یکی از مشکلاتی که هنگام اربعین به وجود می آید فروش ویزاهای جعلی می باشد، که شما به عنوان شخصی که قصد سفر به کربلا را دارد باید با این مسائل و این نکات آشنا شوید تا در هنگام سفر به مشکل برخورد نکنید. 

در این بخش از وبسایت ویزا 724 قصد داریم تا درمورد روش صحیح و قانونی دریافت ویزای عراق و همینطور تشخیص ویزای جعلی از ویزای اصلی را به شما خواهیم گفت.

اطلاعات تکمیلی درباره ویزای عراق.

انواع ویزای عراق.

روشهای تهیه ویزای انفرادی عراق.

چند توصیه برای شرکت مراسم اربعین.

“درخواست آنلاین ویزای عراق”

آدرس سفارت عراق: میدان ولی عصر- جنب وزارت بازرگانی

وبسایت سفارت عراق:                   

http://mofamission.gov.iq

 در این مقاله با visa724 همراه باشین تا به دام کلاهبرداران نیوفتین!

اربعین امسال تفاوتهایی با سالهای پیشین دارد، سفارت عراق به طور رسمی اعلام کرده که به هیچ عنوان کسی را بدون ویزا به خاک عراق راه نمیدهد.

پس توصیه میکنیم شانستان را امتحان نکنید!  

فعلا هیچگونه فعالیتی در خصوص ویزای عراق نداریم. لطفا سوال نفرمایید

متاسفانه جاعلان ویزای عراق همه ساله دست بردار نبوده و اقدام به اخذ ویزای جعلی عراق می‌کنند، اما با مطالعه این مقاله میتوانید ویزای جعلی را از اصلی تشخیص بدین. طبق خبری که از خبرگزاری های معتبر کشور اعلام شده در تهران حدود 100.000 ویزای جعلی عراق کشف شده که شهرستانها هم دست کمی از این قضیه ندارند…

1. از سپردن پاسپورت به افراد ناشناس و بی نام و نشان جدا خودداری کنید، آژانسهای بسیاری هستند که این کارو برای شما انجام میدهند، حداقل خیالتان راحت است که پاسپورتتان را به یک شرکت سپردید نه یک فرد ناشناس که فقط یک شماره موبایل از شخص دارید.

2. اگر پیشنهاد کمتر از قیمت اعلامی سفارت شنیدید به بهانه های مختلف(ما در سفارت رابطه داریم، ما کارگزار سفارت هستیم بهمون تخفیف میده و …)، قطعا طرف کلاهبردار است چون سفارت به هیچ عنوان کمتر از قیمت اعلامی برای اخذ ویزا قبول نمیکند.

visa724-ویزای-عراق

اطلاعات تکمیلی:

با ویزای عراق به تمام شهرهای عراق بجز اقلیم کردستان میتوانید سفر کنید.

اقلیم کردستان شامل سلیمانیه، کرکوک، اربیل نیازی به صدور روادید عراق برای متولدین ایران ندارد.(فاقد ویزا میباشد).

کلیه اتباع خارجی برای رفتن از کشور ایران به اقلیم کردستان حتما نیاز به ویزای دولت عراق دارند و مشمول دعوت نامه از اداره اقامت و وزارت خارجه کشور عراق می باشد.

ویزا-عراق-visa724

انواع ویزای عراق:

1. ویزای انفرادی عراق:

نوعی از ویزا که برای زائران کشور عراق صادر میگردد. این نوع از ویزای عراق به نام خود شخص درخواست کننده صادر میگردد. ویزای انفرادی عراق دارای 3ماه اعتبار و 1ماه اقامت است، یعنی این نوع از ویزای عراق به شما اجازه 1 ماه اقامت در عراق را میدهد و شما 3ماه فرصت دارید از آن استفاده کنید. ویزای عراق سینگل می باشد، یعنی شما با داشتن این نوع از ویزای عراق، فقط اجازه 1 بار ورود و خروج از مرز رو دارید. و پس از خروج ویزای شما باطل میشود، حتی اگر کمتر از 1ماه در عراق اقامت داشته باشید. برای اخذ این نوع از ویزای عراق نیازی به حضورتان در سفارت عراق نیست و میتوانید با ارائه مدارک به کارگزارها نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید. کارگزار مدارک و درخواست شما را به سفارت ارائه میدهد و اگر مشکلی نباشد ویزایتان صادر میشود و اگر هم با ویزای شما مخالفت شود دلیل را به کارگزار اعلام میکنند که در صورت امکان بتوانید مشکل را برطرف کنید و مجددا درخواست ویزای عراق را به سفارت عراق ارائه دهید. 

2.ویزای گروهی عراق:

این نوع ویزای عراق نیز برای زائران کشور عراق صادر میشود. افرادی که در غالب کاروان به عراق سفر میکنند عموما از این نوع ویزای عراق استفاده میکنند. لازم به ذکر است که در برخی از سالها(مانند سال 96) سفارت عراق اعلام میکند که ویزای گروهی صادر نمیشود و شما باید ویزای انفرادی عراق را انتخاب کنید. 

شرایط ویزای گروهی عراق مشابه ویزای انفرادی عراق است، یعنی دارای اعتبار 3ماه و اقامت 1ماه میباشد. ویزای گروهی عراق نیز به صورت سینگل یعنی 1 بار ورود و 1 بار خروج است. 

برای دریافت این نوع ویزای عراق نیازی به مراجعه شما به سفارت عراق نیست و میتوانید از طریق کارگزارها نسبت به درخواست ویزای گروهی عراق اقدام کنید. 

عموما ویزای گروهی عراق مقرون به صرفه تر از ویزای انفرادی عراق است و هزینه ویزای گروهی عراق تقریبا دو سوم هزینه ویزای انفرادی عراق است و معمولا زیارت گروهی بیشتر میچسبه! 🙂

مدارک ارائه شده تمامی افراد کاروان از طریق کارگزاری به سفارت عراق معرفی شده و مورد بررسی قرار می گیرد. اگر مدارک ارائه شده تکمیل و دارای مشکلی نباشد ویزای گروهی عراق صادر میگردد اما اگر حتی یکی از افراد گروه مورد تایید قرار نگیرد ویزای گروهی عراق صادر نمیگردد و باید فرد مورد نظر حذف شود و یا مدارک فرد مورد بررسی قرار بگیرد. 

3.ویزای متعدده عراق:

ویزای متعدده عراق نوع دیگری از ویزای عراق می باشد که معمولا برای افرادی صادر میگردد که در حال انجام پروژه های اقتصادی در خاک عراق می باشند. ویزای متعدده عراق، ویزایی با مدت اعتبار متغییر است که معمولا 3 ماهه 6 ماهه 1 ساله و 3 ساله صادر میگردد. ویزای متعدده عراق مولتی پل است، یعنی با داشتن این نوع از ویزای عراق اجازه چندین بار ورود و خروج از کشور عراق را دارید. 

برای دریافت این نوع از ویزای عراق، باید با طرف عراقی و شریک خود قرارداد رسمی نوشته و آن را همراه با مدارک دیگر مانند پاسپورت، مدارک شرکت خودتان و…  به اداره اقامت عراق واقع در بغداد ارائه دهید و درخواست خود را برای ویزای متعدده عراق مطرح کنید. و معمولا کمتر از 1 هفته طول میکشد که نتیجه را به شما از طریق ایمیل اعلام  کنند. 

4.ویزای اعتیادیه عراق:

نوع دیگری از ویزای عراق، ویزای اعتیادیه است. معمولا افرادی که به قصد تجارت وارد خاک عراق می شوند از این نوع ویزای عراق استفاده میکنند. ویزای اعتیادیه عراق دارای 3 ماه اعتبار و سینگل می باشد. 

مرجع صادر کننده ویزای اعتیادیه عراق، سفارتخانه عراق است. یعنی اگر شما قصد انجام پروژه و یا تجارت درخاک عراق را دارید باید مدارک خود را به سفارتخانه ارائه دهید و کنسولگری سفارت عراق نسبت به ویزای شما تصمیم گیری خواهد کرد. 

ویزای-عراق-visa724

اربعین-ویزای-عراق

اطلاعات ویزای انفرادی عراق، ویژه اربعین:

اعتبار ویزا انفرادی عراق: 3 ماه

مدت اقامت ویزای انفرادی عراق: 1 ماه

نوع ویزای انفرادی عراق: سینگل (یک بار ورود و خروج) 

مدارک لازم: 2قطعه عکس زمینه سفید، اصل پاسپورت

روشهای تهیه ویزای انفرادی عراق:

1. شما میتونید با مراجعه به سایت سماح ثبت نام کنید و ویزا + بیمه + خدمات هلال احمر  تهیه کنید. در سایت سماح بیمه و هلال احمر اجباری است.

2. میتوانید به صورت آنلاین در اینجا ثبت سفارش کنید.

ویزا-عراق-اربعین

ویزا-عراق-اربعین

اربعین:

اربعین، مراسم چهلم شهادت حسین بن علی فرزند علی بن ابی طالب و فاطمه زهرا، امام سوم شیعیان است. مراسم اربعین به نوعی بزرگترین گردهمایی جهانی محسوب میشود و همه ساله بازتاب گسترده ای در رسانه های سراسر جهان دارد. طبق اعلام رسمی دولت عراق جمعیت گردهمایی و میهمانان حاضر در کشور عراق به 30 میلیون نفر هم میرسد!

اغلب زائران مسیر نجف تا کربلا را که حدود 80 کیلومتر است به صورت پیاده روی طی میکنند که شور و حال خاص خود را دارد. مراسم اربعین به عنوان یک میراث معنوی جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است و در زمان شروع مراسم اربعین از سراسر جهان برای انتشار این مراسم به عراق سفر میکنند.

ویزای-عراق3-visa724

ویزای-عراق-اربعین

 چند توصیه برای مراسم اربعین:

 1. در مراسم اربعین قبل از ورود یا در بدو ورود به عراق حتما نسبت به تهیه سیم کارت عراقی( برای هریک از افراد کلیدی گروه یا خانوار )اقدام نموده و به سرعت همزمان با خرید، نسبت به فعال سازی و تماس آزمایشی اقدام نمائید. به هیچ عنوان به داشتن سیم کارت های ایرانی در طول سفر اکتفا نکنید.

2. در مراسم اربعین نگهداری اطلاعات تماس و مشخصات فردی داخل جیب لباس، حتی برای افراد سالم و جوان، برای پیشگیری از گم شدن در صورت از حال رفتن، تصادف و … ضروری است.

3. در مراسم اربعین علاوه بر همراه داشتن داروهای لازمه، لیستی از این داروها (به همراه زمان مصرف و مقدار آن ) را در فرم اطلاعات فردی تان گردن آویز یا کاغذ ،داخل جیب قرار دهید.

4. در مراسم اربعین هنگام حضور در نجف و کربلا، و اسکان در موکبی که از پیش تعیین نکرده اید(یا نشانی دقیق آن را نمی دانید) حتما قبل از ترک موکب جهت زیارت، نام، نشانی و شماره تلفن موکب را دریافت نمایید و هنگام رفت و برگشت؛ نشانه های شهری ویژه ای (مانند پل ها، اماکن خاص، هتل های شاخص، نام معابر و…) را در نظر بگیرید.

5. در مراسم اربعین از سپردن گذرنامه و سایر مدارک مهم به یک نفر در گروه اکیدا خودداری کنید. احتمالا 50% گم میشود!

6. در مراسم اربعین یک کپی رنگی از ویزای گروهی برای تمامی اعضای گروه تهیه نموده و عکس آن را نیز در گوشی های همراه نگهداری نمائید.

7. در مراسم اربعین شماره تماس خود و چند نفر از همسفران و همچنین وابستگان تان در ایران را نوشته و پشت موبایل و یا دوربین عکاسی و سایر لوازم قیمتی تان بچسبانید.

8. در مراسم اربعین نسبت به دانلود نرم افزار راهنمای زائر از کافه بازار اقدام نموده و در صورت شارژ کافی باتری خصوصا در محل های اسکان آن را برای دیگر زائران ارسال کنید.

9. در مراسم اربعین همراه داشتن پاور بانک بسیار مفید است.

10. در مراسم اربعین در صورت وجود فایل یا اطلاعات مالی بروی گوشی، حتما قبل از سفر، این اطلاعات را از گوشی هوشمندتان پاک کنید تا در صورت گم کردن گوشی، استرس بیش از حد نداشته باشید.

11. در مراسم اربعین عمودهای نزدیک کربلا، از 1295 به بعد، در مسیر جاده کمربندی (حولی) که به سمت بیمارستان الکفیل می رود، جدیدا در ادامه عمودهای جاده شماره گذاری شده اند و بر این اساس حوالی کربلا (از شماره 1295 به بعد) در هر دو مسیر شماره ها با هم مشابه اند. یعنی شماره 1300 هم در مسیر اصلی داریم هم در مسیر کمربندی (حولی) در آدرس دادن به همراهان تان بصورت تلفنی یا … به این مهم دقت کنید.

12. در مراسم اربعین در محل های شاخص، پر ازدحام و گیج کننده مانند موکب های با خدمات متنوع و خاص، دوراهی ها، سیطره ها و ایستگاه های بازرسی، نقاط متراکم و… به شدت مراقب پراکنده شدن و جدا افتادن از افراد گروه و خصوصا کودکان و سالمندان باشید.

13. برای کمک به کاهش ازدحام، پس از یک بار زیارت، همانند عراقی ها و با نیت خدمت به سایر زائرین،کربال را ترک نمائید حتی اگر قبل از اربعین به کربال رسیده باشید.

14. در مراسم اربعین، حتما به میزان کافی پول نقد همراه داشته باشید.

15. در مراسم اربعین، حتما کارت عابر بانک برای برداشت از دستگاه های ATM ایرانی داخل کربال و نجف، همراه داشته باشید.

16. در مراسم اربعین، ضمن انتشار توصیه های ذکرشده به عموم زائران، در صورت مشاهده خانواده های دارای فرزند کوچک، به ایشان یادآوری کنید حداقل یک شماره تماس فعال در عراق و ایران در جیب لباس کودکان شان قرار دهند.

17. در مراسم اربعین، نگهداری کپی یا تصویر کارت ملی و شناسنامه و خصوصا تصویر صفحه روادید گذرنامه تان همچنین ذخیره عکس آن در گوشی همراه شدیدا توصیه می شود.

18. در مراسم اربعین، یک مسئله مهمی که فراموش میشود همراه داشتن چتر است. اکیدا توصیه میشود در فصل پاییز و زمستان چتر همراه خود داشته باشید.

زیارت قبول.      

 در حال حاضر هیچگونه فعالیتی در خصوص ویزای عراق نداریم.

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از مشاوره و ارزیابی تخصصی مشاوران ما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره وکیل رسمی مهاجرت بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

مطالب پیشنهادی:

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای تحصیلی کانادا

مهاجرت از طریق خود اشتغالی کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا یا مهاجرت پرستاران به کانادا

مهاجرت از طریق PEQ کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

4 + 4 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

 1. امیر حسین

  ممنون از توضیحات کاملتون امکان وارد شدن به عراق با اتوبوس یا خودرو شخصی نیستش؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی


   بله شما میتونید با اتوبوس، با اتومبیل شخصی و از طریق هواپیما سفر کنید. اما پیشنهاد ما وسایل شخصی نیستش چون برگشتتون بسیار سخته و جایی برای امنیت اتومبیلتون نیست.

   ویزای مشاوره

   پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *