پذیرش دانشگاه مک مستر + شرایط و هزینه ها


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۴/۱۹

 

 

شرایط پذیرش در دانشگاه مک مستر (McMaster University)

ابتدای ثبت‌نام در دانشگاه مک گیل همانند سایر دانشگاه‌های کاناداست اما برای ثبت‌نام در این دانشگاه برای شروع باید گفت که شرایط سنی زیادی برای ثبت‌نام وجود ندارد و مدارک شما از اهمیت بالاتری برخوردار است، هم‌چنین برای قبول شما در دروه‌های بالاتر کارشناسی حتما باید مقاله‌های پژوهشی معتبری داشته باشید زیرا این دانشگاه، دانشگاهی علمی تحقیقاتی‌ست.

یکی از شرایط تحصیل در کانادا در هنگام تکمیل مدارک ثبت‌نام در دانشگاه مک‌مستر انجام‌ مصاحبه و ارزیابی هوشی روانی شما است و شما برای پذیرش در این دانشگاه باید مصاحبه‌ای انجام دهید که این مصاحبه در سفارت کشور  کانادا برگزار می‌شود و شما باید در زمان تعیین شده برای مصاحبه در مکان مورد نظر حاضر شوید.

علاوه بر این از دیگر شرایط تحصیل در کانادا که برای همه رشته‌ها یکسان است مدارک پزشکی و معاینات پزشکی مربوط و انجام آزمایش‌های درخواستی توسط دانشگاه و یا دانشکده آن دانشگاه می‌باشد و ارسال نتیجه آن به دانشگاه می‌باشد.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید نکات زیادی در این باره بدانید؛ بنابراین توصیه می شود، صفحه شرایط ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه بفرمایید.

 

دانشگاه مک مستر

 

دریافت بورسیه دانشگاه مک مستر

از شرایط تحصیل در کانادا بالا بودن سطح علمی و نمرات دانشجو است. علاوه بر آن دانشگاه مک ‌مستر سطح هوش و توانایی دانشجو را نیز بررسی می‌کند که ببیند توانایی تحصیل در آن دانشگاه یا یکی از دانشکده‌های این دانشگاه را دارد یا خیر. این دانشگاه دارای شش دانشکده از جمله : علوم بهداشت، تجارت، مهندسی، علوم اجتماعی و علوم انسانی است. زبان تحصیل در این دانشگاه نیز به زبان فرانسه و انگلیسی است. برای پذیرش باید به یکی از این دو‌ زبان مسلط باشید و تقریبا نمره شش و نیم یا هفت داشته باشید. به دلیل اینکه شهریه دانشگاه‌ها بالاست. مدیران و هیئت مدیره دانشگاه برای دانش آموزان آزمونی برگزار می‌کنند هنگام ورود که اگر نمره آن‌ها از صد نود و پنج شود 2500دلار جایزه کمک هزینه تحصیلی دریافت می‌کنند. هم‌چنین به دانشجویان خارجی اگر تاییدیه استاد دانشگاه مک مستر را داشته باشند، کمک هزینه تحصیلی وام و در مواردی بورسیه کامل تحصیلی... تعلق می‌گیرد.

 

میزان دریافت شهریه در دانشگاه مک مستر

از مهم‌ترین شرایط تحصیل در کانادا و هر کشور دیگری مسئله مالی و هزینه‌های جانبی تحصیل در آن کشور است. برای کم کردن هزینه‌های تحصیل در مک‌ مستر این دانشگاه از شرایط تحصیل در کانادا و آزمون استفاده می‌کند و به تعدادی از دانشجویان واجد شرایط کمک هزینه تا سه هزار دلار در سال هدیه می‌دهد. اما هزینه تحصیل در دانشگاه دانشگاه مک مستر برای یک دانشجوی خارجی حدود بیست هزار تا بیست و پنج هزار دلار برای دوره کارشناسی و برای تحصیلات بالاتر یعنی تخصص و دکتری شانزده هزار الی هجده هزار دلار می‌باشد. در ابتدای ثبت‌نام برای تحصیل تمام وقت تقریبا هشتصد دلار و برای نیمه وقت ششصد الی هفتصد دلار دریافت می‌کنند. هزینه زندگی در شهرهای مختلف کانادا متفاوت بوده و هزینه‌های متفاوتی را در برمی‌گیرد اما سالیانه حدود بیست الی چهل هزار دلار با توجه به‌نوع مکان اقامت شما متغیر است.

اگر شما در خوابگاه و محیط دانشگاه اسکان کنید کمتر و اگر در منزل مستقل اسکان داشته باشید هزینه بیشتری میپردازید.

 

دانشگاه مک مستر در زمستان

 

میزان اعتبار و ظرفیت دانشگاه مک مستر

دانشگاه‌های کانادا عموماً از اعتبار جهانی بسیار بالایی برخوردار بوده و دانشجویان این مراکز در تلاش بوده‌اند که رتبه و مقام بالایی برای دانشگاه خود در این سال‌ها فراهم نمایند. در حال حاضر دانشگاه مک مستر دارای دو هزار و ششصد دانشجو است که در حال گذراندن دوره کارشناسی می‌باشند و دارای 4300 دانشجوی در حال گذراندن دوره تکمیلی تحصیل است. این دانشگاه در لیست صد دانشگاه برتر جهان و در لیست 50 دانشگاه برتر پژوهشی کاناداست. هم‌چنین دانشگاه مک مستر 70 موافقت‌نامه بورسیه بین‌المللی دارد.

 

رشته های تحصیلی دانشگاه مک مستر

    در دانشگاه مک ‌مستر، فرد می‌تواند در یکی از رشته‌های پزشکی، مهندسی، تجارت، هنر و... تحصیل کند. رویکرد این دانشگاه و دانشکده‌های زیر نظر آن ‌به صورت پژوهشی‌ست. رشته‌های تحصیلی این دانشگاه شامل پزشکی، پرستاری، حقوق، زبان انگلیسی، فرانسه، تاریخ، فلسفه، زیست شناسی، بیوشیمی، روانشناسی، و علوم اجتماعی است.

 

McMaster university

 

زمان تحصیل در مک‌مستر

   شرایط تحصیل در کانادا و پذیرش دانشگاه های کانادا زیاد سخت نبوده و مورد قبول همگان است. زمان تحصیل در رشته های مختلف در دوره کارشناسی متفاوت است؛ به عنوان مثال یک دانشجوی دانشکده پزشکی مک‌مستر که تمام شرایط تحصیل در کانادا را پذیرفته است پس از سه سال تحصیل علمی در دانشگاه علاوه بر دانشگاه باید به صورت عملی در بیمارستان یا مرکز مجاز معرفی شده توسط دانشکده به تحصیل بپردازد یعنی برای پزشکی عمومی در دانشگاهی مورد قبول وزارت بهداشت کشور باید پنج‌ سال تحصیل کند برای دوره کارشناسی چهارسال باید درس خواند این سالها را میتوان در یک ‌ترم‌ یا دو ترم‌ به پایان رساند که ترم‌ تابستانی براساس دلخواه فرد بوده و اجباری نیست اما اگر دانشجو در پروژه تحقیقاتی دخیل باشد باید آن را به پایان برساند و حتما باید در ترم تابستان مشغول تحصیل باشد.

 

آدرس دانشگاه مک مستر و آشنایی با آن

دانشگاه مک مستر واقع در شهر همیلتون از استان آنتاریو است. این دانشگاه دولتی است که در سال1887 تاسیس شده و در حال حاضر این دانشگاه دارای پردیسی با 121 هکتار مساحت بوده و 6 دانشکده مجزا دارد.

این دانشگاه دارای سالن‌های ورزشی مجزا، خوابگاه برای دانشجویان بین‌المللی و همچین سوئیت آپارتمان‌هایی برای کارکنان خود است.

 آدرس سایت آموزشی دانشگاه مک مستر: www.mcmaster.ca است. 

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من مهیار حلاج پور هستم

(Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتمان، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارت آپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت های مهاجرتی ما

 

 

مطالب پیشنهادی:

پذیرش دانشگاه مک گیل

پذیرش دانشگاه اوتاوا

پذیرش دانشگاه آلبرتا

پذیرش دانشگاه کلگری

پذیرش دانشگاه تورنتو

دانشگاه بریتیش کلمبیا

 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


hasti abedi :

سلام من دارای مدرک کارشناسی در رشته مدیریت بانکداری با معدل 18/5 و ایلتس 6 جنرال هستم ( در حال حاضر دارم برای ایلتس 7 وقت میزارم و درس میخونم ) .ازتون درخواست اسامی دانشگاه هایی که برای مقطع کاشناسی ارشد همین رشته در کانادا وجود داره رو دارم و اینکه مناسب ترین و کم هزینه ترین شهری که بین این دانشگاه ها می تونم انتخاب کنم کدوم هست ؟

انتخاب رشته و مرکز آموزشی به شرایط شما بستگی دارد، اما اگر تمکن مالی مناسبی ندارید، تلاش کنید برای بورسیه های تحصیلی

اشکان :

با سلام و خسته نباشی خدمت شما آیا من با لیسانس مکانیک دانشگاه ازاد و معدل 14.28 میتونم ارشد یا دکتری مهندسی هوافضا کانادا پذیرش بگیرم(با بورسیه یا بدون بورسیه) باتشکر

اگر شرایط مالی و مدرک زبان داشته باشید بله

razie :

با سلام من مدرک کارشناسی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار دارم و معدلم 13.56 .آیا میتونم به گرفتن پذیرش از یه دانشگاه معتبر در کانادا امیدوار باشم؟

 بله ممکنه

zahra :

سلام من برای ارشد میخوام به کانادا اپلای کنم ولی نمیدونم چطوری

مشاور مهاجرت و ویزا

برای بررسی شرایط، توسط مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به صفحه فرمهای ارزیابی رایگان مراجعه فرمایید.

یا برای بهره مندی از مشاوره مهاجرت قانونی، توسط وکیل رسمی مهاجرت، به صفحه رزرو وقت مشاوره مراجعه فرمایید.

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 - 02128421010 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.