ویزای انتقال درون شرکتی کانادا روش ICT کانادا 

محتوای این صفحه توسط وکیل/مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا با تجربه بیش از 15 سال، تایید شده است بنابراین با دقت مطالعه بفرمایید.

کانادا ویزایی به نام ویزای کار انتقال درون شرکتی دارد که به کارگران خارجی با مهارت بالا اجازه می‌ دهد تا به‌عنوان انتقال‌دهنده درون شرکتی یا دیگر ICT کانادا، به طور موقت در کانادا کار کنند. اگر یک شرکت بین المللی مکانی در داخل کانادا داشته باشد، آن شرکت می تواند برای انتقال هر یک از کارمندان خود به کانادا، درخواست دهد. در ادامه قصد داریم به توضیح مفصل تر این برنامه پرداخته و هزینه ها و شرایط آن را شرح دهیم.

یک روشی که میتواند شانس دریافت ویزای ثبت شرکت در کانادا یا ICT را افزایش دهد، اقامت ثبت شرکت دبی است.

همه چیز درباره مهاجرت به کانادا از طریق ICT

نکات بسیار مهم در روش ICT کانادا:

روش رسیدن به اقامت دائم کانادا در روش ICT به صورت غیر مستقیم است؛ این روش با قصد اقامت دائم نیست و مستقیما به اقامت دائم ختم نمی شود.

روش ict برای همه با هر شرایطی مناسب نیست!

باید توجه داشته باشید که سرمایه کم در این برنامه مثل قبل نیست و ممکن است موجب ریجکتی شما شود. توصیه می‌شود که در برنامه ict کانادا حداقل 250 هزار دلار نقدینگی را بتوانید ثابت کنید (این توصیه تجربی ست). برخی شرکتها در ابتدا ممکن است به شما رقم هایی نزدیک به 70 هزار دلار تمکن مالی را عنوان کنند اما همینکه وارد پروسه که شدید طی نامه ای به شما عنوان می شود که بهتر است برای کم شدن ریسک ریجکتی ویزا، حداقل 250 هزار دلار برای اثبات تمکن مالی داشته باشید! این همان تجربه ست که در ابتدا به آن اشاره کردیم…

تبلیغات زیادی در خصوص این برنامه به صورت اغراق آمیز انجام می شود، هوشیار باشید که شانس دریافت ویزای ICT را داشته و شانس دریافت اقامت کانادا در آینده هم داشته باشید.

هیچ تضمینی در ارائه خدمات این برنامه وجود ندارد، هیچ وکیل رسمی ای قرارداد تضمینی امضا نمی کند، اگر در مکالمات تلفنی و جلسات مشاوره از واژه تضمینی برای برنامه ict استفاده شد در روز قرارداد اگر شخص مورد نظر شما وکیل/مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا باشد قطعا واژه تضمینی را در قرارداد ایشان نمی بینید یا اگر می‌بینید احتمالا شخص یا شرکت دیگری که در کانادا مجوزی ندارد به عنوان دلال یا واسطه قرارداد شما را امضا خواهد کرد بنابراین قرارداد شما در کانادا بی اعتبار است!

با اینکه دریافت ویزا در روش ict شرایط سنی ندارد اما اگر سن شما بالای 45 است مناسب این برنامه نیستید! شاید ویزا دریافت کنید، اما رسیدن به اقامت دائم بسیار دشوار است. (این هم تجربی ست).

شانس دریافت ویزا در برنامه ict که یکی از شاخه های imp کانادا محسوب می شود، اصلا با ارائه یک بیزینس پلن معمولی بالا نیست. برای افزایش شانس ict باید برنامه بسیار دقیقی برای توسعه کسب و کار خود در کانادا یا کسب و کاری که نماینده آن در کانادا محسوب می شوید با سرمایه کافی را اثبات کنید.

برای انتخاب بهترین روش مهاجرت می توانید به دگمه رزرو وقت مشاوره در بالای سایت مراجعه و وقت مشاوره تخصصی رزرو بفرمایید.

انتقال درون شرکتی به کانادا یک راه محبوب برای مهاجرت کارگران بین المللی به کانادا است. اگر برای شرکتی کار می کنید که یک شرکت مادر، شعبه یا شرکت وابسته در کانادا دارد، ممکن است بتوانید مجوز کار کانادا را از طریق برنامه انتقال درون شرکتی دریافت کنید. متقاضیان تایید شده از طریق برنامه انتقال درون شرکتی، مجوز کار موقت دریافت می کنند. تجربه کاری که به عنوان انتقال گیرنده درون شرکتی در کانادا به دست می آید، ممکن است به عنوان سکوی پرشی برای اقامت دائم در کانادا مورد استفاده قرار گیرد، زیرا تجربه کاری کانادا در سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز کانادا بسیار ارزشمند است .

اعضای خانواده فرد متقاضی نیز می توانند همراه او به کانادا مهاجرت کنند.کارفرمایانی که کارکنان بین‌المللی را به‌عنوان انتقال‌دهندگان درون شرکتی به کانادا می ‌آورند، از الزام برای دریافت ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) معاف هستند. به همین دلیل، این فرآیند می تواند سریع تر، ساده تر و مقرون به صرفه تر از مسیر LMIA باشد. انتقال‌شدگان واجد شرایط درون شرکتی از طریق انتقال مهارت ‌ها و تخصص خود به بازار کار کانادا، منافع اقتصادی قابل توجهی برای کانادا فراهم می ‌کنند.

مزایای درخواست ویزای ICT کانادا 

اکثر پروژه های مهاجرت کانادا نیاز به توضیح منبع مالی متقاضی دارند. ICT می تواند یک فرصت واقعاً خوب برای متقاضیان کارمند باشد زیرا درخواست ویزا آسان است و زمان زیادی برای تایید آن نیاز نیست. در شرایطی می توانید پس از 1 سال برای تبدیل آن به اقامت دائم کانادایی اقدام کنید.در ادامه به بیان فواید این طرح می پردازیم:

1. شرایط پذیرش ساده

 • عدم وجود محدوده سنی
 • عدم ارائه مدرک زبان

2. روند درخواست سریع

3. تمدید آسان: با فعالیت مستمر در کانادا، می توانید در آینده ویزا خود را تمدید کنید. برای تمدید ویزا هیچ حداقل شرط سودی برای شرکت وجود ندارد.

4. از امتیازات مشابه شهروندان محلی برخوردار می شوید

متقاضیان می توانند در طول اعتبار ICT، از همان امتیازات شهروندان در کانادا برخوردار شوند. همسر او می تواند به طور قانونی با مجوز کار آزاد کانادا کار کند و فرزندان می توانند از آموزش عمومی رایگان در کانادا برخوردار شوند.

5. شرایط تبدیل ویزای ict به اقامت دائم

الزامات زبان و فاکتورهای سنی برای دریافت ICT اجباری نیست و با داشتن تجربه کاری در کانادا می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید. این موضوع می تواند روند درخواست مهاجرت شما را تسریع کند که در مقایسه با سایر روش های مهاجرت بسیار آسان تر است. از طریق همسر هم می‌توانید برای اقامت اقدام کنید…

ICT

شرایط دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی (ICT)

الزامات متعددی وجود دارد که شرکت و کارمند بین المللی برای دریافت این مجوز کار باید رعایت کنند:

الزامات کلی

موارد زیر، شرایط دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی است:

 • شما در حال حاضر در یک شرکت بین المللی مشغول به کار هستید و به دنبال ورود به کانادا و کار در یکی از شعبات آن شرکت هستید.
 • شما در حال انتقال به سمتی در ظرفیت دانش اجرایی، مدیریت ارشد یا تخصصی هستید.
 • شما به طور مداوم توسط شرکتی که قصد دارد شما را به خارج از کانادا، در یک شغل و موقعیت تمام وقت مشابه، به مدت حداقل یک سال در یک دوره سه ساله منتقل کند، استخدام شده اید.
 • شما فقط برای یک دوره موقت به کانادا می آیید.
 • شما تمام شرایط مهاجرت را برای ورود موقت به کانادا را رعایت می کنید.

الزامات شرکت برای دریافت ICT:

 • شرکت مورد نظرباید توانایی مالی برای شروع کسب و کار در کانادا و پرداخت غرامت به کارکنان را داشته باشد.
 • شرکت خارجی حداقل در سه سال گذشته سابقه تجاری معتبری داشته باشد.
 • حداقل دوره تاسیس برای شرکت کانادایی، همانطور که توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارائه شده است، 18 تا 24 ماه است. با این وجود، استارت آپ ها در کانادا از این برنامه مستثنی نیستند. در چنین مواردی، استارت‌آپ ‌ها باید از منابع مالی کافی برای استخدام و حفظ کارکنان برخوردار باشند.
 • علاوه بر این، شرکت باید نشان دهد که کارمندان انتقالی برای عملیات و پروژه های آن شرکت کانادایی ضروری هستند. در مواردی که انتقال گیرندگان مدیران اجرایی یا مدیران ارشد هستند، شرکت موظف است نشان دهد که به اندازه کافی قدرتمند و بزرگ است که به چنین وظایف مدیریتی نیاز داشته باشد.

ویزای انتقال درون شرکتی کانادا روش ICT کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ICT کانادا

مدارک زیر برای دریافت ICT کانادا مورد نیاز است:

 1. تأییدیه استخدام فرد متقاضی که ثابت کند او در حال حاضر توسط یک شرکت چند ملیتی در خارج از کانادا استخدام شده است.
 2. تأیید اینکه فرد متقاضی (از طریق حقوق و دستمزد یا قرارداد) به طور مداوم (تمام وقت و نه پاره وقت) توسط شرکتی در خارج از کانادا، در یک موقعیت تمام وقت مشابه، برای حداقل یک سال استخدام شده است.
 3. شرح کلی از موقعیت، سمت و شرایط فرد متقاضی در شرکت مورد نظر.
 4. توضیح و مدارکی در مورد دانش تخصصی فرد متقاضی که می تواند برای کانادا دارای فایده باشد.
 5. طرح کلی موقعیت شغلی متقاضی در کانادا (یعنی موقعیت، مسئولیت او در سازمان و شرح شغل)؛
 6. نشان دادن مدت زمان مورد نظر اقامت؛ 
 7. شرح رابطه بین شرکت در کانادا و شرکت در ایران (افسر ممکن است برای ایجاد رابطه بین سازمان کانادایی و سازمان ایرانی، مدارک فیزیکی برای اثبات صداقت شما درخواست کند).

هزینه های رسیدگی و درخواست ویزای ICT کانادا

هزینه های ثبت درخواست استاندارد مجوز کار ICT،  6800دلار کانادا است. اگر کارفرمای کانادایی یک دفتر در کانادا راه اندازی کرد باشد، این هزینه 10800 دلار کانادا است. 800 دلار کانادا برای هر یک از افراد وابسته متقاضی(خانواده) دریافت خواهد شد. اگر مجوز کار آزاد برای همسر یا شریک زندگی یا مجوز تحصیل همراه با برنامه ICT اعمال شود، هزینه رسیدگی به ازای هر درخواست، 1000 دلار کانادا است.

هزینه های ذکر شده در بالا شامل کلیه هزینه های درخواست دولتی، بیومتریک و انطباق کارفرما می شود، اما بدون هرگونه هزینه تحویل، پیک، ترجمه اسناد رسمی، وکیل، معاینه پزشکی و گواهی پلیس و غیره می باشد.

برای اهداف مرجع و قابل تغییر، هزینه های درخواست مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا در تاریخ 3 می 2021 به شرح زیر است:

 •  

هزینه انطباق کارفرما: 230 دلار کانادا

هزینه مجوز کار: 155 دلار کانادا

هزینه بیومتریک: 85 دلار کانادا برای هر نفر، یا 170 دلار کانادا برای هر خانواده

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا

زمان پردازش درخواست ICT کانادا

میانگین زمان پردازش درخواست های انتقال درون شرکتی (ICT) 2 تا 10 هفته است اما گزینه های پردازش اولویتی نیز وجود دارد. افرادی که برای این آپشن درخواست می دهند، ویزای انتقال درون شرکتی را در عرض 2 هفته دریافت می کنند. این گزینه پردازش اولویت دار تنها برای کشور های معاف از ویزا در دسترس است (پردازش بیومتریک در این 2 هفته گنجانده نشده است).

مدت اعتبار ویزای انتقال درون شرکتی چقدر است؟

مجوز کار انتقال درون شرکتی به مدت یک سال معتبر است. اگر می خواهید مجوز کار را از طریق انتقال درون شرکتی تمدید کنید، باید مدارکی ارائه دهید که:

 • شرکت کانادایی و ایرانی هنوز به یکدیگر وابسته اند و همکاری می کنند.
 • دفتر جدیدی که برای آن درخواست می دهید، در سال گذشته به ارائه مستمر کالا یا خدمات پرداخته است.
 • دفتر جدیدی که برای آن درخواست می دهید، نیروی کاری خود را تامین نموده و به یک شرکت رسمی بدل شده است.

دریافت اقامت دائم با استفاده از ویزای کار انتقال درون شرکتی

کارمندان انتقالی درون شرکتی اغلب شانس بالایی برای تبدیل اقامت موقت خود به اقامت دائم کانادا دارند. کارمندان انتقالی درون شرکتی که به دنبال تغییر وضعیت به اقامت دائم هستند، می ‌توانند امتیاز سیستم رتبه ‌بندی جامع (CRS) را بدون صدور LMIA کسب کنند، که امتیاز CRS آن ها را افزایش می دهد. این موضوع به نوبه خود شانس آنها را برای دریافت درخواست اقامت دائم افزایش می دهد.

به طور کلی، ICT به سادگی بهترین برنامه مهاجرت برای کارمندانی است که شانس کار در خارج از کشور از طرف شرکت خود را دارند. با این روش نه تنها می توانید به اداره خوب کسب و کار خود کمک کنید، بلکه می توانید به دنبال توسعه حرفه ای بهتر در خارج از کشور باشید، دامنه کسب و کار خود را گسترش دهید و کسب و کار خود را به خارج از کشور ببرید. در عین حال، می توانید برای خود و تمام خانواده خود به کانادا درخواست مهاجرت کنید.

طبقه‌بندی کارکنان واجد الشرایط دریافت ICT کانادا

همانگونه که می‌دانید ویزای ICT کانادا به دو نوع ویزای انتقال درون شرکتی و ویزای کارآموزی فوق شرکتی تقسیم می‌شود. ویزای نوع اول برای انتقال کارکنان و با اعتبار بیشتر از 12 ماه صادر می‌شود. اما ویزای نوع دوم برای گذراندن برنامه‌های آموزشی تکمیلیِ بخش‌های مدیریتی و تخصصی و با اعتبار حداقل 3 ماه صادر می‌گردد. از جمله افرادی که می‌توانند برای این دو نوع ویزا درخواست دهند، می‌توان به گروه‌های زیر اشاره کرد:

 • مدیر اجرایی: مدیر شرکت یا بخش اصلی آن.
 • مدیر ارشد: مدیر تمام بخش‌های شرکت و یا ناظر کار سایر مدیران و کارکنان.
 • مدیران تابعی: مدیر پروژه‌های شرکت.
 • کارکنان با دانش تخصصی: کارمندانی با دانش تخصصی و حرفه‌ای(شغل این کارمندان می‌بایست در لیست NOC کانادا وجود داشته باشد).

ICT کانادا

طریقه‌ی اپلای جهت اخذ مجوز ICT کانادا

ویزای انتقال درون شرکتی مختص افرادی است که دارای یک شرکت بین المللی در کانادا هستند و قصد دارند تا از طریق این ویزا نیروی ماهر یا مدیران ارشد خود را به کانادا منتقل کنند. با دریافت ویزای ICT، این مدیران می‌توانند مجوز LMIA این کارکنان را به کانادا انتقال دهند. البته لازم به ذکر است که این کارکنان به مجوز کار کانادا احتیاج دارند اما ملزم به اخذ LMIA نمی‌باشند.

برای دریافت این ویزا، ابتدا کارفرما می‌بایست شعبه‌ای از شرکت خود را در کانادا تاسیس کند. سپس برای دریافت ویزای ICT کارکنان خود به اداره مهاجرت کانادا درخواست دهند. پس از دریافت مجوز کار موقت در کانادا، شما می‌بایست این مجوز را به IRCC تحویل دهید تا بتوانید مجوز کار مخصوص به کارفرمای خود را دریافت نمایید. تنها کافی است که کارفرمای شما ثابت کند، شعبه‌ای که در کانادا تاسیس شده همچنان با شعبه‌ی اصلی در ارتباط است و در طی یک سال گذشته به صورت پیوسته فعالیت داشته است.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

2 + 8 =

نظرات و سوالات شما

۵ دیدگاه

 1. رضا طباطبایی

  هزینه وکالت پرونده های ICT در شرکت شما برای یک خانواده با دو فرزند زیر سن قانونی چقدر می باشد؟؟؟

  پاسخ دهید
 2. کامران دانشمند

  سلام
  لطفا شرایط ویزا ICT برای خودم و خانواده کلا ۴ نفر چگونه است

  پاسخ دهید
 3. مهرشاد جواهردشتی

  هزینه صفر تا صد(درخواست تا پس از صدور ویزا) برای یک متقاضی ICT
  چقدر است؟

  پاسخ دهید
 4. سعید بختیاری

  با سلام
  در توضیحات ویزای ICT در بالا یک تناقض وجود دارد: در جایی مطرح شده که افراد بالای ۴۵ سال شانسی در این روش ندارند و در جای دیگر گفته شده که این روش شرط سنی ندارد.
  لطفا توضیح دهید. ممنون

  پاسخ دهید
 5. sabah karami

  سلام، آیا شرکت پیمانکاری همون شرکت ساختمانی ساختوساز و تعمیرات اداره جات و مراکز دولتی و شخصی که به صورت قراردادی هست و در بعضی شرایط مناقصه و در بعضی شرایط واگزاری ، جز این شرکتها که میتونن به کاندا مهاجرت کنن هست میتونم اینکارو بکنم و این شرکت چندتا هیئت مدیره داره من مدرعاملشم یا سهامدارشرکا یعنی صاحب شرکت واعضا باشم یا نباشم اما تمام سهام برا من باشه چجور هست و چه شرکت هایی هست که میتونن اقامت بگیرن ،آیا میشه همونجا تاسیس کرد؟کسی هست که اینکارو انجام بده و هزینش چقدره کلا با اقامت گرفتن؟و بدون اقامت ممنونم

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *