استان مدنظر دارد. مثلاً اگر درآمد شغل الف در استان ب بیش از استان د باشد، قطعاً این شغل در استان د بیش از استان ب مورد نیاز است.

میزان درآمد در کانادا

میزان درآمد در کانادا به عوامل مختلفی مانندِ نوع شغل، سابقه کاری، تحصیلات آکادمیک و… بستگی دارد. به صورت میانگین، میزان درآمد در کانادا 112 هزار دلار در سال است. این موضوع بدین معنی است که نیمی از جمعیت کشور کانادا بالاتر از 112 هزار دلار در سال و نیمی دیگر پایین تر از این مقدار حقوق می گیرند.

کمترین میزان درآمد در کانادا، طبق قانون این کشور، 30 هزار دلار و بیشترین میزان درآمد 500 هزار دلار در سال می باشد. اگر حداقل مقدار حقوق در کانادا را با دلار 45 هزار تومانی حساب کنیم، به عدد یک میلیارد و 350 میلیون تومان در سال خواهیم رسید. این عدد نشان دهنده اختلاف زیادِ حداقل حقوق در این دو کشور و اهمیت مهاجرت به کانادا می باشد.

حداقل میزان درآمد در کانادا، نسبت به سایر کشورها بسیار بالاتر است.

اهمیت سابقه کاری و تحصیلات در میزان درآمد

نه تنها در کانادا، بلکه در اکثر کشورهای جهان، افزایش سابقه کاری، رابطه ای مستقیم با افزایش میزان درآمد دارد.

میزان درآمد در کانادا برای افرادی که دو تا پنج سال سابقه کاری دارند، نسبت به افراد تازه کار 30 درصد بیشتر است. این میزان برای افرادی با 10 سال سابقه کاری، 35 درصد بیشتر از افرادی است که دو تا پنج سال سابقه دارند.

تحصیلات آکادمیک نیز تاثیر مستقیمی بر روی میزان درآمد در کانادا دارند. در این کشور افرادی که دارای مدرک دیپلم هستند، 20 درصد بیشتر از افراد دارای مدرک دبیرستانی، حقوق دریافت می کنند. همچنین، میزان درآمد افراد دارای مدرک کارشناسی، نسبت به افراد دیپلمه، 25 درصد بیشتر است. در نهایت، افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری هستند به ترتیب 30 و 23 درصد، بیشتر از سطح آکادمیک قبل از خود، حقوق دریافت می نمایند.

حداقل میزان درآمد در کانادا، نسبت به سایر کشورها بسیار بالاتر است.

راه های مهاجرت به کانادا

بسیاری از افراد، با توجه به میزان درآمد بالا در کانادا، علاقمند به مهاجرت به این کشور هستند. در مجموع دو راه برای مهاجرت به کانادا وجود دارد؛ طرح اکسپرس انتری و طرح جاب آفر. در طرح اکسپرس انتری، با داشتن فاکتور هایی مانند مدرک زبان، توانایی مالی و سابقه کاری، قادر به مهاجرت به کانادا خواهید بود.

از طرفی دیگر، در طرح جاب آفر، شما باید از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دریافت کنید. دریافت پیشنهاد کاری سبب می شود تا  600 امتیاز در این طرح برای شما ثبت شود و بدین ترتیب، احتمال مهاجرت به کانادا افزایش خواهد یافت.

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه موسسات  مهاجرتی ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

نگاهی اجمالی به کانادا

 سرمایه گذاری در نیوبرانزویک

> هزینه های زندگی و تحصیل در ونکور کانادا

 > هزینه های زندگی و تحصیل در کبک  کانادا

 مهاجرت به کانادا از طریق پرستاران خانگی

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

13 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۰ دیدگاه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *