دلیل اصلی ریجکتی ویزای کانادا قطعا جع مدارک است. “صداقت بهترین سیاست است.” این جمله به ویژه در مورد ارسال درخواست به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا صادق است. اگر یک افسر مهاجرت متوجه شود که شما در مورد درخواست خود دروغ می گویید، درخواست شما ممکن است رد شود. علاوه بر این، اداره مهاجرت می تواند شما را به جعل اسناد متهم کند. به همین دلیل، متقاضیان مهاجرت به کانادا باید از ارائه مدارک جعلی در درخواست ویزا خودداری کنند. دروغ گفتن یا ارائه مدارک جعلی به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یک جرم کیفری سنگین است. اگر مطمئن نیستید که مدارک خود را به صورت درست ارائه داده اید، بهترین کار استفاده از کمک یک مشاور است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا ضمن توضیح نمونه های جعل مدارک و پیامد های آن، به ارائه راه حل هایی برای این اتفاق نیز بپردازیم.

* خدمات ویزای توریستی کانادا در ویزا724 به سه شکل ارائه می شود؛ برای اطلاع از هزینه ها و شرایط آن می توانید به لینک > هزینه ویزای توریستی کانادا مراجعه نمایید.

لنگرویزا 724 با سابقه ترین مرکز، تخصصی رفع ریجکتی/ثبت اعتراض به ریجکتی ویزای کانادا (بیش از 10 سال سابقه با مجوز رسمی وزارت مهاجرت کانادا)، با تجربه بیش از هزار پرونده رفع ریجکتی توسط وکیل دادگستری کانادا و مشاور رسمی اداره مهاجرت کاناداست. برای استفاده از خدمات رفع ریجکتی می توانید به صفحه تماس با ما یا برای مشاوره تخصصی می توانید به صفحه مشاوره مهاجرت مراجعه بفرمایید.

ویدئو دلایل اصلی ریجکتی و مراحل رفع ریجکتی:

اگر به هر دلیلی درخواست ویزای شما ریجکت شده است؛ توصیه می شود صفحه رفع ریجکتی ویزا را مطالعه بفرمایید.

رفع ریجکتی ویزای کانادا

جعل مدارک برای مهاجرت به کانادا به چه معناست؟

جعل مدارک، تغییر عمدی حقایق یا اطلاعات به شخص دیگر است. ارائه اطلاعات نادرست می تواند با دروغ گفتن، ارائه اطلاعات غلط یا ارائه عمدی اسناد جعلی انجام شود. کلاهبرداری و جعل مدارک، هر دو عمدا انجام می شود.

جعل مدارک شامل بسیاری از فعالیت ها مانند:

 • ارائه اطلاعات نادرست هنگام تعامل با افسر IRCC/CBSA یا در درخواست مهاجرت
 • نگه داشتن عمدی اطلاعاتی که می تواند شما را به کانادا غیرقابل قبول کند (شامل اطلاعاتی است که مستقیماً از شما خواسته نشده است)
 • اسناد مسافرتی تغییر یافته یا جعلی از جمله پاسپورت
 • ویزاهای عمدی تغییر یافته یا جعلی
 • مدارک تحصیلی تغییر یافته یا جعلی شامل دیپلم، مدرک، ریز نمرات، ارزیابی مدارک، مدارک کارآموزی
 • مدارک یا گواهی های جعلی تولد، ازدواج، جدایی یا فوت
 • گواهی های تغییر یافته یا نادرست ترخیص پلیس
 • تغییر یک سند موجود با افزودن یا حذف اطلاعات
 • جعل اطلاعات در ترجمه
 • پنهان کردن برخی از صفحات سند

عواقب ارائه مدارک جعلی به اداره مهاجرت کانادا برای درخواست ویزا

عدم پذیرش ویزا

اگر شخصی مدارک مهاجرت به کانادا را جعل کند، ممکن است به دلیل ارائه نادرست مدارک با عدم پذیرش مواجه شود. به طور کلی، فردی که اظهارات نادرست می کند، به مدت پنج سال در کانادا غیرقابل پذیرش می شود. در نتیجه، آنها نمی توانند در این پنج سال در کانادا بمانند، وارد کانادا شوند یا برای ویزای موقت یا دائم درخواست دهند. به خاطر داشته باشید که عدم پذیرش به دلیل ارائه نادرست مدارک بر شهروندان کانادایی تأثیر نمی گذارد. با این حال، شخصی که برای شهروند شدن اسناد جعل می کند، مصون نیست.

دیپورت از کانادا به دلیل جعل اسناد

یک مقیم دائم یا یک تبعه خارجی که مدارک را در داخل کانادا جعل می کند ممکن است با حکم حذف مواجه شود. یک دستور حذف معمولی برای این گروه، یک حکم طرد پنج ساله است. در نتیجه، فرد نمی تواند به مدت شصت ماه به کانادا بازگردد. البته، گاهی اوقات می توان برای مجوز بازگشت به کانادا درخواست داد.

اتهامات جنایی و ایجاد سوابق کیفری

یکی دیگر از نتایج نامطلوب جعل مدارک برای مهاجرت به کانادا، اتهامات کیفری است. ممکن است در مورد شهروند آمریکایی که اخیراً به دلیل جعل اسناد با محکومیت کیفری روبرو شده است، شنیده باشید. طبق گزارشIRCC ، این آقا برای ورود به کانادا یک نامه کاری جعل کرده است. در نتیجه، او با 12 ماه حبس تعلیقی و 2000 دلار جریمه مواجه است. اگرچه این محکومیت قابل توجه است، اما با حداکثر مجازات برای چنین جرایمی فاصله زیادی دارد. جعل اسناد می تواند منجر به پنج سال زندان شود. جریمه این تخلف تا 100000 دلار است. البته دادگاه کانادا می تواند ترکیبی از زمان زندان و جریمه را اعمال کند. 

اقدام پس از ریجکتی ویزای کانادا به دلیل جعل مدارک

اقدام پس از ریجکتی ویزای کانادا به دلیل جعل مدارک

اگر به دلیل ارائه مدارک جعلی درخواست ویزای شما رد شده است، اقدامات زیر می تواند راه گشا باشد:

 • سعی کنید با صداقت و پشیمانی شدت شرایط به وجود آمده را کاهش دهید.
 • اگر اظهارات نادرستی نکرده اید، برای جلوگیری از عواقب، اسناد قانع کننده ارائه دهید.
 • به چالش کشیدن تصمیم به دادگاه فدرال( به عنوان مثال بازبینی قضایی)
 • اگر به دلیل جعل مدارک، حکم محرومیت دریافت کرده اید، برای مجوز بازگشت به کانادا درخواست دهید.
 • درخواست اجازه اقامت موقت(TRP) کنید تا بتوانید برای مدت محدودی (معمولاً بین یک روز تا سه سال) به کانادا بازگردید.
 • گاهی اوقات می توانید برای مهاجرت تحت برنامه H&C اقدام کنید.

گرچه هر یک از راه های بالا تا حدودی می تواند کمک کننده باشد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که در هر یک از گزینه های بالا موفق شوید. اگر پنج سال از عدم پذیرش بگذرد، می توانید برای ویزا یا مهاجرت به کانادا اقدام کنید. با این حال، انتظار رد شدن درخواست یا سخت شدن روند دریافت ویزا را داشته باشید.

TRP یا درخواست اجازه موقت چیست؟

مجوز اقامت موقت (TRP) بنا به صلاحدید مقامات مهاجرت کانادا، برای افرادی صادر می شود که به دلیل ارائه اطلاعات نادرست( جعل مدارک) ، جرم و جنایت یا مسائل بهداشتی، حق ورود به کانادا را ندارند، اجازه ورود یا اقامت در کانادا را به آنها می دهد. اقامت تحت عنوان TRP می تواند از چند روز تا حداکثر سه سال معتبر باشد. هر فردی می تواند برای دریافتTRP  درخواست دهد. برخلاف بازپروری کیفری، TRP مشمول یک چارچوب زمانی مشخص در رابطه با اتمام حکم نیست. به همین دلیل یک فرد در حالی که در شرایط خاص بخشی از محکومیت خود را می گذراند، می تواند TRP دریافت کند.

در تصمیم گیری در مورد صدور یا عدم صدور TRP، یک افسر ویزای مهاجرت کانادا، نیاز فرد غیرقابل قبول برای ورود یا ماندن در کانادا را در مقابل خطرات بهداشتی و امنیتی او برای جمعیت کانادا ارزیابی می کند. متقاضیان باید بتوانند ثابت کنند که ورود آنها به کانادا موجه است، صرف نظر از اینکه دلیل عدم پذیرش چقدر جزئی به نظر می رسد. TRP برای مدت اقامت در کانادا (حداکثر سه سال) صادر می شود و می تواند از داخل کانادا تمدید شود. در صورت خروج دارنده TRP از کانادا، مجوز دیگر معتبر نیست، مگر اینکه در زمان صدور اجازه ورود مجدد داده شده باشد. این مجوز همچنین می تواند توسط یک افسر در هر زمان لغو شود. در شرایط خاص، به دارنده TRP وضعیت اقامت دائم در کانادا اعطا می شود. برای درخواستTRP، باید درخواستی را همراه با مدارک پشتیبان ارائه دهید که دلیل عدم پذیرش شما و دلیل موجه بودن ورود شما به کانادا را توضیح دهد.

آیا H&C می تواند اجازه ورود فرد غیر قابل پذیرش را تضمین کند؟

جریمه برای یافتن اظهارات نادرست بسیار سنگین است زیرا متقاضی برای کانادا غیرقابل قبول تلقی می شود و از درخواست اقامت دائم به مدت پنج سال منع می شود. با توجه به مجازات‌های شدید، یافته‌های ارائه نادرست نباید ساده گرفته شود و تنها باید در مواردی که شواهد روشن و قانع‌کننده وجود دارد، صورت گیرد. در شرایط مناسب، متقاضیان می‌توانند درخواست کمک‌های بشردوستانه و دلسوزانه (H&C) کنند.

درخواست H&C یک درخواست برای اقامت دائم در کانادا است. به طور کلی افراد باید از خارج از کانادا برای اقامت دائم اقدام کنند. یک درخواست H&C از IRCC می‌خواهد که به متقاضی اجازه دهد به دلایل بشردوستانه و دلسوزانه برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهد. بند 1 فرعی 25 IRPA ایجاب می کند که بنا به درخواست فرد، شرایط متقاضی غیرقابل قبول توسط وزیر بررسی شده و اجازه اعطای وضعیت اقامت دائم یا معافیت از ضوابط یا تعهدات قابل اجرا را در صورت توجیه بر اساس ملاحظات H&C می دهد. هدف از ارائه درخواستH&C، معافیت از اجرای سفت و سخت قوانین به دلیل عدم پذیرش ذکر شده است. طبق قوانین این طرح، اگر فردی شامل این طرح باشد و این موضوع تایید شود، باید از حکم فرد ناشی از جعل مدارک، کاسته شود.

TRP یا درخواست اجازه موقت

آیا بعد از 5 سال احتمال صدور ویزا وجود دارد؟

بعد از 5 سال می توانید درخواست ویزای کانادا کنید. اگر افسری معتقد است که شما غیرقابل پذیرش هستید، برای شما نامه انصاف رویه ای ( PFL ) ارسال می کند. اگر معتقدید که قابل پذیرش هستید، باید اسناد قانع کننده را به افسر نشان دهید. با این حال، اگر افسر درخواست شما را رد کرد، می توانید برای بازبینی قضایی ( JR ) اقدام کنید. برای تشکیل پرونده JR از طریق دادگاه فدرال باید یک وکیل استخدام کنید. اگر در این پرونده پیروز شوید، افسر مهاجرت دیگری عدم پذیرش شما را بررسی خواهد کرد.

آیا همسر و فرزندان که ریجکت نشدند می توانند ثبت درخواست ویزا کنند؟

اگر درخواستی برای ورود به کانادا ارائه کرده اید، تا قبل از اینکه IRCC متوجه جعل مدارک یا ارائه نادرست آن ها شود، فرصت دارید تا اسناد خود را ویرایش کنید. این فرآیند به عنوان “عدالت فرآیندی یا Procedural Fairness” شناخته می شود. حتما به جدول زمانی ای که IRCC برای ویرایش اسنادتان به شما ارائه می دهد توجه داشته باشید تا از هر گونه مشکلی جلوگیری کنید.

کشف جعل اسناد تاثیر قابل توجهی بر وضعیت مهاجرت شما به کانادا خواهد داشت. اگر تشخیص داده شود که شما اقدام به حل اسناد خود نموده اید، شما و همه اعضای خانواده وابسته (همسر و فرزندان) در کانادا غیرقابل پذیرش خواهید بود و این امر مانع دریافت هر ویزای اقامت دائم یا موقت دیگری می شود. به علاوه، اگر افسران متوجه جعلی بودن اسناد شما شوند، 5 سال محرومیت از کانادا دریافت خواهید کرد. بنابراین، مهم است که به موقع به این اتهامات رسیدگی شود زیرا تاخیر یا عدم پاسخگویی می تواند عواقب شدیدی داشته باشد.

اگر اعضای خانواده متقاضیان اقامت دائم یا مقیم دائم کانادا به دلیل جرم و جنایت جدی، مجرمیت، دلایل بهداشتی، دلایل مالی، اظهارات نادرست و عدم رعایت آنها شناخته شوند، ممکن است پذیرش آن ها رد شده و اجازه ورود آن ها به کانادا صادر نشود. با این حال، اقامت موقت تنها در صورتی می تواند به دلیل اقدامات اعضای خانواده آنها غیرقابل پذیرش باشد که اعضای خانواده آنها به دلایل امنیتی، نقض حقوق بین المللی یا حقوق بشر یا جرایم سازمان یافته،پذیرش خود را از دست داده باشند.

اقدامات پس از ریجکتی ویزای کانادا به دلیل جعل مدارک

دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای کانادا

در کنار ارائه مدارک جعلی و ریجکتی ویزای کانادا، دلایل دیگری نیز در ریجکت شدن درخواست شما موثر است. اما همه این دلایل به یک میزان خطرناک نیستند. ارائه مدارک جعلی یکی از بزرگترین اشتباهات است که ممکن است برای همیشه از دریافت ویزای کانادا و ورود شما به کانادا جلوگیری کند. با این حال بیایید نگاهی گذرا داشته باشیم بر دیگر علت‌های ریجکت شدن ویزای کانادا.

 • عدم اثبات تمکن مالی
 • تاریخچه سفرهایی که قبلا رفته‌اید.
 • نداشتن هدف مناسب
 • عدم اشتغال
 • نداشتن وابستگی خانوادگی در کشور مبدا
 • مشخص نکردن هدف از سفر
 • نداشتن املاک و دارایی
 • سابقه ریجکت شدن از کانادا یا دیگر کشورها
 • داشتن وضعیت غیرقانونی در کشور مبدا
 • نقض حقوق بشر

ریجکتی ویزای کانادا

در چه صورت می‌توان درخواست مجدد داد

اگر حتی برای درخواست ویزای کانادا به عنوان توریست ریجکت شدید، برای ثبت درخواست مجدد عجله نکنید. به خاطر داشته باشید باید نواقص پرونده را برطرف کنید. سپس برای درخواست خود اقدام کنید. در برخی موارد تعجیل در این امر سبب می‌شود هزینه بیشتری را متحمل شوید. در برخی موارد نیز برای اقامت دائم ریجکت می‌شوید اما برای یک اقامت موقت اجازه ورود خواهید داشت. با کارشناسان ما در تماس باشید تا در صورت ریجکتی ویزای کانادا،  بتوانید همچنان در مسیر مهاجرت باقی بمانید.

پیشنهاد می‌کنیم در صورت ریجکت شدن درخواستتان مراحل زیر را پیش ببرید:

 1. علت ریجکت شدن پرونده‌تان را بدانید.
 2. با کارشناسان حرفه‌ای ما مشاوره بگیرید تا برای درخواست جدید خود یک استراتژی جدید داشته باشید.
 3. در صورتی که مدارکتان ناقص است لیستی از اسناد مورد نیاز تهیه کنید و برای محکم‌تر شدن کار، مدارک جدید و مفید به پرونده‌تان اضافه کنید.
 4. برای درخواست مجدد اقدام کنید.

ویزای کانادا

اکثر افرادی که در فرآیند مهاجرت و دریافت ویزای کانادا قرار دارند ممکن است بارها تجربه رد شدن یا به اصطلاح ریجکت شدن ویزای‌شان را تجربه کرده باشند. درست است که اداره شهروندی کانادا IRCC  طی یک نامه و یا ایمیل دلایل رد شدن پرونده‌تان را متذکر می‌شود، با این حال در اغلب موارد دلایل واضح و روشن نیستند. از همین رو باید با یک کارشناس خبره در ارتباط باشید تا دلایل رد شدن درخواست ویزای‌تان را متوجه شوید.

حرف آخر

صادق باشید و حقایق مادی را از افسران مهاجرت یا افسران خدمات مرزی پنهان نکنید. به یاد داشته باشید، عواقب آن قابل توجه است. البته اگر حقایق به درخواست بی ربط باشد و به هر شکلی بر تصمیم افسر تأثیری نداشته باشد، شما موظف به در میان گذاشتن آنها با افسر نیستید. قاعده کلی می گوید همه چیز در فرم ها و چک لیست اسناد یک واقعیت مادی است. گاهی اوقات شما اشتباهاتی مرتکب می شوید و افسران آنها را تحت عنوان جعل اسناد قلمداد می کنند.در این صورت باید در اسرع وقت موضوع را با افسر در میان بگذارید و تمام تلاش خود را بکنید تا آنها را متقاعد کنید که اظهارات نادرستی نکرده اید.

مطالب پیشنهادی:

اقامت دبی

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

8 + 14 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

 1. مینا میرزایی

  دوم نوامبر امسال، ویزای توریستی من ریجکت شد، تمکن مالی، یه سند ۳ دونگ یه خانه ۱۶۷ متری داشتم، به ارزش ۵ میلیارد، ۵۰۰ تومن در ۶ روز به حسابم واریز کردم، نامه بانک و گردش حسابم دادم، ولی شغل ام را خود اشتغالی، به عنوان مدرس خصوصی زبان ارایه دادم و مدارک لیسانس و فوق لیسانس مترجمی زبانم را که دارلترجمه رسمی، ترجمه و مهر زده بودند، ارسال کردم، دعوت نامه از طرف دایی ام داشتم، مجرد و ۴۲ ساله هستم، در نامه ریجکتی زده شده که به دلیل عدم اطمینان بازرس از بازگشت به کشور ، مرا رد کردن، میخواستم بپرسم، در درخواست مجدد با ارائه گواهی اشتغال به کار، چقدر شاتس قبولی دارم، مرسی

  پاسخ دهید
 2. فرناز کمالی

  سلام
  بنده چند روز پیش به طور اتفاقی متوجه شدم یکی از شرکت های مهاجرتی از مدارک تحصیلی که بنده برای پروسه مهاجرت ارسال کرده بودم سوئ استفاده کرده و برای بقیه مشتری ها استفاده می کند. پس از اینکه تحقیقات بیشتری انجام دادم متوجه شدم این شرکت علاوه بر حعل مدارک تجعلحصیلی جعل مدارک کاری نیز انجام می دهد و جالب این هست که اصلا شرکتی تاسیس نشده ولی برای آن آگهی تاسیس و مابقی مدارک درست می کنند. لطفا راهنمایی بفرمایید چطور می توانم این موضوع را پیگیری و گزارش دهم. ایا موسسه یا سازمانی برای شکایت هست؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *