گرفتن شعبه مک دونالد در کانادا + شرایط مهاجرت از طریق خرید شعبه

گرفتن شعبه مک دونالد در کانادا

مک دونالد یکی از معروفترین برندهای فست فود در سراسر جهان است. عاشقان فست فود حتما نام این برند را شنیده اند و حتما یکبار از غذاهای این برند خورده اند! ما در این بخش درباره برند مک دونالد و گرفتن شعبه مک دونالد در کانادا و موارد مربوط به این عنوان می پردازیم.
در سال 1954 ری کروک، تمام سرمایه خود را جمع کرد و در یک کسب و کار سرمایه گذاری کرد؛ چه کسب و کاری؟ وی شروع به توزیع نوشیدنی های مختلف در فست فودها کرد. زمانی که به او خبر رسید یک شعبه فست فود در کالیفرنیا با چندین فروشنده نوشیدنی همکاری می کند از آن شعبه بازدید کرد و ایده افتتاح چند شعبه مک دونالدبا هدف فروش بیشتر نوشیدنی ها را ارئه کرد. بدین ترتیب در سال 1955 اولین شعبه مک دونالد افتتاح شد و تا به امروز 37000 شعبه در 119 کشور دنیا دارد.
مک دونالد یکی از کسب و کارهایی است که به افراد با اهدا حق امتیاز اجازه فعالیت می دهد که این مورد در موفقیت اصلی این شعبه نیز تاثیر بسیاری دارد. گرفتن شعبه مک دونالد یک فرصت کاری فوق العاده و پرسود است.

چرا در مک دونالد سرمایه گذاری کنید؟

مک دونالد برای همکاران خود آموزش هایی را طراحی کرده است! پیشرفت مک دونالد و ثابت ماندن کیفیت آن به علت آموزش هایی است به کارمندان و مدیران جدید خود می دهد. اعتقاد صاحبان و مدیران این برند این است که آموزش صحیح و درست باعث پیشرفت و تمرکز بر بهبود کیفیت می شود. دوره های آموزش که مک دونالد برای همکاران جدید در نظر می گیرد بین 9 ماه تا 2 سال متفاوت است. این برنامه آموزشی شامل:
• آموزش رهبری تیم
• مدیریت سیستم ها
• مدیریت رستوران
• مدیریت کسب و کار
• حضور در برنامه های مختلف اعم از: وبینار، سمینار، جلسات آموزشی و…

مزایای آموزش های مک دونالد

مدرسان از زمان ورود به برنامه آموزشی به صورت مستقیم با شما کار می کنند و وظیفه اصلی آنها آموزش به طور صحیح با هدف به حداکثر رساندن کیفیت، خدمات و تمیزی و… برای بهبود فروش و سود است. آموزش های عالی مک دونالد کمک می کند تا افراد بتوانند به سرعت در کسب و کار خود پیشرفت کنند و بتوانند تجربه های زیادی که نیاز است چند سال برای کسب آن زمان صرف شود در کمترین زمان بدست آید.
این آموزش بخشی از مراحل گرفتن شعبه مک دونالد است و دوره ایی متفاوت، به همین علت نیاز به ویزای تحصیلی کانادا ندارد!

کیفیت محصولات

مک دونالد از بهترین و تازه ترین مواد غذایی در شعبات خود استفاده می کند. در کانادا نیز شعبات مک دونالد با بیش از 100 تامین کننده مواد غذایی همکاری می کنند و این همکاری باعث می شود افراد اطمینان حاصل کنند که محصولات با بهترین کیفیت و قیمت در شعبات عرضه می شوند.

پشتیبانی

پشتیبانی مک دونالد

مک دونالد مداوم به دنبال جذب نیروی های جدید و افتتاح شعبات جدید است به همین علت به علاقمندان کسب حق امتیاز در این موارد کمک بسیاری زیاد می کند. افرادی که از بین متقاضیان ثبت نام شده انتخاب می شوند افرادی هستند که طبق بررسی کارشناسان پیش بینی شده است که می توانند تاثیر زیادی در پیشرفت و بهبود این برند داشته باشند.

صلاحیت های فرد متقاضی

مدارک مورد نظر مک دونالد در یک متقاضی در سه دسته اصلی وجود دارد:
• سابقه تجارت و تجربه کلی
• خصوصیات شخصی
• توانایی های مالی
مک دونالد به دنبال افرادی می رود که تجربه تجاری زیادی دارند و سابقه نظارت و مدیریت قوی نیز دارند. برند مک دونالد به دنبال افرادی است که سابقه مدیریتی موفق چه در تجارت خود و چه در تجارت های دیگر داشته اند. این افراد باید توانایی مدیریت و سختگیری 50 تا 120 کارمند در یک تجارت چند میلیون دلاری را داشته باشند. از سایر خصوصیات شخصیتی فرد متقاضی می توان به ارتباط خوب با افراد ، همکاران و میهمانان، برخورد مناسب با افراد مختلف با فرهنگ های مختلف نیز اشاره کرد.
نکته مهم این تجارت این است که مک دونالد به دنبال افرادی است که مایل باشند تمام وقت و تمام تلاش خود را به تجارت مک دونالد اختصاص دهند. این برند به سرمایه گذاران افرادی که در کسب و کارهای دیگر شراکت دارند حق امتیاز نمی دهد.

مدت زمان برنامه آموزشی مک دونالد

متقاضی باید مایل باشد در یک برنامه آموزشی تمام وقت (35 تا 40 ساعت در هفته) یا نیمه وقت (حداقل 20 ساعت در هفته) (مجموعاً تقریباً 1600 ساعت) شرکت کند. اگرچه اصولا آموزش نیمه وقت عصرها و آخر هفته است، اما برخی از فعالیت های آموزشی ممکن است در تمام طول روز از دوشنبه تا جمعه برگذار شود. متقاضی همچنین باید در دوره های مختلف مدیریتی شرکت کند. همانطور که گفتیم کل آموزش که شامل دوره های مدیریتی نیز است تقریباً 9 ماه تا 2 سال طول می کشد.

هزینه های مربوط به گرفتن شعبه مک دونالد

هنگام خرید یک رستوران جدید و سپس تغییر آن به شعبه مک دونالد (40٪ از کل هزینه) یا یک رستوران موجود (25٪ از کل هزینه) ، پیش پرداخت اولیه لازم است. پیش پرداخت باید از طریق خود شخص پرداخت شود و این مبلغ نمی تواند به صورت وام دریافت شده باشد.
از آنجا که هزینه یک رستوران به رستوران دیگر متفاوت است، حداقل مبلغ پیش پرداخت متفاوت خواهد بود. به طور کلی، افراد حداقل 700000 دلار سرمایه برای گرفتن یک شعبه مک دونالد در کانادا نیاز دارند. افرادی که سرمایه بیشتری دارند می توانند برای اخذ چند شعبه اقدام کنند.
اگر هدفتان راه اندازی یک کسب و کار مربوط به غذا است و به هر دلیلی موفق به کسب امتیاز مک دونالد نشدید می توانید شانس خود را در خرید و راه اندازی رستوران در کانادا نیز امتحان کنید!

تأمین مالی

همانطور که گفته شد خریدار باید حداقل 25٪ پول نقد به عنوان پیش پرداخت برای خرید یک رستوران پرداخت کند. مابقی مبلغ نیز باید به مدت 7 سال پرداخت شود. برای پرداخت قسط ها؛ خود برند مک دونالد به افراد وامی نمی دهد اما این برند یک نام تجاری شناخته شده است و بسیاری از موسسات مالی به افراد متقاضی در زمینه پرداخت قسط ها کمک می کنند (البته به خاطر داشته باشید که سرمایه اولیه حتما باید تامین شود و وام نباشد). موسساتی که با برند مک دونالد همکاری می کنند سود بسیار کمی از افراد می گیرند. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید بهتر است تمام هزینه های مربوط به این موارد را بررسی کنید، علاوه بر سرمایه اولیه ایی که شما برای گرفتن حق امتیاز نیاز دارید به سرمایه ایی برای گرفتن مجوز و خرید تجهیزات و… نیز نیاز دارید؛ برای اطلاع دقیق از تمامی هزینه ها و هزینه های احتمالی مهم است که با یک وکیل باتجربه مهاجرت به کانادا مشورت کنید.

 برای مشاهده بیزینس هایی که در کانادا ارزش خرید دارند، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید.

مقایسه مک دونالد و سایر برندهای جدید

در دنیای فست فود هر روزه برندهای تجاری زیادی وارد می شوند. هر یک از این برندها ادعا می کنند که کارشان بهتر از دیگری است! برخی از برندها مفتخرند که غذاهای سالمتری دارند، برخی دیگر می گویند از چربی کمتری استفاده می کنند و … ! گرچه همه برندها توسط دولت بررسی می شوند اما برند مک دونالد از برندهای شناخته شده ایی است که حتی با شنیدن نام آن خاطرات زیادی برای افراد یادآوری می شود و طعم لحظات قدیمی نیز خود دلیلی می شود برای انتخاب مجدد این شعبه!

هزینه مورد نیاز برای گرفتن یک شعبه مک دونالد در کانادا

مک دونالد در کانادا

برای دریافت شعبه مک دونالد در کانادا شما به حداقل 750.000 دلار کانادا نیاز دارد. بسیاری از افراد با خرید یک رستوران از مک دونالد وارد این سیستم می شوند اما برخی از افراد نیز با خرید یک رستوران و سپس حق امتیاز مک دونالد و تغییر رستوران قدیمی وارد این عرصه می شوند؛ انتخاب هر کدام بر اساس شرایط افراد است.

انتخاب محل

مک دونالد درکانادا

در اکثر سیستم های فرانچایز مسئولیت پیدا کردن یک محل با استاندارهای آن فرانچایز توسط صاحب امتیاز صورت می گیرد اما مک دونالد متفاوت است! این برند ملک و محل را برای متقاضی مشخص می کند. زمان انتخاب یک محل شاید فکر کنید گزینه خوبی است اما مک دونالد به دنبال محل هایی است که بتواند حداقل دو تابلو را در یک خیابان اصلی بگذارد. اندازه این تابلو ها نیز 50.000 فوت مربع است.

سایت اصلی مک دونالد:

mcdonalds.com/us/en-us.html

سوالات متدوال

از راه اندازی یک شعبه مک دونالد در کاناداچقدر درآمد می توان کسب کرد؟
درآمد افراد در این شغل به عوامل متعددی از جمله توانایی وی و هزینه هایی که ممکن است برای عملیات و تعمیرات پرداخته شود بستگی دارد.
آیا می توان بیش از یک شعبه مک دونالد خریداری کرد؟
مک دونالد اجازه خرید چند شعبه به افرادیی که توانایی آن را دارند می دهد. در صورتی که فرد بتواند در اداره یک شعبه موفق عمل کند و سرمایه کافی نیز داشته باشد می تواند برای شعبات دیگر نیز اقدام کند.
آیا فرد می تواند به صورت مشارکتی یک شعبه مک دونالد را خریداری کند؟
مک دونالد به دنبال افرادی است که بتوانند شخصا شعبه خود را اداره کنند و خود درگیر کارهای روزمره شوند؛ این برند اجازه مشارکت به افراد و سرمایه گذارانی که در کسب و کارهای دیگر مشغول هستند را نمی دهد.
من یک قطعه ملک دارم که برای راه اندازی رستوران مک دونالد ایده آل است آیا مک دونالد حق امتیاز برند را به من اعطا می کند؟
روند انتخاب محل در مک دونالد کمی متفاوت است. این برند مکانی را انتخاب می کند که پیش بینی می کند آینده موفقی خواهد داشت همچنین برای بررسی محل ارزیابی های بسیاری انجام می شود. در صورتی که یک ملک دارید و قصد فروش ان را دارید می توانید با کارشناسان ما صحبت کنید تا این مورد را برای شما پیگیری کنند.
آیا می توانم با اعضای خانواده ام مانند خواهر و برادر، پسر عموها، والدین و غیره مک دونالد بخرم؟
نه. مک دونالد اجازه مشارکت، از جمله مشارکت خواهر و برادر را نمی دهد. حق امتیاز به فردی تعلق می گیرد که دوره آموزش را به پایان رسانده باشد. اعضای خانواده شما ممکن است در این حرفه توسط شما استخدام شوند.
اگر به دنبال خرید بیزینس در کانادا هستید می توانید به مک دونالد نیز فکر کنید! مک دونالد یک تجارت پر سود و پردرامد است که در سالیان سال خود را به افراد اثبات کرده است.

شرح مراحل فرانچایز برای گرفتن شعبه مک دونالد در کانادا

گرفتن شعبه مک دونالد در کانادا و فرانچایز از طریق آن دارای شرایط و مراحلی است. در مرحله اول پس از تصمیم گیری باید فرم های درخواست گرفتن شعبه را پر کنید. در مرحله بعدی مصاحبه اولیه صورت می گیرد. در این مرحله از شما سوالاتی در مورد  انگیزه کار و… پرسیده می شود. در صورت پذیرش در این مصاحبه باید یک مصاحبه دوم نیز انجام شود. مصاحبه دوم با مدیر امتیاز دهی منطقه ای مک دونالد خواهد بود.

در مرحله چهارم از فرانچایز شرکت مک دونالد، باید سه روز در یک شعبه از رستوران های مک دونالد سپری کنید. این مرحله جهت آشنایی شما با سیستم انجام کار در مک دونالد اجرا می شود. پس از این مرحله باید برای مصاحبه نهایی آماده شوید. در این مصاحبه با تیم رهبری منطقه ای دیدار می کنید و در صورت موفقیت در این مصاحبه، می توانید وارد برنامه آموزشی شوید. در مرحله آموزش طی 1600 ساعت روند انجام کار به شما آموزش داده می شود. پس از گذراندن این مراحل شما آماده گرفتن شعبه مک دونالد در کانادا خواهید شد.

گرفتن شعبه مک دونالد در کانادا

برای کار در مک دونالد کانادا به دریافت مجوز کار نیاز داریم؟

در قسمت قبلی در مورد مراحل اخذ شعبه با شما صحبت کردیم. لازم است بدانید، برای گرفتن شعبه مک دونالد در کانادا و کار در آن حتما به دریافت مجوز کار نیاز دارید. در واقع شرکت مک دونالد در این زمینه بسیار سخت گیر است. مک دونالد تنها زمانی با استخدام شما در مجموعه موافقت می کند که بیش از 15 سال داشته باشید. همچنین باید پیش از استخدام در این مجموعه کارت مدیریت غذای خود را دریافت نمایید. در غیر این صورت نمی توانید با شرکت مک دونالد همکاری کنید.

 مطالب پیشنهادی: 

راه اندازی یا خرید رستوران در کانادا

راه اندازی یا خرید فست فود در کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

4 + 3 =

نظرات و سوالات شما

۳ دیدگاه

 1. امیر‌محمود سالم‌میلانی

  سلام ‌من‌میخواستم‌از‌طریق‌خرید‌فرانچیز‌مک‌دونالد‌‌یا‌پمپ‌بنزین‌اقدام‌کنم‌تمکن‌مالی‌هم‌دارم‌تا‌۱میلیون‌دلار‌وبیشتر‌میتونم‌‌بیارم‌البته‌کل‌دارییم‌بیشتره‌نمی‌خوام‌خانه‌مغازه‌و…‌همه‌رو‌بیارم‌‌چطوری‌اقدام‌کنم‌مدرک‌زبان‌ندارم‌ولی‌میتونم‌تا‌سطح‌۴یا‌۵بخونم‌۵۱سال‌دارم‌لطفا‌راهنمائی‌کنین

  پاسخ دهید
 2. جواد آقاجانی

  قصد مهاجرت و‌اخذ اقامت و سرمایه گذاری و … دارم

  پاسخ دهید
 3. mehdi bahri

  با سلام من مهدی بحری ۵۲ ساله دارای همسر و دوفرزند که یکی دختر ۲۱ ساله و یک پسر ۲۰ ساله هستم . پسرم در حال حاضر دانشجو کانادا هست و دخترم دانشجوی حسابداری در مقطع لیسانس هست و قصد مهاجرت به کانادا را داریم تحصیلات بنده سیکل هست و در حال حاظر دفتر املاک در تهران دارم البته شغل قبلی بنده تراشکاری بوده که تجربه خوبی دارم شما چه روش مهاجرتی پیشنهاد میکند. آیا خرید بیزینس بهترین روش هست و برای دخترم به غیر از ویزای دانشجویی راه دیگری هم هست . با سپاس فراوان

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *