مدارک لازم برای پاسپورت، مراحل دریافت پاسپورت در سال 1402

مراحل دریافت پاسپورت به چه صورت است؟  

در این مطلب، توضیحات زیر را می خوانید:

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت. نکات مهم در خصوص دریافت پاسپورت. اقدامات لازم برای تعویض ویا مفقودی پاسپورت. شرایط دریافت پاسپورت و…

 

 

همه چیز درباره پاسپورت و مراحل درخواست پاسپورت:

مراحل دریافت پاسپورت یا سفارش پاسپورت پیچیدگی خاصی نداشته و میتوانید کمتر از 2 ساعت نسبت به دریافت و یا تعویض و یا تمدید پاسپورت اقدام کنید. با ویزا 724 همراه باشید تا همه چیز درباره دریافت پاسپورت رو بدونین.

 

این صفحه صرفا جهت راهنمایی شما برای انجام مراحل دریافت پاسپورت ارائه شده است. همچنین نکات مهمی که باید در خصوص پاسپورت بدانید،  عنوان شده است. لطفا برای دریافت پاسپورت ایران، با دفاتر ما تماس حاصل نفرمایید باید به پلیس +10 مراجعه کنید.

 

اگر میخواهید اطلاعات کاملی راجع به انواع ویزای کانادا داشته باشید؛ می توانید به صفحه ویزای کانادا مراجعه بفرمایید.

اگر هم قصد مهاجرت دارید؛ یکی از بهترین کشور ها کاناداست؛ از این رو می توانید به صفحه > بهترین وشهای مهاجرت به کانادا مراجعه بفرمایید.

 

شما به دو روش می توانید درخواست پاسپورت خود را ثبت کنید، یا مراجعه حضوری به پلیس +10 یا اگر قبلا احراز هویت شده اید و تصویر شما در سامانه ثبت شده است، می توانید به سایت https://egozar.epolice.ir مراجعه بفرمایید و به صورت آنلاین درخواست پاسپورت خود را ثبت کنید.

visa724.com

 

جمع آوری مدارک لازم برای دریافت پاسپورت:

تهیه عکس 6*4 : 

در حال حاضر عکسبرداری و کپی مدارک در مراکز پلیس +10 انجام می شود. قبل از هر گونه اقدام توصیه می شود به نزدیک ترین مرکز پلیس +10 مراجعه بفرمایید.

در مرحله اول به یک آتلیه مراجعه کنید برای عکس پاسپورت خودشون میدونن سایز عکس پاسپورت چند هستش اما محض اطمینان یادآوری کنید. نکته اینکه عکس پاسپورتی باید برای آقایون زمینه سفید، ریش و موی سر بدون مدل باشه و پیشونی وگوش ها کاملا مشخص باشه و بدون روتوش سنگین و برای خانم ها باید با حجاب کامل باشه بدون زیوآلات و آرایش سنگین باشه.

درضمن افرادی که جراحی های زیبایی انجام دادن و عکس جدیدشون با عکس کارت ملی و شناسنامه تفاوت اساسی داشته باشه نیاز به گوهی پزشک جراحشون دارن ( مخصوص اونهایی که کوبیدن از اول ساختن )!

داشتن مدارک اولیه مانند کپی و اصل شناسنامه کارت ملی الزامی ست.  برای آقایون اصل و کپی کارت پایان خدمت هوشمند و برای بانوان یکسری مدارک اختصاصی هم لازم است. خانم ها برای گرفتن پاسپورت نیاز به اجازه نامه رسمی همسرشون دارن. خانم ها باید به دفتر خانه های اسناد رسمی بروند و یک اجازه محضری از همسرشون بگیرند، بانوان مقیم خارج هم احتیاجی به اجازه محضری همسر ندارند و همچنین اقامت با گذرنامه ایرانی قابل قبول است. بانوانی که همسرشون فوت کرده، باید اصل گواهی فوت همسر یا اصل شناسنامه باطل شده همسر رو ارائه بدن و بانوان مطلقه باید اصل طلاق نامه را ارائه کنند. لازم به ذکره که این اجازه نامه فقط برای خانم ها نیست بلکه فرزندان زیر 18سال هم نیاز به اجازه محضری از سوی پدر یا قیم قانونی دارن.

 یافتن  نزدیکترین پلیس +10:

برای پیدا کردن نشانی نزدیک ترین دفتر به شما می توانید به سایت اینترنتی epolice.ir بروید. در بخش تماس با ما، امکان جست وجوی نزدیک ترین دفتر به شما وجود دارد. باز هم تاکید می‌شود که  خانم ها برای گرفتن پاسپورت نیاز به اجازه نامه رسمی همسر دارند. آنها باید به دفتر خانه های اسناد رسمی بروند و یک اجازه محضری از همسرشان بگیرند، بانوان مقیم خارج احتیاجی به اجازه محضری همسر ندارند.

با دردست داشتن مدارک کامل و مراجعه به یکی از دفاتر پلیس +10 درخواست دریافت پاسپورت رو ادائه بدین.

پرداخت هزینه پاسپورت:

هزینه های گرفتن پاسپورت عموما همه ساله تغییر می‌کنه مثل همه چیز! بخشی از هزینه ها مربوط به عوارض نیروی انتظامی و شهرداری و بخشی هم مربوط به خود هزینه دفاتر پلیس +10 و هزینه های پستی و … است. نکته اساسی در این زمینه این است که بخش واریزی به حساب شهرداری و نیروی انتظامی را به هیچ وجه نباید از طریق اینترنت یا عابر بانک پرداخت کنید یا باید مستقیم به بانک ملی بروید و فیش بگیرید و با اینکه از طریق دستگاه های کارتخوان موجود در دفاتر پلیس +10 اقدام کنید.

در انتظار پستی بمانید:

تموم شد! و حالا باید منتظر پست شدن پاسپورتتون به نشانی ای که اعلام کرده اید باشید. حدود 1 هفته زمان میبره تا گذرنامه به شما تحویل داده شود. البته ممکن است این زمان به دلیل مراجعه پستچی و نبودن شما در نشانی ارائه شده بیشتر هم بشود. در ضمن ممکن است که استعلام هایی که اداره گذرنامه برای شما می گیرد هم با مشکل مواجه شود که این مشکلات به شما اطلاع داده خواهد شد. این نکته را هم یادتان باشد که همه افراد بالای 6 سال برای گرفتن گذرنامه باید به دفاتر پلیس +10 بروند و در پایان کار، رسیدی دریافت کنند. این رسید را باید در زمان آمدن پستچی، به او تحویل دهید تا گذرنامه را تحویل بگیرید.

تخصص ما دریافت ویزا و اقدام برای مهاجرت به کانادا و انگلستان است و اگر قصد شما برای دریافت پاسپورت؛ تحصیل در خارج از کشور است، می توانید صفحه ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه بفرمایید.

اگر میخواهید خودتان درخواست کننده ویزای کانادا باشید(وکیل خودتان باشید)، میتوانید صفحه آموزش رایگان نحوه درخواست ویزای توریستی کانادا را مطالعه نمایید.

 

سوالات در خصوص پاسپورت را می توانید از مراکز پلیس +10 بپرسید.

 

احتمالا در گوگل جستجوهای فراوانی داشته اید و آخر متوجه نشدین برای گرفتن پاسپورت باید چیکار کنید جستجوهایی مثل: نحوه گرفتن پاسپورت، مراحل اقدام برای پاسپورت، مدارک لازم برای گرفتن پاسپورت، مراحل ثبت نام برای پاسپورت، هزینه گرفتن پاسپورت، مدت زمان دریافت پاسپورت، مراحل گرفتن گذرنامه، شرایط دریافت پاسپورت، شرایط تمدید پاسپورت، مدت زمان اعتبار پاسپورت و … در این مطلب سعی کردیم که به تمام سوالات شما در این خصوص پاسخگو باشیم

 

ویزا 724 - visa724.com

 

 نکات مهم در خصوص دریافت پاسپورت:

 1. بازنشستگان نیروهای نظامی که 5 سال از بازنشستگی آنها می گذرد باید اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان را ارائه دهند.

– در مورد بازنشستگان نظامی که 5 سال تمام از بازنشستگی آنها نگذشته است ارائه نامه از حفاظت یگان مربوطه الزامی است.

– نظامیان شاغل باید نامه موافقت حفاظت یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارائه و پس از ثبت، به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارائه کنند.

 

 1. اگر گذرنامه تون دارای اعتبار ه و با همین اعتبار، مخدوش یا گم شده، باید ابتدا باید به اداره گذرنامه واحد غرب تهران واقع در یافت آباد، بلوار معلم، نرسیده به چهارراه قهوه خانه مراجعه کنید و بعد به پلیس +10 مراجعه کنین.

 

 1. عکس دختران بالای 5 سال باید با حجاب کامل باشد.
 2. شناسنامه افراد بالای 15 سال باید عکس دار باشد.
 3. افراد زیر 15 سال باید گواهی اشتغال به تحصیل، دفتر چه بیمه یا گذرنامه عکسدار ارائه کنند.
 4. برای کودکان زیر 6 سال، والدین کودک با حضور در دفاتر باید یک قطعه عکس از کودک خود در مدارک قرار دهند.

 

اگر خیلی براتون مهمه که یک شرکت مهاجرتی معتبر با مدیریت یک وکیل مهاجرت معتبر، مسیر شما رو برای مهاجرت قانونی هموار کنه، صفحه آموزش انتخاب بهترین وکیل مهاجرت رو مطالعه کنید.

 

 اقدامات لازم برای تعویض و یا مفقودی پاسپورت:

– اگر گذرنامه تون دارای اعتبار ه و با همین اعتبار، مخدوش یا گم شده، باید ابتدا باید به اداره گذرنامه واحد غرب تهران واقع در یافت آباد، بلوار معلم، نرسیده به چهارراه قهوه خانه مراجعه کنید و بعد به پلیس +10 مراجعه کنین.

اگر به هر دلیلی ممنوع الخروج شده اید برای دانستن علت این ماجرا و بررسی این ممنوعیت هم باید به همان اداره گذرنامه واحد غرب تهران مراجعه کنید.

اگر گذرنامه تان اعتبارش پایان یافته و بعد مخدوش یا گم شده است، دیگر نیازی به مراجعه به اداره گذرنامه نیست و مستقیم به دفاتر پلیس +10 بروید.

اگر قصد باطل کردن گذرنامه ای با اعتبار بالای یک سال را دارید باید ابتدا به اداره های گذرنامه بروید. به غیر از واحد غرب که نشانی اش در بالا بیان شد، 2اداره گذرنامه دیگر هم در تهران وجود دارد؛

اداره پاسپورت تهرانپارس: فلکه اول تهرانپارس- بلوار پروین- اداره گذرنامه تهرانپارس- طبقه دوم

اداره پاسپورت شهر ری: بزرگراه فدائیان اسلام- بلوار بسیج- جنب اداره گاز.

اداره پاسپورت شهرری : بزرگراه فدائیان اسلام – بلوار بسیج – جنب اداره گاز

 مدارک لازم جهت تعویض گذرنامه دانشجویی:

مدارک مورد نیاز دانشجویان علاوه بر موارد ذکر شده، به شرح ذیل مى‌باشد :

1ـ اصل ریز نمرات از شروع تحصیل تاکنون با مهر برجسته دانشگاه

2ـ برگ اشتغال به تحصیل از دفتر مشاور دانشجویان خارجى دانشگاه، (دانشجویان داراى کارت اقامت دائم و یا متولدین آمریکا از دفتر ثبت نام دانشگاه) با ذکر رشته و مقطع تحصیلی(کارشناسى، کارشناسى ارشد و یا دکترا) تاریخ شروع و اتمام تحصیلات، ممهور به مهر برجسته دانشگاه.

3ـ اصل برگI-20  و I-94 معتبر(دانشجویان داراى کارت اقامت دائم تصویر دو طرف کارت اقامت را ارسال دارند.)

4ـ تکمیل فرم شماره 54 (در خواست‌نامه تسهیلات دانشجوئى) به همراه یک قطعه عکس

5ـ تصویر مدرک مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه عمومى(معافیت تحصیلى، کارت پایان خدمت، کارت معافیت دائم و غیره) دانشجویان داراى کارت اقامت دائم و یا متولدین آمریکا جهت دریافت معافیت تحصیلى به فرم شماره 61 رجوع نمائید.

دانشجویان واجد شرایط بر طبق ضوابط وزارتخانه‌هاى علوم، تحقیقات و فناورى یا بهداشت و درمان و آموزش پزشکى از پرداخت هزینه گذرنامه معاف مى‌باشند.

 اعتبار پاسپورت:

قبل از سفر به یک کشور خارجی دقت کنید پاسپورت شما به هنگام خروج از کشور می‌بایست حداقل 7 ماه اعتبار داشته باشد.

حالا چرا 7 ماه؟

قوانین هر کشور در خصوص پذیرش مسافر و مدت اعتبار پاسپورت در هر زمان ممکنه تغییر کنه.

به ‌طور مثال برای سفر به کشور ترکیه تا قبل از سال 2014 شما می‌توانستین بااعتبار حتی 1 ماه هم وارد ترکیه شید اما از سال 2015 به بعد این امکان وجود نداره یعنی پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشه و زیر 5 ماه تا 2 ماه شما جریمه می‌شید و زیر 2 ماه هم اجازه ورود به کشور ترکیه رو ندارین.درضمن اینو هم در نظر داشته باشین قطعاً این قانون در هرسال تغییراتی پیدا خواهد کرد.

 چند نکته مهم درباره گرفتن پاسپورت:

حضور شخص متقاضی جهت ارائه‌ی مدارک به پلیس +10 جهت اخذ پاسپورت الزامی است.

متقاضی فقط در زمان ارائه‌ی مدارک می‌تواند مدارک همسر و فرزندان خود را ضمیمه نماید تا به‌عنوان همراه در گذرنامه‌ی او درج شوند. حضور همراهان ضروری نیست و پس از چاپ و صدور گذرنامه، امکان اضافه و یا کم کردن همراه امکان پذیر نخواهد بود.

پاسپورت ها بااعتبار 5 ‌سال و غیرقابل تمدید صادر می‌شوند.

هنگام تحویل مدارک برای سفارش پاسپورت، ارائه‌ی نشانی کامل پستی ضروری است.

متقاضیان تعویض پاسپورت، باید اصل و کپی پاسپورت های قبلی خود را ارائه نمایند. کپی باید از صفحه‌ی مشخصات و صفحاتی که مهر ویزا و ورود و خروج دارند، تهیه ‌شده باشد.

 

به‌ هیچ‌ عنوان و تحت هیچ شرایطی مدارک هویتی خود مثل گذرنامه، شناسنامه و…را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید چراکه در صورت وقوع هرگونه مشکل یا سو استفاده از این مدارک توسط هر شخص دیگر مسئولیت آن بر عهده شما خواهد بود.

چنانچه گذرنامه خود را برای انجام سفر در اختیار شرکت مسافربری قرار داده‌اید حتماً نسبت به اخذ رسید آن با درج زمان تحویل گذرنامه اقدام نمایید.

هنگام ورود به کشورهای دیگر دقت نمایید تا گذرنامه شما ممهور به مهر ورود شده باشد، لازم به ذکر است حتی در صورت سهل‌ انگاری پلیس مرزی، صاحب گذرنامه ازنظر مقامات، متهم به عبور غیرمجاز بوده و عواقب این امر متوجه وی خواهد بود.

در سفرها برای اخذ ویزا مخصوصا ویزای کانادا از سپردن گذرنامه یا هرگونه مدرکی به افراد واسطه خودداری کنید. به اشخاص بدون یونیفورم و کارت شناسایی در فرودگاه‌ها، پایانه‌ها و سایر اماکن که در ظاهر به‌قصد کمک یا کنترل مدرک و در باطن به ‌قصد دیگری به شما نزدیک می‌شوند، اعتماد نکنید و از ارائه وسایل و مدارک همراه خود به‌ خصوص «گذرنامه» پرهیز نمایید.

 

سریع‌ترین راه دریافت پاسپورت

در پاسخ باید گفت پیش از اقدام به هر کاری، مدارک مورد نیاز را یک جا گردآوری کنید. یکی از دلایلی که دریافت پاسپورت به تعویق می‌افتد کافی نبودن مدارک فرد متقاضی است. خوب است بدانید مدارک مورد نیاز برای خانوم‌ها و آقایان کمی با یکدیگر متفاوت است. همچنین برای فرزندانتان نیز مدارک با توجه به سن آن‌ها فرق می‌کند.
توجه داشته باشید دریافت پاسپورت برای هرگونه سفر به خارج از کشور مورد نیاز است. چه به قصد سفر، یا به قصد مهاجرت، باید برای داشتن آن اقدام کنید.

 

دریافت پاسپورت

 

یکی از راه‌کارهای مهم برای دریافت پاسپورت در کوتاهترین زمان ممکن دریافت کد رهگیری است. اگر بتوانید کارمند اداره پلیس 10+ را مجاب کنید که کد رهگیری به شما بدهد می‌توانید مستقیم به اداره پست بروید و برای دریافت گذرنامه خود اقدام کنید. بسیار دیده شده که گذرنامه شما در کوتاهترین زمان ممکن، حتی یک روزه، چاپ شده اما به دلیل شلوغی اداره پست به دست شما نرسیده است. با این کار شما می‌توانید در کمتر از چند روز گذرنامه را خودتان دریافت کنید.

 

گذرنامه

 

دریافت گذرنامه غیرحضوری

برای برخی افراد رفتن به اداره گذرنامه یا حتی پلیس 10+ کار آسانی نیست و ممکن است بنا به دلایلی مانند مشغله کاری، یا حتی وجود یک نوع معلولیت، نتوانند به صورت فیزیکی برای دریافت پاسپورت اقدام کنند. در این صورت راه حل دریافت گذرنامه به صورت آنلاین است. کافیست به سایت اداره گذرنامه به نشانی  egozar.epolice.ir بروید. تمامی مراحل از پر کردن فرم ثبت نام تا احراز هویت، تماما به صورت آنلاین پیش می‌رود. حتی برای پرداخت هزینه‌ها به درگاه بانکی وصل خواهید شد.

این روش در صورتی که سرعت نت شما خوب باشد می‌تواند یک راه حل مناسب باشد. اغلب افرادی که در ایران زندگی می‌کنند به دلیل کندی سرعت اینترنت ترجیح می‌دهند حضوری برای دریافت گذرنامه مراجعه کنند.

 

مطالب پیشنهادی:

> ویزای استارتاپ کانادا

> مهاجرت کانادا با خرید بیزینس

> پرداخت هزینه wes

> بیزینس پلن

مهاجرت به انگلستان

شرایط شهروندی کانادا

> وکیل کانادا

ویزای هند

شهروز بهرامی اصل وکیل مهاجرت کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

11 + 12 =

نظرات و سوالات شما

۳۳۴ دیدگاه

 1. محمد اجلال خلیقی

  مدت زمان صدور پاسپورت برای کسانی که برای اولین بار میخوهند پاسپورت بگیرند چه زمانیست

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام.
   حدود ۱ تا ۲ هفته با پست ارسال میشه درب منزل

   پاسخ دهید
 2. بهزاد سلیمی

  با سلام من برای عید می خوام برم ترکیه ولی پاسپورتم ۴ ماه و نیم اعتبار داره آیا می تونم به ترکیه برم؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام.

   میتونید پاسپورتتون رو تمدید کنید که زیاد زمان بر نیست.

   پاسخ دهید
 3. احسان صابر

  سلام من در سفر هستم شماره پاسپورتم را دارم ولی دنبال تاریخ انقضاش هستم چطور میتونم بدون در دست داشتن پاسپورتم بفهمم تاریخ انقضاش تا کی است ؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   پاسپورتهای ایرانی از زمانی که صادر میشوند تا ۵ سال دارای اعتبار هستن.

   پاسخ دهید
 4. بهنام بدرلو

  سلام من۱۷سال سن دارم و پاسپورت هم دارم میتونم تکی به کشور خارجی سفر کنم؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   بله با داشتن پاسپورت قانونی میتوانید به خارج از کشور سفر داشته باشید

   پاسخ دهید
 5. رایان

  میخواستم بدونم من میتونم برای اسم رایان در پاسپورت ایرانی ryan در فرم وارد کنم و پاسپورت را به این اسم بگیرم و یا در اداره گذرنامه خودشون Rayan وارد می کنن در پاسپورت؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   پاسپورت رو به همون اسم rayan درخواست بفرمایید.

   پاسخ دهید
 6. فروزان

  سلام من تا حالا پاسپورت نگرفتم و برای اولین بار میخوام اقدام کنم و عجله دارم. شنیدم با مراجعه به اداره‌ی واقع در آریاشهر میشه نصف روزه پاسپورت گرفت. درسته؟همونجا امکان عکس گرفتن هست؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   برای دریافت پاسپورت فقط باید به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه بفرمایید که  عموما نصف روزه امکان پذیر نخواهد بود!

   پاسخ دهید
 7. ayooubbalochi

  سلام ثبت نام اینترنتی کذرنامه هست

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   خیر درخواست گذرنامه فقط در مراکز پلیس + ۱۰ امکان پذیر است

   پاسخ دهید
 8. Scarlet

  سلام من عکس پاسمو‌دوس ندارم و میخوام پاسپورتمو عوض کنم.هنوز اعتبار داره.چی بگم تا بذارن یک پاسپرت جدید با عکس جدید بگیرم؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   میتوانید با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ درخواست تعویض تصویر پاسپورت و تمدید آن را نمایید.

   پاسخ دهید
 9. نیلوفر میر

  سلام من پاسپورتم گم کردم چقدر طول میکشه برای صدور پاسپورت؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام 

   باید برای درخواست مجدد پاسپورت به پلیس +۱۰ مراجعه بفرمایید.

   پاسخ دهید
 10. زینب اصولی

  سلام. دختران مجرد بالای ۱۸ سال که پاسپورت مستقل دارند، برای خروج از کشور باید مهر خروجی (اجازه خروج از کشور) دریافت کنند؟ اگر پاسخ مثبت است، مراحل اقدام چگونه می‌باشد؟ با تشکر

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام

   کسی که ۱۹ سال داشته باشه برای خروج احتیاجی به اذن سرپرست نخواهد داشت. اما ولسرپرست میتواند از خروج شما جلوگیری کند.

   پاسخ دهید
 11. Azadeh Razavi

  آیا برای تمدید پاس م در سفارت ایران در کشور آلمان نیازی به حضور خودم هست؟ ممنون از پاسخگویی شما

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام 

   بله برای تمدید ویزا به حضور شما نیاز است

   پاسخ دهید
 12. مهسا ياري

  با سلام من پاسپورتم ۴سال اعتبار داشت و گم شده و تاریخ آخرین خروجی یادم نیست، میخواستم بدونم توی پاسپورت جدید تاریخ آخرین خروجی ثبت میشه؟

  پاسخ دهید
  • محمد رستمی

   با سلام و احترام 

   خیر در پاسپورت جدید ثبت نمیشود اما در سیستم شینگن ورود و خروج شما ثبت شده.

   جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره های موسسه در ارتباط بوده و یا اقدام به رزرو وقت مشاوره نمایید.

   پاسخ دهید
 13. فروزنده لعل محمدی

  با سلام و احترام
  من ویزای کانادا رو دارم از سال ۲۰۱۶ تا آپریل ۲۰۱۹ که تاریخ پایان پاسپورتم هم همون اپریل ۲۰۱۹ هست از طرفی طبق قوانین من برای خروج از کشور بایستی پاسپورتم حداقل شش ماه اعتبار داشته باشه واسه همین همین هفته اقدام به تعویض پاسپورتم کردم تا اگر در شش ماه آینده خواستم از کشور خارج بشم مشکلی از بابت پاسپورت نداشته باشم حالا ویزای کانادای من که هنوز حدود هشت ماه دیگه تا تاریخ انقضاش مونده روی پاسپورت قبلیمه سوال من اینه :
  – چگونه ویزای کانادای من که روی پاسپورت قبلیمه قابل استفاده اس ؟
  – آژانسها میگن من بایدبه سفارت کانادا ایمیل بزنم وموافقت کتبی بگیرم تا پیکاپ پاسپورت جدیدم و انتقال ویزا از پاسپورت قدیمی من انجام بشه که من ایمیل زدم ولی پاسخ اتوماتیک دریافت کردم که به سایت مربوطه مراجعه کنم
  – آیا باید حتما ویزا به پاسپورت جدیدم منتقل بشه تا من امکان سفر به کانادا رو تا زمان اعتبار پاسپورتم داشته باشم ؟
  -آیا دیگه ویزا یمن علیرغم اعتبار تا اپریل ۲۰۱۹ بدلیل تعویض پاسپورتم قابل استفاده نیست ؟
  – اگر ویزای فعلی بدلیل تعویض پاسپورت قابل استفاده نیست آیامن برای تقاضای ویزای جدید باید تا تاریخ انقضا ویزام صبر کنم و بعد اقدام کنم ؟/

  پاسخ دهید
 14. رضا

  سلام خسته نباشین ببخشین الان هزینه دریافت گذرنامه از ایران چنده دقیق ؟

  پاسخ دهید
 15. شیرین یحیایی

  سلام روزتون بخیر
  من برای کانادا میخوام اقدام کنم. پاسپورت قبلیم که مهرهای شینگن داشت گم شده. از چه طریقی یا ارگانی میتونم به ویزاها و مهرهای پاس قدیمیم دسترسی پیدا کنم

  پاسخ دهید
 16. محمد رضا کرمی

  با سلام
  نیاز به پاسپورت یک روزه دارم لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر

  پاسخ دهید
 17. مهدی شاهی

  سلام.آیا میشه تا قبل از اومدن کارت پایان خدمت اقدام ب گرفتن پاسپورت نمود؟؟مدرک خاصی لازم داره برای گرفتن؟؟

  پاسخ دهید
 18. اشکان رییسی

  سلام. من دانشجوی ارشد هستم و تا حالا پاسپورت نداشتم. میخواستم بدونم الان میشه با مراجعه به پلیس +۱۰ پاسپورت بگیرم یا قوانین خاصی داره ؟

  پاسخ دهید
 19. mohammad

  سلام من قبلا به ترکیه رفتم و الان اسم و فامیلیمو تو شناسنامه تغییردادم.و پاس جدید گرفتم.
  خاستم ببینم اگه به ترکیه برم مامورهای گیت متوجه میشن که من قبلا ترکیه رفته بودم؟

  پاسخ دهید
 20. hamed1322

  سلام. من دانشجو هستم و میخوام مستر کارت بگیرم و برای احراز هویت نیاز به پاسپورت دارم و در حال حاضر قصد خروج از کشور ندارم میخواستم بدونم باز هم باید وثیقه بگذارم یا خیر؟

  پاسخ دهید
 21. ساره هراتی

  سلام خدمت شما
  من پاسپورت دارم اما پاسپورت من کمتر از ۶ ماه اعتبار دارد،متاهل هستم و گرجستان زندگی می‌کردم و کارت اقامت گرجستان دارم،اومدم ایران که پاسپورتم تعویض کنم ،
  سوال من اینه ،آیا من نیاز به وکالت نامه از طرف همسرم در گرجستان دارم یا چون مقیم گرجستان هستم ،نیاز به وکالت همسر ندارن؟
  لطفا منو دقیق راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید
 22. Pedram

  سلام
  من دانشجو هستم و سربازی هم نرفتم. میخواستم بدونم برای گرفتن پاسپورت، باید وثیقه بذارم؟ و اگه باید بذارم چه مقدار و توی کدوم بانک باید اینکار انجام بشه؟
  متشکرم

  پاسخ دهید
 23. fazi

  سلام من کارت ملیم گم شده و تقاضا المثنی دادم با رسید ثبت احوال میتونم پاسپورت بگیرم یا کارت ملی الزامیه؟

  پاسخ دهید
 24. ایمان دارابی

  باسلام.
  من یک سوال در رابطه با پاسپورت ازتون داشتم. من و همسرم و فرزندم هنوز پاسپورت نداریم. داریم کارهامون رو میکنیم برای مهاجرت. (در مرحله انجام مصاحبه کاری هستم). آیا از الان برم برای پاستورتم اقدام کنم یا هنوز زود هست. اصلا در چه مرحله ای از مهاجرت برای دریافت پاسپورت خوب هست ؟
  باتشکر از شما.

  پاسخ دهید
 25. hassan foroutan

  سلام می خواستم بدون پاسپورتی سیاحتی چند روزه که به دانشجویانی که هنوز سربازی نرفته اند چه قدر اعتبار دارد؟در بعضی جاها برای تایید هویت به پاسپورتی احتیاج دارند که حداقل ۶ ما اعتبار داشته باشه. آیا از این پاسپورت می توان استفاده کرد ؟ و آیا بعد از بازگشت به ایران باید گذرنامه را تحویل بدهیم؟

  پاسخ دهید
 26. میترا

  سلام برای گرفتن پاسپورت می خوام اقدام کنم یه دختره ۱۰ ماهه دارم و یه پسر ۸ ساله پاسپورت فرزندانم چگونه میشود ایا در پاس من قرار میگیرن یا حداگانه ممنونم راهنماییم کنید

  پاسخ دهید
 27. mahya

  سلام وقت بخیر من هنوز موفق به دریافت پاسپورت نشدم و الان در حال حاضر از همسرم دارم جدا میشم؛ایا میتونم از دادگاه نامه بگیرم براى اینکه در حال جداشدن هستم یا باید صبر کنم تا تموم شه مراحل قانونیمون؟یا باید رضایت همسر باشه؟؟؟

  پاسخ دهید
 28. محمد جواد دانشور

  سلام ، وقتتون بخیر ، براى اقدام به گرفتن پاسپورت حتما باید کارت پایان خدمت و معاف از خدمت داشته باشیم؟ اگر دانشجو باشیم نمیتونیم پاسپورت بگیریم ؟ سپاس

  پاسخ دهید
 29. شقایق عبادی

  درود برشما…بنده متولد ۷۸ هستم برای اخذ پاسپورت به اجازه کسی که احتیاج نیست هست؟؟چون من پدر و مادرم جدا شدن

  پاسخ دهید
 30. نیلوفر

  سلام . من میخوام از شهر دیگه ایی اقدام به دریافت پاسپورت جدید بکنم ولی چون سریع نیاز دارم و نا بخواد از تهران ارسال بشه پست جزیره خیلی دیرتر تحویل میده . آدرس تحویل را میخوام تهران بزنم آیا امکان پذیر هست؟؟؟

  پاسخ دهید
 31. سجاد

  درود.گذرنامه ۱۰/۱۱/۸۹صادرو۱۰/۱۱/۹۴انقضاست ایاباید تمدیدیادوباره برای سفرخارجی اقدام به گذرنامه کنم سپاسگزارمیشم اگرراهنمایین کنید

  پاسخ دهید
 32. رضا حقی

  برای گرفتن پاسپورت چقدر باید پول بدم؟

  پاسخ دهید
 33. علی

  سلام وقت بخیر میخواستم گذرنامه بگیرم نیاز به راهنمایی داشتم ممکنه؟ باتشکر

  پاسخ دهید
 34. مينا ويسي

  با سلام مبخواستم بدونم اگه آقایی کارت معافیت و پاسپورتشو گم کرده باشه امکان گرفتن پاسپورت جدید بدون کارت معافیت از خدمت وجود داره؟

  پاسخ دهید
 35. محمد رضا اوجی آذر

  سلام الان مدرسه تمام شده است آیا اشتغال به تحصیل میدهند و من کارت ملی ندارم زیر ۱۵سال هستم چی کار کنم برای گرفتن پاسپورت

  پاسخ دهید
 36. مهدی

  با سلام پول گرفتن پاسپورت کاملا چقدر میشه

  پاسخ دهید
 37. داود

  سلام. من حدود ۱۰ سال پیش کارت ملی وشناسنامه و پایان خدمت خودم گم کردم. و الان اقدام کردم که پاسپورت بگیرم. متوجه شدم که شخصی با مدارک من و عکس خودش درخواست پاسپورت کرده ولی نتونسته از کشور خارج بشه. من تهران هستم ولی به من گفتن گذرنامه شما تالش صادر شده باید برید اونجا. خواستم بدون اگه برم مشکلی برای من پیش میاد ؟ چون پاسپورت با اسم و عکس کسی دیگه صادر شده

  پاسخ دهید
 38. ahmad

  میخواستم بدونم پاسپورت بین الملی شرایطش چطوریه

  پاسخ دهید
 39. Romania

  با عرض سلام دختر من مقیم انگلستان است .به علت بیماری پدرش ۳۰ تیر ماه بلیط پرواز به ایران را گرفته با فرزندش مدت اعتبار پاس ایرانیش باتمام رسیده برای امدن مشکلی ندارد ولی بیشتر از یک ماه نمی تواند بماند ضمنا شناسنامه اش چند سال است مفقود شده خواستم بدانم حداقل زمانی که بتواند سناسنامه و پاسپورت تهیه کند چند روز است .با تشکر

  پاسخ دهید
 40. محمد حسن پاکوهی

  من ۱۸ سالمه ولی معافیت تحصیلی دارم آیا میتونم که پاسپورت بگیرم؟ ؟ نیازبه اجازه والدین ویا کسی دیگه داره

  پاسخ دهید
 41. امیر

  سلام خسته نباشین جناب من متولد ۴ اسفند ۱۳۷۹ هستم میخواستم بدونم میتونم از کشور خارج شم کارت ملی هوشمند شناسنامه عکسدار و مدارک دیگم کامله

  پاسخ دهید
 42. داوود قمری

  سلام ببخشی من الان پنج روزه درخواست دادم واسه گذرنامه ولی هنوز به دستم نرسیده چرا؟؟

  پاسخ دهید
 43. امیرحسین عموچی

  با سلام و خسته نباشید
  من به نزدیک ترین پلیس +۱۰ مراجعه کردم اما اون سایتی که معرفی کرد که برم برای ثبت نام رو فراموش کردم. لطفا آدرس سایتو بگید ممنون

  پاسخ دهید
 44. مرتضی

  سلام من دانشجو لیسانس هستم برای دریافت پاسپورت چه مدارکی لازم دارم؟

  پاسخ دهید
 45. زهره حقی

  سلام برای گرفتن اجازه همسر باید اول به مرکز ۱۱۰بریم یا قبلش میشه انجام داد

  پاسخ دهید
 46. نجیب الله احدزاده

  بعد از گرفتن ویزا پاسپورتم مفقود شد

  پاسخ دهید
 47. معصومه

  من کارمند باز نشسته دانشگاه هستم ایامی تونم برا رفتن به کانادا اقدام کنم مهاجرت برا کار همراه با همسر که کار غیر رسمی داره وپسرم وباید چه کارهایی انجام بدم

  پاسخ دهید
 48. سعید سعید

  گذرنامه خودم وخانمم وبچه هام باهم درست کردیم والان گذرنامه هامون امده ولی گذرنامه خانمم نیومده یراهنمایی بکنید ممنونم

  پاسخ دهید
 49. سنگاني

  سلام سوال بنده این هست که من شناسنامه و پاسبورتم رو گم کردم و در تاریخ ٩٨/٣/٢۶ برای دریافت شناسنامه اقدام کردم ( المثنی) و امروز ٩٨/۵/٢ هست و هنوز نیومده و گفتن یک هفته دیگه. حالا من میخوام بدونم بعد از گرفتن شناسنامه ام برای گرفتن پاسپورت چقد زمان میبره ؟ و چطور میتونم سریعتر پاسمو بگیرم و چه کاری انجام بدم و ب کجا مراجعه کنم؟ چون کلاس ثبت نام کردم و ٧ ملیون پول دادم باید ٩٨/۶/٢٠ دبی باشم

  پاسخ دهید
 50. مهتاب مقدم

  سلام گرفتن پاسپورت چقدر زمان میبره

  پاسخ دهید
 51. باران

  سلام من کارت ملی هوشمند ندارم میتونم با کارت قدیمیم پاسپورت بگیرم؟

  پاسخ دهید
 52. احمد

  سلام من معافیت تحصیلی دانش آموزان رودارم تااردیبهشت ۹۹ وقصدخروج ازکشورهم ندارم فقط برای افتتاح حساب دریک سایت خارجی نیازبه پاسپورت دارم آیامن می تونم پاسپورت بگیرم؟

  پاسخ دهید
 53. ایرج مرادی

  سلام میشه برای وثیقه دانشجویی سند خونه رو گذاشت؟

  پاسخ دهید
 54. Ramin Oskoui

  با سلام و خسته نباشید آیا در صورت ضرب الاجل بودن می توان شخصا به اداره گذرنامه مراجعه و همان روز یا ۲ روز بعد پاسپورت را دریافت نمود؟ ممنون از راهنماییتون

  پاسخ دهید
 55. مصعب رنجبر

  سلام من ۱۹ سالمه برگ معافیت تحصیلی دارم الان میخام پاسپورت بگیرم که ۲ هفته واسه تفریح برم ترکیه چطوری باید اقدام کنم ؟

  پاسخ دهید
 56. خالدآلبوحمدان

  من پسر زیر ۱۸ساله هستم وپدرم فوت کرد برای صدور پاسپورت چه مدارکی لازم

  پاسخ دهید
 57. m rahimi

  آیا میشود در سفارت ایران توی ترکیه به زن اجازه داده شود برای تعویض پاسپورت؟

  پاسخ دهید
 58. ستار ندری

  سلام برای گرفتن پاسپورت حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشیم؟

  پاسخ دهید
 59. sinaaa

  با عرض سلام و خسته نباشید
  ببخشید من کارت پایان خدمتم بیاد ۴ ماه طول میکشه میشه تا قبل اومدنش پاسپورت بگیرم ؟؟ راهی هست ؟ و چگونه

  پاسخ دهید
 60. نگین عبدالملکی

  با سلام
  من اعتبار گذرنامه ام تموم شده و قبلا مجرد بودم الان برا تمدیدش باید اجازه همسر رو تو دفترخونه بگیرم بعد برم دنبال کارهای تمدیدش؟

  پاسخ دهید
 61. علیرضا

  الان ۱۴روزه میگذره پاسپورتم هنوز نیومده پس کی میاد ?

  پاسخ دهید
 62. مسیحا توجه

  درخواست پاسپورت دادم اوردن در منطقه اما نبودم که تحویل بگیرم کجا میبرن؟

  پاسخ دهید
 63. Mina allameh yadegari

  شرایط مهاجرت به کانادا رو برام به طور کامل شرح بدین لطفا
  در مورد شغلهایی که در حاضر مورد نیاز کاناداست طور میتونم اطلاعاتی به دست بیارم؟

  پاسخ دهید
 64. سعید خلیلی

  سلام خسته نباشید من امروز برای درخواست صدور گذرنامه به پلیس +۱۰ رفتم و متوجه شدم که کارت معافیت رو گم کردم (کارت معافیت هوشمند رو گم کردم ولی کپی کارت قدیمی رو دارم)وبرای خروج از کشور فقط و فقط ده روز وقت دارم تو رو خدا راهنمایی کنید استرس زندگیم رو مختل کرده

  پاسخ دهید
 65. alializade

  با سلام و درود بنده ایرانی هستم و دانشجوی دانشگاه پیام نور میخواستم برم گرجستان تفلیس برای تعطیلات چن روزه و برگردم الان ویزا که گفتن نمیخواد ولی پاسپورت میخواد .میخواستم بدونم چقد زمان میبره پاسپورت بگیرم.هزینش چقدری میشه و شرایطش بطور کلی چیه..پایان خدمت میخوادایا؟ و بطور کلی باید چطور اقدام کنم که سریع بگیرم.. متشکرم

  پاسخ دهید
 66. Maryam naseri

  با سلام لطفا در رابطه با پناهندگی توضیح دهید . با تشکر

  پاسخ دهید
 67. رضا

  آیاداشتن پایان خدمت الزامی است؟

  پاسخ دهید
 68. مصطفی حجازی

  سلام.من میخوام بدم آذربایجان یا ترکیه باید چه پاسپورتی بگیرم؟ آیا ویزا هم لازم است؟ قصد من سفر تفریحی می باشد ‌. تشکر

  پاسخ دهید
 69. امیرسوری

  سلام خسته نباشید ،خواستم بدونم من که تازه خدمت سربازیم تموم شده و هنوز کارت هوشمند پایان خدمتم نیومده میتونم با استعلام پلیس پاسپورتم رو بگیرم یا حتما باید وایسم تا کارت بیاد؟ با تشکر

  پاسخ دهید
 70. sasa

  اگر جراحی روی صورت انجام بدیم که باعث تغییر در چهره بشه.ایا باید عکس گذرنامه رو تغییر داد؟این تعویض عکس چند روز اداری طول میکشه؟

  پاسخ دهید
 71. سجاد باوی

  سلام من دانشجو هستم و میخوام اقدام کنم برای پاسپورت از کجا باید شروع کنم

  پاسخ دهید
 72. اریسنا

  با سلام من و ۲فرزتدم برای ویزای پیوست به شوهرم اقدام کردیم ولی الان که از سفارت گفتند ویزا آماده شده پاسپورت ها رو بیار ویزا تحویل بگیر متوجه شدم که پاس ها زیر ۶ماه اعتبار داره و رفتم پاس ها رو تمدید کردم ولی خیلی نگرانم دو روز دیگه باید برم سفارت که ویزا تحویل بگیرم مشکلی پیش نیاد و نگن ویزا با شماره پاس قدیم باید باشه .ممنون که جواب می دین

  پاسخ دهید
 73. خلیل ارمغان

  با سلام من پاسپورتم اعتبارش تموم شده ولی الان دستم نیست داده بودم به یه پیمانکار واسه کار برم عراق ولی جور نشد واون پیمانگار پاسپورت منو تحویل نمیده .ولی اعتبارش تموم شده حالا چجوری میتونم تمدیدش کنم؟

  پاسخ دهید
 74. مژگان کرانی

  با سلام‌ و وقت بخیر ما درحال حاضر بخاطر شغل همسرم در کشور صربستان در ماموریت به سر میبریم و طبیعتا پاسپورت پسرم پاسپورت خدمت می باشد ایشان دانشجوی دانشگاه بلگراد است الان که نزدیک به اتمام ماموریت ماست برای تعویض پاسپورت پسرم چکار باید بکنیم چون دانشگاه به ایشان مرخصی زیادی نمیدهد آیا میشود بمدت یکهفته به ایران بیاید وکار تعویض پاسپورتش انجام شود و برای ادامه تحصیل و‌جا نماندن از دروسش بموقع برگردد بلگراد.؟
  لطفا اگر هر راهی هست راهنمایی بفرمایید
  ایا میشود من که مادرشون هستم وکالت ازشون بگیرم‌و بیاییم ایران وپیگیر تعویض پاسپورتش شوم
  و ایشان روزهای آخر بیایند و پاسپورت جدید را بگیرند

  پاسخ دهید
 75. فردین روشنی

  باسلام و درود
  بنده معلم هستم و داری تعهد کاری
  فعلا کارت پایان خدمت نگرفته ام
  بنظرشما برای گرفتن پاسپورت چه باید کرد؟

  پاسخ دهید
 76. رضا

  سلام
  من کارت پایان خدمت سربازی روگم کردم ولی عکسش رو دارم
  پلیس +۱۰ گیر میده .باید چی کار کنم؟؟

  پاسخ دهید
 77. امید قزاق

  میخواستم گذرنامه بگیرم فقط املای صحیح نام خانوادگی خودمو به انگلیسی نمیدونم مثلا قزاق برای نوشتن به انگلیسی چطور باید نوشته بشه

  پاسخ دهید
 78. مهران احساندار

  سلام و درود خسته نباشید
  من میخواستم بیتکوین معامله کنم سایت درخواست پاسپورت میکنه
  من دانشجوی ترم آخر حسابرسی هستم
  چه مراحلی رو باید بگذرونم که بتونم پاسپورت دریافت کنم
  امکانش هست راهنمایی بفرمایید؟

  پاسخ دهید
 79. سارا

  سلام من ۲ ماه است از آمریکا خارج شدم . و گرین کارت و تمام مدارکم،توسط همسرم از من دزدیده، شده ، مشکل اینجاست من در شناسنامه ایرانی اسم همسرم نیست، برای صدور مجدد گرین کارتم باید گزارش پلیس باشد ، آیا تنها با مراجع به پلیس + ۱۰ و اعلام دزدی میتوانم گزارش لازم را تهیه کنم؟ یا باید به کلانتری مراجعه کنم؟ من قصد شکایت ندارم و فقط گزارش را لازم دارم

  پاسخ دهید
 80. احد سيدحميدي

  سلام ،من پایان خدمت ندارم و در حال تحصیل هستم ، میخواستم پاسپورت بگیرم ، و میتونم اشتغال ب تحصیل هم از دانشگاه بگیرم

  پاسخ دهید
 81. نسیم

  سلام من خانمی هستم که دارم از همسرم جدا میشوم و رای تمکین به نفع من هست … سوال من این است که تا زمان طلاق ممنوع الخروج هستم یا نه؟

  پاسخ دهید
 82. mehdi

  سلام من سال اخر دبیرستان هستم و کارت پایان خدمت ندارم میخواستم بدونم با اشتغال به تحصیل میتونم پاسپورت بگیرم و به ترکیه سفر کنم!؟

  پاسخ دهید
 83. Par

  من ۲۰ سالمه پدر ندارم ینی ترکم کرده و همراه مادرم زندگی‌میکنم و هیچ جا هم‌ قیم قانونی ای برام ثبت نشده و جد پدریم هم فوت شده،اجازه ها رو چطور بایددریافت کنم؟

  پاسخ دهید
 84. نسیم

  ممنوع الخروج نیستم ولی رضایت همسر واسه تکمیل مدارک باید بکار کنم؟

  پاسخ دهید
 85. سیدرضا منصوری نژاد

  با سلام ببخشید الان من سربازم تازه ۲ ماه از سربازیم گذشته ایا میشه نامه گرفت برای گذرنامه تا بتونیم پاسورد بگیریم ممنون میشم پاسخ بدهید

  پاسخ دهید
 86. پردیس طهماسب

  سلام من ۱ ماه دیگه ۱۸ سالم میشه برای گرفتن پاسپورت حتما به اجازه ی پدر یا سرپرست احتیاج دارم ؟
  چون توی توضیحاتتون گفتید که اجازه ی پدر یا قیم برای افراد زیر ۱۸ ساله یعنی اگه من ۱۸ سالم بشه باز هم نیاز به اجازه پدر یا قیم دارم ؟

  پاسخ دهید
 87. علی

  سلام
  خسته نباشید
  می خواستم بپرسم من که سربازی نرفتم و معافیت تحصیلی دارم و دو سال دیگه درسم تموم میشه، میتونم پاسپورت واسه تحصیل ۵ ساله در خارج بگیرم یا پاسپورت دانشجویی واسه سفر زیر یک ساله؟

  پاسخ دهید
 88. سیروس

  سلام
  من ۴۷ساله و معلم بودم که با ۳۰ سال خدمت پارسال بازنشست شدم ولی کارت پایان خدمت نگرفته ام،چون تعهد خدمتی خود را تمام کرده ام آیا الان میتوانم پاسپورت بگیرم؟

  پاسخ دهید
 89. Milad

  سلام خدمت شما خسته نباشید سوالی داشتم درمورد اینکه من معافیت سربازیم پزشکی هست بخش ۵ بند ۲ مشکلی پیش نمیاد تو گرفتن پاسپورت

  پاسخ دهید
 90. علی

  سلام من از دانشگاه اخراج شدم الان میخوام برای اربعین پاسپورت بگیرم باید چ کاری انجام بدم یا چ مدارکی برای پاسپورت لازمه؟

  پاسخ دهید
 91. مرتضی

  سلام من شناسنامه عکس دار ندارم و متولد ۱۳۸۲/۷/۵ آیا میتونم پاسپورت درست کنم؟

  پاسخ دهید
 92. مجتبی یاسری

  سلام
  پاسپورت بنده گم شده.چه کار کنم که بتونم پاسپورت بگیرم؟؟؟

  پاسخ دهید
 93. fatemeh vahdani

  با سلام برای اخذ پاسپورت باید کارت ملی جدید داشته باشیم یا همون قدیمی کفایت میکنه؟

  پاسخ دهید
 94. hm7

  سوال:
  می خواستم ببینم تاریخ درخواست گذرنامه در خود پاسپورت ثبت می شود؟؟
  به روز و ماه؟/

  پاسخ دهید
 95. محدثه

  من الان بالای ١۵ سال سن دارم و شناسنامم رو دادم تا عکس دار کنن و گفتن یک الی دو ماه دیگه میاد ولی من پاسپورت میخوام باید چکار کنم ؟؟

  پاسخ دهید
 96. مهدی

  سلام من میخواهم درخواست پاسپورت بدم .کارت پایان خدمتم رو عوض نکردم ،آیا به مشکلی برخورد نمیکنم.؟
  عجله هم دا رم .

  پاسخ دهید
 97. رسول

  سلام من۳۴ سالمه کارتپایان خدمت ندارم میخوام برم اربعین کربلا چجوری باید پاسپورت بگیرم؟

  پاسخ دهید
 98. sahar

  ایا حقیقت دارد اگر تاتو روی دیت قابل رویت باسد گذرنامه صادر نمیشود؟؟؟

  پاسخ دهید
 99. امین عیسوند

  سلام من دانشجوی ترم اولی هستم ک قراره بهمن ب دانشگاه برم یعنی ورودی نیمسال دوم محل سکونتم الیگودرزه ولی دانشگاه گیلان حالا برای اینکه بخوام پاسپورت بگیرم میگن ک باید برگه معافیت تحصیلی از دانشگاه ببرم در حالی ک سه ماه دیه فرصت دارم واسه معافیت تحصیلی دانشگاه حالا میشه پاسپورت گرفت یا ن؟ درضمن کد سخا رو هم دارم

  پاسخ دهید
 100. نادیا

  سلام من ۲۱ سالمه
  و حضانت من به عهده ی مادرم بود و مادرم الان فوت شده آیا برای گرفتن پاسپورت و خروج ازکشور نیازی ب اجازه پدرم دارم؟؟

  پاسخ دهید
 101. حمید

  با درود فراوان بنده در حال حاضر نیاز به شماره گذرنامه ام دارم ولی در دسترس نیست از چه طریقی می توانم شماره گذرنامه خود را دریافت نامیم

  پاسخ دهید
 102. ابراهیم امیدیه

  با سلام
  فرهنگی هستم و تعهد خدمتم تموم شده متاسفانه تا به امروز کارت معافیت برای ما ارسال نشده حالا بدای رفتن به اربعین وگرفتن پاسپورت به مسکل برخوردیم از ما کارت پایان خدمت یا نعافیت میخواهند که هر دو را نداریم ما مشمول معاف از خدمت هستیم

  پاسخ دهید
 103. سحر

  سلام و خسته نباشید
  گرفتن ویزای چین چند روز زمان میبره؟
  فقط آژانس های هواپیمایی این کارو انجام میدن؟
  ممنون از پاسخگویی

  پاسخ دهید
 104. mahi

  با سلام
  من اعتبار پاسپورتم تموم شده ولی شناسمه و کارت ملیم متاسفانه گم شده و ماه آینده باید حتما یک سفر به خارج از کشور داشته باشم میخواستم بپرسم راهی هست که برای تمدید پاسپورت نیاز به شناسنامه و کارت ملی نباشه؟

  پاسخ دهید
 105. سید حسین غضنفری آهنگرکلائی

  پاسپورت بنده به ادراره پست تحویل داده شد

  پاسخ دهید
 106. سید حسین غضنفری آهنگرکلائی

  گذرنامه به اداره پست صادر شد برای سفر به کربلا

  پاسخ دهید
 107. شروین

  با سلام
  جهت دریافت گذرنامه تازه اقدام کردم ونیاز به شماره گذرنامه دارم.درصورت امکان درمورد نحوه دریافت شماره گذرنامه راهنمایی بفرمائید.
  باتشکر

  پاسخ دهید
 108. مجید

  من۲۰:۲۳

  خانم بنده دانشجو معلم فرهنگیان هست و تعهد خدمت ۵ ساله داره اگنون قصد سفر سیاحتی داریم درخواست پاسپورت دادیم و با
  آیا ممنوعیت خروج هست؟

  پاسخ دهید
 109. مهناز سلیمی

  گذرنامه ام گم شده و الان کپی صفحه اول گذرنامه ام رو میخوام از کجا میتونم پیدا کنم اداره گذرنامه رفتم نداشتن

  پاسخ دهید
 110. faranakhoseini

  سلام.‌مایعنی من همسرم ودخترم برای اولین بار قصد زندگی درکشوردیگرراداریم ماگرجستان راانتخاب کردیم شوهرم درایران به شغل حفاری مشغول است تمام نگرانی من کار شوهرم است درگرجستان بایدچکارکند.وکلاچقدر پول برای رفتن ومستقرشدن به پول ایران لازم است تقریبی.ممنونم

  پاسخ دهید
 111. Hesam

  ایا برای افراد ۱۷ سال که شناسنامه ی عکس دار دارند و کارت ملی نگرفته اند لازم است اول برای صدور کارت ملی خود اقدام کنند یا نیازی به این کار نیس؟

  پاسخ دهید
 112. سالار فرهنگ

  با سلام و عرض خسته نباشید.
  ببخشید سوال من راجب پاسپورت هستش.سوال من اینه که من یک دانشجو هستم و درحال تحصیلم و مشخصا خدمت سربازی نرفتم.ایا امکانش هست که بتونم پاسپورتم رو بگیرم؟؟؟من قصدم از پاسپورت گرفتن مهاجرت هست یا مهاجرت تحصیلی یا مثلا مهاجرت لاتاری….
  باتشکر از شما

  پاسخ دهید
 113. بهزاد

  با سلام
  من میخوام لاتاری ثبت نام کنم ولی پاسپورت ندارم
  اگه الان (۸ آبان) برم دنبال کار گرفتن پاسپورت بنظرتون تا (۱۳ ابان) به دستم میرسه

  پاسخ دهید
 114. Ana

  سلام.من در رشته مهندسی شهرسازی در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستم و تا مهر سال آینده درسم تموم میشه.خواستم بدونم در کانادا موقعیت شغلی پس از مهاجرت برای من هست؟از چه طریقی بهتره مهاجرت کنم؟کار یا تحصیل؟ واینکه بهتره اینجا درسم رو تا کارشناسی ارشد ادامه بدم بعد مهاجرت کنم یا با مدرک کارشناسی هم موقعیتش هست؟ممنون میشم راهنماییم کنین

  پاسخ دهید
 115. داریوش فرخی

  سلام هفت یاهشت سال پیش از مدارک من سو استفاده شد وبامدارک من گذرنامه گرفته شده من چطوری میتونم گذرنامه خود رابگیرم که کارم به دادگاه وپاسگاه نخوره

  پاسخ دهید
 116. afshin bamdad

  من قصد مهاجرت دارم به میخواستم راهماییم کنید که چقدر پول لازم هست و مراحل و مدارک لازم

  پاسخ دهید
 117. امید توسلی

  سلام
  ببخشید من ۱۸ سالمه و دانشجو هم نیستم سربازی هم ندارم برای گرفتن پاسپورت باید چیکار کنم

  پاسخ دهید
 118. ahmad

  سلام وقت بخیر .ایا میشه پاشپورت کانادارو از سفارتش تو ترکیه گرفت .یکی از اعضای خانواده قصد سرمایه گذاری در کاندارو داشت گویا همچین قولی رو دادن.که عجیبه .

  پاسخ دهید
 119. porya karimi

  سلام. ۲۸ سالمه- مجرد- کارشناسی ارشد نفت گرایش حفاری با معدل ۱۶ و نیم-۷ تا مقاله بین المللی( دانشگاه اسلو نروژ-دانشگاه بانکوک تایلند- دانشگاه دارم اشتات آلمان-کنفرانس های داخلی) که همگی چاپ شده اند.آیا میتونم برای کار روی دکل های نفتی آلبرتای کانادا اقدام کنم؟ با سپاس.

  پاسخ دهید
 120. vahid

  سلام
  من دانشجو هستم و مشغول تحصیل هستم.
  من میخوام پاسپورت بگیرم ولی نمیخوام فعلا تایمی واسه خروج بدم.
  آیا میشه پاسپورت رو گرفت و فعلا درخواست برای خروج ندیم و وثیقه نذاریم؟

  پاسخ دهید
 121. Hesamxx

  سلام
  خسته نباشید
  بنده معلم هستم. دانشجو بورسیه آموزش و پرورش بوده ام و به همین دلیل مستقیما مشغول به کار شدم و خدمت نرفته ام و بجای خدمت باید دو برابر مدت تحصیلم که سه سال و نیم بوده کار کنم یعنی هفت سال می‌شود.
  الان سال دومم است که مشغول هستم‌. برادرم در کانادا زندگی می‌کند. منم می‌خواهم مهاجرت کنم
  باید چه اقداماتی انجام دهم؟
  ممنونم

  پاسخ دهید
 122. Parsa pri

  سلام یکی از دوستانم دانشجو کارشناسی عمران هستش رفت از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل رو گرفت اورده میگن ۲۰۰ تومن هزینه پاسپورت هیچ ۵ تومن هم باید پول بلوکه کنی برای پاسپورت واجبه

  پاسخ دهید
 123. Serwan Ahmed Mohammed

  سلام نشنالتی عراقی اما تابعیت انگلیس ەستم و اقامت داعم انگلیس دارم با تراول دکمنت و با داشتن ویزا از سفارت ایران در لندن ب ایران مسافرت کردم و بە علت ویروس کرونا نتونستم بر گردم ودر حال حاضر مدت عتبار ‌‌پاسپورتم تموم شده و فرودگاه راه نمیده که بر گردم آیا میتوانی ب من کمکی بکنی یا خیر ممنون

  پاسخ دهید
 124. ميكائیل طالبی

  سلام وقت بخیر.میکاییل هستم دانشجوی هوانوردی. من ۲۰سالم هست و دانشجوی هوانوردی در مقطع کاردانی هستم…من برای ادامه تحصیلم میخوام در المان تحصیل کنم و برای همین به پاسپورت نیاز دارم و برای پاسپورت خواستم اقدام کنم.. برای وعدیه مشکلی ندارم.. تنها مشکلم اینه که چجوری باید اقدام کنم که بتونم پاسپورتمو بگیرم..و بعد از دریافت پاسپورت چجوری میتونم مدت زمان اعتبار پاسپورتمو افزایش بدم چون حداقل من به ۱سال زمان نیاز دارم برای اینکه کارای من در المان اوکی بشه. و من موقعی که برای پاسپورت اقدام کردم تو سایت ازم یه مدت زمانی میخواستن که تایمش خیلی کم بود..مثلا برای مسافرت خارجی تا ۱ماه زمان میدن .. من اگه نخوام وعدیم باطل شه باید چیکار کنم ممنون میشم راهنماییم کنید>>

  پاسخ دهید
 125. Mohammad reza

  سلام ببخشین ۱) من الان ۲۰ سالمه و طلبه هستم و با اون تا ۴۸ سالگی معافیت تحصیلی می دن و با اون می تونم پاسپورت بگیرم ولی می خوام بعد اینکه پاسپورت گرفتم از طلبگی دربیام بیرون و از دانشگاه های ژاپن بورسیه بگیرم و برم دانشگاه اونجا… حالا اونموقع مشکلی واسه ویزا گرفتنم پیش میاد یا نه به عبارتی دیگه با بیرون اومدنم از حوزه علمیه اون معافیت تحصیلی که داشتم ابطال میشه که در ویزا گرفتنم هم اشکال ایجاد کنه؟
  ۲)یدونه سوال دیگم داشتم برا ویزا باید مدارکی هم ارائه بدیم که نشون بده برمی گردیم ولی من می خوام برا همیشه برم ژاپن به همین دلیل این مدارک چیا هستن و از کجا باس بیارم ؟
  ۳) اعتبار پاسپورت از اولین روزی که گرفتیم چن ساله؟و اگه بخوام بعد رفتنم به ژاپن اقامت دائمشو بگیرم باید چی کار کنم؟

  پاسخ دهید
 126. Yas sefid

  سلام
  لطفا راهنمایی کنید برا شروع تحصیلات دانشگاهی دخترم قصد مهاجرت موقت به خارج از کشور رو دارم
  رشته دبیرستان تجربیه میخواد یه ترم خارج بخونه
  کدوم کشور از نظر کم هزینه بودن مناسب تره؟
  پیشنهاد شما چیه؟ آخه من کارمند ساده هستم.

  پاسخ دهید
 127. S.m

  سلام من ۱۹ سالمه میتونم بدون اجازه پدرم پاسپورت بگیرم؟ سپاس????

  پاسخ دهید
 128. ابوالقاسم براتی

  با سلام
  لطفا جهت اقامت در کانادا راهنمائی بفرمائید

  پاسخ دهید
 129. athar

  من متولد سال ۸۰(خرداد) هستم ایا برای خروج از کشور ب اجازه محضری پدرم نیاز دارم؟
  و اگ برای من دعوت نامه ای بیاد شرایط تا چه حد اسون ترمیشه؟

  پاسخ دهید
 130. مرضیه

  سلام وقت بخیر.یه زن و شوهر ۳۰ ساله بدون فرزند با مبلغ ۲۵۰ میلیون آیا شانسی برای مهاجرت قانونی به کانادا دارند؟

  پاسخ دهید
 131. حسین

  با سلام..
  ببخشید موقع گرفتن پاسپورت اثر انگشت الکترونیکی هم میخوان ؟؟

  پاسخ دهید
 132. هومن وطن دوست

  سلام، من اگر بخوام برای اپلای اقدام کنم و خانومم رو بعنوان همراه باخودم بتونم ب کشور مورد نظر ببرم، برای دریافت پاسپورت نیاز ب ارائه مدارک همسرم بعنوان همراه برای درج در پاسپورت خودم هست یا باید برای دریافت پاسپورت همسرم تنها برای خودش اقدام کنم؟(الان بنده دانشجوی ارشد هستم- چ مدارکی رو باید برای ارائه ب پلیس +۱۰ ببرم ک بعدا برای خروج از کشور خانومم مشکل ایجاد نشه)

  پاسخ دهید
 133. رعنا ملایی

  سلام وقتتون بخیر
  من که یه دختر مجرد ۲۰ ساله هستم چه مدارکی لازمه که پاسپورتم رو بگیرم؟؟

  پاسخ دهید
 134. حسین حسن بیگی بروجنی

  آیا زمان ورود به اداره گذرنامه جلو درب ورودی باید گوشی همراه خود را تحویل نگهبانی دهیم؟

  پاسخ دهید
 135. ghzaleh

  سلام دختری که ۱۸ سالشه و ازداج هم نکرده اجازه پدر لازمه؟

  پاسخ دهید
 136. safa

  سلام
  من گذرنامه معتبر دارم، اسم کوچیکم عوض کردم برای اعمال تغیییرات هویت در گذرنامه چه باید کرد؟

  پاسخ دهید
 137. فریبا باقری

  سلام
  من پارسال مهرماه زمانیکه از ترکیه به ایران امدم پاسپورتم را بدلیل ممنوع الخروجی که همسرم اقدام کرده بود در فرودگاه گرفتند و یک برگه به من دادند. امسال طلاقم را گرفتم برای دریافت پاسپورتم چه اقدامی باید بکنم.

  پاسخ دهید
 138. فرزین

  سلام.
  پاسپورت من دو روزه صادر شده وبه دستم رسیده.عکس پاسپورتم رو میخوام عوض کنم.آیا امکان داره؟؟؟؟؟

  پاسخ دهید
 139. امیرحسین

  اگه تاتو داشته باشی برای گرفتن پاسپورت و پناهندگی به مشکلی برنمیخورم و این پرونده تو‌ سربازیم ثبت شده باشه و …

  پاسخ دهید
 140. Milad

  سلام یه سوال داشتم من اگه بخوام پاسپورت دانشجویی یا دانش آموزی بگیرم بعد تو کشور مقصد مشغول بع کار میتوانم بشوم یا مشکلی پیش نمیاید؟؟؟

  پاسخ دهید
 141. علیرضا

  سلام وقت بخیر، من برای study permit اقدام کردم. پذیرشم برای مقطع دکتری کانادا و به مدت ۴ سال هست. از پاسپورتم ۲ سال باقی مونده و اپلیکیشن study permit رو پر کردم و فرستادم. میخواستم ببینم چون مدت اعتبار پاسپورتم کمتر از طول برنامم هست آیا به مشکل میخورم؟ اگه بله، باید برم پاسپورت رو تمدید کنم و چجوری قضیه رو به سفارت کانادا اطلاع بدم؟

  پاسخ دهید
 142. عباس نادری

  شرایط مهاجرت به کانادا برای افراد مجرد.

  پاسخ دهید
 143. Samira

  سلام میخواستم بدونم کسی که یکبار ماسپورت با رضایت همسر گرفته برای تمدید نیاز به رضایت دوباره همسر داره؟

  پاسخ دهید
 144. Emad

  سلام وقتتون بخیر من دانشجوی دانشگاه یورک هستم و تاریخ پاسپورتم تا ۶ ماه دیگر تمام میشود و تاریخ ویزای دانشجویم هم با تاریخ پاسپورتم یکی هست ممنون میشم راهنمایی کنید که چکارکنم

  پاسخ دهید
 145. عباس بهمنی

  سلام
  میخواستم بپرسم شرکت fic مورد اطمینان شما هست تو بخش مهاجرت به کانادا یا خیر و اگر نیست. به طور دقیق علت ان را بفرمایید
  ممنون

  پاسخ دهید
 146. محمد

  من سربازی نرفتم و۱۹ سالمه پاسپورت میتونم بگیرم

  پاسخ دهید
 147. Mahta

  سلام وقت بخیر
  من شوهرم زندان هستش ومیخوام پاسپورتم و تمیدید کنم چکارباید بکنم؟پلیس به علاوه ۱۰رفتم میگن باید رضایت همسر باشه خودش هم گفته بپرس که چکارباید بکنیم؟

  پاسخ دهید
 148. ناصر

  با سلام. پاسپورتم سال ۹۱ اعتبارش تموم شده. جهت تمدید اعتبار و مجوز سفر به تاجیکستان، چند روز زمان نیاز است؟ و اینکه آیا الان محدودیتی با شرایط حاکم وجود داره یا نه؟ متشکرم

  پاسخ دهید
 149. Mikaeil

  سلام من ۱۷ ساله هستم و میخوام قبل از اینکه زمان سربازی برسه پاسپورت و دریافت کنم آیا میتونم خودم به تنهایی اقدام کنم یا باید والدین و حضور داشته باشند؟

  پاسخ دهید
 150. امیر پهلوان

  با عرض سلام و تبریک سال نو : بنده وبرای ویزیتور مالتی پل هم اکسپایر شده و ۱ بار هم رفتم الان برای تمدید ویزا باید چه کنم؟

  پاسخ دهید
 151. محمد

  با سلام،

  چگونه میتوان در دوره ی فراغت از تحصیل( یک سال فرصت بعد از فارغ التحصیلی) با وجود سربازی از کشور خارج شد؟

  با تشکر

  پاسخ دهید
 152. فرشته ایثاری کسمایی

  سلام،بعنوان والدین فرزندان با ویزای سوپرویزا اکنون سه سال است کانادا هستیم،چگونه میتوان از ویزایhumanitarian برای اقامت استفاده کرد و هزینه آن چقدر است،من و همسرم فقط دو فرزند داریم که هردو در کاناداهستند،دخترم با PR و پسرم مقیم و پاسپورت کانادایی.
  ممنونم

  پاسخ دهید
 153. Bahar

  آیا شماره پاسپورت در صورت مخدوش شدن گذرنامه تغییر می کند ؟ چه مدت زمانی طول میکشد تا پاسپورت جدید دریافت کنم ؟

  پاسخ دهید
 154. سجاد اسماعیلی

  سلام روزتون بخیر ممنون از اطلاعات کاملتون .
  من اگه در سن ۱۶ سالگی بخوام پاسپورت بگیرم ( مذکر هستم )
  میتونم اقدام کنم ؟( چون حرف هایی درباره سربازی و اینا شنیدم )
  پدرم باید باهام باشه ؟
  لطف میکنین راهنمایی کنین ؟
  ممنون از وقتی که گذاشتین … … … … … … … … … …

  پاسخ دهید
 155. آرش

  سلام و احترام
  سوالی از خدمتتون داشتم
  من خانومم فارغ التحصیل دکترای از رشتهرهای علوم پزشکیه با رزومه عالی
  و خودم دانشجوی دکترای هوافضا
  من لیسانس رو در یکی از دانشگاه های ارتش درس خوندم ، ایا برای ویزای تحصیلی و این اامر مشکلی به وجود نمیاره
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 156. محمد

  سلام ، من یک افغانستانی هستم که داخل ایران زندگی میکنم و ۱۶ سال سن دارم.
  برای دریافت پاسپورت که میخوام بیام کانادا یا آمریکا چه مراحلی رو باید انجام بدم. من در حال مطالعه زبان انگلیسی هم هستم. لطفا از طریق جیمیل یا همین صفحه جواب بدید .

  پاسخ دهید
 157. Alma

  سلام، من پدر و مادرم از هم طلاق گرفتن و سرپرستی من به عهده ی مادرم هست.میخواستم بدونم برای خروج به قصد تحصیل اجازه ی چه کسی لازمه؟

  پاسخ دهید
 158. محمد

  با سلام من ۲۰ سالمه دانشجو دانشگاه فنی حرفه ای هستم برای گرفتن پاسپورت و ویزا با معافیت تحصیلی میتونم اقدام کنم؟ و اینکه میگن سریع ترین و بهترین راه برای رفتن به امریکا از طریق لاتاری هست درسته؟

  پاسخ دهید
 159. مهدی/مهرشاد

  وقت بخیر.من دانشجوام و پایان خدمت هم ندارم.میتونم برای گرفتن پاسپورت اقدام کنم؟

  پاسخ دهید
 160. علیرضا

  سلام دفترچه خدمت پست کردم برای یک برج چهار تا قبل اعزام میتونم برای دریافت پاسپورت اقدام کنم؟؟

  پاسخ دهید
 161. علیرضا

  سلام بنده دفترچه خدمت پست کردم تاریخ اعزام یک برج چهار حالا میتونم تا قبل اعزام برای دریافت پاسپورت اقدام کنم؟

  پاسخ دهید
 162. علیرضا

  سلام ببخشید با شناسنامه المثنی هم میشه پاسپورت گرفت ؟؟؟

  پاسخ دهید
 163. راوک

  سلام خسته نباشید سوالی که دارم من ۲۵ سالمه بخوام گذرنامه ام رو درست کنم حتما بابام باید رضایت بده تا بتوانم گذرنامه ام رو درست کنم ؟؟؟ چون تا الان نداشتم و این که هزینه اش چقدر هست ؟؟؟ یه سوال دیگه الان من دوساله دیگه بخوام برای ارشد اپلای کنم می تونم گذرنامه ام رو از الان درست کنم ؟؟؟

  پاسخ دهید
 164. عشق آور

  با سلام
  چنانچه شخصی سند طلاق خود را گم کرده و برای چندمین بار گذرنامه تمدید میکنه باید چکتر کنه آیا باز نیاز به سند طلاق هست؟

  پاسخ دهید
 165. علی

  سلام من ۱۶ سال دارم ایرانی هستم و پاسپورت ایرانی می خوام که برم کربلا باید چیکار کنم

  پاسخ دهید
 166. Shiva

  سلام میشه به اداره پلیس درخواست بدیم که پاسپورت رو خوده اداره تحویل بگیریم؟یا اداره پست؟

  پاسخ دهید
 167. محمدرضا کیانی ابری

  سلام
  من الان ۱۶ سالمه میگن برا گرفتن پاسپورت باید وثیقه بزارم راسته؟میخوام برم ترکیه

  پاسخ دهید
 168. صابر عسکریان

  با سلام عرض ادب.
  من ۲۰ سالمه ولی پایان خدمت ندارم ایا من میتوانم پاسپورت بگیرم

  پاسخ دهید
 169. Zahra mohammadi

  سلام من رای اولی هستم از کسی شنیدم برای مهاجرت باید حتما در انتخابات شرکت کنم اگر مهر در شناسنامه ام نباشد نمیتوانم مهاجرت کنم من میخواهم ویزای کاری بگیرم و از ایران مهاجرت کنم میخواهم بدانم این گفته درست است؟

  پاسخ دهید
 170. رضاجلیلی

  من سرباز بودم نرفتم خدمت دفعه دوم ک دفترچه گرفتم رفتم میخوام بگم ک اگه غیبت سربازی داشته باشی میتونی گذرنامه بگیری??

  پاسخ دهید
 171. Alirezajokar

  سلام من ی مشکلی دارم
  پاسپورتم تمدیدش کردم اومده الان ولی میخوام برم عکسشو عوض کنم آیا میشه؟یا باید بذارم پنج سال دیگ ک تاریخش تموم شد عوض کنم

  پاسخ دهید
 172. Alirezajokar

  سلام روزتون بخیر ببخشید کسی هست توی پلیس +۱۰ سر در بیاره
  من ی مشکلی دارم
  پاسپورتم تمدیدش کردم اومده الان ولی میخوام برم عکسشو عوض کنم آیا میشه؟یا باید بذارم پنج سال دیگ ک تاریخش تموم شد عوض کنم

  پاسخ دهید
 173. همتا

  سلام وقت بخیر و ضمن عرض خسته نباشید سوال من اینه ک میشه با پاسپورت تقلبی ویزا گرفت و ب کشورهای اروپایی سفر کرد؟

  پاسخ دهید
 174. فرزاد

  با سلام، آیا جهت دریافت و یا تمدید پاسپورت نیاز به شناسنامه های جدید است؟

  با تشکر

  پاسخ دهید
 175. Fafa

  باسلام گذرنامه من با اعتبار ولی نزد همسرم است و ماجدا زندگی میکنیم ایا من برای گرفتن المثتی نیاز به اجازه همسرم هست گواهینامه دارای اعتبار میباشد

  پاسخ دهید
 176. سارینا

  سلام وقتتون بخیر برای دخترای مجرد چطور؟نیاز به اجازه نیست؟
  هزینه درخواست پاسپورت سال ۱۴۰۰ رو میدونید؟

  پاسخ دهید
 177. Sarina

  سلام وقتتون بخیر برای خانمای مجرد واسه درخواست پاسپورت اجازه پدر لازمه؟
  هزینه اش توی سال ۱۴۰۰ چقده؟

  پاسخ دهید
 178. علی علیخانی

  با سلام من زیر سن قانونی به کشور ترکیه سفر کردم و مدت زمان ۲سال در آنجا اقامت داشتم، هم اکنون ایران هستم و دو ماه از اقامتم باقی مانده است، آیا میتوانم هم اکنون دوباره از کشور خارج شوم!؟

  پاسخ دهید
 179. Negin

  خانم های مجرد بالای ۱۸ سال نیاز به اجازه پدر دارند برای خروج از کشور یا خیر؟

  پاسخ دهید
 180. ماهورا عظیمی

  در طلاقنامه حضانت فرزندم که دختر و ۱۳ ساله هست به من واگذار شده .آیا برای گرفتن پاسپورت نیاز به اجازه ی پدرش هست یا خیر

  پاسخ دهید
 181. امیررضا پناهی

  سلام من یه آقای ۲۳ ساله دانشجوی رشته زیست شناسی مولکولی و سلولی در یک دانشگاه دولتی هستم.
  برای گرفتن پاسپورت علاوه بر مدارک :
  ۱) اصل شناسنامه و کپی آن
  ۲) گواهی اشتغال به تحصیل
  ۳) گواهی ریزنمرات دروس دانشگاه
  چه مدارک دیگری رو باید به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ بدم؟
  و اینکه تمام هزینه های مربوط به گرفتن پاسپورت رو از طریق کارت خوان خود دفتر پلیس +۱۰ پرداخت کنم؟

  پاسخ دهید
 182. هومن نوذری

  با سلام
  من ویزای مولتی کانادا دارم ولی مدت تاریخ پاسپورتم کمتر از ۵ ماه شده برای تعویض پاسپورت اقدام کردم و به من گفتن با سفارت کانادا مکاتبه کنم که آیا لازم هست که ویزای من به پاسپورت جدید منتقل بشه یا خیر میخواستم بپرسم متن خاصی رو باید ارسال کنم برای سفارت یا خیر آز نظر مکاتبات رسمی پرسیدم

  پاسخ دهید
 183. faeze

  اگر دخترا بالای ۱۸ سال و مجرد باشن میتونن با رضایت خودشون پاسپورت دریافت کنن

  پاسخ دهید
 184. شهرزاد اسلامي

  برای تمدید گذرنامه،در صورت نبود متقاضی در ادرس اعلام شده ، اداره گذرنامه ارائه سند منزل را لازم میداند؟
  درخواست ارائه سند منزل مسکونی به چه منظور است؟

  پاسخ دهید
 185. شهرزاد اسلامي

  با سلام
  شخصی برای تمدید گذرنامه اقدام کرده
  اداره پست به ادرس اعلامی مراجعه و شخص در منزل حضور نداشته ایا اداره گذرنامه درخواست اصل سند محل سکونت را میتواند داشته باشد؟ اگر بله ، در چه مواردی نیاز به ارائه اصل سند محل سکونت میباشد؟

  پاسخ دهید
 186. نرگس

  سلام من ۱۶ سالمه و در ایران هستم اگر بخوام ویزا بگیرم و در مسابقات لاتاری شرکت کنم چه شرایطی لازمه ؟ هزینه اش چقدره؟
  و ویزای دانش اموزی با ویزای ساده فرق داره؟

  پاسخ دهید
 187. یگانه

  با سلام اگر از جانب فردی مقیم آلمان دعوتنامه دریافت کنیم و او از ما برای ازدواج تقاضا کند چقدر زمان میبرد تا ما پذیرفته شویم در کشور او ؟/

  پاسخ دهید
 188. amir

  سلام روز بخیر
  میبخشین من در حرفه کیک سازی استاد هستم و الان هم در قنادی به عنوان استادکار مشغول به کار هستم آیا میشه ویزای کار بگیرم و اونجا کار کنم و اگر جوابتون مثبت باشه چطور میتونم با کارفرماهای اونجا اتباط برقرار کنم یا یک فرد امین میشناسید در قبال مبلغی قرارداد کاری من رو ببنده و من برم؟

  پاسخ دهید
 189. Abdolrhym

  سلام خسته نباشید من برای مهاجرت به کانادا باید دقیقا چه کار هایی انجام دهم من الان ۲۴سالمه و مشغول خدمت هستم آیا بعد خدمت وکیل نیاز دارم کلا می خوام مهاجرت کنم کانادا برای زندگی شرایط لطف کنید دقیقا به من بگید من اهل کردستان و ۲۴سال و اسمم عبدالرحیم است ممنون میشم در رابطه با پاسپورت و شرایط خارج شدن کشور آیا به وکیل احتیاج هست .

  پاسخ دهید
 190. خرم ضیایی

  دو فرزند دانشچودارم اغتبار پاسپورت تمام شده با مراجعه با پلیس ۱۱۰ گفته اند برای تمدید پاسپورت بایستی وصیغه بسپارم در صورتیکه زمان خروج از کشور بایستی وصیغه گذاشت آیا این درخواست صحیح است
  علاوه بر این عکس را خودشان با کیفیت بسیار بد می گیرند آیا نمی توانیم عکس را در آتلیه با کیفیت خوب تهیه و ارایه نمود

  پاسخ دهید
 191. خرم ضیایی

  سلام
  دو فرزند دانشجو در ایران دارم اعتبار پاسپورت تشان تمام شده است براب تمدید به دفتر پلیس =۱۰ مراجعه کردم گفتند برای تمدید بایستی وصیغه در بانک قوامین بگذارم فعلا قصد مسافرت نداریم آیا وصیغه ضروری است و چگونه می توانم از پاسپورت دانشجویی و تخفیف دانشجویی استفاده کنم

  پاسخ دهید
 192. Abdoolrahman‌

  سلام دوست عزیز من ۲۴سالمه سربازی نرفتم میتونم بدون خدمت رفتن پاسپورت بگیرم

  پاسخ دهید
 193. مینا مهاجر

  سلام من ویزای پنج ساله توریستی کانادا دارم که تا ژانویه ۲۰۲۲ معتبر هست من ۲۶ جولای به سمت کانادا بلیط دارم و این درحالیست که پاسپورت من کمتر از شش ماه اعتبار داره و به من گفته شده پاسپورت باید تمدید شه ایا بعد از تمدید با ویزایی که در پاس فبلی هست میتونم سفر کنم یا ویزا باطل میشه؟

  پاسخ دهید
 194. پرديس بگرليان

  اگر من بخواهم پاسپورت قدیمی خودم که با مامانم یکی بودرو جدا کنم چقدر طول میکشه که گذرنامه من آماده شه

  پاسخ دهید
 195. حمیدرضا

  با سلام حداقل با چه میزان پول نقد در بهترین حالت میتوان به کانادا مهاجرت کرد ؟ با تشکر

  پاسخ دهید
 196. انی

  سلام ایا برای تمدید پاسپورت دختر۱۳ ساله تحت تکفل پدر، حضور دختر لازم است؟

  پاسخ دهید
 197. رضا

  باسلام و احترام،

  سپاسگزارم برای وب سایت خوبتون و اطلاعات ارزشمندتون . من حدود ۲ سال پیش برای تحصیل در آمریکا اقدام کردم و پذیرش گرفتم و سفارت ارمنستان هم رفتم . ولی تا الان ویزام صادر نشده و من مجبور به دیفر کردن شدم .با سفارت هم مکاتبه می کنم میگه در وضعیت padding هست و as soon as نتیجه تو سایتی که معرفی کرده از طریق کیس نامبر اعلام میشه و پیگیر باش. نمی دونم چیکار کنم. می تونید راهنمایید کنید ? وضعیت padding چیه دقیقا؟
  پیشاپیش از توجه شما سپاسگزارم.
  باسپاس

  پاسخ دهید
 198. فرشید

  سلام اگه از طریق ویزای تحصیلی برم به کانادا و اونجا درسم بزارم کنار چی میشه ویزا باطل میشه

  پاسخ دهید
 199. javad

  من فارغ التحصیلم و هنوز وارد دانشگاه نشدم ، ۱۸ سالمه ، الان مدرک پایان خدمت ندارم و دانشجو هم نیستم ، چه مدرکی باید ارائه بدم؟

  پاسخ دهید
 200. خدادادی

  برای دختر ۱۵ ساله که حکم رشد گرفته .میشه بدون اجازه پدر پاسپورت بگیریم؟

  پاسخ دهید
 201. yasin

  سلام خسته نباشید ایا بعد از صدور پاسپورت برای قیم و دریافت کننده ی یارانه ی خانوار پیامکی مبنی بر اینکه به دلیل گرفتن پاسپورت یارانه ی فرد قطع میشه ارسال میشه؟یا هر نوع پیامکی

  پاسخ دهید
 202. Kimi

  ببخشید چندتا عکس ۳×۴ نیاز هست ؟!؟

  پاسخ دهید
 203. Parya

  من پدر ندارم و بهم پاسپورت نمی‌دن مادرمم هم که کلا باید از طریق دادگاه اعلام کنه که میگه نمیتونم و اجازه ندارم.چطوری میتونم الان پاسپورت تهیه کنم؟؟؟
  پریا هستم ۱۳ساله و میخوام پاسپورت بگیرم برای اقامت در کره.
  میشه راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 204. بهرام اسدزاده

  جهت اقامت کانادا ازطریق ویزای کاری یا جاب آفر

  پاسخ دهید
 205. Kia

  سلام من ۱۵سالمه برای گرفتن پاسپورت باید چکار کنم

  پاسخ دهید
 206. mahdi

  من اعتبار پاسپورت ام تموم شده بعد می خوام درخواست پاسپورت بدم ولی از اون ور شناسنامه ام هم دادم عکس دار کنم می تونم در خواست کنم

  پاسخ دهید
 207. Sarina

  سلام وقتتون بخیر.
  می خواستم بدونم برای من ک میخواهم بروم روسیه
  چطوری میتونم برای دریافت ویزاوپاسپورت دراسرع وقت اقدام کنم؟ و اینکه چطوری میتونم درخواست بدم
  که پاسپورتم ۵ سال اعتبارداشته باشه؟
  میخوام ازطریق ویزادانشجویی اقدام کنم.
  واینکه پدربزرگم متولدروسیه بودند اما الان مدرکی نداریم ک ثابت کنیم چون خیلی وقته فوت کردن.
  چجوری میتونم برای اثبات تابعیتم برای روسیه اقدام کنم؟
  خود اداره ثبت احوال اگراستعلام بگیره میتونم اثباتش کنم?

  پاسخ دهید
 208. Hb

  سلام من و خانواده ام هیچ وقت پاسپورت و ویزا نداشتیم الان میخوایم اقدام کنیم که پاسپورت داشته باشیم،برای کدوم کشور اقدام کنیم؟آیا میشه پاسپورت و ویزای کانادا رو گرفت؟لطفا راهنماییم کنید درحال حاضر برنامه خاصی مثل سفر و…نداریم فقط یک مدرک بین المللی میخوایم مثل پاسپورت

  پاسخ دهید
 209. Humayoon

  How fill online passport form?

  پاسخ دهید
 210. راضیه سادات

  سلام ببخشید من دانشجو معلم هستم و تعهد خدمت دارم برای گرفتن پاسپورت و رفتن به سفر زیارتی نیاز به وثیقه دارم؟

  پاسخ دهید
 211. زبیری

  سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی رشته دریای هستم فعلا کارشناسی هستم می‌خوام برای ادامه تحصیل بروم به هند برای ارشد برای دریافت پاسپورت دانشجوی باید چکار کنم ممنون میشم توضیح بدهید
  با سپاس

  پاسخ دهید
 212. Nazanin

  سلام خسته نباشید ببخشید من میخواستم برای ویزای تحصیلی انگلستان اقدام کنم و همه شرایط لازم رو دارم فقط برای درخواست ویزا باید چیکار کنم در ایران امکانش خست راهنمایم کنید؟؟

  پاسخ دهید
 213. رضا شجاعی سررود

  سلام،۴۲ سالمه،فوق لیسانس حسابداری با معدل ۱۹ دارم،متاهل و یک فرزند پسر ۹ ساله،ده سال سابقه کار بیمه،زبان هم قبلا آیلتس ۷ رو گرفتم که باید دوباره اقدام کنم،به نظر شما می تونم job offer بگیرم،هزینه خدمات شما چقدره? متشکرم

  پاسخ دهید
 214. Rshad Raimi

  برای کودک چند ساله پاسپورت لازم نیست

  پاسخ دهید
 215. fati

  سلام وقت بخیر
  بهترین و راحت ترین ویزا چه نوع ویزاییه؟
  و کدوم کشور تحصیل در اون رایگانه؟

  پاسخ دهید
 216. امیرحسین

  بعد از پایان سربازی، حدودا ۳ ماه تا گرفتن کارت پایان خدمت زمان می‌بره. اما تا قبل از دریافت کارت، آیا میتوان با گواهی پایان خدمت سربازی که با عکس و مهر پادگان هم هست اقدام به اخذ پاسپورت کرد؟

  پاسخ دهید
 217. Mahdi ghanadpoor

  هزینه صدور گذر نامه

  پاسخ دهید
 218. فرشاد

  با سلام
  دوست گرامی من راننده کامیونم و دنبال مهاجرت کانادا در ارتباط با شغلمم . امکان راهنمایی هست؟

  پاسخ دهید
 219. فرشاد

  با سلام
  من راننده کامیونم و الانم مشغولم ولی میخوام در راستای شغلم مهاجرت کنم کانادا . لطفا در مورد مهاجرت و گواهینامه تراک کانادا توضیح فرمایید

  پاسخ دهید
 220. محمد

  سلام بر شما
  خانمم که دارای یک فرزند از همسر قبلیش هست و حضانتش با پدرشه
  چطور میتونیم واسش پاسپورت بگیریم ؟
  پدرش رو تونستیم راضی کنیم که بچه رو میخوایم ببریم کربلا ولی مقصدمون دبی هست ؟

  پاسخ دهید
 221. مژگان نوروزی

  گذر نامه دانشجویی که بعدش صادر میشه اعتبارش چند سالس؟
  بعد از برگشت از سفر گذر نامه که ابطال نمیشه ؟

  پاسخ دهید
 222. سحر

  سلام . من متعهد خدمت به اموزش و پرورش هستم ایا میتوانم بدون گذاشتن وثیقه به آ.پ اقدام به دریافت پاسپورت کنم ؟

  پاسخ دهید
 223. پوریا

  سلام زمان تحویل پاس چقدره

  پاسخ دهید
 224. شهاب قاسمی

  باسلام من تاسال۹۵نظامی بودم ولی به دلیل شرایط پیش اومده موفق به تسویه حساب نشدم الان میخوام برای کاربه ترکیه برم چطورمیتونم پاسپورتم روبگیرم ممنون

  پاسخ دهید
 225. A.H

  سلام و درود و وقت بخیر، خیلی ممنونم از مطالب مفیدتون.

  من در حال حاضر زیر ۱۸ سال هستم و برای کارت ملی اقدام نکردم،فقط با شناسنامه عکسدار میتوانم اقدام کنم؟
  و پس از جمع آوری مدارک باید با قیمم از پلیس+۱۰ اقدام کنم؟

  پاسخ دهید
 226. مهدیه جنتی

  برای خانم های مجرد نیاز به اجازه محضری پدر نیست؟

  پاسخ دهید
 227. علی توکلی

  سلام من ۳۴ سالمه دارای مدرک لیسانس حسابداری هستم (سال ۸۹فارغ التحصیل شدم) مجردم و درخواست ویزای کانادا برای اقامت دایم دارم میشه بفرمایید بهترین راه برای اخذ ویزای کانادا برای من چیه؟

  پاسخ دهید
 228. mohsen mojaveri

  سلام.وقتتون بخیر.چنتا سوال برام پیش اومد اولیش در مورد وکیل و کسایی هستن که مشاوره و کمک میکنن برای رفتن به آمریکا با کانادا.میخواستم بدونم چون من یه پسر مجرد تنهام و شرایط مالی خوبی دارم و به زبان انگلیسی مسلط نیستم زیاد می‌تونه تا خود این دو کشور منو همراهی کنه و شرایط زندگی و برام ایجاد کنه .مثل خونه و ماشین و پول هوایی که با خودم قرار ببرم اونجا.چون واقعا میترسم سرمو کلاه بزارن و همه زندگی و داراییمو از دست بدم چون بلد نیستم اصلا چی میگن و تا حالا سفری نداشتم.دوم این که می‌خوام اقامت دائم داشته باشم و هیچ مشکلی از هیچ جهت برام پیش نیاد.خودم وارد نیستم اگه لطف کنید کسیو معرفی کنید که مثل وکیل خبره و کار بلد باش و سریع تر کارم انجام بشه.ممنون.یه چیز دیگه اگه بخوایم اونجا زمین یا فروشگاهی داشته باشیم اجازه میدن به یه ایرانی این کارو کنه.و مالکیتش برا خودش باش.ممنون توروخدا کامل همینجا جواب بدین . ????

  پاسخ دهید
 229. Ali

  درود بر شما ، ۴۱ سالمه ، به همراه دختر ۱۳ ساله و همسرم متقاضی دریافت ویزای توریستی کانادا هستیم ، ۲۲ سال سابقه ممتد بیمه تامین اجتماعی دارم ، میانگین گردش بالای پانصد میلیون ، دو جا شاغل هستم بالای هشتاد میلیون ، سند ملکی بنام خودم و همسرم دارم ، ویزای شینگن قبلا شدم ، ایا میتونم ویزای کانادا بگیرم ؟

  پاسخ دهید
 230. صدرا

  من زیر ۱۸ هستم و کارت ملی ندارم ولی شناسنامم عکس داره میتونم برای پاسپورت اقدام کنم یا خیر ؟

  پاسخ دهید
 231. mhtb

  سلام بدون کارت ملی میشه درخواست داد؟ شناسنامم جدیده و عکسدار

  پاسخ دهید
 232. iMehrdadh

  سلام برای کسانی که اولین بار میخوان پاسپورت بگیرن، حتما باید به یه کشوری سفر کنن یا نه همینجوری هم پاسپورت رو میدن؟

  پاسخ دهید
 233. نیا

  من ۱۳ ساله هستم و میخام به ترکیه سفر کنم چطور باید بدون مشکل پاسپورتم رو بگیرم¿¡

  پاسخ دهید
 234. Jison

  سلام من تازه از خدمت سربازی معاف داعم شدم با برگه معافیت میشه پاسپورت گرفت چون کارت پایان خدمت ۱ ماه تول میکشه
  من الان نیاز ب پاسپورت دارم

  پاسخ دهید
 235. mahanlotfi

  سلام من چهار روز دیگه ۱۸سالم میشه بعد رفتم پلیس +۱۰گفت باید شناسنامه عکس دار باشه
  و چون برای عکس دار کردن شناسنامه ۱۰روز تا ۱ماه طول میکشه آیا میشه گرفت وقتی عکس دار شد و ۱۸سالم شده ؟

  پاسخ دهید
 236. محمد

  سلام
  اگه ۱۸ سال سن داشته باشیم و دانشجو و یا محصل نباشیم و مشمول به خدمت باشیم با وسیقه ۳۰ میلیون تومانی میتوانیم پاسپورت بگیریم؟

  پاسخ دهید
 237. الهام صادقی

  سلام وقتتون بخیر،
  من ۲۳ سالمه و مجرد هستم، میخواستم ببینم برای دریافت پاسپورت به اجازه ی پدرم نیاز هست یا به تنهایی میتونم همه ی مراحلو انجام بدم و پاسپورت بگیرم؟!
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ دهید
 238. سیمین شفیعی

  سلام میخواستم بپرسم مایلم برم کانادا، چطور برم
  تمام شرایطی که برای من امکان حضور در کانادا رو فراهم میکنه با هزینه بیان بفرمایید و اینکه بدونم چقدر شانس دارم. چقدر هزینه اش میشه و چه مدت طول میکشه؟

  پاسخ دهید
 239. کفایت الله / حمایت الله

  سلام علیکم
  من کفایت الله از افغانستان هستم ، میخواستم بپرسم آیا افغانستانی ها درخواست بر پاسپورت ایرانی داده می‌تواند ؟! اگر می‌تواند شرایط آن چگونه است ؟

  تشکر !

  پاسخ دهید
 240. Big A

  سلام وقت دوستان.
  من دیپلمم تا بهمن میاد مشکلی نداره اگه الان برم پاسپورت بگیرم؟ (واسه لاتاری میخوام ثبت نام کنم)

  پاسخ دهید
 241. پیمان احمدی

  سلام من ۲۸سالمه و هنوزخدمت نرفتم و کاسبم میخاستم بدونم اگردانشگاه شبانه ثبت نام کنم میتونم با گرفتن اشتغال به تحصیل پاسپورت موقت بگیرم؟؟

  پاسخ دهید
 242. eli

  سلام وقت بخیر .من ۲۹ ساله هستم مجردم و اصلا ازدواج نکردم .میخواستم بدونم برای دریافت پاسپورت نیاز به اجازه محضری مدرم دارم یا نه ؟

  پاسخ دهید
 243. مرسده زارع

  سلام
  من ۳۲ ساله هستم
  پدرم بیشتر از ۱۸ ساله که ما رو ترک کرده و باهاشون در ارتباط نیستم
  مادرم غیابی طلاق گرفته
  با مادرم زندگی میکنم ولی ایشون تکفل من رو ندارن و دادگاه هم بخاطر بالا بودن سنم تکفل من رو به ایشون ندادن
  برای گرفتن پاسپورت آیا به اجازه پدر یا مادرم نیاز دارم؟

  پاسخ دهید
 244. عطا

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوام و ۲۰ سالمه رفتم برای گرفتن پاسپورت در پلیس +۱۰ ولی گفتن که باید سند بزاری چون هنوز کارت خدمت نداری ، راه دیگه ای جز سند گذاشتن نیست؟

  پاسخ دهید
 245. زعیم

  سلام. آیا پاسپورتی که حدود یک سال و نیم اعتبار دارد را میشود تمدید کرد؟

  پاسخ دهید
 246. مهندس

  سلام وقت بخیر
  پیگیر معافیت پزشکی برای چشم هستم و مطمئن هستم معاف میشم آیا میتونم بعد از آخرین معاینه ی پزشک نظام وظیفه اقدام به گرفتن پاسپورت کنم یا حتما باید کارت معافیت داشته باشم ؟ نامه یا تایید معافی بهم نمیدن همون موقع تا زودتر برای پاسپورت اقدلم کنم ؟
  خیلی ممنون از راهنماییتون

  پاسخ دهید
 247. بهار بهمنی

  سلام
  من ۱۵ سالمه و میخام به استانبول مهاجرت کنم و پاسپورت و گذرنامه ندارم و برای سفر اطلاعات زیادی ندارم میشه بهم کمک کنید اطلاعات بیشتری داشته باشم خیلیییی دنبال اطلاعاتم که بتونم سفر کنم ممنون میشم بهم کمک کنید
  خسته نباشید♥

  پاسخ دهید
 248. امیرحسین کرمی

  سلام‌خسته نباشید من‌به تازگی معاف شدم دلی هنوز کارتم‌نیومده میتونم‌واسه گرفتن پاسپورت اقدام‌کنم؟

  پاسخ دهید
 249. ابوالفضل معصومی

  سلام شرایط برای پاسپورت گرفتن زیر ۱۸سال چگونه است به زیر ۱۸سال پاسپورت میدن

  پاسخ دهید
 250. مریم رضاییی

  من یبار جدا شدم و مجدد ازدواج کردم الان کپی طلاق نامم همراهمه…آیا میتونم پاسپورتمو بگیرم یا حتمن اصلش باید باشه؟اصل رو دفترخونه ای ک عقد کردیم ازم گرفت …

  پاسخ دهید
 251. Mahsa

  سلام وقت بخیر من ازدواج کردم حین عقد اجازه همسر برای سفر تو سند ذکر شده بازم باید برای پاسپورت همسرم باشه؟؟

  پاسخ دهید
 252. Mahsa

  سلام من ازدواج کردم. حین عقد اجازه براسفر تو سند ازدواج ذکر شده الان برای پاسپورت بازم همسرم باید باشه؟

  پاسخ دهید
 253. Ngen

  سلام وقتتون بخیر
  من ۱۹سال سن دارم و الان اگه برای پاسپورت و ویزا اقدام کنم رضایت ولی نیازه؟
  خروج از کشور برای مسافرت هم همینطور
  ایا رضایت پدر مهمه!؟

  پاسخ دهید
 254. Badbakht

  سلام وقتتون بخیر
  من شناسنامه ام گم شده و وقت ندارم که برای المثنی اقدام کنم ،هیچ راهی نیست که بدون شناسنامه گذرنامه صادر کنند؟

  پاسخ دهید
 255. زهرا

  با سلام و احترام
  پسرم متولد آذر ۱۳۸۱ است و تاآبان سال ۱۴۰۱ از معافیت تحصیلی برخوردار است.

  پاسپورتش را باید تمیدی کنیم ۳ ماه بیشتر اعتبار ندارید.

  برای مشمولیت سربازیش چه مدرکی لازم است چه کار باید بکنیم .
  باتشکر

  پاسخ دهید
 256. حسین بهارلویی

  با عرض سلام و خسته نباشید بنده مدرک تحصیلی فوق لیسانس از دانشگاه صنعتی اصفهان رشته الکترونیک گرایش مخابرات و مدرک کارشناسی هم الکترونیک از دانشگاه دولتی مهاجر اصفهان و همچنین دارای ۴ ثبت اختراع .الان هم نزدیک به دوساله در دانشگاه صنعتی بصورت حق التدریس درس میدم و در زمینه طراحی و ساخت و همچنین تعمیرات تخصصی بردهای صنعتی و نظامی مهارت کامل دارم و زبان هم به راحتی صحبت میکنم و مشکل ندارم آیا برای ویزایی کانادا راهی هست که من شانس بیشتری داشته باشم.با تشکر از شما و پاسخگو بودنتون

  پاسخ دهید
 257. عبدالنبی

  ثبت‌نام پاسپورت غیر حضوری

  پاسخ دهید
 258. صوفی

  سلام وقت بخیر،من در کشوری پناهنده هستم و پاسپورت ایرانم را تحویل دادم ولی میخام هر طور شده به ایران یواشکی سفر کنم،ولی پاسپورت ندارم ولی کپی برابر اصلش رو دارم راهی نیست که بتونم پاسپورت بگیرم؟

  پاسخ دهید
 259. داود صفایی

  سلام
  ویزای کانادا دارم تا پایان ۲۰۲۲
  اعتبار پاسپورتم کمتر از شش ماه است
  باید عوض کنم
  سوال
  پاسپورت جدیدم با ویزای پاسپورت قدیم
  مجوز خروج از کشور دارم

  پاسخ دهید
 260. Hadi

  سلام
  پاسپورت گم شده میگن باید ۲۰ روز بگذره چطوری میتونم زودتر بگیرم کمکم کنین

  پاسخ دهید
 261. امیر مرادی

  سلام و خسته نباشید، من هیجده سالم تموم شده و مدرسم یه ماه دیگه تموم میشه و تابستون کنکور دارم، میخواستم پاسپورتم رو بگیرم و بعد از کنکور (قبل از این که بخوام تو یه دانشگاه ثبت‌نام کنم) یه سفر به دبی داشته باشم و خواستم ببینم چون کارت پایان خدمت نخواهم داشت مشکلی دارم واسه پاس یا با همون گواهی اشتغال به تحصیل که اراعه میدم مشکلی ندارم؟ و تو این حالت ویزای مسافرتی هم میشه گرفت دیگه؟ ممنون

  پاسخ دهید
 262. علیرضا

  سلام
  من کلاس ۱۱ هستم
  و برای گرفتن پاسپورت چه اقداماتی باید انجام بدهم؟
  گواهی اشتغال به تحصیل نیاز هست؟ از کج باید بگیرم ؟
  برای خروج باید وثیقه بگذارم؟
  ممنون

  پاسخ دهید
 263. پارسا ایزدخواه

  سلام
  من ۱۸ سال رو رد کردم و میخواستم برای زیارت اربعین پاسپورت بگیرم امسال مهر میرم دانشگاه ولی اربعین شهریور ماه.
  چطور باید با توجه به مسئله سربازی پاسپورت بگیرم

  پاسخ دهید
 264. شکیلا رحیمی

  سلام شکیلا رحیمی هستم الان ۲۰ سالمه و میخوام پاسپورت بگیرم . آیا به اجازه پدر احتیاج دارم ؟
  تو مطالبی که گفتید فقط به بانوان ازدواج کرده و خانوم های زیر ۱۵ سال اشاره کردید که اجازه لازم دارند.

  پاسخ دهید
 265. بابک

  سلام وقتتون بخیر
  دانشجو هستم تمام مراحل سامانه نظام وظیفه را انجام دادم فقط تمدید پاسپورت مونده میشه پاسپورت را تو ۳ روز بعد به دستم برسه چون زمان زیادی ندارم یا خودم تحویل بگیرم از گذرنامه ؟

  پاسخ دهید
 266. جبرائیل

  بدون کارت پایان خدمت در ۱۹ سالگی چطوری میشه بری خارج از کشور
  داستان سند گذاشتن چیه؟

  پاسخ دهید
 267. Zahra.a

  با سلام. من برای ادامه تحصیل در کشور ترکیه میخواستم مهاجرت کنم. بخاطر اختلافاتی که با همسرم داشتم میخوام طلاق بگیرم، اما فعلا تو مراحل قانونی هستش. با این وجود آیا من شانس مهاجرت دارم؟!

  پاسخ دهید
 268. Hossin

  سلام حتمابایدازشهرمحل سکونت درخواست براپاسپورت بدیم ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ دهید
 269. Hossin

  سلام میتوان ازشهری غیراز محل سکونت درخواست پاسپورت دادممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 270. Ferry

  سلام . آیا میشه با کارت *موقت* پایان خدمت برای گرفتن پاسپورت اقدام کرد؟ تا کارت هوشمند بیاد برای خیلی از دوستان ، حداقل شش ماه طول کشیده !

  پاسخ دهید
 271. رضا شجاعی

  سلام
  من قبل از ۱۸سالگی پاسپورت گرفتم.
  الان ۲۰سال دارم.
  دانشجو معلم هستم و سربازی نمیرم ولی معافیت هنوز نداریم.
  آیا باید پاسپورتم رو عوض کنم ؟
  یا چون اعتبار داره نمیخواد.
  برای خروج از کشور چون معافیت ندارم باید چکار کنم؟

  پاسخ دهید
 272. Amir

  با سلام
  دختر دوساله دارم که قبلا برای گرفتن پاسپورت رضایت نامه ثبتی گرفتم و پس از آن طلاق گرفتیم سوال بنده این است
  آیا صدور پاسپورت المثنی برای کودکان زیر دوسال بدون رضایت نامه محضری امکان پذیر است؟

  پاسخ دهید
 273. جواد

  سلام خسته نباشید.
  من میخوام که اربعین امسال برم کربلا
  خیلی تحقیق کردم ولی به جواب و راه حل نرسیدم .
  ممنون.

  پاسخ دهید
 274. عرفان

  سلام وقت بخیر
  من یه سوال داشتم من الان ۱۶ سالمه و به پاسپورت نیاز دارم و باید حد اقل ۵ سال اعتبار داشته باشد
  سوال اصلیم اینه که میتونم بدون خدمت سربازی و با اجازه پدرم پاسپورت با اعتبار ۵ سال دریافت کنم
  یکی هم میتونم توی سن ۱۸ سالگی خودم بدون کارت پایان خدمت اقدام به دریافت پاسپورت کنم و اینم با اعتبار ۵ سال

  اگه جواب بدین ممنون میشم چون برام خیلی مهمه

  پاسخ دهید
 275. شادی

  سلام من نوزده سالمه و پدر و مادرم از هم جدا شدن و حضانت منو مادرم داره پدرم هم مقیم ایران نیست
  من برای گرفتن پاسپورت نیاز به امضای مادرم دارم؟

  پاسخ دهید
 276. sajjad

  ببخشید برای گرفتن پاسپورت صرفا گرفتن پاسپورت نیاز به وثیقه هست برای منی که خدمت نرفتم و معافیت تحصیلی دارم؟؟

  پاسخ دهید
 277. غزاله

  سلام وقت بخیر هزینه گرفتن پاسپورت چندجا سرچ کردم نوشته بود ۲۰۴ تومن ولی من امروز رفتم پلیس ۱۰+ گفت ۴۰۰ تومن چجوریه؟؟؟????‍♀️????

  پاسخ دهید
 278. امیر

  سلام. من فقط برای گرفتن پاسپورت اقدام کردم و از ۴/۱۹ تا تاریخ ۱۴۰۱/۴/۳۱ اجازه خروج گرفتم تا پاسپورتم بیاد بعد برم لغوش کنم تا اربعین دوباره مجوز خروج بگیرم. حالا برای من سفری داخلی پیش آمده اگر یک هفته بعد از ۴/۳۱ برم برای لغو کردن دچار مشکل میشم؟

  پاسخ دهید
 279. Farzad_mollaei

  سلام من در کردستان عراق کار میکردم متاسفانه یک روز داخل بازار پولم تمام شد و از چند نفر خاستم که به من کمک کنند تا به ایران باز گردم پلیس من رو گرفت و به جرم تکدی گری پاسپورت من رو مهر قرمز زد و من دیگه نمیتونم اونجا برگردم الان میخام راهنماییم کنید مهر قرمز چیه و تا چند وقت من نمیتونم برگردم عراق

  پاسخ دهید
 280. مهدی قاسمی

  سلام بنده میخام به کربلا سفر کنم آیا نیازه ویزا بگیرم

  پاسخ دهید
 281. Ahmadi

  با سلام
  آیا با حکم قضایی که متهم به حبس یک ساله شده می‌توان پناهندگی و اقامت بگیرم
  نیاز به پاسپورت هست

  پاسخ دهید
 282. سید نسیم حسینی
 283. ali

  سلام من دانشجو هستم و فعلا قصد خروج از کشور رو ندارم خواستم ببینم برای گرفتن پاسپورت مشکلی پیش نمیاد اگه سفر زیارتی وارد کنم وتاریخ مشخصی رو بزنم و وثیقه رو واریز کنم ؟ واینکه اگ مشکلی نیس بعد از پایان تاریخ سفر چه مراحلی رو باید برای دریافت وثیقه انجام بدم ؟

  پاسخ دهید
 284. محمد الیاسی

  سلام من ۱۲روز مانده تا به ۱۸ سالگی مشکلی برای گرفتن پاسپورت نیست؟

  پاسخ دهید
 285. Nani

  اسم همسر توی پاسپورت نوشته میشه؟یعنی متاهل بودن توی پاسپورت مینویسن؟

  پاسخ دهید
 286. کامران گلچوب

  سلام
  آیا برای پیاده روی اربعین پاسپورت لازمه؟

  پاسخ دهید
 287. رضا ترابی

  با همسرم برای تمدید پاسپورت به مرکز پلیس بعلاوه ده مراجعه کردیم وبا اینکه عکس همراهمان بو د یک عکس کج دوکله از ما گرفتند که خیلی ضایع است
  آیا مجاز به این کار بودند؟
  آیا راهی برای تعویض عکسها وجود دارد؟

  پاسخ دهید
 288. Kian

  سلام من ۵۰ سال سن دارم ولی سربازی نرفتم
  میشه پاسپورت بگیرم

  پاسخ دهید
 289. Kian

  من ۴۷ سال سن دارم سربازی نرفتم
  یه جا خوندم ۵۰ سال بشم نیازی به سربازی نیست
  درسته

  پاسخ دهید
 290. Morteza

  سلام خسته نبایشد من پشت کنکوری هستم و تا مهرماه سال بعد از معافیت تحصیلی برخوردارم ایا میتونم پاسپورت بگیرم ؟ اگه شرایط داره چیان

  پاسخ دهید
 291. فرزاد

  سلام من افغانی هستم می تونم از ایران پاسپورت دریافت کنم

  پاسخ دهید
 292. رویا

  سلام من دوماه دیگه میخوام لاتاری ثبت نام کنم اما پاسپورت ندارم اگه بعدش بخوام به کشوری مهاجرت کنم ویزا ضروریه ؟

  پاسخ دهید
 293. خدایی

  باعرض سلام و خداقوت
  پسرخاله بنده محصله و ۱۷سالشه متاسفانه یک درسشو تجدید آورده و میخاد برا اربعین گذرنامه بگیره رفته ولی بخاطر مشکلی ک عرض کردم راهنماییش نکردن خاستم دقیق بفرمایید باید چیکار کنه چون رفته گفتن باید سایت نظام وظیفه ثبت نام کنی آیا درسته ؟ محبت کنید دقیق راهنمایی بفرمایید مرسی????????????

  پاسخ دهید
 294. Fayegheh

  باسلام. در فرم پرسشنامه تقاضای صدور گذرنامه بعد از امضا و طی مراحل تقاضا و ثبتش متوجه مغایرت قسمت دین و… شدم آیا در گذرنامه درج میشود و مهم است ؟

  پاسخ دهید
 295. امیررضا ملائی

  چرا من نمیتونم برای پاسپورت ثبت نام کنم ۱۹سالمه شناسنامه و کارت ملی هم دارم

  پاسخ دهید
 296. امیررضا ملایی

  سلام خسته نباشید من ۱۹سالمه میخوام برای اربعین پاسپورت بگیرم از کجا میتونم تهیه کنم میشه راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دهید
 297. سجاد

  با سلام
  خانمی از فامیلهای من همسر دوم شخصی شده که دو فرزند دارد که در شناسنامه ثبت شده ولی اسم شوهرش در شناسنامه نیست چون عقدنامه محضری ندارد فقط یک عقدنامه دست نویس دارد الان حدود ۲۵سال از ازدواجش میگذرد و دو فرزند دارد و شوهرش جهت محضری کردن اقدامی نمیکند
  الان این خانم مخاد بره کربلا آیا میتونه گذرنامه بگیره و نیاز به محضری کردن نمیباشد؟

  پاسخ دهید
 298. ابوالفضل

  سلام خوب هستید من تازه ۵روزه رفتم ۱۵ سالگی الان شناسنامه ام عکسدار نیست میشه باها همون شناسنامه ام بدن

  پاسخ دهید
 299. آریو شاهبنده

  من خواستم شناسنامم رو عکس دار کنم که پاسپورت بگیرم و به اربعین برسم
  ولی الان چون وقت کم دارم به شناسنامه نمیرسم میخواستم بدونم با رسید شناسنامه میشه پاسپورت گرفت؟

  پاسخ دهید
 300. ماريا

  سلام
  من پاسم تاریخ اعتبارش دقیقا از تاریخ شهریور شش ما معتبر هست و من پروازم در تاریخ ۴ شهریور هست
  و انقضا ۱۹ بهمن هست آیا باید پاسخ رو عوض کنم چون دقیقا شش ماه فرصت دارم پروازم به کشور عمان هست

  پاسخ دهید
 301. زینب یعقوبی شوکی

  در مورد پاسپورت و ویزا دائم میخوام بدونم درست ترین راه چیه ؟
  و هزینه اش چقدر میشه ؟
  من طراحی معماری از دانشگاه سوره تهران هستم
  کدوم کشور مناسب تره ؟

  پاسخ دهید
 302. زهرا

  در صورت مغقود شدن شناسنامه، ایا می توان گذرنامه گرفت؟ بدلیل محدودیت زمانی و طول کشیدن مراحل المثنی، چه راهی وجود دارد؟
  ممنون

  پاسخ دهید
 303. Amirpablo

  سلام من۱۰ شهریور بیلیط هواپیما دارم به ترکیه
  فردا ۳۱ مرداد میخوام برم پلیس +۱۰ تا اون موقع به دستم میرسه(به خاطر نظام وظیقه انقدر دیر شد)

  پاسخ دهید
 304. Marym

  گذرنامه چند روزه ب دستمون میرسه؟؟؟

  پاسخ دهید
 305. صالح سرحدی

  سلام من الان سه هفته هست که برای پاسپورت ثبت نام کردم ولی هنوز نیامده باید چیکار کرد که سریع بیاد

  پاسخ دهید
 306. حسین شفقی

  سلام وقت بخیر برای دریافت گذرنامه اقدام کردم گفتند کارت پایان خدمت قدیمیه برای تعویض اقدام کردم اما با توجه به زمان کم تا اربعین چکار کنم تا زودتر گذرنامه ام رو بگیرم ؟

  پاسخ دهید
 307. Omid

  سلام وفت بخیر
  مدت ۳ ماه هست که خدمت سربازی من تموم شده و کارتم نیومده ولی توی سیستم نظام وظیفه و پلیس +۱۰ پایان خدمتم ثبت شده بدون کارت فیزیکال میتونم کارهای پاسپورتمو انجام بدم یا حتما باید اصل کار به دستم برسه؟

  پاسخ دهید
 308. مریم

  سلام من ۲۶ سالمه و مجردم میتونم بدون اجازه پدر پاسپورت بگیرم یا حتما اجازه پدر برای من هم لازمه؟

  پاسخ دهید
 309. Ali

  سلام دانشجو ام مشغول تحصیل و فعلا معافیت تحصیلی دارم چطور میتونم پاسپورت بگیرم و خارج بشم بدون کارت پایان خدمت؟!شرایطش چیه؟

  پاسخ دهید
 310. هادی

  باسلام.
  من درمورخ۱۸/۱۰/۱۴۰۱برای دریافت گذرنامه اقدام کردم و تمامم مراحل را انجام دادم. بعداز دریافت رسید بهم گفتن ۶.الی ۸روز دیگر پاسپورتتون میاد
  الان که ۱۸روز از زمان درخواستم میگذرد هنوز خبری نیست چند بار هم از اپلیکیشن پلیس من استعلام گرفتم ولی هر بار مینویسه که درخواست شما در وضعیت بررسی است .
  لطفا بگید من باید چکار کنم .

  پاسخ دهید
 311. زینب

  من ۱۶ سالمه و دوست دارم که کلا برای همیشه از ایران مهاجرت کنم ترکیه میشه یکم راهنماییم کنید

  پاسخ دهید
 312. خانم فرجی

  سلام ببخشید میخواستم ببینم کسی که سربازی نرفته ایا میتوان برای سفر تفریحی نوروز یا سفر خارجی کاری انجام داد که بتونه از کشور خارج بشه؟؟

  پاسخ دهید
 313. مهدی محمودی

  سلام وقت بخیر.شغل من منبتکاری روی چوب هست وتجربه ومهارت بالایی دارم.متاهل هستم ولی فرزند ندارم.میخوام بدونم آیا ازطریق کار وشغلم میتونم به همراه همسرم به کانادا مهاجرت کنم؟با کمترین درصداتلاف وقت و پول.ممنون ازشما

  پاسخ دهید
 314. Ali

  سلام وقت بخیر.
  من برای درخواست پاسپورت به پلیس +۱۰ مراجعه کردم الان دانشجو هستم ولی برای داشتن پاسپورت بهم فرمودن که باید ویزای یک کشور مثل عراق انتخاب کنم بعد یه وثیقه‌ای بزارم تا پاسپورت برام درخواست داده بشه آیا الان من دانشجو هستم میتونم بدون ویزا و وثیقه پاسپورت دریافت کنم یا نه.
  با تشکر

  پاسخ دهید
 315. محمدرضا

  سلام من مدرک لیسانس نرم افزار دارم و معافیت اعصاب و روان گرفتم الان میخوام بدونم برای مهاجرت به کانادا به مشکل میخورم یا نه??

  پاسخ دهید
 316. aysa

  باسلام
  ویزای من صادر شده اما در تاریخی که صادر شده پاس من مهلت حداقلی ۶ ماهش تموم شده یعنی شده ۵ ماه و ۲۰ روز
  آیا من میتونم با توجه به اینکه ویزا صادر شده از کشور خارج بشم؟
  و آیا بعد از ورود به کشور ایتالیا به مشکل بر نمیخورم؟ ویزای تجاری ایتالیا گرفتمه

  پاسخ دهید
 317. Kasra

  سلام خسته نباشید ، میخاستم بدونم من ۲ ماه دیگه به سن ۱۸ میرسم
  توی این ۲ ماه میشه پاسپورت گرفت با اجازه نامه پدر

  پاسخ دهید
 318. معصومه زهرا

  سلام وقت به خیر
  همسر بنده هنگام تکمیل فرم درخواست پاسپورت مدرک تحصیلی من را اشتباه پر کرده آیا برای صدور مشکل ایجاد میشود؟ چون برای دریافت عجله داریم. اگر استعلام دچار مشکل میشود باید چه کنم؟ ممنونم

  پاسخ دهید
 319. milad

  آیا میتوان با کارت پایانه خدمت یه نفر دیگر پاسپورت بگیرم؟؟

  پاسخ دهید
 320. علی

  در حال حاضر دخترای بالای ۱۸ سال که متاهل نیستن مجرد هستن نیاز به اجازه خاصی از پدر هستن یا میتوانند از طریق سایت اقدام کنن برای پاسپورت بدون نیاز به مدرک خاصی؟

  پاسخ دهید
 321. tar

  سلام من یه ۷ماهی میشه که شناسنامه ایران گرفتم و از اول به ایران دنیا امدم و میخام شناسنامه ایرانی باطل کنم و پاسورد دبی خودمو بگیرم باید چیکار کنم ؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *