ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

خرید خانه در شهرهای کانادا


آخرین بروز رسانی : ۹۹/۰۸/۲۳

 

 

 قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف کانادا

 خرید خانه یکی از اعمال و اقداماتی است که در طول پروسه مهاجرت باید به آن فکر کرد؛ فارغ از اینکه مقصد کجا باشد، شما در نهایت نیاز دارید تا در یک خانه اسکان پیدا کنید. همین موضوع علتی شد تا نگاهی به قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف کانادا بیندازیم و یک مقایسه منطقی بین نواحی مختلف کانادا از این نظر داشته باشیم. البته ممکن است برخی افراد بتوانند بنا به پلن مهاجرتی که دارند، از خرید خانه سر باز زده و به سراغ اجاره آن بروند که در همین مورد هم بازهم مجدداً اطلاع از قیمت خانه‌ها گره‌گشا بوده و تصویری ضمنی از تفاوت قیمت اجاره‌ها در شهرهای مختلف کانادا ارائه می‌کند زیرا نرخ اجازه رابطه نزدیکی با قیمت خرید خانه دارد. در این یادداشت قصد داریم تا به پرسش‌هایی از قبیل، گران‌ترین شهر برای خرید خانه در کانادا کجاست؟ خرید خانه در کانادا با حداقل چه بودجه‌ای قابل انجام است؟ خرید خانه با کمترین قیمت در کدام شهر ممکن است؟ پاسخ داده و تصویر واضحی از وضعیت قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف کانادا ترسیم کنیم.

 

 

 وضعیت قیمت خرید خانه در کانادا

 کانادا از نظر قیمت خرید خانه، یکی کشورهای گران‌قیمت و با هزینه بالا محسوب می‌شود؛ این بدان معنی است که برای خرید خانه در کانادا و انتخاب محل سکونت باید با دقت بالا و اطلاعات کافی وارد عمل شوید. مطابق آمار رسمی که از ماه آوریل سال جاری میلادی در دسترس است، میانگین قیمت خرید خانه در کانادا برابر با 488 هزار دلار است. البته این تنها یک میانگین است و باید در نظر داشت که این میانگین بالای قیمت خرید خانه در کانادا به معنی گران بودن آن در تمام مناطق و ناحیه‌های کشور کانادا نیست. هر چند در ادامه قصد داریم تا به تفکیک استان‌ها، میانگین قیمت خرید خانه را بررسی کنیم اما مثلاً قیمت کم خرید خانه در استانی مانند نیو برانشوایک که برابر با 183 هزار دلار است در تقابل با قیمت بسیار بالای خرید خانه در بریتیش کلمبیا که 736 هزار دلار است قرار گرفته و این باعث شده تا قیمت میانگین خرید خانه در کانادا به طرز چشمگیری بالا باشد. با ما همراه باشید تا این موضوع را به تفکیک هر استان بررسی کنیم. البته پیش از آن با لیستی از شهرها میزبان توجه شما هستیم.

 

 

 یک لیست بر مبنای شهرها

 تصمیم گرفتیم تا پیش از پرداختن به میانگین قیمت‌ها بر مبنا استان، لیستی را با محوریت شهرها آماده کرده و میانگین قیمت خرید خانه در شهرهای مختلف کانادا را بررسی کنیم. هرچند هدف اصلی پرداختن به کلیت استان‌هاست اما بد نیست تا دید کلی در مورد وضعیت منحصر بفرد شهرها داشته باشید. دقت داشته باشید که در این بخش خود شهر و نه نواحی حومه و اطراف مد نظر است.

 * شهر ونکوور بین 900هزار تا 1 میلیون دلار

 * شهر تورنتو بین 750 تا 870 هزار دلار

 * شهر اتاوا حدود 480 هزار دلار

 * شهر مونترال محدوده 430 هزار دلار

 * شهر کلگری محدوده 400 هزار دلار

 * شهر هالیفاکس حدود 330 هزار دلار

 * شهر رجینا محدوده 260 هزار دلار

 * شهر فردریکتون محدوده 200 هزار دلار

 در ادامه برخلاف لیست فوق قصد داریم تا قیمت‌های شهرهای مختلف را در قالب استان‌ها بررسی کرده و به دید مناسبی دست پیدا کنیم.

 

 

 وضعیت قیمت خرید خانه در استان بریتیش کلمبیا

وقتی که پای میانگین قیمت خرید خانه وسط باشد، استان بریتیش کلمبیا به عنوان سلطان قیمت‌های بالا، در رده اول قرار می‌گیرد. میانگین قیمت خرید خانه در استان بریتیش کلمبیا برابر است با 736 هزار دلار و این عدد نسبت به زمان مشابه در سال قبل، افزایشی 7.6 درصدی را تجربه کرده است. بریتیش کلمبیا سومین استان پرجمعیت کشور کاناداست و در کنار این موضوع تقاضای بسیاری زیادی از سوی مهاجران برای اقامت در این استان وجود دارد؛ این دو علت در کنار هم باعث شده تا میانگین قیمت خرید خانه در استان بریتیش کلمبیا بسیار بالا باشد هرچند بیشتر قیمت خرید خانه در هسته مرکزی این استان، یعنی شهر ونکوور (میانگین بسیار بالا و عجیب 900 هزار الی یک میلیون دلار) به چشم می‌خورد اما در شهرهای کم‌جمعیت‌تر استان بریتیش کلمبیا اوضاع قدری بهتر است. به طور مثال میانگین قیمت‌ها برای شهر ویکتوریا 625 هزار دلار و برای شهر کلونا به 600 هزار دلار کاهش پیدا می‌کند.

 

خرید خانه در ونکوور کانادانمایی از شهر ونکوور

 

 

 قیمت خرید خانه در استان انتاریو

 ایستادن انتاریو در رده دوم این لیست، اتفاق غیرعادی نیست اما در مورد قیمت خرید خانه در انتاریو خبرهای خوبی هم وجود دارد. ابتدا باید گفت که میانگین قیمت خرید خانه در استان انتاریو بسیار کمتر از استان بریتیش کلمبیا بوده و معادل است با 594 هزار دلار؛ یعنی چیزی در حدود 150 هزار دلار کمتر. اما خبر خوب برای متقاضیان مهاجرت به استان انتاریو و اقامت در این استان، کاهش قیمت‌ها در این ناحیه است. مطابق آمار موجود میانگین قیمت خرید خانه در استان انتاریو نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهشی 3.2 درصدی تجربه کرده و در چند سال پیش رو انتظار می‌رود تا این کاهش ادامه داشته باشد. بیشترین میانگین قیمت خانه در این استان متعلق به تورنتو بوده و شهرهای مهم دیگر این استان یعنی همیلتون و اتاوا در جایگاه‌های بعدی قرار دارند. اتاوا یکی از بهترین شهرها برای خرید خانه در استان انتاریو است که میانگین قیمت خرید خانه در آن کمتر از 350 هزار دلار است.

 

 

خرید خانه در تورنتو کانادا

نمایی از شهر تورنتو 

 

 

 میانگین قیمت خرید خانه در استان آلبرتا

 آلبرتا سومین استان کانادا از حیث میانگین قیمت خرید خانه است که با جغرافیایی منحصر بفرد یکی از جذاب‌ترین مناطق کانادا برای زندگی است. در بین استان‌های توسعه‌یافته و با امکانات رفاهی بالای، استان آلبرتا یکی از معقو‌ل‌ترین قیمت‌ها را در بخش مسکن داشته و به این واسطه یکی از مقاصد پیشنهادی با در نظر گرفتن قیمت اسکان است. در ماه آوریل سال جاری میانگین قیمت خرید خانه در استان آلبرتا برابر با 350 هزار دلار بوده است؛ با مقایسه این عدد با میانگین‌های استان‌های انتاریو و بریتیش کلمبیا متوجه  این تفاوت آشکار در میانگین قیمت‌ها خواهید شد. در کنار این سطح قابل قبول قیمت‌ها، آمار و ارقام خبر از کاهش چشمگیر قیمت مسکن در استان آلبرتا می‌دهند. به طوری که قیمت‌ها نسبت به 12 ماه قبل‌تر کاهشی 7.5 درصدی تجربه کرده و این بیشترین میزان کاهش میانگین قیمت خرید خانه در بین استان‌های کاناداست. کلگری و ادمونتون دو شهر گرانقیمت این استان برای اسکان و خرید خانه هستند اما در شهر لتبریج شاهد قیمت‌های به مراتب کمتری هستیم؛ میانگین قیمت خرید خانه در این شهر چیزی در حدود 250 هزار دلار است.

 

خرید خانه در کلگری کانادا

 نمایی از شهر کلگری

 

 

میانگین قیمت خرید خانه در استان کبک

 قرار گرفتن کبک در جایگاه چهارم با در نظر گرفتن اینکه دومین استان پرجمعیت کاناداست، قدری عجیب و غافلگیر‌کننده است. البته پیش از آنکه بخواهید چمدان‌های خود را برای نقل مکان به کبک ببندید باید در نظر داشته باشید که شرایط مهاجرت به این استان تا چه حد سخت است و در عمل بدون مهارت کافی در زبان فرانسوی برای زندگی در این شهر با چالش‌های مختلفی مواجه خواهید شد. قرار گرفتن کبک در جایگاه چهارم لیست تنها موضوع غافلگیرکننده در مورد این استان نیست بلکه موضوع جالب‌تر قرار نگرفتن مرکز این استان، یعنی خود شهر کبک در صدر لیست گران‌ترین شهرهای استان است. در حالی که میانگین قیمت خرید خانه در شهر مونترال استان کبک بیش از 380 هزار دلار است، این عدد برای خود شهر کبک کمتر از 290 هزار دلار می‌رسد. اما میانگین قیمت خرید خانه در استان کبک تنها 340 هزار دلار است.

 

خرید خانه در مونترال کانادا

نمایی از شهر مونترال

 

 

 میانگین قیمت خرید خانه در استان مانیتوبا

 با رسیدن به استان مانیتوبا می‌توان گفت که کم‌کم به میانه‌های لیست رسیده و به نواحی با قیمت مناسب‌تر نزدیک می‌شویم. هرچند مانیتوبا کعبه عاشقان گردش در طبیعت، کوهنوردی و قایق‌سواری در دریاچه‌های کوچک و بزرگ است اما قیمت خرید خانه در آن چندان بالا نیست. مطابق آمار رسمی در ماه آوریل سال جاری میانگین قیمت خرید خانه در استان مانیتوبا کمتر از 295 هزار دلار بوده و نسبت به سال قبل تنها 1.7 درصد کاهش داشته است. البته در پنج سال اخیر مجموعاً میزان نوسان قیمت در این استان چندان زیاد نبوده و یکی از استان‌های با ثبات در زمینه قیمت خرید مسکن است. اوضاع قیمت‌ها در سه شهر اصلی این استان هم به ترتیبی است که در هر سه شهر وینی‌پگ، براندون و اشتینباخ، شاهد قیمت‌هایی برابر و نزدیک به هم هستیم.

 

خرید خانه در وینیپگ کانادانمایی از شهر وینی‌پگ

 

 

 میانگین قیمت خرید خانه در استان ساسکاچوان

 خرید خانه در استان ساسکاچوان یک انتخاب شدیداً اقتصادی است؛ مخصوصاً با در نظر گرفتن سطح رشد اقتصادی این استان، موقعیت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری در کنار بهره‌مندی از سطح مناسب رفاه اجتماعی. میانگین قیمت خانه در این استان برابر است با 271 هزار دلار که نسبت به سال قبل کاهش 4 درصدی را تجربه کرده است. این سطح از کاهش قیمت در بین تمام استان‌های کانادا به جز در استان آلبرتا، بی‌سابقه بوده و علل مختلفی باعث شده تا قیمت خرید خانه در این استان به طرز چشمگیری رو به کاهش باشد. با این وجود در مجموع استان ساسکاچوان انتخاب خوبی برای خرید خانه در کاناداست.

 

 

 میانگین قیمت خرید خانه در استان نوا اسکوشیا

 نوا اسکوشیا دومین استان کوچک کشور کانادا است و از نظر قیمت خرید خانه نیز، جز استان‌ها با کمترین حد از مخارج و هزینه است؛ میانگین قیمت مسکن در این استان 250 هزار دلار است. بیشترین قیمت مسکن در این استان، به شهر هالیفاکس که قلب اداری و مرکز رشد و توسعه استان است تعلق دارد. در این شهر میانگین قیمت خانه 331 هزار دلار است و تفاوت معناداری با میانگین قیمت در شهر کوچک‌تری مانند سیدنی (سیدنی نوا اسکوشیا) دارد. میانگین قیمت خرید خانه در این شهر کوچک تنها 145 هزار دلار است.

 

خزید خانه در هالیفاکس کانادانمایی از شهر هالیفاکس

 

 

 میانگین قیمت خرید خانه در جزیره پرنس ادوارد

 میانگین قیمت خانه در این ناحیه کمتر از 240 هزار دلار است و همین باعث شده تا خرید خانه در جزیره پرنس ادوارد یک انتخاب شدیداً مقرون به صرفه باشد. مخصوصا با در نظر گرفتن برنامه‌های مهاجرتی متنوعی که در این استان برقرار است، می‌توان گفت خرید خانه با چنین قیمتی یک انتخاب هوشمندانه است. هرچند با رفتن به سراغ نواحی حاشیه‌ای تری ممکن است به قیمت‌های به مراتب کمتری نیز دست پیدا کنید؛ قیمت‌هایی در حدود 150 تا 200 هزار دلار.

 

خرید خانه در پرنس ادوارد کانادانمایی از جزیره پرنس ادوارد

 

 

 میانگین قیمت خرید خانه در نیوفاندلند و لابرادور

 میانگین قیمت خرید خانه در شرقی‌ترین استان کشور وضعیت مطلوبی داشته و به بیش از 220 هزار دلار نمی‌رسد. قیمت‌ها در شهرهای مختلف این استان تفاوت آشکاری ندارند و در حالی که با مبلغی در حدود 250 هزار دلار می‌توان خانه‌ای در مرکز ناحیه یعنی سنت‌جونر خریداری کرد با همین مبلغ در شهر دیگری مانند مونت پرل چیز بهتری نصیب شما نخواهد شد.

 

خرید خانه در سنت جونر کانادانمایی از شهر سنت جونر

 

 

 میانگین قیمت خرید خانه در استان نیو برانشوایک

 ارزان‌ترین استان از حیث قیمت خرید خانه، استان نیو برانشوایک است که میانگین آن به بیش از 190 هزار دلار نخواهد رسید. البته اگر قدری بیشتر در مورد قیمت حساسیت به خرج داده و به دنبال انتخاب‌های اقتصادی‌تری باشید، شهر سنت جان با میانگین 160 هزار دلار خبرهای خوبی برای شما دارد. در مجموع میانگین قیمت خرید خانه در استان نیو برانشوایک به طرز چشمگیری کم است و تفاوت 60 هزار دلاری آن با استان بالاتر یعنی نیوفاندلند، نشان‌دهنده شدت قابل قبول بودن قیمت‌ها در این ناحیه است.

 

خرید خانه در سنت جان کانادانمایی از شهر سنت جان

 

 

 

 اگر تخصصی دارید که می‌تواند منجر به دریافت ویزای کار کانادا شود، صفحه  اینستاگرام  ما را دنبال کنید و منتظر اعلام فرصتهای شغلی جدید، در صفحه  اینستاگرام ما باشید.

 

 سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

 

وکیل مهاجرت

مهاجرت به کانادا

همه چیز درباره ویزای کانادا

> هزینه های مهاجرت به کانادا

> نگاه اجمالی زندگی در کانادا

> سرمایه گذاری در ساسکاچوان کانادا

> سرمایه گذاری در نیوبرانزویک کانادا

> سرمایه گذاری در ونکوور کانادا

>  سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

 

 

 مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

 

 

 

 

 

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت، مهیار حلاج پور عضو رسمی قانونگذاری مشاورین مهاجرت کانادا

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

ارتباط مستقیم و رایگان با دفتر کانادا از شماره تهران:

02182802280 (پاسخگویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

واتساپ دفتر کانادا:

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

دفتر تهران: 

02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 18:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه ها: 10 الی 14:00)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با شماره های تماس در ارتباط باشید.

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.