نحوه پذیرش دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

  پذیرش در دانشگاه‌های کانادا در ابتدا مستلزم داشتن گذرنامه معتبر و ویزاست که نحوه تهیه آن رادر مطالب قبلی ذکر کرده‌ایم. اما درمورد اجازه‌نامه تحصیل در کانادا که باید به‌صورت اینترنتی درخواست تحصیل در کانادا را بدهید برای ثبت پذیرش در دانشگاه واترلو پس از ثبت‌نام و اسکن و ارسال مدارک از جمله ریز نمرات، اعتبارات علمی، مقالات علمی، دعوتنامه استاد و … باید در آزمون زبان و ورودی این دانشگاه پس از پذیرش مدارکتان شرکت نمایید. اگر به هر دلیلی مدارک شما ناقص بود یا پذیرفته نگردید عدم تایید آن برای شما ارسال می‌گردد.

اگر قصد تحصیل در کانادا را دارید، باید نکات بسیار مهمی را بدانید که توصیه می شود، حتما مطلب تحصیل در کانادا را مطالعه بفرمایید.

نحوه پذیرش دانشگاه واترلو

هزینه تحصیل در دانشگاه واترلو

رشته‌های تحصیلی دانشگاه واترلو بیشتر رشته‌های مهندسی بوده و دانشگاه واترلو به همین سبب به دانشگاه مهندسی شهرت دارد. هزینه تحصیل در رشته‌های ریاضی حدود بیست و سه هزار دلار و در رشته‌های هنر تقریبا بیست و چهار هزار دلار می‌شود و هم‌چنین در رشته‌های مهندسی نیز حدودا سی و دو هزار دلار و در سایر رشته‌ها سالیانه بیست و یک هزار دلار  می‌گردد. این هزینه‌ها را باید با هزینه‌های زندگی در کانادا که حدودا پانزده هزار دلار در سال می‌شود جمع کرده و هزینه تحصیل در کانادا را برآورد کرد.

دانشگاه واترلو

رشته‌های تحصیلی دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو همانطور که قبلا هم گفتیم دارای شش دانشکده به شرح زیر است: دانشکده علوم، ریاضیات، مهندسی، هنر، محیط زیست و بهداشت کاربردی که در این دانشکده‌ها رشته‌های حسابداری، مردم شناسی، ریاضیات کاربردی، معماری، امور بین‌الملل، بیوشیمی، زیست شناسی، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، فرهنگ و مطالعات زبان و سایر رشته‌های این دانشگاه که می‌توانید در وب سایت این دانشگاه به آن ها دسترسی پیدا کنید، به تحصیل مشغول گردید.

برای مشاهده ویدئوهای مهاجرت به کانادا، با کلیک برروی لینک زیر، صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید

instagram.com/visa724com

زمان و طول تحصیل در دانشگاه واترلو

مدت زمان تحصیل در هر دانشگاه به تناسب رشته‌ای که انتخاب کرده‌اید مشخص می‌شود. لذا بعضی دانشجویان در بعضی از رشته‌ها حدود چهار سال تحصیل می‌کنند و برخی دیگر سه سال درس می‌خوانند. در دوره دکتری و تخصص نیز همین‌گونه است. بیشتر رشته‌های تحصیلی تقریبا دوسال به طول می‌انجامد، اما تخصص در بعضی رشته‌ها سه سال و یا چهار سال طول می‌کشد تحصیل در دانشگاه واترلو نیز به همین صورت است. برای کارشناسی برخی از دانشجویان ترم تابستانه را که اواخر خرداد ماه شروع می‌شود نیز انتخاب می‌کنند تا طول تحصیلشان کوتاه‌تر گردد. دانشجویان برای دوره اول در ماه سپتامبر ثبت‌نام تحصیلی می‌کنند و در ترم پاییزه مشغول به تحصیل می‌گردند.

university of waterloo

اعتبار دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو نیز یکی از دانشگاه‌های کاناداست که از لحاظ علمی و پژوهشی در سطح بالایی قرار دارد. این دانشکده عموماً بخاطر رشته‌های علوم رایانه و رشته‌های مهندسی بین همه محبوبیت و شهرت زیادی دارد. این دانشگاه نیز بین صد دانشگاه برتر جهانی قرار دارد و در کانادا نیز رتبه دهم را داراست. تعداد دانشجویان این دانشگاه در مقطع کارشناسی حدود بیست و هفت هزار نفر بوده و دانشجویان در حال تحصیل در دوره تکمیلی حدود پنج هزار نفر هستند. این دانشگاه به دلیل برنامه‌های کارآموزی که دارد شهرت بسیار زیادی دارد.

روشهای مهاجرتی کانادا بسیار است و ممکن است که مهاجرت تحصیلی تنها راه مهاجرت نباشد، از این رو پیشنهاد می شود که صفحه روشهای مهاجرت به کانادا را به دقت مطالعه بفرمایید. همچنین اگر به دنبال ارزانتری روش مهاجرت به کانادا هستید صفحه اکسپرس انتری را مطالعه بفرمایید

شرایط دریافت بورسیه دانشگاه واترلو (University of Waterloo)

سطح بالای علمی در دانشگاههای کانادا و رقابتهای علمی بین آنها، دانشگاه‌ها را بر آن داشته تا به دانشجویان خود بورسیه‌هایی بدهند که این بورسیه در صورتی که در دانشگاه واترلو دانشجوی تمام وقت باشید، نیاز مالی داشته باشید و همچنین رتبه علمی بالایی داشته باشید به شما تعلق می‌گیرد که برای هر ترم زمان معینی برای درخواست آن وجود دارد و در ترم‌های بالاتر بر حسب نمره و معدل این دانشگاه هرسال به تعدادی از دانشجویان کمک هزینه مالی می‌دهد.

آشنایی با دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در شهر واترلو قرار دارد و در رشته‌های رایانه و مهندسی مطرح است. این دانشگاه دارای 6 دانشکده و ده مدرسه است. دانشگاه واترلو در سال 1957 تاسیس شده و دانشگاهی دولتی است. رنگ این دانشگاه زرد و مشکی بوده و دارای انجمن‌های متعدد از جمله کتابخانه‌های کانادا، انجمن تحقیقاتی کانادا، ورزشی، مطبوعات دانشگاه‌های کانادا و انجمن بین‌المللی دانشگاه‌ها است.

آدرس اینترنتی دانشگاه واترلو:  www.uwaterloo.ca

شهرت دانشگاه واترلو در جوامع بین المللی

دانشگاه واترلو در عین ناباوری در حدود 95 درصد ورودی دانشجویان را در میان دانشگاه‌های کانادا به نام خود کرده است. ممکن است در ابتدا کمی عجیب بنظر برسد اما خوب است بدانید به تازگی هیئت مدیره دانشگاه اعلام کرده است که درصدد هستند تا این رقم را به بالاترین حد برسانند!

به نقل از روزنامه نیویورک تایمز دانشگاه واترلو یکی از بهترین و برترین دانشکده‌های جهان در زمینه فناوری است. شاید به همین دلیل است که با استعدادترین فارغ التحصیلان رشته‌های مهندسی و کامپیوتر دنیا از این دانشگاه هستند.

تحصیل در کانادا

در همین راستا دانشگاه واترلو هر ساله میزبان بزرگ‌ترین رویداد استعدادیابی در رشته‌های ریاضی و کامپیوتر است. دانشکده ریاضیات واترلو دارای 8 هزار دانشجو از سراسر دنیا است و تنها در این رشته با 250 مدرس همکاری می‌کند. علوم کامپیوتر، علوم داده، هوش مصنوعی و ریاضیات محض و کاربردی از جمله رشته‌های پرطرفدار این دانشگاه است.

برای افرادی که پس از تحصیل در کانادا، قصد اقامت در این کشور را دارند، دانشگاه واترلو بیشترین میزان همکاری بین فارغ التحصیلان خود و کارفرماها را در کانادا به ثبت رسانیده است.

حتی کارفرمایان از دیگر نقاط جهان نیز برای جذب دانشجویان واترلو تردید ندارند. می‌توان نتیجه گرفت که با تحصیل در دانشگاه واترلو آینده شغلی خود را تضمین خواهید کرد. در این برنامه دانشجویان دوره‌های تحصیلی خود را با شرایط کار و البته حقوق جایگزین کرده و با دو سال تجربه کاری فارغ التحصیل خواهند شد.‌

دانشگاه ریاضیات واترلو

دانشگاه واترلو یشترین تعداد فارغ التحصیل را در کشور کانادا به نام خود ثبت کرده است. این دانشگاه بزرگ‌ترین دانشگاه مهندسی در کانادا را دارد که تعداد ده هزار دانشجو در آن تحصیل می‌کنند. دانشگاه مهندسی واترلو 55 رشته تحقیقاتی در این زمینه را پشتیبانی می‌کند. از دیگر مراکز مهم دولت کانادا که توسط این دانشگاه تاسیس شده عبارتند از:

 • بزرگ‌ترین مرکز تحقیقات خودرو کانادا
 • موسسات مطالعه پلیمرهای جدید
 • فناوری نانو و انرژی‌های پایدار

نکته پایانی

از جمله افتخارات دانشگاه برای افرادی که تحصیل در کانادا را انتخاب کرده اند، تجربه کاری دو ساله افراد است که سبب شده پس از فارغ التحصیلی برای کار آماده‌تر از دیگر گروه‌های تحصیل کرده باشند.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت‌های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی توصیه می‌شود.
مدیریت و همکاران این مجموعه مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ویزا 724، در کنار شرکت حقوقی مهاجرتی و شرکت توسعه بیزینس در کانادا، با داشتن تجربه راه اندازی و توسعه بیش از 100 کسب و کار موفق، صفر تا صد خدمات خرید بیزینس یا راه اندازی بیزینس، امضای قرارداد قانونی و انجام امور مهاجرتی را ارائه می کند. ما کسب و کار را مطابق با شرایط شما، انتخاب و برای خرید یا راه اندازی آن اقدام می کنیم. در صورتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را داشته باشید و اگر تمایل دارید در فرانچایز های قوی کانادا سرمایه گذاری کنید، می توانید با ما در ارتباط باشید.

در این شرکت، گام به گام در خدمت اهداف کارآفرینانی هستیم که میخواهند بیزینس موفقی در کانادا داشته باشند و از راههای برنامه های تجاری روشهای سرمایه گذاری در کانادا، ویزای استارتاپ و راه اندازی بیزینس به کانادا مهاجرت کنند.

دریافت اطلاعات تماس و اطمینان از مجوز های ما، با مراجعه به صفحه > درباره موسسه مهاجرتی ما

درخواست مشاوره رایگان

7 + 9 =

نظرات و سوالات شما

۱۱ دیدگاه

 1. امیرحسین

  سلام خسته نباشید
  می خواستم بدونم چطور می تونم در آزمون های دانشگاه waterloo شرکت کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ دهید
 2. مهناز رستم نژاد

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم ببینم با مدرک لیسانس زیست با معدل ۱۵ و یک گواهینامه شرکت در المپیاد ریاضی که از دانشگاه واترلو تو سال ۲۰۰۹ دارم میتونم بورسیه این دانشگاه رو بگیرم؟

  پاسخ دهید
 3. علي خوش عمل

  با سلام
  ۱- برای مستر در رشته عمران چه گرایشهایی در دانشگاه واترلو موجود است؟
  ۲- حداقل نمره زبان برای پذیرش اینترنشنال استیودنت در مقطع مستر برای دانشگاه واترلو چه مقدار است؟
  ۳- آزمون تافل مناسب تر است یا تافل؟
  ۴- داشتن معدل کل بالا در مقطک کارشناسی (حدود ۱۹) در پذیرش چه میزان موثر است؟
  با تشکر

  پاسخ دهید
 4. ساغرمرادي

  چگونه بورسیه تحصیلی بگیرم

  پاسخ دهید
 5. محمد جواد مظلوم پور

  من ۱۴ سالمه و در مسابقات بین المللی ریاضیات دانشگاه واترلو شرکت کردم ایا میتوانم از طریق این مسابقه بورسیه تحصیلی بگیرم؟

  پاسخ دهید
 6. mansoureh nikian ghavidel

  من دانشجوی دکتری دانشگاه علم و صنعت هستم در رشته مهندسی صنایع. ارشد در دانشگاه پیام نور تحصیل کردم. آیا این امکان برای من وجود دارد که به دانشگاه های خوب مثل واترلو کانادا برای تحصیل برم و من را بپذیرن. با تشکر

  پاسخ دهید
 7. ایمان الیاسیان

  باسلام
  راجع به نحوه اخذ بورسیه و شرایط ان و اپلای در دانشگاه واترلو را شرح دهید ممنون

  پاسخ دهید
 8. surena

  سلام
  دانشکده هنر رشته موسیقی هم داره؟
  میششه بگید شامل چه رشته هایی میشه؟

  پاسخ دهید
 9. Alireza sohrabi

  سلام من ترم ۳ کاردانی رشته الکتروتکنیک(برق) دانشکده مهاجر اصفهان هستم میخواستم ببینم برای بورسیه شدن در دانشگاه واترلو کانادا چه کارهایی باید انجام بدم؟
  باید حتما کارشناسی رو بگیرم و بعد اقدام کنم یا همین الان میتوانم؟؟

  پاسخ دهید
 10. محمد

  با سلام و عرض ادب.
  من کارشناسی ارشد عمران سازه از دانشگاه علم و صنعت هستم ، تو سال ۲۰۱۰ هم عضو انجمن ریاضیدانان جوان بودم و توی آزمون بین المللی نفر هفتم شدم و بورسیه ای از طرف دانشگاه واترلو برام اومد . میخواستم بپرسم چجوری میشه برای دکتری اپلای کنم ؟ ممنون

  پاسخ دهید
 11. امیر حاجی محمدی

  باسلام من لیسانس مهندسی کامپیوتر از دانشگاه تهران با معدل ۱۷ دارم ودر آزمون تافل نمره ۹۸ گرفتم نمره ردینگ ۲۴ و اسپکینگ ۲۱ گرفتم با این شرایط میتوانم به دانشگاه واترلو درخواست بدهم

  پاسخ دهید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *