جعل مدارک دلیل اصلی ریجکتی ویزای کانادا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۸/۱۵

 

 

"صداقت بهترین سیاست است." این جمله به ویژه در مورد ارسال درخواست به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا صادق است. اگر یک افسر مهاجرت متوجه شود که شما در مورد درخواست خود دروغ می گویید، درخواست شما ممکن است رد شود. علاوه بر این، اداره مهاجرت می تواند شما را به جعل اسناد متهم کند. به همین دلیل، متقاضیان مهاجرت به کانادا باید از ارائه مدارک جعلی در درخواست ویزا خودداری کنند. دروغ گفتن یا ارائه مدارک جعلی به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یک جرم کیفری سنگین است. اگر مطمئن نیستید که مدارک خود را به صورت درست ارائه داده اید، بهترین کار استفاده از کمک یک مشاور است. در ادامه این مطلب قصد داریم تا ضمن توضیح نمونه های جعل مدارک و پیامد های آن، به ارائه راه حل هایی برای این اتفاق نیز بپردازیم.

رفع ریجکتی ویزای کانادا

جعل مدارک برای مهاجرت به کانادا به چه معناست؟

جعل مدارک، تغییر عمدی حقایق یا اطلاعات به شخص دیگر است. ارائه اطلاعات نادرست می تواند با دروغ گفتن، ارائه اطلاعات غلط یا ارائه عمدی اسناد جعلی انجام شود. کلاهبرداری و جعل مدارک، هر دو عمدا انجام می شود.

جعل مدارک شامل بسیاری از فعالیت ها مانند:

 • ارائه اطلاعات نادرست هنگام تعامل با افسر IRCC/CBSA یا در درخواست مهاجرت
 • نگه داشتن عمدی اطلاعاتی که می تواند شما را به کانادا غیرقابل قبول کند (شامل اطلاعاتی است که مستقیماً از شما خواسته نشده است)
 • اسناد مسافرتی تغییر یافته یا جعلی از جمله پاسپورت
 • ویزاهای عمدی تغییر یافته یا جعلی
 • مدارک تحصیلی تغییر یافته یا جعلی شامل دیپلم، مدرک، ریز نمرات، ارزیابی مدارک، مدارک کارآموزی
 • مدارک یا گواهی های جعلی تولد، ازدواج، جدایی یا فوت
 • گواهی های تغییر یافته یا نادرست ترخیص پلیس
 • تغییر یک سند موجود با افزودن یا حذف اطلاعات
 • جعل اطلاعات در ترجمه
 • پنهان کردن برخی از صفحات سند

 

عواقب ارائه مدارک جعلی به اداره مهاجرت کانادا برای درخواست ویزا

عدم پذیرش ویزا

اگر شخصی مدارک مهاجرت به کانادا را جعل کند، ممکن است به دلیل ارائه نادرست مدارک با عدم پذیرش مواجه شود. به طور کلی، فردی که اظهارات نادرست می کند، به مدت پنج سال در کانادا غیرقابل پذیرش می شود. در نتیجه، آنها نمی توانند در این پنج سال در کانادا بمانند، وارد کانادا شوند یا برای ویزای موقت یا دائم درخواست دهند. به خاطر داشته باشید که عدم پذیرش به دلیل ارائه نادرست مدارک بر شهروندان کانادایی تأثیر نمی گذارد. با این حال، شخصی که برای شهروند شدن اسناد جعل می کند، مصون نیست.

دیپورت از کانادا به دلیل جعل اسناد

یک مقیم دائم یا یک تبعه خارجی که مدارک را در داخل کانادا جعل می کند ممکن است با حکم حذف مواجه شود. یک دستور حذف معمولی برای این گروه، یک حکم طرد پنج ساله است. در نتیجه، فرد نمی تواند به مدت شصت ماه به کانادا بازگردد. البته، گاهی اوقات می توان برای مجوز بازگشت به کانادا درخواست داد.

اتهامات جنایی و ایجاد سوابق کیفری

یکی دیگر از نتایج نامطلوب جعل مدارک برای مهاجرت به کانادا، اتهامات کیفری است. ممکن است در مورد شهروند آمریکایی که اخیراً به دلیل جعل اسناد با محکومیت کیفری روبرو شده است، شنیده باشید. طبق گزارشIRCC ، این آقا برای ورود به کانادا یک نامه کاری جعل کرده است. در نتیجه، او با 12 ماه حبس تعلیقی و 2000 دلار جریمه مواجه است. اگرچه این محکومیت قابل توجه است، اما با حداکثر مجازات برای چنین جرایمی فاصله زیادی دارد. جعل اسناد می تواند منجر به پنج سال زندان شود. جریمه این تخلف تا 100000 دلار است. البته دادگاه کانادا می تواند ترکیبی از زمان زندان و جریمه را اعمال کند. 

اقدام پس از ریجکتی ویزای کانادا به دلیل جعل مدارک

اقدام پس از ریجکتی ویزای کانادا به دلیل جعل مدارک

اگر به دلیل ارائه مدارک جعلی درخواست ویزای شما رد شده است، اقدامات زیر می تواند راه گشا باشد:

 • سعی کنید با صداقت و پشیمانی شدت شزایط به وجود آمده را کاهش دهید.
 • اگر اظهارات نادرستی نکرده اید، برای جلوگیری از عواقب، اسناد قانع کننده ارائه دهید.
 • به چالش کشیدن تصمیم به دادگاه فدرال( به عنوان مثال بازبینی قضایی)
 • اگر به دلیل جعل مدارک، حکم محرومیت دریافت کرده اید، برای مجوز بازگشت به کانادا درخواست دهید.
 • درخواست اجازه اقامت موقت(TRP) کنید تا بتوانید برای مدت محدودی (معمولاً بین یک روز تا سه سال) به کانادا بازگردید.
 • گاهی اوقات می توانید برای مهاجرت تحت برنامه H&C اقدام کنید.

گرچه هر یک از راه های بالا تا حدودی می تواند کمک کننده باشد، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که در هر یک از گزینه های بالا موفق شوید. اگر پنج سال از عدم پذیرش بگذرد، می توانید برای ویزا یا مهاجرت به کانادا اقدام کنید. با این حال، انتظار رد شدن درخواست یا سخت شدن روند دریافت ویزا را داشته باشید.

 

TRP یا درخواست اجازه موقت چیست؟

مجوز اقامت موقت (TRP) بنا به صلاحدید مقامات مهاجرت کانادا، برای افرادی صادر می شود که به دلیل ارائه اطلاعات نادرست( جعل مدارک) ، جرم و جنایت یا مسائل بهداشتی، حق ورود به کانادا را ندارند، اجازه ورود یا اقامت در کانادا را به آنها می دهد. اقامت تحت عنوان TRP می تواند از چند روز تا حداکثر سه سال معتبر باشد. هر فردی می تواند برای دریافتTRP  درخواست دهد. برخلاف بازپروری کیفری، TRP مشمول یک چارچوب زمانی مشخص در رابطه با اتمام حکم نیست. به همین دلیل یک فرد در حالی که در شرایط خاص بخشی از محکومیت خود را می گذراند، می تواند TRP دریافت کند.

در تصمیم گیری در مورد صدور یا عدم صدور TRP، یک افسر ویزای مهاجرت کانادا، نیاز فرد غیرقابل قبول برای ورود یا ماندن در کانادا را در مقابل خطرات بهداشتی و امنیتی او برای جمعیت کانادا ارزیابی می کند. متقاضیان باید بتوانند ثابت کنند که ورود آنها به کانادا موجه است، صرف نظر از اینکه دلیل عدم پذیرش چقدر جزئی به نظر می رسد. TRP برای مدت اقامت در کانادا (حداکثر سه سال) صادر می شود و می تواند از داخل کانادا تمدید شود. در صورت خروج دارنده TRP از کانادا، مجوز دیگر معتبر نیست، مگر اینکه در زمان صدور اجازه ورود مجدد داده شده باشد. این مجوز همچنین می تواند توسط یک افسر در هر زمان لغو شود. در شرایط خاص، به دارنده TRP وضعیت اقامت دائم در کانادا اعطا می شود. برای درخواستTRP، باید درخواستی را همراه با مدارک پشتیبان ارائه دهید که دلیل عدم پذیرش شما و دلیل موجه بودن ورود شما به کانادا را توضیح دهد.

 

آیا H&C می تواند اجازه ورود فرد غیر قابل پذیرش را تضمین کند؟

جریمه برای یافتن اظهارات نادرست بسیار سنگین است زیرا متقاضی برای کانادا غیرقابل قبول تلقی می شود و از درخواست اقامت دائم به مدت پنج سال منع می شود. با توجه به مجازات‌های شدید، یافته‌های ارائه نادرست نباید ساده گرفته شود و تنها باید در مواردی که شواهد روشن و قانع‌کننده وجود دارد، صورت گیرد. در شرایط مناسب، متقاضیان می‌توانند درخواست کمک‌های بشردوستانه و دلسوزانه (H&C) کنند.

درخواست H&C یک درخواست برای اقامت دائم در کانادا است. به طور کلی افراد باید از خارج از کانادا برای اقامت دائم اقدام کنند. یک درخواست H&C از IRCC می‌خواهد که به متقاضی اجازه دهد به دلایل بشردوستانه و دلسوزانه برای اقامت دائم در کانادا درخواست دهد. بند 1 فرعی 25 IRPA ایجاب می کند که بنا به درخواست فرد، شرایط متقاضی غیرقابل قبول توسط وزیر بررسی شده و اجازه اعطای وضعیت اقامت دائم یا معافیت از ضوابط یا تعهدات قابل اجرا را در صورت توجیه بر اساس ملاحظات H&C می دهد. هدف از ارائه درخواستH&C، معافیت از اجرای سفت و سخت قوانین به دلیل عدم پذیرش ذکر شده است. طبق قوانین این طرح، اگر فردی شامل این طرح باشد و این موضوع تایید شود، باید از حکم فرد ناشی از جعل مدارک، کاسته شود.

TRP یا درخواست اجازه موقت

آیا بعد از 5 سال احتمال صدور ویزا وجود دارد؟

بعد از 5 سال می توانید درخواست ویزای کانادا کنید. اگر افسری معتقد است که شما غیرقابل پذیرش هستید، برای شما نامه انصاف رویه ای ( PFL ) ارسال می کند. اگر معتقدید که قابل پذیرش هستید، باید اسناد قانع کننده را به افسر نشان دهید. با این حال، اگر افسر درخواست شما را رد کرد، می توانید برای بازبینی قضایی ( JR ) اقدام کنید. برای تشکیل پرونده JR از طریق دادگاه فدرال باید یک وکیل استخدام کنید. اگر در این پرونده پیروز شوید، افسر مهاجرت دیگری عدم پذیرش شما را بررسی خواهد کرد.

آیا همسر و فرزندان که ریجکت نشدند می توانند ثبت درخواست ویزا کنند؟

اگر درخواستی برای ورود به کانادا ارائه کرده اید، تا قبل از اینکه IRCC متوجه جعل مدارک یا ارائه نادرست آن ها شود، فرصت دارید تا اسناد خود را ویرایش کنید. این فرآیند به عنوان "عدالت فرآیندی یا Procedural Fairness" شناخته می شود. حتما به جدول زمانی ای که IRCC برای ویرایض اسنادتان به شما ارائه می دهد توجه داشته باشید تا از هر گونه مشکلی جلوگیری کنید.

کشف جعل اسناد تاثیر قابل توجهی بر وضعیت مهاجرت شما به کانادا خواهد داشت. اگر تشخیص داده شود که شما اقدام به حل اسناد خود نموده اید، شما و همه اعضای خانواده وابسته (همسر و فرزندان) در کانادا غیرقابل پذیرش خواهید بود و این امر مانع دریافت هر ویزای اقامت دائم یا موقت دیگری می شود. به علاوه، اگر افسران متوجه جعلی بودن اسناد شما شوند، 5 سال محرومیت از کانادا دریافت خواهید کرد. بنابراین، مهم است که به موقع به این اتهامات رسیدگی شود زیرا تاخیر یا عدم پاسخگویی می تواند عواقب شدیدی داشته باشد.

اگر اعضای خانواده متقاضیان اقامت دائم یا مقیم دائم کانادا به دلیل جرم و جنایت جدی، مجرمیت، دلایل بهداشتی، دلایل مالی، اظهارات نادرست و عدم رعایت آنها شناخته شوند، ممکن است پذیرش آن ها رد شده و اجازه ورود آن ها به کانادا صادر نشود. با این حال، اقامت موقت تنها در صورتی می تواند به دلیل اقدامات اعضای خانواده آنها غیرقابل پذیرش باشد که اعضای خانواده آنها به دلایل امنیتی، نقض حقوق بین المللی یا حقوق بشر یا جرایم سازمان یافته،پذیرش خود را از دست داده باشند.

اقدامات پس از ریجکتی ویزای کانادا به دلیل جعل مدارک

حرف آخر

صادق باشید و حقایق مادی را از افسران مهاجرت یا افسران خدمات مرزی پنهان نکنید. به یاد داشته باشید، عواقب آن قابل توجه است. البته اگر حقایق به درخواست بی ربط باشد و به هر شکلی بر تصمیم افسر تأثیری نداشته باشد، شما موظف به در میان گذاشتن آنها با افسر نیستید. قاعده کلی می گوید همه چیز در فرم ها و چک لیست اسناد یک واقعیت مادی است. گاهی اوقات شما اشتباهاتی مرتکب می شوید و افسران آنها را تحت عنوان جعل اسناد قلمداد می کنند.در این صورت باید در اسرع وقت موضوع را با افسر در میان بگذارید و تمام تلاش خود را بکنید تا آنها را متقاعد کنید که اظهارات نادرستی نکرده اید.

 


سوالات متداول


آیا شخصی که با اتهام اظهارات نادرست مواجه است، اجازه ورود به کانادا را دارد؟

اگر فکر می کنید که اتهامات نادرست به اشتباه مطرح شده است، می توان علیه تصمیم افسر درخواست تجدید نظر کرد. راه هایی برای آمدن به کانادا وجود دارد. برای ورود موقت مورد نیاز به کانادا، می توانید برای مجوز اقامت موقت (TRP) درخواست دهید. اجازه اقامت موقت توسط دولت کانادا صادر می شود تا به افراد غیرقانونی اجازه ورود به کانادا بدهد. یک فرد می تواند به طور موقت با TRP از یک روز تا حداکثر سه سال وارد کانادا شود. خطر اجازه ورود یک فرد به کانادا در مقایسه با دلیل معتبر برای ورود به کانادا بررسی می شود.

اگر فردی ممنوعیت ورود به کانادا را داشته باشد، آیا می تواند برای مجوز اقامت موقت (TRP) اقدام کند؟

در صورت ممنوعیت ورود به کانادا، دریافت تاییدیه برای TRP ها نسبتا دشوار است. پیشنهاد می شود قبل از درخواست برای TRP یا درخواست روابط عمومی منتظر بمانید تا دوره ممنوعیت به پایان برسد. اظهارات نادرست در پرونده دولت کانادا باقی می ماند و بر همه درخواست های ارسالی تأثیر دارد.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.