دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه بریتیش کلمبیا + شرایط و هزینه ها

سوالات و ابهامات زیادی در ذهن متقاضیانی که به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های برتر کانادا  هستند وجود دارد؛ از جمله اینکه:

 • – آیا امکان دریافت پذیرش تحصیلی بدون مدرک زبان از دانشگاه بریتیش کلمبیا وجود دارد؟
 • – آیا امکان گرفتن بورس تحصیلی از دانشگاه بریتیش کلمبیا وجود دارد؟ شرایط به چه صورت است؟
 • – نحوه‌ی تصمیم‌گیری دانشگاه بریتیش کلمبیا برای قبول یا عدم قبول درخواست پذیرش چگونه است؟
 • هزینه‌های تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا به چه صورت است؟
 • و …

که به تمامی این سوالات در این مقاله پاسخ خواهیم داد.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید نکات بسیار مهمی را بدانید که توصیه می شود، حتما مطلب تحصیل در کانادا را مطالعه بفرمایید.

برای اطلاعات دقیق هزینه های هر رشته می توانید به صفحه هزینه رشته های مختلف در دانشگاه بریتیش کلمبیا مراجعه بفرمایید

اگر قبلا سابقه درخواست ویزا داشته اید اما ریجکت شده اید؛ توصیه می شود صفحه رفع ریجکتی را مطالعه بفرمایید. 

مراحل دریافت پذیرش از دانشگاه بریتیش کلمبیا (University of British Columbia)

برای دریافت پذیرش در این دانشگاه باید به صورت آنلاین درخواست بدهید و پس از طی کردن مراحل زیر منتظر پاسخ دانشگاه باشید.

 • – انتخاب مدرک و پردیس دانشگاهی
  هنگامی که وارد قسمت پذیرش در سایت دانشگاه بریتیش کلمبیا می‌شوید با دو گزینه روبرو می‌شوید که مشخص کننده‌ی نوع مدرک درخواستی شما هستند. شما برای دوره‌ی کارشناسی و یا کارشناسی ارشد می‌توانید اقدام کنید. براساس انتخاب شما دانشکده یا پردیس ارائه دهنده آن دوره مشخص می‌شود. شما تنها درصورتی که برای انتخاب اول خود پذیرفته نشوید برای انتخاب دوم سنجیده می‌شوید، مگر اینکه با دفتر پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا تماس گرفته و درخواست بدهید که انتخاب دوم شما را ارزیابی کنند.
 • – دارا بودن شرایط دریافت پذیرش
  قبل از ارائه‌ی درخواست مطمئن شوید شرایط مورد نیاز این دانشگاه برای دریافت پذیرش، از جمله موارد عمومی، مدرک تحصیلی و مدرک زبان را دارا هستید.
 • – کامل کردن درخواست پذیرش آنلاین
  یک حساب کاربری در سایت ساخته و یا اگر از قبل دارای حساب کاربری هستید وارد آن شوید. به خودتان زمان کافی برای پر کردن پروفابل شخصی‌تان بدهید زیرا در تصمیم دانشگاه مبنی بر پذیرش درخواست شما تاثیر به‌سزایی دارد.
 • – ارسال رزومه و پرداخت هزینه درخواست پذیرش
  تا تاریخ 15 ژانویه درخواست خود را به همراه رزومه ارسال کرده و هزینه‌ی بررسی مدارک خود را بپردازید. برای رشته‌ها و مدارک خاصی ممکن است هزینه اضافه درنظر گرفته شود. این هزینه برای شهروندان کانادایی 69.25$ و برای دانشجویان بین‌المللی 116.25$ است.

دانشگاه بریتیش کلمبیا - university of British Columbia

دانشگاه بریتیش کلمبیا بر چه اساسی برای درخواست پذیرش شما تصمیم می‌گیرد؟

در ابتدا نگاهی کلی به تحصیلات آکادمیک شما می‌شود. سپس بررسی می‌شود که شما دوره‌های لازم برای پذیرش در رشته‌ی مورد نظرتان را گذرانده‌اید یا نه و تا چه حد رشته انتخابی شما مرتبط است. اگر در این فرآیند پذیرفته شوید مدارک شما تحت بررسی جدی قرار می‌گیرند. هر رشته پیش نیازهای خاص خود را دارد که شما باید آن‌ها را گذرانده باشید.

سطح زبان مورد نیاز برای دریافت پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا

در دانشگاه بریتیش کلمبیا دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و شما برای پذیرفته شدن، باید دارای استاندارد کافی از نظر سطح زبان باشید. کمترین نمره‌ی آیلتس مورد قبول 6.5 و برای تافل نیز 70 الی 90 است. اما برای رشته‌های مختلف این سطح می‌تواند تغییر کند.  بهتر آن است که مدرک زبان در حین درخواست پذیرش به دانشگاه بریتیش کلمبیا ارائه شود.

هزینه‌ تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا (در صورت عدم دریافت بورسیه)

برای سال اول تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا باید به طور متوسط از توانایی مالی به شرح زیر برخوردار باشید:

 • – شهریه برای دانشجویان دارای اقامت کانادا: +5293$
 • – شهریه برای دانشجویان خارجی: 36588+$
 • – هزینه‌های تحصیلی اضافه (شامل هزینه کتاب، لوازم و …): 3100$
 • – هزینه‌های زندگی (شامل هزینه خوابگاه، خوراک، پوشاک، موبایل، لپتاپ، سلامت و … ): 15000+$

که درصورت برخورداری از بورسیه تحصیلی و جایزه‌هایی که این دانشگاه در نظر می‌گیرد بسیار کاهش پیدا می‌کند.

سایت دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای سامانه‌ی آنلاین محاسبه‌ی هزینه است که می‌توانید در صورت تمایل به آن مراجعه کنید:

you.ubc.ca

از مهمترین دغدغه‌های تحصیل در هرکشوری هزینه‌های تحصیل و زندگی در آن کشور است که بسته به سطح زندگی انتخابی متفاوت خواهد بود. جهت کم کردن بار مالی زندگی راهکارهایی برای کاهش هزینه‌ها پیشنهاد می‌شود، ازجمله:

 • – خرید کتاب‌های استفاده شده
 • – استفاده از فعالیت‌ها و خدمات رایگان دانشگاه
 • – استفاده از کارت عبور و مرور نامحدود برای رفت و امد
 • – استفاده از skype و سایر برنامه‌ها برای برقراری تماس

دانشگاه بریتیش کلمبیا برای کم کردن دغدغه‌های مالی جایزه‌هایی برای دانشجویان خارجی درنظر گرفته است که درصورت دارا بودن شرایط لازم به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

دانشگاه بریتیش کلمبیا سالیانه بیش از 20 میلیون دلار از منابع غیرعمومی برای بورسیه، جایزه، گرنت و کمک هزینه ارتقاء شغلی پرداخت می‌کند. البته باید در نظر داشته باشید که دریافت بورسیه تحصیلی از این دانشگاه معتبر کانادایی اصلا راحت نیست…

روشهای مهاجرتی کانادا بسیار است و ممکن است که مهاجرت تحصیلی تنها راه مهاجرت نباشد، از این رو پیشنهاد می شود که صفحه روشهای مهاجرت به کانادا را به دقت مطالعه بفرمایید. همچنین اگر به دنبال ارزانتری روش مهاجرت به کانادا هستید صفحه اکسپرس انتری را مطالعه بفرمایید

مراحل دریافت بورسیه از دانشگاه بریتیش کلمبیا:

اولین گام شما تهیه یک رزومه قوی از مجموعه فعالیتهای حرفه ای، میزان تحصیلات، مقامات، جوایز، مقالات بین المللی و ….است؛ همچنین باید توجه داشته باشید که، باید برای دریافت آیلتس 7 تلاش کنید؛ بدون مدرک زبان دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه بریتیش کلمبیا، تقریبا امکان پذیر نخواد بود.

در قدم بعدی باید رزومه را برای استادان مربوط به رشته انتخابی خود ارسال کنید و از آنها تقاضای فاند داشته باشید.

دریافت بورسیه از این دانشگاه ممکن است بسیار زمان بر باشد، پس باید در این راه حرفه ای عمل کرده و شکیبا باشید.

university of British Columbia

زمان ارسال درخواست برای ترم‌های مختلف دانشگاه بریتیش کلمبیا:

زمان ارسال درخواست بسته به رشته انتخابی متفاوت است؛ اما به طور معمول مهلت ارسال درخواست بورسیه برای ترم زمستان (سپتامبر تا آپریل سال بعد) 1 دسامبر سال قبل است. هم‌چنین باید فرم مخصوص آن به صورت جداگانه کامل شود.

اگر دانشجویان خارجی که در این تاریخ اقدام نکنند می‌توانند نهایتاً تا 15 ژانویه همان سال اقدام به ارسال درخواست خود کنند.

چنانچه متقاضی دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی نباشید مهلت ارسال درخواست برای ترم زمستان و تابستان تاریخ 15 ژانویه است.

رشته‌های تحصیلی در دانشگاه بریتیش کلمبیا:

این دانشگاه دارای رشته‌های هنری، طراحی، معماری، پزشکی و سلامت، مهندسی و تکنولوژی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، اقتصاد و مدیریت، علوم طبیعی و ریاضیات، محیط زیست و علوم زمین، کشاورزی و جنگل‌داری، علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، علوم کاربردی و تخصصی، روزنامه‌نگاری و رسانه و علوم حقوقی است که دانشجویان با توجه به علاقه و پیشینه تحصیلی خود می‌توانند در هر کدام از این رشته‌ها به تحصیل بپردازند.

تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

مدت زمان تحصیل در دانشگاه بریتیش کلمبیا

مدت زمان تحصیل در این دانشگاه بسته به رشته‌ی انتخابی متفاوت است اما به طور متوسط برای دوره کارشناسی بین 3-4 سال یعنی 6-8 ترم و برای دوره کارشناسی ارشد بسته به رشته بین 10-24 ماه به طول می‎‌انجامد. در صورتی که تمایل داشته باشید می‌توانید در طول تابستان نیز واحدهایی که ارائه می‌شوند را بگذرانید و مدت زمان تحصیل خود را کاهش دهید که این کار تاثیر زیادی در کم کردن هزینه‌ها خواهد داشت.

اعتبار دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا در بین سه دانشگاه برتر کانادا و 25 دانشگاه عمومی برتر جهان و 40 دانشگاه برتر جهان از نظر مقالات و تحقیقات قرار دارد و در رتبه بندی جهانی QS در سال 2018 به عنوان 51مین دانشگاه برتر جهان برگزیده شده است و اعتبار خوبی بین مراکز آکادمیک و کارفرمایان دارد. دانشگاه بریتیش کلمبیا در تعدادی از موضوعات همانگونه که توسط رتبه بندی جهانی QS نشان داده شده از جمله: جغرافیا، مهندسی معدن و موضوعات مربوط به ورزش  پیشرفت‌های به‌سزایی داشته است. این دانشگاه به عنوان بین‌المللی‌ترین دانشگاه کانادا شناخته می‌شود و در حدود 52642 دانشجو در پردیس‌های مختلف آن مشغول به تحصیل هستند و حدود 12408 دانشجو از 162 کشور جهان و 1414 دانشجو از جوامع مختلف دارد.

دریافت پذیرش دانشگاه بریتیش کلمبیا

توضیحات کامل درباره‌ی دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا دارای دو پردیس است: ونکوور و اکناگان. پردیس ونکوور به عنوان زیباترین دانشگاه کانادا شناخته می‌شود و تنها 20 دقیقه از مرکز شهر ونکوور فاصله دارد. این پردیس مشرف به ساحل اختصاصی و کوهستان بوده و دارای مزرعه، موزه مردم‌شناسی، کافی‌شاپ‌های مختلف و پارک است.

پردیس اکناگان با جنگل‌های کاج پوشیده شده است و دارای دریاچه‌های زیبا، پارک‌ و مشرف به کوهستان‌های برفی است. در این پردیس بیش از 19.9M $ بودجه به بیش از 1247 پروژه تحقیقاتی اختصاص داده شده است.1

دانشگاه دارای 17 دانشکده و 17 مدرسه است و بیش از 600M $ صرف پروژه های تحقیقاتی می‌کند  و 98 نفر از استادان تمام وقت دانشگاه،  دارای مدرک PHD هستند.

دانشگاه بریتیش کلمبیا به دلیل دارا بودن محوطه‌های سبز زیبا در ونکوور و اکناگان، مکان خوبی برای سالن‌های کنسرت و مزرعه کار است، هم‌چنین محل برگزاری هاکی روی یخ المپیک بوده و دارای بزرگترین اسکلت نهنگ آبی کانادا ست،  آزمایشگاه های علمی جهانی برای فیزیک زیر اتمی و مرکزی برای تحقیق تعاملی در پایداری است.

اگر به دنبال مرکزی معتبر برای دریافت پذیرش از دانشگاههای کانادا و دریافت ویزای تحصیلی کانادا هستید، با مشاوران ما در تماس باشید، تیمی تخصصی و مجرب در انتخاب رشته، انتخاب دانشگاه و درخواست ویزای تحصیلی همراه شما خواهند بود.

سایت اصلی دانشگاه بریتیش کلمبیا:

www.ubc.ca

مهمترین دلایل انتخاب دانشگاه بریتیش کلمبیا

انتخاب دانشگاه بریتیش کلمبیا به دلیل دارا بودن سیاست‌های صحیح آموزشی، یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی است. امروزه بیش از 180 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که نه تنها از کانادا بلکه از 80 کشور دیگر در سراسر دنیا به بریتیش کلمبیا پا گذاشته‌اند.

تحصیل در بریتیش کلمبیا

یکی از مهم‌ترین دلایل انتخاب دانشگاه بریتیش کلمبیا سطح بالای دانشکده‌ها به لحاظ کیفیت آموزش و ارائه خدمات است. یک سیستم تضمین کننده و‌ نشان دهنده سطح کیفیت آموزش در دنیا وجود دارد که به نام EQA شناخته شده است. دانشگاه بریتیش کلمبیا تا کنون توانسته است این مدرک را از آن خود کند.

دیگر دلیل انتخاب دانشگاه بریتیش کلمبیا برای تحصیل در کانادا وجود تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی است. به دلیل سیاست‌های مهاجرتی که این دانشگاه دارد تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی در این دانشگاه درس تحصیل می‌کنند. طبق گزارشات منتشر شده از 180 هزار دانشجوی این دانشگاه، 178  هزار دانشجوی این دانشگاه دارای ویزای تحصیل در کانادا هستند. این طور که به نظر می‌رسد شما در این دانشگاه احساس غربت نخواهید داشت. احتمال زیادی وجود دارد که در میان همکلاسی‌هایتان، دانشجویان ایرانی بسیاری را ببینید. همین امر احساس تعلق خاطری را به شما خواهد که در روزهای اول مهاجرت به کارتان خواهد آمد.

بریتیش کلمبیا

سیستم انتقال دانشجویان در این دانشگاه بسیار مطلوب است. به عبارتی انعطاف پذیری این دانشگاه برای ادامه تحصیل دانشجویان از کالجی به کالج دیگر بسیار بالا است.

کلام پایانی

در بریتیش کلمبیا فرصت‌های شغلی بسیار زیاد است. از معدن تا صنایع دستی، کشاورزی و شیلات و دیگر مشاغل به وفور یافت می‌شود که می‌توان هم به صورت پاره وقت و هم به صورت تمام وقت در آن‌ها مشغول به کار شوید. برای دانشجویان بین المللی که تحصیل در کانادا برایشان مهم است نمی‌توان انتظار داشت که از کار کردن و تامین هزینه‌های زندگی خود چشم پوشی کنند. در نتیجه انتخاب بریتیش کلمبیا یک انتخاب معقول خواهد بود.

مطالب پیشنهادی:

ویزای تحصیلی کانادا

درباره تحصیل در کانادا همه چیز بدانید

> پذیرش از دانشگاه تورنتو

> اقامت سرمایه گذاری کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

15 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۳۶ دیدگاه

 1. erfan

  درود منnew comer هستم میخوام برای ubc اقدام کنم‌مدرک‌زبان‌ندارم چکار کنم

  پاسخ دهید
 2. امیرحسین چیت ساز

  سلام و خسته نباشید
  من دانش اموز سال اخر دبیرستان هستم
  معدل بالایی دارم وهمچنین در مدرسه ی نمونه درس می خونم و در حد متوسطی زبان بلد هستم بطوریکه به خیلی از دانشگاه ها ارتباط برقرار کردم ولی بااین حال متوجه پاسخشان نشده ام
  من با دانشگاه بریتیش کلمبیا اشنا هستم و با مطالعه ای که از سایت این دانشگاه کردم فهمیدم که در رشته های مهندسی برای دروس ریاضی و فیزیک و شیمی نمره ۱۲کمترین مقدار می باشد درحالی که نمرات من بالا۱۷هستند
  من واقعا قصدم جدی هست و همچنین از لحاظ منابع مالی محدودیتی دارم
  درهر صورت ممنون می شوم مرا در این زمینه راهنمایی کنید
  ممنون

  پاسخ دهید
 3. شیوا شیرزادی

  سلام.من دانشجوی کارشناسی ارشد تربیت بدنی در گرایش آسیب شناسی ورزشی و حرکات اصلاحی هستم و فقط بخشی از پایان نامم باقی مونده تا فارغ التحصیل بشم.حدود ۲ ساله در حال خوندن زبانم.میخواستم بدونم میتونم برای دکتری اقدام کنم برای کانادا؟و اصلا چه شرایطی نیاز هست که بتونم طی یکی دو سال آینده فراهم کنم و اقدام به دریافت بورسیه کنم؟ ممنون

  پاسخ دهید
 4. فاطمه خسروی

  سلام وقتتون به خیر من لیسانس بیوتکنولوزی از دانشگاه شاهد دارم و قصد ادامه تحصیل در رشته بیوتک پزشکی در دانشگاه بیریتش کلمبیا می خواستم از شرایط پذیرش وهزینه های تحصیل در این دانشگاه مطلع بشم و اینکه ایا به خاطر دانشگاهم مشکلی پیش نمیاد

  پاسخ دهید
 5. Shima

  با سلام و وقت به خیر
  من دانشجوی کارشناسی زیست شناسی دانشگاه الزهرا هستم و در دوره های مرتبط با رشته ام شرکت کرده ام در صورت کسب نمره ی ۷ در آزمون آیلتس دیگر به چه مدارک و فاکتور هایی برای اپلای نیازمندم؟ ( ضمن اینکه معدلم هم الف است)

  پاسخ دهید
 6. مرجان فرامرزی

  سلام و احترام
  من phd زوانشناسی عمومی از دانشگاه ازاد تنکابن و نیز یک دوره پست دکترا که مشترکا با فرایبورگ المان و علوم پزشکی اصفهان (اختلالات سایکوسوماتیک یا روان تنی)بود گذروندم
  میخواستم بدونم میتونم یه پست داک مرتبط بگیرم تو این دانشگاه ؟ البته با کمک هزینه

  پاسخ دهید
 7. مالکی

  با سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد رشته مکاترونیک دانشگاه امیر کبیر و فارغ اتحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک از همین دانشگاه با معدل ۱۷/۸۷ و ۸ ترمه هستم پایان نامه ارشد هم در خصوص طراحی تجهیزات توانبخشی معلولین هست
  تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه UBC کانادا دارم لطفا درخصوص رشته های مرتبط و زمان مناسب برای اپلای راهنمایی فرمایید

  پاسخ دهید
 8. parya imani

  سلام خسته نباشید
  من در حال حاضر در مقطع کارشناسی رشته سلولی و مولکولی هستم و تا سال اینده بهمن ماه درس من تمام میشود و میخواهم برای ارشد رشته ژنتیک رو انتخاب کنم در شهر ونکوور دانشگاه ubc .
  امکان این هست اکنون وارد دوره درخواست بشوم با ریز نمراتم تا مدرک کارشناسی رو دریافت کنم ؟ یا حتما باید برای اپلای این دانشگاه مدرک رو حتما داشته باشم ؟

  پاسخ دهید
 9. parya imani

  سلام دانشجوی رشته کارشناسی سلولی و مولکولی هستم و در ubc برای اشد رشته ژنتیک می خواهم اقدام کنم هنوز ۲ ترم از درسم مانده است ایا می شود در این دانشگاه با ریز نمرات فعلی اقدم کرد تا زمان سفارت مدرک رو ارایه داد؟یا حتما باید مدرک رو برای اپلای به دانشگاه بدهم ؟چون زمان زیادی پروسه اپلای نیاز دارد می خواستم از الان برای ویزا و اپلای اقدام کنم ایا این دانشگاه این امکان رو به من می دهد؟

  پاسخ دهید
 10. آزیتا رحمتی

  آیا دانشگاه های ونکوور بدون مدرک زبان دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد می پذیرد پذیرش کاندیشنال

  پاسخ دهید
 11. Zahra nabatiyan

  سلام
  ایران معماری کارشناسی خوندم با معدل ۱۷،۵ و علاقه مند به کارای نقاشی و هنر ایناهستم کارهم میکنم تواین زمینه میخوام بدونم رشته های هنری و مهماری توی کانادا کدوم دانشگاه بهترهست ؟بریتیش کلمبیا؟ وممکن هست که آزمون آیلتس و ندم ولی زبانمو خوب کنم بدون آزمون پذیرش شم؟نهایا اونجا کلاس زبان برم.
  دوستم بدون اینکه آیلتس بده بیزینس توی بریتیش کلمبیا Bcit داره میره بخونه .

  پاسخ دهید
 12. kiarash

  درود بر شما. من دانشجوی فیزیوتراپی هستم و کارشناسیم با معدل ۱۸.۴۸ گذشت. الان دانشجوی مقطع ارشد هستم. میخواستم ببینم دانشگاه بریتیش کلمبیا در مقطع پی ایچ دی هم پذیرش فیزیوتراپی انجام میده یا نه؟ با سپاس

  پاسخ دهید
 13. حانیه

  سلام من کارشناسی علوم تربیتی و ارشد برنامه ریزی درسی خوندم میخواستم بدونم دکتری رشته ی من رو دانشگاه بریتیش کلمبیا داره یا نه

  پاسخ دهید
 14. Sahar

  سلام
  دانشجوی ترم ٣ مدیریت تربیت بدنی از دانشگاه تهران هستم ، معدلم نزدیک ١٩ و نمره آیلتس ٧.۵ هستم.
  فعلاً در حالِ حاضر مقاله ای ندارم ، اما در این یک سالِ آتی در تلاشم که حتماً بتونم مقاله ای ارائه بدم .
  میخواستم بدونم اگر مقاله بین المللی نداشته باشم ، چند در صد شانسِ گرفتن بورسیه از دانشگاه بریتیش کلمبیا دارم؟
  با تشکر ????????????

  پاسخ دهید
 15. سید امیرحسین نجیبی

  سلام من دانش اموز کلاس دهم هستم در رشته تجربی و معدلم هم ۱۹/۵ هست من میخوام بعد از کنکور برای تحصیل به یکی از دانشگاه های کانادا برم به نظر شما دانشگاه های کانادا من رو بورسیه تحصیلی به همراه هزینه کمک تحصیلی میکنن چون بودجه و پولم محدوده
  خیلی ممنون میشم اگه جواب بدید
  خدانگهدار

  پاسخ دهید
 16. میترا مسیبی

  معدل دوره کارشناسی ۱۵ و سی صدم هست در رشته مهندسی صنایع . آیا میتونم در دانشگاه بریتیش کلمبیا اپلای کنم . بازار کار رشته های مدیریتی چگونه است

  پاسخ دهید
 17. ساره متفکری نژاد

  بعد از گرفتن پذیرش تکلیف فرزندان و همسر و نحوه پرورد آنها به چه صورت خواهد بود؟

  پاسخ دهید
 18. محمد دریایی

  هموطن عزیز با سلام و ادب،بنده فرزندم در سال جاری دانشجوی کارشناسی ادبیات انگلیسی است و بسیار کوشا و فعال است و قصد دارد پس از پایان تحصیلات کارشناسی در تهران و اخذ مدرک آیلتس جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از شاخه های ادبیات خارجه در دانشگاه UBC کانادا با بورسیه کامل ادامه تحصیل دهد و تمام آرزوی ایشان تحقق این رویای همیشگی است و بنده به عنوان یک پدر با توجه به بضاعت کم مالی ،مترصد تحقق این آرزو برای فرزندم هستم .لذا مستدعی است مرا معاضدت فرمایید قبلا از بذل توجه و عنایت جنابعالی کمال تشکر و امتنان را دارم

  پاسخ دهید
 19. هستی نقره پوش

  اگه‌ والدین توانایی هزینه دانشگاه رو نداشتن با هفته ۲۰ ساعت کار میشود از پس هزینه بربیام؟
  و رشته معماری در کانادا خوب است ؟

  پاسخ دهید
 20. حمیدرضا دولت زارعی

  با سلام دختر سال ١٢ ریاضی هستند با معدل بالای ١٩/۵ و آیلتس ماک ۵/۵ که قراره آذرماه امتحان آیلتس بده تا ان شاالله ۶/۵ رو بگیره قصد ادامه تحصیل در رشته های مهندسی در UBC رو ترجیحا علوم کامپیوتر رو دارند لطفا راهنمایی بفرمایید امکان اخذ اسکالر شیپ وجود داره و کلا هزینه تحصیل چقدر میشه سالیانه
  سپاسگزارم

  پاسخ دهید
 21. Nahid

  سلام،من ۳۴ سالمه و کارشناسی گرافیک از دانشگاه علمی کاربردی دارم.۵ سال گپ تحصیلی دارم ولی کار کردم و معدلم هم ۱۸ و خورده ایه.آیلتس ۶ هم دارم،میدونم باید ۶.۵ داشته باشم بازم امتحان میدم.آیا میتونم از دانشگاه ubc پذیرش بگیرم؟

  پاسخ دهید
 22. نازنین نظری

  سلام من قصد اپلای برای رشته هوش در دانشگاه کلمبیا بریتیش رو دارم معدلم پونزده و نیم و نمره زبان ۷ دارم میخاستم بدونم شرایط پذیرش رو دارم؟

  پاسخ دهید
 23. y

  سلام خسته نباشید با معدل ۱۸.۵هر سه سال میتونم وارد دانشگاه بشم؟ و بورسیه زبان؟
  و یک سوال دیگر اگر در کنکور بورسیه تحصیلی بگیرم چی؟

  پاسخ دهید
 24. golsoom ebrahimi

  سلام خسته نباشید من قصد ادامه تحصیل در کانادا دارم و متاهل هستم میخواستم بدونم اگه من با همسرم به کانادا بیام بعد دوسال میتونم درخواست بدم برای آوردن پدر و مادرم که بالای سن ۵۰ سال هستند؟
  و اگه از طریق برنامه بورسیه تحصیلی بیام چی؟ چون شنیدم کسی که از طریق بورسیه می یاد نمیتونه کسی رو بیاره

  پاسخ دهید
 25. Ayda

  سلام روزتون بخیر، من دانش‌آموز سال دوازدهم هستم در رشته ریاضی. بهترین زمان برای اپلای کی هس چون هنوز مدرک زبان هم ندارم و آیا دانشگاه بریتیش رشته مهندسی مکانیک ارائه میدن؟

  پاسخ دهید
 26. محمدرضا رشیدی

  درود
  من کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه علم و صنعت ایران با معدل ۱۸ دارم
  یک مقاله ISI و نمره زبان ۸ و نیم آیلتس.
  شانس دریافت بورسیه دارم برای مقطع دکتری همین رشته؟

  پاسخ دهید
 27. محمدرضا رنجی

  سلام من ۲۳ سالمه و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و معدل لیسانس من ۱۷.۲۳ است و کاملا به انگلیسی مسلط هستم و خیلی به زمینه تدوین علاقه مند هستم و میخواستم ببینم میتونم از دانشگاه بریتیش کلمبیا پذیرش بگیرم بورسیه بشم امکانش هست و خیلی راحت میتونم نمره کامل در آیلتس بگیرم

  پاسخ دهید
 28. د.حاج هاشمی

  با سلام.پسر من کلاس ۱۲ ام تجربی هست .اگر بخواهیم بعد از گرفتن دیپلم ،برای تحصیل پزشکی وارد کانادا شود، بهتر است سال اول در کالج ثبت نام کند یا اینکه پذیرش دانشگاه بگیرد؟ ایا میتواند سال اول وارد‌کالج شود وبعد از اشنایی با محیط وزبان سال بعد وارد دانشگاه بشود .چون نیاز به امادگی ونمرات بالا برای ورود به پزشکی هست.

  پاسخ دهید
 29. ساهره

  سلام من میخوام بورسیه بگیرم دیپلم تربیت بدنی دارم با معدل ۱۸.۹۲ میتونم ؟ یا باید فقط دیپلم نظری باشه؟

  پاسخ دهید
 30. asal

  سلام من دانشجو کارشناسی مهندسی کامپیوتر داشگاه ازاد با معدل ۱۷.۶۵ ایا میتونم برای رشته هوش مصنوعی کارشناسی از دانشگاه بریتیش کلمبیا فاند بگیرم؟

  پاسخ دهید
 31. لیلا کوشش

  سلام
  وقت شما بخیر
  آیا برای پست داک هم نیاز به ارائه مدرک زبان در دانشگاه بریتیش کلمبیا هست؟
  ممنون

  پاسخ دهید
 32. امیر مهدی اردبیلی

  اگر از دانشگاه ایران قبول بشویم در ورود به دانشگاه بریتیش کلمبیا کمک می کند؟

  پاسخ دهید
 33. Elina kn

  سلام من اگر بخوام رشته ی بازیگری رو توی دانشگاه انتخاب کنم حتما باید برای دوره دوم برم هنرستان؟یا اگه رشته ی نظری هم انتخاب کنم میشه؟

  پاسخ دهید
 34. زهرا

  سلام ، اگر معدل دیپلم بالای ۱۹.۵ و ایتلس ۷ و تمکن مالی داشته باشم و معدل هر ۶ سال متوسطه اول و دوم بالای ۱۹ باشد ،شانس پذیرش از کارشناسی رشته های مربوط به داروسازی UBC رو دارم؟ نیازی به رزومه بیشتری نیست؟ همینا جواب میده؟

  پاسخ دهید
 35. Someone

  با عرض سلام
  من دانش اموز کلاس دهمم رشته انسانی معدل ۱۸.۴۳ اگه ایلتس خوبی مثلا ۷/۸ بگیرم و رتبه کنکور خوبی بیارم مثلا تک رقمی یا دو رقمی شانس پذیرشم در دانشکده روانشناسی دانشگاه بریتیش کلمبیا چجوریه؟چه چیزایی لازمه که شانس پذیرش رو ببره بالا؟و با این مشخصات میشه بورسیه گرفت یا نه؟

  پاسخ دهید
 36. atie

  درود وقت بخیر میخواستم بدونم اگه متقاضی دریافت کمک هزینه‌های تحصیلی برای دوره کارشناسی باشیم چه زمانی میتونیم اپلای کنیم؟ دسامبر همون سالی که مدرک دیپلم و میگیریم امکانش هست؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *