همه چیز درباره زندگی در تورنتو (هزینه ها و شرایط)

اگر قصد مهاجرت به کانادا و زندگی در تورنتو را دارید ممکن است سوالاتی درباره این شهر ذهن شما را درگیر کند. این سوالات عبارتند از:
تورنتو کجاست؟
زندگی در تورنتو چگونه است؟
هزینه های زندگی در تورنتو چقدر است؟
آب هوای تورنتو چگونه است؟
حمل و نقل در تورنتو چگونه است؟

تورنتو کجاست؟

تورنتو، مرکز استان انتاریو، در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو قرار دارد. تورنتو به ترتیب با استان کبک در شرق و ایالت های نیویورک و میشیگان در جنوب شرقی و جنوب غربی در جنوب انتاریو ارتباط دارد.

درباره تورنتو

تورنتو

شهر تورنتو با جمعیتی نزدیک به 3 میلیون نفر، بزرگترین شهر کانادا و یکی از بزرگترین شهرهای آمریکای شمالی بعد از مکزیکو سیتی، نیویورک و لس آنجلس است. منطقه تورنتو همراه با جمعیت حومه شهر تقریبا 6.5 میلیون نفر جمعیت دارد. تورنتو همچنین یکی از چند فرهنگی ترین شهرهای جهان است که زندگی در تورنتو را به یک تجربه زندگی چند فرهنگی فوق العاده برای همه تبدیل کرده است. بیش از 140 زبان و گویش در این شهر صحبت می شود و تقریبا نیمی از جمعیت تورنتو در خارج از کانادا متولد شده اند.
اگرچه تورنتو پایتخت کشور نیست اما مرکز صنایع بسیاری در کانادا است و فرصت های شغلی اقتصادی زیادی را برای تازه واردان فراهم می کند. همچنین این شهر از محبوبترین شهرهای کانادا و جهان است که از شهرت خاصی برخوردار است. تمیزی و امنیت تورنتو بسیار معروف است و افراد حتی اگر برای مدت کوتاهی در این شهر باشند متوجه این موضوع می شوند.

مطلب پیشنهادی: مشاغل مورد نیاز تورنتو

آب و هوای تورنتو

در تورنتو شما تقریبا یک زندگی چهار فصل را تجربه خواهید کرد. در این شهر به نسبت سایر شهرها زمستان ها هوای سردی ندارد. تقریبا از دسامبر تا مارس به مدت 4 ماه آب و هوای تورنتو زمستانی خواهد بود. در صورتی که قصد خرید لباس های زمستانی برای این مدت را دارید و اهل پس انداز نیز هستید در فصل بهار یا تابستان به فروشگاه ها برای خرید لباس های زمستانه با تخفیف ویژه بروید این کمک می کند که شما چند صد دلار نیز پس انداز کنید! علاوه بر این در تابستان هوا گرم و تقریبا مرطوب است به همین علت اگر در خانه یا آپارتمان سیستم تهویه مطبوع ندارید حتما یک دستگاه تهویه هوای مناسب خریداری کنید.

هزینه های زندگی در تورنتو

هزینه های زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو، به ویژه هرجای دیگر در نزدیکی مرکز شهر، می تواند گران باشد. در مرکز شهر تورنتو هزینه اجاره منزل بالا و همچنین هزینه موادغذایی، حمل و نقل و هزینه های تلفن همراه نیز زیاد است. علاوه بر این تحلیلگران محاسبه کرده اند که یک فرد تقریبا باید 40583 دلار حقوق دریافت کند (البته بدون کسر مالیات) تا بتواند هزینه های عادی شهری در کانادا را تامین کند.

هزینه های مورد نیاز برای زندگی در تورنتو عبارتند از:
هزینه مسکن: 1672 دلار
تلفن و اینترنت: 127 دلار
حمل و نقل: 176 دلار
مواد غذایی: 283 دلار
سرگرمی: 354 دلار
سلامتی، ورزش و تناسب اندام (هزینه های باشگاه): 75 دلار
مجموع این موارد : 2688 دلار

مطلب پیشنهادی : زندگی در ونکوور

هزینه های روزمره در تورنتو

یک نفر ماهانه بدون اجاره منزل: 1.242 دلار
یک نفر در سال بدون اجاره منزل: 14904 دلار
دانشجو ماهانه بدون اجاره منزل: 879 دلار
خانواده 4 نفره بدون اجاره منزل ماهانه: 4517 دلار
خانواده 4 نفره بدون اجاره منزل سالانه: 54215 دلار
خوشبختانه، حقوق افراد در تورنتو نیز بسیار خوب است و دولت استان قوانینی را تصویب کرده است که از ژانویه 2017 حداقل دستمزد در انتاریو از 11.60 دلار به 14 دلار در ساعت افزایش داده شد.
بسته به جایی که هستید، یک لیوان آبجو در تورنتو می تواند بین 7 تا 10 دلار هزینه داشته باشد البته انعام دادن نیز یکی از موارد رایج در تورنتو است که تقریبا 15 الی 20 درصد بر روی صورتحساب اعمال می شود؛ این یعنی تقریبا 1 دلار برای هر نوشیدنی!
همچنین لازم به یادآوری است که وقتی اجاره خانه یا آپارتمان را تأمین می کنید، احتمالاً مبله نخواهد بود. این بدان معناست که شما باید هزینه تهیه تمام مبلمان خود را نیز در نظر بگیرید.

سیستم حمل و نقل در تورنتو

زندگی بدون ماشین برای بسیاری از افراد ساکن تورنتو بسیار راحت است و اکثر افراد بدون داشتن وسیله نقلیه از پس زندگی برمی آیند. خوشبختانه، حمل و نقل عمومی که توسط کمیسیون حمل و نقل تورنتو اداره می شود بسیار جامع و کلی است و تقریبا در هر منطقه ایی از تورنتو وسایل نقلیه عمومی وجود دارد. متروی تورنتو دو خط اصلی دارد که از شمال به جنوب و از شرق به غرب می رود و دو خط اضافی نیز در حومه شهر وجود دارد. زمان کار مترو نیز تقریبا هر دو ساعت در ساعات شلوغ و هر 5 دقیقه در سایر زمان ها است، ساعت کاری مترو در تورنتو نیز از ساعت 6 صبح تا 2 بامداد است.
افرادی که در ماه زیاد از مترو استفاده می کنند می توانند یک بلیط مترو به مبلغ 146 دلار با تعداد سفر نامحدود در یک ماه را خریداری کنند این مورد در صرفه جویی در هزینه ها بسیار کمک می کند. توصیه می شود افرادی که 45 بار در ماه یا 12 بار در هفته از مترو استفاده می کنند بهتر است این بلیط را تهیه کنند. نکته جالب این است که این کارت برای دانشجویان و سالمندان تخفیف نیز دارد.
یک سیستم پرداخت کرایه به نام PRESTO نیز در کانادا وجود دارد. این سیستم برای سیستم های حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد. هزینه کارت PRESTO تقریبا 6 دلار است و شما می توانید آن را به صورت آنلاین شارژ کنید یا اینکه در ایستگاه های مشخص آن را شارژ کنید. زمانی که کارت اعتبار داشته باشد هنگام ورود به اتوبوس، تراموا یا سایر وسایل نقلیه فرد می تواند روی دستگاه کارت خوان؛ کارت را نگه دارد تا مبلغ مورد نیاز کسر شود. یکی از مزایای مهم این کارت این است که با حسابی آنلاین اتصال دارد و فرد در صورتی که کارت را گم کند می تواند موجودی آن را به صورت آنلاین به کارت جدید منتقل کند.
به طور کلی حمل و نقل عمومی ارزان تر و راحت تر از داشتن ماشین است. افراد برای ماشین مجبورند هزینه های بیمه، بنزین، تعمیرات و پارکینگ شهری را پرداخت کنند. همچنین به سختی می توان مکان های پارکینگ را در تورنتو پیدا کرد علاوه بر این برای پارک کردن ماشین نیاز به یک پارکینگ دارید که در صورتی که منزل شما جایگاه نداشته باشد باید از پارکینگ عمومی استفاده کنید و هزینه آن تقریبا 200 دلار است.

زندگی کودکان در تورنتو

تورنتو مکانی عالی برای تربیت ورشد کودکان است این شهر تمیز و با امنیت به افراد این امکان را می دهد تا فرهنگ های مختلف را بشناسند و تجربیات مختلفی داشته باشند. همچنین سطح آموزش و پرورش در تورنتو بسیار بالا است و مدارس بسیار عالی در این شهر وجود دارد. با تمام این موارد هزینه نگهداری کودک در تورنتو کمی زیاد است و تقریبا 1758 دلار در ماه برای هزینه فرزند باید در نظر گرفته شود.

رستوران ها در تورنتو

تنوع فرهنگ و قومیت ها باعث شده است که رستوران های متفاوتی در تورنتو وجود داشته باشد و برای هر بودجه ایی غذاهای بسیار متفاوتی وجود دارد. هر محله مکان مناسبی برای صرف غذای دارد و وبسایت ها و اپلیکیشن های زیادی وجود دارند که رستوران های مختلف را در نزدیکی افراد نشان می دهند. برای آشنایی با این برنامه ها می توانید به مطلب اپلیکیشن های کاربردی در کانادا سری بزنید!

مطلب پیشنهادی: خرید یا راه اندازی رستوران در کانادا

دوچرخه سواری در تورنتو

دوچرخه سواری برای کسانی که در تورنتو زندگی می کنند یکی از روتین های زندگی بسیار محبوب است و در صورت تهیه تجهیزات زمستانی مناسب دوچرخه سواری در تمام طول سال امکان پذیر است. همچنین بیشتر مرکز شهر دارای خطوط اختصاصی دوچرخه است.
تورنتو یک سیستم راهی عالی برای دوچرخه سواران دارد که مناظر و طبیعیت بسیار زیبایی در طول این مسیرها وجود دارد. این باعث می شود که علاقمندان به دوچرخه سواری بسیار از این فرصت استفاده کنند. هزینه تهیه یک دوچرخه در کانادا اگر یک دوچرخه دست دوم باشد از 50 تا 250 دلار متفاوت است و اگر دوچرخه جدید باشد این هزینه 150 دلار تا 300 دلار متفاوت است. اگر قصد دوچرخه سواری در تورنتو را دارید باید کلاه ایمنی، چراغ های عقب و جلوی سالم و ترمزهای سالم بر روی دوچرخه خود داشته باشید.

دانشگاه های تورنتو

دانشگاه های تورنتو

دانشگاه تورنتو

یکی از قوی ترین دانشکده ها در زمینه تحقیق و تدریس در آمریکای شمالی دانشگاه تورنتو است. دانشجویان مختلفی در این دانشگاه حضور دارند و با تفکرات مختلف و دانش مختلف برنامه های علمی متنوعی را ارائه می دهند. اعضای هیئت علمی این دانشگاه بیشتر از سایر دانشگاه ها علاوه بر هاروارد مقاله نویسی انجام می دهند. این موارد باعث شده است که این دانشگاه جزء 5 دانشگاه برتر در کنار دانشگاه های ایالات متحده باشد. رشته های مختلفی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در این دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه رایرزون

این دانشگاه از سال 1948 در تورنتو قرار دارد. دانشگاه رایرزون در لیست 30 دانشگاه برتر در کانادا قرار دارد. دوره های تحصیلی مختلفی در این دانشگاه وجود دارد افراد تقریبا برای دوره لیسانس بایستی 23000 دلار در سال هزینه کنند. در مقطع کارشناسی ارشد نیز افراد باید 20000 دلار در سال برای این دانشگاه هزینه در نظر بگیرند. البته با تمامی این موارد دانشگاه بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی را برای افراد ارائه می دهد.

مطلب پیشنهادی: اجاره خانه در تورنتو

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک از سال 1959 در تورنتو شروع به فعالیت کرد. بر اساس رتبه بندی این دانشگاه در بین 20 دانشگاه برتر در کانادا قرار دارد. محبوبترین رشته ها در این دانشگاه عبارتند از هنر، علوم انسانی، علوم اجتماعی و مدیریت که دانشجویان زیادی را در این دانشگاه به خود جذب کرده است. شهرت این دانشگاه و سطح سواد بالای دانشجویان این دانشگاه باعث شده است که فارغ التحصیلان آن به سرعت مشغول به کار شوند.
درباره شهریه نیز دانشگاه یورک برای دوره های تحصیلی متفاوت هزینه های متفاوتی دارد برای دوره کارشناسی 16983 دلار در سال و برای دوره کارشناسی ارشد 19.298 دلار در سال هزینه برای تحصیل در این دانشگاه نیاز است.

آشنایی با تجارت و مشاغل برای زندگی در تورنتو

زندگی در تورنتو یکی از بهترین گزینه هایی است که افراد پس از مهاجرت به کانادا می توانند آن را انتخاب کنند. البته برای زندگی در منطقه تورنتو، بهتر است با تجارت و مشاغل موجود در این منطقه نیز آشنا شوید. مجله فوربس در معرفی 10 شهر برتر تجاری جهان، نام تورنتو را نیز در لیست خود جای داده است. به گفته این مجله تورنتو به دلیل کیفیت زندگی، رفاه بالا، سرمایه گذاری زیاد و… جزء یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان به شمار می رود.

از مهم ترین گزینه های سرمایه گذاری در تورنتو می توان به سرمایه گذاری در بانک ها، بورس اوراق بهادار و… اشاره کرد. به علاوه در حال حاضر تورنتو در زمینه فناوری اطلاعات نیز جزء 3 منطقه برتر آمریکای شمالی محسوب می شود. از طرف دیگر تورنتو سرشار از منابع طبیعی است. وجود مواد خام در این منطقه باعث شده تا تورنتو به عنوان یکی از قطب های تولید جهان شناخته شود.

زندگی در تورنتو

آشنایی با روش های سرمایه گذاری در تورنتو

برای زندگی در تورنتو بهتر است بخشی از منابع مالی خود را سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری عقلانی و منطقی در تورنتو می تواند به شما در داشتن یک زندگی راحت کمک کند. لازم است بدانید که بانک های تورنتو بر خلاف سایر بانک های ایالت متحده، برنامه ریزی و تراز مالی دقیقی دارند. بنابراین می توان گفت که بهترین راه برای سرمایه گذاری در تورنتو، استفاده از خدمات بانکی این منطقه است.

بهترین محل ها برای زندگی در تورنتو به صورت خانوادگی

اگر به دنبال محلی مناسب برای زندگی در تورنتو به صورت خانوادگی هستید، بهتر است با بهترین مناطق این شهر آشنا شوید. طبق بررسی های صورت گرفته، مناطقی مانند نورث یورک، ریچموندهیل، هالتون و… به عنوان بهترین مکان ها برای زندگی خانوادگی شناخته می شوند. این در حالی است که افراد مجرد، دانشجویان و… بیشتر نواحی مرکزی شهر را برای زندگی انتخاب می کنند.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

15 + 13 =

نظرات و سوالات شما

۷ دیدگاه

 1. محمدرضا صفایی داریانی

  درود برشما بزرگوار سوالی که داشتم در مورد اقامت از طریق سرمایه گذاری کبک هست ایا در حال حاضر امکان پذیر هست از این طریق به همراه خانواده بنونم تقاضا کنم یا خیر سپاس از شما

  پاسخ دهید
 2. شروین

  سلام
  من میخواستم بدونم مهاجرت از طریق انتقال مالکیت معنوی یک اختراع به دولت کانادا روش مطمئنی هست؟ و اینکه اگر طرح مورد تائید دولت کانادا قرار بگیره و در سایر موارد اعم از مدیکال و غیره هم هیچ مشکلی نداشته باشم به من ویزای مهاجرت میدن ؟

  ممنونم

  پاسخ دهید
 3. morteza

  باسلام و عرض ادب
  میخواستم مهاجرت کنم به کانادا شهر تونتو
  شرایط مهاجرت برای بتده چطوره؟ و چه شغلی میتونم اونجا پیدا کنم؟

  پاسخ دهید
 4. نصیر احمد همت

  آقای محترم
  اشخاص که در کشورهای دیگر همرای مردم کانادا انجام خدمت نموده است و کانادا رسمآ آنها را به کشور خود جهت زنده گی کردن در آنجا میخواهد
  دولت کانادا کدام سهولت ها برایشان فراهم مینمایند؟

  پاسخ دهید
 5. حبیب معصومی بالاشادهی

  با سلام
  بنده ۴۸سال سن و همسر و دو دختر۱۲ و ۸ساله هستم با توجه به شرایط حال حاضر هیچ اینده ای روشنی برای فرزندانم متصور نیستم بنابراین خواستم اگه شرایط مساعد باشه بتونم مهاجرت کنم به جز آشپزی هیچ تخصصی ندارم سرمایه ی اون چنانی هم ندارم نهایت ۵۰۰ملیون میشه با این مبلغ توی تورنتو یا شهری که ایرانیای زیادی داره یه آشپزخونه با پخت غذای خونگی ایرانی زد اصلا با این شرایطی که من دارم میتونم مهاجرت کنم ممنون میشم راهنمائیم کنید . سپاس

  پاسخ دهید
 6. مجید مهاجر3564

  من با خانمم با ۱۰ ملیون دلار میخواهم به تورنتو مهاجرت کنم امکانش هست یا خیر ؟ دلار امریکا .

  پاسخ دهید
 7. فریور

  سلام من۱۸سالمه و میخوام به تورنتو مهاجرت کنم و میخواستم بدونم برایه شروع بخوام با یه کار معمولی شروع کنم میتونم از پس هزینه هایه اجازه و خورد و خراک بر بیام؟

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *