همه چیز درباره زندگی در مونترال + هزینه ها، معایب و مزایا


آخرین بروز رسانی : ۰۰/۰۵/۲۴

 

 

زندگی در مونترال کانادا

 

زندگی در مونترال


مونترال با بیش از 4 میلیون نفر جمعیت در بین تمام کلانشهرهای کانادا، پس از تورنتو، دومین شهر بزرگ کانادا است. با اینکه تورنتو به عنوان پایتخت تجاری کاناداست و از مونترال پیشی گرفته است، اما هنوز هم مونترال قطب مهمی برای تجارت، هنر ، فرهنگ و معماری است. استان کبک مونترال از نظر فرهنگی از بقیه استان های کانادا متمایز است زیرا زبان رسمی آن فرانسه است. در واقع، مونترال پس از پاریس، دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان است. آب و هوای مونترال از فصلی به فصل دیگر بسیار متفاوت است. زمستان های کبک سرد، مرطوب و یخبندان است. البته سیستم برف روبی شهرداری به طرز شگفت آوری سریع و کارآمد است. تابستان های مونترال دمای هوا روزانه بین 23 تا 27 درجه سانتیگراد است اما می تواند به پایین ترین درجه 13 و بالاترین درجه 35 درجه نیز برسد.

 

فرهنگ افراد در مونترال


مونترال توسط مجله Monocle به عنوان "پایتخت فرهنگی کانادا" نامگذاری شده است. همچنین راهنمای سفر به Lonely Planet ، مونترال را در فهرست "10 شهر شاد در جهان" قرار داده است. در این راهنما نوشته شده است: مونترال شهری تمیز، چند فرهنگی و شاد است! همانطور که گفتیم مونترال مرکز تجاری و دومین شهر بزرگ کانادا است در نتیجه، از نظر قومی بسیار متنوع است؛ موضوعی که می توانید در محله های مختلف این شهر آن را مشاهده کنید! مونترال دارای شهرک چینی ها، ایتالیای کوچک، پرتغال کوچک و محله های مختلف دیگر است که توسط مهاجران به عنوان محل زندگی مخصوصشان شناخته شده است! این موضوع باعث شده است که تنوع زیادی از غذاها، فرهنگ ها و موسیقی جوامع مختلف را بتوانید در این شهر مشاهده کنید. زبان غالب که در مونترال صحبت می شود فرانسه است، 73 درصد از ساکنان از آن به عنوان زبان اصلی خود استفاده می کنند. طبق آخرین سرشماری (2016) تنها 11 درصد از جمعیت مونترال انگلیسی را به عنوان زبان مادری خود دارند. تمام علائم خیابان و اعلانات عمومی به زبان فرانسه در این شهر است، بنابراین بهتر است قبل از ورود برخی از عبارات کلیدی را یاد بگیرید. مونترال به عنوان شهر هنر و فرهنگ شناخته می شود. این شهر به دلیل گالری های هنری فراوانی که دارد معروف است همچنین تاسیسات هنری عمومی در خیابانها در سراسر مرکز شهر و مناطق مسکونی وجود دارد. ههمچنین در اکثر اوقات خیابان های اصلی شهر برای جشنواره های خیابانی مسدود می شوند؛ جشنواره هایی مانند جشنواره بین المللی جاز مونترال، جشنواره جهانی فیلم مونترال، جشنواره آتش بازی مونترال و بسیاری دیگر از رویدادهای جهانی.

 

مطلب پیشنهادی: شرایط شهروندی در کانادا

 

زندگی در مونترال


هر بخش از مونترال جو و ویژگی های خاص خود را دارد. قبل از انتخاب محله، بهتر است توانایی صحبت به زبان فرانسوی را یاد بگیرید. برخی از مناطق مونترال، مانند همپستد، نوتردام د گریس و وست مونت غالباً انگلیسی هستند، اما برخی دیگر مانند روزمونت؛ فرانسوی هستند. کمتر تابلوی انگلیسی، روزنامه و فروشگاه های انگلیسی زبان در این شهر خواهید دید. برخی از مهاجران ابتدا صحبت های اولیه به زبان فرانسوی را یاد می گیرند سپس برای تقویت مهارت زبان زندگی در یک محله فرانسوی را انتخاب می کنند. البته در مناطق نزدیکتر به مرکز شهر، فلات یا مونت رویال، بیشتر ساکنان انگلیسی هستند یا حداقل دو زبانه هستند و می توانند به راحتی به هر دو زبان صحبت کنند.
اجاره مهمترین ترین گزینه برای کسانی است که می خواهند در نزدیکی مرکز شهر زندگی کنند. مونترال کمترین هزینه اجاره را از بین شهرهای مهم کانادا دارد. در مونترال مسکن ارزان قیمت و جرم و جنایت کم است. قیمت متوسط اجاره آپارتمان در این مناطق می تواند از 1000 دلار تا 2000 دلار در ماه برای یک آپارتمان 2 خوابه متغیر باشد.
در مناطق مختلف مونترال کلیه امکانات رفاهی لازم برای ساکنان آنها مانند فروشگاه های مواد غذایی، فروشگاه های سخت افزار و کالاهای خانگی، بیمارستان ها و کلینیک ها، بوتیک ها و کافه ها، بارها و رستوران ها وجود دارد. این مناطق همچنین دسترسی آسان به خطوط حمل و نقل اتوبوس و مترو را دارند.
در محله هایی مانند Westmount و Outremont نرخ اجاره تقریباً 1400 تا 3000 دلار برای یک آپارتمان 2 خوابه است. در این مناطق بازارهای غذایی کوچک و فروشگاه های بزرگ مواد غذایی زیادی وجود دارد. برای کسانی که علاقه مند به خرید خانه در این مناطق هستند، متوسط قیمت خانه یک خوابه تقریبا 386000 دلار است که 108000 دلار کمتر از متوسط سایر شهرهای بزرگ کانادا است.
محله های محبوب مونترال با قیمت متوسط برای خرید خانه، مناطقی مانند نوتردام د گریس، لاوال و کرکلند هستند. برای مثال میانگین هزینه آپارتمان در اوایل سال 2020 حدود 275.000 دلار در لاوال بوده است. برای کسانی که به دنبال خانه گران تر هستند ، منطقه وست مونت دارای خانه هایی با هزینه ای بین 1 تا 5 میلیون دلار است.

 

مطلب پیشنهادی: همه چیز درباره زندگی در تورنتو

 

مشاغل مونترال

 

مشاغل در مونترال


تا اواخر دهه 1970، مونترال مرکز تجاری کانادا بود و از نظر جمعیت و قدرت اقتصادی از تورنتو پیشی گرفت. مونترال همچنان در صنعت از جمله هوا فضا، نرم افزار، الکترونیک، داروسازی، ساخت و حمل و نقل نقش مهمی در کانادا دارد. این شهر یکی از بزرگترین مراکز هوافضا در آمریکای شمالی است. بیش از 40.000 نفر در صنایع هوافضای کبک در شرکتهایی مانند بل هلیکوپتر تکسترون، بمباردیر هوافضا، پرات و ویتنی، رولزرویس و CAE مشغول به کار هستند.
سه صنعت بزرگ در مونترال خدمات بازرگانی، تولید و خرده فروشی است. تقریباً نیمی از افراد شاغل در مونترال در آخرین سرشماری اعلام کردند که شغل آنها در صنعت فروش و خدمات بوده است. طبق آخرین آمار متوسط درآمد خانوار در مونترال 81.800 دلار سالانه است.
طبق قوانین زبان مونترال لازم است که کارکنانی که با مردم کار می کنند بتوانند به زبان فرانسه به طرز صحیحی صحبت کنند همچنین بیشتر کارفرمایان به دنبال استخدام افرادی هستند که هم به زبان فرانسه و هم به انگلیسی صحبت می کنند تا بتوانند به عموم مردم خدمات دهند.
مونترال بزرگترین بندر داخلی جهان، بندر مونترال را دارد. سالانه بیش از 26 میلیون تن بار از این بندر شلوغ عبور می کند. این مرکز برای حمل و نقل شکر، غلات و فرآورده های روغنی است که به بازارهای جهانی اختصاص دارد. در نتیجه، مونترال همچنین یکی از بزرگترین مراکز ریلی کانادا و مقر اصلی راه آهن ملی کانادا است. فعالیت های بندر مونترال سالانه 1.5 میلیارد دلار اسپین آف اقتصادی و بیش از 18000 شغل ایجاد می کند.

 

مطلب پیشنهادی: بازار کار رشته های مختلف در کانادا

 

تحصیلات در مونترال


اگر به زبان فرانسوی مسلط هستید زندگی و تحصیل برای شما آسان است.اگر به فرانسوی مسلط نباشید پیدا کردن مدارس انگلیسی زبان در مونترال کمی سخت است.

 

حمل و نقل در مونترال

 

حمل و نقل در مونترال


رفت و آمد در مونترال بدون ماشین سریع و آسان است. این شهر دارای یک سیستم ترانزیت قوی 185 خط اتوبوس و 4 خط مترو است. در حالی که اغلب اوقات در ساعات اوج صبح و عصر وسایل حمل و نقل عمومی شلوغ است اما بیشتر ایستگاه های اتوبوس هر 15 دقیقه یک بار و خطوط مترو هر 6 دقیقه یک بار کار می کنند. سیستم مترو مونترال از نظر بصری نیز جالب است. هر ایستگاه توسط یک معمار متفاوت طراحی شده است و دارای آثار هنری و مضامین اصلی است.
بسیاری از دارندگان وسایل نقلیه از وسایل حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد در محل کار خود استفاده می کنند و اتومبیل خود را برای استفاده در آخر هفته استفاده می کنند. از آنجا که اکثر ساکنان دارای وسایل نقلیه هستند و تعداد کمی از آپارتمانها دارای پارکینگ در محل هستند، داشتن وسیله نقلیه در مونترال اغلب خسته کننده است.
دوچرخه سواری در مونترال بسیار محبوب است در این شهر اغلب مسابقات دوچرخه سواری دوستانه برگزار می شود. خیابان های اصلی اغلب خطوط مخصوص دوچرخه دارند و باعث می شود دوچرخه سواری در هنگام ترافیک شدید ایمن تر و استرس کمتری داشته باشد.

 

مطلب پیشنهادی: گپ تحصیلی

 

مناطق دیدنی مونترال


مونترال به عنوان بزرگترین شهر فرانسوی در کانادا است و هزاران جاذبه فرهنگی دارد. از موزه ها گرفته تا گالری های هنری، اماکن تاریخی گرفته تا معماری زیبا، مونترال برای همه سلیقه ها مناطق دیدنی دارد. Mount Royal یکی از بهترین مناظر دیدنی در کانادا است؛ این پارکی است در قلب شهر و دارای مسیرهای پیاده روی محبوب و دوچرخه سواری در تابستان و اسکی در زمستان است.
برای کسانی که اهل هنر هستند موزه هایی مانند موزه هنر معاصر مونترال وجود دارد. موزه هنر معاصر مونترال شامل آثاری از هنرمندان برجسته کانادایی و بین المللی معاصر است.
برای ورزش دوستان بازدید از پارک المپیک توصیه می شود! این پارک شما را به گذشته به سال 1976 می برد. این پارک که در ابتدا برای بازی های المپیک تابستانی ساخته شده بود، اکنون برای عموم و ورزشکاران حرفه ای باز است. مونترال همچنین میزبان تیم های بزرگ ورزشی از جمله تیم لیگ ملی هاکی است.

 

نکات منفی شهر مونترال


*یافتن شغل برای کسانی که پایه خوبی در زبان فرانسه ندارند دشوار است.
*برای هر ساکن 1.8 اتومبیل وجود دارد که باعث می شود رفت و آمد با ماشین و پیدا کردن پارکینگ دشوار باشد.
*زمستان های این شهر از سایر شهرهای کانادا سردتر است.
*به دلیل کمبود پزشک، فقط 65 درصد از ساکنان مونترال پزشک خانواده دارند.

 

نکات مثبت شهر مونترال


*این شهر بر اساس رتبه بندی شهرهای Mercer Quality of Living در سال 2010 در 50 شهر برتر زندگی و 50 شهر برتر بومی رتبه بندی شده است.
*اجاره کم و قیمت مناسب مسکن، مونترال را به یک شهر بزرگ مقرون به صرفه برای زندگی تبدیل کرده است.
*استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی و سرمایه گذاری در زیرساخت های دوچرخه سواری، حرکت در شهر را بدون ماشین آسان کرده است.
*مونترال قطب تعاملات فرهنگی و اجتماعی است.
*طبق آمار کانادا، 94 درصد از ساکنان گزارش می دهند که از زندگی خود راضی هستند.
*راهنمای سفر به Lonely Planet ، مونترال را در فهرست "10 مکان شاد در جهان"  و در جایگاه دوم قرار دارد.

مهیار حلاج پور - ویزا 724

من، مهیار حلاج پور (Mahyar Hallajpour)

عضو رسمی شورای قانون‌گذاری امور مهاجرت کانادا، مشاور رسمی مهاجرت کانادا ICCRC/RCIC ، یا اصطلاحا وکیل مهاجرت، به شماره پروانه R520250 هستم.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم، ممتازترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را دریافت می کنید.

من در طول سالیان فعالیتم، بانی توسعه بیش از یکصد شرکت در کانادا بوده ام و امروز تمام این خدمات در غالب  شرکت سرمایه گذاری و توسعه استارتاپ و بیزینس i3 Capital در اختیار متقاضیان و موکلین عزیز است.

ویزا 724 (VISA724.com) و شرکت مهاجرتی کاناداپاس، با مدیرعاملی و نظارت مستقیم اینجانب، اداره می شود.

مجموعه شرکتهای ما، دارای مجوزهای ذیل است:

  • شرکت مهاجرتی کاناداپاس،  با مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا به شماره ثبت: 002782433
  • شرکت توسعه بیزینس و شتاب دهنده i3 Capital ، با مجوز رسمی از دولت فدرال کانادا: به شماره ثبت 003223957
  • شرکت کاریابی بین المللی مهیار،  با مجوز وزارت کار ایران: به شماره ثبت 103621 

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره شرکت مهاجرتی ما

 

مطالب پیشنهادی:

همه چیز درباره شهر کلگری

همه چیز درباره شهر ادمونتون

همه چیز درباره شهر کبک

 

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص آقای مهیار حلاج پور ممکن بوده و توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین‌المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مشاوره رایگان/پرسش و پاسخ


همراهان گرامی، در این قسمت میتوانید سوالات خود را مطرح نمایید. در اولین فرصت پاسخگوی شما خواهیم بود.(نمایش عمومی)


مشاوره اخذ ویزا اقامت و مهاجرت به کانادا - ویزا 724

ارتباط با ما

آدرس و راههای ارتباطی :

- ویزا 724

- شرکت مهاجرتی کاناداپاس

- کاریابی بین المللی مهیار

- شرکت توسعه استارتاپ و سرمایه گذاری i3capital

- دارای مجوزرسمی از وزارت کار و رفاه اجتماعی ایران با شماره ثبت: 103621 

- دارای مجوز رسمی اداره مهاجرت کانادا: ICCRC R520250

با مدیریت مهیار حلاج پور، مشاور و وکیل قانونی RCIC/ICCRC به شماره پروانه R520250

 

دفتر مرکزی (کانادا - تورنتو):

 No.25 Shepard Ave W Suite 300 North York ON M2N 6S6 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

0014168905972 (پاسخ‌گویی: دوشنبه تا شنبه 18:00 الی 02:00 بوقت تهران)

دفتر ایران: 

02122927033 (پاسخ‌گویی: شنبه تا چهارشنبه 10:00 الی 17:00 بوقت تهران) - (پنجشنبه: 10 الی 14:00)

تهران - بزرگراه مدرس شمال، خیابان دستگردی شرقی(ظفر)، جنب بیمارستان علی اصغر، پلاک 199 طبقه سوم، واحد 301 (مراجعه با رزرو وقت قبلی)

واتساپ دفتر ایران:

09124644197 (پاسخ‌گویی: 10:00 الی 18:00 بوقت تهران)

واتساپ کانادا:

14168905972+ (پاسخگویی به پیامهای متنی در واتساپ)

* برای مطالعه روش های اصلی مهاجرت به کانادا، به صفحه مهاجرت کانادا مراجعه بفرمایید.

ایمیل : info[at]visa724.com

ویزا 724

تمامی حقوق این سایت مربوط به ویزا 724 می باشد.