همه چیز درباره شهر کبک در کانادا، معایب و مزایای زندگی در کبک


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۲۴

 

 

همه چیز درباره شهر کبک در کانادا


شهر کبک واقع در کرانه رود سنت لارنس در کانادا است. شهر کبک ( Ville de Québec ) که به دلیل معماری کلاسیک و اروپایی اش شناخته شده است، دومین شهر پرجمعیت استان پس از مونترال و یازدهمین شهر پرجمعیت کانادا است. دیوارهای محصور شده شهر تاریخی کبک تنها دیوارهایی هستند که در شمال آمریکای شمالی پابرجا مانده اند و در سال 1985 به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شدند.

 

تاریخچه شهر کبک

 

تاریخچه شهر کبک کانادا


در 3 ژوئیه 1608، ساموئل دی شامپلین شهر کبک را به افراد معرفی کرد و تا سال 1665، بیش از 500 نفر در آن شهر ساکن شدند. در سال 1759، شهر کبک توسط انگلیس تصرف شد و تا سال 1760 انگلیس آن را کنترل می کرد، در آن زمان، فرانسه توانست کنترل این شهر را بدست آورد. با این حال، در سال 1763، فرانسه شهر کبک را مجدد به انگلیس واگذار کرد!
جنگ بر سر شهر کبک در جریان انقلاب آمریکا به عنوان بخشی از تلاش برای آزادسازی شهر از کنترل انگلیس رخ داد اما نیروهای انقلابی شکست خوردند. این منجر به تجزیه آمریکا شد و کانادا به جای پیوستن به کنگره قاره برای عضویت در ایالات متحده، تحت اختیار انگلیس باقی ماند.
در سال 1840 ، کانادا به رسمیت معرفی شد. در سال 1857 ، ملکه ویکتوریا اتاوا را به عنوان پایتخت کانادا در حاشیه شهر کبک انتخاب کرد که سپس به مرکز استان کبک تبدیل شد.


مطلب پیشنهادی: مهاجرت به انگلستان

 

جمعیت، اقتصاد و فرهنگ کبک


امروزه شهر کبک یکی از بزرگترین شهرهای کانادا است. در سال 2016 ، جمعیت آن 531.902 نفر بوده است و سالانه به جمعیت این شهر افزوده می شود. زبان بیشتر مردم شهر فرانسه است. انگلیسی زبانان بومی تنها 1.5 درصد از جمعیت شهر را تشکیل می دهند. این شهر به 34 منطقه و شش بخش تقسیم شده است.
بیشتر اقتصاد این شهر بر اساس حمل و نقل، جهانگردی و بخش خدمات است. عمده ترین محصولات صنعتی شهر کبک شامل کاغذ، مواد غذایی، اقلام فلزی و چوبی، مواد شیمیایی و الکترونیکی است.
شهر کبک یکی از پربازدیدترین مکانهای کانادا است. توریست ها به دلیل جشنوارهای مختلفی که در این شهر وجود دارد در روزهای مختلف سال به این شهر سفر می کنند؛ محبوب ترین جشنواره ترین در کبک کارناوال زمستانی است. این شهر همچنین دارای تعداد زیادی مکان تاریخی و همچنین موزه های متعدد است.

 

آب و هوای شهر کبک در کانادا

 

آب و هوای کبک


شهر کبک در امتداد رودخانه سنت لارنس کانادا و در حوالی محل تلاقی با رودخانه سنت چارلز واقع شده است. به دلیل قرارگیری در امتداد این آبراهه ها، بیشتر منطقه مسطح و کم ارتفاع است.
آب و هوای شهر به طور کلی مرطوب توصیف می شود. تابستان های کبک گرم و مرطوب است در حالی که زمستان ها بسیار سرد و اغلب باد می وزد. متوسط دما در جولای 77 درجه فارنهایت (25 درجه سانتیگراد) است؛ در حالی که متوسط کمترین درجه در ژانویه 0.3 درجه فارنهایت (-17.6 درجه سانتیگراد) است. میانگین برف سالانه حدود 124 اینچ (316 سانتی متر) است که این یکی از بالاترین میزان بارش برف در کانادا است.
شهر کبک دارای چهار فصل مشخص است و از نظر آب و هوا می تواند با مونترال، تورنتو یا شیکاگو مقایسه شود. این شهر در ماه دسامبر به یک شهر زمستانی سرد تبدیل می شود و دما تا حدود 17 درجه فارنهایت (-8 درجه سانتیگراد) کاهش می یابد، اما روزهای گرم در تابستان دما می تواند 80 درجه فارنهایت (27 درجه سانتیگراد) نیز شود.

 

مطلب پیشنهادی: مونترال

 

خلاصه ای از هزینه های زندگی در شهر کبک کانادا:


متوسط هزینه اجاره مسکن در کبک کانادا: 1،259.25 دلار در ماه
اجاره آپارتمان یک خوابه: 1850 دلار در ماه
اجاره آپارتمان یک خوابه: ماهانه 1،273 دلار
اجاره دو خوابه، مشترک با یک هم اتاقی: 1712 دلار در ماه یا هر کدام 856 دلار
متوسط هزینه تلفن و اینترنت در کبک کانادا: 115.86 دلار در ماه
در کبک ارائه دهندگان عمده خدمات راجرز ، تلوس و بل برنامه های ماهانه بین 50 تا 60 دلار، برای 3 تا 6 گیگابایت داده و مکالمه نامحدود در کل کانادا را ارائه می دهند. یک ارائه دهنده خدمات ارزان تر، 6 گیگابایت داده با درخواست نامحدود تماس در سطح کانادا با قیمت 49 دلار خدمات ارائه می دهد.
میانگین همه اینها به 52.25 دلار می رسد.
متوسط هزینه ماهانه تلفن در کبک: 52.25 دلار
متوسط هزینه ماهانه اینترنت در کبک: 63.61 دلار
متوسط هزینه حمل و نقل در کبک کانادا: 211 دلار در ماه
هزینه های حمل و نقل در کبک برابر است با:
کرایه تک نفره بزرگسالان: 3.25 دلار
شارژ کارت ماهانه (دانشجویان): 51 دلار
کارت ماهانه (بزرگسالان): 85 دلار
متوسط هزینه های سلامتی و تناسب اندام در کبک کانادا: 87 دلار در ماه
دوچرخه سواری در کبک یکی از تفریحات پرطرفدار است و همچنین بسیاری افراد از آن به عنوان تمرین کاردیو استفاده می کنند! اما اگر افراد قصد استفاده از باشگاه های تناسب اندام را داشته باشند باید ماهیانه تقریبا 55 دلار هزینه کنند البته اگر از باشگاه های پیشرفته تر و مربیان معروف تری برنامه بگیرند این هزینه به 119 دلار در ماه افزایش می یابد.

برای اینکه راجع به هزینه ها در این شهر بیشتر بدانید می توانید به صفحه هزینه های زندگی در کبک مراجعه بفرمایید.

 

رانندگی در کبک


شبکه جاده کبک حدود 325000 کیلومتر وسعت دارد. در این شهر حدود سی بزرگراه و نزدیک به 200 جاده ملی، منطقه ای و محلی به هم متصل است. دولت کبک گواهینامه رانندگی را از کشورهای فرانسه زبان و انگلیسی زبان به رسمیت می شناسد. اگر گواهینامه شما به زبان دیگری است، باید مجوز رانندگی بین المللی را از کشور خود دریافت کنید.
برای تخمین مسافت و زمان سفر بین مکانهای کبک، می توانید از اپلیکیشن های مخصوص این مورد استفاده کنید؛ برای این موضوع می توانید به محتوای ما با عنوان اپلیکشن های کاربردی در کانادا مراجعه کنید!

 

سیستم مراقبت های بهداشتی در کبک کانادا

 

سیستم مراقبت های بهداشتی در کبک


سیستم مراقبت های پزشکی در سراسر استان کبک برای همه افراد در دسترس است. این برنامه تحت پوشش هیئت بیمه درمانی كبك اداره می شود. همه ساکنان کبک واجد شرایط این طرح هستند. طرح پزشکی استانی کلیه مراقبت های پزشکی ضروری را شامل می شود، از جمله درمان های خاص به عنوان مثال جراحی پلاستیک. قبل از مشورت با پزشکان یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی، بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها در برنامه بیمه سلامت استان شرکت می کنند یاخیر. در صورت عدم انجام این کار، شما ملزم به پرداخت هزینه خدمات ارائه شده از جیب خود خواهید بود.


مطلب پیشنهادی: راه اندازی کلینیک زیبایی در کانادا

 

جوانب مثبت و منفی زندگی در کبک


کبک به عنوان دومین استان پرجمعیت کانادا، از نظر شرایط زندگی و کیفیت زندگی چیزهای زیادی برای ارائه دارد. با این حال، به دلیل موقعیت جغرافیایی و سایر عوامل، دارای برخی صفات است که ممکن است برخی از افراد آنها را منفی بدانند.

 

جوانب مثبت زندگی در کبک

 

زندگی در کبک

 

مناظر زیبای شهر کبک


کبک دارای سه پارک ملی است. این پارکها فوریلون، مجمع الجزایر مینگان و لاموریسی هستند .در مجموع، این پارک ها 927 کیلومتر مربع (358 مایل مربع) را پوشش می دهند. این پارک ها به دلیل مکان های کمپینگ، مسیرهای پیاده روی و فرصت های مشاهده حیات وحش مشهور هستند.

 

برق ارزان قیمت در شهر کبک


هزینه برق مسکونی در کبک در کانادا بسیار کم و از نظر برخی از کمترین هزینه ها در کل آمریکای شمالی است .متوسط هزینه هر کیلووات ساعت در کبک 0.073 دلار است. این را می توان با میانگین کشوری کانادا که 0.174 دلار است مقایسه کرد! هزینه برق مسکونی در کبک یک چهارم در ایالات متحده است.

 

هزینه های مسکن در شهر کبک


هم در محیط های شهر و هم در مناطق روستایی، قیمت اجاره مسکن و املاک و مستغلات در کبک پایین است. شهر کبک به عنوان مقرون به صرفه ترین 68 شهر برتر آمریکای شمالی شناخته می شود. از نظر مسکن به تنهایی، متوسط قیمت خانه در شهر کبک 55 درصد کمتر از متوسط قیمت خانه در کانادا است.

 

ورزش در فضای باز در شهر کبک


آب و هوای کبک بسیار مناسب است و به کسانی که از فعالیت های بیرونی و ورزشی لذت می برند اجازه می دهد تا در فضاهای باز به این تفریحات مشغول شوند. تابستان تا اواسط پاییز امکان پیاده روی، دوچرخه سواری و همچنین قایق رانی فراهم است. اواسط پاییز تا اوایل بهار امکان لذت بردن از ورزش های زمستانی مانند اسکی، اسنوبورد، هاکی در فضای باز و ... در کبک وجود دارد.

 

معایب زندگی در کبک

آب و هوای شهر کبک


در حالی که هوا برای زندگی در کبک نیز به عنوان یک نکته مثبت معرفی شده بود، سختی زمستان برای برخی از افراد می تواند دلهره آور باشد. در حالی که برخی از صحنه های زمستانی و ورزش های زمستانی لذت دارد اما ممکن است دمای هوا برای برخی اذیت کنند باشد. افرادی که سالخورده هستند و یا از بیماری های عضلانی و استخوانی رنج می برند، زمستان های کبک را سخت می دانند.

 مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره زندگی در مونترال

 

صورتحساب های گرمایشی گران


زمستان های سخت به افزایش استفاده از سیستم های گرمایشی مسکونی در سراسر کبک منجر می شود. با توجه به اینکه قیمت گاز طبیعی در کبک به طور متوسط 63٪ کمتر از استان انتاریو و سایر مناطق کانادا است، استفاده از گاز طبیعی برای گرمایش مداوم و مکرر می تواند هزینه ای سنگین به همراه داشته باشد.
به همین دلیل است که تخمین زده می شود تنها 14 درصد از خانوارهای کبک برای گرمایش از سیستم های گازی استفاده می کنند و درصد باقیمانده خانوارها از سیستم های برقی استفاده می کنند.

 

مشکلات زبان در شهر کبک


اگر مسلط یا از نظر عملکردی به زبان فرانسوی آشنا نیستید، زندگی در کبک ممکن است یک مانع زبانی برای شما داشته باشد. تقریباً 80 درصد ساکنان کبک به زبان فرانسوی به عنوان اولین زبانشان صحبت می کنند. در نتیجه، علامت گذاری به طور کامل به زبان فرانسه است و این برای کسانی که فقط انگلیسی صحبت می کنند دشوار است.
این بر توانایی شما در درک علائم خیابان و فرآیند پر کردن فرم های رسمی تأثیر می گذارد. در حالی که فرم های رسمی در سطح کانادا فدرال دو زبانه هستند، فرم ها در سطح استان از جمله بیشتر عملیات روزمره، مانند بانکداری فقط به زبان فرانسه هستند.

 

مالیات های زیاد در شهر کبک


کبک به دلیل داشتن بیشترین میزان مالیات برای ساکنان خود در آمریکای شمالی بدنام است! هنگام اندازه گیری نرخ مالیات بر درآمد در کبک، با درآمد خالص 31000 دلار کانادا در سال، قرار گرفتن در معرض مالیات 23.39٪ که بالاترین میزان درآمد در کانادا است آزار دهنده است. همچنین لازم به ذکر است که در کبک نیز باید علاوه بر مالیات بر درآمد، دو نوع مالیات فروش نیز پرداخت کنید. اول ، 5 درصد مالیات کالا و همچنین باید9.975٪ مالیات فروش کبک را پرداخت کنید .
کبک دارای ویژگی های مثبت بسیاری است. از برق ارزان قیمت گرفته تا مناظر خارق العاده! با این حال، برای برخی، آب و هوا و اختلافات زبان ممکن است جلای آن را از بین ببرد.

 

 

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من، مهیار حلاج پور (Mahyar Hallajpour)
عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت، به شماره پروانه R520250 هستم.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

ما در طول سالیان فعالیتمان، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ایم و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital ارائه می شود. در این شرکت گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری سرمایه گذاری در کانادا ، ویزای استارت آپ و خرید بیزینس در کانادا به کانادا مهاجرت کنند.

همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار، برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت مهاجرتی ما

 

مطالب پیشنهادی:

> خرید بیزینس در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا

 

 مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


سوالات متداول


کبک برای مهاجران ایرانی مناسب است؟

بله، مهاجران ایرانی بسیاری در کبک وجود دارد که تعدادی از آنها صاحب کسب و کار هستند، تعدادی دانشجو و تعدادی استخدام شرکتهای کانادایی شده اند. هزینه زندگی و تحصیل در کبک نسبت به دیگر شهرهای کانادا که هم سطح کبک هستند کمتر است

معایب و مزایای زندگی در کبک؟

معایب: سرما. به زبان فرانسه تسط نداشته باشید کاریابی بسیار سخت است. سیستم مهاجرتی با سابقه بد و خطاهای زیاد.

مزایا: دریافت اقامت دائم سریعتر در سیستم PEQ . هزینه های کمتر زندگی و تحصیل. در صورتی که به فرانسه تسلط داشته باشید، فرصتهای شغلی بسیاری در کبک وجود دارد


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


بهناز شفیعی :

سلام و وقت بخیر من 40 سال سن دارم و دارای مدرک کارشناسی ارشد و 15 سال سابقه ‌کار با بیمه در زمینه رشته بهداشت حرفه ای هستم. همسرم 42 سال دارد و دارای مدرک دکترا و 15 سال سابقه ‌کار با بیمه در زمینه دامپزشکی دارد. 2 فرزند زیر 12 سال دارم. چنانچه من و همسرم بتوانم دو مدرک زبان انگلیسی و فرانسه دریافت کنیم آیا شانسی برای مهاجرت به کبک یا یکی از شهرهای دیگر کانادا را خواهیم داشت؟

بهترین راه بررسی شرایط و انتخاب درست مسیر مهاجرت تکمیل فرمهای ارزیابی رایگان است

مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.