هزینه و شرایط پذیرش دانشگاه لاوال کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۸/۰۳

  

 

شهر لاوال در 30 کیلومتری شمال غربی مونترال واقع شده است. اقتصاد لاوال همانند جمعیت آن دارای تنوع و گستردگی بسیاری است. علی رغم اینکه لاوال بخش بزرگی از کلان شهر مونترال است، اما هزینه های زندگی در این شهر به میزان قابل توجهی پایین‌تر از سایر شهرهای بزرگ کاناداست. دانشگاهای کبک کمترین شهریه را به نسبت سایر دانشگاهای کانادا دارند و برای دانشجویان مقرون به صرفه است. در این استان 9 دانشگاه وجود دارد: سه دانشگاه مک گیل، کنکوردیا و بیشاپ که انگلیسی زبان هستند و همچنین 4 دانشگاه مونترال، لاوال ، شربروک و سینت بنفیس که فرانسوی زبان هستند. دانشگاه اکول پلی تکنیک و اچ ای سی دو دانشگاه دیگر استان کبک هستند.

دانشگاه لاوال یکی از دانشگاهای قدیمی فرانسوی زبان در شهر کبک کانادا است.ساختمان اصلی این دانشگاه از هویت های تاریخی کانادا محسوب می‌شود که در یونسکو ثبت شده است. این دانشگاه از جمله دانشگاهایی در کانادا است که شامل کمک های دولتی و وام برای دانشجویان است. این دانشگاه توسط ملکه ویکتوریا در سال 1852 تاسیس شد و آن را به قدیمی ترین مرکز آموزش عالی در کانادا و اولین موسسه آمریکای شمالی تبدیل کرد. در رتبه بندی جهانی QS این دانشگاه در رتبه 420 بین دانشگاهای برتر جهان و رتبه 13 در بین دانشگاه های کشور کانادا را به خود اختصاص داده است.

موقعیت مکانی این دانشگاه که در استان کبک و شهر کبک واقع شده است به صورت زیر است:

دانشگاه لاوال کجاست

مزایای تحصیل در دانشگاه لاوال

در اینجا به دلایل اصلی انتخاب دانشجویان بین المللی برای تحصیل در شهر کبک و دانشگاه لاوال اشاره خواهیم کرد:

1.شهریه مقرون به صرفه:

شهر کبک برای دانشجویان بین المللی ، کمترین هزینه را برای آنان شامل می‌شود. میانگین هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی که در آنتاریو تحصیل می‌کنند 40724 دلار کانادا در مقابل 26147 دلار کانادا در کبک است. دانشجویان بین المللی که مدرک کارشناسی ارشد خود را در آنتاریو دریافت می‌کنند، به طور متوسط 25112 دلار کانادا پرداخت می‌کنند، در حالی که در کبک تنها 17689 دلار کانادا است. با توجه به اینکه شهریه دانشگاه های کانادا نسبت به سایر مقاصد تحصیلی محبوب خارج از کشور- مانند ایالات متحده و انگلستان- کمتر است، کبک واقعا یکی از مقرون به صرفه ترین مقاصد آموزشی بین المللی برای دانشجویانی است که در خارج از کشور تحصیل می‌کنند.

 

2.هزینه پایین زندگی:

هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی که در اکثر شهرهای کبک تحصیل می‌کنند زیر میانگین ملی است.  اقامت، غذا، حمل و نقل، هزینه های روزمره و سایر هزینه های زندگی در کبک کاملا مناسب و مقرون به صرفه است.

 

3.تحصیل به زبان فرانسوی و انگلیسی:

فرانسوی، زبان رسمی کبک است و هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی در استان کبک صحبت می‌شود. در نتیجه، دانش آموزان می توانند تحصیلات خود را به زبان فرانسوی و انگلیسی ادامه دهند، زبان جدیدی بیاموزند و در کنار همسالان دو زبانه درس بخوانند.

دانشگاه لاوال

رشته ها و دوره های تحصیلی دانشگاه لاوال کانادا

این دانشگاه بیش از 350 رشته و 38000 دانشجو دارد که حدود 20 درصد آن ها از سایر کشورها در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. در ادامه به تعدادی از رشته های پر طرفدار دانشگاه لاوال اشاره خواهیم کرد:

تجارت و اقتصاد: اقتصاد و اقتصاد سنجی - مدیریت کسب و کار - حسابداری و مالی

علوم زیستی: علوم ورزشی - کشاورزی و جنگلداری - علوم دامپزشکی - علوم بیولوژیکی

هنر و علوم انسانی: زبانها، ادبیات و زبانشناسی - معماری - باستان شناسی - تاریخ، فلسفه و الهیات - هنر، هنرهای نمایشی و طراحی

فناوری مهندسی: مهندسی عمران - مهندسی شیمی - مهندس برق و الکترونیک - مهندس مکانیک و هوافضا - مهندسی عمومی

علوم فیزیکی: علم شیمی - فیزیک و نجوم - زمین شناسی، محیط زیست، زمین و علوم دریایی - ریاضیات و آمار

علوم اجتماعی: ارتباطات و مطالعات رسانه ای - سیاست و مطالعات بین المللی - جامعه شناسی - جغرافیا

علوم کامپیوتر: علوم کامپیوتر

بالینی، بیش بالینی و سلامت: پزشکی و دندان پزشکی

حقوق: حقوق 

روانشناسی: روانشناسی

 

سیستم دانشگاه لاوال بر اساس مدل آمریکای شمالی است: لیسانس، فوق لیسانس و دکترا. این سیستم شبیه به سیستم کشورهای اروپایی است، اما ترکیبی از برنامه های حرفه ای و برنامه های مبنی بر تحقیق، به ویژه در سطح کارشناسی ارشد ارائه می‌دهند.

سیستم دانشگاه کبک به سه سطح دانشگاهی تقسیم می‌شود. مدت زمان تحصیل بسته به سطح و برنامه انتخابی شما متفاوت است. برای کسب مدرک، باید یک دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا را تکمیل کنید. انواع دیگری از برنامه ها نیز برای بهبود دانش شما در زمینه ای خاص یا ارتقای تخصص تحقیقاتی شما ارائه میشود.

دیپلم های کارشناسی:

گواهی نامه :

گواهینامه یک برنامه کوتاه در زمینه خاصی از مطالعات است. ممکن است مکمل یک برنامه تحصیلی باشد یا به عنوان آموزش تکمیلی برای متخصصان عمل کند.

مدت تحصیل تمام وقت: 1 سال

 

مدرک کارشناسی:

انواع مختلفی از مدرک کارشناسی وجود دارد: یک مدرک تخصصی به شما امکان می‌دهد بر یک زمینه خاص از دانش تمرکز کنید، در حالی که مدارک یکپارچه یا چند رشته ای به شما اجازه می‌دهد حداقل بر روی دو زمینه مکمل دانش تمرکز کنید.

مدت تحصیل تمام وقت: 3تا4 سال

مدارک کارشناسی ارشد:

دیپلم فوق لیسانس:

به شما امکان می دهد ( DESS  ) دیپلم فارغ التحصیل پیشرفته در زمینه خاصی از دانش تجربه را کسب کنید و شما را برای محل کار آماده می‌کند.

مدت تحصیل تمام وقت : 1 سال

کارشناسی ارشد:

برنامه های کارشناسی ارشد ممکن است یا ماهیتی عملی داشته باشند و به شما این امکان را می دهند که تخصصی حرفه ای کسب کنید و یا براساس یک پروژه تحقیقاتی که موضوع پایان نامه است، ایجاد شده باشد.

مدت تحصیل تمام وقت: 2 سال

 

مدارک دکترا:

دکتری:

دو نوع برنامه دکتری وجود دارد : یکی منجر به Philosophical و دیگری منجر به درجه دکترا در زمینه ای از Doctor(PhD) دانش می‌شود.

مدت تحصیل تمام وقت: 4 سال

 

هزینه تحصیل در دانشگاه لاوال

تحصیل در دانشگاه یک سرمایه گذاری است و هزینه قابل توجهی را دربر می‌گیرد. شهر کبک نسبت به اکثر شهرهای آمریکای شمالی هزینه زندگی نسبتا پایینی دارد و قیمت مسکن آن نیز مقرون به صرفه است و این باعث می‌شود دانشگاه لاوال به یک مقصد مقرون به صرفه برای تحصیل تبدیل شود. با این حال، برنامه ریزی دقیق مالی برای اطمینان از منابع مالی لازم برای برآوردن نیازهای شما و پرداخت هزینه های تحصیل ضروری است.

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی:

هزینه‌های تحصیل برای دانشجویان بین المللی که در UL ثبت نام کرده اند شامل شهریه اولیه و پرداخت مبلغ یک جا می‌شود. با این حال، یک برنامه معافیت هزینه شهریه اضافی وجود دارد که دانش جویان واجد شرایط را از پرداخت مبلغ یکجا که معمولا مورد نیاز است معاف می‌کند. اگر واجد این شرایط باشید، همان شهریه یک دانشجوی کبک را پرداخت خواهید کرد.

دانشگاه لاوال برنامه بورسیه تحصیلی معافیت شهریه اضافی خود را برای دانشجویان دکتری گسترش داده است تا همه دانشجویان بین المللی که در یک دوره دکترا به طور تمام وقت ثبت نام کرده اند، واجد شرایط باشند.

برخی از پناهندگان، پرسنل دیپلمات و پرسنل سازمان های بین المللی غیر دولتی از پرداخت شهریه معاف هستند. در صورت واجد شرایط بودن یکی از این معافیت ها، همان هزینه تحصیل دانشجویان کبک را پرداخت خواهید کرد.

اگر واجد شرایط هیچکدام از شرایط بالا نباشید میتوان گفت:

 

شهریه دانشگاه لاوال برای دانشجویان بین المللی :

هزینه تحصیل در دانشگاه لاوال

 

شهریه دانشگاه لاوال برای دانشجویان کانادایی:

شهریه دانشگاه لاوال

 

شرایط پذیرش در مقاطع مختلف دانشگاه لاوال :

پذیرش در دانشگاه لاوال در درجه اول براساس برتری تحصیلی است. برای پذیرفته شدن در یک برنامه، شما باید حداقل دیپلم مورد نیاز برای سطح تحصیلات خود داشته باشید و سطح کافی از مهارت فرانسه را نشان دهید.

 

شرایط عمومی پذیرش دانشگاه لاوال برای متقاضیان بین المللی :

برنامه های کارشناسی:

 • برای دوره های کارشناسی باید 12 سال دوره تحصیلی را به پایان رسانده باشید.
 • باید در آزمون SAT شرکت کرده و نمره لازم را کسب کنید.
 • همچنین باید بدون توجه به دوره مورد نظر در آزمون های زبان تافل یا آیلتس شرکت کنید. برخی از کالج ها هستند که نیاز به آزمون زبان انگلیسی ندارند اما پیشنهاد می‌شود که در یکی از این دو آزمون شرکت نمایید زیرا نتیجه این آزمون ها در فرایند اخذ ویزا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

برنامه های کارشناسی ارشد:

 • داشتن مدرک کارشناسی
 • ترجمه ریز نمرات
 • اثبات توانایی زبانی
 • شرط معدل در رشته های مختلف متفاوت است.
 • توصیه نامه
 • کاورلتر(Cover letter )

 

برنامه های دکترا :

 • دارای مدرک فارغ التحصیلی کارشناسی ارشد.

در کبک، مدرک کارشناسی ارشد معمولا به دو سال تحصیل تخصصی فراتر از سطح کارشناسی( مدرک کارشناسی) نیاز دارد. با این حال، اگر دوره کارشناسی ارشد خود را با موفقیت در دوره پایان نامه  به پایان رسانده‌اید و بتوانید توانایی های خود را نشان دهید، ممکن است تحت شرایط خاصی، در یک رشته تحصیلی در دکترا پذیرفته شوید.

برخی از برنامه ها دارای معیارهای خاصی برای پذیرش هستند که بستگی به رشته مورد نظر دارد.

شرایط تحصیل در کبک

همانطور که گفتیم دانشگاه لاوال یک دانشگاه فرانسوی زبان است. از آنجایی که دروس به زبان فرانسوی تدریس می‌شوند و همچنین امتحانات نیز به زبان فرانسوی برگزار می‌شوند، افرادی که قصد دارند در این دانشگاه تحصیل کنند باید به طور کامل زبان فرانسوی را یاد گرفته باشند. نمره زبان فرانسوی که دانشگاه اغلب برای پذیرش از متقاضیان می خواهد نمره 361 به بالا در آزمون TCF و نمره 8 به بالا در آزمون رایتینگ TCF است. علاوه بر دانش زبان فرانسه، برای تحصیل در بعضی از رشته های دانشگاه لاوال مانند رشته های مهندسی، دانشجویان و متقاضیان باید دانش زبان انگلیسی نیز داشته باشند. داشتن مدرک زبان انگلیسی جزء شرایط و مدارک لازم برای اپلای دانشگاه لاوال نیست اما به دلیل اینکه بسیاری از کتب درسی به زبان انگلیسی هستند، دانشجویان باید توانایی خواندن و فهم زبان انگلیسی را داشته باشند.

 

تاریخ شروع ترم ها و ددلاین ثبت نام دانشگاه لاوال

 

ترم تابستان:

رشته های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی بدون محدودیت ثبت نام:

پذیرش عادی تا 15 ژانویه

رشته FLE( فرانسه به عنوان یک زبان خارجی)

دوره اول ( می تا ژوئن) : 1 آوریل

دوره دوم ( جولای تا آگوست) : 1 می

ترم پاییز:

رشته های کارشناسی با ظرفیت محدود ثبت نام : 1 مارس

رشنه های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی بدون محدودیت ثبت نام: پذیرش عادی تا 1 فوریه

ترم زمستان:

رشته های کارشناسی با ظرفیت محدود ثبت نام : 1 سپتامبر

رشته های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی بدون محدودیت ثبت نام : پذیرش عادی تا 15 سپتامبر

 

شما باید کلیه اسناد اسکن شده لازم برای پذیرش خود را در زمان ارائه درخواست پذیرش آنلاین خود، ارائه دهید. با این حال، اگر مدرکی وجود ندارد، مطمئن شوید که آن را در زمان مشخص شده در درخواست پذیرش آنلاین ارسال می‌کنید، در غیر این صورت ممکن است درخواست پذیرش شما رد شود. برنامه امتحانات نهایی در ابتدای هر ترم منتشر می‌شود.

 

بعد از پذیرش در دانشگاه لاوال چه زمانی باید به کانادا بروم

شما باید حداقل یک هفته قبل از شروع کلاس های خود در کانادا حضور داشته باشید تا بتوانید فرایند مهاجرت را تکمیل کنید، در آنجا اقامت کنید و با محیط جدید خود آشنا شوید. ورود دیر هنگام ممنوع است، شما باید حداکثر 3 روز کاری قبل از شروع ترم وارد کانادا شوید.

 

 

مهیار حلاج پور

 

من مهیار حلاج پور هستم؛ (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت. به شماره پروانه R520250

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است. در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و همچنین کسانیکه می خواهند با اطلاع از روش های اخذ ویزای کانادا، مهاجرت سرمایه گذاری و اقامت کانادا، بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نمایند هستیم.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

 • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
 • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
 • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما 

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

 


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.