پذیرش دانشگاه واترلو و دریافت ویزای تحصیلی کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۲/۰۶/۲۰

 

نحوه پذیرش دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

  پذیرش در دانشگاه‌های کانادا در ابتدا مستلزم داشتن گذرنامه معتبر و ویزاست که نحوه تهیه آن رادر مطالب قبلی ذکر کرده‌ایم. اما درمورد اجازه‌نامه تحصیل در کانادا که باید به‌صورت اینترنتی درخواست تحصیل در کانادا را بدهید برای ثبت پذیرش در دانشگاه واترلو پس از ثبت‌نام و اسکن و ارسال مدارک از جمله ریز نمرات، اعتبارات علمی، مقالات علمی، دعوتنامه استاد و ... باید در آزمون زبان و ورودی این دانشگاه پس از پذیرش مدارکتان شرکت نمایید. اگر به هر دلیلی مدارک شما ناقص بود یا پذیرفته نگردید عدم تایید آن برای شما ارسال می‌گردد.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید نکات بسیار مهمی را بدانید که توصیه می شود، حتما مطلب تحصیل در کانادا را مطالعه بفرمایید.

 

نحوه پذیرش دانشگاه واترلو

 

هزینه تحصیل در دانشگاه واترلو

رشته‌های تحصیلی دانشگاه واترلو بیشتر رشته‌های مهندسی بوده و دانشگاه واترلو به همین سبب به دانشگاه مهندسی شهرت دارد. هزینه تحصیل در رشته‌های ریاضی حدود بیست و سه هزار دلار و در رشته‌های هنر تقریبا بیست و چهار هزار دلار می‌شود و هم‌چنین در رشته‌های مهندسی نیز حدودا سی و دو هزار دلار و در سایر رشته‌ها سالیانه بیست و یک هزار دلار  می‌گردد. این هزینه‌ها را باید با هزینه‌های زندگی در کانادا که حدودا پانزده هزار دلار در سال می‌شود جمع کرده و هزینه تحصیل در کانادا را برآورد کرد.

 

دانشگاه واترلو

 

رشته‌های تحصیلی دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو همانطور که قبلا هم گفتیم دارای شش دانشکده به شرح زیر است: دانشکده علوم، ریاضیات، مهندسی، هنر، محیط زیست و بهداشت کاربردی که در این دانشکده‌ها رشته‌های حسابداری، مردم شناسی، ریاضیات کاربردی، معماری، امور بین‌الملل، بیوشیمی، زیست شناسی، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، فرهنگ و مطالعات زبان و سایر رشته‌های این دانشگاه که می‌توانید در وب سایت این دانشگاه به آن ها دسترسی پیدا کنید، به تحصیل مشغول گردید.

 

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

 

زمان و طول تحصیل در دانشگاه واترلو

مدت زمان تحصیل در هر دانشگاه به تناسب رشته‌ای که انتخاب کرده‌اید مشخص می‌شود. لذا بعضی دانشجویان در بعضی از رشته‌ها حدود چهار سال تحصیل می‌کنند و برخی دیگر سه سال درس می‌خوانند. در دوره دکتری و تخصص نیز همین‌گونه است. بیشتر رشته‌های تحصیلی تقریبا دوسال به طول می‌انجامد، اما تخصص در بعضی رشته‌ها سه سال و یا چهار سال طول می‌کشد تحصیل در دانشگاه واترلو نیز به همین صورت است. برای کارشناسی برخی از دانشجویان ترم تابستانه را که اواخر خرداد ماه شروع می‌شود نیز انتخاب می‌کنند تا طول تحصیلشان کوتاه‌تر گردد. دانشجویان برای دوره اول در ماه سپتامبر ثبت‌نام تحصیلی می‌کنند و در ترم پاییزه مشغول به تحصیل می‌گردند.

 

university of waterloo

 

اعتبار دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو نیز یکی از دانشگاه‌های کاناداست که از لحاظ علمی و پژوهشی در سطح بالایی قرار دارد. این دانشکده عموماً بخاطر رشته‌های علوم رایانه و رشته‌های مهندسی بین همه محبوبیت و شهرت زیادی دارد. این دانشگاه نیز بین صد دانشگاه برتر جهانی قرار دارد و در کانادا نیز رتبه دهم را داراست. تعداد دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی حدود بیست و هفت هزار نفر بوده و دانشجویان در حال تحصیل در دوره تکمیلی حدود پنج هزار نفر هستند. این دانشگاه به دلیل برنامه‌های کارآموزی که دارد شهرت بسیار زیادی دارد.

 

 

روشهای مهاجرتی کانادا بسیار است و ممکن است که مهاجرت تحصیلی تنها راه مهاجرت نباشد، از این رو پیشنهاد می شود که صفحه روشهای مهاجرت به کانادا را به دقت مطالعه بفرمایید. همچنین اگر به دنبال ارزانتری روش مهاجرت به کانادا هستید صفحه اکسپرس انتری را مطالعه بفرمایید

 

شرایط دریافت بورسیه دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

سطح بالای علمی در دانشگاههای کانادا و رقابتهای علمی بین آنها، دانشگاه‌ها را بر آن داشته تا به دانشجویان خود بورسیه‌هایی بدهند که این بورسیه در صورتی که در دانشگاه واترلو دانشجوی تمام وقت باشید، نیاز مالی داشته باشید و همچنین رتبه علمی بالایی داشته باشید به شما تعلق می‌گیرد که برای هر ترم زمان معینی برای درخواست آن وجود دارد و در ترم‌های بالاتر بر حسب نمره و معدل این دانشگاه هرسال به تعدادی از دانشجویان کمک هزینه مالی می‌دهد.


آشنایی با دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در شهر واترلو قرار دارد و در رشته‌های رایانه و مهندسی مطرح است. این دانشگاه دارای 6 دانشکده و ده مدرسه است. دانشگاه واترلو در سال 1957 تاسیس شده و دانشگاهی دولتی است. رنگ این دانشگاه زرد و مشکی بوده و دارای انجمن‌های متعدد از جمله کتابخانه‌های کانادا، انجمن تحقیقاتی کانادا، ورزشی، مطبوعات دانشگاه‌های کانادا و انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها است.

آدرس اینترنتی دانشگاه واترلو:  www.uwaterloo.ca

 

شهرت دانشگاه واترلو در جوامع بین المللی

دانشگاه واترلو در عین ناباوری در حدود 95 درصد ورودی دانشجویان را در میان دانشگاه‌های کانادا به نام خود کرده است. ممکن است در ابتدا کمی عجیب بنظر برسد اما خوب است بدانید به تازگی هیئت مدیره دانشگاه اعلام کرده است که درصدد هستند تا این رقم را به بالاترین حد برسانند!

به نقل از روزنامه نیویورک تایمز دانشگاه واترلو یکی از بهترین و برترین دانشکده‌های جهان در زمینه فناوری است. شاید به همین دلیل است که با استعدادترین فارغ التحصیلان رشته‌های مهندسی و کامپیوتر دنیا از این دانشگاه هستند.

 

تحصیل در کانادا

 

در همین راستا دانشگاه واترلو هر ساله میزبان بزرگ‌ترین رویداد استعدادیابی در رشته‌های ریاضی و کامپیوتر است. دانشکده ریاضیات واترلو دارای 8 هزار دانشجو از سراسر دنیا است و تنها در این رشته با 250 مدرس همکاری می‌کند. علوم کامپیوتر، علوم داده، هوش مصنوعی و ریاضیات محض و کاربردی از جمله رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه است.

برای افرادی که پس از تحصیل در کانادا، قصد اقامت در این کشور را دارند، دانشگاه واترلو بیشترین میزان همکاری بین فارغ التحصیلان خود و کارفرماها را در کانادا به ثبت رسانیده است.

حتی کارفرمایان از دیگر نقاط جهان نیز برای جذب دانشجویان واترلو تردید ندارند. می‌توان نتیجه گرفت که با تحصیل در دانشگاه واترلو آینده شغلی خود را تضمین خواهید کرد. در این برنامه دانشجویان دوره‌های تحصیلی خود را با شرایط کار و البته حقوق جایگزین کرده و با دو سال تجربه کاری فارغ التحصیل خواهند شد.‌

 

دانشگاه ریاضیات واترلو

 

دانشگاه واترلو بیشترین تعداد فارغ التحصیل را در کشور کانادا به نام خود ثبت کرده است. این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه مهندسی در کانادا را دارد که تعداد ده هزار دانشجو در آن تحصیل می‌کنند. دانشگاه مهندسی واترلو 55 رشته تحقیقاتی در این زمینه را پشتیبانی می‌کند. از دیگر مراکز مهم دولت کانادا که توسط این دانشگاه تاسیس شده عبارتند از:

  • بزرگ‌ترین مرکز تحقیقات خودرو کانادا
  • موسسات مطالعه پلیمرهای جدید
  • فناوری نانو و انرژی‌های پایدار

 

نکته پایانی

از جمله افتخارات دانشگاه برای افرادی که تحصیل در کانادا را انتخاب کرده اند، تجربه کاری دو ساله افراد است که سبب شده پس از فارغ التحصیلی برای کار آماده‌تر از دیگر گروه‌های تحصیل کرده باشند.

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

 

مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


امیر حاجی محمدی :

باسلام من لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران با معدل 17 دارم ودر آزمون تافل نمره 98 گرفتم نمره ردینگ 24 و اسپکینگ 21 گرفتم با این شرایط میتوانم به دانشگاه واترلو درخواست بدهم

سلام

به بررسی بیشتری نیاز است لطفا با شماره های مندرج درسایت تماس بگیرید.

https://visa724.com/تماس-باما

محمد :

با سلام و عرض ادب. من کارشناسی ارشد عمران سازه از دانشگاه علم و صنعت هستم ، تو سال 2010 هم عضو انجمن ریاضیدانان جوان بودم و توی آزمون بین المللی نفر هفتم شدم و بورسیه ای از طرف دانشگاه واترلو برام اومد . میخواستم بپرسم چجوری میشه برای دکتری اپلای کنم ؟ ممنون

با درود

 با شماره های پشتیبانی ما در تماس باشید.

Alireza sohrabi :

سلام من ترم 3 کاردانی رشته الکتروتکنیک(برق) دانشکده مهاجر اصفهان هستم میخواستم ببینم برای بورسیه شدن در دانشگاه واترلو کانادا چه کارهایی باید انجام بدم؟ باید حتما کارشناسی رو بگیرم و بعد اقدام کنم یا همین الان میتوانم؟؟

با درود 

باید از یک استاد تاییدیه دریافت کنید

 

surena :

سلام دانشکده هنر رشته موسیقی هم داره؟ میششه بگید شامل چه رشته هایی میشه؟

ایمان الیاسیان :

باسلام راجع به نحوه اخذ بورسیه و شرایط ان و اپلای در دانشگاه واترلو را شرح دهید ممنون

بورسیه را باید خودتان از طریق اساتید دانشگاه اقدام بفرمایید

mansoureh nikian ghavidel :

من دانشجوی دکتری دانشگاه علم و صنعت هستم در رشته مهندسی صنایع. ارشد در دانشگاه پیام نور تحصیل کردم. آیا این امکان برای من وجود دارد که به دانشگاه های خوب مثل واترلو کانادا برای تحصیل برم و من را بپذیرن. با تشکر

اگر مدارک توسط wes تایید شود و دیگر شرایط را داشته باشید، بله

محمد جواد مظلوم پور :

من 14 سالمه و در مسابقات بین المللی ریاضیات دانشگاه واترلو شرکت کردم ایا میتوانم از طریق این مسابقه بورسیه تحصیلی بگیرم؟

اگر بتونید تاییده استاد یا دانشگاه رو بگیرید، بله

ساغرمرادي :

چگونه بورسيه تحصيلي بگيرم

علي خوش عمل :

با سلام 1- براي مستر در رشته عمران چه گرايشهايي در دانشگاه واترلو موجود است؟ 2- حداقل نمره زبان براي پذيرش اينترنشنال استيودنت در مقطع مستر براي دانشگاه واترلو چه مقدار است؟ 3- آزمون تافل مناسب تر است يا تافل؟ 4- داشتن معدل كل بالا در مقطك كارشناسي (حدود 19) در پذيرش چه ميزان موثر است؟ با تشكر

باید به سایت دانشگاه مراجعه بفرمایید

مهناز رستم نژاد :

سلام وقتتون بخیر میخواستم ببینم با مدرک لیسانس زیست با معدل 15 و یک گواهینامه شرکت در المپیاد ریاضی که از دانشگاه واترلو تو سال 2009 دارم میتونم بورسیه این دانشگاه رو بگیرم؟

برای دریافت بورسیه های تحصیلی باید تاییدیه یک استاد کانادایی را دریافت کنید

امیرحسین :

سلام خسته نباشید می خواستم بدونم چطور می تونم در آزمون های دانشگاه waterloo شرکت کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

به وبسایت دانشگاه مراجعه فرمایید

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز وزارت گردشگری ایران (بنام سالی گشت پارس به ش.ث: 461992)

- مجوز رسمی مشاور مهاجرت کانادا، دکتر شهروز بهرامی اصل: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد) بنام ویزا724

- مجوز دفتر فعال حقوقی و مشاور املاک، در امارات (دبی) بنام الیزیاگروپ

 

دفتر ایران (تهران): 

تلفن‌های ثابت:

02122913141 02122223173 / 02122226298

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 / 09961042050 

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

 

آدرس: میرداماد؛ میدان مادر (محسنی)، برج بیژن، طبقه 7 واحد 6

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office  :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

 

دفتر امارات (دبی):

DUBAI Office  :

Dubai sheikh zayed road AlQuoz3 RAK bank Building office

 

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: شرایط مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

شرایط و هزینه ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس / خرید ملک در دبی

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی / تورنتو / ونکوور

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.