نگاهی به 10 گزینه جذاب برای خرید فرانچایز در کانادا

 در یکی دیگر از سری یادداشت‌هایی که بر جنبه اقتصادی امور بیش از جنبه حقوقی آن تأکید دارند، میزبان توجهات شما هستیم. بر مبنای تجربه تیم توسعه بیزینس خود در کانادا، این بار قصد داریم تا بر جنبه اقتصادی و اطلاعات مالی خرید فرانچایز در کانادا تمرکز کنیم. در سیستم کسب‌وکار کانادا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی و آمریکایی، اساساً خرید فرانچایز و افتتاح شعبه‌ای از برندهای معروف و شبکه‌ای، یک راه‌حل منطقی و مناسب برای برپایی یک کسب‌وکار پر سود است. در ادامه توضیحات بیشتری در مورد ماهیت حقوقی و ساختار اقتصادی آنچه فرانچایز نامیده می‌شود خواهیم داشت اما به طور اجمالی باید گفت شما با خرید فرانچایز در کانادا یا هر کشور دیگری، در عمل سرمایه خود را صرف خرید حق استفاده از یک برند کرده و به پشتوانه آن برند، به سوددهی دست پیدا می‌کنید. خرید فرانچایز در کانادا بسته به عوامل مختلفی، شرایط متغیری دارد که خریدار باید در هنگام خرید به دقت از آن مطلع شود. اگر یکی از اشخاص متقاضی مهاجرت به کانادا هستید که توان مالی بالایی دارد، بد نیست تا این اطلاعات ارائه شده در مورد خرید فرانچایز در کانادا را مطالعه کنید. بی‌شک حاوی نکات ارزشمندی برای شما خواهد بود.

* تمامی خدمات مهاجرت کانادا در ویزا 724 با مدیریت خوشنام ترین وکیل و مشاور قانونی مهاجرت کانادا با دانش تیم تخصصی توسعه بیزینس و استارتاپ در کانادا و تجربه بیش از 1000 پرونده موفق توسعه بیزینس و مهاجرت، انجام‌ می شود. بسیار مهم است که بدانید مشاور شما همراه با داشتن مجوزها و دانش کافی در امور مهاجرت، دانش و تجربه توسعه و راه اندازی بیزینس در کانادا دارد. برای مشاهده مجوزهای ما در ایران و کانادا؛ می توانید صفحه درباره ما را مطالعه بفرمایید.

با خرید یک فرانچایز میتوانید در قالب برنامه های کارآفرینی و ثبت شرکت برای مهاجرت برنامه ریزی کنید. معمولا برای خرید یک فرانچایز مناسب که ارزش خرید داشته باشد و بتوانید با آن ویزا درخواست کنید به بیش از 200 هزار دلار کانادا، نیاز دارید.

اگر قبلا سابقه درخواست ویزا داشته اید اما ریجکت شده اید؛ توصیه می شود صفحه رفع ریجکتی را مطالعه بفرمایید. 

 مراحل انجام پروسه مهاجرت از طریق خرید فرانچایز: (به اختصار)

1. دریافت مشاوره تلفنی یا حضوری برای بررسی شرایط شما و تشخیص اینکه برای این برنامه مهاجرتی مناسب هستید یا خیر.

2. پس از بررسی شرایط، حداکثر میزانی که می‌توانید برای گرفتن امتیاز یک فرانچایز هزینه کنید را، به ما اعلام می کنید.

3. پس از امضای قرارداد با وکیل قانونی مهاجرت، بر اساس میزان توانایی مالی، شرایط سنی، توانایی مدیریتی، سوابق شغلی و علایقی که دارید، جستجوی دقیقی راجع به آنالیز فرانچایزهای موجود که برای شما مناسب باشد و ارزش خرید یا راه اندازی داشته باشند انجام می شود.

4. پس از انتخاب فرانچایز تحقیق جامع و کاملی راجع به این خواهیم داشت که فرانچایز مذکور ارزش خرید یا دریافت شعبه داشته باشد. شرایط تعیین شده فرانچایز را داشته باشید. جزو مشاغل ممنوعه برای مهاجران نباشد. برای دریافت مجوز مشکلی نداشته باشید. پتانسیل پیشرفت در چند سال آینده داشته باشد. با خرید یا راه اندازی آن بتوانید مهاجرت کنید و…

5. پس از انتخاب قطعی فرانچایز و توافقات انجام شده با فروشنده، قرارداد رسمی و حقوقی بین شما و فروشنده امضا می گردد.

6. تمامی امور حقوقی ثبت شرکت، افتتاح حساب و واریز مبلغ مورد نیاز به حساب خودتان مدیریت و انجام می شود.

7. برای پیشرفت کسب و کار در سالهای آینده، آنالیز دقیقی از رقبا، بازار هدف، علایق مشتریان، انجام‌ شده و پلن دقیقی برای چگونگی درآمد زایی، تبلیغات و مارکتینگ خواهید داشت.

8. با ارائه یک بیزینس پلن دقیق و ارائه تمامی مدارک به اداره مهاجرت، درخواست ویزا را ثبت می کنیم.

9. پس از ورود به کانادا با توجه به نقشه راهی که دارید، شروع به توسعه بیزینس فرانچایزی خود می کنید و سپس درخواست اقامت دائم کانادا را ثبت می کنید.

 وقتی قصد شروع یک کسب‌وکار فرانچایزی را داشته باشید، معمولاً اولین گام بخاطر تردیدها و سردرگمی در مورد یک انتخاب خوب، سخت‌ترین گام است. معمولا همه به دنبال خرید بهترین فرانچایز ها در کانادا هستند. اما خرید فرانچایز بدون داشتن اطلاعات کافی اصلاً ساده نیست. قیمت فرانچایز، تنها بخشی از اطلاعات مورد نیاز است و در واقع شما باید اطلاعات دقیقی در مورد شرایط محاسبه قیمت‌ها و پروسه‌های حقوقی خرید داشته باشید، اینکه فرانچایز مورد نظر بدهی مالی، فرار مالیاتی، نقض قوانین و شکایتی نداشته باشد، تبلیغات معقولی برای برندسازی خود داشته باشد، قیمت مناسب به نسبت میزان محبوبت و فروش داشته باشد، آینده روشنی برای بیزینس مذکور متصور باشد، پلن مناسبی برای توسعه بیزینس وجود داشته باشد و اینکه راه درست را برای دریافت اقامت همراه با خرید بیزینس برای مهاجرت به کانادا انتخاب کنید.

تیم حقوقی مهاجرتی ما، در کنار شرکت توسعه بیزینس در کانادا و با داشتن تجربه راه اندازی بیش از 100 بیزینس موفق، صفر تا صد خدمات خرید فرانچایز و امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. بیزینس را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید آن اقدام می کنیم.

 نگاهی اجمالی به ماهیت فرانچایز در کانادا و ساختار حقوقی آن

 فرانچایز در اصل یک قرارداد رسمی و قانونی بین شخص متقاضی فرانچایز و شخص حقیقی یا حقوقی است که یک برند را در اختیار دارد. طی این قرارداد، متقاضی در قبال پرداخت مبلغی از پول و تعهد در برابر پرداخت درصدی از درآمد کسب‌وکار، اجازه استفاده از برند شخص صاحب فرانچایز را پیدا می‌کند. به این عمل که خرید فرانچایز گفته می‌شود، منجر به حق استفاده از برند خواهد شد. انجام این کار برای هر برندی و در هر سطح از کسب‌وکار ممکن است اما به طور نرمال برخی از برندهای فرانچایز، بیش از سایرین شهرت داشته و شعب بیشتری در سراسر کشور دارند؛ تا جایی که به عنوان برترین اعطاکنندگان فرانچایز شناخته می‌شوند. جزئیات یک قرارداد فرانچایز کاملاً منعطف است؛

 * قیمت خرید فرانچایز بستگی به معیارهای و استانداردهای اعطاکننده آن دارد

 * ممکن است طی قرارداد حداقل‌هایی برای میزان سرمایه و یا امکانات و ملزومات تعیین شود

 * ممکن است متقاضی خرید فرانچایز متعهد به اختصاص درصدی از درآمد خود به صاحبان اصلی شود

 * ممکن است اعطاکننده فرانچایز در مورد تأمین و پشتیبانی در بخش مواد اولیه یا وسایل متعهد شود

 * به طور نرمال هر قرارداد فرانچایز اعتبار سالانه و دوره‌ای داشته و تمدید آن منوط به موافقت طرفین

 * خروج از قرارداد فرانچایز پیش از موعد مقرر، برای طرفین جریمه‌ها و هزینه‌های سنگینی به همراه دارد

 پس در نظر داشته باشید که با وجود انعطاف بسیار زیاد و آپشن‌های مختلف یک قرارداد خرید فرانچایز در کانادا، در عمل انجام این کار بدون مشاوره وکیل مطلع از قوانین این کشور، ممکن نیست. باید حتماً وکلای آشنا به قوانین کانادا در این امر به شما مشاوره دهند. حال با توجه به اینکه محوریت متن ما مسائل و موضوعات حقوقی خرید فرانچایز در کانادا نیست و بر جنبه اقتصادی این مسئله تأکید داریم، در ادامه شاهد اطلاعات اقتصادی در این مورد خواهد بود.

برای مشاوره ویدئو های آموزشی مهاجرت با کلیک بر روی لینک زیر، صفحه جدید اینستاگرام ما را دنبال کنید:

instagram.com/visa724com

 لنگر جذابیت گزینه‌ها برای خرید فرانچایز در کانادا

 مثل همیشه به سراغ اطلاعات قطعی و رسمی موجود در مورد بازار کار کانادا رفتیم تا اطلاعات رسمی و دقیقی در مورد خرید فرانچایز (فرانشیز) در کانادا بدست آوریم. ماحصل بررسی‌های بروز و دقیق ما در سیستم اعطای فرانشیز ( فرانچایز ) در کانادا، لیستی از برترین فرانچایزها در کانادا بود که در ادامه به صورت موردی آن را مطالعه خواهید کرد. اما در مورد اینکه لیست مذکور چگونه تنظیم و تحریر شده، باید به ذکر برخی نکات پرداخت. ابتدا در نظر داشته باشید که مرجع اصلی اطلاعات استخراج‌شده، (CFA) کاناداست؛ (Canadian Franchise Association) یا همان انجمن فرانچایز کانادا، یک مرجع رسمی، معتبر و قابل اعتماد در حیطه شناسایی توانایی و قابلیت‌های اعطاکنندگان فرانچایز است. این انجمن ضمن ارائه اطلاعاتی دقیق در مورد هر فرانچایز تلاش می‌کند تا به طور سالانه برترین فرانچایز در کانادا را مشخص کند. آنچه که در ادامه مطالعه می‌کنید، بر مبنای اطلاعات رسمی انجمن فرانچایز کانادا شکل گرفته است.

مطلب پیشنهادی: خرید بیزینس در کانادا در سال 2023

مطلب پیشنهادی: هر آنچه که باید درباره بیزینس داروخانه در کانادا بدانید

هورتونز در کانادا

شعب تیم هورتونز در کانادا بسیار پرطرفدار هستند

لنگرتیم هورتونز(Tim Hortons)؛ گزینه‌ای ایده‌آل برای خرید فرانچایز در کانادا

 تیم هورتونز یک برند کانادایی در حیطه مالکیت رستوران، قنادی، کافه و پخت غذا و شیرینی است که شهرتی ملی در کانادا دارد. این برند در سال 1964 بنا نهاده شده و در حال حاضر با 3665 شعبه در کانادا، گسترده‌ترین شبکه از فرانچایزها را دارد. اگر قصد خرید فرانچایز در کانادا را دارید، احتمالاً اولین پیشنهاد به شما، خرید فرانچایز تیم هورتونز و افتتاح یک شعبه از این رستوران بسیار مشهور باشد. قیمت خود فرانچایز تیم هورتونز 35 هزار دلار است؛ این مبلغی است که در مبنا برای کسب حق افتتاح شعبه باید بپردازید. سایر هزینه‌های برپایی شعبه با خود متقاضی بوده و پس از تکمیل و آماده‌سازی فضا و وسایل، مأموران اجرایی تیم هورتونز باید کسب‌وکار شما را برای ادامه همکاری تأیید کنند. پس از تکمیل خرید فرانچایز، مالک شعبه ملزم به اختصاص 4 درصد از درآمد خود به تیم هورتونز بوده و همچنین متعهد است که حداقل 4 درصد از درآمد خود را به تبلیغات شعبه و برند اختصاص دهد. اما در مورد قیمت نهایی برپایی یک شعبه باید گفت که بین 46 هزار دلار (شعبه‌های فوق کوچک) تا 498 هزار دلار (شعبه‌های پیشرفته و بزرگ) متغیر است.

ساب وی در کانادا

ساب‌وی یک برند جهانی است

لنگرساب وی (Subway)؛ ارزان‌ترین گزینه خرید فرانچایز رستوران

 اگر قصد خرید فرانچایز در کانادا را دارید و یک رستوران برای خرید در کانادا را برای این کار انتخاب کرده‌اید، احتمالاً ارزان‌ترین گزینه، ساب‌وی باشد. این برند حاضر است در برابر تنها 15 هزار دلار، حق فرانچایز خود را به متقاضیان اعطا کند. این در حالی است که مثلاً مک‌دونالد به عنوان یک رقیب عدد 45 هزار دلار را در نظر گرفته است. اما در مورد هزینه کلی برپایی شعبه، در کنار پرداخت مبلغ فوق، هزینه برپایی آن بسته به میزان خدمات، وسعت و پیشرفتگی سیستم اجرایی بین 115 تا 263 هزار دلار متغیر است.

میشه گفت یکی از محبوب ترین فرانچایزهای صنعت غذایی در کانادا، ساب وی است. برای مطالعه شرایط دریافت شعبه این فرانچایز، می توانید به صفحه شرایط دریافت شعبه ساب وی مراجعه بفرمایید

فروشگاه‌های سیرکل-کی کانادا

فروشگاه‌های سیرکل-کی، طیف وسیعی از نیازها را پوشش می‌دهند؛ از خرید یک بسته چیپس تا خرید سوخت

 لنگرسیرکل-کلی (Circle K)؛ یک فروشگاه زنجیره‌ای برای خرید فرانچایز در کانادا

 سیرکل-کِی یک برند موفق در عرصه فروشگاه‌های زنجیره‌ای است که می‌تواند انتخاب خوبی برای خرید فرانچایز در کانادا باشد. این برند که اساس کار آن بر مبنای فروشگا‌های زنجیره‌ای شکل گرفته، در برخی موارد با احداث و افتتاح شعبه‌هایی که پمپ بنزین نیز دارد، موافقت می‌کند البته شما مجاز هستید که فرانچایز بنزین خود را به طور جداگانه با شرکت نفتی دیگری امضا کنید یا از سیرکل-کی در این بخش نیز کمک بگیرید. این برند آپشن‌های بسیار متنوعی برای متقاضیان داشته و بسته به توان مالی و سرمایه آن‌ها، درصدهای متفاوتی از کمیسیون را تعیین می‌کند. اما به طور عمومی داشتن ثروت خالص به میزان حداقل 500 هزار دلار و سرمایه جاری 100 هزار دلار، شروط اصلی اعطای فرانچایز سیرکل-کی هستند. البته باید خاطر نشان کرد قیمت خود فرانچایز 25 هزار دلار است.

جان-پرو در کانادا

جان-پرو در زمینه امور نظافتی پیشگام است

 لنگر جان-پرو کانادا(Jan-Pro Canada)؛ یک شرکت نظافتی موفق در کانادا

 جان-پرو یک برند جهانی است که در کشورهای دیگری از جمله برزیل، آمریکا، استرالیا یا حتی مکزیک نیز فعال است؛ حیطه عملکرد این شرکت پاکسازی، نظافت، بهداشت محیط و استخدام مستخدمان است. این شرکت جهانی نیز بسته به شرایط، برای طیف مختلفی از متقاضیان خرید فرانچایز در کانادا، فرصت‌هایی را فراهم کرده است. جان-پرو نیز در اعطای فرانچایز در کانادا بسیار منعطف کرده و پلن‌های مختلفی را به مشتریان معرفی می‌کند. به طور نرمال قیمت فرانچایز بسته به طرح انتخابی بین 3 هزار تا 50 هزار دلار متغیر است و سرمایه مورد نیاز برای برپایی کسب‌وکار نیز بسته به گستردگی آن، بین 5 تا 50 هزار دلار متغیر است. به طور مثال در پکیج فرانچایز 50 هزار دلاری، آموزش کارکنان و مستخدمان نیز بر عهده خود برند است اما در پکیج 3 هزار دلاری چنین آپشنی وجود ندارد.

همچنین اگر تمایل به دانستن جنبه اقتصادی خرید فرانچایز آرایشگری دارید؛ می توانید صفحه خرید آرایشگاه در کانادا را مطالعه بفرمایید.

صنایع غذایی A&W کانادا

درصد بالایی از جمعیت کانادا، (A&W) را ترجیح می‌دهند

لنگرصنایع غذایی ای اند دبلیو (A&W Food services)؛ پیشگام در صنایع غذایی کانادا

 (A&W) یک برند معتبر در بازار غذای کانادا بوده و یکی از معدود برندهای موفق این عرصه است که اصالتی کانادایی دارد. این شرکت خود را بعنوان موفق‌ترین رستوران و غذاخوری زنجیره‌ای کانادا معرفی کرده و معتقد است که برترین همبرگرهای کانادایی را به مشتریان تحویل می‌دهد؛ همچنین مطابق اعلام رسمی، این برند در کانادا فروش فوق‌العاده 1 میلیارد دلار در سال را تجربه می‌کند. برای برپایی یک شعبه “اِی اند دبلیو” به سرمایه‌ای بین 250 تا 450 هزار دلار نیاز دارید. البته قیمت این فرانچایز به خودی خود 55 هزار دلار است و با اعتبار 20 ساله اعطا خواهد شد. برای پکیج‌هایی با اعتبار کمتر، رقمی بین 20 تا 30 هزار دلار تعیین شده است. باید خاطر نشان کرد که کمیسیون برند، بین 5 تا 6 درصد از میزان فروش ماهانه متغیر است. البته در صورت افتتاح شعبه در برخی از نواحی تعیین‌شده از سوی این برند، کمیسیون به 2 تا 3 درصد تقلیل می‌یابد.

شل کانادا

نیازی به توضیح در مورد امپراطوری عظیم و جهانی شل نیست

 

لنگرشل کانادا (Shell Canada Ltd.)؛ یک پمپ بنزین در کلاس جهانی

البته پیش از پرداختن به قیمت‌ها و وجهه اقتصادی فرانچایز شل، باید خاطر نشان کرد در سیستم اقتصادی کشورهای آمریکای شمالی و برخی از کشورهای اروپایی، پمپ بنزین‌ها همزمان فروشگاه نیز داشته و در اصطلاح به آن‌ها (Convenience Store) گفته می‌شود. هرچند جزئیات مختلفی برای بررسی در مورد این هدف و خرید این فرانچایز در کانادا وجود دارد اما به طور اجمالی باید گفت در مجموع به سرمایه‌ای بین 300 تا 500 هزار دلار کانادا(بسته به وسعت و پیشرفته بودن) نیاز دارید. قیمت‌های خود فرانچایز شل نیز متغیر است؛ بسته به میزان پشتیبانی و تعهدات شما. به طور مثال اگر سیستم روشنایی پمپ بنزین خود را از برند کری(Cree) اروپا خریداری کرده و مطابق قرارداد از پمپ‌های وین(Wayne) استفاده کنید، هزینه خرید فرانچایز شل حتی تا نصف هم کاهش می‌یابد.

اگر علاقه به سرمایه گذاری در کانادا و دریافت اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس را دارید، با مطالعه صفحات خرید داروخانه در کانادا و خرید پمپ بنزین در کانادا می توانید از دید تجاری، اطلاعات کافی راجع به این مثال های خرید بیزینس در کانادا داشته باشید.

رستوران پیتزا-پیتزا کانادا

پیتزا پیتزا هم در اعطای فرانچایز و هم در فروش محصولات، رویکردی اقتصادی دارد

 
 لنگررستوران پیتزا-پیتزا (Pizza Pizza)؛ گزینه‌ای اقتصادی برای خرید فرانچایز در کانادا

 رستوران‌های پیتزا-پیتزا 750 شعبه در نقاط مختلف کانادا دارند. شما می‌توانید این برند را برای خرید فرانچایز در کانادا انتخاب کنید و در قبال دریافت حق استفاده از آن، مبلغ 30 هزار دلار بپردازید. این 30 هزار دلار تنها قیمت فرانچایز بوده و به طور جداگانه، بسته به وسعت و سطح کاری مورد نظر خود، بین 275 تا 350 هزار دلار سرمایه‌گذاری کنید (این موضوع به تشخیص خودتان بستگی دارد). فرانچایز با اعتبار 5 سال اعطا شده، در پایان دوره 5 ساله در صورت توافق طرفین با قیمت 7500 دلار تمدید شده و همچنین حق کمیسیون، 6 درصد بر مجموع درآمد سالانه است.

اگر علاقه دارید یک کافی شاپ را در کانادا اداره کنید و می خواهید جنبه های اقتصادی آن را بسنجید؛ می توانید صفحه خرید کافی شاپ در کانادا را مطالعه بفرمایید.

شرکت عمرانی پل-دیویس کانادا

احیا، بازسازی، بازیابی؛ پل دیویس در ساماندهی املاک و خانه‌ها تخصص دارد

 
لنگرشرکت عمرانی پل-دیویس (Paul Davis)؛ گزینه‌ای متفاوت در خرید فرانچایز در کانادا

 شرکت عمرانی پل-دیویس شاید شهرتی به قدر سایر گزینه‌های لیست نداشته باشد اما موفق به کسب جایزه بهترین‌ فرانچایزهای سال 2019 از سوی (CFA) شد. این برند 310 شعبه در آمریکا داشته و فعلاً 58 فرانچایز در کانادا اعطا کرده است. حیطه کار این شرکت ساخت‌وساز اضطراری، ترمیم بنا و همچنین رساندن منازل به استانداردهای بیمه در کانادا و آمریکاست. قیمت این فرانچایز در کانادا برابر با 50 هزار دلار بوده و به حجم سرمایه‌ای بین 150 تا 300 هزار دلار نیاز دارد.

حمل و نقل درایور‌سیت کانادا

درایور‌سیت در مدت زمان کوتاهی با اقبال مشتریان روبرو شده است

لنگرحمل و نقل درایورسیت(Driver Seat)؛ گزینه مورد علاقه انجمن (CFA) کانادا

 برند حمل و نقل درایور‌سیت، به علل مختلفی از سوی انجمن (CFA) به عنوان برترین فرانچایز نوظهور و خلاقانه انتخاب شده است. اگر خرید فرانچایز در کانادا را مد نظر دارید، این برند می‌تواند یک گزینه عالی برای شروع باشد. خدمات این برند شامل اجاره خودرو، اجاره ماشین و راننده برای حمل و نقل، اجاره کامیونت، ون و هر وسیله دیگری برای حمل و نقل است. قیمت خرید فرانچایز (Driver Seat)، تنها 19 هزار دلار است و برای شروع به کار بین سرمایه بسیار کمی، بین 40 تا 50 هزار دلار نیاز دارید. زمان لازم برای برپایی آن نیز به طرز اعجاب‌انگیزی کوتاه بوده و حداکثر 7 هفته است!

دایری کوئین کانادا

(DQ) در آمریکای شمالی حکم‌فرمایی می‌کند

 
لنگردایری کوئین (Dairy Queen)؛ برندی عظیم و اعتباری بالا

اگر آشنایی نسبی با بازار مواد غذایی آمریکا داشته یا در مورد بزرگ‌ترین ثروتمندان جهان اطلاعاتی داشته باشید، حتماً برند دایری کوئین یا همان (DQ) متعلق به وارن بافت مشهور را می‌شناسید. این برند در حوزه لبنیات و بستنی آمریکا یک غول محسوب شده و در کانادا نیز اقدام به فروش فرانچایز می‌کند. قیمت خرید فرانچایز دایری کوئین در کانادا برابر با 45 هزار دلار، حق کمیسیون نرمال 4 درصد، حق الزام به تبلیغ 5 تا 6 درصد، مدت اعتبار مجوز 20 سال و سرمایه جاری مورد نیاز برابر با 400 هزار دلار است.

برای مشاهده ویدئو های آموزشی مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

تیم حقوقی مهاجرتی ما، در کنار شرکت توسعه بیزینس در کانادا و با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید آن اقدام می کنیم.

شروع بیزینس یا خرید فرانچایز؟

به طور کلی،‌ خرید فرانچایز در کانادا یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی‌ست. اما بسیاری می‌پرسند که آیا خرید فرانچایز انتخاب بهتری برای کسب اقامت دائم در کشور کاناداست، یا شروع یک بیزینس جدید؟ حال که با تعدادی از بیزینس‌ها و فرانچایزهای مشهور کانادا آشنا شدید، بیایید نگاهی به پاسخ این سوال پرتکرار بیندازیم.

خرید فرانچایز در کانادا و ضوابط آن

خرید فرانچایز در کانادا بهتر است یا شروع یک بیزینس؟

خرید فرانچایز در کانادا، در مقایسه با شروع یک بیزینس جدید، انتخاب ساده‌تری‌ست. با وجود این‌که خرید فرانچایز را نیز می‌توان یک راه مناسب برای آغاز بیزینستان دانست، این روش هم یک بیزینس را با قیمتی معقول در اختیارتان قرار می‌دهد، هم شما از قبل جمعی از مشتریان وفادار به برند خود را در اختیار خواهید داشت. در چنین مواردی، شما نیاز کم‌تری به هزینه‌های مربوط به مارکتینگ و تبلیغات دارید. بنابراین، می‌توان گفت که خرید فرانچایز را می‌توان یک انتخاب کم‌ریسک‌تر در مقایسه با شروع یک بیزینس جدید و تازه دانست.

دقت کنید که در بسیاری از موارد، خرید فرانچایز در کانادا آزادیِ عمل شروع یک بیزینس جدید را ندارد. گاهی اوقات، شما در قبال شروع بیزینسی که محصولات و سرویس‌های برند مادر را می‌فروشد، باید مبلغ خاصی را پرداخت نمایید. در چنین شرایطی،‌ ممکن است با موقعیت‌هایی مواجه شوید که در آن، برخی ضوابط، قیمت‌‌ها، روش‌های استخدامی و… توسط برند مادر به شما دیکته می‌شوند. با این وجود، هم‌چنان خرید فرانچایز یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به کانادا، شروع بیزینس در کانادا و حتی پولدار شدن در این کشور است. دقت کنید که میزان سوددهی بیزینسی که خودتان شخصا ایجاد کرده‌اید، با مقدار سوددهیِ فرانچایزی که خریداری کرده‌اید کاملا متفاوت است.

بنابراین نمی‌توان به طور دقیق ضمانت کرد که خرید فرانچایز در کانادا، سود بیش‌تری نسبت به بیزینس تازه‌‌ احداث‌ شده در پیش دارد. دلیل آن هم این است که این عامل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و نمی‌توان یک رای کلی برای تمامی بیزینس‌ها و فرانچایزها داد. اما به طور کلی، خرید فرانچایز را می‌توان یک عمل کم‌ریسک‌تر، با احتمال بالاترِ موفقیت و سودزایی دانست.

مطالب پیشنهادی:

> خرید خانه در کانادا

> موفقیت در استارتاپ ویزا

> بیزینس پلن

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

9 + 4 =

نظرات و سوالات شما

۱۰ دیدگاه

 1. رضا وکیل

  سلام روز به خیر.برای اخذ نمایندگی از برند معتبر لوازم الکتریک مثل یک برند معروف فروش محصولات روشنایی چه قدر سرمایه احتیاج هست؟

  پاسخ دهید
 2. رضا وکیل

  سلام روز به خیر. برای اخذ نمایندگی یک برند معتبر در محصولات روشنایی چه قدر سرمایه نیاز هست؟

  پاسخ دهید
 3. مسعود احمدی پور

  با سلام
  بنده حدود ۲۳سال در حوزه تولید و فروش کفش و کیف و انواع محصولات چرمی در شهر شیراز با۶ شعبه با برند اوساکفاش در حال فعالیت هستم منتهی به دلایلی قصد مهاجرت دارم
  در خصوص احداث کارخانه یا کار یا بیزنس در حال فعالیت مشاوره میخواستم .
  با تشکر

  پاسخ دهید
 4. مرتضی رشیدی نژاد

  سلام وقت شما بخیر باشه
  من متاهل هستم و یک فرزند دو ساله دارم
  یکی از اقوام دور ما که با هم در ارتباط هستیم ۳۰ ساله مقیم کانادا هست
  به من گفته که میتونم یک بیزینس در کانادا بخرم و بعد اسپانسر تو بشم و خانومشون اسپانسر خانوم من بشه میخواستم بدونم که اینکار قانونی و شدنی هست یا خیر
  با تشکر

  پاسخ دهید
 5. محمدعلی

  سلام من یک نوع همبرگر مخصوص به خودم دارم می خواستم در کانادا ان را ثبت بدم میشه منو راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دهید
 6. Mahdi

  سلام میخواستم ببینم هزینه و نحوه گرفتن نمایندگی چیکن فیل ا به چه صورت هست در تورنتو

  پاسخ دهید
 7. نسرین

  باسلام
  حدود یکسال و نیم قبل شعبه ای از وایلد وینگز رو دررواترلو با راهنمایی وکیل مهاجرت خریدیم ولی به دلایل مختلف ازجمله کرونا تا کنون موفق نشدیم ویزای کار بگیریم ..تصمیم به فروش بیزینس داریم آیا درین زمینه میتونین راهنمایی کنید

  پاسخ دهید
 8. ahad ghatie

  آیا امکان دریافت فرانجایزهایی مانند تیم هورتون، سیرکل کی، پیزا پیزا یا پاپی برای افرادی که اقامت یا مجوز کار در کانادا را ندارند ممکن هست؟ و آیا با این فرانجایزها میتوان ویزای کار گرفت؟ هزینه های مربوط تا دریافت اقامت جقدر خواهد بود؟

  پاسخ دهید
 9. سپهر بخت افروز

  درود شرایط زبان برای اقدام ویزا فرانچایز چند هست ؟ برای شامل شدن فرزند در ویزای پدر مادر مجحدودیت سنی هست ؟ و اینکه از لحظه شروع پروسه و بستن قرارداد با شما حدودا چقدر زمان میبره تا صدور ویزا؟

  پاسخ دهید
 10. امیر هوشنگ رضاوند

  شریک بنده در ایران بوده الان در کانادا میباشد ایا من میتوانم به اتفاق ایشان یک بیزینس یا فرانچایز به اتفاق ایشان خرید کنیم در کانادا و من از این طریق ویزای کاندا بگیرم

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *