در این مطلب که توسط کارشناسان ما تهیه شده است به معرفی کلی 10 دانشگاه برتر کانادا پرداخته شده است. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در مورد دانشگاه‌ها، موقعیت آن‌ها، رتبه‌بندی جهانی، نحوه اقامت، هزینه‌های تحصیل و زندگی و مهم‌تر از همه نحوه‌ی دریافت پذیرش و بورس‌های تحصیلی این دانشگاه‌ها، به مطلب مربوط به هر دانشگاه مراجعه کنید.

دانشگاه‌های برتر کانادا

کانادا کشوری است که چندین دانشگاه برتر جهان را در خود جای داده است. در سال 2019، 27 دانشگاه کانادا در لیست برترین دانشگاه‌های جهان قرار گرفتند. کانادا با داشتن 9 دانشگاه در بین 200 دانشگاه برتر جهان موقعیت تحصیلی به‌سزایی برای شما فراهم می‌کند.

در مقایسه با آمریکا، انگلستان، استرالیا، تحصیل در کانادا ارزان‌تر است و هم‌چنین فرآیند گرفتن پذیرش در دانشگاه‌های این کشور به مراتب راحت‌تر است.

براساس آمار سازمان بررسی دانشجویان بیش از 90% از دانشجویان از شرایط تحصیل خود راضی بودند و بیش از 95% آن‌ها کانادا را به‌عنوان مقصد تحصیلی پیشنهاد می‌کنند.

دانشگاه تورنتو کانادا

1. دانشگاه تورنتو

این دانشگاه توسط کلیسای انگلستان کنترل می‌شود و اولین دانشگاه تأسیس شده در مستعمره‌ بالای کانادا است و از نظر سیستم دانشگاهی بسیار شبیه به دانشگاه‌های معتبر انگلستان است.

دانشگاه تورنتو دارای پیشرفت‌های پیشگامانه‌ای است، از جمله آنها می‎‌توان به اولین انتشارات دانشگاهی کانادا، اولین دانشکده علوم جنگل در این کشور و تبدیل شدن به اولین دانشگاه کانادایی برای رسیدن به بیش از 1 میلیارد دلار (586 میلیون پوند) کمک هزینه اشاره کرد.

اقدامات آموزشی آکادمیک در دانشگاه، از جمله دانشکده منتخب ادبیات و نظریه ارتباطات تورنتو، نظریه تکمیل NP در علوم رایانه و تحقیقات در زمینه درمان از طریق سلول‌های بنیادی در این دانشگاه کلید خورده است.

دانشگاه تورنتو در مرکز شهر شامل چندین ساختمان تاریخی و حیاط هایی است که رقیب بهترین‌های اروپا است.

دانشگاه دارای بیش از 700 مدرک کارشناسی و 200 مدرک کارشناسی ارشد است و یکی از بهترین دانشگاه های دنیا در زمینه‌ی پزشکی است.

از جمله فارغ التحصیلان برجسته این دانشگاه می‌توان به پنج نخست وزیر کانادا و نویسندگان مطرحی همچون مایکل اونداکت و مارگارت اتوود اشاره کرد. دانشگاه در مجموع دارای 10 برنده جایزه نوبل است.

> اطلاعات تکمیلی در خصوص دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه تورنتو کانادا <

دانشگاه بریتیش کلمبیا

2. دانشگاه بریتیش کلمبیا

به عنوان قدیمی ترین دانشگاه استان، دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) یکی از رقابتی ترین دانشگاه‌ها در کانادا است.

دانشگاه دو پردیس دارد: یکی در ونکوور و یکی در کلوونا. پردیس اصلی در ونکوور در نزدیکی چند ساحل قرار دارد و دارای منظره‌ی چشم‌گیری از کوه‌های شمالی است.  در محوطه دانشگاه تعدادی باغ گیاه شناسی و همچنین یک مرکز هنری مشهور وجود دارد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا تعدادی بورس تحصیلی، از جمله بورس بین المللی دونالد ورانگ برای کشورهای آسیب دیده جنگی  برای دانشجویان ارائه می دهد.

دانشگاه دارای هشت جایزه نوبل، 71 دانشمند و 65 مدال المپیک است. 12 دانشکده در پردیس ونکوور و 7دانشکده در پردیس کلوونا قرار دارند.

سه تن از نخست وزیران کانادا در این دانشگاه تحصیل کرده اند، از جمله جاستین ترودو، نخست وزیر فعلی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی این دانشگاه است.

> اطلاعات کامل مراحل دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه بریتیش کلمبیا کانادا <

دانشگاه مک گیل کانادا

3. دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل تنها نهاد کانادایی است که در مجمع جهانی رهبران دانشگاهی، که متشکل از سران 26 موسسه آموزش عالی برتر جهان است، نمایندگی می‌کند.

این دانشگاه در سال 1821 تأسیس شد و محوطه اصلی در کوهپایه در مرکز شهر مونترال مستقر است. بیشتر ساختمان های دانشگاه در پردیس  پارک مانندی هستند، که در آن بسیاری از دانشجویان سال اول نیز زندگی می‌کنند.

تمام ساختمان‌های اصلی با استفاده از آهک خاکستری محلی ساخته شده و به محوطه زیبایی قابل توجهی می‌بخشد.

در سال 1829، مک گیل اولین دانشکده پزشکی کشور را تأسیس کرد و تا به امروز دانشگاه دارای نمرات بالای قابل توجهی در رتبه بندی جهانی در موضوعات پزشکی است.

این دانشگاه بیش از 300 مدرک را به بیش از 30،000 دانشجو از 150 کشور ارائه می‌دهد که آن را به عنوان یکی از مؤسسات بین المللی کانادا مطرح می‌کند.

لئونارد کوهن خواننده و ترانه‌سرای مشهور و بازیگر ویلیام شاتنر فارغ التحصیلان مک گیل هستند.

> اطلاعات تکمیلی چگونگی دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مک گیل کانادا <

دانشگاه مک مستر کانادا

4. دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر در استان همیلتون ایالت اُنتاریو قرار دارد و دارای پردیس اصلی به مساحت 121 هکتار زمین در نزدیکی باغ گیاه شناسی سلطنتی هامیلتون است.

این دانشگاه به نام ویلیام مک مایستر، سناتور کانادا و بانکدار برجسته ای که به مبلغ 900000 دلار کانادا برای تأسیس این نهاد اهدا کرده است، نام‌گذاری شده است.
مدرسه پزشکی مک مستر در سطح جهانی مشهور است و همچنین دارای دانشکده های مهندسی، اقتصاد، علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه است. این دانشگاه تأکید قوی بر تحقیقاتی دارد که هدف آن برخی از نیازهای فوری در جامعه، به ویژه در زمینه علوم بهداشتی است که شامل تحقیقات در حوزه سلول های بنیادی و سرطان است که سطوح پوست انسان را به سلول های خونی تبدیل کرده که می تواند محدودیت اهداکنندگان خون را کاهش دهد.

دانش آموزان و اعضای هیئت علمی از بیش از 90 کشور جهان هستند و دانشگاه دارای حدود 70 توافقنامه تبادل بین المللی با دانشگاه های سراسر جهان است.

> اطلاعات کامل درباره نحوه ی دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مک مستر کانادا <

دانشگاه مونترال کانادا

5. دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال دومین دانشگاه بزرگ کشور است که تعداد دانشجویان آن بیش از 41000 نفر است و یک چهارم دانش آموزان از ملیت‌های دیگر هستند.

پردیس اصلی دانشگاه مونترال در دامنه های کوه سلطنتی واقع شده است. ساختمان مرکزی این برج به سبک Art Deco ساخته شده است.

هفتاد و چهار درصد از دانشجویان در مقطع کارشناسی هستند. ورزش در دانشگاه محبوب است و تیم‌ها در رشته‌های بدمینتون، فوتبال کانادایی و هاکی، رقابت می‌کنند.

بسیاری از رهبران کسب و کارهای مشهور از جمله لوئیس آر شنورت فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند،  همچنین نخست وزیر سابق پیتر ترودو و 10 نفر از نخست وزیران کبک در میان فارغ التحصیلانش این دانشگاه دیده می‌شوند.

> اطلاعات تکمیلی در خصوص دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مونترال کانادا <

دانشگاه آلبرتا کانادا

6. دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا یک نهاد عمومی است که در سال 1908 تأسیس شد. این مرکز آموزشی واقع در استان آلبرتا در غرب کانادا بوده و حدود 80 درصد از دانشجویان این دانشگاه در سطح کارشناسی تحصیل می کنند. این دانشگاه از پنج پردیس دانشگاهی تشکیل شده که چهارتا از آن ها در شهر ادمونتون قرار دارد؛ از جمله پردیس شمالی اصلی که حدود 50 بلوک شهری را پوشش می دهد. سایت پنجم دانشگاه، پردیس آگوستانا، تقریبا یک ساعت از شهر ادمونتون فاصله داشته و در شهرستان کامروز واقع شده است. در حدود 1000 دانشجو در پردیس آگوستانا در زمینه هنر و علوم لیبرال مشغول به تحصیل اند.

این دانشگاه در زمینه های مختلفی نظیر هنر، تجارت، مهندسی و پزشکی دانشجو می­پذیرد. زبان آموزش آن انگلیسی است؛ به استثنای پردیس سنت ژان دانشگاه که فرانسوی زبان است.

بیش از 20 درصد دانشجویان دانشگاه آلبرتا از دانش آموزان بین المللی هستند و هزینه های تحصیل برای این دانش آموزان بیشتر است. تقویم تحصیلی این دانشگاه شامل ترم های پاییز و زمستان بوده و نیز ترم های کوتاه تر و اختیاری بهار و تابستان است. محل سکونت برای دانشجویان مقطع کارشناسی و فارغ التحصیل در ادمونتون و نیز آگوستانا در دسترس است.

دانشگاه آلبرتا با موسسات تحقیقاتی مهم مانند موسسه ملی چند رشته ایِ نانوتکنولوژی، همکاری می­کند. این دانشگاه همچنین دارای بیش از 400 قرارداد تحقیق، تدریس و مبادله با سایر دانشگاه ها و سازمان های سراسر جهان مانند دانشگاه مونیخ در آلمان و دانشگاه استرالیا غربی است.

> اطلاعات تکمیلی در خصوص دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه آلبرتا کانادا <

دانشگاه واترلو کانادا

7. دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو یک موسسه دولتی است که در سال 1957 تاسیس شد. پردیس کانادایی اصلی این دانشگاه در واترلوی انتاریو قرار داشته که از دریاچه های بزرگ و مرز ایالات متحده خیلی دور نیست. این دانشگاه همچنین دارای پردیس های دیگر در نزدیکی کمبریج، کیشنر و استراتفورد است. بیش از 30،000 دانشجو در این دانشگاه حضور دارند. هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی به طور کلی بالاتر است، گرچه برای تعداد انگشت شماری از دانشجویان کارشناسی ارشد، میزان شهریه برای دانشجویان داخلی و خارجی یکسان است. محل سکونت برای هر دو دسته از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد در دسترس است.

دانشگاه دارای شش بخش اصلی دانشگاهی است: علوم بهداشت کاربردی، هنر، مهندسی، محیط زیست، ریاضی و علوم. پردیس اصلی دارای چهار کالج – کالج دانشگاهی کنراد گربل، کالج دانشگاهی رنیسون، دانشگاه سنت جروم و کالج دانشگاهی سنت پائول- است که در آن دانش آموزان می توانند مدرک دانشگاه واترلو را از طریق یک جامعه دانشگاهی کوچک تر دریافت کنند.

زبان آموزش انگلیسی است و تقویم دانشگاهی شامل سه ترم است. بسیاری از دانشجویان دانشگاه در یک برنامه کارآفرینی شرکت می کنند که به آنها این امکان را می دهد که ترم های تحصیلی را با ترم هایی که به صورت همکاری عملی گذرانده شده، جایگزین کنند.

بیش از 120 زمینه ی مطالعاتی کارشناسی در واترلو امکان ترم به صورت همکاری عملی را دارند. این دانشگاه همچنین مدارج تحصیلی مشترک با دانشگاه های مختلف در چندین کشور از جمله دانشگاه سینگهوا چین، دانشگاه ملی چیاو تانگ تایوان و دانشگاه وارویک انگلستان، را ارائه می­کند. نمونه ای از موسسات تحقیقاتی دانشگاه شامل موسسه تحقیقات خودرو و مرکز کوانتوم- نانو مایک و اوهلیا لازاریدیس می باشد.

> اطلاعات کامل درباره اخذ پذیرش از دانشگاه واترلو کانادا <

دانشگاه اوتاوا کانادا

8. دانشگاه اتاوا

کالج بایتاون در سال 1848 توسط نهاد مذهبی “اراده ی مریم مقدس” به عنوان یک کالج کاتولیک دو زبانه تاسیس شد؛ از همان ابتدا دانشجویان به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی در این دانشگاه تحصیل می­کردند.

در سال 1866، کالج اوتاوا که اخیرا تغییر نام داده شد، توسط مقامات سلطنتی به صورت دانشگاه تغییر کاربری داد. در سال 1965، این نهاد مذهبی اداره ی این دانشگاه را واگذار کرده و این دانشگاه به صورت یک موسسه ی سکولار دارای بودجه ی ایالتی درآمد.

دانشگاه اتاوا مرکز حیاتی، مشغول و پر جنب و جوش برای درک و پیشرفت انسان است که یک تجربه آموزشی برتر را ارائه می­دهد. هدف اصلی این مجموعه، رفع مسائل جامعه و تعهد به ارائه یک تجربه یادگیری در بالاترین درجه است.

> اطلاعات دقیق درخصوص دریافت پذیرش از دانشگاه اتاوا کانادا <

دانشگاه اونتاریو غربی کانادا

9. دانشگاه اونتاریو غربی

از آنجایی که اولین ورودی آن در سال 1883 فارغ التحصیل شد، این دانشگاه تبدیل به یک مرکز پر جنب و جوش برای یادگیری شد. امروزه از طریق 12 دانشکده و سه دانشکده وابسته، بیش از 36،000 دانشجو در بیش از 400 تخصص در این مرکز تحصیل میکنند.

این دانشگاه در زمینه کسب و کار، از زمان تاسیسش، به دلیل ساختن مدرنترین مدرسه ی کسب و کار توسط ریچارد آوی در سال 2012 و افتتاح اولین پردیس مدارس تجاری در هنگ کنگ در سال 1998، در داخل و خارج از کانادا، پیشگام بوده است. این دانشگاه، از نظر پیشرفت پزشکی نیز به نوآوری ادامه داده تا زمانی که واکسن HIV توسط دکتر چیل یونگ کان به تصویب اداره غذا و داروی ایالات متحده برای شروع آزمایشات انسانی در سال 2012، رسید.

این دانشگاه دانشجویان را در زمینه های گسترده ای جذب کرده و از 117 کشور جهان در کلاس درس آن شرکت می کنند و نیز در خارج از کشور جهت تحقیقات و فرصت های داوطلبانه برای گسترش دیدگاه ها و دانش، تحصیل می کنند. دانشجویان دانشگاه اونتاریوی غربی، تعادلی بین پیشرفت تحصیلی، فرصت های ورزشی و امور داوطلبانه و مشارکت اجتماعی ایجاد میکنند که این امر جوامع قوی ای را به وجود می آورند که این آمار بیش از 277،000 فارغ التحصیل در سراسر جهان را شامل می­شود.

دانشگاه انتاریوی غربی مجموعه ی کاملی از رشته ها را ارائه داده که در زمینه ی 3 رشته در بین 50 تای برتر جهان است. با سرمایه گذاری سالانه تحقیقاتی 235 میلیون دلاری، محققان این دانشگاه به منظور اطلاع رسانی به مقامات سیاسی و به اشتراک گذاری دانش در سطح جهانی کار می کنند. بیش از 60٪ از انتشارات پژوهشی شامل همکاری های بین المللی می شوند.

> اطلاعات جامع در خصوص نحوه دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه اونتاریو غربی کانادا <

دانشگاه کلگری کانادا

10. دانشگاه کلگری

دانشگاه کالگری دانشگاه پیشگام نسل بعدی کانادا است؛ یک موسسه ی آموزشی جوان که تغییر و فرصت را با یک نگرش کارآمد در یکی از شهرهای مهم کانادا بررسی می کند. این دانشگاه دارای جهت گیری استراتژیک مشخص بوده و تا سال 2016 به یکی از پنج دانشگاه برتر دانشگاه کانادا تبدیل شده، که مبتنی بر یادگیری و تدریس نوآورانه است.

دانشگاه کالگری برای حمایت از صنایع و کسب و کار در سطح محلی، ملی و بین المللی تلاش کرده تا به جامعه خدمت کند و ارزش های خود را بازتاب دهد، در حالی که برای یافتن راه حل هایی برای برخی از چالش برانگیزترین مشکلات امروز جامعه نیز تلاش می­کند. دانشگاه کلگری به عنوان یکی از موسسات بزرگ تحقیقاتی کانادایی دارای 14 دانشکده، 53 بخش و بیش از 200 رشته ی آموزشی است.

دانشگاه کلگری نیز دارای 77 مرکز تحقیقاتی کانادایی است و 325 میلیون دلار درآمد حاصل از تحقیقات حمایتی را در سال 2013-2014 کسب کرده است و 85 مرکز تحقیقاتی را برای ایجاد دانش در زمینه هایی از جمله بهداشت، علوم اجتماعی، کسب و کار و انرژی و محیط زیست در اختیار دارد. دانشگاه کلگری بر مبنای تغییرات تحول آفرین است که توسط چشم انداز و برنامه های معین هدایت می شود.

در میان دانشگاه های کمتر از 50 سال، این دانشگاه در حال حاضر رتبه اول در کانادا و در میان 10 دانشگاه برتر در سراسر جهان در رتبه بندی QS قرار دارد.

> اطلاعات تکمیلی در خصوص دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه کلگری کانادا <

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

وکیل مهاجرت کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

9 + 7 =

نظرات و سوالات شما

۳ دیدگاه

 1. علی حسنی

  برای اتباع افغانستانی هم ویزا صادر میکنید

  پاسخ دهید
 2. محمد خالصه

  سلام و خسته نباشید من خانواده توانایی اسپورت یک سال دانشگاه و خورد و خوراک رو دارن آیا قطعا میتونم کار در کنار تحصیل پیدا کنم

  پاسخ دهید
 3. حسین

  سلام
  ما یه زوج هستیم که ۳۵ سال سن داریم و بدون فرزند با سطح زبان آیلتس ۶.۵
  سوالمون اینه که با توجه به گپ تحصیلی از زمان فارغ التحصیلی تا حالا امکان اخذ ویزای تحصیلی برای همسرم و به واسطه ایشان ویزای همراه برای من وجود دارد یا خیر؟
  التبه هر دومون آحرین مدک تحصیلی مون کارشناسی ارشد هستش.

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *