شرایط تحصیل در رشته های پزشکی کشور انگلستان


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۱/۲۳

 

 

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان چگونه است؟ برای تحصیل در رشته‌های پزشکی چه مدارکی مورد نیاز است؟ آیا شما هم از آن دست افرادی هستید که قصد دارید در بریتانیا تحصیل کنید، آن هم در یکی از رشته‌های پرطرفدار پزشکی؟!! قبل از هر چیز باید بگوییم که تحصیل در انگلستان برای دانشجویان خارجی بسیار رقابتی است.

از طرفی این کشور هر ساله چندین هزار دانشجوی بین‌المللی را برای آموزش زیر نظر سیستم خود پذیرش می‌کند. بنابراین همین اول کار بدانید که تحصیل در انگلستان چندان سخت نیست؛ زیرا پذیرش دانشجویان غیر بومی بالاست. اما از آنجایی که این رشته‌ها طرفداران زیادی دارند، کار برای شما کمی دشوار می‌شود.

شما برای اینکه بتوانید در یکی از دانشکده‌های پزشکی این کشور پذیرش شوید، اول باید از هفت خان رستم عبور کنید. برای مثال یکی از سختی‌های راه شما، داشتن نمره آیلتس 7 به بالا یا نمره 38 در IB است. جدا از بحث پذیرش، شما تازه با محیط سختگیرانه‌ای مواجه خواهید شد؛ زیرا در این دانشگاه‌ها همه چیز رقابتی است و کسی پایان موفق خواهد داشت که به شکل منظم تلاش کند.

در آموزش پزشکی در بریتانیا شما با شرایط ورود بسیار سخت اما دقیقی روبرو خواهید بود. مصاحبه‌هایی که قرار است از سد آن‌ها عبور کنید شما را وارد یک فضای چالش‌برانگیز خواهد کرد، اما در نهایت تنها چیزی که مهم است، عزم، اراده و انگیزه شما خواهد بود.

 

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان چگونه است؟

 

مطالب مرتبط : ویزای تحصیلی کانادا

 

شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان چگونه است؟

 

تحصیل در یکی از رشته‌های پزشکی در انگلیس درست پس از پایان دبیرستان خواهد بود. البته لازم است این نکته را متذکر شویم، که برای پیوستن به دانشگاه‌های پزشکی انگلیس بعد از این زمان نیاز به یک سیستم آموزشی انگلیسی در دبیرستان است. یا حداقل چیزی که شما را برای تحصیل در رشته پزشکی آماده کند.

 اگر قرار باشد در یکی از دانشگاه های این کشور پذیرفته شوید، 5 سال طول می‌کشد تا بتوانید پزشکی عمومی خود را به پایان برسانید. از این زمان 2 سال آموزش‌های تئوری و 3 سال دیگر کار بالینی و عملی در بیمارستان تحت نظر دانشگاه خواهد بود.

5 سالی که دانشجویان پزشکی طی خواهند کرد یک دوره کارشناسی است. پس از آن پزشکان آینده باید یک برنامه آموزشی دو ساله را طی کنند. دروس عمومی را مطالعه و دوره های مربوط به تخصص را آموزش ببینند. پس از آن است که اگر دانشجویی قصد داشته باشد تخصص خود را در یک رشته خاص بگیرد، باید ارزیابی‌ها و آزمون‌های خاصی را به سلامت طی کند تا به مرحله بعد برسد. هر یک از این ارزیابی‌ها با توجه به تخصص مورد نظر ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد.

 

تحصیل پزشکی در انگلستان شامل چه رشته‌هایی خواهد شد؟

 

اگر قصد تحصیل در یکی از رشته‌های پزشکی انگلیس را دارید، قبل از هر چیز باید با دانشگاه‌هایی آشنا شوید که آموزش پزشکی خواهند داشت. طبق آخرین آمار دریافتی حدود 34 دانشگاه در این کشور دانشجوی پزشکی می‌پذیرند. این دانشگاه‌ها شامل، دانشگاه آبردین، بیرمنگام، بریستول، باکینگهام، کمبریج، گلاسگو، کاردیف، داندی، لیدز، لنکستر، کالج کینگ لندن، کیل، کویین ماری، ادینبورگ، آنجلینای شرقی، دانشکده پزشکی دانشگاه اکستر، کالج امپریال، لستر، لیورپول، دانشگاه لندن، منچستر، نیوکاسل، ناتینگهام، آکسفورد، پلیموت، ملکه بلفارست، سنت جورج، سوانزی، لنکاوی، شفیلد، ساوتهمپتون، واروبک و دانشگاه کالج لندن می‌شود.

بنابراین شما باید قبل از هر چیز درباره دانشگاهی که قصد دارید در آن تحصیل کنید، اطلاعات کاملی را به دست بیاورید. رشته هایی که در این دانشگاه‌ها آموزش داده می‌شود شامل یک لیست 60 موردی است که دانشجو با توجه به علاقه‌ی خود می‌تواند در یکی از این رشته‌ها تحصیل کند. اما از جمله رشته‌های معمول و پرطرفدار این لیست می‌توانیم به رادیولوژی، پزشکی، داروهای بیهوشی، آسیب‌شناسی، روانپزشکی و جراحی اشاره کنیم.

 

تحصیل در یکی از رشته‌های پزشکی در انگلیس

 

مطالب مرتبط : آموزش رایگان درخواست ویزای تحصیلی کانادا

 

شرایط تحصیل در رشته های پزشکی انگلیس

 

شرایط پذیرش دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در انگلستان از سراسر دنیا، چه افراد عضو اتحادیه اروپا چه سایر کشورها به شکل یکسان خواهد بود. بسیاری از افراد از این شیوه برای اخذ تابعیت استفاده می‌کنند؛ زیرا تحصیل در انگلستان یکی از راه‌های دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور محسوب می‌شود. البته تحصیل در این کشور چه در رشته های پزشکی و چه در سایر رشته‌ها به شکل مستقیم منجر به ارائه تابعیت از سوی دولت انگلیس نخواهد شد.

این روش تنها به عنوان یک پیش زمینه خوب دریافت تابعیت محسوب می شود؛ زیرا دولت این کشور چند سالی را به فارق‌التحصیلان خارجی مهلت می‌دهد که در انگلیس مشغول به کار شوند. تحصیل در انگلیس و به دنبال آن شاغل شدن، می‌تواند در کنار سایر عوامل تاثیرگذار، باعث دریافت اقامت شود.

کسانی که قصد دارند در یکی از رشته های پزشکی انگلیسی تحصیل کنند، باید مراحل متعددی را پشت سربگذارند. برای مثال دوره‌های پیش از پزشکی که با نام لغوی Foundation شناخته می شود، یکی از این شرایط است.

از طرف دیگر فرد متقاضی باید در آزمون‌هایی که در نظر گرفته شده از جمله آزمون استعدادیابی بالینی و آزمون‌های GAMSAT و BMAT نمره قابل قبولی را کسب کند. همچنین دانشجویان متقاضی تحصیل در انگلیس، بر اساس یک سیستم امتیازدهی واجد شرایط اخذ ویزای تحصیلی خواهند شد.

 

پذیرش دانشجو در رشته پزشکی در انگلستان

 

مطلب پیشنهادی: ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته های پزشکی

 

سیستم امتیازدهی ویزای تحصیلی انگلیس بر چه اساس است؟

 

براساس قوانین جدید بریتانیا در چند سال اخیر، دریافت اقامت این کشور شامل یک سیستم امتیازدهی می‌شود. این سیستم امتیازدهی متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان را نیز دربر می‌گیرد. برای قبول ارائه ویزای تحصیلی توسط کنسولگری انگلیس باید بتوانید حد نصاب خواسته شده از امتیازات را کسب کنید.

در این سیستم امتیازدهی، ارائه مدرک آیلتس 10 امتیاز خواهد داشت. بنابراین افراد متقاضی تحصیل در رشته‌های پزشکی این کشور اگر بتوانند مهارت‌های زبانی خود را با مدرک آیلتس اثبات کنند، این 10 امتیاز را دریافت خواهند کرد. افراد زیر سن قانونی شامل این مهارت زبانی نمی‌شوند.

از طرف دیگر شخص باید اثبات کند که از تمکن مالی برخوردار است تا بتواند 10 امتیاز دیگر را دریافت کند. برای کسانی که زیر سن قانونی هستند، باید قیم و والدین متقاضی با ارائه گواهی و اسناد مالی اثبات کنند که شخص توانایی گذران زندگی در انگلیس را دارد.

یکی دیگر از شرایط سیستم امتیازدهی یا Point Based System، گواهی پذیرش دانشگاهی در انگلیس است. این گواهی هم 20 امتیاز مجزا خواهد داشت که فرد باید بتواند بر اساس تهیه اسناد خواسته شده از سوی دانشگاه مورد نظر، آن را دریافت کند.

 

اسناد و مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در انگلیس

 

برای تحصیل پزشکی در انگلستان و برای اینکه بتوانید در یکی از دانشگاه‌ها و کالج‌های پزشکی بریتانیا مشغول به آموزش شوید، علاوه بر تمام مدارک لازم برای اخذ ویزا نیاز به جمع‌آوری اسناد زیر نیز خواهید داشت. اما قبل از آن بد نیست بدانید که ویزای افراد بالای سن قانونی با نام ویزا General شناخته می‌شود.

برای دریافت این ویزا باید بتوانید نامه تایید شده از سوی مرکز CAS در انگلیس را دریافت کنید. در غیراینصورت ویزای تحصیلی به شما تعلق نخواهد گرفت. برای دریافت این نامه نیز نیاز به برآورده کردن پیش‌نیازها و اسناد خواسته شده از سوی این مرکز خواهید داشت.

 • ارائه ویزای تحصیلی و کپی آن
 • ارائه مدارک مربوط به سوابق تحصیلی
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • ارائه آخرین مدرک اخذ شده در دانشگاه
 • ارائه نامه تاییدیه پذیرش از سوی یکی از دانشگاه‌های انگلیس
 • مدارک مربوط به مهارت زبانی
 • ارائه توضیحات مربوط به هدف از تحصیل در انگلیس
 • ارائه توضیحات مربوط به انگیزه تحصیل در بریتانیا
 • ارائه کپی از گذرنامه دارای اعتبار

 

امتیازدهی ویزای تحصیلی انگلیس

 

هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان

 

برای یک دانشجوی خارجی، هزینه‌های دانشگاه از جمله هزینه شهریه، تنها بخشی از کل هزینه‌هایی است که باید متحمل شود. البته ناگفته نماند که در طول تحصیل اجازه کار به شما داده خواهد شد.

طبق داده‌های دریافتی به طور متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه‌های پزشکی انگلیس می‌توانند حدود 24000 تا 48000 پوند باشند. البته متوسط این هزینه 38000 پوند در سال خواهد بود. این رقم بر اساس دانشگاه مورد نظر، رشته در حال تحصیل، واحدهای درسی و ترم مورد نظر تعیین می‌شود. این هزینه شامل دانشجویان بومی انگلیس و متقاضیان تحصیل از اتحادیه اروپا نخواهد بود.

اگر می خواهید در یک دانشکده پزشکی انگلستان تحصیل کنید، باید بدانید دقیقاً چه هزینه ها و بودجه‌ای در این بین وجود دارد. در کنار هزینه های مرتبط با تحصیل، شما همچنین باید هزینه‌های زندگی مانند محل اقامت، وعده‌های غذایی و مسافرت، سایر هزینه‌های مربوط به تحصیل از جمله هزینه کتاب‌های درسی و تجهیزات را نیز در لیست بودجه بندی خود قرار دهید.

برای تحصیل پزشکی در انگلستان و اقامت در انگلیس نیز به طور متوسط بین 7000 تا 15000 پوند، هزینه لازم است. همچنین برای گذران زندگی در این کشور نیز به طور متوسط از 5000 تا 12000 پوند بودجه نیاز است تا بتوانید در این کشور تحصیل کنید.

 

هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان

 

بورسیه دانشکده‌های پزشکی انگلیس

 

برای کسانی که قصد تحصیل در انگلیس را دارند، شرایط متعددی برای تامین مخارج تحصیل و حتی زندگی وجود خواهد داشت. علاوه بر شرایط کاری، انواع وام ها و بورسیه‌ها هم وجود دارند که از دانشجویان مستعد و نیازمند حمایت مالی خواهند کرد.

تمامی دانشگاه ها و کالج‌های پزشکی انگلیس، انواع بورسیه‌های تحصیلی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌دهند. البته ناگفته نماند که هر روش حمایتی مستلزم شرایط خاصی است که برای دریافت آن باید از آن شرایط برخوردار باشید. از جمله حمایت‌های مالی این مراکز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بورسیه تحصیلی NHS
 • بورسیه دانشگاه
 • وام های شهریه‌ای
 • وام های مربوط به مخارج زندگی
 • بورسیه‌های ویژه دانشجویان با استعداد کم بضاعت
 • وام آموزش حرفه‌ای

 

جمع‌بندی

تحصیل پزشکی در انگلستان یکی از روش‌های پرطرفدار دریافت تابعیت این کشور است که در این مطلب به شکل کامل و مفصل به آن پرداختیم. برای واجد شرایط شدن تحصیل در یکی از 32 مرکز دانشگاهی پزشکی انگلیس، باید مهارت‌های زبانی خوبی را داشته باشید و بتوانید نمرات قابل قبولی را در آزمون های مختلف از جمله تست استعدادیابی کسب کنید.

 

 

مطالب پیشنهادی:

> مهاجرت از طریق راه اندازی شرکت حمل و نقل در کانادا

> نحوه ی نوشتن رزومه برای استخدام در کانادا

> مهاجرت به بریتیش کلمبیا

> معرفی کالج جورج براون در کانادا

ویزای کار کانادا

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


سوالات متداول


چه دانشگاه هایی در کشور انگلستان رشته پزشکی تدریس می کنند؟

 حدود 34 دانشگاه در کشور انگلیس دانشجوی پزشکی می‌پذیرند. از این دانشگاه‌ها می توان دانشگاه آبردین، بیرمنگام، بریستول، باکینگهام، کمبریج، گلاسگو، کاردیف، داندی، لیدز، لنکستر، کالج کینگ لندن و ... را نام برد.

برای قبولی رشته پزشکی در انگلستان داشتن آیلتس چند الزامی است؟

برای پذیرش در رشته های پزشکی در دانشگاه های کشور انگلستان، داشتن نمره آیلتس 7 به بالا یا نمره 38 در IB الزامی است.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزها و وکیل رسمی

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها و آدرس دفاتر:

- مجوز موسسه حقوقی بین المللی لیبرا (لیانا باستین راستا)، ثبت شده در ایران، کانادا و آمریکا

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا ICCRC: R527306

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

02122609221 / 02122624260 02122609232 / 02122609330

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

خیابان شریعتی، پایین تر از پل صدر، جنب پمپ بنزین، نبش کوچه الهیه (ساختمان موسسه حقوقی لیبرا و کاریابی بین المللی ایران)

* مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 // 09961042050 

(پاسخدهی تلفنی فقط: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفاتر کانادا (تورنتو):

CANADA Office1 :

250Yong St Unite 2201 Toronto M5B 2l7 On Canada (Libra Liana Inc)

14168565403+ : CALL & whatsapp

CANADA Office 2 :

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1 
Canada Toronto 

19055987474+ : Whatsapp & CALL

 

دفتر انگلستان:

UK Office:

5St John's lane London EC1M 4BH  United Kingdom (Libra low)

Whatsapp  & call: +447586465323

 

دفتر آمریکا:

USA Office 

6336Buford St Unit 209 Orlando 32835 Florida USA (Libra Liana Co Ltd)

(مراجعه به دفاتر فقط با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 مرکز تخصصی اخذ ویزا و مهاجرت

لینک های مهم: مهاجرت به کانادا / ویزا تحصیلی کانادا

سرمایه گذاری در کانادا / وکیل مهاجرت / ثبت شرکت دبی

ویزای توریستی کانادا / ویزای کانادا / پاسپورت دومینیکا

مهاجرت به انگلیس / ویزای تحصیلی انگلیس

استارتاپ کانادا / موسسه مهاجرتی

 

* اینستاگرام ویزا724: 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.