همه چیز درباره شهر کبک در کانادا (شرایط زندگی و هزینه ها)

شهر کبک واقع در کرانه رود سنت لارنس در کانادا است. شهر کبک ( Ville de Québec ) که به دلیل معماری کلاسیک و اروپایی اش شناخته شده است، دومین شهر پرجمعیت استان پس از مونترال و یازدهمین شهر پرجمعیت کانادا است. دیوارهای محصور شده شهر تاریخی کبک تنها دیوارهایی هستند که در شمال آمریکای شمالی پابرجا مانده اند و در سال 1985 به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شدند.

تاریخچه شهر کبک

تاریخچه شهر کبک کانادا

در 3 ژوئیه 1608، ساموئل دی شامپلین شهر کبک را به افراد معرفی کرد و تا سال 1665، بیش از 500 نفر در آن شهر ساکن شدند. در سال 1759، شهر کبک توسط انگلیس تصرف شد و تا سال 1760 انگلیس آن را کنترل می کرد، در آن زمان، فرانسه توانست کنترل این شهر را بدست آورد. با این حال، در سال 1763، فرانسه شهر کبک را مجدد به انگلیس واگذار کرد!
جنگ بر سر شهر کبک در جریان انقلاب آمریکا به عنوان بخشی از تلاش برای آزادسازی شهر از کنترل انگلیس رخ داد اما نیروهای انقلابی شکست خوردند. این منجر به تجزیه آمریکا شد و کانادا به جای پیوستن به کنگره قاره برای عضویت در ایالات متحده، تحت اختیار انگلیس باقی ماند.
در سال 1840 ، کانادا به رسمیت معرفی شد. در سال 1857 ، ملکه ویکتوریا اتاوا را به عنوان پایتخت کانادا در حاشیه شهر کبک انتخاب کرد که سپس به مرکز استان کبک تبدیل شد.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت به انگلستان

جمعیت، اقتصاد و فرهنگ کبک

امروزه شهر کبک یکی از بزرگترین شهرهای کانادا است. در سال 2016 ، جمعیت آن 531.902 نفر بوده است و سالانه به جمعیت این شهر افزوده می شود. زبان بیشتر مردم شهر فرانسه است. انگلیسی زبانان بومی تنها 1.5 درصد از جمعیت شهر را تشکیل می دهند. این شهر به 34 منطقه و شش بخش تقسیم شده است.
بیشتر اقتصاد این شهر بر اساس حمل و نقل، جهانگردی و بخش خدمات است. عمده ترین محصولات صنعتی شهر کبک شامل کاغذ، مواد غذایی، اقلام فلزی و چوبی، مواد شیمیایی و الکترونیکی است.
شهر کبک یکی از پربازدیدترین مکانهای کانادا است. توریست ها به دلیل جشنوارهای مختلفی که در این شهر وجود دارد در روزهای مختلف سال به این شهر سفر می کنند؛ محبوب ترین جشنواره در کبک کارناوال زمستانی است. این شهر همچنین دارای تعداد زیادی مکان تاریخی و همچنین موزه های متعدد است.

آب و هوای شهر کبک در کانادا

آب و هوای کبک

شهر کبک در امتداد رودخانه سنت لارنس کانادا و در حوالی محل تلاقی با رودخانه سنت چارلز واقع شده است. به دلیل قرارگیری در امتداد این آبراهه ها، بیشتر منطقه مسطح و کم ارتفاع است.
آب و هوای شهر به طور کلی مرطوب توصیف می شود. تابستان های کبک گرم و مرطوب است در حالی که زمستان ها بسیار سرد و اغلب باد می وزد. متوسط دما در جولای 77 درجه فارنهایت (25 درجه سانتیگراد) است؛ در حالی که متوسط کمترین درجه در ژانویه 0.3 درجه فارنهایت (-17.6 درجه سانتیگراد) است. میانگین برف سالانه حدود 124 اینچ (316 سانتی متر) است که این یکی از بالاترین میزان بارش برف در کانادا است.
شهر کبک دارای چهار فصل مشخص است و از نظر آب و هوا می تواند با مونترال، تورنتو یا شیکاگو مقایسه شود. این شهر در ماه دسامبر به یک شهر زمستانی سرد تبدیل می شود و دما تا حدود 17 درجه فارنهایت (-8 درجه سانتیگراد) کاهش می یابد، اما روزهای گرم در تابستان دما می تواند 80 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) نیز شود.

مطلب پیشنهادی: آب و هوای کبک

مطلب پیشنهادی: مونترال

خلاصه ای از هزینه های زندگی در شهر کبک کانادا:

متوسط هزینه اجاره مسکن در کبک کانادا: 1،259.25 دلار در ماه
اجاره آپارتمان یک خوابه: 1850 دلار در ماه
اجاره آپارتمان یک خوابه: ماهانه 1،273 دلار
اجاره دو خوابه، مشترک با یک هم اتاقی: 1712 دلار در ماه یا هر کدام 856 دلار
متوسط هزینه تلفن و اینترنت در کبک کانادا: 115.86 دلار در ماه
در کبک ارائه دهندگان عمده خدمات راجرز ، تلوس و بل برنامه های ماهانه بین 50 تا 60 دلار، برای 3 تا 6 گیگابایت داده و مکالمه نامحدود در کل کانادا را ارائه می دهند. یک ارائه دهنده خدمات ارزان تر، 6 گیگابایت داده با درخواست نامحدود تماس در سطح کانادا با قیمت 49 دلار خدمات ارائه می دهد.
میانگین همه اینها به 52.25 دلار می رسد.
متوسط هزینه ماهانه تلفن در کبک: 52.25 دلار
متوسط هزینه ماهانه اینترنت در کبک: 63.61 دلار
متوسط هزینه حمل و نقل در کبک کانادا: 211 دلار در ماه
هزینه های حمل و نقل در کبک برابر است با:
کرایه تک نفره بزرگسالان: 3.25 دلار
شارژ کارت ماهانه (دانشجویان): 51 دلار
کارت ماهانه (بزرگسالان): 85 دلار
متوسط هزینه های سلامتی و تناسب اندام در کبک کانادا: 87 دلار در ماه
دوچرخه سواری در کبک یکی از تفریحات پرطرفدار است و همچنین بسیاری افراد از آن به عنوان تمرین کاردیو استفاده می کنند! اما اگر افراد قصد استفاده از باشگاه های تناسب اندام را داشته باشند باید ماهیانه تقریبا 55 دلار هزینه کنند البته اگر از باشگاه های پیشرفته تر و مربیان معروف تری برنامه بگیرند این هزینه به 119 دلار در ماه افزایش می یابد.

برای اینکه راجع به هزینه ها در این شهر بیشتر بدانید می توانید به صفحه هزینه های زندگی در کبک مراجعه بفرمایید.

رانندگی در کبک

شبکه جاده کبک حدود 325000 کیلومتر وسعت دارد. در این شهر حدود سی بزرگراه و نزدیک به 200 جاده ملی، منطقه ای و محلی به هم متصل است. دولت کبک گواهینامه رانندگی را از کشورهای فرانسه زبان و انگلیسی زبان به رسمیت می شناسد. اگر گواهینامه شما به زبان دیگری است، باید مجوز رانندگی بین المللی را از کشور خود دریافت کنید.
برای تخمین مسافت و زمان سفر بین مکانهای کبک، می توانید از اپلیکیشن های مخصوص این مورد استفاده کنید؛ برای این موضوع می توانید به محتوای ما با عنوان اپلیکشن های کاربردی در کانادا مراجعه کنید!

سیستم مراقبت های بهداشتی در کبک کانادا

سیستم مراقبت های بهداشتی در کبک

سیستم مراقبت های پزشکی در سراسر استان کبک برای همه افراد در دسترس است. این برنامه تحت پوشش هیئت بیمه درمانی کبک اداره می شود. همه ساکنان کبک واجد شرایط این طرح هستند. طرح پزشکی استانی کلیه مراقبت های پزشکی ضروری را شامل می شود، از جمله درمان های خاص به عنوان مثال جراحی پلاستیک. قبل از مشورت با پزشکان یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی، بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها در برنامه بیمه سلامت استان شرکت می کنند یاخیر. در صورت عدم انجام این کار، شما ملزم به پرداخت هزینه خدمات ارائه شده از جیب خود خواهید بود.

مطلب پیشنهادی: راه اندازی کلینیک زیبایی در کانادا

جوانب مثبت و منفی زندگی در کبک

کبک به عنوان دومین استان پرجمعیت کانادا، از نظر شرایط زندگی و کیفیت زندگی چیزهای زیادی برای ارائه دارد. با این حال، به دلیل موقعیت جغرافیایی و سایر عوامل، دارای برخی صفات است که ممکن است برخی از افراد آنها را منفی بدانند.

جوانب مثبت زندگی در کبک

 

زندگی در کبک

مناظر زیبای شهر کبک

کبک دارای سه پارک ملی است. این پارکها فوریلون، مجمع الجزایر مینگان و لاموریسی هستند .در مجموع، این پارک ها 927 کیلومتر مربع (358 مایل مربع) را پوشش می دهند. این پارک ها به دلیل مکان های کمپینگ، مسیرهای پیاده روی و فرصت های مشاهده حیات وحش مشهور هستند.

برق ارزان قیمت در شهر کبک

هزینه برق مسکونی در کبک در کانادا بسیار کم و از نظر برخی از کمترین هزینه ها در کل آمریکای شمالی است .متوسط هزینه هر کیلووات ساعت در کبک 0.073 دلار است. این را می توان با میانگین کشوری کانادا که 0.174 دلار است مقایسه کرد! هزینه برق مسکونی در کبک یک چهارم در ایالات متحده است.

مطلب پیشنهادی: سرمایه گذاری در کبک کانادا

هزینه های مسکن در شهر کبک

هم در محیط های شهر و هم در مناطق روستایی، قیمت اجاره مسکن و املاک و مستغلات در کبک پایین است. شهر کبک به عنوان مقرون به صرفه ترین 68 شهر برتر آمریکای شمالی شناخته می شود. از نظر مسکن به تنهایی، متوسط قیمت خانه در شهر کبک 55 درصد کمتر از متوسط قیمت خانه در کانادا است.

ورزش در فضای باز در شهر کبک

آب و هوای کبک بسیار مناسب است و به کسانی که از فعالیت های بیرونی و ورزشی لذت می برند اجازه می دهد تا در فضاهای باز به این تفریحات مشغول شوند. تابستان تا اواسط پاییز امکان پیاده روی، دوچرخه سواری و همچنین قایق رانی فراهم است. اواسط پاییز تا اوایل بهار امکان لذت بردن از ورزش های زمستانی مانند اسکی، اسنوبورد، هاکی در فضای باز و … در کبک وجود دارد.

معایب زندگی در کبک

آب و هوای شهر کبک

در حالی که هوا برای زندگی در کبک نیز به عنوان یک نکته مثبت معرفی شده بود، سختی زمستان برای برخی از افراد می تواند دلهره آور باشد. در حالی که برخی از صحنه های زمستانی و ورزش های زمستانی لذت دارد اما ممکن است دمای هوا برای برخی اذیت کنند باشد. افرادی که سالخورده هستند و یا از بیماری های عضلانی و استخوانی رنج می برند، زمستان های کبک را سخت می دانند.

 مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره زندگی در مونترال

صورتحساب های گرمایشی گران

زمستان های سخت به افزایش استفاده از سیستم های گرمایشی مسکونی در سراسر کبک منجر می شود. با توجه به اینکه قیمت گاز طبیعی در کبک به طور متوسط 63٪ کمتر از استان انتاریو و سایر مناطق کانادا است، استفاده از گاز طبیعی برای گرمایش مداوم و مکرر می تواند هزینه ای سنگین به همراه داشته باشد.
به همین دلیل است که تخمین زده می شود تنها 14 درصد از خانوارهای کبک برای گرمایش از سیستم های گازی استفاده می کنند و درصد باقیمانده خانوارها از سیستم های برقی استفاده می کنند.

مشکلات زبان در شهر کبک

اگر مسلط یا از نظر عملکردی به زبان فرانسوی آشنا نیستید، زندگی در کبک ممکن است یک مانع زبانی برای شما داشته باشد. تقریباً 80 درصد ساکنان کبک به زبان فرانسوی به عنوان اولین زبانشان صحبت می کنند. در نتیجه، علامت گذاری به طور کامل به زبان فرانسه است و این برای کسانی که فقط انگلیسی صحبت می کنند دشوار است.
این بر توانایی شما در درک علائم خیابان و فرآیند پر کردن فرم های رسمی تأثیر می گذارد. در حالی که فرم های رسمی در سطح کانادا فدرال دو زبانه هستند، فرم ها در سطح استان از جمله بیشتر عملیات روزمره، مانند بانکداری فقط به زبان فرانسه هستند.

مالیات های زیاد در شهر کبک

کبک به دلیل داشتن بیشترین میزان مالیات برای ساکنان خود در آمریکای شمالی بدنام است! هنگام اندازه گیری نرخ مالیات بر درآمد در کبک، با درآمد خالص 31000 دلار کانادا در سال، قرار گرفتن در معرض مالیات 23.39٪ که بالاترین میزان درآمد در کانادا است آزار دهنده است. همچنین لازم به ذکر است که در کبک نیز باید علاوه بر مالیات بر درآمد، دو نوع مالیات فروش نیز پرداخت کنید. اول ، 5 درصد مالیات کالا و همچنین باید9.975٪ مالیات فروش کبک را پرداخت کنید .
کبک دارای ویژگی های مثبت بسیاری است. از برق ارزان قیمت گرفته تا مناظر خارق العاده! با این حال، برای برخی، آب و هوا و اختلافات زبان ممکن است جلای آن را از بین ببرد.

ورزش و تفریح در شهر کبک در کانادا

شهر کبک در کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین شهرها شناخته می شود. از مهم ترین دلایل استقبال زیاد از این شهر، می توان به جنبه های ورزشی و سرگرمی آن اشاره کرد. به همین دلیل است که بسیاری از افراد، پس از مهاجرت به کانادا، شهر کبک را برای زندگی انتخاب می کنند. کوه های لورنتی، در فصل زمستان به عنوان محلی خوب برای اسکی و ورزش های زمستانی شناخته می شوند. به علاوه این شهر به عنوان مرکز مسابقات جام جهانی اسکی و مسابقات قهرمانی جهان در رشته دوچرخه سواری کوهستان نیز شناخته می شود.

البته شهر کبک در کانادا علاوه بر فصول سرد سال، در فصول گرم نیز تفریحات گسترده ای دارد. جشنواره تابستانی کبک تا اواسط ماه ژوئیه ادامه پیدا می کند. یک مراسم مرسوم در این شهر نیز، کارناوال زمستانی است. این کارناوال یکی از معروف ترین جشن های جهانی است که تقریبا در تمامی جهان شناخته شده است. پس می توان گفت که شهر کبک، چه در تابستان و چه در زمستان، برای ورزش و سرگرمی بسیار مناسب است.

همه چیز درباره شهر کبک کانادا

چند حقیقت جالب در مورد شهر کبک کانادا

مناظر زیبا و شگفتی های طبیعی زیادی نیز در شهر کبک در کانادا وجود دارند. برای مثال، آبشار Montmorency یکی از زیباترین آبشارهای جهان است که در این شهر وجود دارد. ارتفاع این آبشار چیزی حدود 270 فوت است. بنابراین این آبشار حتی از آبشار نیاگارا نیز ارتفاع بیشتری دارد. شهر کبک، از نظر آشپزی و غذا نیز بسیار معروف است.

برای مثال، پای چینی یکی از بهترین و معروف ترین غذاهای شهر کبک است. بنابراین می توان گفت که شهر کبک، نه تنها برای زندگی دائمی، بلکه برای مسافرت نیز محل بسیار خوبی شناخته می شود. امروزه بسیاری از افراد برای مسافرت و تفریح، این شهر را انتخاب می کنند.

مطالب پیشنهادی:

خرید بیزینس در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

7 + 14 =

نظرات و سوالات شما

۴ دیدگاه

 1. بهناز شفیعی

  سلام و وقت بخیر
  من ۴۰ سال سن دارم و دارای مدرک کارشناسی ارشد و ۱۵ سال سابقه ‌کار با بیمه در زمینه رشته بهداشت حرفه ای هستم. همسرم ۴۲ سال دارد و دارای مدرک دکترا و ۱۵ سال سابقه ‌کار با بیمه در زمینه دامپزشکی دارد. ۲ فرزند زیر ۱۲ سال دارم. چنانچه من و همسرم بتوانم دو مدرک زبان انگلیسی و فرانسه دریافت کنیم آیا شانسی برای مهاجرت به کبک یا یکی از شهرهای دیگر کانادا را خواهیم داشت؟

  پاسخ دهید
 2. mohammad mousavi

  سلام
  من خودم فوق دیپلم معماری در دوازده سال پیش دارم و خانمم دیپلم با یک فرزند ۹ساله پسر.
  راه پیشنهادی شما چیه و چقدر هزینه داره؟
  البته اگه تورنتو باشه بهتره
  ممنون

  پاسخ دهید
 3. معصوم

  ما ۴ نفر هستیم هیچ تسلطی برزبان انگلیسی و فرانسه نداریم وصعیت مالی خیلی معمولی داریم ایا شانس مهاجرت داریم

  پاسخ دهید
 4. مصی

  ما ۴ نفریم دوتا پسر زیر ۶ سال هیچ تسلطی به زبان نداریم و وضعیت مالی خیلی معمولی ایا شانس مهاجرت داریم

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *