تحصیل در کانادا

خلاصه ای از مزایای تحصیل در کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان از جهات مختلف به خصوص سطح علمی مراکز دانشگاهی و همچنین مدارک و شرایط مورد نیاز برای اپلای و اخذ پذیرش در دانشگاه های کانادا.

تحصیل در کانادا همواره یکی از بهترین گزینه های پیش روی مهاجران بوده است. نمی توان دقیقا گفت که چه خصوصیاتی کانادا را به این سطح از محبوبیت رسانده اند اما در هر صورت این کشور چه از لحاظ شاخصه های کیفیت زندگی نظیر بهداشت، شادی، درآمد و … و چه از لحاظ کیفیت آموزشی و دانشگاه های معتبر در لیست برترین های جهان حضور پررنگی داشته است. از طرفی دیگر زبان انگلیسی رسمی و مهاجر پذیری بالا، تحصیل در کانادا را به یکی از نخستین و جذاب ترین انتخاب ها بدل کرده است. حال برای گرفتن ویزای تحصیلی در کانادا چه کاری باید انجام داد؟ با ما همراه باشید.

برای مشاهده ویدئو های آموزشی مهاجرت، صفحه اینستاگرام مارا دنبال کنید.

ابتدا باید به این نکته توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی در کانادا، شرایط اقامت موقت شما به منظور تحصیل را فراهم می کند که البته امکان گسترش و تبدیل آن به اقامت دائم وجود دارد. کانادا از جمله کشور هایی است که تحت تاثیر تغییر در خط مشی های سیاسی، سخت گیری های زیادی را در پذیرش مهاجران اعمال کرده است. با این حال اخذ ویزای تحصیل در کانادا یکی از بهترین راه ها برای مهاجرت به کانادا محسوب می شود.

شرایط تحصیل در کانادا ویزا724

چرا تحصیل در کانادا

کالج ها، دانشگاه ها و به طور کلی مراکز علمی در کانادا از اعتبار بالایی برخوردارند و از بروزترین تجهیزات و نظریات در پیشبرد اهداف خود بهره می برند و همواره از جمله کشورهایی هستند که درخواست های پذیرش بالایی را دریافت می کنند. کانادا بیشترین تعداد دانش آموخته های دانشگاهی را دارد و بیش از 50 درصد این کشور دارای مدرک دانشگاهی هستند. برای گرفتن ویزای تحصیل در کانادا نیاز است که به طرق مختلف به اثبات برسانید که می توانید از لحاظ علمی برای آنها مثمر ثمر باشید. این به این معنی است که رزومه ی خوبی از فعالیت های علمی داشته باشید و برای ادامه تحصیل و تحقیقات خود برنامه ای هر چند ابتدایی در ذهن داشته باشید و ارائه دهید. در کانادا نهاد ها و مدل های متنوعی وجود دارند که شما می توانید متناسب با اهدافتان هر کدام از آن ها را برگزینید.

تحصیل در کانادا همچنین به شما کمک می کند که خیلی راحت تر در این کشور مشغول به کار شوید. این مسئله به این دلیل است که اولا اعتبار مدارک علمی دانشگاه های کانادا بسیار بالا و قابل اتکا است، ثانیا شما در طول تحصیل خود به کار می پردازید و سابقه ی کاری لازم برای یک شغل خوب را به دست می آورید و ثالثا آشنایی و تسلط شما با زبان انگلیسی و فرهنگ کانادایی افزایش یافته و بر مهارت های ارتباط گیری شما مستقیما تاثیر می گذارد.

هزینه های تحصیل در کانادا

به طور کلی هزینه های تحصیل در کانادا به انتخاب رشته، انتخاب مرکز آموزشی، طول دوره و کیفیت زندگی بستگی دارد به صورت میانگین شهریه های هر ترم تحصیلی بسته به انتخاب رشته و دانشگاه می تواند از حدود 6 هزار دلار تا 25 هزار دلار متغییر باشد. اما اگر میخواهید به صورت دقیق تر شهریه های تحصیلی را بدانید می توانید مطلب شهریه های تحصیل در دانشگاههای کانادا مراجعه بفرمایید. هزینه های زندگی دانشجویی در کانادا هم بسته به محل زندگی بسیار متغییر است، اما به صورت میانگین ماهیانه 1.5 تا 4 هزار دلار در نظر بگیرید که برای اطلاعات دقیق تر می توانید مطلب هزینه های زندگی در کانادا را مطالعه نمایید.

 تحصیل در کانادا بدون ارائه مدرک زبان

حتی اگر خودتان قصد انجام امور درخواست ویزای تحصیلی کانادا را دارید، با دقت کامل به نکات زیر توجه فرمایید، این نکات بر مبنای تجربه و اطلاعات دقیق مشاوران و وکلای مهاجرت موسسه تهیه و تالیف شده است.

صدور ویزای تحصیلی کانادا بدون ارائه مدرک زبان ممکن است، اما تضمین صدور ویزا یک دورغ بزرگ است. شما باید توجه داشته باشید که اگر پذیرش تحصیلی شما، مشروط یا همان کاندیشنان اخذ شده، این امر باعث افزایش صدور ریسک ویزای شما خواهد بود که احتمالا خیلی از موسسات از گفتن آن پرهیز می کنند. به شدت توصیه می کنیم که برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا، مدرک زبان داشته باشید، مگر اینکه توجیه قابل قبولی برای آن داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مطلب ویزای تحصیلی کانادا بدون مدرک زبان را مطالعه بفرمایید.

ویزای تحصیلی تضمینی کانادا وجود ندارد. هیچ شخص یا شرکتی آشنایی در سفارت کانادا ندارد. هیچگونه تفاوتی بین بررسی مدارک در کانادا وجود ندارد. هیچ دعوتنامه ای تضمین کننده صدور ویزای کانادا نخواهد بود. ویزای فوری یا VIP کانادا وجود ندارد. فریب موسسات غیر مجاز اداره مهاجرت کانادا را نخورید

تحصیل در کانادا در مقطع ارشد و دکتری

برای پذیرش در مقاطع ارشد و دکتری نیز تقریبا تمام این موارد صادق هستند و علاوه بر اینها باید اصل مدرک مقطع یا مقاطع قبلی نیز ارسال شود. البته این حداقل ها تنها برای دریافت پذیرش در رشته ی مورد نظر شما هستند و در صورتی که می خواهید از مزایایی نظیر بورسیه های تحصیلی و تخفیف در شهریه هنگام تحصیل در کانادا بهره ببرید باید رزومه ای قابل رقابت با دیگر شرکت کنندگان داشته باشید. این می تواند شامل معدل بالاتر، نمرات زبان و GRE بالاتر، مقالات چاپ شده در نشریات معتبر علمی، پیدا کردن استادی که در زمینه ی کاری شما فعالیت می کند، و ارائه برنامه ی پژوهشی دقیق تر باشد.

داشتن نامه ی پذیرش از هر کدام از این مراکز علمی راه شما به سمت اخذ ویزای تحصیلی در کانادا را هموار می کند و این امکان را برای شما فراهم می کند که در آینده، چه در صورت تصمیم به ادامه تحصیل در کانادا و چه کار کردن، بتوانید اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنید.

شهر های بزرگ کانادا که بسیاری از موسسات معتبر علمی در آنها قرار دارند، ونکوور، کبک، مونترال و تورنتو می باشند که انتخاب این شهر ها شانس بیشتری برای پذیرش را به همراه خواهد داشت. همچنین دانشگاه هایی نظیر رویال رودز، وینیپگ، بیشاپ و … از معتبر ترین مراکز دانشگاهی کانادا می باشند.

تحصیل در کانادا ویزا724

تعهدات و مراحل اخذ ویزای تحصیل در کانادا

شما برای تحصیل در کانادا باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهنده ی توان مالی شما برای تامین مالی خود و همراهان احتمالی شما خواهد بود ( شمال هزینه های شهریه نیز می شود ).

پس از انجام فرایند اپلای دولت کانادا از شما می خواهد اطلاعات بیومتریک خود، که شامل اثر انگشت و عکس تان می باشد را ظرف مدت 30 روز برای آنها ارسال کنید. با توجه به تعطیلی سفارت کانادا در ایران لازم است برای این کار به یکی از کشور های همسایه نظیر ترکیه یا امارات سفر کنید. همچنین انجام دادن تست های پزشکی و پلیسی نیز ضروری خواهد بود. در صورت کامل و بدون اشکال بودن مدارک، نامه معرفی به شما ارسال خواهد شد که باید هنگام ورود به کانادا آن را به مدیریت سازمان مهاجران ارائه دهید.

ویزای تحصیل در کانادا نوع خاصی از قوانین در خصوص شما به کار می بندد که با توجه به مقطع و برنامه ای که در آن پذیرش دارید می تواند متفاوت باشد. هنگام تحصیل در کانادا این امکان وجود دارد که شما اجازه کار کردن از صفر تا 20 ساعت در هفته را داشته باشید یا در مواردی از سفر درون کانادا محروم باشید. شما باید تعهد بدهید که وظایف تحصیلی خود را به بهترین نحو به انجام می رسانید و در صورت پایان زمان ویزای تحصیل، سه ماه فرصت خواهید داشت که یا آن را به طرق مختلف تمدید کرده یا کانادا را ترک نمایید.

مزایای تحصیل در کانادا

1. تحصیل ارزانتر نسبت به کشورهای تقریبا هم سطح کانادا مانند آمریکا، انگلستان، آلمان، استرالیا

2. امکان دریافت ویزای اقامت دائم پس از فراغت از تحصیل

3. یادگیری زبان انگلیسی و فرانسوی در کشور کانادا

4. بهتره مندی از بالاترین سطح آموزشی دنیا و دریافت یکی معتبرترین مدارک دنیا پس از فراغت از تحصیل

5. امکان دریافت ویزای کار و درصد بالای احتمال برای استخدام پس از فراغت از تحصیل

6. امکان 20 ساعت فعالیت کاری در هفته

7. دریافت ویزای باز و فول تایم کاری برای همسر فرد متقاضی تحصیل در کانادا

8. امکان دریافت ویزای تحصیل در کانادا حتی بدون داشتن مدرک زبان (یادگیری زبان در کانادا انجام می پذیرد سپس در رشته ی انتخابی مشغول به تحصیل خواهید شد.)

9. فرزند متقاضی تحصیل در کانادا میتواند به صورت رایگان از تحصیل در مدارس کانادا بهره مند شود. (شهریه ی سالانه برای مهاجرانی که والدینشان اقامت تحصیلی ندارند حدود 15000 دلار می باشد!)

10. امکان زندگی و اقامت در هر جایی از کانادا (پس از دریافت اقامت دائم اجباری به انتخاب محل زندگی و شغلتان ندارید)

11. تحصیل در کانادا را میتوان بهترین و سریعترین روش مهاجرت به کانادا نام برد. که پس از تحصیل به احتمال بسیار بالا مشغول به کار شده و علاوه بر دریافت اقامت دائم میتوانید درآمد خوبی داشته باشید.

دلایل ریجکتی درخواست تحصیل در کانادا:

امروزه دلایل بسیاری برای رد درخواست تحصیل در کانادا وجود دارد که در اینجا، به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

انگیزه نامه تحصیلی:

مهمترین علت رد درخواست تحصیل در کانادا، عدم ارائه انگیزه نامه درست و حرفه ای به افسران اداره مهاجرت است.

ارائه مدارک جعلی به اداره مهاجرت کانادا:

این مورد خطرناکترین دلیل ریجکتی درخواست تحصیل در کانادا. به طور مثال شما به یک شرکت یا شخصی (که معمولا مجوز اداره مهاجرت کانادا را ندارند) مراجعه می کنید که ادعا می کند ویزای تحصیلی شما را تضمینی می گیرد و در صورتی که صادر نشد تمام هزینه را عودت می زد! شما هم فکر می کنید که حتما کارش را خیلی بلد است که تضمینی اقدام می کند اما این شخص یا شرکت دست به هر کاری میزد که ویزای شما صادر شود که مجبور به عودت وجه نباشد! پس احتمال جعل مدارک بسیار بالاست و ترسی هم از اداره مهاجرت ندارد چون مجوز اداره مهاجرت کانادا را ندارد! راههای بسیاری برای اینکه بدانند شما جعل مدارک کرده اید وجود دارد و احتمالا اداره مهاجرت متوجه شده و شما را 5 سال از هرگونه درخواست ویزای کانادا محروم می کند، در بهترین حالت اگر متوجه آن نشود

ارائه نادرست مدارک:

ارائه مدارک تحصیلی، مدارک مالی، مدارک شغلی، مدارک شخصی و … به اداره مهاجرت کانادا قوانین خاص خود را دارد که متقاضیان مهاجرت تحصیلی آن را کم اهمیت دانسته و معمولا از شنیده های خود استفاده کرده و اقدام به ارائه مدارک می کنند. این موضوع در این سادگی به راحتی می تواند موجب ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا شود.

ارائه نادرست مدارک مالی به اداره مهاجرت:

شما باید به اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید که میتوانید هزینه های تحصیل و زندگی خودتان در کانادا را تامین کنید که این موضوع با ارائه تمکن مالی که از بانک دریافت می کنید امکان پذیر است. املاک و مستغلات میزان پشوانه مالی شما را اثبات می کند و داشتن دلار و طلا نمیتواند سندیت داشته باشد که شما نقدینگی دارید! پس ارائه حساب بانکی الزامی ست؛ حال نکته ظریف اینجاست که بسته به شرایط شغلی و سنی ای که دارید می توانید ساپورت مالی معرفی کنید یا نه و بسته به شرایط شغلی باید میانگین حساب ارائه دهید، مانده حساب یا گردش حساب؟ مثلا شخصی که صاحب یک مغازه با دستگاه پرداخت است، چه معنی دارد 200 صفحه گردش حساب ارائه دهید و ممکن است در شغل دیگری ارائه این گردش حساب الزامی باشد…

انتخاب رشته:

انتخاب نادرست رشته تحصیلی در کانادا و عدم توجیه مناسب برای افسر اداره مهاجرت، یکی از عواملی ست که باعث میشود که افسر به انگیزه واقعی شما برای ادامه تحصیل شک کرده و درخواست شما را رد کند

توجه داشته باشیدکه؛ اگر از موکلین ما باشید، در صورتی که درخواست ویزای تحصیلی ریجکت شود، نت پرونده را درخواست می دهیم و مشکلات احتمالی را برطرف می کنیم (بدون پرداخت هزینه حق الوکاله) در صورتی که مجدد با درخواست ویزا مخالفت شود، امکان این را داریم که در دادگاه اداره مهاجرت از پرونده ویزای تحصیلی دفاع کنیم

نکته بسیار مهم: 

وکلای دادگستری، موسسات حقوقی، موسسات کاریابی بین المللی،  موسسات اعزام دانشجو، حتی آژانس های مسافرتی، یا افراد حقیقی، برای فعالیت در حیطه ویزا و مهاجرت به کانادا باید از شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) مجوز داشته باشند؛ در غیر این صورت، هرگونه فعالیت آنها از دیدگاه کانادا در حیطه ویزا و مهاجرت غیر قانونی ست.

 در سایت رسمی مهاجرت کانادا اعلام شده است که؛ اگر از بی تجربگی و کلاهبرداری این‌گونه افراد یا موسسات فاقد مجوز ICCRC متضرر شوید، هیچ راهی برای پیگیری و رفع اتهامات خود ندارید. پس فقط به مشاوران یا وکلای رسمی کانادا اعتماد کنید تا  در صورت بروز مشکل، مدافع منافع شما باشیم.

کشور کانادا فقط به وکلا و مشاوران رسمی مقیم کانادا که از iccrc مجوز دارند، اجازه فعالیت در حیطه مشاوره و انجام امور ویزا و مهاجرت به کانادا را می دهد.

وکلای دادگستری، موسسات، آژانسهای مسافرتی  و یا هر شرکت دیگری، بدون حضور وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، نمی‌توانند نامه دفاعیه از موکل خود به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهند.

در صورت عدم وجود وکیل یا مشاور رسمی مهاجرت کانادا، این شرکتها یا افراد، یک ایمیل به نام شما درست می کنند و تمامی امور را به جای شما و با یک هویت جعلی انجام می دهند و گاها حتی اکانت و پسوورد را در اختیار شما نمی گذارند، یا اینکه به عنوان واسطه عمل کرده و تمامی امور مهاجرت یا ویزا را به یک مشاور یا وکیل رسمی کانادا می سپارند. فقط قرارداد مستقیم با مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت به کانادا (مورد تایید ICCRC) را امضا کنید.

الزامات پذیرش تحصیلی در مراکز علمی آموزشی در کانادا

به صورت دقیق و عملیاتی برای تحصیل در کانادا لازم است که ابتدا برای پذیرش در یکی از مراکز علمی این کشور، متناسب با رشته ی تحصیلی، مقطع تحصیلی و شهر هدف خودتان اقدام به اپلای کنید. در صورتی که مایل هستید در مقطع لیسانس پذیرش بگیرید و از این طریق اجازه ی تحصیل در کانادا را کسب کنید، باید مدارک و مراحل زیر را جمع آوری و به انجام رسانده باشید:

رونوشت دیپلم با معدل حداقل 14 ( حداقل 15 برای برخی رشته ها )

ریز نمرات دوره ها و واحد های گذرانده شده

کپی پاسپورت

انگیزه نامه ی تحصیلی (این مورد در افزایش شانس قبولی پذیرش تحصیلی کانادا، بسیار مهم است)

نمره ی قابل قبولی در امتحان ها زبان

مدارک لازم برای بورسیه (در صورت درخواست)

توصیه نامه ( 2 یا 3 مورد )

پورتفولیو یا نمونه آثار نوشته شده توسط شما

البته اینها الزامات عمومی ای هستند که اکثر دانشگاه ها در کانادا برای پذیرش از شما طلب می کنند. برای اطلاعات دقیق تر باید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کرده و لیست موارد مورد نیاز را تهیه نمایید. همچنین یکی از راه هایی که شانس شما برای پذیرش و تحصیل در کانادا را افزایش می دهد شرکت در دوره های پیش آمادگی کالج ها می باشد.

منبع: وبسایت دولت کانادا canada.ca

محبوبیت روزافزون تحصیل در کانادا در میان مهاجران.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

 به دلیل جمعیت بالای مهاجرین، این کشور فرهنگ‌های مختلفی را در کنار یکدیگر جمع کرده است. همین امر جذابیت زیادی را برای دانشجویان دارد. از هر 5 کانادایی یک نفر آن‌ها خارج از کانادا به دنیا آمده است. کانادا یکی از متنوع‌ترین فرهنگ‌های جهان را در دل خود جای داده است.

نکته دیگر که در مورد تحصیل در کانادا به عنوان یک مزیت به شمار می‌رود، دو زبانه بودن موسسات و آموزشگاه‌ها است. بدین معنی که می‌توانید مدارک خود را به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه، ارسال کنید. بیش از  100 کالج و موسسه آموزشی در کانادا به زبان فرانسه هستند.

در مقایسه با کالج‌های بریتانیا و ایالت متحده، کانادا شهریه‌های معقول‌تری دارد. درست است که در برخی موسسات هزینه‌ها بسیار بالا است. اما در مقام مقایسه، تحصیل در کانادا تا حد زیادی می‌تواند برایتان به صرفه باشد. از طرف دیگر انواع مختلفی از بورسیه‌های تحصیلی را در دانشگاه‌های این کشور خواهید دید. یکی از مزیت‌های آن این است که شما بر اساس عملکردی که در طی دوران تحصیل از خود نشان می‌دهید می‌توانید شامل بورسیه تحصیلی شوید. بدین معنا که نیازی نیست از ابتدا برای دریافت بورسیه درخواست دهید.

تحصیل در کانادا

نکته پایانی:

 شما می‌توانید پس از مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور به عنوان یک دانشجوی بین المللی کار تمام وقت یا نیمه وقت داشته باشید. خوب است بدانید میزان درآمد شما با محل زندگیتان رابطه مستقیم دارد. به طور مثال حداقل دستمزد در انتاریو 14 دلار است درحالیکه در بریتیش کلمبیا این مبلغ تا 15 دلار در ساعت خواهد بود.

آنچه که امروزه کانادا را به یکی از پر طرفدارترین مقاصد مهاجرت برای تحصیل تبدیل کرده است آینده‌ی درخشانی است که این کشور برای تحصیل کرده‌های خود می‌سازد. دانشجویان می‌دانند پس از تحصیل می‌توانند در زمینه تحصیلی خود مشغول به کار شوند و این خود یک نکته بسیار حائز اهمیت است.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

6 + 5 =

نظرات و سوالات شما

۱۸ دیدگاه

 1. رسول

  خسته نباشید. خیلی توضیحات خوبی دادین امکان اینکه من بتونم مدرک زبان رو در کانادا بگیرم و کنارش یک دوره آموزشی رو بگذرونم و در کانادا تحصیل کنم آیا شانش ویزای من کاهش پیدا نمیکنه؟

  پاسخ دهید
 2. Amir Ehsan

  باسلام و عرض ادب درخصوص گرفتن پذیرش و ویزای تحصیلی کانادا از کالج های مونترال،آیا بعدا امکان تغییر کالج و رفتن به استانهای دیگر می باشد؟باسپاس

  پاسخ دهید
 3. Zahra jahanbakhsh

  من اگه بخوام ویزای تحصیلی بگیرم و هزینه کافی برای شهریه و خورد و خوراک نداشته باشم ولی بخوام کار کنم آیا امکان پذیره ؟ چون گفته شده مدارکی برای اثبات اینکه از پس هزینه ها برمیام باید باشه
  و اینکه برای درکل برای گرفتن ویزای تحصیلی چ هزینه ای در کل پرداخت باید بشع

  پاسخ دهید
 4. مهران قدیمی

  با سلام لطفا برای بورسیه کانادا بنده رو راهنمایی کنید،

  پاسخ دهید
 5. ارشیا سیروس

  سلام.سوال ام این که برای دوره کواپ کانادا به من که۲۵سالمه نزدیک به۴سال از لیسانس ام گدشته ویرا تحصیلی تعلق میگیرد من ایلتس۶.۵دارم

  پاسخ دهید
 6. سمانه

  با سلام وخسته نباشید
  من دانشجوی کالجی در ونکور هستم
  چون می خواستم از ونکور به مونترال برم ترم قبل رو انتخاب واحد نکردم متاسفانه من در مونترالپذیرش نگرفتم وحالا که می خواهم دوباره در ونکور بمانم سایت ثبت نام کالجها بسته شده با این برنامه من غیبت بیش از ۱۵۰ روز از تحصیل خواهم داشت
  وطبق قانون مهاجرت باید از کانادا خارج بشم
  پیشنهاد شما چیست ومن چطور متوجه بشم از چه تاریخی غیبت از تحصیل برای من گزارش شده ودقیقا ۱۵۰ روز تا چه تاریخی شده
  ومن تا چه مدتی بعد از ۱۵۰ روز می توانم در کانادا باشم
  باتشکر

  پاسخ دهید
 7.  Rozs sadeghi

  سلام خسته نباشید عموی من تو تورنتو کانادا زندگی میکنه آیا میتونم وقتی دیپلمم رو گرفتم با دعوت نامه عموم در کانادا تحصیل کنم؟؟؟

  پاسخ دهید
 8. لیلا

  سلام وقت بخیر.
  من ۳۳ سالمه و فارغ التحصیل لیسانس سخت افزار هستم سال ۹۰.میخواستم ببینم میتونم با توجه محدودیت های سنی برخی دانشگاه ها میتونم تغییر رشته بدم و بورسیه بگیرم برای تحصیل رشته هتلداری یا از جاب افر استفاده کنم و با گزینه جاب افر تلاش کنم برای رفتن؟

  پاسخ دهید
 9. سلیمانی

  باسلام ، من و همسرم با سن ۴۷-۴۹ مدرک لیسانس هر دو / و فرزند ۱۶ ساله محصل ، برای مهاجرت سریع و اقامت دائم کانادا ( پیش از ورود) پیشنهاد شما چیست ، شغل همسرم دفتر صادرات دارند با ۴۹٪ سهام در امارات از سال ۲۰۰۸ ولی درحال حاضر ایران هستیم (چون اقامت دائم امارات نمیدهد و تمایلی هم به بازگشت نداریم)
  سابقه ویزای شینگن هم از اینالیا و سوییس داشتیم ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲
  باتشکر

  پاسخ دهید
 10. prn

  با سلام.در صورتی که شخص پذیرفته شده در دانشگاه بعد از مهاجرت به هر دلیلی نخواهد در دانشگاه درس بخونه آیا همسرش که به عنوان همراه هست میتونه تو کالج درس بخونه.

  پاسخ دهید
 11. سام

  سلام خسته نباشید من چهارده سالمه از طریق تحصیلی میخوام برم کانادا همه مدارک لازم هم دارم فقط برای دبیرستلن و مدرسه آیتلس نیاز هست یا خیر؟

  پاسخ دهید
 12. شادی

  سلام وقت بخیر
  ایا در صورت اقامت گرفتن میتوان در مقطع ارشد و… تحصیل رایگان برای خود و همسرم داشته باشیم؟
  ممنون

  پاسخ دهید
 13. Kamran

  سلام روزتون بخیر. من ۲۴ سالم دیپلم ریاضی و فیزیک دارم (۱۷.۵) و آیلتس (۷) میخواستم از یکی از کالج های کانادا پذیرش بگیرم آیا باید نمره های پیش دانشگاهی و انگیزه نامه(توی قسمت رزومه) هم براشون بفرستم ؟ من کارم آزاده باید رزومه هم بفرستم ؟ ممنون.

  پاسخ دهید
 14. رویا

  با سلام و احترام
  من ۴۵ سالمه و ۲۴ سال سابقه کار پرستاری دارم . مدرک کارشناسی ارشد آموزش بهداشت رو هم دارم . من از توضیحاتتون متوجه شدم که برای دریافت ویزا باید در کانادا یک دوره دوساله ببینم درسته؟ و اینکه میتونم با خانواده برم آیا فرزندم که بالای ۱۸ ساله میتونه بره و اینکه شرایط کاری برای همسرم (که تخصص آتشنشانی دارن) میتونه فراهم بشه؟

  پاسخ دهید
 15. Harley Depp

  سلام و خسته نباشین
  من بیست سالمه و یه سال هم هست که در المان زندگی میکنم وای اقامت ندارم
  میخام برای یکی از دانشگاه های کانادا در دوسال اینده اقدام کنم برای تحصیل
  اما منبع درامدی ندارم زبان انگلیسی مشکلی ندارم و مدارک تحصیلی نمره های بالایی دارم
  ب زبان المانی و اسپانیایی هم علاوه بر انگلیسی مسلط ام
  راهی هست که بتونم برای یکی از دانشگاه های کانادا تحصیل کنم ؟

  پاسخ دهید
 16. باربد

  سلام.
  وقتتون بخیر
  من لیسانس و فوق لیسانسم موسیقی بوده دانشگاه تهران با معدل ۱۸/۵.چند کتاب نوشتم که دوتاش رو انتشارات دانشگاهی چاپ کرده آلبوم موسیقی هم منتشر کردم. به شرط گرفتن آیلس ۶ یا ۷ چقدر شانس پذیرش دکتری در دانشگاه های کانادا رو دارم البته با فول فاند یا فاند؟

  پاسخ دهید
 17. گلی

  سلام.بنده کارشناسی و کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی هستم. جهت مسترمجدد سلف فاند کانادا میخوام اقدام کنم. این صحیحه که میگن حق انتخاب رششته های کلینیکال ندارم؟
  ایا نمیتونم روانشناسی بخونم؟

  پاسخ دهید
 18. پویا سلطانی گردفرامرزی

  با سلام
  من دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر دانشگاه امام رضای مشهد در مقطع کارشناسی هستم
  میخوام بعد از دوره لیسانس مهاجرت کنم
  اما نمیدانم از چه طریقی مهاجرت کنم تحصیلی یا کاری ؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *