شرایط و هزینه راه اندازی یا خرید کارواش در کانادا

راه اندازی یک کارواش در کانادا می تواند برای شخصی که دارای هوشمندی و پشتکار است، یک کار سرگرم کننده، جالب و سودآور باشد. با انتخاب موقعیت مناسب، بازاریابی صحیح و ارائه خدمات درجه یک می توانید مشتری های زیادی را که نیاز به شستشوی سریع، کارآمد و با قیمت مناسب اتومبیل خود دارند را جذب کنید. با این حال، افتتاح یک کارواش نیز به یک سرمایه گذاری قابل توجه، برنامه ریزی مناسب و توجه به جزئیات نیاز دارد تا بتواند کسب و کار شما را سودآور کند.

* تمامی خدمات مهاجرت کانادا در ویزا 724 با مدیریت خوشنام ترین وکیل و مشاور قانونی مهاجرت کانادا با دانش تیم تخصصی توسعه بیزینس و استارتاپ در کانادا و تجربه بیش از 1000 پرونده موفق توسعه بیزینس و مهاجرت، انجام‌ می شود. بسیار مهم است که بدانید مشاور شما همراه با داشتن مجوزها و دانش کافی در امور مهاجرت، دانش و تجربه توسعه و راه اندازی بیزینس در کانادا دارد. برای مشاهده مجوزهای ما در ایران و کانادا؛ می توانید صفحه درباره ما را مطالعه بفرمایید.

مراحل راه اندازی کارواش در کانادا

کارواش در کانادا

بازدید از رقبا

از چند کارواش دیدن کنید تا متوجه شوید که چه مواردی باید در کارواش خود داشته باشید. حتی اگر در مشاغل کارواش کار کرده باشید، باید از آخرین دستگاه ها و فن آوری ها مطلع باشید تا درک خوبی از این صنعت داشته باشید. از سایر کارواش ها دیدن کنید و نوع شستشوی اتومبیل را که می خواهید راه اندازی کنید مشخص کنید (به عنوان مثال سلف سرویس، اتوماتیک، بدون آب و…).
مواردی که باید با آن توجه داشته باشید نیز عبارتند از:
• به عنوان مثال، مردم وقتی وضع اقتصادی خوبی دارند و وقتی فروش وسایل نقلیه موتوری افزایش می یابد از کارواش بیشتر استفاده می کنند! وقتی افراد پول بیشتری برای خرج کردن دارند، تمایل بیشتری به پرداخت هزینه شستشوی ماشین دارند. دانستن آمار فروش خودرو در منطقه شما می تواند به شما در پیش بینی موفقیت برای تجارت کمک کند! به همین راحتی!
• با صاحبان کارواش، تأمین کنندگان وسایل کارواش و تولیدکنندگان تجهیزات کارواش صحبت کنید. آنها به شما می گویند که اخیرا فروش چه وسایلی بیشتر شده است این مورد کمک می کند تا جدیدترین و پرطرفدارترین موارد مورد نیاز کاربران را تهیه کنید.
• شرکت در همایش ها و سمینارهایی که مربوط به کسب و کار شما است می تواند تاثیر زیادی در پیشرفت شما در کسب و کارتان داشته باشد.
• علاوه بر انجام برخی بازدیدهای شخصی، در این مرحله، خواندن برخی از گزارش های مربوط به کارواش در اینترنت و نشریات تجاری نیز می تواند مفید باشد. اطلاعات مربوط به این مورد در منطقه خود را بیابید و در مورد نحوه کار مشاغل مربوط به کارواش در مناطقی با جمعیتی مشابه اطلاعات کسب کنید.

تمام رقبای منطقه خود را بررسی کنید.

برای اینکه تجارت شما رقابتی و موفق باشد باید در مورد سایر کارواش های منطقه خود کاملا تحقیق کنید. اگر قبلاً مکانی را برای شستشوی اتومبیل خود انتخاب کرده اید و هنوز همه چیز را در آن اطراف بازدید نکرده اید باید تا شعاع 5 مایلی همه موارد را بررسی کنید بررسی رقبا و شرایط افراد آن منطقه همانطور که گفتیم مهمترین موضوع در زمینه راه اندازی کارواش است. در این بررسی باید پیگیری کنید:

*که رقبای شما چه خدماتی را ارائه می دهند؟

*هزینه خدمات آنها چقدر است؟

*از چه روش های بازاریابی استفاده می کنند؟

*مشتریان در این منطقه چند وقت یکبار از کارواش استفاده می کنند و از چه خدماتی بیشتر استفاده می کنند.

همچنین در این مرحله توجه به این نکات مهم است:
• هنگام بررسی کارواش ها، یادداشت برداری کنید. هنگامی که برای کارواش خود برنامه ریزی می کنید، می توانید برگردید و آنها را مرور کنید.
• به سایر اطلاعات کارواش ها نیز توجه کنید. اگر یک کارواش حجم بالایی از مشتری دارد، چه عواملی در این امر موثر هستند؟ آیا در یک مرکز خرید شلوغ واقع شده است یا درست در خارج از بزرگراه؟

یک طرح تجاری دقیق تهیه کنید!

یک طرح تجاری به شما کمک می کند برای شروع کار کارواش خود بودجه ی لازم را کسب کنید و در مورد جزئیات کسب و کار خود فکر کنید. برنامه خود را تا آنجا که ممکن است دقیق تهیه کنید. طرح تجاری باید شامل مقدمه (3-5 صفحه)، تحلیل بازار (9-22 صفحه)، شرح کار (1-2 صفحه)، شرح سازمان و مدیریت (3-5 صفحه)، استراتژی های بازاریابی و فروش (4-6 صفحه)، نوع محصول / خدمات (4-10 صفحه)، اطلاعات مربوط به درخواست سرمایه گذاری و تأمین سرمایه (2-4 صفحه)، اطلاعات مالی (20-25 صفحه) باشد. در نوشتن طرح تجاری کارواش باید به این موارد توجه کنید:
• تجزیه و تحلیل بازار شما دانش شما از صنعت کارواش و نتایج هر تحقیق و تجزیه و تحلیل بازار را که انجام داده اید نشان می دهد. همچنین به کمک آن می توانید بفهمید:

*مشتریان شما چه کسانی هستند و چه عادت هایی دارند؟

*خطرات، نقاط قوت و ضعف راه اندازی کارواش چیست؟

*درآمد پیش بینی شده شما بر اساس بازار فعلی و روند آینده بازار چقدر است؟
• توضیحات شما باید حاوی اطلاعاتی در مورد کارواش شما باشد و اینکه چرا فکر می کنید موفقیت آمیز خواهد بود.
• بخش بازاریابی و فروش باید به وضوح استراتژی بازاریابی شما را مشخص کند. و شامل:

*چگونه مشتری جذب خواهید کرد؟

*از چه راهی برای رسیدن به آنها استفاده خواهید کرد؟

*استراتژی کلی فروش شما چیست؟
• بخش محصولات یا خدمات دقیقاً آنچه را که می خواهید بفروشید شرح می دهد. این موارد عبارتند از:

چگونه کارواش شما خلا موجود در بازار را پر می کند؟

چرا مردم می خواهند از خدمات شما برخلاف سایر کارواش ها استفاده کنند؟
• بخش سهام و بودجه دقیقاً مشخص می کند که برای شروع کار خود به چه مقدار پول نیاز دارید و از چه منابع مالی برای سرمایه گذاری در این تجارت استفاده می کنید. اطلاعات مالی مهمترین قسمت برنامه کاری شماست و باید توسط یک حسابدار یا برنامه ریز مالی بررسی شود. اطلاعات مالی شخصی خود اعم از لیستی از بدهی ها، درآمد پیش بینی شده برای 5 سال و تأیید اینکه اطلاعات شما توسط مشاور مالی شخص ثالث بررسی شده است..

مطلب پیشنهادی: خرید یا راه اندازی تعمیرگاه در کانادا

برای افتتاح کارواش سرمایه گذاری کنید.

سرمایه گذاری برای کارواش درکانادا

می توانید کارواش جدید خود را از طریق وام بانکی، وام انجمن تجارت کوچک (SBA) یا سرمایه گذاران خصوصی تأمین کنید. بهترین راه برای انجام این کار ارائه طرح تجاری خود به سرمایه گذار و نشان دادن چگونگی پیاده سازی ایده شما است.

نکات مهم در این مورد عبارتند از:
• در این روش شما باید 25٪ از سرمایه اصلی را داشته باشید و 75٪ دیگر را از طریق بودجه تأمین کنید. اگر قبلاً صاحب مشاغلی نبوده اید، دریافت وام بانک برای شما دشوارتر خواهد بود!
• در وام SBA شما با یک سرمایه گذار محلی شریک می شوید و وی در تامین کمک های مالی به شما کمک می کند.
• هزینه های راه اندازی یک کارواش از 100.000 تا 400.000 دلار است.

محل کسب و کار کارواش خود را انتخاب کنید.

داشتن موقعیت مناسب می تواند در تجارت شما تاثیر مثبتی داشته باشد. یک مکان موفق باید در مجاورت یک مرکز خرید، در یک منطقه مسکونی با ترافیک بالا باشد و مکان امکان گسترش و رشد تجارت را داشته باشد همچنین فضای کافی برای صف اتومبیل را داشته باشد.

در این مورد نیز باید به موارد زیر توجه کنید:
• تابلوی شما حداقل 40 ثانیه برای رانندگان قابل مشاهده باشد. در حالت ایده آل باید از زمانی که رانندگان تابلوی شما را می بینند به اندازه 64 کیلومتر فرصت داشته باشند که تصمیم بگیرند به کارواش بروند یا نه؟
• محل را به اندازه کافی بزرگ انتخاب کنید که بتواند جایگاه های کافی، اتاق های شستشو، جاروبرقی و خشک کن را در خود جای دهد.
• آیین نامه منطقه بندی شهر خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید در محل انتخابی خود مجاز به باز کردن کارواش هستید. اگر به مجوز خاصی نیاز دارید، قبل از خرید یا اجاره محل برگزاری آن را دریافت کنید.
• کار با یک مشاور املاک، برنامه ریز شهر، وکیل و یک حسابدار برای دستیابی به بهترین معامله مهم است.

مجوزهای لازم را دریافت کنید.

برای افتتاح کار خود قطعاً به مجوز نیاز خواهید داشت. با این حال، شرایط بسته به اینکه در چه ایالتی زندگی می کنید متفاوت خواهد بود. وب سایت SBA لیستی از دفاتر مجوز کسب و کار را برای کمک به شما در یافتن اطلاعات ارائه می دهد اما شما می توانید با مشورت با یک وکیل مهاجرت به کانادا نیز این موارد را بدست آورید. علاوه بر مجوز تجارت، به شماره شناسایی مالیات فدرال و احتمالاً مجوز مالیات فروش، مالیات بر درآمد و بیمه نیاز خواهید داشت. همچنین باید گواهینامه خود را در کارواش خود نصب کنید تا مشتریان بتوانند آن را ببینند.

تجهیزات بخرید.

وسایلی که خریداری می کنید به نوع کارواش که تصمیم دارید باز کنید و خدمات ارائه شده شما بستگی دارد. کارواش سلف سرویس و کارواش اتوماتیک نیازهای متفاوتی دارند. شما معمولاً نیاز به خرید یک سیستم شستشو، مواد شیمیایی (به عنوان مثال محلول های تمیز کردن و غیره)، خشک کن، جاروبرقی، برس، حوله، کمپرسور، پمپ و سیستم آب و سیستم صورتحساب دارید.
• اگر ارزان ترین نسخه از همه چیز را بخرید، ممکن است بتوانید با حدود 2000 دلار کار را شروع کنید. اگر وسایل گران و شیکی را می خواهید، احتمالاً حدود 5000 دلار یا بیشتر نیاز دارید.
• انجمن بین المللی کارواش یک راهنمای عالی برای شما در یافتن تولیدکنندگان معتبر است.
• برای خرید مواد شیمیایی خود به مجلات تجاری مانند Auto Laundry News و Modern Car Care مراجعه کنید. بهترین کار این است که از تولیدکنندگان بزرگ خرید کنید. البته می توانید از طریق برنامه های تلفن همراه نیز در فروشگاه ها وسایلی که مورد نیازتان است و تخفیف دارد را پیدا کنید برای اطلاعات بیشتر در این مورد شما می توانید به مطلب اپلیکیشن های کاربردی در کانادای ما مراجعه کنید.
• اطمینان حاصل کنید که توزیع کننده تجهیزات شما در صورت نیاز برای سرویس دهی تجهیزات شما در دسترس است. قبل از خرید از آنها، نحوه عملکرد سرویس تجهیزات را بدانید.

کسب و کارخود را راه اندازی کنید!

برای تبلیغات تجارت خود از رویکردی چند وجهی استفاده کنید که شامل آگهی ها، پوسترها و تبلیغات آنلاین است. تابلوهای مربوط به کارواش شما باید شفاف باشد. اطمینان حاصل کنید که مردم به راحتی می توانند آن را از جاده ببینند. یک روش محبوب برای بدست آوردن مشتری جدید، توزیع کوپن یا تخفیف برای شستشوی ماشین است. همچنین، با دیگر مشاغل کوچک واقع در نزدیکی کارواش خود ارتباطبرقرار کنید. علاوه بر این:
• این روزها رسانه های اجتماعی جنبه مهمی در بازاریابی دارند. یک وب سایت راه اندازی کنید و حضور خود را در توییتر و فیس بوک آشکار کنید. اطمینان حاصل کنید که هر یک از موارد تبلیغاتی شما اطلاعاتی درمورد سایت و حساب های رسانه های اجتماعی را شامل می شود.
• از وب سایت خود برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات در مورد مراقبت از اتومبیل و سایر نکات مرتبط استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی: راه اندازی شرکت حمل و نقل در کانادا

کارمندان را استخدام کنید.

استخدام کارمند

تجارت کارواش بسیار متمرکز بر مشتری است. کارمندان شما باید وقت شناس، کارآ ، ماهر و دارای مهارت های ارتباطی عالی باشند. هنگام انجام مصاحبه، به زبان بدن و مهارت های ارتباطی آنها توجه کنید تا از نحوه تعامل فرد با مشتریان و همکارانش مطلع شوید.

خدمات مختلفی را اضافه کنید.

بسیاری از کارواش ها خدمات و مشاغل دیگر را با کارواش خود ترکیب کرده اند تا درآمد کسب کنند. خدمات اضافی باعث می شود که شستشوی اتومبیل شما برای مشتریان جذابیت بیشتری داشته باشد و به علاقه به شستشوی ماشین در بین جمعیت منطقه کمک کند. یک رستوران، فروشگاه، آرایشگاه یا حتی یک فضای انتظار پیشرفته (به عنوان مثال دارای تلویزیون، قهوه رایگان، مکان راحت برای نشستن و غیره) موارد اضافی هستند که تاثیر خوبی در سود دهی دارند. قبل از سرمایه گذاری در خدمات اضافی، از خود چند سوال بپرسید:
• آیا فضای کافی دارم یا نیاز به فضای اضافی خواهم داشت؟
• چقدر هزینه دارد؟
• بازده سرمایه من چقدر خواهد بود؟
• آیا مردم این سرویس را استفاده می کنند؟

خدمات سریع ارائه دهید.

خدمات سریع خدماتی هستند (به عنوان مثال شامپوی فرش) که می توانند در مدت 30 دقیقه یا کمتر انجام شوند و برای حفظ ظاهر وسیله نقلیه مشتری انجام می شوند. اگر فضا و تجهیزات کافی دارید، می توانید این خدمات را با قیمت کمتری نسبت به فروشگاه های مستقل ارائه دهید.

برای ارتباط با مشتریان از پیام های متنی استفاده کنید!

بازاریابی متنی روشی کم هزینه و موثر برای بازاریابی تجارت شما به مشتریان است. در این روش:
• یک کلمه کلیدی (به عنوان مثال آب، شستشو، تمیز کردن) را انتخاب کنید و با گفتن جمله “ارسال آب به شماره 12345 برای تخفیف های ویژه، تبلیغ کنید. همچنین می توانید بگویید “برای دریافت تخفیف 3 دلار از کارواش بعدی خود، 12345 را پیامک کنید.”
• هر ماه یک بار به مشتریان خود پیامک دهید.

کارت های ماهانه یا نامحدود

کارتهای پرداختی ماهانه و نامحدود حتی اگر باعث جذب مشتری نشوند درآمد ثابتی دارند. این نیز روشی است که می توانید برای ایجاد یک پایگاه مشتری ثابت استفاده کنید. در این کارتها قیمت باید به اندازه کافی پایین باشد تا مشتریان احساس کنند که معامله خوبی می کنند و آنقدر مناسب باشد که شما بتوانید سود کسب کنید.

بررسی مزیت های خرید کارواش در کانادا

خرید کارواش در کانادا مزایای مهم و زیادی برای شما به همراه دارد. طبق بررسی های آماری، این شغل واقعا درآمد خوبی دارد و می تواند برای شما سودآفرین باشد. اگر کارواش شما کوچک باشد می توانید ماهی 40 هزار دلار درآمد کسب کنید. این در حالی است که در صورت داشتن یک کارواش بزرگ و مجهز، می توانید این درآمد را به حدود 500 هزار دلار در ماه برسانید. به علاوه شست و شوی ماشین، معمولا همیشه جزء گزینه های مورد نیاز افراد در کانادا به شمار می رود. در این شهر صنعتی اغلب افراد به دنبال کار و درس هستند و زمانی برای شست و شوی خودرو ندارند. به همین دلیل ترجیح می دهند برای شستن خودروی خود به کارواش مراجعه کنند.

بنابراین می توان گفت که راه اندازی کارواش در کانادا شغلی خوب و پر درآمد است. بنابراین اگر به دنبال کسب درآمد بالا پس از مهاجرت هستید، می توانید این شغل را نیز جزء اولویت های خود قرار دهید. البته این شغل معایبی نیز دارد که در بخش بعدی آن ها را ذکر می کنیم.

خرید کارواش در کانادا

معایب شغل صاحب کارواش در کانادا

همان طور که گفتیم، خرید کارواش در کانادا علاوه بر مزایای زیاد، با معایبی نیز همراه است. یکی از مهم ترین معایب این شغل، رقابت بالا با سایر کارواش های موجود در منطقه است. خدماتی که ارائه می کنید باید قیمت مناسب و کیفیت بالایی داشته باشند تا بتوانید از رقبای خود پیشی بگیرید. به علاوه دقت کنید که کار شما در کارواش فقط شست و شوی خودرو نیست. بلکه ممکن است نیاز باشد کارمندان خود را آموزش دهید. همچنین گاهی باید صاحبان خودرو ناراضی را آرام و راضی کنید. پس برای این کار به صبر و حوصله نیز نیاز دارید. اگر از صبر و حوصله کافی برای این کار برخوردارید، می توانید در این زمینه مشغول شده و شروع به کسب درآمد کنید.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

مطالب پیشنهادی: 

روشهای مهاجرت به کانادا

هزینه زندگی در کانادا

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

10 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۲ دیدگاه

  1. سیدمجیدطباطبایی

    من جمع داراییم صدهزار دلارکاناداست آیا میتونم بیزینسی خریداری کنم مثل همین کارواش و اقامت بگیرم

    پاسخ دهید
  2. حمیدرضا حاجی پور

    سلام من حدود ۳۰۰ هزار دلار دارم میتونم یه بیزینس بخرم و اقامت خودم و خانوادم رو بگیرم؟؟ این شمارمه *****

    پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *