با توجه به در جریان بودن طرح AIPP که اقامت کانادا را برای متقاضیان مشاغل استان های آتلانتیک، با شرایط ساده‌تری ممکن می‌سازد، بسیار مهم است تا هزینه های زندگی در استان‌ های آتلانتیک کانادا را به‌خوبی پیشبینی کنیم. استان‌‌های آتلانتیک شامل نواسکوشیا، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزوایک و جزیره پرنس ادوارد است؛ به همین علت برای شناخت دقیق هزینه‌های زندگی در استان‌‌های آتلانتیک، باید به تفکیک در هر استان به بررسی بپردازیم. اطلاع از هزینه، نقش مهمی در ایجاد درک مناسب ما نسبت به شرایط زندگی در استان‌های آتلانتیک خواهد داشت.

ویدئو توضیحات برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا:

فایل صوتی توضیحات برنامه مهاجرتی آتلانتیک:

خدماتی که از ما در کاریابی استان های آتلانتیک دریافت می کنید:

 • ارائه رزومه متقاضی به صورت حضوری و غیرحضوری به کارفرمای واجد شرایط و انجام مکاتبات لازمه با کارفرما.
 • ارائه مدارک و سوابق شرکت به کارفرما برای جلب اعتماد به اصل بودن رزومه متقاضی.
 • تایید مدارک هویتی و سوابق شغلی متقاضی برای کارفرما.
 • فراهم آوری جلسه مصاحبه به صورت آنلاین (یا در صورت امکان حضوری) با کارفرما.
 • تعیین و تبعیین قرارداد رسمی با کارفرما با توجه به شرایطی که انتظار دارد.
 • تشریح و توجیه وظایف متقاضی.
 • درخواست تاییده وزارت کار.
 • درخواست تاییده ویزا از اداره مهاجرت.
 • درخواست اقامت دائم متقاضی‌.
 • درخواست ویزا برای اعضای خانواده‌.
 • درخواست اقامت دائم برای اعضای خانواده.

سوالات مهم درباره کاریابی آتلانتیک کانادا:

فایل صوتی سوالات متداول آتلانتیک کانادا:

شرایط کاریابی استان های آتلانتیک در ویزا 724:

حداقل شرایطی که می توانیم پروسه کاریابی را برای متقاضی انجام دهیم به شرح ذیل است (بدون داشتن شرایط زیر امکان قبول پرونده کاریابی آتلانتیک را نداریم)

* مدرک زبان: امکان دریافت مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 4.5 در شروع پروسه کاریابی.

* سن: شرایط سنی در این برنامه مهاجرتی وجود ندارد.

* تمکن مالی: ارزش کل دارایی نقدی و غیر نقدی معادل با حداقل 30 هزار دلار کانادا.

* مدرک تحصیلی: حداقل فوق دیپلم.

* سابقه کار قابل اثبات: حداقل 1 سال.

مراحل انجام پروسه مهاجرت از طریق استان های آتلانتیک در ویزا 724:

مرحله اول: تکمیل فرم ارزیابی  و رزرو وقت مشاوره.

مرحله دوم: بررسی شرایط شما توسط همکاران ما در فرمهای ارزیابی و وقت های مشاوره که در صورت تایید شرایط، هزینه ها اعلام شده و وارد مرحله تهیه رزومه کانادایی می شویم. (به دلیل اینکه به اطلاعات زیادی درخصوص شرایط شما نیاز داریم که تشخیص دهیم واجد شرایط هستید یا خیر؛ امکان بررسی شرایط  و برآورد هزینه ها خارج از جلسات مشاوره رزرو شده وجود ندارد)

مرحله سوم: امضای قرارداد برای تهیه رزومه کانادایی و شروع پروسه کاریابی در استان های آتلانتیک توسط همکاران ما در کانادا. امکان آپدیت رزومه در طول مدت کاریابی وجود دارد (مثلا ارائه مدرک زبان با نمره بالاتر). در طول مدت کاریابی گزارش کار دریافت خواهید کرد که با چه شرکتهایی در خصوص استخدام شما مکاتبه و مذاکره داشته ایم.

مرحله چهارم: در صورت تایید رزومه متقاضی توسط کارفرما، مراحل انجام پروسه مصاحبه با کارفرما به صورت آنلاین یا در صورت حضور متقاضی در کانادا، به صورت حضوری انجام می شود.

مرحله پنجم: در صورت قبولی در مصاحبه (ممکن است بیش از یک مصاحبه با کارفرما داشته باشید) بسته به ناک شغلی، میزان مهارت متقاضی، میزان حقوق دریافتی، سمت شغلی، کلاس های آموزشی که کارفرما برگذار می کند و … هزینه های خدمات متفاوت است، که در صورت تایید کارفرما به متقاضی اعلام می شود.

مرحله ششم: پس از امضای قرارداد با کارفرما و انجام توافقات لازمه؛ درخواست تاییده استان و وزارت کار ثبت می شود.

مرحله هفتم: درخواست ویزا و اقامت کانادا از طریق برنامه آتلانتیک برای متقاضی و اعضای خانواده ایشان.

 احتمالا از شرکت‌های متعدد مهاجرتی تبلیغات گسترده ای مخصوصا در رابطه با جاب آفر کانادا می بینید؛ به طور مثال:

بدون مدرک زبان برای شما جاب آفر تضمینی کانادا میگیریم!

سن شما برای گرفتن فرصت شغلی مهم نیست!

مبلغ رو وقتی ویزای کار گرفتید پرداخت کنید!

یکسری ارتباطات در سفارت داریم که صد درصد ویزا می شید!

ما نماینده شرکتهای کانادایی هستیم اما لایسنس فعال در کانادا نداریم!

اینها عکس ویزاهایی هستش که گرفتیم!

ما ثبت شرکت با شماره ثبت … داریم و این همان مجوز ماست!

ما جاب آفر رو می خریم (خرید و فروش جاب آفر در کانادا کاملا غیر قانونی ست؛ در صورتی که اداره مهاجرت متوجه این موضوع شود حتی میتواند اقامت دائم شما را باطل کند، معمولا از استعلام بگیرید شرکتهایی که هیچ گونه مجوزی از اداره مهاجرت کانادا ندارند با شما قرار داد خرید جاب آفر امضا می کنند وکیل رسمی قرارداد شما را امضا نمی کند) و…

بنابراین توصیه می کنیم برای اینکه بتوانید شرکتهای معتبر مهاجرتی را از کلاهبرداران مهاجرتی تشخیص دهید؛ حتما صفحه نحوه انتخاب وکیل و مشاور مهاجرتی معتبر را مطالعه بفرمایید.

  نقشه استان‌های آتلانتیک

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

چگونه هزینه‌های زندگی در استان‌های آتلانتیک را محاسبه کنیم؟

محاسبه هزینه زندگی در جاهای مختلف دنیا، پیرو قوانین و قواعد خاصی نیست اما در اصول برخی میانگین‌ها برای محاسبه آن ارائه شده است. به‌طور مثال باید در محاسبه هزینه زندگی هزینه وعده‌های غذایی، اجاره مسکن، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های خدماتی همچون اشتراک اینترنت، برق، آب و گاز، را بصورت پیشفرض اعمال کنید. در کنار این هزینه‌های دیگری که به سبک زندگی شما بستگی دارند را باید محاسبه کنید. مثلاً این که چند مدت ی کبار لباس می‌خرید؟ مصرف سیگار یا مشروبات الکلی دارید؟ چند وقت یک بار به تعطیلات می‌روید یا چه روش حمل و نقلی استفاده می‌کنید؟ تمام این‌ها متغیراتی هستند که تعیین و محاسبه دقیق آن‌ها به عهده شماست.

استان‌های آتلانتیک کانادا

هزینه‌های زندگی در استان نوا اسکوشیا

در یک دورنمای کلی باید گفت که هزینه ماهانه زندگی در این استان از استان های آتلانتیک حداقل حدود 1000 دلار است. هزینه‌های زندگی بسته به مرکز این استان، یعنی شهر هالیفاکس محاسبه شده است. شما برای اجاره یک واحد مسکونی یک تخته خوابه در مرکز شهر باید 957 دلار اجاره ماهانه بپردازید. می‌توانید این رقم را با اجاره یک واحد خارج از مرکز شهر، حاشیه‌ای تر، تا 719 دلار کاهش دهید. این اجاره‌ها برای واحد‌های یک اتاق خوابه است. اگر به فضای بیشتری مثل یک واحد دو سه اتاق خوابه نیاز داشته باشید این عدد ممکن است تا 1598 دلار در ماه بالا برود. علاوه بر این برای خدمات، مثل شارژ آپارتمان، برق، آب و گاز به طور میانگین به ازای هر 85 متر مربع فضای منزل، حدود 111 دلار در ماه هزینه کنید. پس مجموع هزینه‌های مربوط به مسکن در کم‌ترین حالت حدود 800 تا 850 دلار هزینه خواهید داشت. در مورد هزینه خوراک آپشن‌های مختلفی وجود دارد اما برای یک وعده ارزان‌قیمت در رستوران‌های معمولی این استان از استان های آتلانتیک باید حدود 11 دلار هزینه کنید. با خوردن روزی دو وعده غذا در ماه، 600 دلار هزینه خواهید داشت. توجه داشته باشید که می‌توانید تحت برخی شرایط خاص هزینه خوراک را تا حدود 400 دلار هم کاهش دهید. در این استان به طور مثال قیمت هر کیلو برنج 5 دلار و هر 12 عدد تخم مرغ 2.71 دلار است. سیب‌زمینی هر کیلو 3 دلار، پیاز کیلویی 2.53 دلار است. هزینه‌های حمل و‌ نقل شما هم در ماه چیزی حدود 60 دلار خواهد بود. با جمع بستن این ارقام متوجه خواهید شد که میانگین هزینه زندگی در این استان آتلانتیک با شرایط پیشفرض بین 1300 تا 1600 دلار بصورت ماهانه خواهد بود. دقت داشته باشید که مثلاً در صورت مصرف معمول دخانیات یا مشروبات الکلی این رقم می‌تواند به میزان 80 تا 90 دلار افزایش پیدا کند.

شهر سنت جان از شهرهای مهم استان نیو برانزوایک

هزینه‌های زندگی در استان نیوبرانزویک

در این استان از استان های آتلانتیک، برای اجاره یک منزل یک اتاق خوابه باید 563 دلار بپردازید. شما می‌توانید با انتخاب یک خانه در خارج از مرکز شهر این عدد را تا 456 دلار کاهش دهید که کاهش قابل توجهی خواهد بود. در بین استان های آتلانتیک این استان کمترین نرخ را در این زمینه دارد. برای هزینه‌های جاری مسکن مثل خدمات و قبوض هم باید 130 دلار به صورت میانگین بپردازید. هزینه‌های یک وعده غذای معمولی در این شهر حدود 11 دلار است. با احتساب خوردن دو‌ وعده اصلی در روز، شما باید در ماه چیزی حدود 650 دلار بپردازید. این رقم بسته به قیمت غذا در رستوران‌های معمولی در نظر گرفته شده است. شما شاید بتوانید هزینه پخت غذای خانگی را تا وعده‌ای 5 دلار کاهش دهید. با توجه به این که در این استان قیمت هر کیلو برنج 2.64 دلار، هر 12 عدد تخم مرغ 2.45 دلار، هر پانصد گرم نان 2.64 دلار، هر کیلو گوجه 2.48 دلار، هر کیلو سیب‌زمینی 1.66 دلار و هر کیلو پیاز 1.13 دلار است. اگر مصرف غذای خانگی را انتخاب کنید ممکن است بتوانید که هزینه خوراک را تا 300 دلار کاهش دهید. در کنار این هزینه‌ها برای حمل و نقل در این استان از استان های آتلانتیک، ماهانه 48 دلار نیاز دارید. با جمع بستن این ارقام متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در این استان آتلانتیک حدوداً بین 800 تا 1000 دلار خواهد بود.

  جزیره پرنس ادوارد کانادا

هزینه‌های زندگی در جزیره پرنس ادوارد

میانگین اجاره بهای یک منزل تک اتاق خوابه در مرکز شهر 672 دلار است. این عدد اگر جایی خارج از مرکز شهر برای اجاره منزل انتخاب کنید به 575 دلار کاهش پیدا خواهد کرد. این تنها هزینه‌هایی نیست که بابت مسکن باید بپردازید؛ هزینه‌های جاری منزل، ماهانه حدود 117 دلار است. این مبلغی است که باید در صورت رخ ندادن اتفاقی غیرمنتظره همچون خسارت به تأسیسات یا شکستگی لوله‌ها بپردازید. هزینه خوراک در این استان از استان های آتلانتیک، اگر فست‌فودها یا یک رستوران معمولی را برای صرف غذا انتخاب کنید، هر وعده حدود 11 دلار است. برای محاسبه قیمت ماهانه غذای یک نفر بدیهی است که باید این رقم را در تعداد وعده‌های غذایی ضرب کنید. البته همانطور که گفته شد با مصرف غذای خانگی می‌توانید مبلغ قابل توجهی ذخیره کنید. می‌توانید با انتخاب غذای خانگی و پخت غذا در منزل، هزینه هر وعده را تا 2 الی 5 دلار کاهش دهید؛ این یعنی حدود 6 دلار کاهش هزینه در هر وعده. در این استان از استان های آتلانتیک، قیمت هر لیتر شیر 2 دلار، هر پانصد گرم نان 2.38 دلار، هر کیلو برنج سفید 3.7 دلار، هر 12 عدد تخم مرغ 2.7 دلار، هر کیلو گوجه فرنگی 3.4 دلار، هر کیلو سیب‌زمینی 2.8 دلار و هر کیلو پیاز 1.3 دلار است. برای حمل و نقل در شهر، می‌توانید برای هر بلیت اتوبوس یک‌طرفه، 1.5 دلار بپردازید یا با عضویت در طرح‌های شهری حمل و نقل، ماهانه 45 دلار پرداخت کنید. با جمع بستن این اعداد متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در این استان به طور میانگین ماهانه  بین 1000 تا 1100 دلار است.

نمایی از یکی از شهرهای زیبای استان نیوفاندلند

هزینه‌های زندگی در استان  نیوفاندلند و لابرادور

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در این استان از استان‌های آتلانتیک، اگر در مرکز شهر باشد، ماهانه 671 دلار است و اگر آپارتمانی در خارج از مرکز شهر انتخاب کنید اجاره‌بهای آن در حدود 576 دلار است. برای خدمات و سایر هزینه‌های جاری مسکن، رقم پرداختی در هر ماه 152 دلار است. برای حمل و نقل اگر از تعرفه‌ها و سرویس‌های ماهانه حمل و نقل کمک بگیرید باید چیزی حدود 58 دلار بپردازید. برای خوراک هم مثل سایر استان‌های آتلانتیک دو راه حل دارید. رستوران‌های معمولی و فست‌فودها یا غذای خانگی. اگر رستوران‌های معمولی را برای صرف غذا انتخاب کنید هزینه ماهانه شما به ازای هر وعده 15 دلار در این استان، حدود 900 دلار خواهد بود. اما با انتخاب غذای خانگی تا 300 دلار هم می‌توان هزینه خوراک را کم کنید. در مجموع به طور میانگین هزینه زندگی در این استان از استان های آتلانتیک، به صورت پیشفرض بین 1100 تا 1200 دلار است.

هزینه‌های تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

برای محاسبه هزینه های تحصیل کار چندان آسانی پیش رو ندارید. انتخاب‌های متفاوتی برای تحصیل در استان های آتلانتیک بسته به رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید خواهد داشت. در این استان در رشته‌‌های شاخه هنر، به ازای یک دوره بین‌المللی معادل کارشناسی، 6270 دلار باید به صورت سالانه بپردازید که از این مبلغ 3135 دلار آن به ازای اجاره خوابگاه خواهد بود. در مقطع کارشناسی ارشد هم به ازای یک برنامه دوسالانه 15300 دلار و برای یک برنامه چهار ساله 32800 دلار هزینه خواهید داشت. البته هزینه‌های جانبی دیگری هم مثل بهای بهره‌گیری از تکنولوژی دانشگاه، برنامه‌های تندرستی، عضویت کتابخانه، آزمایشگاه و حضور در برنامه‌های یادگیری مجازی هم وجود دارد که در مجموع چیزی حدود 500 دلار هزینه خواهند. این هزینه برای تمام رشته‌ها و مقاطع این استان از استان های آتلانتیک یکسان است. در رشته مهندسی باید به ازای هر ترم 3135 دلار برای مقطع کارشناسی و 8430 دلار به ازای یک برنامه دوسالانه پول پرداخت کنید. برای کارشناسی پرستاری هم این رقم به 6720 دلار در سال خواهد رسید.

هزینه‌های تحصیل در استان نیوبرانزویک

دانشگاه نیوبرانزوایک در این استان از استان‌ های آتلانتیک در دو شهر این ناحیه دانشکده دارد. هزینه های تحصیل در دانشگاه نیو برانشوایک، بسته به شهر محل دانشکده شما تفاوتی ندارد اما برخی رشته‌ها فقط در یکی از شهرها قابل ارائه است. در مقطع کارشناسی هزینه تحصیل در رشته‌های هنر 7126 دلار، در رشته‌های اقتصاد 8276 دلار، در رشته‌های علوم رایانه 8073 دلار، در رشته‌های علوم آموزشی 7126 دلار، در مهندسی 8411 دلار، در رشته‌های محیط زیست 7464 دلار، در علوم ادغامی 7126 دلار، در حقوق 11668 دلار در پرستاری 8411 دلار، در پرستاری ویژه مراکز درمانی خاص 12617 دلار و در نهایت در فلسفه 11196 دلار است. باید دقت داشته باشید که این هزینه خام است و بسته به هر رشته و برنامه‌های جانبی برای افزایش مهارت ممکن است به 500 الی 2000 دلار پول بیشتر نیاز داشته باشد.

هزینه‌های تحصیل در استان نیوفاندلند

معروف‌ترین دانشگاه این استان از استان های آتلانتیک، دانشگاه مموریال است. هزینه های تحصیل برای دو ترم کارشناسی در این دانشگاه برای دانشجویان بین‌الملل 11460 دلار به طور میانگین برای تمامی رشته‌ها اعلام شده است. این رقم فقط برای تحصیل خواهد بود و هزینه‌های جانبی چیزی حدود 840 دلار است. در کنار این برای اسکان از طریق دانشگاه بسته به آپشن انتخابی باید ترمی بین 1900 تا 2500 دلار بپردازید. هزینه تغذیه در صورت استفاده از سلف دانشگاه به صورت فصلی محاسبه خواهد شد. هر فصل به ازای خوراک برای هفت روز هفته باید چیزی حدود 2500 دلار بپردازید.

هزینه‌های تحصیل در استان نوا اسکوشیا

در این استان از استان‌های آتلانتیکی شما انتخاب‌های خیلی زیادی برای انتخاب دانشگاه‌ها دارید چون دانشکده‌های موجود در شهر هالیفاکس شاید حتی به انگشتان دو دست برسند. برای همین تعیین هزینه تحصیل در این استان قدری پیچیده‌تر از سایرین است. هزینه تحصیل دانشگاه آکادیا برای دانشجویان بین‌المللی مقیم استان های آتلانتیک، در یک دوره تحصیلی 8673 دلار است.  این رقم در دانشگاه سنت مری 7670 دلار، در دانشگاه خاویر سنت فرانسیس 7638 دلار، در دانشگاه کیپ بریتون 7800 دلار، کالج کینگ 8667 دلار و در دانشگاه سنت آن به 8680 دلار می‌رسد. این هزینه‌ها به طور میانگین بین تمام رشته‌ها از سوی دانشگاه اعلام شده‌اند و بدیهی است که بسته به رشته و برنامه‌های آموزشی دارای متغیراتی باشند.

چند نکته

دقت داشته باشید که تمام ارقام اعلام شده جه برای هزینه‌های تحصیل در استان های آتلانتیک و چه برای هزینه‌های زندگی در استان‌های آتلانتیک، به صورت میانگین بیان شده و قطعاً متغیراتی نیز خواهند داشت. مثلاً چنانچه شما در طول یک ماه نیاز به تعویض لباس و خرید لباس نو پیدا کنید این مبالغ افزایش پیدا خواهند کرد. در مورد هزینه‌های تحصیل هم بسته به دانشگاه‌ها به شکل متفاوتی ممکن است هزینه‌های جانبی شامل حال شما شوند. از طرفی در برخی رشته‌های نحوه درجه‌بندی و ترم‌بندی مرسوم در ایران با دانشگاه‌های بین‌المللی تفاوت فاحشی دارد به همین علت در صورت تطابق نسبی، در یادداشت از اصطلاح‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد استفاده شده است. دقت داشته باشید که حتماً در رشته مدنظر خود باید این موارد را کنترل فرمایید.

بررسی هزینه‌های زندگی و تحصیل در استان ‌های آتلانتیک

با توجه به در جریان بودن طرح AIPP که اقامت کانادا را برای متقاضیان مشاغل استان های آتلانتیک، با شرایط ساده‌تری ممکن می‌سازد، بسیار مهم است تا هزینه های زندگی در استان‌ های آتلانتیک کانادا را به‌خوبی پیشبینی کنیم. استان‌ های آتلانتیک شامل نوا اسکوشیا،  نیوفاندلند و لابرادور، نیو برانزوایک و جزیره پرنس ادوارد است؛ به همین علت برای شناخت دقیق هزینه‌های زندگی در استان‌ های آتلانتیک، باید به تفکیک در هر استان به بررسی بپردازیم. اطلاع از هزینه، نقش مهمی در ایجاد درک مناسب ما نسبت به شرایط زندگی در استان های آتلانتیک خواهد داشت.

چگونه هزینه‌های زندگی در استان ‌های آتلانتیک را محاسبه کنیم؟

محاسبه هزینه زندگی در جاهای مختلف دنیا، پیرو قوانین و قواعد خاصی نیست اما در اصول برخی میانگین‌ها برای محاسبه آن ارائه شده است. به‌طور مثال باید در محاسبه هزینه زندگی هزینه وعده‌های غذایی، اجاره مسکن، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه‌های خدماتی همچون اشتراک اینترنت، برق، آب و گاز، را بصورت پیشفرض اعمال کنید. در کنار این هزینه‌های دیگری که به سبک زندگی شما بستگی دارند را باید محاسبه کنید. مثلاً این که چند مدت یکبار لباس می‌خرید؟ مصرف سیگار یا مشروبات الکلی دارید؟ چند وقت یکبار به تعطیلات می‌روید یا چه روش حمل و نقلی استفاده می‌کنید؟ تمام این‌ها متغیراتی هستند که تعیین و محاسبه دقیق آن‌ها به عهده شماست

هزینه‌های زندگی در استان نوا اسکوشیا

در یک دورنمای کلی باید گفت که هزینه ماهانه زندگی در این استان از استان های آتلانتیک حداقل حدود 1000 دلار است. هزینه‌های زندگی بسته به مرکز این استان، یعنی شهر هالیفاکس محاسبه شده است. شما برای اجاره یک واحد مسکونی یک تخته خوابه در مرکز شهر باید 957 دلار اجاره ماهانه بپردازید. می‌توانید این رقم را با اجاره یک واحد خارج از مرکز شهر، حاشیه‌ای تر، تا 719 دلار کاهش دهید. این اجاره‌ها برای واحد‌های یک اتاق خوابه است. اگر به فضای بیشتری مثل یک واحد دو سه اتاق خوابه نیاز داشته باشید این عدد ممکن است تا 1598 دلار در ماه بالا برود. علاوه بر این برای خدمات، مثل شارژ آپارتمان، برق، آب و گاز به طور میانگین به ازای هر 85متر مربع فضای منزل، حدود 111 دلار در ماه هزینه کنید. پس مجموع هزینه‌های مربوط به مسکن در کم‌ترین حالت حدود 800 تا 850 دلار هزینه خواهید داشت. در مورد هزینه خوراک آپشن‌های مختلفی وجود دارد اما برای یک وعده ارزان‌قیمت در رستوران‌های معمولی این استان از استان های آتلانتیک باید حدود 11 دلار هزینه کنید. با خوردن روزی دو وعده غذا در ماه، 600 دلار هزینه خواهید داشت. توجه داشته باشید که می‌توانید تحت برخی شرایط خاص هزینه خوراک را تا حدود 400 دلار هم کاهش دهید. در این استان به طور مثال قیمت هر کیلو برنج 5 دلار و هر 12 عدد تخم مرغ 2.71 دلار است. سیب‌زمینی هر کیلو 3 دلار، پیاز کیلویی 2.53 دلار است. هزینه‌های حمل و‌ نقل شما هم در ماه چیزی حدود 60 دلار خواهد بود. با جمع بستن این ارقام متوجه خواهید شد که میانگین هزینه زندگی در این استان آتلانتیک با شرایط پیشفرض بین 1300 تا 1600 دلار بصورت ماهانه خواهد بود. دقت داشته باشید که مثلاً در صورت مصرف معمول دخانیات یا مشروبات الکلی این رقم می‌تواند به میزان 80 تا 90 دلار افزایش پیدا کند.

هزینه‌های زندگی در استان نیوبرانزویک

در این استان از استان های آتلانتیک، برای اجاره یک منزل یک اتاق خوابه باید 563 دلار بپردازید. شما می‌توانید با انتخاب یک خانه در خارج از مرکز شهر این عدد را تا 456 دلار کاهش دهید که کاهش قابل توجهی خواهد بود. در بین استان های آتلانتیک این استان کمترین نرخ را در این زمینه دارد. برای هزینه‌های جاری مسکن مثل خدمات و قبوض هم باید 130 دلار به صورت میانگین بپردازید. هزینه‌های یک وعده غذای معمولی در این شهر حدود 11 دلار است. با احتساب خوردن دو‌ وعده اصلی در روز، شما باید در ماه چیزی حدود 650 دلار بپردازید. این رقم بسته به قیمت غذا در رستوران‌های معمولی در نظر گرفته شده است. شما شاید بتوانید هزینه پخت غذای خانگی را تا وعده‌ای 5 دلار کاهش دهید. با توجه به این که در این استان قیمت هر کیلو برنج 2.64 دلار، هر 12 عدد تخم مرغ 2.45 دلار، هر پانصد گرم نان 2.64 دلار، هر کیلو گوجه 2.48 دلار، هر کیلو سیب‌زمینی 1.66 دلار و هر کیلو پیاز 1.13 دلار است. اگر مصرف غذای خانگی را انتخاب کنید ممکن است بتوانید که هزینه خوراک را تا 300 دلار کاهش دهید. در کنار این هزینه‌ها برای حمل و نقل در این استان از استان های آتلانتیک، ماهانه 48 دلار نیاز دارید. با جمع بستن این ارقام متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در این استان آتلانتیک حدوداً بین 800 تا 1000 دلار خواهد بود.

هزینه‌های زندگی در جزیره پرنس ادوارد

میانگین اجاره بهای یک منزل تک اتاق خوابه در مرکز شهر 672 دلار است. این عدد اگر جایی خارج از مرکز شهر برای اجاره منزل انتخاب کنید به 575 دلار کاهش پیدا خواهد کرد. این تنها هزینه‌هایی نیست که بابت مسکن باید بپردازید؛ هزینه‌های جاری منزل، ماهانه حدود 117 دلار است. این مبلغی است که باید در صورت رخ ندادن اتفاقی غیرمنتظره همچون خسارت به تأسیسات یا شکستگی لوله‌ها بپردازید. هزینه خوراک در این استان از استان های آتلانتیک، اگر فست‌فودها یا یک رستوران معمولی را برای صرف غذا انتخاب کنید، هر وعده حدود 11 دلار است. برای محاسبه قیمت ماهانه غذای یک نفر بدیهی است که باید این رقم را در تعداد وعده‌های غذایی ضرب کنید. البته همانطور که گفته شد با مصرف غذای خانگی می‌توانید مبلغ قابل توجهی ذخیره کنید. می‌توانید با انتخاب غذای خانگی و پخت غذا در منزل، هزینه هر وعده را تا 2 الی 5 دلار کاهش دهید؛ این یعنی حدود 6 دلار کاهش هزینه در هر وعده. در این استان از استان های آتلانتیک، قیمت هر لیتر شیر 2 دلار، هر پانصد گرم نان 2.38 دلار، هر کیلو برنج سفید 3.7 دلار، هر 12 عدد تخم مرغ 2.7 دلار، هر کیلو گوجه فرنگی 3.4 دلار، هر کیلو سیب‌زمینی 2.8 دلار و هر کیلو پیاز 1.3 دلار است. برای حمل و نقل در شهر، می‌توانید برای هر بلیت اتوبوس یک‌طرفه، 1.5 دلار بپردازید یا با عضویت در طرح‌های شهری حمل و نقل، ماهانه 45 دلار پرداخت کنید. با جمع بستن این اعداد متوجه خواهید شد که هزینه زندگی در این استان به طور میانگین ماهانه  بین 1000 تا 1100 دلار است.

هزینه‌های زندگی در استان  نیوفاندلند و لابرادور

هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه در این استان از استان‌های آتلانتیک، اگر در مرکز شهر باشد، ماهانه 671 دلار است و اگر آپارتمانی در خارج از مرکز شهر انتخاب کنید اجاره‌بهای آن در حدود 576 دلار است. برای خدمات و سایر هزینه‌های جاری مسکن، رقم پرداختی در هر ماه 152 دلار است. برای حمل و نقل اگر از تعرفه‌ها و سرویس‌های ماهانه حمل و نقل کمک بگیرید باید چیزی حدود 58 دلار بپردازید. برای خوراک هم مثل سایر استان‌های آتلانتیک دو راه حل دارید. رستوران‌های معمولی و فست‌فودها یا غذای خانگی. اگر رستوران‌های معمولی را برای صرف غذا انتخاب کنید هزینه ماهانه شما به ازای هر وعده 15 دلار در این استان، حدود 900 دلار خواهد بود. اما با انتخاب غذای خانگی تا 300 دلار هم می‌توان هزینه خوراک را کم کنید. در مجموع به طور میانگین هزینه زندگی در این استان از استان های آتلانتیک، به صورت پیشفرض بین 1100 تا 1200 دلار است.

هزینه‌های تحصیل در پرنس ادوارد

برای محاسبه هزینه های تحصیل کار چندان آسانی پیش رو ندارید. انتخاب‌های متفاوتی برای تحصیل در استان های آتلانتیک بسته به رشته و دانشگاهی که انتخاب می‌کنید خواهد داشت. در این استان در رشته‌‌های شاخه هنر، به ازای یک دوره بین‌المللی معادل کارشناسی، 6270 دلار باید به صورت سالانه بپردازید که از این مبلغ 3135 دلار آن به ازای اجاره خوابگاه خواهد بود. در مقطع کارشناسی ارشد هم به ازای یک برنامه دوسالانه 15300 دلار و برای یک برنامه چهار ساله 32800 دلار هزینه خواهید داشت. البته هزینه‌های جانبی دیگری هم مثل بهای بهره‌گیری از تکنولوژی دانشگاه، برنامه‌های تندرستی، عضویت کتابخانه، آزمایشگاه و حضور در برنامه‌های یادگیری مجازی هم وجود دارد که در مجموع چیزی حدود 500 دلار هزینه خواهند. این هزینه برای تمام رشته‌ها و مقاطع این استان از استان های آتلانتیک یکسان است. در رشته مهندسی باید به ازای هر ترم 3135 دلار برای مقطع کارشناسی و 8430 دلار به ازای یک برنامه دوسالانه پول پرداخت کنید. برای کارشناسی پرستاری هم این رقم به 6720 دلار در سال خواهد رسید.

دانشگاه های نیوبرانزویک

هزینه‌های تحصیل در استان نیوبرانزوایک

دانشگاه نیو برانشوایک در این استان از استان‌ های آتلانتیک در دو شهر این ناحیه دانشکده دارد. هزینه های تحصیل در دانشگاه نیو برانشوایک، بسته به شهر محل دانشکده شما تفاوتی ندارد اما برخی رشته‌ها فقط در یکی از شهرها قابل ارائه است. در مقطع کارشناسی هزینه تحصیل در رشته‌های هنر 7126 دلار، در رشته‌های اقتصاد 8276 دلار، در رشته‌های علوم رایانه 8073 دلار، در رشته‌های علوم آموزشی 7126 دلار، در مهندسی 8411 دلار، در رشته‌های محیط زیست 7464 دلار، در علوم ادغامی 7126 دلار، در حقوق 11668 دلار در پرستاری 8411 دلار، در پرستاری ویژه مراکز درمانی خاص 12617 دلار و در نهایت در فلسفه 11196 دلار است. باید دقت داشته باشید که این هزینه خام است و بسته به هر رشته و برنامه‌های جانبی برای افزایش مهارت ممکن است به 500 الی 2000 دلار پول بیشتر نیاز داشته باشد.

هزینه‌های تحصیل در استان نیوفاندلند

معروف‌ترین دانشگاه این استان از استان های آتلانتیک، دانشگاه مموریال است. هزینه های تحصیل برای دو ترم کارشناسی در این دانشگاه برای دانشجویان بین‌الملل 11460 دلار به طور میانگین برای تمامی رشته‌ها اعلام شده است. این رقم فقط برای تحصیل خواهد بود و هزینه‌های جانبی چیزی حدود 840 دلار است. در کنار این برای اسکان از طریق دانشگاه بسته به آپشن انتخابی باید ترمی بین 1900 تا 2500 دلار بپردازید. هزینه تغذیه در صورت استفاده از سلف دانشگاه به صورت فصلی محاسبه خواهد شد. هر فصل به ازای خوراک برای هفت روز هفته باید چیزی حدود 2500 دلار بپردازید.

هزینه‌های تحصیل در استان نوا اسکوشیا

در این استان از استان‌های آتلانتیکی شما انتخاب‌های خیلی زیادی برای انتخاب دانشگاه‌ها دارید چون دانشکده‌های موجود در شهر هالیفاکس شاید حتی به انگشتان دو دست برسند. برای همین تعیین هزینه تحصیل در این استان قدری پیچیده‌تر از سایرین است. هزینه تحصیل دانشگاه آکادیا برای دانشجویان بین‌المللی مقیم استان های آتلانتیک، در یک دوره تحصیلی 8673 دلار است.  این رقم در دانشگاه سنت مری 7670 دلار، در دانشگاه خاویر سنت فرانسیس 7638 دلار، در دانشگاه کیپ بریتون 7800 دلار، کالج کینگ 8667 دلار و در دانشگاه سنت آن به 8680 دلار می‌رسد. این هزینه‌ها به طور میانگین بین تمام رشته‌ها از سوی دانشگاه اعلام شده‌اند و بدیهی است که بسته به رشته و برنامه‌های آموزشی دارای متغیراتی باشند.

چند نکته

دقت داشته باشید که تمام ارقام اعلام شده جه برای هزینه های تحصیل در استان های آتلانتیک و چه برای هزینه های زندگی در استان های آتلانتیک، به صورت میانگین بیان شده و قطعاً متغیراتی نیز خواهند داشت. مثلاً چنانچه شما در طول یک ماه نیاز به تعویض لباس و خرید لباس نو پیدا کنید این مبالغ افزایش پیدا خواهند کرد. در مورد هزینه های تحصیل هم بسته به دانشگاه‌ها به شکل متفاوتی ممکن است هزینه‌های جانبی شامل حال شما شوند. از طرفی در برخی رشته‌های نحوه درجه‌بندی و ترم‌بندی مرسوم در ایران با دانشگاه‌های بین‌المللی تفاوت فاحشی دارد به همین علت در صورت تطابق نسبی، در یادداشت از اصطلاح‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد استفاده شده است. دقت داشته باشید که حتماً در رشته مدنظر خود باید این موارد را کنترل فرمایید.

چرا آتلانتیک مقصد مناسبی برای مهاجرت است؟

هزینه زندگی در استان های آتلانتیک، نسبت به سایر استان های کانادا کمتر است. همین عامل سبب شده است تا بسیاری از علاقمندان به مهاجرت به کانادا، استان های آتلانتیک را به عنوان مقصد انتخاب کنند. البته تنها دلیل مهاجرت به این استان ها، هزینه پایین زندگی نیست، بلکه پیدا کردن آسان شغل نیز مشوق دیگری برای مهاجرت به آتلانتیک است.

استان های آتلانتیک، مقصدی مناسب برای مهاجرت کاری هستند.

در هنگام مهاجرت به کانادا شما باید معیار های مختلفی را برای انتخابات استان مناسب در نظر بگیرید. این معیار ها عبارتند از:

 1. هزینه زندگی در استان مورد نظر
 2. حرفه ای که در آن تخصص دارید
 3. هدف از مهاجرت (کار یا تحصیل)
 4. پشتوانه مالی در هنگام مهاجرت
 5. مهاجرت موقت یا دائم

تمامی عوامل فوق در انتخاب استانی مناسب برای مهاجرت موثر هستند. به عنوان مثال اگر شما قصد تحصیل در کانادا را داشته باشید، استان های آتلانتیک مقصدی مناسب برای مهاجرت شما نمی باشند؛ چرا که دانشگاه های برتر کانادا در این استان ها واقع نشده اند. یا به عنوان نمونه ای دیگر، اگر شما قصد پیدا کردن شغل را داشته باشید، شهر هایی مانند تورنتو یا مونترال به دلیل هزینه بالا زندگی، گزینه ای مناسب نیستند. در مقابل هزینه زندگی در آتلانتیک بسیار پایین است و این استان ها موقعیتی عالی برای یافتن شغل و زندگی می باشند.

هزینه زندگی در استان های آتلانتیک نسبت به سایر استان های کانادا پایین تر است.

مقایسه هزینه زندگی در استان های آتلانتیک با سایر استان ها

در این بخش، هزینه زندگی در استان های آتلانتیک را با سایر استان ها مقایسه خواهیم کرد تا شما بتوانید تصمیمی مناسب برای مقصد مهاجرت خود بگیرید.

در این قسمت ابتدا هزینه های برق، مخابرات، مسکن و حمل و نقل را در دو شهر تورنتو و مونترال، بیان خواهیم کرد و سپس آنها را با هزینه زندگی در استان های آتلانتیک مقایسه می کنیم.

زندگی در تورنتو بسیار پر هزینه است. در این شهر، کوچک ترین آپارتمان ها، اجاره ماهانه 1500 دلار را به صورت متوسط دارند. شما در این شهر باید ماهانه 140 دلار برای هزینه برق، 170 دلار برای هزینه مخابرات و 150 دلار برای هزینه حمل و نقل پرداخت نمایید. به صورت متوسط، هزینه زندگی در این شهر 2000 دلار در ماه است.

از طرفی دیگر، در شهر مونترال، اجاره آپارتمان یک خوابه 1000 دلار، هزینه برق 130 دلار، هزینه مخابرات 140 دلار و هزینه حمل و نقل 100 دلار در ماه می باشد. در مجموع، به صورت متوسط شما باید 1500 دلار در ماه برای زندگی در این شهر پرداخت نمایید.

هزینه زندگی در استان های آتلانتیک

هزینه زندگی در استان های آتلانتیک بسیار پایین تر از دو شهر فوق است. در این استان ها هزینه اجاره آپارتمان های یک خوابه 600 دلار، هزینه برق 70 دلار، هزینه مخابرات 60 دلار و هزینه هزینه حمل و نقل 50 دلار در ماه می باشد. در مجموع برای زندگی در این استان ها باید به صورت متوسط در ماه 800 دلار هزینه کنید.

مطالب پیشنهادی:

> هزینه های زندگی و تحصیل در ونکور کانادا

استارتاپ ویزای کانادا

ویزای کار پرستاری کانادا 

> مهاجرت به کانادا برای پرستاران

ویزا و اقامت سرمایه گذاری کانادا

درباره ویزای کانادا همه چیز بدانید

ویزای اقامت دائم کانادا

مهاجرت به کانادا

وکیل مهاجرت

مهاجرت به کانادا از طریق نیوبرانزویک

> سرمایه گذاری در نیوبرانزویک

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

7 + 12 =

نظرات و سوالات شما

۳ دیدگاه

 1. بابک کرمی نیا

  برای وقت مشاور و پرداخت پول نیاز به کد تخفیف هست که من ندارم از چه طریقی این کد را دریافت کنم

  پاسخ دهید
 2. محمدرضا امیری

  امکان اخد اقامت دائم کانادا از طریق
  جاب افر آتلانتیک
  مشخصات فردی
  سن ۴۷ سال فوق لیسانس مدیریت مالی
  امکان اخذ ایلتس ۷.۵ الی ۸
  سابقه کار بالای بیست سال
  متاهل و دارای دو فرزند ۷ و ۱۷ ساله پسر

  پاسخ دهید
 3. علی نورانی

  من ویزایه توریستی دارم ایاقبل از آمدن به کانادا نمیشه ورک پرومیک گرفت؟ و هزینه این کار جقدره؟ من تصمیم یکی از شهرهایه ارزان آتلانتیک هست اما میخواهم بدانم باتوجه به سن (۵۵)ساله من و نداشتم مدرک زبان چه شغلی برایم میتوانید انجام دهید؟
  و طی چه مدت زمان جهت ورک پرومیک و شغل مناسب سن وسالم هست ولایت این کار چقدر باید هزینه کنم
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *