خرید بیزینس در کانادا برای آینده‌ای روشن

 یکی از راه‌های رسیدن به اقامت دائم کانادا و اسکان در این کشور، اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا است که یک روش نوآورانه و در عین حال مستلزم شناخت بالاست. اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا که یک روش ثابت و تعیین شده در قالب برنامه‌های مهاجرتی مختلف نیست، تا حد زیادی به شناخت کافی نسبت به قوانین و موارد حقوقی طرح شده در این بخش نیازمند است. البته این تنها بخش از شروط لازم برای موفقیت در اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا است و اصلی‌ترین و ریشه‌ای‌ترین موضوع، داشتن توانایی مالی کافی برای خرید یک کسب و کار در کاناداست. دقیقاً به همین علت اساساً این روش تنها به متقاضیان متمول پیشنهاد شده و در عمل پروسه اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا، برای سایر اقشار که توانایی مالی بالایی ندارند چندان جذاب و عملی نیست. در این یادداشت نگاهی به این روش مهاجرت به کانادا داشته و تلاش می‌کنیم که تا سرحد امکان مسائل و موضوعات طرح شده در مورد آن را بررسی و تشریح کنیم. پس از ارائه یک دورنما از پروسه اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا تلاش کردیم تا به شکل سوال محور پیش رفته و با پاسخ دادن به سوالات پرتکرار این حیطه، اطلاعات کافی در این مورد را ارائه کنیم. بر همین مبنا در این یادداشت با عناوین زیر همراه و همگام شما هستیم:

 * دورنمایی از اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا

 * مقصود از مالک-عامل بودن برنامه چیست؟

 * چرا اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا تا این حد مورد توجه قرار گرفته است؟

 * چه کسی یک نامزد ایده‌آل برای اخذ اقامت کاناداست؟

 * پروسه پیشروی پلن اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا به چه شکل است؟

 * این پروسه ممکن است چقدر زمان نیاز داشته باشد؟

 * صاحبان اجازه کار، چه زمان می‌توانند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند؟

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

مختصر و مفید: با خرید یا راه اندازی یک بیزینس در کانادا، میتوانید در قالب برنامه های استانی کارآفرینی و ثبت شرکت، در ابتدا ویزای کار دریافت کرده و سپس برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. معمولا برای خرید یک بیزینس مناسب که ارزش خرید داشته باشد و بتوانید با آن ویزا درخواست کنید، به بیش از 150 هزار دلار کانادا نیاز دارید.

اگر می خواهید در شروع پروسه با اقامت دائم به کانادا ورود کنید، پیشنهاد می شود صفحه ویزای استارتاپ کانادا را مطالعه بفرمایید.

تیم حقوقی مهاجرتی ما، در کنار شرکت توسعه بیزینس در کانادا و با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید آن اقدام می کنیم.

در خرید بیزینس چند نکته بسیار اهمیت دارد:

1. ارائه یک بیزینس پلن دقیق برای افزایش شانس ویزا و کم کردن ریسک شکست بیزینس که به تحقیق بازار اصولی در کانادا نیازمند است.
2. تحقیق کامل راجع به بیزینسی که قرار است خریداری شود، شما باید از عدم بدهی صاحب بیزینس به دولت و کارمندان اطمینان حاصل کنید…
3. تحقیق راجع به میزان سود و زیان بیزینس (گاهی بیزینس هایی که در آستانه ورشکستگی هستند قصد فروش بیزینس دارند و با پرونده سازی قصد فریب خریدار را دارند) در این مورد بسیار باید هوشیار باشید چون ممکن است به راحتی با پیشنهادهای وسوسه کننده شما را فریب دهند و چشم و گوش بسته بیزینسی را خرید کنید (حواستان به دلالان غیر مجاز ملک و مهاجرت باشد)
4. انتخاب صحیح مسیر مهاجرت با شرایط خودتان (این موضوع هم بسیار اهمیت دارد که در انتخاب صحیح مسیر مهاجرت دقت و دانش کافی داشته باشید)

فرصتهای موفقیت در کانادا

فرصت‌های موفقیت و پیشرفت در بین آسمان‌خراش‌های کانادا در جریان هستند

 دورنمایی از اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا

 یکی از راه‌های خاصی که برای مهاجرت به کانادا در پیش پای مهاجران متمول و دارای توان مالی بالا قرار دارد، مهاجرت به canada از طریق خرید بیزینس است که در آن تلاش می‌شود تا از نظر حقوقی، با استفاده از قواعد مشارکت در مالکیت کسب و کار، به موفقیت برسند. برای بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی، مهاجرت به کشور کانادا در دو مرحله اصلی تعریف شده است و با ویزای کاری موقت تحت نظر قوانین فدرال آغاز خواهد شد. تحت این سیاست و قانون، سرمایه‌گذاران خارجی، می‌توانند اجازه کار دریافت کنند و از آن در راستای مهاجرت به کانادا و خرید بخش اعظم یک کسب و کار سودده کانادایی استفاده کنند. همین که افراد در این پلن مهاجرتی بتوانند صاحب یک اجازه کار شوند می‌توانند شانس خود را در گام‌های بعدی آماده اخذ اقامت دائم در کانادا امتحان کنند و این یک امکان عالی است که تحت عنوان ویزاهای مختلفی قابل پیگیری است. این روش‌ها بازه وسیعی از ویزاها را شامل خواهد شد؛ از برنامه کارگران و کارکنان مجرب فدرال که تحت سیستم اکسپرس اینتری قابل پیگیری است تا اخذ اقامت تحت سیستم (PNP) و شاخه مهاجرت کاری.

با مطالعه صفحات خرید رستوران در کانادا و خرید پمپ بنزین در کانادا می توانید از دید تجاری، اطلاعات کافی راجع به این مثال های خرید بیزینس در کانادا داشته باشید. همچنین اگر تمایل به راه اندازی بیزینس فرانچایزی را دارید، بهتر است، صفحه خرید فرانچایز در کانادا را مطالعه فرمایید.

شانس موفقیت در کانادا

این کشور با وسعت زیاد و منابع سرشار، شانس رسیدن شما به موفقیت را افزایش خواهد داد

 مقصود از مالک – عامل بودن برنامه چیست؟

 یکی از پیش‌نیازهای طرح شده در پروسه اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا این است که برنامه کاری باید یک برنامه مالک-عامل باشد. قاعده صاحب-مالک بودن یک برنامه رسمی و با ردیف تعریف شده مشخصی در قوانین رسمی مهاجرت دولت کانادا نبوده و در واقع یک نوع اجازه کار صادر شده تحت برنامه (TFWP) است، به همین دلیل هیچ سقف مشخصی برای آن تعریف نشده و هیچ آمار رسمی در مورد تعداد ویزاهای اخذ شده با این روش وجود ندارد. نیاز به ذکر است که (TFWP) یک برنامه جذب کارگران مقطعی خارجی است که در سطح فدرال پیاده خواهد شد. برخی از بندها و موارد طرح شده در قوانین این برنامه مهاجرت به canada، اخیراً تا حد زیادی توجه متقاضیان متمول و دارای بنیه مالی قوی را به خود جلب کرده است. این مجموعه قوانین که همان قوانین تسهیل‌کننده اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا هستند، دارای پیچیدگی‌های خاصی بوده و باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند. اما سوای پیچیدگی‌های موجود مقصود از مالک-عامل بودن یک برنامه کاری این است که نوع کسب و کار باید به شکلی باشد که شخص مالک، خود نیز نقشی اجرایی و مشخص در پیشبرد کسب و کار داشته باشد؛ یعنی به این شکل که فقط سرمایه‌گذاری کرده و در جریان پیشبرد امور وظایف اجرایی نداشته باشد، قابل قبول نیست.

 چرا اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا تا این حد مورد توجه قرار گرفته است؟

 دقت داشته باشید که این یک برنامه مهاجرتی جذاب و عملی برای افراد متمول و صاحب سرمایه‌های کلان است و برای این قشر جذاب شده است. اما در مورد پاسخ به پرسش باید گفت که برنامه‌های فعلی مهاجرت قطعی و اخذ ویزای دائم کانادا اگرچه بر روی کاغذ ساده و عملی هستند اما از نظر مدت زمان مورد نیاز، شرایط و امتیازات چندان برای سرمایه‌گذاران اغواکننده نبوده و عملی قلمداد نمی‌شوند. در مقابل یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرت به کشور کانادا که برای این قشر تعریف شده است یعنی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری، دارای شانس‌های محدودی بوده و سرمایه‌گذاران را تا حد زیادی در انتخاب محدود می‌سازد. اغلب برنامه‌های استانی مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، تحت تأثیر برنامه بیان سودآوری یا همان (EOI) قرار دارند و در عمل بدون در دست داشتن تأییدهای موجود از سوی این برنامه، پیشرفت شما کند خواهد بود. بسیاری از نامزدها، باید با یک اجازه موقت کار شروع کرده و سپس برای رفتن به گام بعدی توسط استان متبوع خود اعلام درخواست کنند. این برنامه‌ها تحت یک شرایط خاص امتیازبندی به شما شانس پیشرفت آسان‌تر و سریع‌تر در پروسه مهاجرت به کشور کانادا را داده و در بسیاری موارد برای رسیدن به موفقیت در آن‌ها، نیازمند سرمایه‌گذاری کلانی هستید. این در حالی است که در پلن اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا، یک سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند در هر ناحیه از کانادا کسب و کار مناسبی را خریده و آن را تا پیش از اعطای اقامت دائم به ناحیه و استان مد نظر خود منتقل کند. این تا حد زیادی بهتر، منطقی‌تر و با بهره‌وری بیشتری بوده و در عین حال می‌تواند شانس خود را برای پیروزی در برنامه‌های استانی امتحان کند.

برپایی کسب و کار در کانادا

برپایی یک کسب و کار یا حتی خرید آن اصلاً کار ساده‌ای نیست و مستلزم شناخت کافی است

 چه کسی یک نامزد ایده‌آل برای اخذ اقامت کاناداست؟

 برای پیروز شدن و دستیابی به موفقیت ذیل پلن اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا، سرمایه‌گذار خارجی باید:

 * تجربه مدیریت قابل اثبات و قابل انتقالی را داشته باشد. مقصود از این دو موضوع، امکان طرح موضوع در مورد تجربه مدیریت بر مبنای مستندات و مدارک رسمی است.

 * سرمایه کافی برای خرید کسب و کار مناسب در کانادا را داشته باشد.

 * از توانایی زبانی کافی برای تکلم به انگلیسی یا فرانسوی برخوردار بوده و از این طریق امکان انجام وظایف یک ساختار مدیریتی و ایجاد ارتباط با کارمندان را داشته باشد.

 * حداقل 50 درصد از سهام کسب و کار را در اختیار داشته باشد.

 مالکیت سهم در کسب و کار، به خودی خود تضمینی برای موفقیت شما در پلن اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا نیست و بسیار مهم است تا سایر ابعاد مسئله را مد نظر داشته باشید. به طور مثال تجربه کاری یک عامل تعیین‌کننده و مهم برای پیروزی در پلن اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا است و باید به شکل جدی آن را بررسی کنید. بسیار مهم است تا در پلن اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا، بتوانید تجربه کاری خود را در قالب مستندات و اسناد محکمی بیان کنید و این کار مستلزم دانش حقوقی و شناخت کافی نسبت به پرونده‌های مهاجرتی است.

صعود در قله های موفقیت

بردار پیشرفت خود را به سمت موفقیت و صعود به جایگاهی رفیع تنظیم کنید

 پروسه پیشروی پلن اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا به چه شکل است؟

 این موضوع را در چند گام تشریح خواهیم کرد:

 * سرمایه‌گذار خارجی باید یک کسب و کار مناسب را شناسایی کرده و انتخاب خود در مورد آن را نهایی کند.

 * یک (LMIA) معتبر با یک برنامه کاری تسلیم شود. در مورد (LMIA) و ماهیت حقوقی آن بیشتر به تفصیل نکاتی بیان شده و قابل رجوع است.

 * هنگامی که پاسخ (LMIA) مثبت بوده و این موضوع به طور رسمی اعلام شد، سرمایه‌گذار می‌تواند یک ویزای کاری موقت 12 تا 24 ماهه را دریافت کرده و تحت عنوان یک سطح مدیریتی در کانادا اقامت یابد و مابقی گام‌های مورد نیاز برای موفقیت و برپایی کسب و کار را سپری کند.

مطلب پیشنهادی: انواع بیمه در کانادا + مقایسه انواع بیمه

آغاز کسب و کار کانادا

همیشه آغاز یک کسب و کار، فارغ از نوع و زمینه آن، امر جذاب و جالبی است

 این پروسه ممکن است چقدر زمان نیاز داشته باشد؟

 در مورد یافتن کسب و کار مناسب نمی‌توان زمان دقیقی را مشخص کرد زیرا زمان آن شدیداً منعطف بوده و وابسته به انتخاب و میل خود شماست اما در مورد سایر مراحل اخذ اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا باید گفت که دریافت (LMIA) بین 2 تا 3 ماه و سایر مراحل به حداقل 3 ماه فرصت نیاز دارند. باید در نظر داشت که پیشبرد امور گاهاً برای ایرانیان قدری زمانبرتر خواهد شد و تکمیل و موفقیت پرونده مهاجرتی می‌تواند به بیش از 10 ماه زمان نیاز داشته باشد.

 

 صاحبان اجازه کار، چه زمان می‌توانند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند؟

 دقت داشته باشید که اساساً هیج کف و سقفی از نظر زمانی برای این منظور تعیین نشده است. در طول اولین سال از کار در کانادا، سرمایه‌گذاران خارجی می‌توانند در کنار سایر اعضا خانواده خود برای دریافت اقامت دائم اعلام درخواست کرده و اکر تحت هر یک از برنامه‌های مهاجرتی، بتوانند به پیش‌نیازها دست پیدا کنند، موفق به اخذ ویزای کانادا خواهند شد. این گام از پلن اقامت از طریق خرید بیزینس در کانادا می‌تواند تحت برنامه‌های استانی یا فدرال تکمیل شود. در بسیاری از موارد این گام می‌تواند بین 12 تا 18 ماه زمان نیاز داشته باشد.

خرید بیزینس در کانادا و شرایط آن

یک نکته‌ی بسیار مهم در زمینه‌ی مهاجرت به کانادا این است که خرید بیزینس در کانادا به تنهایی پروسه‌ی مهاجرت شما را تضمین نمی‌کند. یکی از سوالاتی که به طور گسترده از ویزا 724 پرسیده می‌شود، این است که آیا خرید بیزینس در کشور کانادا برای این‌که اقامت دائم بگیرم کفایت می‌کند؟ پاسخ این سوال «خیر» است. این‌که شما یک کسب‌وکار خاص را در کانادا خریداری کنید، اقامت شما را در این کشور تضمین نمی‌کند.

برای این‌که بتوانید در کانادا از طریق خرید بیزینس، به اقامت دائم و رزیدنسی برسید، یک‌‌سری نیازمندی‌های خاص را باید رعایت کنید.

 1. یک بیزینس مناسب را خریداری کنید و نامه‌ای حمایتی از یک سازمان رسمی و تاییدشده در کانادا را در دست داشته باشید.
 2. از نظر زبانی واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشید و با زبان انگلیسی یا فرانسوی آشنا باشید. آشنایی با زبان فرانسوی در اکثر مواقع یک مزیت در پروسه‌ی مهاجرت شما محسوب می‌شود.
 3. مدارک تحصیلی مورد نیاز خود را ترجمه نموده و سوءسابقه قضایی نداشته باشید.
 4. به میزان کافی پول در اختیار داشته باشید که بتواند شما را برای زندگی در کانادا (پیش از آن‌که بیزینستان به مرحله درآمدزایی برسد) تامین نماید.

مطلب پیشنهادی: مهاجرت به کانادا ویژه کارخانه‌داران و تولیدکنندگان

شرایط و نیازمندی‌های خرید بیزینس در کانادا

چه بیزینس‌هایی بیش‌ترین متقاضی را در کانادا دارند؟

وقتی گزینه‌ی خرید بیزینس در کانادا را انتخاب می‌کنید، در نظر گرفتن بیزینس‌هایی که بیش‌ترین متقاضیِ خرید را به خود اختصاص می‌دهند، ضروری‌ است. با توجه به ماهیت مهاجرپذیر کانادا، کسب‌وکارهای این کشور متقاضی بسیار زیادی (بخصوص از طرف کشور هند) دارند. معمولا هم هندی‌ها به سراغ استارت‌آپ‌ها می‌روند. بیایید به برخی از محبوب‌ترین بیزینس‌های پرمتقاضی در کانادا بپردازیم:

 1. کسب‌وکارهای مربوط به کشاورزی
 2. کسب‌وکارهای مربوط به تغذیه، توزیع غذا، رستوران‌ها و کافه‌ها
 3. کسب‌وکارهای مربوط به ساخت‌وساز
 4. بیزینس‌هایی که در حیطه طراحی نرم‌افزار و توسعه‌ی آن قرار می‌گیرند.
 5. بیزینس‌های حمل‌ونقلی و انبارداری
 6. کسب‌وکارهای مربوط به توریسم و آژانس‌های مسافرتی
 7. بیزینس‌هایی که در حیطه‌ی سلامت و پزشکی قرار می‌گیرند.  

مطالب پیشنهادی:

> اقامت دائم کانادا

وکیل مهاجرت

> سرمایه گذاری در ساسکاچوان کانادا

> سرمایه گذاری در نیوبرانزویک کانادا

> سرمایه گذاری در ونکور کانادا

کار آفرینان موفق کانادا

> بیزینس پلن

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

10 + 11 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

 1. shima

  به همراه یکی از دوستانم بیزینسی داریم که شکلات های دستساز درست می کنیم آیا می توانیم از این طریق مهاجرت کنیم و سرمایه گذاری کنیم و یک کارگاه تاسیس کنیم و ادامه کار بدیم؟

  پاسخ دهید
 2. محمد علی نادری خانکندی

  سلام، من ۵۳ سالم هست و میخواستم برای اخذ اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس و یا هر روش دیگری اقدام و مشاوره بگیرم

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *