رشته معماری و عمران در کانادا و شرایط و هزینه ها

در این راهنما از ویزا 724 قصد داریم شما را با رشته عمران و معماری در کانادا و مراکز آموزشی ارائه دهنده این رشته آشنا کنیم. کافیست تا به برخی از نمونه های معماری دنیا که جزوی از شگفتی های طراحی دنیا محسوب می شوند، نگاهی بیندازیم تا به میزان کارایی و محبوبیت این رشته پی ببریم.

برای مثال پل گلدن گیت یا برج العرب تنها دو مورد از این سازه های معماری فوق العاده هستند که هر بیننده ای را به وجد می آورند. بسیاری از افراد از همان کودکی با دیدن سازه های این چنینی علاقه عمیقی به معماری و مهندسی عمران پیدا می کنند.

البته خب این دو رشته تفاوت هایی با هم دارند. برای مثال معماری به طراحی آسمان خراش ها، ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، ورزشی و مواردی از این دست و برنامه ریزی برای آن ها می پردازد.

این در حالی است که مهندسی عمران طیف وسیع تری را شامل می شود و بسیار گسترده تر از رشته معماری است. این رشته به طراحی انواع سازه ها از برنامه ریزی اجرای پل ها گرفته تا ساخت انواع سد، تونل، ساختمان و جاده سرو کار دارد.

جدا از اینکه به عمران علاقه دارید یا معماری، هر یک از این دو رشته تخصص های خاص مربوط به خود را خواهند داشت. از طرفی بسیاری از افراد ترجیح می دهند تخصص و مدرک مهندسی خود را در بهترین دانشگاه های دنیا بگذرانند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در اینجا به معرفی مراکز آموزشی معتبر کانادا برای ارائه این دو رشته بپردازیم.

 رشته عمران و معماری در کانادا

مراکز آموزشی ارائه دهنده رشته عمران و معماری در کانادا

خب همانطور که در ابتدا این مطلب عرض کردیم، بر خلاف تصور برخی از افراد دو رشته عمران و معماری با هم تفاوت دارند. بنابراین مراکز آموزشی معتبر ارائه دهنده این دروس در کانادا هم تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند. اجازه دهید در ادامه به تفکیک هر یک از این رشته ها، شهریه مقاطع تحصیلی مختلف و شرایط پذیرش آن ها را بررسی کنیم.

رشته عمران و بهترین دانشگاه های کانادا

دانشجویانی که قرار است در رشته عمران در کانادا مشغول تحصیل شوند، باید چهار سال تحصیلی را به عنوان آموزش پایه خود بگذرانند. دانشجویان متقاضی در این زمان با مهارت های مختلفی آشنا می شوند. برای مثال مهارت نقشه برداری یکی از پایه ترین کارهایی است که یک دانشجوی عمران باید پس از مدتی بر آن تسلط پیدا کند.

از طرف دیگر ترسیم نقشه و خواص مواد علوم محیطی نیز از دیگر مواردی است که در طول سال تحصیلی، به دانشجویان متقاضی این رشته آموزش داده می شود. پس از اتمام تحصیلات این تصمیم بر عهده خود دانشجویان خواهد بود که با توجه به اجازه چند ساله کانادا برای دانشجویان بین المللی پس از اتمام تحصیلات، به روند تحصیل خود ادامه دهند، یا اینکه بخواهند تحصیلات تکمیلی را طی کنند.

شاید برخی از دروس رشته عمران و معماری در کانادا بی شباهت به هم نباشند؛ زیرا هر چه که نباشد این دو رشته تلفیقی از یکدیگر هستند. اما به هر حال رشته عمران مواد آموزشی خاص خود را خواهد داشت. اما خب مسلما هر دانشجویی طالب این است که در بهترین مراکز آموزشی در کانادا مشغول به تحصیل شود. این گزینه در مورد رشته عمران هم صادق خواهد بود.

از بهترین دانشگاه های برتر کانادا در رشته عمران می توانیم به ترتیب به ده مورد اول یعنی دانشگاه واترلو، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه آلبرتا، دانشگاه دالاهو، دانشگاه کنکوردیا، دانشگاه وسترن، دانشگاه کلگری و دانشگاه کوئینز اشاره کنیم. اما از آنجایی که پرداختن به تک تک این مراکز از حوصله مخاطب امروز خارج است، تصمیم گرفتیم پنج مورد اول از لیست دانشگاه های برتر رشته عمران را در ادامه به طور کامل بررسی کنیم.

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته عمران

1.دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در استان انتاریو قرار دارد. این دانشگاه تحقیقاتی عمومی یکی از بهترین برنامه های مهندسی عمران در کانادا را ارائه می دهد. در این دانشگاه مواد آموزشی مختلفی تدریس می شود که طی آن دانشجویان می توانند با نحوه طراحی و برنامه ریزی برای ساخت انواع سد، پل و بزرگراه آشنا شوند.

یک مزیت برجسته دانشگاه واترلو این است که در هر دو رشته عمران و معماری در کانادا، دانشجو جداگانه می پذیرد. هر دانشجوی مهندسی عمران پس از اینکه پذیرش شود، می تواند از فرصت های مختلف همکاری که تا 6 مورد خواهد بود، برای تست شغلی این رشته شرکت کند. در این دانشگاه دانشجو می تواند به آزمایشگاه های مجهزی دسترسی داشته باشد و هنر خود را در ساخت قایق های بتنی و استفاده از تکنولوژی های پیشرفته دنیا مثل شبیه سازی به کار بگیرد. آدرس سایت این دانشگاه https://uwaterloo.ca/ است.

شرایط پذیرش دانشگاه واترلو در رشته مهندسی عمران

 • حساب و ریاضی حداقل 70 درصد کل نمره
 • شیمی حداقل 70 درصد کل نمره
 • فیزیک حداقل 70 درصد کل نمره
 • انگلیسی حداقل 70 درصد نمره نهایی

مطلب پیشنهادی : مهاجرت به کانادا

شهریه مقاطع مختلف دانشگاه واترلو در رشته مهندسی عمران

شهریه دانشکده های مهندسی این دانشگاه که شامل رشته عمران هم می شود بین 42 تا 43 هزار دلار برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس است. حدود 2100 دلار هم هزینه تقریبی کتاب ها خواهد بود. این هزینه ها، بودجه لازم برای سال اول است که باید به صورت ترمی پرداخت کنید. هزینه 793 دلار در هر ترم برای پوشش برنامه های تعاونی هم اختصاص دارد. از آنجایی که دو رشته عمران و معماری در کانادا در این دانشگاه تدریس می شود، به احتمال زیاد شهریه معماری هم نزدیک به این شهریه خواهد بود.

 

2.دانشگاه تورنتو

همانطور که احتمالا می دانید، شهر تورنتو بزرگترین شهر کانادا است. دانشگاهی با همین نام در این شهر قرار دارد که به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزشی مهندسی عمران در کانادا محسوب می شود.

البته خود این دانشگاه از سال 1873 به بعد مرکزی برای ارائه طیف وسیعی از برنامه ها بوده است که رشته عمران تنها یکی از آن ها محسوب می شود. این مرکز به عنوان یک مدرسه استراتژیک فرصت های متعددی را برای تحقیق و مطالعه عملی دانشجویان فراهم کرده است.

دانشجویان عمران پس از پذیرش در این دانشگاه می توانند در دوره های مختلفی بر اساس سلیقه و نیاز خود شرکت کنند. از جمله این دوره ها می توان به مهندسی سازه، برنامه ریزی ژئومکانیک و حمل و نقل اشاره کرد. اگر مایل هستید به شکل مستقیم با سایت این دانشگاه در ارتباط باشید، باید به آدرس https://civmin.utoronto.ca/ مراجعه کنید.

دانشگاه تورنتو

شرایط پذیرش دانشگاه تورنتو در رشته مهندسی عمران

گفتیم که رشته عمران و معماری در کانادا، جزو رشته های پرطرفدار محسوب می شود. برای قبولی تحصیل در دانشگاه تورنتو باید شرایط زیر را دارا باشید تا بتوانید به عنوان دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. ناگفته نماند که پذیرش در این دانشگاه بسیار گزینشی و رقابتی است.

 • کلیه ریز نمرات دوره دبیرستان یا متوسطه
 • مدارک زبان معتبر (شرایط زبان تافل، آیلتس و …)
 • مدارک مربوط به پایان دوره سطح عالی یا درجه 12
 • میانگین نمرات 90 به دلیل رقابتی بودن دانشگاه
 • پرداخت هزینه غیر قابل استرداد
 • ارائه بیانیه هدف
 • نمرات مناسب در دوره های حسابداری و فیزیک

شهریه دانشگاه تورنتو در رشته عمران

شهریه دانشگاه تورنتو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، برای دانشجویان داخلی 14180 دلار است. این هزینه برای دانشجویان بین المللی 62250 دلار خواهد بود. به طور تقریبی 1800 دلار هزینه های اتفاقی، 11000 تا 21600 دلار هزینه اقامت با برنامه غذایی، حدود 1800 تا 3000 دلار هزینه اقامت بدون غذا و حدود 1500 تا 2000 دلار هزینه لوازم و کتاب ها خواهد بود.

 3.دانشگاه مک گیل

یکی دیگر از دانشگاه های عمومی کانادایی که در لیست برترین دانشگاه های رشته عمران قرار دارد، دانشگاه مک گیل است. این دانشگاه در مونترال استان کبک شرقی کانادا قرار دارد.

دانشگاه مک گیل دو رشته عمران و معماری در کانادا را پوشش می دهد. در این دانشگاه دوره های مختلفی از جمله مکانیک سیالات، مکانیک خاک، مهندسی سازه و مهندسی محیط زیست ارائه می شود. در ادامه شرایط پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه را بررسی می کنیم و شهریه هر یک مقاطع را معرفی خواهیم کرد. برای دسترسی به سایت این دانشگاه می توانید به آدرس https://www.mcgill.ca/ مراجعه کنید.

 

شرایط پذیرش دانشگاه مک گیل در رشته عمران

برای آنکه بتوانید در مقطع کارشناسی دانشگاه مک گیل در رشته عمران قبول شوید، باید پیش نیازهای زیر را دارا باشید.

 • سطح زبانی مناسب (اثبات مهارت انگلیسی با حداقل نمره و مدرک معتبر)
 • پیش نیاز آگاهی مناسب از ریاضی و علوم
 • ارائه ریز نمرات دوره متوسطه
 • داشتن دانش اولیه در پیش حساب، شیمی و فیزیک

 

شهریه دانشگاه مک گیل

شهریه دانشگاه بسته به تعداد واحدهایی که هر دانشجو می گیرد و اینکه دانشجوی داخلی است یا بین المللی متفاوت است. هزینه دوره لیسانس دانشگاه مک گیل برای یکسال حدود 26845 پوند در هر سال است. به این هزینه، بودجه لازم برای اسکان، مواد غذایی، خرید کتب و سایر برنامه های غیر قابل پیش بینی و ریز و درشت دیگر را هم بیفزایید.

 

4.دانشگاه بریتیش کلمبیا

یکی دیگر از دانشگاه مطرح رشته عمران و معماری در کانادا، دانشگاه بریتیش کلمبیا است. این دانشگاه در غرب کانادا در شهر ونکوور واقع شده است. اگر قرار است به عنوان دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید باید یک دوره عمومی یک ساله تحصیلات مهندسی عمومی را به موفقیت طی کنید.

پس از پذیرش در این دوره، هر دانشجو می تواند در تخصص های مختلف این دانشگاه، مشغول به تحصیل شود. از جمله این تخصص ها می توانیم به مهندسی مواد و مهندسی ژئوفیزیک اشاره کنیم. دوره ارشد این دانشگاه در چهار رشته مهندسی سازه، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی حمل و نقل و مهندسی منابع آب برگزار می شود.

 برای دسترسی مستقیم به سایت این دانشگاه می توانید به آدرس https://www.civil.ubc.ca/ مراجعه کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا در رشته مهندسی عمران

 دانشجویان متقاضی تحصیل در این دانشگاه باید شرایط پذیرش عمومی دانشگاه مثل موارد زبانی و معدل مناسب را دارا باشند. اما مدارک تحصیلی که باید ارائه دهند به این بستگی دارد که از کدام نقطه متقاضی هستند و برای کدام مقطع قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند. از جمله برخی از این شرایط موارد زیر خواهند بود.

 • تسلط بر زبان انگلیسی طبق استانداردهای کانادایی
 • فارغ التحصیلی از دبیرستان
 • گذراندن حداقل شش دوره تحصیلی غیر دانشگاهی (اجباری نیست)
 • تسلط بر دروس شیمی و فیزیک دبیرستان
 • کلاس پیش از حسابداری درجه 12

شرایط پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا

شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا در رشته مهندسی عمران

شهریه رشته عمران و معماری در کانادا معمولا متفاوت است، چون دروس ارائه شده متفاوت خواهند بود. به طو متوسط هزینه تحصیل در این دانشگاه برای مقاطع کارشناسی برای بومیان حدود 14800 دلار در سال است. این در حالی است که این شهریه برای دانشجویان بین المللی به طور متوسط حدود 22499 دلار در هر سال است.

هزینه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد برای افراد مقیم کانادا 4995 دلار است. در حالی که همین شهریه برای دانشجویان بین المللی تا 23 هزار دلار در سال و حتی بالاتر از آن هم می رسد.

5.دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا به عنوانی یکی از بهترین دانشگاه های مهندسی کانادا و یک مدرسه تحقیقاتی بزرگ شناخته می شود. محوطه اصلی این دانشگاه در استان آلبرتا و شهر ادمونتون در غرب کشور کانادا واقع شده است.

این دانشگاه از تجهیزات تحصیلی پیشرفته از جمله تجهیزات تحقیقاتی خوبی برخوردار است که بر همین اساس و رتبه بندی مناسبی که دارد توانسته است 900 دانشجو عمران کارشناسی و 500 دانشجو در مقاطع تحصیلات تکمیلی در همین رشته را جذب کند.

دانشجویان این دانشگاه پس از گذراندن دوره مهندسی عمومی یکساله، وارد دوره کارشناسی چهار ساله می شوند. البته در انتها یک دوره یک ساله اضافی وجود دارد که هر دانشجو می تواند به تحصیلات خود اضافه کند. این دوره به مدت یک سال و نیم به دانشجو اجازه کار در صنایع را خواهد داد. این دانشگاه یک موسسه آموزشی خوب برای یکی از دو رشته عمران و معماری در کانادا محسوب می شود. برای دسترسی به سایت این دانشگاه به آدرس https://www.ualberta.ca مراجعه کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه آلبرتا در رشته مهندسی عمران

 • پیشینه قوی در ریاضیات و علوم
 • تسلط مناسب به زبان انگلیسی
 • معدل خوب رقابتی
 • مدرک فارغ التحصیلی از دبیرستان
 • بیانیه شخصی

شهریه دانشگاه آلبرتا در رشته مهندسی عمران

کسانی که قصد تحصیل در دانشگاه آلبرتا آن هم در رشته مهندسی عمران را دارند، در صورتی که شهروند کانادا باشند باید در هر سال بیش از 5 هزار دلار شهریه پرداخت کنند. این شهریه برای دانشجویان بین المللی در هر سال بالای 20 هزار دلار در هر سال است. البته این نرخ شهریه تا سال 2017 در نظر گرفته شده است و ممکن است بر اساس صلاحدید دانشگاه تغییر کرده باشد و یا کم و زیاد شود.

مطلب پیشنهادی : تحصیل در کانادا

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته معماری

همانطور که می دانید، کشور کانادا به عنوان میزبانی از بهترین دانشگاه ها و موسسات آموزشی دنیا شناخته شده است. یعنی این کشور علاوه بر تمام ویژگی های مثبتی که دارد، یک گزینه فوق العاده برای تحصیل نیز به شمار می آید.

 به همین دلیل متقاضیان تحصیل از سراسر دنیا به این کشور مهاجرت می کنند تا بتوانند مدارک تحصیلی خود را در یک محیط آموزشی باکیفیت کسب کنند. رشته عمران و معماری در کانادا از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در این قسمت قصد داریم مشهورترین دانشگاه های آموزشی رشته معماری را برای علاقه مندان تحصیل در این رشته در کانادا معرفی کنیم.

در اینجا نیز درست مثل رشته عمران، به معرفی ده دانشگاه برتر خواهیم پرداخت. از جمله این مراکز به ترتیب دانشگاه بریتیش کلمبیا، دانشگاه تورنتو، دانشگاه مک گیل، دانشگاه واترلو، دانشگاه کارلتون، دانشگاه مونترال، دانشگاه رایسون، دانشگاه کلگری، دانشگاه لاوال و دانشگاه دالاهو هستند.

همانطور که مشاهده کردید، تقریبا نیمی از این دانشگاه های رشته معماری با مراکز آموزشی رشته عمران یکی هستند. به همین دلیل در ادامه به معرفی مراکزی اکتفا خواهیم کرد که در پاراگراف های قبل آن را بررسی نکردیم.

بهترین دانشگاه های کانادا برای رشته معماری

1.دانشگاه کارلتون

یکی از دانشگاه های خوب کانادا پس از دانشگاه های مطرحی مثل بریتیش کلمبیا و تورنتو، دانشگاه کارلتون است. این موسسه آموزشی دوره های مختلفی از جمله مهندسی پایداری، حفاظت معماری و مطالعات معماری را ارائه و پشتیبانی می کند.

چیزی که باعث به شهرت رسیدن این دانشگاه و قرار گیری آن در بین دانشگاه های مطرح دنیا شده است، برنامه های درسی ارائه شده توسط این دانشگاه است. دانشگاه کارلتون در اتاوا استان انتاریو واقع شده است. اگر می خواهید به سایت این دانشگاه دسترسی داشته باشید، باید به آدرس https://carleton.ca/ مراجعه کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه کارلتون در رشته معماری

 • گواهی فارغ التحصیلی از دبیرستان با حداقل 12 سال تحصیل
 • درک خوب ریاضی، فیزیک و حساب
 • تسلط مناسب بر زبان انگلیسی

 

شهریه دانشگاه کارلتون در رشته عمران

دانشجویان مقطع کارشناسی این دانشگاه اگر بومی باشند باید در حدود 9200 دلار در هر سال شهریه بپردازند. این شهریه برای دانشجویان خارجی حدود 25379 دلار در هر سال است. البته این را هم عرض کنیم که رشته عمران و معماری در کانادا، به طور همزمان در این دانشگاه تدریس می شود. هزینه رشته معماری در مقطع ارشد این دانشگاه بالای 10 هزار پوند در سال است.

 2.دانشگاه لاوال

اگر دوست دارید رشته معماری بخوانید و البته تحصیل در این رشته را در ایالت کبک به اتمام برسانید، دانشگاه لاوال یک انتخاب مناسب برای شما خواهد بود. این دانشگاه در ساحل فابریک کبک قرار گرفته است. شاید شنیده باشید که کبک یکی از ایالت های پر جنب و جوش کانادا است که هر مهاجری دوست دارند در آن زندگی کند. لیسانس معماری در این دانشگاه 3 سال به طول می انجامد.

این شهر می تواند بهترین گزینه برای دانشجویان خارجی محسوب شود. اگر قصد دارید به شکل مستقیم با سایت دانشگاه لاوال در ارتباط باشید، باید به آدرس https://www.ulaval.ca مراجعه کنید.

شرایط پذیرش دانشگاه لاوال در رشته معماری

در این دانشگاه اولین پارامتری که برای پذیرش دانشجویان در نظر گرفته می شود، برتری تحصیلی است. این برتری می تواند در سطوح مختلف باشد. برای مثال رزومه قوی و نمرات بالای معدل بخشی از این برتری را نشان می دهد.

برای پذیرفته شدن در این دوره به حداقل چیزی که نیاز دارید، مدرک دیپلم و فارغ التحصیلی از دبیرستان است. این مدرک باید معادل 13 سال تحصیل باشد. سایر شرایط عمومی پذیرش این دانشگاه شامل موارد زیر می شود.

 • دیپلم معادل (مدرک پیش دانشگاهی یا لیسانس آموزش متوسطه فرانسه)
 • آشنایی و تسلط خوب با زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • تسلط خوب در دروس ریاضیات و فیزیک

شرایط پذیرش دانشگاه لاوال در رشته معماری

شهریه دانشگاه لاوال در رشته معماری

هزینه شهریه در رشته عمران و معماری در کانادا به عوامل گوناگونی بستگی دارد. یکی از این عوامل نوع دانشگاه است. یقینا دانشگاه های شهرهای بزرگ و البته دانشگاه های با رتبه خوب در دنیا جزو موسسه های با شهریه بالا هستند.

این شهریه در دانشگاه لاوال در هر سال تحصیلی برای رشته معماری در مقطع کارشناسی بیش از 23 هزار دلار است. این شهریه برای دانشگاه های تحصیلات تکمیلی برای کارشناسی ارشد با تحقیق حدود 15800 دلار برای دوره کارشناسی ارشد با تحقیق حدود 16 هزار دلار و برای دوره های دکتری 14328 دلار است. این شهریه برای دوره های دکتری با بورسیه معافیت کمتر از 4 هزار دلار است.

 

3.دانشگاه کلگری

اگر نمی خواهید در هیچ کدام از قسمت های غربی یا شرقی کانادا در رشته معماری تحصیل کنید، می توانید دانشگاه کلگری استان آلبرتا را برای تحصیل در این رشته در نظر بگیرید.

دانشگاه کلگری در لیست 10 دانشگاه برتر معماری در کانادا قرار دارد، پس می تواند یک انتخاب هوشمندانه برای متقاضیان تحصیل در معماری محسوب شود. اگر قصد تحصیل در معماری را دارید، باید در دانشکده طراحی محیط مشغول به تحصیل شوید. برای اینکه به طور مستقیم با سایت این دانشگاه در ارتباط باشید، باید به آدرس https://www.ucalgary.ca/ مراجعه کنید.

 

شرایط پذیرش دانشگاه کلگری در رشته معماری

شرایط پذیرش این دانشگاه هم مانند سایر دانشگاه های رشته عمران و معماری در کانادا است. از آنجایی که پذیرش در این دانشگاه ها اغلب بر پایه توانمندی تحصیلی است، بنابراین اغلب معدل دیپلم، توانایی زبانی و رزومه تحصیلی یا کاری قوی در اولویت قرار دارد. به طور کلی شرایط عمومی آن شامل موارد زیر می شوند.

 • تکمیل برنامه آنلاین
 • دارا بودن 80 درصد نمره کل معدل
 • توصیه نامه
 • مقاله شخصی
 • نمره SAT
 • ارائه کلیه رونوشت ها به زبان انگلیسی

شهریه دانشگاه کلگری در رشته معماری

شهریه این دانشگاه برای دانشجویان کارشناسی بومی حدود 5500 دلار و این شهریه برای دانشجویان بین المللی رشته معماری دانشگاه کلگری حدود 12695 دلار است.

شهریه دوره های ارشد این دانشگاه هم به ترتیب برای بومیان 8180 دلار و برای افراد غیر بومی حدود دو برابر این بودجه یعنی بالای 16 هزار دلار است.

شهریه دانشگاه کلگری در رشته معماری

 4.دانشگاه دالاهو

اگرچه دانشگاه دالاهو در انتهای لیست معرفی برترین دانشگاه های معماری قرار دارد، اما هنوز هم از کیفیت بالایی برای تحصیل دانشجویان معماری برخوردار است. هر متقاضی می توانید در هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس معماری در این دانشگاه شرکت کند و فارغ التحصیل شود.

دانشگاه دالاهو در شهر هالیفاکس استان نوا اسکوشیا قرار دارد و یکی از دانشگاه های ارائه دهنده رشته عمران و معماری در کانادا است. اگر می خواهید به طور مستقیم با سایت این دانشگاه در ارتباط باشید، باید به آدرس https://www.dal.ca/ مراجعه کنید.

 

شرایط پذیرش دانشگاه دالاهوسی در رشته معماری

برای کسانی که قرار است در این دانشگاه معماری تحصیل کنند، توصیه می شود که در زمینه علوم پایه از جمله هنر، ریاضی و علوم اساس کاملی ایجاد کنند.

 • آگاهی کامل بر ریاضی و علوم
 • ارائه نوعی خلاقیت و مهارت دیجیتالی در قالب های مختلف نقاشی، مجسمه سازی، عکاسی خلاقانه، صنایع دستی و …
 • میانگین بالای معدل دوره پیش دانشگاهی
 • میانگین نمرات قابل بول در دروس شیمی، زیست، علوم کامپیوتر، زمین شناسی، ریاضیات، فیزیک، آمار
 • مهارت زبان انگلیسی یا نمره بالا آزمون انگلیسی

 

شهریه دانشگاه دالاهو در رشته معماری

دانشگاه های رشته عمران و معماری در کانادا، شرایط پذیرش تقریبا مشابهی دارند. اما از نظر شهریه چندان به هم شبیه نیستند. این شهریه در دانشگاه دالاهو در مجموع چهار سال کارشناسی برای افراد بومی حدود 39 هزار دلار و برای دانشجویان بین المللی حدود 83 هزار دلار تخمین زده می شود.

شهریه دانشگاه دالاهو در رشته معماری

 5.دانشگاه رایرسون

البته به انتهای لیست نگاه نکنید، ما به طور اتفاقی دانشگاه رایسون را در آخر قرار دادیم. البته که این دانشگاه از نظر سطح کیفی بالاتر از دانشگاه های کلگری، دالاهو و لاوال است.

دانشگاه رایرسون فقط یکی از بهترین مدارس معماری در کانادا نیست، بلکه جزو دانشگاه های برتر کل کانادا است. به همین دلیل می تواند آرزوی هر دانشجویی برای تحصیل محسوب شود. این دانشگاه که در تورنتو استان انتاریو واقع شده است، برنامه کارشناسی و تحصیلات تکمیلی معماری را ارائه می دهد.

شما می توانید در یکی از سه رشته معماری، مدیریت پروژه و علوم ساختمان این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. اگر می خواهید به شکل مستقیم با سایت این دانشگاه در ارتباط باشید، باید به آدرس https://www.ryerson.ca/ مراجعه کنید.

 

شرایط پذیرش دانشگاه رایرسون در رشته معماری

گفتیم که دانشگاه رایرسون یکی دیگر از دانشگاه های رشته عمران و معماری در کانادا است. این دانشگاه برای پذیرش دانشجویان خود شرایط چندان دشواری را قرار نداده است. کافیست موارد زیر را رعایت کنید، تا بتوانید در این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید.

 • مدرک معتبر
 • معدل مناسب در دو سال آخر تحصیل
 • خلاصه سوابق کاری
 • دو توصیه نامه
 • شرط تسلط بر زبان انگلیسی
 • نمونه کارها

 

شهریه دانشگاه رایسون در رشته معماری

شهریه یک سال شهروند کانادایی برای تحصیل در رشته معماری این دانشگاه به شکل تمام وقت، حدود بیش از 10 هزار دلار است. این شهریه برای دانشجویان بین المللی بر اساس واحدهای ارزیابی محاسبه می شود. این هزینه در هر سال حدود 34815 دلار تعیین شده است.

شهریه دانشگاه رایسون در رشته معماری

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

در پاسخ به این سوال که هزینه تحصیل در کانادا چقدر است باید گفت، هزینه تحصیل در هر رشته ای علاوه بر هزینه های مربوط به شهریه، هزینه های جاری مربوط به زندگی در این کشور را نیز طلب میکند. هر فرد برای زندگی در این کشور باید ماهانه 1000  دلار را در نظر داشته باشد. شهریه بسته به دانشگاه و رشته مورد تحصیل شما متفاوت است، به عنوان مثال برای تحصیل در رشته عمران دانشگاه وسترن لازم است سالانه 33.538 دلار کانادا بپردازید.

هزینه لازم برای فارغ التحصیلی

برای فارغ التحصیلی نیز لازم است 125.00 دلار کانادا پرداخت شود. البته این مبلغ در زمان درخواست برای فارغ التحصیلی دریافت میشود. لازم به ذکر است که برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران متقاضی باید دارای مدرک لیسانس در این رشته و یا رشته های مهندسی مشابه باشد. دانشجویان این رشته ملزم به گذراندن 10 دوره تکمیلی برای اخذ مدرک فوق لیسانس هستند. البته دانشجویان میتوانند به جای 10 دوره، 8 دوره تحصیلات تکمیلی و یک پروژه را به انجام برسانند.

تحصیل در کانادا

مدارک لازم برای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره دو ساله مبتنی بر پایان نامه میباشد. توجه داشته باشید که MENG ، master of Engineering برای دانشجویان فارغ التحصیل در رشته های علوم مهندسی ارائه میشود. در صورتیکه بخواهید به صورت MENG تحصیل نمایید لازم است دو توصیه نامه داشته باشید. تعداد توصیه نامه ها برای تحصیل در مقطع دکتری به سه توصیه نامه افزایش میابد.

یکی دیگر از پیش نیازهای لازم برای ادامه تحصیل در کانادا تکمیل فرم درخواست به صورت آنلاین است. همچنین لازم است فهرست تمام مدارسی را در دوره متوسطه به تحصیل در آن ها پرداخته اید را آماده نموده و ارائه دهید. توجه داشته باشید که در بیشتر دانشگاه های کانادا از جمله دانشگاه وسترن و آلبرتا امکان ارسال درخواست و مدارک پشتیبان به صورت آنلاین وجود دارد.

نه تنها برای تحصیل در رشته های عمران و معماری بلکه به طور کلی برای ادامه تحصیل در کانادا لازم است مدارک مربوط به تسلط خود به زبان انگلیسی را ارائه دهید.

جمع بندی

رشته عمران و معماری در کانادا، یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی در این کشور در بین دانشجویان داخلی و بین المللی است. علت این امر هم سطح کیفی بالای آموزش دانشگاه های کانادا است که البته در این لیست 10 مورد از برترین های دانشگاه های آموزشی در این دو رشته را بررسی کردیم.

اگر شما هم قصد تحصیل در کانادا را دارید و منحصرا می خواهید در یکی از رشته های عمران و معماری این کشور مشغول تحصیل شوید، نیاز به یک مشاوره تخصصی و حرفه ای دارید. کارشناسان ویزا 724 با داشتنن تخصص در امر مهاجرت کاری، تحصیلی، پناهندگی و مهاجرت سرمایه گذاری، همیشه همراه شما خواهند بود.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

10 + 10 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

 1. Dina nazari

  سلام و عرض ادب
  برای مهاجرت به کانادا برای تحصیلِ رشته معماری در سن ۱۵سالگی اولین قدمی که می تونم بردارم چه کاری میتونه باشه؟

  پاسخ دهید
 2. شهرزاد هاشمی

  با درود
  می خواستم بپرسم شرایط مهاجرت برای پسری که تازه از هنرستان رشته عمران با معدل ۱۹/۷۵ فارغ التحصیل شده چجوری هست؟
  امکان گرفتن بورسیه داره؟
  در صورت گرفتن و نگرفتن بورسیه سرمایه چقدر باید باشه؟
  با سپاس از شما

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *