پذیرش دانشگاه مک مستر + شرایط و هزینه ها


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۱۱/۲۲

 

 

شرایط پذیرش در دانشگاه مک مستر (McMaster University)

ابتدای ثبت‌نام در دانشگاه مک گیل همانند سایر دانشگاه‌های کاناداست اما برای ثبت‌نام در این دانشگاه برای شروع باید گفت که شرایط سنی زیادی برای ثبت‌نام وجود ندارد و مدارک شما از اهمیت بالاتری برخوردار است، هم‌چنین برای قبول شما در دروه‌های بالاتر کارشناسی حتما باید مقاله‌های پژوهشی معتبری داشته باشید زیرا این دانشگاه، دانشگاهی علمی تحقیقاتی‌ست.

یکی از شرایط تحصیل در کانادا در هنگام تکمیل مدارک ثبت‌نام در دانشگاه مک‌مستر انجام‌ مصاحبه و ارزیابی هوشی روانی شما است و شما برای پذیرش در این دانشگاه باید مصاحبه‌ای انجام دهید که این مصاحبه در سفارت کشور  کانادا برگزار می‌شود و شما باید در زمان تعیین شده برای مصاحبه در مکان مورد نظر حاضر شوید.

علاوه بر این از دیگر شرایط تحصیل در کانادا که برای همه رشته‌ها یکسان است مدارک پزشکی و معاینات پزشکی مربوط و انجام آزمایش‌های درخواستی توسط دانشگاه و یا دانشکده آن دانشگاه می‌باشد و ارسال نتیجه آن به دانشگاه می‌باشد.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید نکات زیادی در این باره بدانید؛ بنابراین توصیه می شود، صفحه شرایط ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه بفرمایید.

 

دانشگاه مک مستر

 

دریافت بورسیه دانشگاه مک مستر

از شرایط تحصیل در کانادا بالا بودن سطح علمی و نمرات دانشجو است. علاوه بر آن دانشگاه مک ‌مستر سطح هوش و توانایی دانشجو را نیز بررسی می‌کند که ببیند توانایی تحصیل در آن دانشگاه یا یکی از دانشکده‌های این دانشگاه را دارد یا خیر. این دانشگاه دارای شش دانشکده از جمله : علوم بهداشت، تجارت، مهندسی، علوم اجتماعی و علوم انسانی است. زبان تحصیل در این دانشگاه نیز به زبان فرانسه و انگلیسی است. برای پذیرش باید به یکی از این دو‌ زبان مسلط باشید و تقریبا نمره شش و نیم یا هفت داشته باشید. به دلیل اینکه شهریه دانشگاه‌ها بالاست. مدیران و هیئت مدیره دانشگاه برای دانش آموزان آزمونی برگزار می‌کنند هنگام ورود که اگر نمره آن‌ها از صد نود و پنج شود 2500دلار جایزه کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند. هم‌چنین به دانشجویان خارجی اگر تاییدیه استاد دانشگاه مک مستر را داشته باشند، کمک هزینه تحصیلی وام و در مواردی بورسیه کامل تحصیلی... تعلق می‌گیرد.

 

میزان دریافت شهریه در دانشگاه مک مستر

از مهم‌ترین شرایط تحصیل در کانادا و هر کشور دیگری مسئله مالی و هزینه‌های جانبی تحصیل در آن کشور است. برای کم کردن هزینه‌های تحصیل در مک‌ مستر این دانشگاه از شرایط تحصیل در کانادا و آزمون استفاده می‌کند و به تعدادی از دانشجویان واجد شرایط کمک هزینه تا سه هزار دلار در سال هدیه می‌دهد. اما هزینه تحصیل در دانشگاه دانشگاه مک مستر برای یک دانشجوی خارجی حدود بیست هزار تا بیست و پنج هزار دلار برای دوره کارشناسی و برای تحصیلات بالاتر یعنی تخصص و دکتری شانزده هزار الی هجده هزار دلار می‌باشد. در ابتدای ثبت‌نام برای تحصیل تمام وقت تقریبا هشتصد دلار و برای نیمه وقت ششصد الی هفتصد دلار دریافت می‌کنند. هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت بوده و هزینه‌های متفاوتی را در برمی‌گیرد اما سالیانه حدود بیست الی چهل هزار دلار با توجه به‌نوع مکان اقامت شما متغیر است.

اگر شما در خوابگاه و محیط دانشگاه اسکان کنید کمتر و اگر در منزل مستقل اسکان داشته باشید هزینه بیشتری میپردازید.

 

دانشگاه مک مستر در زمستان

 

میزان اعتبار و ظرفیت دانشگاه مک مستر

دانشگاه‌های کانادا عموماً از اعتبار جهانی بسیار بالایی برخوردار بوده و دانشجویان این مراکز در تلاش بوده‌اند که رتبه و مقام بالایی برای دانشگاه خود در این سال‌ها فراهم نمایند. در حال حاضر دانشگاه مک مستر دارای دو هزار و ششصد دانشجو است که در حال گذراندن دوره کارشناسی می‌باشند و دارای 4300 دانشجوی در حال گذراندن دوره تکمیلی تحصیل است. این دانشگاه در لیست صد دانشگاه برتر جهان و در لیست 50 دانشگاه برتر پژوهشی کاناداست. هم‌چنین دانشگاه مک مستر 70 موافقت‌نامه بورسیه بین‌المللی دارد.

 

رشته های تحصیلی دانشگاه مک مستر

    در دانشگاه مک ‌مستر، فرد می‌تواند در یکی از رشته‌های پزشکی، مهندسی، تجارت، هنر و... تحصیل کند. رویکرد این دانشگاه و دانشکده‌های زیر نظر آن ‌به صورت پژوهشی‌ست. رشته‌های تحصیلی این دانشگاه شامل پزشکی، پرستاری، حقوق، زبان انگلیسی، فرانسه، تاریخ، فلسفه، زیست شناسی، بیوشیمی، روانشناسی، و علوم اجتماعی است.

 

McMaster university

 

زمان تحصیل در مک‌مستر

   شرایط تحصیل در کانادا و پذیرش دانشگاه های کانادا زیاد سخت نبوده و مورد قبول همگان است. زمان تحصیل در رشته های مختلف در دوره کارشناسی متفاوت است؛ به عنوان مثال یک دانشجوی دانشکده پزشکی مک‌مستر که تمام شرایط تحصیل در کانادا را پذیرفته است پس از سه سال تحصیل علمی در دانشگاه علاوه بر دانشگاه باید به صورت عملی در بیمارستان یا مرکز مجاز معرفی شده توسط دانشکده به تحصیل بپردازد یعنی برای پزشکی عمومی در دانشگاهی مورد قبول وزارت بهداشت کشور باید پنج‌ سال تحصیل کند برای دوره کارشناسی چهارسال باید درس خواند این سالها را میتوان در یک ‌ترم‌ یا دو ترم‌ به پایان رساند که ترم‌ تابستانی براساس دلخواه فرد بوده و اجباری نیست اما اگر دانشجو در پروژه تحقیقاتی دخیل باشد باید آن را به پایان برساند و حتما باید در ترم تابستان مشغول تحصیل باشد.

 

آدرس دانشگاه مک مستر و آشنایی با آن

دانشگاه مک مستر واقع در شهر همیلتون از استان آنتاریو است. این دانشگاه دولتی است که در سال1887 تاسیس شده و در حال حاضر این دانشگاه دارای پردیسی با 121 هکتار مساحت بوده و 6 دانشکده مجزا دارد.

این دانشگاه دارای سالن‌های ورزشی مجزا، خوابگاه برای دانشجویان بین‌المللی و همچین سوئیت آپارتمان‌هایی برای کارکنان خود است.

 آدرس سایت آموزشی دانشگاه مک مستر: www.mcmaster.ca است. 

 

 

مطالب پیشنهادی:

پذیرش دانشگاه مک گیل

پذیرش دانشگاه اوتاوا

پذیرش دانشگاه آلبرتا

پذیرش دانشگاه کلگری

پذیرش دانشگاه تورنتو

دانشگاه بریتیش کلمبیا

 

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


نازیلا طهرانی :

سلام وقت به خیر 39 ساله هستم مجرد ، مدرک کارشناسی تغذیه با معدل 17:50 اخذ شده در سال 1383 و ارشد بیولوژی با معدل 17:80 اخذ شده در سال 1389 آیا با توجه به سن و گپ تحصیلی امکان پذیرش برای دوره مستر رشته تغذیه در دانشگاه های کانادا وجود دارد؟

اگر گپ تحصیلی شما با سابقه کار مرتبط تکمیل شده مشکلی نیست می توانیم اقدام کنیم.

hasti abedi :

سلام من دارای مدرک کارشناسی در رشته مدیریت بانکداری با معدل 18/5 و ایلتس 6 جنرال هستم ( در حال حاضر دارم برای ایلتس 7 وقت میزارم و درس میخونم ) .ازتون درخواست اسامی دانشگاه هایی که برای مقطع کاشناسی ارشد همین رشته در کانادا وجود داره رو دارم و اینکه مناسب ترین و کم هزینه ترین شهری که بین این دانشگاه ها می تونم انتخاب کنم کدوم هست ؟

انتخاب رشته و مرکز آموزشی به شرایط شما بستگی دارد، اما اگر تمکن مالی مناسبی ندارید، تلاش کنید برای بورسیه های تحصیلی

اشکان :

با سلام و خسته نباشی خدمت شما آیا من با لیسانس مکانیک دانشگاه ازاد و معدل 14.28 میتونم ارشد یا دکتری مهندسی هوافضا کانادا پذیرش بگیرم(با بورسیه یا بدون بورسیه) باتشکر

اگر شرایط مالی و مدرک زبان داشته باشید بله

razie :

با سلام من مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم و معدلم 13.56 .آیا میتونم به گرفتن پذیرش از یه دانشگاه معتبر در کانادا امیدوار باشم؟

 بله ممکنه

zahra :

سلام من برای ارشد میخوام به کانادا اپلای کنم ولی نمیدونم چطوری

مشاور مهاجرت و ویزا

برای بررسی شرایط، توسط مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید.

یا برای بهره مندی از مشاوره مهاجرت قانونی، توسط وکیل رسمی مهاجرت، به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت قانونی با مجوزهای رسمی- ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

مجوزها:

- مجوز اداره مهاجرت کانادا: ICCRC :R527306 

- مجوز رسمی از وزارت گردشگری ایران، بنام آنامرکید افق

- مجوز مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران (ای نماد)

- مجوز دفتر فعال تجاری در امارات (دبی)

- مجوز فدرال کانادا برای شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری

 

دفتر ایران (تهران): 

 02188102896 / 02188108744 / 02188107146

(شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

میدان آرژانتین، (خیابان وزرا)، خیابان بیست و یکم، پلاک 4  طبقه 5 واحد 19

مراجعه حضوری فقط با رزرو وقت قبلی

 

پشتیبانی تلفن همراه، واتساپ و تلگرام:

09124644197 09961042050

(پاسخدهی تلفنی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران )

(پشتیبانی پیام در واتساپ و تلگرام: 24 ساعته)


دفتر کانادا (تورنتو):

17075 Leslie St, Unit 6, Newmarket, ON L3Y8E1
Canada Toronto

16474463030+ : CALL & Whatsapp

(مراجعه به دفاتر با رزرو وقت قبلی)

اینماد ویزا724   RCIC

* ویزا724 ارائه دهنده خدمات مشاوره، اخذ ویزا و مهاجرت

 

ایمیل : info[at]visa724.com

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.