هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

خبر خوب این است که تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است. درست است! ارزان تر از آن چیزی است که فکر می کنید، البته با در حالتی که با کشورهای هم سطح خودش مقایسه شود!

وقتی صحبت از تحصیلات بعد از متوسطه می شود، شهریه‌ها در کانادا به طور کلی از کالج‌ها و دانشگاه‌های استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده پایین‌تر است.

در این مقاله که توسط کارشناسان ویزا 724 آماده شده است، اطلاعات لازم برای درک هزینه تحصیل در کانادا از دبستان تا دبیرستان، کالج، دانشگاه، تحصیلات تکمیلی، دانشکده زبان و غیره به شما ارائه می شود.

 هزینه‌های تحصیل شما بغیر از از شهریه و هزینه‌های پرداختی دیگر به دانشگاه، چیزهای بیشتری را نیز شامل می‌شود. ما اطلاعات مربوط به هزینه تحصیل شما را برای برنامه‌ریزی برای سایر هزینه‌ها، مانند هزینه‌های زندگی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

در این مقاله قصد داریم تا یکی از دیگر از روش ها برای مهاجرت به کانادا را مورد بررسی قرار دهیم پس با ما همراه باشید.

هزینه تحصیل در مدارس ابتدایی کانادا

هزینه مدرسه ابتدایی در کانادا

مدرسه ابتدایی یا ابتدایی عمومی برای ساکنین کانادا رایگان است. اگر فرزندتان را برای تحصیل به کانادا میفرستید، لطفاً با مدرسه تماس بگیرید تا دریابید که آیا دانش‌آموزان بین المللی نیز هزینهای دارند یا نه. گاهی اوقات، مدارس برای مشارکت در فعالیتهای اضافی، مانند تیمهای ورزشی یا مسابقات مدرسه، هزینه های اندکی را برای فرزند شما میپردازند. بیشتر کودکان ناهار خود را به مدرسه میآورند، با این حال، برخی از مدارس برنامه های ناهارخوری یا برنامه ناهار گرم را ارائه میدهند که در آن ممکن است کودک شما یک وعده غذایی بخرد. هزینه های مدارس ابتدایی برای غیر کانادایی ها رایگان نیست و بسته به نوع مدرسه سالیانه از 10 هزار دلار تا 20 هزار دلار متغییر است.

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

هزینه دبیرستان در کانادا

دوره دوم دبیرستان یا دبیرستان‌های دولتی برای ساکنین این کشور در کانادا رایگان است.در بسیاری از مدارس هزینه های دانش‌آموزان بین المللی باید پرداخت پرداخت شود که می تواند از حدود 8000 CAD تا 14،000 CAD در سال باشد.
لطفاً برای تأیید هزینه ، در صورت وجود ، برای دانش آموزان بین المللی با مدرسه ای که می خواهید نوجوانتان در آن حضور داشته باشد هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. گاهی مدارس برای مشارکت در فعالیت های اضافی ، مانند تیم های ورزشی یا مسابقات مدرسه ، هزینه های اندکی را برای فرزند شما می پردازند. در دبیرستان ، بسیاری از دانش آموزان ناهار خود را به مدرسه می آورند ، با این حال ، برخی از مدارس برنامه های ناهارخوری یا برنامه ناهار گرم را ارائه می دهند که در آن ممکن است کودک شما یک وعده غذایی بخرد.

هزینه مدرسه زبان در کانادا

مدارس زبان اغلب به جای یک ترم تحصیلی، دوره‌هایی را بر اساس تعداد معینی از هفته‌ها ارائه می‌دهند. هزینه شهریه در مدارس زبان کانادا توسط هر مدرسه تعیین می شود.

در اینجا برخی از نمونه‌های مربوط به مدارس زبان در برخی کلان‌شهرهای کلیدی کانادا (از جمله مسکن یا غذا) هزینه شده است:

تورنتو: 12 هفته آموزشگاه زبان انگلیسی = CAD 3،515
شهر کبک: 12 هفته آموزش زبان فرانسه = 3570 CAD
ونکوور: 12 هفته آموزشگاه زبان انگلیسی = CAD 4،083
کلگری: 12 هفته آموزشگاه زبان فرانسه = 3،446 CAD

هزینه کالج و دانشکده فنی و حرفه‌ای در کانادا

طول دوره های کالج متفاوت است ، بنابراین آنها اغلب از دانشگاه هزینه های کمتری دارند.
برخی از برنامه ها شامل یادگیری یکپارچه کار است ، که ممکن است در حالی که در کانادا هستید، درآمد کسب کنید.
کالج ها و مدارس حرفه ای با کیفیت بالا در سراسر کانادا، از جمله شهرهای کوچکتر و شهرهایی که هزینه زندگی پایین‌تر باشد، پیدا خواهید کرد. حتی شهرهای بزرگ کانادا نسبت به بسیاری از شهرهای جهان نسبتاً مقرون به صرفه‌تر هستند.
اما در مجموع، شهریه دانشجویان بین‌المللی در کانادا بسته به برنامه و مکانی که انتخاب می کنید متفاوت است.

هزینه کالج و دانشگاه در کانادا

خواهید دید که برخی از مراکز آموزشی شهریه‌ای برای تحصیل دریافت نمی‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر بسته به کالج و برنامه تحصیلی شما، از حدود 2،000 CAD در سال تا 18،000 CAD در سال برای شهریه متغیر هستند. در این امر می‌توانید تحقیقات خود را انجام دهید، بنابراین سعی کنید حداکثر 3 کالج و مقصد را در یک جستجو مقایسه کنید.
همچنین هزینه‌هایی برای هزینه‌های زندگی شما ایجاد می‌کند. ما دریافتیم که، به طور متوسط، هزینه زندگی برای دانشجویان کالج کانادایی تقریباً 12،000 CAD است.

هزینه دانشگاه در کانادا

چه چیزی می تواند بهتر از گرفتن مدرک دانشگاهی در یک کشور درجه یک زیبا باشد؟ پیدا کردن یک برنامه معتبر که می‌توانید از عهده آن برآیید. بسیاری از دانشگاه های با کیفیت در شهرهای کوچکتر کانادا یافت می شوند که هزینه زندگی پایین‌تر است. در بعضی مواقع، شهرهای بزرگ کانادا از بسیاری از شهرهای جهان مقرون به صرفه تر هستند.

هم‌چنین می توانید مدارس و شهرهای مختلف را با هم مقایسه کنید. خواهید دید که هزینه های آن می تواند از شهری به شهر دیگر و استان به استان دیگر متفاوت باشد ، هم برای شهریه و هم برای هزینه های زندگی. بنابراین ، اگر بودجه ندارید ، توصیه می کنیم طیف وسیعی از گزینه ها را جستجو کنید تا بتوانید دانشگاه و جامعه مناسب را برای خود پیدا کنید.

برای اینکه ایده ای در مورد هزینه ها به شما ارائه دهیم ، ابزار جستجوی خود را در تعدادی از گزینه های کارشناسی ارشد در سراسر کانادا آزمایش کردیم. ما دریافتیم که شهریه می تواند از 1800 CAD در سال تا تقریباً 20،000 CAD در سال برای یک مدرک کارشناسی باشد.
به همین ترتیب، هزینه اقامت، غذا و حمل و نقل محلی از شهر به شهر دیگر متفاوت است. با این حال طی بررسی‌های انجام شده متوجه شدیم که هزینه های زندگی برای یک سال به طور متوسط در حدود 12،000 CAD است.

هزینه تحصیلات تکمیلی در کانادا

تحصیلات تکمیلی، یک سرمایه گذاری حرفه‌ای هوشمند است. برنامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری کانادا در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است، و هزینه نسبتاً پایین زندگی نسبت به کشورهای هم رده، این فرصت را برای دانشجویان بین‌المللی جذاب‌تر می‌کند. حتی شهرهای بزرگ کانادا از بسیاری از شهرهای مشهور جهان مقرون به صرفه‌تر هستند. شهریه تحصیلات تکمیلی در کانادا بسته به برنامه و مکانی که انتخاب می‌کنید می‌تواند متفاوت باشد.

برای اینکه ایده ای در مورد هزینه ها به شما ارائه دهیم، ابزار جستجوی خود را در تعدادی از برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا در سراسر کانادا آزمایش کردیم. ما دریافتیم که شهریه می تواند از 2.500 CAD در سال تا تقریباً 18،000 CAD در سال برای یک مدرک کارشناسی ارشد باشد. یک مدرک دکترا ممکن است برای شما تقریباً 2،500 تا 17000 CAD در سال هزینه برمیدارد. اگر بودجه دارید، حتماً برنامه هایی را از استان‌ها و مدارس مختلف مقایسه کنید.
هزینه اسکان، غذا و حمل و نقل محلی از شهر به شهر دیگر متفاوت است. برآوردهای ما نشان می‌دهد که هزینه‌های زندگی برای یک سال در حدود 12،000 CAD است.

هزینه برنامه‌های تبادل دانشجویی در کانادا

هزینه‌های برنامه‌های تبادل دانشجو بسته به سازمانی که برنامه‌ها و ساختار هزینه آن‌ها را ارائه می‌دهد، متفاوت است. شما ممکن است از یک عامل آموزشی برای کمک به شما در یافتن یک برنامه مبادله‌ای برای فرزند خود برای حضور در مدرسه در کانادا استفاده کنید.

هزینه آموزش آنلاین و از راه دور

هزینه های یادگیری آنلاین بستگی به این دارد که آیا این برنامه بخشی از دیپلم کالج، مدرک لیسانس یا سطح تحصیلات تکمیلی است. هزینه‌ها هم‌چنین بسته به موسسه و برنامه انتخابی شما می‌توانند متفاوت باشند. استفاده از یک ابزار جستجو برای محاسبه هزینه‌های برنامه آموزش از راه دور خود برای شما مفید خواهد بود.

بورس‌های تحصیلی

ممکن است برای تحصیل در کانادا واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی ، بورس تحصیلی یا کمک هزینه باشید. دولت کانادا ، استان‌ها و مستقلات کانادا و بسیاری از موسسات آموزشی بودجه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی را ارائه می دهند. اما این را آسان نخواهد بود و متقاضیان بسیاری از سراسر جهان دارد.

هزینه‌های زندگی دانشجویان بین‌المللی در کانادا

وقتی که بودجه خود را به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا برنامه‌ریزی می کنید، هزینه‌های مهمی برای در نظر گرفتن وجود دارد:

 • مسکن
 • غذا و مواد غذایی
 • حمل و نقل
 • بیمه سلامت
 • تفریح و سرگرمی

در مقاله‌های آینده درباره نحوه برنامه ریزی هزینه‌های زندگی خود در کانادا اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار خواهیم داد.

حال که به بررسی هزینه‌های تحصیل در کانادا پرداختیم ممکن است این سوال برایتان پیش آید که در کدام دانشگاه‌ها می‌توان با کمترین هزینه تحصیل کرد؟! از همین رو بیایید مروری داشته باشیم بر ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا ویژه دانشجویان بین الملل.

همیشه گفته شده کیفیت را فدای کمیت نکنید، اما خوب است بدانید دانشگاه‌های ارزان کانادا چندان بی‌کیفیت نیستند! اتفاقا دانشجویانی که در این دانشگاه‌ها درس می‌خوانند بر این باور هستند که کیفیت دانشگاه‌های کانادا، حتی ارزان‌ترین آنها، دست کمی از دانشگاه‌های گران کانادا ندارند. از همین رو چند نمونه را برایتان شرح خواهیم داد. در ادامه همراه ما باشید.

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا  

زمانی که صحبت از آموزش عالی در سطح جهانی می‌شود همیشه یک طرف ماجرا کانادا است. دانشگاه‌های کانادا با کیفیت بسیار خوبی این فرصت را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده‌اند. اما سوال اینجاست که هزینه‌های تحصیل در کانادا چطور محاسبه ‌می‌شود؟ در پاسخ می‌توان به دانشگاه‌هایی اشاره کرد که بودجه عمومی دارند و از طرف دیگر ازکیفیت آموزش نمی‌کاهند. لیستی از این دانشکده‌ها به شرح زیر است:  

 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه گوئلف
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه مموریال فاندلند

و کالج های دیگری که با یک جستجوی ساده می‌توانید اطلاعات خوبی از آنها کسب کنید.

زندگی دانشجویی

چرا دانشگاه کلگری ارزان است؟

سوالی که ممکن است برایتان پیش آید این است که چرا نام دانشگاه کلگری در این لیست است؟ در پاسخ باید گفت این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌های کانادا است که چندان ارزان نیست. اما زمانی که در مقام مقایسه قرار می‌گیرد به مراتب ارزان‌تر از دانشگاه‌های دیگر کانادا در همین کیفیت است. به عنوان نمونه دانشگاه کلگری از دانشگاهای تورنتو و بریتیش کلمبیا ارزان‌تر است.   

خوب است بدانید این دانشگاه هر ساله دو جایزه 20 هزار دلاری برای دانشجویان بین المللی در نظر می‌گیرد. این جایزه را به عنوان بورسیه تحصیلی به دانشجویان سال اول تقدیم می‌کند.

از دیگر کالج های ارزان برای تحصیل در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کالج هامبر
 • کالج الگونکوین
 • کالج نورهای شمالی
 • کالج کونستوگا

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

مقایسه هزینه های زندگی در کانادا

> اقامت دائم کانادا

پذیرش دانشگاه مک مستر

پذیرش از دانشگاه مک گیل

پذیرش دانشگاه مونترال

وکیل مهاجرت کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

6 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۴ دیدگاه

 1. علیرضا

  سلام من درحال حاضر ۳۱.۵ هستم و دوسال وشش ماه پیش در رشته فناوری شبکه های کامپیوتری با معدل۱۹.۵۷ مدرک کارشناسی گرفتم درحال حاضر دارم خودم رو برای آیلتس آماده میکنم وچند سوال داشتم.
  ۱_من ۶سال سابقه کار دارم اما مرتبط بارشتم نیست و تخصص خوبی تو رشته خودم ندارم میتونم از طریق express entry اقدام کنم
  ۲_اگر بخوام تحصیلی اقدام کنم میتونم با مشخصاتی ک گفتم و مدرک زبان برا کالج اقدام کنم و بعد از کالج وارد بازار کار شوم و اقامت بگیرم
  ۳_حداکثر میزان گپ تحصیلی و سن باتوجه ب سابقه کار غیر مرتبط بارشته چقدر میتونه باشه
  ۴_نمره آیلتس باید چند باشه
  ۵_همسرم نمره زبانش باید چند باشه تا بتونه همراه من بیاد و کار کنه
  ممنون و سپاس گذارم

  پاسخ دهید
 2. Tania

  سلام . آیا برای تحصیل در دبیرستان های تورنتو امکان تحصیل در مدارس دولتی روزانه( با شهریه دانش آموزان بین المللی) و free home stay وجود دارد؟ و حداکثر و حداقل یکسال در این شرایط چند هزار دلار تخمین زده میشود؟
  سپاس

  پاسخ دهید
 3. M.Ypusef Alemi

  سلام
  من میخواهم برای ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان اقدام
  میشه در این زمینه با من همکاری نمایید
  و نمبر واتساپ خود را ارسال نمایید

  تشکر

  پاسخ دهید
 4. مرتضی صفرزاد

  سلام وقت بخیر.بنده سوالی خدمت تان دارم.سال ۸۵ کارشناسی و سال ۹۵ هم ارشد را گرفتم.دوستان ام توانستند زدتر کانادا بروند و بنده اداره دولتی شاغل شدم.الان ۳۹ سالمه و با این سن افسر اداره مهاجرت ویزا جهت تحصیل میدن؟ ضمن اینکه زبان هم در سطح متوسطی هستم و امسال میتونم حداقل pte رو بگیرم با شرایط فوق کدام دانشگاه با شهریه مناسب جهت رشته عمران پیشنهاد میکنید؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *