شرایط و هزینه های زندگی در مونترال کانادا

زندگی در مونترال

مونترال با بیش از 4 میلیون نفر جمعیت در بین تمام کلانشهرهای کانادا، پس از تورنتو، دومین شهر بزرگ کانادا است. با اینکه تورنتو به عنوان پایتخت تجاری کاناداست و از مونترال پیشی گرفته است، اما هنوز هم مونترال قطب مهمی برای تجارت، هنر ، فرهنگ و معماری است. استان کبک مونترال از نظر فرهنگی از بقیه استان های کانادا متمایز است زیرا زبان رسمی آن فرانسه است. در واقع، مونترال پس از پاریس، دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان است. آب و هوای مونترال از فصلی به فصل دیگر بسیار متفاوت است. زمستان های کبک سرد، مرطوب و یخبندان است. البته سیستم برف روبی شهرداری به طرز شگفت آوری سریع و کارآمد است. تابستان های مونترال دمای هوا روزانه بین 23 تا 27 درجه سانتیگراد است اما می تواند به پایین ترین درجه 13 و بالاترین درجه 35 درجه نیز برسد.

فرهنگ افراد در مونترال

مونترال توسط مجله Monocle به عنوان “پایتخت فرهنگی کانادا” نامگذاری شده است. همچنین راهنمای سفر به Lonely Planet ، مونترال را در فهرست “10 شهر شاد در جهان” قرار داده است. در این راهنما نوشته شده است: مونترال شهری تمیز، چند فرهنگی و شاد است! همانطور که گفتیم مونترال مرکز تجاری و دومین شهر بزرگ کانادا است در نتیجه، از نظر قومی بسیار متنوع است؛ موضوعی که می توانید در محله های مختلف این شهر آن را مشاهده کنید! مونترال دارای شهرک چینی ها، ایتالیای کوچک، پرتغال کوچک و محله های مختلف دیگر است که توسط مهاجران به عنوان محل زندگی مخصوصشان شناخته شده است! این موضوع باعث شده است که تنوع زیادی از غذاها، فرهنگ ها و موسیقی جوامع مختلف را بتوانید در این شهر مشاهده کنید. زبان غالب که در مونترال صحبت می شود فرانسه است، 73 درصد از ساکنان از آن به عنوان زبان اصلی خود استفاده می کنند. طبق آخرین سرشماری (2016) تنها 11 درصد از جمعیت مونترال انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود دارند. تمام علائم خیابان و اعلانات عمومی به زبان فرانسه در این شهر است، بنابراین بهتر است قبل از ورود برخی از عبارات کلیدی را یاد بگیرید. مونترال به عنوان شهر هنر و فرهنگ شناخته می شود. این شهر به دلیل گالری های هنری فراوانی که دارد معروف است همچنین تاسیسات هنری عمومی در خیابانها در سراسر مرکز شهر و مناطق مسکونی وجود دارد. ههمچنین در اکثر اوقات خیابان های اصلی شهر برای جشنواره های خیابانی مسدود می شوند؛ جشنواره هایی مانند جشنواره بین المللی جاز مونترال، جشنواره جهانی فیلم مونترال، جشنواره آتش بازی مونترال و بسیاری دیگر از رویدادهای جهانی.

مطلب پیشنهادی: شرایط شهروندی در کانادا

زندگی در مونترال

هر بخش از مونترال جو و ویژگی های خاص خود را دارد. قبل از انتخاب محله، بهتر است توانایی صحبت به زبان فرانسوی را یاد بگیرید. برخی از مناطق مونترال، مانند همپستد، نوتردام د گریس و وست مونت غالباً انگلیسی هستند، اما برخی دیگر مانند روزمونت؛ فرانسوی هستند. کمتر تابلوی انگلیسی، روزنامه و فروشگاه های انگلیسی زبان در این شهر خواهید دید. برخی از مهاجران ابتدا صحبت های اولیه به زبان فرانسوی را یاد می گیرند سپس برای تقویت مهارت زبان زندگی در یک محله فرانسوی را انتخاب می کنند. البته در مناطق نزدیکتر به مرکز شهر، فلات یا مونت رویال، بیشتر ساکنان انگلیسی هستند یا حداقل دو زبانه هستند و می توانند به راحتی به هر دو زبان صحبت کنند.
اجاره مهمترین ترین گزینه برای کسانی است که می خواهند در نزدیکی مرکز شهر زندگی کنند. مونترال کمترین هزینه اجاره را از بین شهرهای مهم کانادا دارد. در مونترال مسکن ارزان قیمت و جرم و جنایت کم است. قیمت متوسط اجاره آپارتمان در این مناطق می تواند از 1000 دلار تا 2000 دلار در ماه برای یک آپارتمان 2 خوابه متغیر باشد.
در مناطق مختلف مونترال کلیه امکانات رفاهی لازم برای ساکنان آنها مانند فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه های سخت افزار و کالاهای خانگی، بیمارستان ها و کلینیک ها، بوتیک ها و کافه ها، بارها و رستوران ها وجود دارد. این مناطق همچنین دسترسی آسان به خطوط حمل و نقل اتوبوس و مترو را دارند.
در محله هایی مانند Westmount و Outremont نرخ اجاره تقریباً 1400 تا 3000 دلار برای یک آپارتمان 2 خوابه است. در این مناطق بازارهای غذایی کوچک و فروشگاه های بزرگ مواد غذایی زیادی وجود دارد. برای کسانی که علاقه مند به خرید خانه در این مناطق هستند، متوسط قیمت خانه یک خوابه تقریبا 386000 دلار است که 108000 دلار کمتر از متوسط سایر شهرهای بزرگ کانادا است.
محله های محبوب مونترال با قیمت متوسط برای خرید خانه، مناطقی مانند نوتردام د گریس، لاوال و کرکلند هستند. برای مثال میانگین هزینه آپارتمان در اوایل سال 2020 حدود 275.000 دلار در لاوال بوده است. برای کسانی که به دنبال خانه گران تر هستند ، منطقه وست مونت دارای خانه هایی با هزینه ای بین 1 تا 5 میلیون دلار است.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره زندگی در تورنتو

مشاغل مونترال

مشاغل در مونترال

تا اواخر دهه 1970، مونترال مرکز تجاری کانادا بود و از نظر جمعیت و قدرت اقتصادی از تورنتو پیشی گرفت. مونترال همچنان در صنعت از جمله هوا فضا، نرم افزار، الکترونیک، داروسازی، ساخت و حمل و نقل نقش مهمی در کانادا دارد. این شهر یکی از بزرگترین مراکز هوافضا در آمریکای شمالی است. بیش از 40.000 نفر در صنایع هوافضای کبک در شرکتهایی مانند بل هلیکوپتر تکسترون، بمباردیر هوافضا، پرات و ویتنی، رولزرویس و CAE مشغول به کار هستند.
سه صنعت بزرگ در مونترال خدمات بازرگانی، تولید و خرده فروشی است. تقریباً نیمی از افراد شاغل در مونترال در آخرین سرشماری اعلام کردند که شغل آنها در صنعت فروش و خدمات بوده است. طبق آخرین آمار متوسط درآمد خانوار در مونترال 81.800 دلار سالانه است.
طبق قوانین زبان مونترال لازم است که کارکنانی که با مردم کار می کنند بتوانند به زبان فرانسه به طرز صحیحی صحبت کنند همچنین بیشتر کارفرمایان به دنبال استخدام افرادی هستند که هم به زبان فرانسه و هم به انگلیسی صحبت می کنند تا بتوانند به عموم مردم خدمات دهند.
مونترال بزرگترین بندر داخلی جهان، بندر مونترال را دارد. سالانه بیش از 26 میلیون تن بار از این بندر شلوغ عبور می کند. این مرکز برای حمل و نقل شکر، غلات و فرآورده های روغنی است که به بازارهای جهانی اختصاص دارد. در نتیجه، مونترال همچنین یکی از بزرگترین مراکز ریلی کانادا و مقر اصلی راه آهن ملی کانادا است. فعالیت های بندر مونترال سالانه 1.5 میلیارد دلار اسپین آف اقتصادی و بیش از 18000 شغل ایجاد می کند.

مطلب پیشنهادی: بازار کار رشته های مختلف در کانادا

تحصیلات در مونترال

اگر به زبان فرانسوی مسلط هستید زندگی و تحصیل برای شما آسان است.اگر به فرانسوی مسلط نباشید پیدا کردن مدارس انگلیسی زبان در مونترال کمی سخت است.

حمل و نقل در مونترال

حمل و نقل در مونترال

رفت و آمد در مونترال بدون ماشین سریع و آسان است. این شهر دارای یک سیستم ترانزیت قوی 185 خط اتوبوس و 4 خط مترو است. در حالی که اغلب اوقات در ساعات اوج صبح و عصر وسایل حمل و نقل عمومی شلوغ است اما بیشتر ایستگاه های اتوبوس هر 15 دقیقه یک بار و خطوط مترو هر 6 دقیقه یک بار کار می کنند. سیستم مترو مونترال از نظر بصری نیز جالب است. هر ایستگاه توسط یک معمار متفاوت طراحی شده است و دارای آثار هنری و مضامین اصلی است.
بسیاری از دارندگان وسایل نقلیه از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد در محل کار خود استفاده می کنند و اتومبیل خود را برای استفاده در آخر هفته استفاده می کنند. از آنجا که اکثر ساکنان دارای وسایل نقلیه هستند و تعداد کمی از آپارتمانها دارای پارکینگ در محل هستند، داشتن وسیله نقلیه در مونترال اغلب خسته کننده است.
دوچرخه سواری در مونترال بسیار محبوب است در این شهر اغلب مسابقات دوچرخه سواری دوستانه برگزار می شود. خیابان های اصلی اغلب خطوط مخصوص دوچرخه دارند و باعث می شود دوچرخه سواری در هنگام ترافیک شدید ایمن تر و استرس کمتری داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: گپ تحصیلی

 

مناطق دیدنی مونترال

مونترال به عنوان بزرگترین شهر فرانسوی در کانادا است و هزاران جاذبه فرهنگی دارد. از موزه ها گرفته تا گالری های هنری، اماکن تاریخی گرفته تا معماری زیبا، مونترال برای همه سلیقه ها مناطق دیدنی دارد. Mount Royal یکی از بهترین مناظر دیدنی در کانادا است؛ این پارکی است در قلب شهر و دارای مسیرهای پیاده روی محبوب و دوچرخه سواری در تابستان و اسکی در زمستان است.
برای کسانی که اهل هنر هستند موزه هایی مانند موزه هنر معاصر مونترال وجود دارد. موزه هنر معاصر مونترال شامل آثاری از هنرمندان برجسته کانادایی و بین المللی معاصر است.
برای ورزش دوستان بازدید از پارک المپیک توصیه می شود! این پارک شما را به گذشته به سال 1976 می برد. این پارک که در ابتدا برای بازی های المپیک تابستانی ساخته شده بود، اکنون برای عموم و ورزشکاران حرفه ای باز است. مونترال همچنین میزبان تیم های بزرگ ورزشی از جمله تیم لیگ ملی هاکی است.

نکات منفی شهر مونترال

*یافتن شغل برای کسانی که پایه خوبی در زبان فرانسه ندارند دشوار است.
*برای هر ساکن 1.8 اتومبیل وجود دارد که باعث می شود رفت و آمد با ماشین و پیدا کردن پارکینگ دشوار باشد.
*زمستان های این شهر از سایر شهرهای کانادا سردتر است.
*به دلیل کمبود پزشک، فقط 65 درصد از ساکنان مونترال پزشک خانواده دارند.

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره شهر اتاوا

نکات مثبت شهر مونترال

*این شهر بر اساس رتبه بندی شهرهای Mercer Quality of Living در سال 2010 در 50 شهر برتر زندگی و 50 شهر برتر بومی رتبه بندی شده است.
*اجاره کم و قیمت مناسب مسکن، مونترال را به یک شهر بزرگ مقرون به صرفه برای زندگی تبدیل کرده است.
*استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و سرمایه گذاری در زیرساخت های دوچرخه سواری، حرکت در شهر را بدون ماشین آسان کرده است.
*مونترال قطب تعاملات فرهنگی و اجتماعی است.
*طبق آمار کانادا، 94 درصد از ساکنان گزارش می دهند که از زندگی خود راضی هستند.
*راهنمای سفر به Lonely Planet ، مونترال را در فهرست “10 مکان شاد در جهان”  و در جایگاه دوم قرار دارد.

هزینه های زندگی در مونترال چگونه است؟

زندگی در مونترال به عنوان یکی از بهترین گزینه ها پس از مهاجرت به کانادا شناخته می شود. یکی از مهم ترین دلایلی که مردم این شهر را برای زندگی انتخاب می کنند، هزینه های مناسب آن است. طبق بررسی های به عمل آمده، قیمت خرید یا اجاره ملک در مونترال، نسبت به سایر نقاط کانادا، بسیار مقرون به صرفه است. شما در این شهر می توانید تنها با پرداخت 500 تا 700 دلار به صورت ماهانه، صاحب یک اتاق شوید. از طرفی قیمت آب و برق خانگی در مونترال نیز بسیار مناسب است. البته دقت کنید با توجه به اینکه مونترال یک شهر توریستی است، هزینه های مربوط به غذا و خوراکی در آن بیشتر از سایر شهرهای کانادا می باشد.

به طور کلی زندگی در مونترال کانادا کم هزینه است اما شما باید ملاک هایی را در نظر بگیرید. برای مثال میزان دستمزد کار در این شهر ممکن است نسبت به سایر نقاط کمی کمتر باشد. همچنین طبق اطلاعات آماری میزان مالیات دریافتی از شهروندان در این شهر، کمی بیشتر از میزان میانگین ملی است.

زندگی در مونترال کانادا

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره شهر کبک

معرفی بهترین محله های مونترال برای زندگی

زندگی در مونترال در برخی محله ها بهتر است. به طور کلی، بهترین محله های این شهر در نقاط پر رفت و آمد ساحلی شمالی و جنوبی و همچنین مرکز شهر قرار دارند. برای مثال منطقه رویال مون، یک محله پرطرفدار در بین دانشجویان است. این محله نزدیک به مرکز اصلی شهر و پارک رویال مون می باشد.

مسافرانی که به این منطقه سفر می کنند معمولا به دنبال خانه های راحت و بزرگ هستند، از این رو محله Pointe-Claire برای زندگی این افراد مناسب است. محله Brossard نیز یکی از مقرون به صرفه ترین محله های مونترال برای زندگی است. این محله به دلیل هزینه اقتصادی مناسب بسیار پر رفت و آمد است. طبق آمارها حدود 80 هزار نفر از نژادهای مختلف در این محله زندگی می کنند.

مطالب پیشنهادی:

همه چیز درباره شهر کلگری

همه چیز درباره شهر ادمونتون

همه چیز درباره شهر کبک

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

13 + 6 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

  1. شبنم کارگر

    من یه پسر ۱۶ ساله و یک دختر ۶ ساله دارم برای انجام کارهای تحصیل اینها در منترال باید چکار کرد آیا در نترال هزینه تحصیل رایگان است؟ هزینه های سفر و زندگی در اونجا چقدر است و اینکه باید زبان فرانسه مسلط باشیم؟اگه کل خانواده برن بهتره یا اینکه پسرم برم با یکی از والدین ؟کار پیدا کردن در اونجا به چه صورت هست ؟ و برای اقامت باید چه اقداماتی انجام داد

    پاسخ دهید
  2. تناز دهقانی

    سلام خسته نباشید برای اقامت کانادا در کدام شهر بهتر است و هزینه زندگی در اونجا چقدر است و اینکه هزینه تحصیل رایگان هم وجود دارد ؟کار کردن در اونجا ب چه صورت است و اینکه واقعا چه اقداماتی باید انجام داد ک بتونیم از این جهنم دره فرارکنبم ک بتونیم زندگی درستی داشته باشیم ممنون میشم راهنمایی کنید تمام سوال های من جواب بدید ؟

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *