ویزا 724
رزرو وقت مشاوره

راه‌ اندازی یا خرید رستوران در کانادا


آخرین بروز رسانی : ۹۹/۰۹/۰۸

 

 

 توضیحاتی در مورد راه‌ اندازی رستوران در کانادا

 راه‌اندازی رستوران اگر یکی از رویاهای شما نباشد، حداقل چندباری ذهن شما را به خود مشغول کرده و این اصلاً اتفاقی نیست. راه‌اندازی رستوران می‌تواند به معنی رسیدن شما به موفقیت مالی بوده و در کنار اینکه یک کار جذاب و سرشار از خلاقیت را تجربه می‌کنید، بتوانید به عنوان یک سرمایه‌گذاری عالی در مورد آن وقت صرف کنید. راه‌اندازی رستوران در سرزمین مادری به خودی خود، با چالش‌ها و دوندگی‌های زیاد گره خورده است اما آنچه که ما در این یادداشت قصد شرح آن را داریم راه‌اندازی رستوران در کانادا و چالش‌هایی است که حول این کار وجود دارد. شما در این یادداشت ضمن نگاهی به موضوعات حقوقی مهمی که در مورد راه‌اندازی رستوران در کانادا نیاز است بدانید، اطلاعات مالی و جانبی مهم دیگری نیز دریافت خواهید کرد. بر همین مبنا دعوت می‌کنیم تا با بررسی عناوین زیر با ما همراه باشید:

 * راه‌ اندازی رستوران در کانادا ؛ چه کسانی می‌توانند؟

 * راه‌ اندازی رستوران در کانادا چه هزینه‌هایی دارد؟

 * هزینه راه‌ اندازی رستوران در کانادا

 * راه‌ اندازی رستوران در کانادا از طریق فرانچایز و نمایندگی

 * راه‌ اندازی رستوران در کانادا ؛ چه کسانی می‌توانند؟

 ممکن است فکر کنید که شما با داشتن اقامت کاری، امکان راه‌اندازی رستوران در کانادا خواهید داشت اما این درست نیست؛ البته حداقل کاملاً درست نیست. شما تنها در صورتی امکان راه‌اندازی یک کسب و کار در کانادا را دارید که برای برنامه های کارآفرینی، ثبت شرکت یا خرید رستوران اقدام کنید. در صورتی که قصد راه‌اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید اما در آن موقعیت، مقیم این کشور نباشید یک راه‌حل جانبی وجود دارد که آن شراکت با شخصی است که شهروند کانادا بوده یا اقامت دائم این کشور را داشته باشد. هر چند این به معنی راه‌اندازی رستوران توسط شخص شما نیست اما این شراکت می‌تواند برای شما سودمند باشد. پس بسیار مهم است تا در گام اول برای راه‌اندازی رستوران در کانادا، از یک شخص مطلع در زمینه حقوقی، کسب اطلاع کنید. بدون وجود شناخت کافی بازار کار کانادا و تحقیق کامل راجع به بیزینس مربوطه، اقدام به خرید یا راه اندازی رستوران نکنید

 

 

 تبعات مشورت با افراد غیرقانونی و ناآگاه در حیطه مهاجرت کانادا، از زبان آقای مهیار حلاج پور عضو رسمی ICCRC کانادا

برای مشاهده آموزشهای رایگان مهاجرت با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa7247

 

راه اندازی یا خرید یک رستوران بدون برنامه ریزی و تحقیق بازار دقیق ممکن است تمام سرمایه شما را به باد دهد و در عوض با یک برنامه ریزی دقیق و تحقیق کامل می توانید در کنار یک درآمد قابل قبول، به اقامت کانادا دست پیدا کنید. برای خرید یا راه اندازی مطمئن یک بیزینس در کانادا، می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.

 

 

موفقیت رستورانهای کانادابرای موفقیت در این مارکت باید استاندارد کاری خود را در سطح بالایی نگه دارید

 

 

 راه‌اندازی رستوران در کانادا چه هزینه ‌هایی دارد؟

 برای راه‌اندازی رستوران در کانادا، در کنار سپری کردن مراحل قانونی، باید به برخی از اطلاعات مالی مسئله نیز توجه داشت. شما برای برپایی هر کاری به هزینه کردن پول نیاز دارید و راه‌اندازی رستوران نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزینه ‌های لازم برای راه‌اندازی رستوران در کانادا، در 10 مورد مختلف خلاصه خواهد شد. در هر مورد در صورت نیاز، توضیحاتی ارائه خواهد شد:

 1) موقعیت(محل) رستوران:

 شما به یک محل مناسب برای راه‌اندازی رستوران نیاز دارید. در این مورد باید محدودیت ثبت برند رستوران خود را مد نظر داشته باشید و در صورتی که رستوران شما یک برند استانی است، تنها در محل‌های تأیید شده از سوی دولت محلی، رستوران خود را برپا کنید.

 2) ساخت و سازهای لازم:

 حتی اگر یک رستوران قدیمی را خریداری کرده یا اجاره کرده باشید اما در هر صورت شما برای برنامه‌ریزی دقیقی برای نوسازی آن داشته باشید. آماده‌سازی فضای رستوران نقش بسزایی در موفقیت شما داشته و به همین علت غیرقابل چشم‌پوشی است. این بخش از کار می‌تواند بیشترین هزینه را برای شما به همراه داشته باشد اما مطمئن باشید که هر قدر برای این بخش هزینه کنید، در نهایت سود آن را خواهد دید.

 3) مجوزها و اجازه‌های قانونی:

 چند دسته اجازه و مجور مختلف وجود دارد که به صورت روتین برای راه‌اندازی رستوران در کانادا صادر خواهد شد که اخذ آن‌ها الزامی است. مجوزها برای تمام حل‌ها و در تمام شرایط یکسان نیستند و به همین علت نمی‌توان به صورت جزئی آن‌ها را معرفی کرد. شما می‌توانید در این مورد از وکیل یا مشاور حقوقی آشنا به قوانین کانادا مشورت بگیرید.

 4) زیرساخت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فروش:

 بی‌شک در جهان امروزی سبک پرداخت‌ها و سرویس‌دهی به کلی دگرگون شده است و این غیرقابل انکار است. شما در راه‌اندازی رستوران نیاز دارید تا زیرساخت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لازم برای سرویس‌دهی در این قالب را فراهم کنید. به طور مثال باید نرم‌افزار صدور قبض داشته، POS دریافت و نصب کنید و در نهایت حتی اپلیکیشن یا نرم‌افزار اختصاصی خود برای دریافت وجوه را داشته باشید.

 5) مبلمان و وسایل آشپزخانه:

 مبلمان و وسایل آشپزخانه برای آغاز به کار یک رستوران بسیار مهم و حیاتی هستند. در این بخش بسته به تعداد نفراتی که قصد میزبانی از آن‌ها را دارید باید خرید کنید. این که شما یک رستوران 20 یا 40 نفره داشته باشید، در تعداد میز و صندلی‌ها یا سایر المان‌های پذیرایی مؤثر است. در کنار مبلمان وسایل آشپزخانه نیز از نظر تعداد و کیفیت متغیر هستند؛ ممکن است شما به دو یا چند اجاق، دو یا چند یخچال نیاز داشته باشید. این کاملاً به ظرفیت بالقوه کسب و کار شما مرتبط است.

 6) کارمندان:

 در مورد تعداد کارمندان مورد نیاز نیز، عدد مشخصی وجود ندارد اما در مورد نوع کارمندان، به خدمت گرفتن برخی از تخصص‌ها الزامی به نظر می‌رسد. راه‌اندازی رستوران بدون استخدام آشپز ممکن نیست. در کنار آشپز، شما به گارسون و سایر عناوین شغلی خدماتی در رستوران نیاز دارید. تعیین دقیق این وابسته به سبک رستوران، ظرفیت آن و سبک مدیریتی شماست.

 7) سرمایه اولیه برای برپایی

 8) منوی رستوران و بخش مارکتینگ آن

 9) کادر مدیریتی

 10) سرمایه در جریان:

 در مورد سرمایه در جریان باید گفت که تفاوت آن با سرمایه اولیه در این است که سرمایه اولیه یک میزان ثابت است که تنها در صورت توسعه و ارتقا زیرساخت‌ها و اصلاح وسایل به آن رجوع خواهد شد اما سرمایه در جریان، میزانی از پول است که برای خرید مواد غذایی، پرداخت قبض‌ها و سایر هزینه ‌های جاری در نظر گرفته خواهد شد. به نوعی می‌توان آن را تنخواه قلمداد کرد.

 

 

 مبلمان رستوران های کانادا

خرید مبلمان و سایر ملزومات دکور یک رستوران می‌تواند بسیار هزینه‌زا باشد

 

 

 هزینه راه‌ اندازی یا خرید رستوران در کانادا

 در ادامه بخش پیشین حال نوبت به آن رسیده تا به صورت جزئی و موردی، هزینه ‌های لازم برای راه‌اندازی رستوران را به شکلی ملموس بررسی کنیم.

در یک نگاه کلی برای برپایی یا خرید یک رستوران با چهل صندلی و در متراژی متناسب در شهر تورنتو با این حجم از مشتریان، باید حدود سیصد تا ششصدهزار دلار پرداخت کنید.

البته امکان خرید کل یک رستوران کوچک با تجهیزات و ملک آن در دیگر شهرهای کانادا، با کمتر از دویست هزار دلار هم، وجود دارد (با سود آوری معقول).

در ادامه لیستی از هزینه ‌های احتمالی برای راه اندازی رستوران عنوان می گردد.

لازم به ذکر است که تمام هزینه با واحد دلار کاناداست.


 * مبلمان رستوران: 50 هزار دلار

 * وسایل آشپزخانه: 43 هزار دلار

 * بیمه: 625 دلار

 * وسایلی مانند بشقاب‌ها، ظروف و وسایل پذیرایی: 18000 دلار

 * مجوزها و اجازه‌های رسمی و قانونی: 12500 دلار

 * موجودی اولیه مواد غذایی برای آغاز به کار: 12500 دلار

 * سیستم پرداخت و صندوق: 4 هزار دلار

 * برپایی سایت و سیستم فروش برخط: 6 هزار دلار

 * بازاریابی، چاپ و تبلیغات: 10 هزار دلار

 * هزینه اموری مانند برق، اجاره‌های احتمالی و پیش‌پرداخت حقوق کارمندان: 6 هزار دلار

 * حساب بانکی، اینترنت و وسایل دفتری برای بخش مدیریتی: 2500 دلار

 * تنخواه و هزینه جاری: 15 هزار دلار کانادا

 توجه داشته باشید که موارد ذکر شده و هزینه ‌های تعیین شده در لیست فوق، به صورت حدودی تعیین شده و حاصل بررسی مستمر تجربه تیم توسعه بیزینس ماست که اقدام به راه‌اندازی رستوران در کانادا برای موکیل خود کرده‌ایم. بر همین مبنا ممکن است این هزینه ‌ها قدری با واقعیت فاصله داشته باشند و این کاملاً طبیعی است.


قبل از خرید یا راه اندازی بیزینس برای جلوگیری از هدر رفت سرمایه خود، حتما با یک کمپانی معتبر و با تجربه، مشورت کنید.

 

 توجه داشته باشید که موارد ذکر شده و هزینه ‌های تعیین شده در لیست فوق، به صورت حدودی تعیین شده و حاصل بررسی مستمر و تجربه تیم توسعه بیزینس ماست که اقدام به راه‌اندازی رستوران در کانادا برای موکیل خود داشته است. بر همین مبنا ممکن است این هزینه ‌ها قدری با واقعیت فاصله داشته باشند و این کاملاً طبیعی است.

 

 

سرمایه گذاری رستوران در کانادااین کار مستلزم صرف انرژی، وقت و سرمایه زیادی است

 

 

 راه‌ اندازی رستوران در کانادا از طریق فرانچایز و نمایندگی

 یکی دیگر از راه‌های برپایی یک کسب و کار، راه‌اندازی رستوران در قالب نمایندگی و فرانچایز است. حتماً تابحال با نام‌هایی مانند مک‌دونالد، کی.اف.سی و ساب‌وی مواجه داشته و آن‌ها را می‌شناسید. این برندها شهرتی جهانی داشته و در سراسر جهان از جمله کانادا شعبه دارند. شما می‌توانید برای راه‌اندازی رستوران به سراغ این برندها رفته و در واقع رستوران خود را به یک نمایندگی از این برندها بدل کنید. هرچند این مستلزم سرمایه زیاد و درگیر شدن با مراحل قانونی بیشتری است اما درآمد حاصل از آن به مراتب بیشتر است. تصمیم‌گیری در مورد این مسئله هم از جنبه حقوقی و هم از جنبه مالی تا حدودی سخت پیچیده است. به طور مثال اگر شما قصد دارید که یک نمایندگی از مک‌دونالد بگیرید باید سرمایه‌گذاری معادل با 1 تا 2.2 میلیون دلاری داشته و هزینه‌ای معادل با 45 هزار دلار برای ثبت نمایندگی بپردازید. پس از پرداخت این مبلغ، شما باید 4 درصد سود حاصل از فروش خود را به برند مک‌دونالد پرداخت کنید. البته برخی هزینه‌های جانبی دیگر نیز تحت عناوین مختلفی باید به برند اصلی پرداخت شوند. امتیازهای مک‌دونالد که در این مثال از آن یاد شد با تعهدی دو سویه و 25 ساله اعطا خواهند شد پس الزامی است تا پیش از راه‌اندازی رستوران در قالب نمایندگی چنین برندی، حتماً در مورد تمام جوانب آن کسب اطلاع کرده و با مشاور حقوقی خود مشورت کرده باشید. شاید با ورود به این تعهد دیگر نیازی به انجام اموری مانند بازاریابی نداشته باشید اما در نهایت شما در تعهدات متعددی در قبال برند اعطاکننده نمایندگی مسئول هستید و باید از آن‌ها پیروی کنید.

 

 

برند مک دونالد کانادامک‌دونالد برندی جهانی و موفق در سطح کاناداست

 

 

 سازمان مهاجرتی کاناداپاس (visa724.com)، به مدیریت عاملی عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا، آقای مهیار حلاج پور با داشتن مجوزهای لازمه از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران و مجوز رسمی از  ICCRC ، تا بحال صدها پرونده موفق و قانونی مهاجرتی داشته است.

 

 همراهان گرامی، برای بهره مندی از ارزیابی تخصصی شرایط شما، اقدام به تکمیل  فرمهای ارزیابی رایگان نمایید، یا اگر قصد جدی برای مهاجرت یا دریافت ویزا دارید؛ می‌توانید به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه نمایید تا از مشاوره عضو رسمی شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا بهره مند شوید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه درباره ما و مطالعه آن، اطلاعات تماس دفاتر ما را دریافت نموده و از اعتبار و مجوزهای ما اطمینان حاصل نمایید.

 

 

 

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

>  استارت آپ ویزای کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

> کار آفرینان موفق کانادا

>  نحوه ی کاریابی در کانادا

> سرمایه گذاری در نیوبرانزویک کانادا

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


فرمهای ارزیابی رایگان
مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- سازمان حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

با مدیریت، مهیار حلاج پور عضو رسمی قانونگذاری مشاورین مهاجرت کانادا

دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران

دارای مجوز ICCRC (شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا).

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

25 Sheppard Avenue West
suite 300
M3n 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

 

ارتباط مستقیم و رایگان با دفتر کانادا از شماره تهران:

02182802280 (پاسخگویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

واتساپ دفتر کانادا:

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

 

دفتر تهران: 

02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 18:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه ها: 10 الی 14:00)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

 

بدلیل مشکلات بیماری، تا اطلاع ثانوی، از برگزاری جلسات حضوری در دفاتر ایران معذوریم. می‌توانید با شماره های تماس در ارتباط باشید.

 

> برای بهره مندی از تخفیفات و اخبار جدید مهاجرت، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.